Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Слов'янам на згоду". До Дня святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. День слов'янської писемності.


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "А над світом українська вишивка цвіте...". До дня української вишиванки.
  


 Протягом мiсяця 


Вернісаж видань
Протягом місяця фонд відділу поповнився новими виданнями у т.ч. великою кількістю ДСТУ та покажчиками до них за 2017 рік. Особливу увагу відвідувачів привернули книги: Енергоефективний панельний житловий будинок. Архітектура будівель та споруд. В цьому навчальному посібнику розглянуто та подано кресленнями об`ємно – планувальні та конструктивні рішення багатоповерхових панельних житлових будинків. Наведені принципи розрахунку енергетичних потреб на опалення будинків з визначенням класу енергетичної ефективності за діючими в Україні ДБН і ДСТУ. Також привернула увагу наших користувачів книга автора Машоніна Т.В. Смета. Проектирование. Строительство. У книзі розроблені рекомендації і заходи не тільки з кошторисного нормування, але і по вивченню основ і специфіки кошторисної справи, орієнтованної на практичне застосування з урахуванням спеціалізації конкретних будівельних робіт. Сподіваємось, що кожен користувач знайшов свою книгу та потрібні документи.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


«Вони помирали, щоб жила Україна»

 З нагоди Дня Перемоги в  патентно-технічному відділі експонувалась книжкова виставка- інсталяція: «Вони помирали, щоб жила Україна». Виставка приваблювала до себе відвідувачів які з цікавістю розглядали повоєнні фотографії. Матеріали розкривали історичну правду про трагічні дні війни. Не зітреться з пам'яті людській, не піде в забуття цей всесвітньо-історичний подвиг, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Подорожуємо з книгою
До Дня Європи в Україні, який традиційно святкуємо в травні,  у відділі розгорнуто  виставку- вікторину «Подорожуємо художніми музеями Європи». На виставці представлені ілюстровані альбоми художніх колекцій найвідоміших  музеїв, путівники, цікаві словники та популярні енциклопедії. Активних користувачів запрошуємо брати участь у вікторині «Мистецтво Європи» та перегляді слайд-шоу. Переможці отримають солодкі призи.


фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Культурне різноманіття США

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано книжково-ілюстративну виставку на честь місячника вшанування внеску євреїв-американців в американську культуру.
На ній представлені книги про місто Нью-Йорк – де проживає найбільша єврейська громада в США. Релігія Іудаїзм була присутня на релігійній мапі Америки з колоніальних часів.
Американську музику неможливо уявити без джазового генія Джорджа Гершвіна  та мелодій Ірвинга Берліна. Він – автор  сотень популярних мюзиклів та пісень, серед яких «Боже, благослови Америку» та «Біле Різдво».
Серед засновників американського  кінематографу  та діячів сучасного Голівуду –  багато представників  єврейської громади.
На виставці можна знайти довідкові видання – поради емігрантам, які у великій кількості щороку прибувають в США.
У творчості письменника Філіпа Рота розкрито «особливу» єврейську тему. І надзвичайно популярні у всьому світі книги письменника-фантаста Айзека Азімова.
Книги доповнено ілюстраціями – портретами відомих євреїв-американців, таких як Менахем Мендель Шнеєрсон, Емма Голдман, Альберт Ейнштен, Леонард Бернстайн, Ірвінг Берлін, Стівен Спілберг, Барбра Стрейзанд, Айзек Азімов, Філіп Рот та ін.


 2 Травня 


Інтуїція

У межах проекту "Бібліотерапія" відбулась лекція «Інтуїція - шукаємо відповіді усередині себе». Партнер ДОУНБ біотерапевт Тетяна Шайтанова вела розмову про те, що інтуїція - це надійний друг. З цього приводу було продемонстровано декілька відео сюжетів, а також лектор звернула увагу на літературу по темі зустрічі.   

фото 1  фото 2

 2 Травня 


Долучаємося до класики американського кінематографу

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали музичну комедію.
Фільм «Мері Поппінс» (англ. Mary Poppins, 1964) – це екранізація однойменної серії книг Памели Треверс та дебют в кіно акторки Джулі Ендрюс. Фільм удостоєний 5 премій Американської Кіноакадемії «Оскар». У 2013 році увійшов до Національного реєстру фільмів Сполучених Штатів Америки.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.
У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, спецефекти, саундтреки та пригоди головних героїв.

фото  фото  фото


 3 Травня 


Культура академічної доброчесності

В патентно-технічному відділі було проведено інформаційну годину серед студентів Українського державного хіміко-технологічного університету (УДХТУ) для формування інформаційної грамотності, культури інформаційного пошуку, знань щодо правил оформлення навчальних робіт та основ авторського права.


фото  фото  фото

 3 Травня 


Вивчати нове - цікаво!

Юних і дорослих відвідувачів бібліотеки зустрічала керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко. Школярі познайомилися з презентацією «День астрономії» та відповідали на питання вікторини «Дніпро – космічна столиця України». Найбільше їх вразило відео про перебування астронавтів НАСА на Міжнародній космічній станції. Всі разом вчилися співати пісню «Планети Сонячної системи».
Для  членів групи “Start English” була запропонована слайд-презентація «Наша Батьківщина Україна» та текст «Dnipro city». Отримали багато ексклюзивної інформації та вивчили багато нової корисної лекції. Готуємося зустрічати гостей України – оповідати про свою історію і показувати туристичні принади.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Травня 


Коли їжа стає економічним індексом валюти

Навчально-просвітницька зустріч учасників англомовного клубу «Добра розмова», хоч і відбувалася в робочу суботу для більшості учасників,  все одно була багаточисельною. Всі разом знайомилися з надзвичайно успішним міжнародним проектом  McDonald's та його найвідомішим і найпопулярнішим продуктом сандвічем/бургером The Big Mac. Це дозволило вивчити нову лексику, подивитися інфографіку, відео про історію компанії.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Травня 


Пишаймося тим, що ми - українці

У межах соціокультурного проекту «Відомі ще не всім…» відбулася лекція-спогад «Відроджуємо національну свідомість: пишаймося тим, що ми - українці» за участю військовослужбовців, краєзнавців, поетів, ветеранів міста Дніпро.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 7 Травня 


Ніщо не забуте, ніхто не забутий!

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у відділі читальних залів представлена  ілюстративно – документальна виставка «Ніщо не забуте, ніхто не забутий!».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 7 Травня 


Дизайнери у бібліотеці

Для студентів факультету дизайну ДНУ ім.Олеся Гончара відбулися презентації робіт фотографів Ірини Каніщевої: «Стінопис: вулицями США» та «Дніпровський стріт-арт» Віри Піскун.
Вуличне мистецтво є ілюзорним і часто зникає, тільки з’явившись. Фотограф Ірина Каніщева розпочала задокументувати вулиці, щоб зберегти ідеї художників. Вона подорожувала Сполученими Штатами Америки і шукала мурали в кожному місті, іноді потрапляючи в небезпечні квартали, або перелізаючи через паркани. Автор фотографувала сцени створення муралів, щоб привернути увагу глядача до деталей, до складності та краси творіння, різноманітності форм вуличного мистецтва, стилів та технік. Представлені фото Ірина розкривають процес створення публічного мистецтва – муралів у Сполучених Штатах.
Як фотограф Ірина зробила численні публікації про монументальне мистецтво в Гейнсвілі та Києві, співпрацювала з найвідомішими міжнародними інтернет-ресурсами. Крім того, Ірина є головною редакторкою та фотографинею інтернет-ресурсу, що поширює новини про події в монументальному мистецтві в Гейнсвілі, GNVUrbanArt.com.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


До року німецької мови у відділі документів іноземними мовами представлено до уваги користувачів дві виставки «Європейські асоціації: Німеччина» та підбірка поезій відомих німецьких поетів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 7 по 31 Травня 


 «Подвиг народу – подвиг безсмертя» 

 Ілюстративно-документальна виставка до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у другій світовій війні 8-9 травня представлена у відділі абонемента. Документи виставки розкривають сторінки суворого і тяжкого випробування для українського народу під час найтрагічнішої з воєн в історії людства.

фото 1  фото 2

 7, 15, 19, 29 Травня 


Стінопис - ілюзорне вуличне мистецтво

Для груп, що відвідують інформаційно-ресурсний центр "вікно в Америку" відбулися презентації мандруючої фотовиставки фотографа Ірини Каніщевої. Вона захопилася мистецтвом створення настінних розписів - муралів, подорожувала Сполученими Штатами Америки і шукала мурали в кожному місті, іноді потрапляючи в небезпечні квартали, або перелізаючи через паркани. Автор фотографувала сцени створення муралів, щоб привернути увагу глядача до деталей, до складності та краси творіння, різноманітності форм вуличного мистецтва, стилів та технік. Представлені фото Ірини розкривають процес створення публічного мистецтва.
Студентська молодь і школярі з інтересом вдивлялися в роботи, робили спроби аналізувати побачене, або просто висловлювали захоплення чи здивування.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Травня 


Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в патентно-технічному відділі відбулось вручення сертифікатів про закінчення навчання на курсах «Комп’ютерної грамотності» для людей похилого віку згідно з цільовою комплексною програмою «Бібліотека як центр неформальної освіти». 

фото  фото

 8 Травня 


У відділі періодики розпочато експонування документально-ілюстративної виставки «Пам’ять – нескінченна книга», яка присвячена 73-річниці  від дня Перемоги у самій жорстокій та кровопролитній війні в історії людства, що забрала життя більше як тридцяти мільйонів людей. 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 10 Травня 


Волонтерський четвер

Юних і дорослих відвідувачів бібліотеки зустрічала волонтерка центру «Вікно в Америку» Ганна Моторіна. Школярі познайомилися з граматичною презентацією «Теперешній час» та почали самостійно перекладати/будувати речення. Для  членів групи “Start English” була запропоновано вивчити тему з граматики «Теперешній тривалий час»,  конструювати за шаблоном речення з використанням правил та переглядати навчальне відео.

фото  фото  фото  фото


 11 Травня 


 Знайомстесь! Street Art. 
У відділі демонструється  виставка фото робіт Ірини Каніщевої: «Стінопис: вулицями США» , яка відбувається у рамках проекту «Мандрівна галерея» за сприяння Американського дому в Києві.
На виставці  представлено 12 фотографій, на яких зображені мурали, що прикрашають будинки у різних містах Америки, сцени створення вуличного стінопису. Цією виставкою автор хоче привернути увагу глядача до деталей, до складності та краси творіння, різноманітності форм вуличного мистецтва, стилів та технік.
Виставка працює щодня, крім п'ятниці з 10-00 до 18-00 за адресою: пр. Д. Яворницького, 18, 2-й поверх, відділ мистецтв. Вхід вільний

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Травня 


Творчий вечір–пам'ять, присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «На безымянной высоте…», та пам'яті актора, письменника Станіслава Дрожакова «Дрожаковскі читання» за участю Олега Мелещука, відбувся у відділі читальних залів.
На захід завітали партнери бібліотеки нацгвардійці ВЧ 3021, поети, письменники та люди не байдужі до історії і культури нашої країни.
 


фото 1  фото 2

 12 Травня 


А Ви знаєте як потрапити у Карнегі-Хол?

Англомовний клуб «Добра розмова» в центрі «Вікно в Америку» – чудовий майданчик тренувати мистецтво публічних виступів. На запрошення клубу пан Віталій М. став модератором чергової навчально-просвітницької зустрічі. Він підготував і розкрив перед членами клубу тему «Життя і діяльність Ендрю Карнегі та його дітище - «Карнегі-Хол», що стало надбанням не тільки міста Нью-Йорк, Америки, а й усього музичного світу. Було цікаво дізнатися, як він пройшов етапи свого життя, став підприємцем, відомий меценатом, благодійником для багатьох американських бібліотек, другом для творчих людей. Навряд чи він думав про те, що даючи гроші на побудову концертного залу для виконання симфонічної музики, він увійде в історію. Відтоді зал з прекрасною акустикою чекає на самих талановитих виконавців, дні виступів розписані на роки наперед.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Травня 


До Дня матері, у відділі читальних залів розгорнуто виставку-інсталяцію  «Рідна мати моя, ти ночей не доспала…».
 
Повнiше
 
фото 1

 14 Травня 


Цвіркуни-бешкетники

Юні члени англомовного клубу «Цвіркуни» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» такі непосидючі, що їх вчителю, волонтерці Ганні Моторіній, десятикласниці ЗОШ №9, інколи складно доносити граматичні правила і нову інформацію. А хто казав, що мистецтво публічних виступів опанувати легко?!
На занятті діти читали, перекладали, вчили нові слова, дивилися відео.


фото  фото


 З 14 по 15 Травня 


Співпраця з Німеччиною

У бібліотеці Дніпровської політехніки GIZ провели тренінги з HR для бібліотек та будинків культури. Завідуюча читальних залів Катерина Сохромова взяла участь у дводенному навчанні з теми «Управління персоналом - одна з найголовніших компетенцій керівника».

фото 1  фото 2  фото 3

 15 Травня 


Розширюємо інформаційні обрії    
На запрошення Дніпровського базового медичного коледжу фахівці ДОУНБ взяли участь у роботі засідання методоб’єднання для завідуючих  бібліотек медичних коледжів області та педагогічного колективу. Завідуюча відділом  наукової інформації і бібліографії висвітлила питання академічної доброчесності в освітньому процесі, а головний бібліограф Піскун В.А. розповіла про новий  регіональний проект – портал «ДніпроКультура» та ознайомила присутніх з різноманітними   інформаційно-бібліографічними   виданнями ДОУНБ. Завідуюча відділом наукового опрацювання  документів та організації каталогів Литвиненко Н. Г. та головний бібліотекар Кучугурна Г. Г. виступили з консультаціями стосовно організації переходу на нову міжнародну класифікацію УДК, надавши методичні поради.



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 15 Травня 


Згадуємо, що вивчали в школі, і починаємо розмовляти!

Центр «Вікно в Америку» запросив  державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів до безкоштовного англомовного курсу «Активуй англійську! 9.0.», що б спеціалісти мали змогу дізнатися більше про Сполучені Штати Америки та покращити розмовні навички у бібліотеці під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк, знавця англійської мови і мандрівниці. Громада міста радо відгукнулася – маємо комфортну за розміром групу. Тепер серед наших студентів – юристи, економісти, архітектори, інженери, купа студентів різних університетів.
Ми раді всім новим студентам і сподіваємося, що вони цікаво і з користю проведуть час у бібліотеці!

фото  фото  фото  фото  фото


 15 Травня 


До відділу документів іноземними мовами завітали студенти Дніпропетровського педагогічно-індустріального коледжу. Вони охоче знайомилися з ресурсами відділу  та можливостями пошуку інформації в багатомільйонному фонді бібліотеки


  фото

 15 Травня 


Знайомтесь - бібліотека!
Сьогодні до патентно-технічного відділу завітали гості з Дніпропетровського індустріально-педагогічного коледжу. Студенти познайомились з фондом відділу, його послугами, його родзинками, відвідали «Коворкінг-офіс». Для студентів час промайнув непомітно, але дуже корисно і цікаво!

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Травня 


Наша ідея - ваш результат

У межах курсів підвищення кваліфікації для завідуючих сільськими бібліотеками області «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку», співробітники відділу читальних залів провели тренінг-навчання з залученням інтерактиву.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 5  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 16 Травня 


 
Годину духовності в територіальному центрі соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району провідний бібліотекар відділу абонемента Галина Пивоварова приурочила Дню слов’янської писемності та культури, який святкується щорічно 24 травня.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 16 Травня 


Розкішне життя не вічне

Поринути у вир науково-фантастичних пригод мали змогу члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Вони подивилися американський науково-фантастичний екшн-трилер режисера Нілла Блумкампа «Елізіум» (англ. Elysium). Прикрасою фільму є гра відомих авторів Метта Деймона і Джоді Фостер. Сучасні проблеми людства майстерно перенесені у далеке майбутнє і зроблена спроба вирішити питання вічного протистояння бідних і багатих. І завжди знаходиться «революціонер», що починає боротьбу за справедливість і добро у широкому сенсі.
Глядачі фільму отримали знання нової цікавої англомовної лексики. У дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 17 Травня 


Літературна альтанка!

Користувачів ДОУНБ та просто перехожих зустрічали бібліотечною альтанкою! Відділ читальних залів розгорнув літературну гойдалку «Хюрем Султан очима Туреччини та України за романом П. Загребельного «Роксолана». Не обійшлося й без дискусії на тему: «Де міф, а де реальність?». Та найпопулярнішим виявилось опитування в межах регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають», яке показало, що твори Павла Загребельного люди середнього та старшого віку читали ще в школі, але й досі пам'ятають деталі та головних героїв.
 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 17 Травня 


Сьогодні , 17 травня, День вишиванки співпав із ще одним великим християнським святом - Вознесінням Господнім. Отже настрій у бібліотекарів подвійно святковий. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Вона символізує і родинну пам'ять, і вірність, і любов у сім`ї. Наш дружній колектив відділів розміщених на пр. Д. Яворницького цей день відзначає уже не вперше. У цей день у нашій бібліотеці на подвір’ї, на пр. Д.І. Яворницького, розміщено бібліотечну альтанку. На альтанці було розгорнуто виставку, на якій представлені матеріали відділу періодики, відділу документів з питань мистецтв, краєзнавчого відділу, відділу документів іноземними мовами, інформаційного центру «Вікно в Америку», Канадсько- Український бібліотечного центру, патентно-технічного відділу, редакційно-видавничого центру. Виставку прикрашали рушники, ляльки в українському вбранні, вишиті картини з особистої колекції завідуючої відділом періодичних видань заслуженого працівника культури України Браславської Ірини Михайлівни. У цей день, нашу альтанку відвідали завідувачка будинку-музею Д.І. Яворницького, екскурсоводи музею, гості зі Львова, представники фармацевтичної компанії США в особі Ramzey Odetalla, відома майстриня Хмель-Дунай, представники головного територіального управління юстиції у дніпропетровській області, правоохоронні ограни,учні ЗСШ 23 та просто перехожі. Було весело лунали українські пісні, розгадували цікаві питання та отримували призи. Словом, свято вдалося. Колектив співробітників бібліотеки вітає усіх з Днем вишиванки!

  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Травня 


 День вишиванки в Бібліотечній альтанці

Бібліотечна альтанка для мешканців житлового масиву Калиновський відкрилася виставкою вишиваних робіт читачів та співробітників відділу абонемента під назвою «Душа моя вишиванка». Представлені вишиванки, картини, рушники, скатертини можна було читати як книги і допомогла в цьому книжкова виставка «Вишиванка – оберіг сім’ї». Вона і розкрила таємниці коду української вишивки. А наші відвідувачі безкоштовно записалися до бібліотеки і сфотографувалися біля Альтанки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 17 Травня 


«Англійська для початківців»

Група "Start English" разом зі своїм вчителем, волонтеркою центру "Вікно в Америку" Ганною Моторіною, вивчала нову лексику по темі "Країнознавство".
Було складно, але цікаво!

фото  фото  фото

 17 Травня 


«Цвіркуни» мандрують

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» волонтерка Ганна Моторіна
запропонувала школярам групи "Цвіркуни" помандрувати країнами і континентами. Вивчили назви континентів. країн Європи і як називати жителів цих країн.
Волонтерський проект триває!

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Травня 


День вишиванки у бібліотеці: читачі і бібліотекарі разом!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучився до святкових бібліотечних заходів до Міжнародного дня вишиванки.  Біля розгорнутих виставок, де були представлені книги і альбоми, рушники і ляльки мотанки, святково вбрані у вишиванки бібліотекари спілкувалися з містянами. Активна молодь відповідала на питання патріотичних вікторин і отримували призи-сувеніри.
До бібліотечних стендів підходили зацікавлені яскравими виданнями гості міста. Львів’яни були у чудових вишиванках, американець з фірмовою американською посмішкою. Розумні і допитливі діти сусідньої школи №23, давні партнери центру «Вікно в Америку»  відповіли на питання вікторини,  продемонстрували творче мислення, знання місцевої історії та сучасних українських реалій. Вони із задоволенням вивчили нову англомовну лексику, щоб зуміти розповідати англійською про українську вишивку.
Сьогодні всі учасники бібліотечного свята виглядали як свого часу український письменник і модник Іван Франко, який поєднав вишиванку з повсякденним одягом.
Приємно, що американський журнал моди «Vogue» вважає українську вишиванку наймоднішим національним вбранням.

фото  фото  фото  фото

 17 Травня 


Віват бібліотекарі!

Команда бібліотекарів «Бібліопані» в складі завідуючої патентно-технічним відділом Мищенко Тетяни, завідуючої відділом документів іноземними мовами Порокоф`евої Олександри, завідуючої краєзнавчим відділлом Шилкіної Марини та провідного бібліотекаря патентно-технічного відділу Неділько Тетяни взяли участь в інтелектуальній грі «Інтелект-Ринг». Гра проходила в культурно-діловому центрі «Мінора», в клубі «Фрейллахс». Організатором і режисером гри був поет, вчений, винахідник Юрій Поліський, вела гру Вікторія Опаленко керівник клубу «Фрейллахс». У грі брали участь 4 команди. Наша бібліотечна команда виграла і обійшла всі інші команди. За підсумками гри наша команда отримала солодкий приз!

фото  фото  фото

 17 Травня 


За квестами - в бібліотеку!

У партнерстві з Академією квестів «АК – 100», відділ читальних залів організував читацький клуб любителів квестів - «Букхантери». Учасники збираються задля навчання по організації квестів за різною тематикою. 

фото 1  фото 2

 17 Травня 


Нове видання! 
 
У відділі читальних залів презентувала свою першу збірку Слободяник Марія – переможниця VI молодіжного літературного конкурсу «VivArt».
Її збірка "Потойбічне" увібрала переклади віршів та творів європейських класиків.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Травня 


Навчанню немає меж
Система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників прагне досягти відповідності між змістом навчання і знаннями, уміннями і навичками та передбачає оновлення і поглиблення знань про бібліотечну справу, інформаційно-бібліографічну і просвітницьку роботу. Цього дня до ВНІіБ завітали завідуючі сільськими бібліотеками ЦБС області. Бібліографи ознайомили колег з головними напрямками  проектної роботи  та  провели огляд видавничої діяльності відділу. Відбулася конструктивна розмова щодо використання нових інформаційних технологій в бібліографічній практиці.



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 18 Травня 


У відділі документів вирішили представити користувачам книжкову виставку «Pocket books: always there for you». Це книги невеликих та зручних розмірів, які почали друкуватись в українському видавництві «Znannia» («Знання»). У фонді відділу книг такого розміру багато, але це були книги видавництва «Penguin book». Ми дуже раді, що маємо такі книжки. Але українського видавництва. Скористайтесь нагодою та завітайте до нас!


фото  фото  фото

 19 Травня 


У солдата вихідний 

У межах соціокультурного проекту «Відомі ще не всім…» відбулася вахта-пам`яті «Перегортаємо сторінки історії: новий погляд на Другу Світову війну». 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Травня 


Віртуальна подорож Сполученими Штатами Америки
 
Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» познайомилися з фрілансером пані Інгою та учнем ССШ №22 Олексієм, що нещодавно повернулися зі Сполучених Штатів Америки. Кожний розповів свою «історію успіху» вивчення англійської мови і багато цікавого про штати Флорида та Міннесота.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


В рамках святкування Дня Європи всі,  хто хотів перевірити свої знання з польської мови,  писали диктант, який організували керівники центру польської культури імені Кароля Войтили. Бажаючих було дуже багато. Тому дитяча група писала диктант в приміщенні відділу мистецтв. По закінченні всі отримали сертифікати.



фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


   
«Від книги – до світла, до знань, до життя» - тема засідання клубу любителів читання «Захопленість». Учасники заходу напередодні Дня народження бібліотеки розмірковували над значенням Книги і Слова у житті людини.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Травня 


 До Дня народження бібліотеки у відділі періодики оформлено виставку-презентацію
«Бібліотека – шлях у майбутнє». 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Травня 


 «І рушник вишиваний на щастя, на долю дала»

 Темі української вишивки «Код української вишивки» була присвячена зустріч з пенсіонерами територіального центру соціального обслуговування Індустріального району.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 21 Травня 


«Цвіркуни» - бігуни!

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко та волонтерка Ганна Моторіна в очікуванні школярів групи «Цвіркуни» обговорюють наступні плани співпраці. Червень – це місяць, коли до бібліотеки приходять діти з літніх пришкільних таборів. І допомога Ганни буде потрібна.
Сьогодні ми привітали Ганну та Юліана з участю в INTERPIPE Dnipro Half Marathon. Ганна пробігла 5 км, а Юліан – 1 км. Вони були задоволені і натхненні спілкуванням з організатором марафону, відомою легкоатлеткою Мариною Філатовою.
Ганна захотіла поділитися своїм захоплення бігом, тому сьогодні підготувала цікаві завдання: вивчити нову лексику по темі «Марафон», подивитися відео про історію появи марафонів та відповісти на питання за відео письмово, намалювати вид спорту, що найбільше подобається. Всі завдання були виконані, ще й час був пограти в настільну гру.
Волонтерський проект триває!

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Травня 


Методистам бібліотек області 

Фахівці відділу читальних залів взяли участь у XVI обласній травневій школі для методистів ЦБС області, а саме в сесіях "Екскурсійна" та "Проектна".
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 22 Травня 


Співробітники краєзнавчого відділу  та відділу документів іноземними мовами взяли участь в регіональній кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» та провели соціологічне опитування 
«Чи знаєте Ви Павла Загребельного?».

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  

 22 Травня 


Павло Загребельний – найпопулярніший український письменник

Бібліотекар патентно-технічного відділу Сибирьова Єлизавета долучилась до вуличного опитування мешканців нашого міста стосовно обізнаності до письменника Павла Загребельного згідно до регіонального бібліотечного проекту «Читаємо разом. Павло Загребельний – письменник, якого читають». За підсумками опитування можливо зробити наступні висновки: П. Загребельний сьогодні є одним з найпопулярніших українських письменників, чия творча спадщина приваблює все більше нових читачів, а його твори відомі багатьом.

фото  фото  фото

 22 Травня 


В рамках проведення регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» 22 травня     працівники відділу наукового опрацювання документів провели соціологічне опитування «Чи знаєте Ви Павла Загребельного?». В опитуванні взяло участь 52 респондента, різних вікових категорій і різних професій. Серед опитаних більшість були знайомі з творчістю відомого українського письменника, решта виявили зацікавленість і пообіцяли звернутись до бібліотеки щоб ознайомитись з творчою спадщиною Павла Загребельного.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4


 22 Травня 


  Чи відоме Вам ім’я Павла Загребельного?

В «Бібліотечній альтанці» працівники відділу провели опитування в межах регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають». Чи відоме Вам ім’я Павла Загребельного? З таким питанням ми звернулися до мешканців житлового масиву Калиновський.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 22 Травня 


Українське традиційне житло

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Дев’ята група студентів, що бажає покращити розмовні навички, сьогодні перед уроком привітала бібліотеку з Днем народження – з 184-річчям.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про себе при першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира».
Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, бо присутні дізналися багато культурологічних цікавинок про американське житло, іншими очами подивилися на пересічне життя українців і змогли його описати у вишуканих фразах.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 22 Травня 


 Дитяча тусовка в Абонементі

Відсвяткувати День народження Бібліотеки (184-річниця) мали нагоду четверокласники КЗО СЗШ №69, які завітали на екскурсію до відділу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 23 Травня 


Вчимося долати життєві труднощі разом з кіногероями

Відвідувачі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»,  члени англомовного кіноклубу, єднають корисне з приємним – щосереди переглядають англомовні фільми і прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух.
Цього разу переглядали і обговорювали драматичний фільм американського режисера Лоуренса Каздана «Великий Каньон». Це історія про жителів Лос-Анджелесу, які дуже різні, але товаришують з сусідами, незважаючи на насильство, страх та плутанину, що є невід’ємною частиною життя у місті Лос-Анджелес. І важливо залишитися людьми.
У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.

фото  фото

 23 Травня 


Бібліотека відкрита для усіх
У межах співпраці з громадською організацією «Фонд «Професійний розвиток» у бібліотеці відбулися зустрічі-дослідження соціальних проблем у громадах, які  проходять у 12 містах України згідно проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу». Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та втілюється консорціумом із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії. Під час заходу завідуюча ВНІіБ – Барабан І. В. презентувала документально-інформаційні ресурси ДОУНБ.  



Фото 1  Фото 2  Фото 3

 24 Травня 


«Цвіркуни» - наближаються до фінішної риски

Група школярів, що в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» за допомогою волонтерки Ганни Моторіної, вивчає англійську весело, знову зібралася на заняття. Повторювали вивчену на попередньому занятті лексику по темі «Марафон» та складали самостійно речення.

фото  фото  фото

 24 Травня 


«Англійська для початківців»

Група "Start English" разом зі своїм вчителем, волонтеркою центру "Вікно в Америку" Ганною Моторіною, повторювали граматичні конструкції та будували за ними речення.

фото  фото  фото

 24 Травня 


VIVAT, бібліотеко!

Патентно-технічний відділ розгорнув бібліотечну альтанку на пр. Д.Яворницького біля сходів у бібліотеку. Тематика альтанки присвячувалась 184 річниці з Дня народження рідної бібліотеки. Сьогодні бібліотека займає гідне місце серед обласних наукових бібліотек України. Яскрава виставка видань «Дивосвіт бібліотечних скарбів» приваблювала перехожих. Зацікавлені підходили знайомились з історією головної бібліотеки Дніпропетровщини, переглядали видання краєзнавчої тематики та  бібліографічні покажчики патентно-технічного відділу. Всі відвідувачі альтанки вітали з Днем народження бібліотеку, залишали відгуки у книзі побажань, бажали зацікавлених читачів, гідного рівня комплектування і міцного здоров’я бібліотекарям!


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Травня 


День слов'янської писемності

У межах регіональної кампанії «Павло Загребельний письменник, якого читають» у відділі читальних залів писали літературний диктант. 
Долучалися усі бажаючі перевірити себе на знання української мови. Перевірка показала, що всі читають твори Павла Загребельного і знають граматику. В якості заохочувального бонусу перед початком учасникам були роздані "солодкі цитати" з творів Павла Архиповича.

фото 1  фото 2  фото 3

 24 Травня 


У відділі періодики організовано виставку до Дня слов'янської писемності і культури "Слава Вам, брати-просвітителі!" 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


Трійця - Бог єдиний, джерело любові і духовної сили

До Дня Святої Трійці відділ періодики підготував документально-ілюстративну виставку "Дар Святого Духа".

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


Знайомство з письменницею Айн Ренд

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував членам англомовного клубу «Добра розмова» познайомитися з неоднозначною дискусійною постаттю в американській літературі – письменницею Айн Ренд. Свого часу, у 1930-х роках ХХ ст., вона написала дуже комерційно успішні романи. Були зняті художні фільми. Слова деяких її героїв цитує сучасний президент США Дональд Трамп.
Тема зустрічі була досить складною, але пізнавальною, і закликала критично мислити.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


Іноземний візит - це завжди хвилююче

Сьогодні члени англомовного клубу «Добра розмова» знову продемонстрували австралійському гостю бібліотеки Еріку Нелеру свою гостинність і увагу: оточили дружнім колом, переглянули всі наочні матеріали з магічного рюкзаку гостя, ставили питання про Австралію та її культуру, уважно вислуховували відповіді. Добре, що пан Ерік не тільки розумна людина, а й людина з почуттям гумору. Час сплинув непомітно.


фото  фото  фото  фото  фото

 29 Травня 


На побачення з бібліотекою

Добіг кінця навчальний рік у загальноосвітніх школах міста Дніпро, з’явилося трошки вільного часу на додаткові заходи з учнями. Тож вчителі приводять групи до бібліотеки – знайомитися з багатими бібліотечними фондами і дізнатися щось нове і цікаве про США.
Центр «Вікно в Америку» радо продовжує проект «Пізнавай США». Сьогодні шестикласники дізналися про сучасні ресурси центру, що допомагають покращувати знання англійської мови безкоштовно та взяли участь в інтерактивній презентації модератора Тамари Гаврилюк про літні розваги американських дітей і підлітків. Школярі показали добрі знання англомовної лексики та вивчили нові слова,  якими можна описати американські веселощі, такі як похід та ночівля у наметі, споглядання за зірками на небі, катання на роликах, «зіркові» стрибки, «попроси у сусіда борошна» та ін.
Тема була досить складною, але й розважила наших гостей. Тепер вони точно не нудьгуватимуть влітку!

фото  фото  фото  фото  фото

 29 Травня 


Директор бібліотеки Надія Миколаївна Тітова долучилася до Круглого столу з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі – України, що проходив в Дніпропетровській ОДА. Бібліотекарі відділу читальних залів представили рідкісні та унікальні видання з фондів ДОУНБ за темою «Хрещення Київської Русі-України».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 29 Травня 


Літо вже почалося!

Закінчуються заняття у школах, але уроки-відвідини бібліотеки продовжуються. Відділ документів іноземними мовами запрошує майбутніх читачів, привчаючи їх до себе змалечку. 29 та 30 травня 2018 року учні  першого та третього класів  ліцею № 100 подивилися мультики про те, як треба поводитися у бібліотеці, дізналися, що їдять та в які ігри грають японці, своїми руками зробили  паперову собаку-орігамі та пограли разом з Шевцовою  Анастасією.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Травня 


Домашні завдання для дорослих

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання), підказала якими фразами краще розповідати про свій дім / квартиру.
Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть описати зовнішність і риси характеру родичів і друзів. Вивчення тонкощів етикету допоможе не зробити помилок під час спілкування з іноземцями.


фото  фото  фото

 30 Травня 


Знахідки Другої світової війни 

У відділі читальних залів презентували путівник "Військова пам'ять Дніпра" по визначним місцям Другої світової війни, створений волонтерами, які збирали інформацію, вивчали матеріали, робили фото. Творчий колектив Путівника: волонтер Юлія Сегеда, пошуковці Роман Бугайченко та Андрій Яровий, журналісти Ольга Волинська та Надія Генке, письменник Леонід Безуглий, фотограф Ігор Булгарін. Завдяки волонтерській праці цих людей бібліотеки Дніпропетровщини отримають цінне видання, яке допоможе мешканцям орієнтуватись в пам'ятних місцях Дніпра. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 30 Травня 


Зимова казка напередодні літа

Відвідувачі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»,  члени англомовного кіноклубу, єднають корисне з приємним – щосереди переглядають англомовні фільми і прагнуть покращити розуміння англійської мови на слух.
Цього разу переглядали і обговорювали фентезійну драму «Любов крізь час», яку знято американським кінорежисером Аківа Голдсманом за мотивами роману Марка Хелпріна «Зимова казка».
У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.

фото  фото  фото  фото

 31 Травня 


Відділу документів іноземними мовами пощастило проводити «Бібліотечну альтанку» в день останнього дзвоника для випускників українсько-американського ліцею, який проходив на майданчику між приміщеннями бібліотеки та музею. Не обійшлося без казусів. На місці, де повинна була розташуватись альтанка, хтось із гостей шкільного свята поставив своє авто. Але це не зіпсувало нам настрій. Було дуже людно, святково. Всі із задоволенням фотографувались біля нашої виставки, яка була присвячена українській мові «Українська мова для всіх», перевіряли свої знання з української по тестах, які ми підготували. Серед тих, хто відгукнувся на наше запрошення,  була викладач української мови українсько-американського ліцею, яка із великим задоволенням перевірила свої знання. Не дивно, що відповіді на тести  були вірними. Їй сподобалась наша ідея з виставкою та тестами, і в знак вдячності вона подарувала нам шикарний святковий букет квітів. Всі, хто звернув увагу на альтанку вручались невеликі картки із правописом українських слів та виразів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 31 Травня 


Волонтерський четвер

Юних і дорослих відвідувачів бібліотеки зустрічала волонтер центру «Вікно в Америку» Ганна Моторіна. Школярі-«Цвіркуни» дивилися фільм та відповідали на питання, що перевірили їх увагу і розуміння вимови героїв фільмів.
Для  членів групи “Start English” була запропонована граматична слайд-презентація «Минулий час». Після вивчення правил утворення минулого часу складали-перекладали речення.


фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека