Протягом мiсяця 


В Канадсько _ Українському Бібліотечному Центрі Відбулася книжкова виставка "Громадянський голос поезії". До Всесвітнього дня поезії.


 Протягом мiсяця 


"Хатні улюбленці американців"

До уваги відвідувачів бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», що здивує і розважить. На виставці представлені цікаві факти та рідкі фото. Наприклад, Президенти Америки разом зі своїми домашніми улюбленцями. Виставку гармонійно доповнюють експонати з колекції Галини Дрозд «Все про собак» (журнали, календарики, фігурки собак та т.ін.).

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Комп`ютерні курси для пенсіонерів

У патентно-технічному відділі проходили курси для людей похилого віку з навчання комп’ютерної грамотності. Відвідувачі курсів сумлінно відносились до отримання нових знань.


 Протягом мiсяця 


«Коворкінг - офіс» - інтелектуальний простір бібліотеки

У патентно-технічному відділу, у приємній атмосфері творчої лабораторії «Коворкінг-офісу» яка діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера», відбувались цікаві зустрічі, обговорення нових проектів, проводились тренінги. 


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


День космонавтики в бібліотеці
12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики. Це особливий день – день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі. До цього свята у патентно-технічному відділі експонувалась виставка «Шлях до зірок», яка знайомила читачів з досягненнями у галузі космосу, історією освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами, що мали величезний вплив на освоєння космосу, польоту першого космонавта нашої держави, Герою України Леоніду Каденюку, американському астронавту Рендольфу Брезніку та титанам вітчизняного ракетобудування ДП КБ «Південне».


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 «Краса і велич символів державних»

Для користувачів відділу абонемента представлено виставку-перегляд літератури «Краса і велич символів державних». Документи виставки розкривають історію формування української символіки, що розвивалася протягом тисячоліть і належить до найбагатших та найзмістовніших символічних систем людства.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


2018 рік – рік Німеччини в Україні

Бібліотека долучилась до просвітницьких акцій, присвячених цій європейській країні.   У відділі розгорнуто книжково - ілюстративну виставку «Мистецтво Німеччини», з матеріалів якої користувачі більше дізнались про мистецькі  та культурні традиції німців, переглянули  ілюстровані альбоми видатних художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Познайомились з  книгами про німецьку музичну культуру, театр та кіно. Представлені фотодокументи розкривають красу шедеврів архітектури країни. 

фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Art-простір.Вишиті гладдю картини
На численні прохання відвідувачів відділу виставку творчих робіт Людмили Скачкової "Вдохновлённая временем"продовжено ще на місяць. Приходять родинами, замовляють екскурсії. Виставка працює кожного дня, окрім п’ятниці з 10-00 до 18-00. Вхід вільний

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


«Вікно в Америку» для молодших школярів

Школярів молодшого віку, членів англомовного клубу «Цвіркуни», чекав приємний сюрприз – студент Національної металургійної академії Сергій Барабаш розповів їм про свою подорож на наукову конференцію до Німеччини. Пан Сергій наголосив на важливості вивченні англійської мови, яка є мовою міжнародного спілкування, і допомогла йому в подорожі.
Далі школярі займалися за програмою, яку для них підготувала волонтерка бібліотеки Ганна Моторіна. Вона перевірила домашнє завдання, виставила бали-оцінки. Більшу частину уроку присвятили покращенню навичок аудіювання – тренували вуха. Нову лексику записували в зошити. Найбільш школярам подобається навчальне відео з YouTube.

фото  фото  фото  фото  фото


 2 Квiтня 


Найсвітліший день весни

До найулюбленішого свята – Пасхи, у відділі читальних залів було презентовано бібліотечний айстопер "Великодні атрибути", який складався  з  літератури про традиції і вірування цього свята, а також головних атрибутів Великодня, зроблених бібліотекарями за допомогою 3d-ручки.
 
Повнiше
 

 З 2 по 30 Квiтня 


 Книга – твій найкращий друг

З нагоди Міжнаро́дного дня дитячої книги, який святкуємо в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, у відділі абонемента представлено виставку – свято «Книга – твій найкращий друг». 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 3 Квiтня 


Безкоштовна англійська в центрі "Вікно в Америку"

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Студенти групи «Активуй англійську! 8.0» під керівництвом вчителя-інструктора Т.Гаврилюк виконують розмовні вправи у парах, що підготують їх до спілкування англійською на різноманітні побутові теми (знайомство, розповідь про себе, своє житло, роботу, улюблені розваги, спорт, покупки, транспорт та ін.). За допомогою найпростіших граматичних конструкції вони почали розмовляти англійською, хоч і з помилками.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 3 по 26 Квiтня 


Фото-виставка “Батьківщина у вигнанні” в центрі "Вікно в Америку"

Три роки тому більше ніж 2000 кримських татар переїхали до західної частини України після анексії Криму Росією. Проект має на меті висвітлити інтеграцію кримських татар мусульман у християнську громаду у Львові та побудувати мости між двома різними суспільствами. Проект також досліджує процес надбання нової домівки та створення батьківщини в абсолютно іншому середовищі.
Ставши свідком другого вигнання кримськотатарського народу, українська фотожурналістка Анастасія Власова досліджує той сильний взаємозв’язок, який кримські татари мають зі своєю землею та чи стають вони самотніми в іншому суспільстві. Автор показує цей процес через історію сімей кримських татар, які переїхали до західної України.
Виставка експонується в рамках проекту "Мандрівна галерея" від Американського дому в Києві.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 4 Квiтня 


Чикаго 1930-х, шахраї та джаз

Дізнатися  більше про історію США змогли члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які переглядали фільм «Афера» (англ. The Sting, 1973). Картина отримала 7 нагород американської кіноакадемії Оскар, але  по суті є авантюрним гангстерським фільмом.
Винахідливість, хитрощі – головні герої використовують усе заради помсти. Глядачі, затамувавши подих, спостерігали за подіями, відчули магнетизм негативної чарівності персонажів фільму, були приголомшені везінням та розв’язкою фільму.
Ось так, переглядаючи кіно-шедеври, можна покращити сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди під час традиційного обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото


 4 Квiтня 


 Світле свято Великодня

«Великдень – найкраще зі свят!
Мир хай буде вам сьогодні,
Бо це ж свята Великодні.
Бог дав радість нам з небес – Христос Воскрес!»
Для підопічних центру соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району працівники відділу абонемента провели годину духовності до православного свята Пасхи «Великодні передзвони».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 4 Квiтня 


У бібліотеці відбувся обласний семінар тренінг для бібліотекарів відділів комплектування та обробки літератури міських, районних ЦБС, бібліотек ОТГ «УДК – міжнародна система класифікації документів: впровадження в практику роботи бібліотек області». Програма включала виступи-консультації Литвиненко Н. Г. «Організація роботи з переходу на нову міжнародну класифікацію УДК» та Кучугурної Г. Г. «Побудова та властивості таблиць УДК» і «Методика складання класифікаційних індексів за УДК». У програмі семінару також були практичні заняття з методики складання класифікаційних індексів УДК. В семінарі взяли участь 63 бібліотечних фахівця області.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 5 Квiтня 


У відділі періодики представлена документально-ілюстративна виставка "Дивовижні правила здоров'я", присвячена Всесвітньому дню здоров'я, який увійшов в традицію з 1950 р.

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 5 Квiтня 


Збираємо "Яблука до яблук"!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття для школярів молодшого віку. Засідання клубу «Цвіркуни» по темі «Прослуховування тексту. Переказ» підготувала і провела волонтерка центру, десятикласниця ЗОШ №9 Ганна Моторіна, яка стала волонтеркою центру щоб поділитися своїми знаннями англійської мови.
У процесі вивчення і повторення школярів дуже стимулюють «американські оцінки» (A, B, C). Також їм сподобалося підчас розминки пограти в лінгвістичну гру «Яблука до Яблук» (Apples to Apples), яка навчила їх складати логічні пари іменник-прикметник. Керівник центру Світлана Усенко познайомила школярів з правилами гри і була їх суддею.

фото  фото  фото  фото  фото


 7 Квiтня 


До світлого свята Воскресіння Христового відділ періодики презентує виставку-інсталяцію - "Христос Воскрес! Радійте люди!". 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11


 7 Квiтня 


Міжнародний день перевірки фактів

Модератор англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» мав складне завдання – привернути увагу членів клубу до важливості перевірки інформації та джерел отримання інформації. Були викладені  основні стратегії оцінки фактів та наведені основні терміни, що використовуються при виявленні фальшивих новин: бот, бот-мережа, тролі, спам тощо. Навчальні відеоролики допомогли проілюструвати цю складну тему. Наш американський волонтер пані Тамара дала пояснення складних понять. Зустріч була надзвичайно просвітницькою для всіх учасників.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Квiтня 


Медіаграмотність  

У межах інформаційно-освітнього проекту "Інфо-фільтр", у Дніпровському транспортно-економічному коледжі бібліотекарі провели для студентів тренінг з медійної грамотності.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 10 Квiтня 


Віртуальна подорож Україною

Знову розбурхали бібліотечну тишу юні відвідувачі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». Тут відбулося чергове навчальне заняття для школярів молодшого віку. Засідання клубу «Цвіркуни» по темі «Пам’ятки України» підготувала і провела волонтерка центру, десятикласниця ЗОШ №9 Ганна Моторіна. Вона розповіла юним туристам англійською мовою про столицю України – місто Київ, козацьку Хортицю, Кам’янець-Подільський замок, музичні фонтани Вінниці, парк «Софіївка». Найкращі відповіді були відмічені «американськими оцінками» (A, B, C).

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Квiтня 


Поезія і весна

З настанням справжньої весни у ВПУ №17 відбулося поетичне асорті «Поезія торкає струн душі моєї», до Всенародного Дня поезії, що з 1999 року відзначається в кожному куточку світу.  
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 10 Квiтня 


Транспортні пригоди наших відвідувачів

Студенти групи «Активуй англійську!» спробували висловити англійською свої думки про приватний та громадський транспорт. Нашим уважним слухачем і експертом була волонтерка центру, американка пані Тамара К.
Власники автомобілів розповіли як вони пересуваються великим містом, де паркують автомобілі. Цікавим і досить складним було завдання розповісти умовному іноземцю про дозволені і недозволені речі в громадському транспорті. Також обговорювали переваги та недоліки кораблів, літаків і потягів. На кінець зустрічі вивчили лексику до теми «Реєстрація в готелі та аеропорту».


фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Квiтня 


 «Шляхами долі, успіху та любові»

З нагоди сторіччя видатного українського письменника  Олеся Гончара, в межах проекту  «Шляхами долі успіху та любові», в музеї «Літературне Придніпров'я»    для студентів Коледжу радіоелектроніки  та Поліграфічного коледжу (МВПУПІТ) пройшла виставка-лекція «Наша країна- Правда». 
Найкраща серед музеїв України  колекція , присвячена життю та творчості  письменника, завдяки бездоганній професійній роботі  та стовідсотковій творчій віддачі старшого наукового співробітника музею Світлани Мартинової  - відкрила  молоді  багато невідомих сторінок  долі ювіляра.  
Каталог «Колекція Олеся Гончара у фондах Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.Яворницького» , який з'явився на світ  у редакційно-видавничому  центрі ДОУНБ,  теж представлено в експозиції. 
Щиро вдячні за партнерство та співпрацю. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 11 Квiтня 


Завжди є час перемінити свою долю на краще

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «Життя чи щось таке» (англ. Life or Something Like It, 2002). У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 11 Квiтня 


Шкідливі звички. Складання правил здорової поведінки

Біотерапевт  Тетяна Шайтанова під час лекції «Шкідливі звички. Складання правил здорової поведінки» знайомила учасників проекту «Бібліотерапія» з методиками позбавлення шкідливих звичок.
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 11 Квiтня 


Олесь Гончар: Бунтарський дух у ньому не вмирав

Було проведено бібліо-урок для студентів ВПУ №17, присвячений річниці від Дня народження відомого українського письменника, поета та громадського діяча - Олеся Гончара.  
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 12 Квiтня 


«Англійська для початківців»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочато новий міні-проект «Англійська для початківців».  Волонтерка Ганна Моторіна вчила всіх бажаючих алфавіту та правилам читання голосних звуків.

фото  фото


 12 Квiтня 


Букхантери або шукачі книг

У відділі читальних залів відбулося перше засідання читацького клубу «Букхантери». Його учасники – любителі квестів, історії та географії, а віднині й бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото 1

 12 Квiтня 


Складаємо туристичні маршрути Україною

Юні члени англомовного клубу «Цвіркуни» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» під керівництвом свого юного вчителя, десятикласниці ЗОШ №9 Ганни Моторіної, розробляли туристичні маршрути до відомих культурно-історичних пам’яток України. Домашнє завдання – виготовити рекламний буклет англійською мовою туристичного маршруту про столицю України – місто Київ, козацьку Хортицю, Кам’янець-Подільський замок, музичний фонтан Вінниці, парк «Софіївку».

фото  фото  фото  фото


 12 Квiтня 


Презентація ресурсів для студентів

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітала група студентів-третьокурсників Дніпровського Національного університету (спеціальність «Геологія). Для них відбулася презентація корисних бібліотечних ресурсів для навчання та безкоштовних ресурсів для покращення рівня знання англійської самостійно. Студенти оглянули технічне обладнання, колекції книг і ДВД-фільмів, фотовиставку «Батьківщина у вигнанні» та виставку «Собаки – улюблені домашні тварини американців».
Студенти дізналися про можливість користуватися електронною бібліотекою eLibrary USA для підготовки наукових робіт, переглядати англомовні фільми (групою та індивідуально), спілкуватися з носіями мови у клубі «Добра розмова» / Gabfest, приєднатися до навчального курсу «Активуй англійську!».
Молодь переглянула рекламний трейлер про сучасні бібліотечні послуги і отримала рекламні матеріали. Дуже легко слідкувати за анонсами заходів центру через сайт обласної бібліотеки, соціальну мережу Facebook, переглядати рекомендаційні матеріали і онлайн-посилання на блозі (http://woadnepr.blogspot.com/).


фото  фото  фото


 12 Квiтня 


Бібліотекарі на Всеукраїнській науково-практичній конференції

На запрошення кафедри політології та філософії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ (ДДУВС) завідуюча ВНІіБ Барабан І. В. та головній бібліограф Піскун В. А. взяли участь  у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми формування громадянського суспільства в Україні». Представники вищих учбових закладів Дніпра, Києва, Харкова, Львова, Одеси, Запоріжжя, Полтави, Винниці та  Житомира обговорювали проблеми становлення громадянської свідомості в умовах інформаційної хвилі цивілізаційного розвитку. Бібліографи зробили свій внесок до підготовки  інформаційних матеріалів конференції, склавши перелік документальних ресурсів з фондів ДОУНБ за темою «Громадянське суспільство України: важелі формування та перебіг становлення». Згодом матеріали конференції надійдуть до фонду бібліотеки.Фото 1  Фотьо 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 12 Квiтня 


Приєднуйся до руху академічної доброчесності! 
В патентно-технічному відділі відбулась зустріч зі студентами геолого-географічного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара присвячена поширенню знань з академічної доброчесності. Розповсюджували знання завідуюча відділом Мищенко Тетяна та патентний повірений України Авраменко Валерій. Під час заходу була наведена статистика щодо рівня плагіату у студентських роботах в країнах ЄС та України та надані висновки щодо запобігання та виявленню плагіату у вищій освіті України.


фото  фото  фото  фото

 З 12 по 14 Квiтня 


Форум молодих бібліотекарів

Бібліотекар відділу читальних залів Олександра Залогіна взяла участь у ІІІ міжнародному форумі молодих бібліотекарів Української Бібліотечної Асоціації, присвячений темі «Бібліотеки та сталий розвиток суспільства», що відбувся у м. Львів.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 13 Квiтня 


 Чорнобиля гіркий полин                                                      
                                                                
Для підопічних територіального центру Індустріального району працівники відділу абонемента провели тематичну годину до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії.
    Чорнобильський вітер по душах мете,
    Чорнобильський пил на роки опадає…
    Годинник життя безупинно іде,
                      Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає…
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 14 Квiтня 


Курси програмування для молоді в бібліотеці

В патентно-технічному відділі проводились курси з програмування для молоді. Заняття з ІТ технологій проводили спеціалісти з багаторічним досвідом роботи у сфері комп’ютерних технологій. 


фото  фото

 14 Квiтня 


Благодійний марафон 
В приміщеннях відділів документів іноземними мовами та з питань краєзнавства пройшов благодійний марафон «English Teaching Day». З 10 –ї ранку і майже до закриття бібліотеки 14 викладачів англійської мови міст Дніпра та Харкова провели 14 уроків англійської мови за різними темами та напрямками. Це були  уроки з граматики, мовлення, аудіювання, уроки-дискусії. Серед викладачів був і носій англійської – американець Келли Бітсон. 
Організаторами заходу була компанія Savvy, яка займається удосконаленням професійних знань англійської мови.  Метою компанії є допомога у вирішенні проблем спілкування у спеціалістів різних категорій.
Уроки були цікавими, а аудиторія була активною – 72 учасника.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Квiтня 


У солдата вихідний

Пізнавальну годину «Куточок всесвіту – крізь призму століть» було проведено для Нацгвардійців військової частини 3021 (соціокультурний проект «У солдата вихідний»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 14 Квiтня 


Захід на честь Міжнародного дня космонавтики: «Ніч Юрія»

Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» мала на меті долучи відвідувачів бібліотеки до тематичних вечірок «Ніч Юрія», які популярні в США і проводяться в квітні в музеї НАСА, школах, барах та інших місцях. До цих вечірок приєднуються астронавти НАСА, актори з відомих «космічних» фільмів, таких як «Зоряні війни», «П’ятий елемент» та ін. Модератор клубних зустрічей Т.Гаврилюк запропонувала текстову і відеоінформацію, щоб привернути увагу до дослідження космосу і надихнути нове покоління дослідників.
Зустріч відбувалася за звичним розкладом: знайомство з новими членами, перегляд відео, переклад складних слів, обговорення отриманої інформації в малих групах, приватне спілкування з американськими гостями.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Квiтня 


День народження в бібліотеці

У відділі читальних залів відбулася музично-творча зустріч «Мне счастливую судьбу пророчили» Дніпровського композитора і співака Олега Мелещука, присвячена його Дню народження. Привітати музиканта прийшли його прихильники, серед них і поети, письменники, друзі. У концертній програмі звучали пісні на вірші Станіслава Дрожакова, Миколи Мілаша, Лариси Третяк, Олександра Покровського, Володимира Бондаренко та інших. На цьому вечорі  Олег виконував свої старі й нові пісні, поети декламували вірші, присутні поздоровляли зі святом та бажали натхнення.


фото 1  фото 2  фото 3

 16 Квiтня 


Малими кроками до мети

Юні члени англомовного клубу «Цвіркуни» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжують заняття під керівництвом свого юного вчителя, десятикласниці ЗОШ №9 Ганни Моторіної. Домашнє завдання – виготовити рекламний буклет англійською мовою туристичного маршруту – виявилося досить складним. Але сумувати мало часу – почали вивчати нові англомовні цікавинки.


фото  фото


 З 16 по 30 Квiтня 


 «Попіл  Чорнобиля стукає в серце»

    Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин,
    Як тяжко, як тужно моєму народу болить?!                                                                           
                                                        Б. Олійник
Минуло 32 роки з дня Чорнобильської трагедії. Ілюстративно-документальна виставка, яка представлена у відділі абонемента, присвячена цим трагічним подіям. Мета виставки допомогти читачам краще зрозуміти причини і наслідки трагедії, сприяти виховуванню любові та бережливого ставлення до природи, формуванню вміння співчувати людському горю, готовності завжди прийти на допомогу.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 17 Квiтня 


Бібліотека поширює знання освітньої громади
До патентно-технічного відділу завітали студенти Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв за новими знаннями стосовно правильного написання курсових робіт, рефератів та використання у своїх роботах посилань на ті чи інші джерела. Завідувачка відділом Мищенко Тетяна ознайомила студентство із Законом України «Про авторське право і суміжні права», із основними поняттями з питань академічної культури та доброчесності, надала визначенням терміну «плагіат». Під час заходу присутні переглянули відео з даної тематики.


фото  фото  фото  фото

 17 Квiтня 


Практичні заняття для студенів 
На майданчику патентно-технічного відділу пройшли практичні заняття для студентів першого курсу факультету «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. В ході практики студенти ознайомились з роботою патентно-технічного відділу, унікальними фондами, роботою «Коворкінг-офісу» та клубів за інтересами.


фото  фото  фото  фото

 17 Квiтня 


Інформаційний простір педагогів

У межах співпраці з Дніпровською академією неперервної освіти  розпочалися  Інформаційні студії  для педагогів області, які будуть тривати три дні. Перебудова освіти поставила перед суспільством комплекс питань. И це стосується не лише програм, методичних рекомендацій, інструкцій, положень, матеріалів про вітчизняний та зарубіжний педагогічний передовий досвід тощо, а й глобального інформаційного мислення. Фахівці ВНІіБ ознайомили освітян з сучасними можливостями бібліотеки та запропонували різноманітні інформаційні матеріали на електронних носіях, яку вони зможуть застосовувати безпосередньо у своїй навчально-виховній роботі.Фото 1  Фото 2  Фото 3

 17 Квiтня 


Експрес-курс «Активуй англійську!»

Закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс ще одна, восьма, група «Активуй англійську».
Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою підручника видавництва McMillan Language House група, що  вже мала базові знання з фонетики і граматики, вивчила найбільш корисні та актуальні розмовні теми, засвоїла нову лексику і граматичні конструкції, дізналася про тонкощі етикету,і англійську ввічливість, оволоділа навичками світської бесіди.
Найбільш старанні учні групи отримали сертифікати. Приємно, що серед них держслужбовці, спеціалісти різних галузей народного господарства, підприємці.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 17 по 20 Квiтня 


 Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста 

У квітні головний бібліотекар сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків  Олена Ємельянова взяла участь у Шостій всеукраїнській школі бібліотечного журналіста. Організатор проекту Харьківська Державна Наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка. Львів,  Хмельницький, Луцьк, Вінниця, Київ, Дніпро, Мелітополь, Харків – цьогорічна  географія учасників.
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 18 Квiтня 


Інформація без кордонів

Тривають інформаційні студії для педагогів-слухачів Дніпровської академії неперервної освіти. Головний бібліограф розповів про різноманітну проектну діяльність ДОУНБ та зокрема про роботу Центру правової інформації у напрямку створення загальнодоступного інформаційно-правового-правового простору для населення.Фото 1

 18 Квiтня 


І знову екранізація роману до уваги відвідувачів

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «Об’єкт мого бажання» (англ. The Object of My Affection, 1998). Це комедія про непрості взаємини двох люблячих сердець. Втім, у американців своє уявлення про гумор ...
У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.

фото


 18 Квiтня 


На допомогу працівникам культури
відбулася інформаційна година для керівників дитячих циркових колективів клубних закладів області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко  запропонувала Їхній увазі інформаційні повідомлення: «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу учбовому процесу» та «З історії циркових споруд Катеринослава-Дніпра», перегляд книг із бібліотечного фонду  «Світ цирку».

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Квiтня 


Право у нашому житті

Одним із важливих напрямків роботи бібліотеки з молоддю є формування правової освіти, адже вступаючи у доросле життя, юнаки і дівчата повинні знати і дотримуватись правових норм життя. Під час правової студії, яка проходила у межах Всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право» та бібліотечного  проекту «Від правових знань до громадянської позиції»  учні  міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, разом з бібліотекарами та представниками Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області  і   Координаційної Ради молодих юристів, обговорювали питання про нові законодавчі акти і про те, що потрібно знати молоді, щоб бути правосвідомими громадянами України.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 19 Квiтня 


Увімкни бібліотеку!

Бути цікавими й корисними – це мінімальний комплект, який має сьогодні забезпечити бібліотека. Більш того, сьогодні бібліотеки виконують функцію майданчика, платформи для активних громадян. І ДОУНБ саме  серед таких закладів. «Увімкни бібліотеку» - саме під такою назвою пройшла оглядова екскурсія у межах інформаційні студії для педагогів-слухачів Дніпровської академії неперервної освіти. Освітяни були приємно вражені сучасними бібліотечними технологіями, відкритими книжковими зонами  та комфортними читацькими залами. Уся група виявила бажання стати користувачами бібліотеками.  Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 19 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов день інформації для викладачів англійської мови. Гості переглянули дві презентації: про форми роботи із школярами та про методичні матеріали для викладачів іноземних мов, були ознайомлені із сайтом бібліотеки, з ресурсом ElibraryUSA, із сторінкою відділу в соціальній мережі Facebook -  LinguАбетка. Дуже зацікавили бібліографічні покажчики «Методика викладання іноземних мов», які готує відділ з 2004 року. Електронні версії покажчика із задоволенням забрали з собою.


фото  фото  фото  фото  фото

 19 Квiтня 


«Англійська для початківців»: дифтонги та трифтонги

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочато новий міні-проект «Англійська для початківців».  Волонтерка Ганна Моторіна навчила групу учнів правилам читання складних англійських звуків та дала рекомендації з використання цікавих онлайнових ресурсів для практики вимови.


фото  фото  фото


 19 Квiтня 


На базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч керівників мистецьких шкіл області з начальником відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Колос Т.М. Учасниками зустрічі були також представники Управління культури Дніпровської міської ради, голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників культури Олена Бойко та директори шкіл з Запоріжжя. На зустрічі розглядали дві теми: Концепція сучасної мистецької освіти та проект Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти у сфері культури. Відбулась досить плідна розмова щодо майбутнього мистецьких шкіл та викладачів закладів освіти сфери культури. За результатами обговорення обком профспілки формує пропозиції до проекту Положення про атестацію.
фото 1  фото 2  фото 3


 19 Квiтня 


Ми любимо різні книги

Юні члени англомовного клубу «Цвіркуни» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжують заняття під керівництвом свого юного вчителя, десятикласниці ЗОШ №9 Ганни Моторіної.
Читали, перекладали, танцювали і підспівували.
Родзинкою зустрічі було знайомство з книжками, виконаними в техніці pop-up.

фото  фото  фото  фото


 20 Квiтня 


Люди, Постаті, Герої міста на Дніпрі
 Завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Тетяна разом з завідуючою відділом документів іноземними мовами Прокоф`євою Олександрою та бібліотекарем патентно-технічного відділу Сибирьовою Єлизаветою прийняли участь у заході відкриття проекту «Люди, Постаті, Герої Міста – на - Дніпрі» та відвідали виставку-дискурс «Ідоли та Герої Міста – на - Дніпрі». Захід проходив у садибі Яворницького.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Квiтня 


Кінець пластиковому забрудненню планети!

Вчені віднайшли можливість позбавити планету пластикового сміття. Глобальним проблемам екології, переробки відходів, правилам сортування сміття була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в ІРЦ "Вікно в Америку". Модератор клубу Тамара Гаврилюк добрала надзвичайно цікаве відео про переробку пластику, а наша гостя зі США пані Тамара К. прокоментувала його з чудовим американським акцентом. Маємо надію, що наші клубники зрозуміли важливість сортування сміття перед переробкою і вже готові це робити у Дніпрі заради екології рідного міста.

фото  фото  фото  фото  фото


 21 Квiтня 


У солдата вихідний

Нацгвардійці військової частини 3021 взяли участь у віртуальній подорожі містом Дніпро (соціокультурний проект «У солдата вихідний»).

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Квiтня 


Теоретики

У відділі читальних залів почав діяти читацький клуб "Теоретики". Викладачі психології зібрались на огляд літератури з теми "Психологія в житті".

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Квiтня 


21 квітня 2018 року виповнилось 10 років Центру польської культури імені Кароля Войтили. Завідуюча відділом документів іноземними мовами Прокоф'єва О.В. привітала керівника Центру та всіх його членів з річницею та вручила Подяку та презент від Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія.. Святкування проходило в соборі Св.Йосипа.
фото  фото  фото  фото

 21 Квiтня 


Прогулянки рідним містом 

«Прогулянки рідним містом» - під таким гаслом пройшло чергове засідання клубу любителів читання «Захопленість». На засіданні клубу мова йшла про архітектурні перлини міста. Присутні з цікавістю переглянули відео «Фонтани та мости Дніпра».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Квiтня 


 «Сакура в житті та культурі Японії»

Швидкість падіння пелюстка сакури 5 сантиметрів у секунду. Якою вона є у різних районах Токіо та прилеглої місцевості , які легенди із нею пов`язані.  Статуя Свободи, Райдужний міст, святі місця , що таке чайна церемонія і яким є справжній чай в японському розумінні – про це та багато іншого розповів керівник  товариства японської культури «Фудощинкан» Дмитро Масько, спираючись на фото та відеоматеріали, зроблені під час квітневої поїздки  до країни висхідного сонця.  А перед початком відео-лекції  партнеру сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв`язків було  вручено подяку  за  співпрацю від адміністрації ДОУНБ,  в рамках проекту   «Українське вікно до японської душі». 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 22 Квiтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко відвідала практичний тренінг «Регіональний туризм: Подія. Заклад. Територія». Експерти розповіли про тенденції у світовому туризмі взагалі, та в Україні зокрема. Цікавою була інтерактивна вправа «Хто твій клієнт і як створити унікальну пропозицію саме для нього». Корисним для учасників заходу був практичний кейс з брендування туристичного продукту на прикладі події, закладу і території.  В умовах децентралізації актуальним був модуль, присвячений розвитку агротуризму в Україні, тренери поділилися успішним досвідом сільського зеленого туризму та надали практичні рекомендації щодо створення зеленої садиби у місцевій громаді.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 22 Квiтня 


Іноземні студенти  в центрі «Вікно в Америку»

Наближення літніх канікул – це прекрасна можливість для отримання досвіду перебування в іноземній країні та покращити навички англійської мови для всіх місцевих студентів.
Представники міжнародної студентської організації AISEC, давнього партнера центру «Вікно в Америку» провели зустріч для дніпровських студентів, що роз’яснила їм яким саме чином можна долучитися до міжнародних волонтерських проектів і які країни можливо відвідати вже цього літа. Студент медичної академії з Єгипту зробив презентацію про проекти, доступні в Європі. Інший член AISEC поділився радістю і користю від міжкультурного спілкування, яке отримав після того як надав житло іноземному гостю.


фото  фото  фото  фото


 23 Квiтня 


Рятувальний катер

 «Не так все складно, як здається!» - основний девіз студентів, що склали зовнішнє незалежне оцінювання та вступили до кращих ВУЗів нашої країни. Якщо ви чи ваша дитина має намір здавати в цьому році ЗНО, то неодмінно завітайте до відділу читальних залів, де на вас чекає книжково-документальна виставка «Рятувальний катер». Зібрані матеріали допоможуть зорієнтуватись в гавані знань та на відмінно скласти усі іспити!

фото 1  фото 2

 23 Квiтня 


У гості до Робертсонів

Волонтерка інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»,  десятикласниця ЗОШ №9 Ганна Моторіна, підготувала групу молодших школярів до перегляду англомовного мультфільму «У гості до Робертсонів». Члени клубу вивили нову лексику, щоб зрозуміти сюжет фільму і відповісти на письмове завдання після перегляду.


фото  фото  фото  фото


 З 23 по 24 Квiтня 


Триває серія тренінгів організованих німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб». Цього разу вчений секретар Юлія Зюлева відвідала Запорізьку ОУНБ, на базі якої і був проведений міжрегіональний тренінг, присвячений актуальній темі «PR та ефективні комунікації для розвитку закладів культури та освіти». У навчанні взяли участь представники закладів культури (бібліотек, будинків культури) із Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. Питання, що були розглянуті на тренінгу: PR-заходи, PR-акції, PR-проекти та формування іміджу закладу; шляхи залучення нової аудиторії, заокрема молоді, через інструменти PR; брендинг, логотип, імідж закладу; розробка PR-стратегії; Digital PR, просування в соціальних мережах; відео як ефективний засіб PR-просування.


фото 1  фото 2  фото 3

 24 Квiтня 


Проект «Читацька академія»

Формування основ інформаційної компетентності та читацької культури – одне з основних завдань сучасної бібліотеки. З метою навчання  методики ефективного використання інформаційних ресурсів ДОУНБ та пошуку інформації в електронних каталогах та базах даних, у бібліотеці стартував новий навчальний проект - «Читацька академія». Протягом року будуть проходити  лекційно-практичні заняття для молоді коледжів та технікумів міста. Під час першої зустрічі «Бібліотека як центр інформації» учні Дніпровського індустріально-педагогічного технікуму ознайомилися  із структурою,  документальним фондом та  системою бібліотечних каталогів і картотек. Захід завершився оглядовою екскурсією та спільним фото.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 24 Квiтня 


Чи допоможе англійська мова в Італії?

Клуб Італійської культури провів засідання, присвячене Дню заснування «вічного міста» – Риму. Родзинкою заходу була розповідь пані Оксани Г., яка кілька років тому   здійснила туристичну поїздку до Риму. Після презентації пані Оксана відповіла на запитання інших членів клубу.
Відвідувачам заходу було запропоновано додатково кілька відеофільмів про пам’ятки архітектури, які  обов’язково має побачити кожний турист. Модератор зустрічі пані Тамара Г. надала рекомендації  про те, як готуватися до поїздки та як поводити себе  підчаc відвідування Риму. Доповнив захід книжковий перегляд книг з колекції ДОУН бібліотеки.
Зустріч шанувальників італійської культури  відбулася на майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».

фото  фото  фото  фото  фото


 24 Квiтня 


  

Щовівторка у відділі періодики щось «Новеньке», «Цікавеньке». Цього разу ви дізнаєтеся:

 

 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 25 Квiтня 


Обираємо справжнє життя

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм «Шоу Трумана» (англ. The Truman Show, 1998). Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами.
У теплій дискусії після перегляду обговорили різні аспекти фільму: акторську гру, режисерську роботу, саундтреки та стиль життя головних героїв.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 25 Квiтня 


«Батьківщина у вигнанні»

За підтримки земляцтва кримських татар м. Дніпро відбулася зустріч з політв’язнем, зам. голови Меджлісу кримських татар Ахтемом Чийгозом. Він розповів про ситуацію в Криму, як він її бачить і оцінює, про порушення прав людини, поділився своїми думками про окупантів Криму і оптимістичними прогнозами на майбутнє Криму.
В межах зустрічі відбулася презентація фотовиставки Анастасії Власової  Ця дівчина стала свідком другого вигнання кримськотатарського народу. Вона створила художню розповідь про життя трьох татарських родин на Львівщині. Відвідувачі заходу переглянули відеозвернення фотохудожниці. Виставка експонувалася у бібліотеці в межах проекту «Мандрівна галерея», вона була надана культурним центром «Американський Дім», м.Київ.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Квiтня 


Учнівський марафон!

25 та 26  квітня 2018 року до відділу документів іноземними мовами завітали нові партнери – учні ліцею № 100 м. Дніпро. Це був справжній учнівський марафон!!!!!!!!! За два дні – 4 класи, а це- 113 учнів та 4 викладачів. Мета заходів – знайомство з бібліотекою, її історією. Школярам розповіли про шлях книги до читача. А також, як поводитися в бібліотеці. Діти переглянули жартівливі мультиплікаційні ролики про бібліотеку, презентацію про Японію (це за бажанням викладачів). Вони із задоволенням ділились своїми знаннями про Японію. А їх у них чимало. Не обійшлося без розважальної частини – робили собаку в стилі орігамі, писали свої імена японською мовою, але кирилицею, грали в німецьку національну гру – «3, 13, 33». Все пройшло дуже емоційно і жваво.

 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Квiтня 


До ювілею Олеся Гончара
Засідання клубу «Літературна вітальня» цього разу відбулося у приміщенні музею «Літературне Придніпровя». Присутні познайомились з експозицією виставки «Краща країна – правда», присвяченої 100-літтю видатного українського письменника, нашого земляка Олеся Гончара та 50-річчю його роману «Собор». Екскурсію виставкою провела науковий співробітник музею Світлана Мартинова. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 25 по 26 Квiтня 


ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Бібілотека і книга в контексті часу" (м. Київ, НБУ ім. Ярослава Мудрого).

Директор бібліотеки Надія Миколаївна Тітова виступила з доповіддю "Концептуалізація орієнтирів та вектори розвитку ОУНБ у контексті реформи децентралізації" під час конференції, яка цього року проходила за темою "Трансформація діяльності публічних бібліотек України". Основні виступи були присвячені питанням трансформації функцій публічних бібліотек у сьогоденних реаліях та актуалізації неперервної освіти бібліотекарів, проблемам соціально-економічного захисту працівників культури в умовах децентралізації, були розглянуті шляхи розвитку книговидання в Україні.
 
Повнiше
 
фото

 26 Квiтня 


Академічна доброчесність – бібліотечна складова

Обласні бібліотеки виступають центрами формування культури академічної доброчесності та медіаграмотності у суспільстві. На запрошення міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, завідуюча ВНІіБ Барабан І. В. та головній бібліограф Піскун В. А. взяли участь у публічний лекції  «Плагіат – як соціально-комунікативне явище сьогодення. Боротьба з ним: академічна  доброчесність» для  учнів, педагогів та всіх небайдужих. Фахівці ВНІіБ в котрий раз наголосили, що саме бібліотека допоможе молоді бути інформаційно обізнаними стосовно можливості уникнути явищ неконтрольованого запозичення чужого надбання та сприяти самостійному результативному пошуку. Учасники заходу отримали інформаційні  листівки і рекламні закладки  відповідної тематики.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 26 Квiтня 


Чорнобиль: біль нашої Землі

Бесіда-спомин «Чорнобиль не має минулого часу…» відбулась в межах соціокультурного проекту «Моя свята і рідна Україна». 32-га роковина Чорнобильскої катастрофи була згадана в стінах ВПУ №17.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 26 Квiтня 


26 квітня Міжнародний день інтелектуальної власності

В патентно-технічному відділі пройшли урочистості з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності, який щорічно відзначається 26 квітня і знаменує собою охорону і розвиток інтелектуальної власності. В заході прийняли участь «Товариство інтелектуальної власності», патентні повірені, патентознавці, викладачі, студенти.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Квiтня 


Волонтерський четвер

Юним і дорослим відвідувачам бібліотеки допомагає вивчати англійську мову волонтерка Ганна Моторіна. До спілкування з молодшими школярами долучився програміст Олексій Ізмалков. Він розповів свою думку про користь і небезпеку комп’ютерних ігор, які так люблять діти. Дорослі відвідувачі центру «Вікно в Америку» знову зверталися до фонетичних таблиць і почали знайомитися з основами англійської граматики. А також знайшли хвилинку пограти в настільну гру «Ерудит», яку так люблять американці.

фото  фото  фото  фото


 26 Квiтня 


До 32-ї річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у відділі періодики функціонує  виставка «Біль Чорнобиля роками не зникає».

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 28 Квiтня 


День інтелектуальної власності в центрі «Вікно в Америку»

Цього дня учасники клубу «Добра розмова» об'єдналися, щоб обговорити теоретичні засади інтелектуальної власності. Цього року свято свято відзначали  під девізом «Потужна зміна: жінки в інноваціях та творчості». Члени клубу згадали талановитих жінок, які походять з нашого краю. Серед загальновизнаних досягнень – теософії Олени Блаватської та декоративний живопис селянок Петриківки.
Далі група була ознайомлена з термінами «товарний знак», «патент» і «авторське право». Різниця між цими поняттями була пояснена і проілюстрована відповідними відео з YouTube. Модератор зустрічі Т.Гаврилюк детальніше зупинилася на пояснені оманливого терміну «копірайтинг», щоб застерегти присутніх від порушення авторського права.
Наприкінці зустрічі у форматі «Швидка англійська» (спілкування в парах і малих групах)  обговорили отриману від модератора інформацію.


фото  фото  фото  фото  фото


 28 Квiтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Бог в релігіозному житті людини".


 28 Квiтня 


Поезія військовослужбовців

Нацгвардійці у вихідний день «пройшлися» стежками поезії разом з відомими представниками української та зарубіжної літератури. Військовослужбовці переглядали збірки поезій, відеоролики та навіть самі прийняли участь у відтворенні гуморесок відомого українського сатирика Павла Глазового (соціокультурний проект "У солдата вихідний").

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 28 Квiтня 


Культура Італії очами інсайдера

У бібліотеці багато цікавих книжок з усіх галузей знань, але коли красива і розумна жінка захоплююче розказує про свої багаточисельні поїздки до Італії, приділяє увагу саме культурологічним відмінностям наших країн, Італії та України, то 1,5 години спливають як одна мить!
Віртуальна подорож до Італії у виконанні Юлії Іванчук відбулася для всіх прихильників італійської мови і культури в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" у Дніпрі. А ще міні-демонстрація зразків італійської моди.

фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека