Протягом мiсяця 


Весна і жіноцтво

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Весна в США» на честь березня, що в США шанують як місяць історії жіноцтва. Виставка знайомить відвідувачів з видатними жінками, що залишили свій слід в політичній, культурній та спортивній історії Америки. Це і перші леді США, і борці за права жінок, і борці за знищення рабства,  письменниці і поетки, журналістки, медики, спортсменки, вчителі, музиканти, представниці національних меншин і просто красиві жінки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця  Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Слідами Тарасової доли". До 204 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.


 Протягом мiсяця 


До міжнародного Дня театру

До ювілею Дніпропетровського  музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка у відділі розгорнуто книжково - ілюстративну виставку «Перший національний». На виставці представлені видання з історії та сьогодення театру, про відомих артистів трупи, рецензії на вистави, фотографії, рекламні буклети та ін. 

фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 «Велетень нескореного духу»

Ілюстративно-документальна виставка «Велетень нескореного духу» до дня народження Тараса Григоровича Шевченка представлена у відділі абонемента.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


У межах регіональної кампанії «Читаємо разом: Павло Загребельний – письменник, якого читають», у відділі  читальних залів  представлено ілюстративно–документальну виставку «Диво українського слова».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Найпопулярніша весняна ілюстративно-документальна виставка «Розквітай разом з весною!» експонується у відділі читальних залів
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


 У межах інформаційно – просвітницької антикорупційної кампанії, до уваги користувачів, представлена ілюстративно–документальна виставка «Корупція: бідна багата країна».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 1 Березня 


Українські гривні – не просто грошові знаки

Відділ періодики представляє  документально-ілюстративну виставку «Українська гривня – історія та сьогодення» до 100-річчя від ухвалення Українською Центральною Радою 1 березня 1918 року Закону про грошову одиницю – гривню. Це екскурс в історію української гривні. 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото


 3 Березня 


 « О, Ваша Величність,Жінка!»

Музично-поетична програма « О,Ваша Величність, Жінка!» зібрала у ДОУНБ закоханих у весну. Солісти Світлана Кірієнко, Олексій Мацков, Валентина Саламанська, Людмила Внукова, Іван Кір, Дарина Лук'янець, Євген Сальник, Олександр Покровський, Олексій Дробот, Володимир Лук'яненко   та музичні колективи «Зоряночка» й  «Радуга», ділилися з присутніми  творчим натхненням і подарували справжню атмосферу    свята.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 3 Березня 


Про жінок, що боряться проти дискримінації

Напередодні березневого жіночого свята в  англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання по темі «Жінки в історії США». Цього року є актуальним слоган «А вона продовжувала», що має на меті вшанувати жінок, які борються проти всіх форм дискримінації щодо жінок.
Члени клубу переглянули декілька відеороликів ООН, в яких  пояснялося, чому гендерна рівність є важливою для сучасних держав і громад. Учасники клубу переклали кілька складних цитат про фемінізм та гендерну рівність. Ми відмітили, що розширення повноважень жінок  та дівчат може відбуватися через залучення їх до підприємництва.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 3 Березня 


Бібліотека вітає волонтера Корпусу Миру

Відстань від м.Верхньодніпровська до Дніпра сьогодні скоротилася завдяки палкому бажанню спілкуватися англійською. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч школярів ССШ №22 з американцем, волонтером Корпусу Миру, викладачем англійської мови містером Остіном.
Діти у затишній бібліотечній атмосфері почували себе вільно і радо розповідали про себе, порекомендували цікаві місця для відвідування у Дніпрі та ставили питання гостю. Пан Остін не оминув увагою кожного, заохотив наполегливо навчатися, дав цінні рекомендації які ресурси використовувати для додаткових занять з англійської.
Всі учасники зустрічі були задоволені так цікаво провести перший день неочікуваних канікул. Сподіваємося на подальші зустрічі з волонтером Корпусу Миру містером Остіном.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 5 по 19 Березня 


У відділі читальних залів експонується ілюстративно-документальна виставка до 204-ї річниці від Дня народження видатного українського письменника, поета та художника Тараса Григоровича Шевченко.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 З 5 по 31 Березня 


Art- простір 
На початку весни ми традиційно знайомимо відвідувачів із творчістю талановитих дніпровських жінок.
У відділі демонструється виставка вишитих художньою гладдю картин Людмили Скачкової «Вдохновлённая временем». До перегляду автор надала 15 робіт, створених за сюжетами давніх міфів та легенд. Виставка працює кожного дня, окрім п’ятниці з 10-00 до 18-00. Вхід вільний.


фото  фото  фото  фото  фото

 З 5 по 6 Березня 


На базі бібліотеки пройшов семінар для керівників соціальних служб області «Особливості організації вивчення потреб населення у соціальних послугах в умовах сучасного реформування». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко виступила з повідомленням «Бібліотечна допомога в працевлаштуванні та розвитку трудових ресурсів», в якому презентувала тренінги для громади з пошуку роботи.


 6 Березня 


Бібліотечні ресурси

Оглядову екскурсію оновленим відділом читальних залів було проведено учасникам обласного семінару-тренінгу "Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання, доступу". Колегам з області було представлено відкритий доступ до фондів, електронну читальну залу та креативні книжкові виставки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 6 Березня 


Безкоштовна англійська в центрі "Вікно в Америку"

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжується Експрес-курс англійської мови "Активуй англійську! 8.0." для державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів та ін.
Студенти виконують розмовні вправи у парах, які підготують їх до спілкування англійською на різноманітні побутові теми (знайомство, розповідь про себе, своє житло, роботу, улюблені розваги, транспорт та ін.). За допомогою найпростіших граматичних конструкції вони почали розмовляти англійською, хоч і з помилками.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 6 Березня 


  Вчимося самі, навчаємо інших!
У межах обласного семінару-тренінгу «Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання, доступу» головний бібліограф Піскун В.А. виступила з інформаційними повідомленнями: «Культура академічної доброчесності: як правильно оформити бібліографічні посилання у наукових роботах» та «Бібліографічні покажчики: класичний підхід та нові тенденції створення». Завідуюча ВНІіБ – Барабан І. В проаналізувала бібліографічну продукцію районних та міських бібліотек. Захід було організовано для бібліотекарів відділів комплектування і обробки літератури та бібліографів міських і районних ЦБС та бібліотек ОТГ.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 З 6 по 29 Березня 


"Інша сторона раю"

Для поціновувачей фотомистецтва та всіх відвідувачів ДОУНБ розгорнуто виставку робіт Мар'яни Глинської під назвою "Інша сторона раю". Чорно-білі фото створені у 2009 році під час навчання в м.Філадельфія, США, та об'єднанні одною темою - бажанням відобразити життя афро-американського населення околиць міста.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Березня 


Вшановуючи пам’ять про Кобзаря

204-ій річниці з дня народження видатної постаті української літератури та культури Тараса Шевченка була присвячена навчально-просвітницька зустріч в англомовному клубі «Добра розмова». Члени клубу подивилися відео, створене Українським музеєм у Нью-Йорку «Тарас Шевченко: поет, художник», з коментарями професора з української літератури Гарвардського університету Джорджа Грабовича. Це була нагода вивчити нові англійські ідіоми та збагатити свій словниковий запас.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 11 Березня 


Тематичним оглядом літератури «Свято весни і душі» та пісенним відео-фільмом «Зі святом Весни любі жінки» розпочався музично-поетичний вечір «Милая, любимая…» (до Міжнародного жіночого дня). 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 12 Березня 


У відділі документів іноземними мовами представлено виставку Нобелівських лауреатів з літератури німецькою мовою! Нобелівська премія з літератури вручається з 1901 року, і вже в 1902 році вперше її отримав автор з Німеччини – Теодор Моммзен (Theodor Mommsen) за твір «Римська історія». Всього,з 1902 по 2009 рік, премію отримало 12 авторів. Це не тільки художні твори, але і праці присвячені історії, музиці, фольклору німецького народу та соціальним проблемам. Особливу увагу привертають невеликі видання, які містять перші сторінки творів,  з датою отримання нагороди на обкладинці.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 12 по 23 Березня 


Для завідуючих відділами комплектування міських і районних ЦБС відбулись обласні курси підвищення кваліфікації за темою «Маркетинговий підхід до організації бібліотечного обслуговування; сучасні аспекти».  
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Березня 


Робимо покупки англійською!

Студенти експрес-курсу «Активуй англійську! 8.6.» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом зі своїм вчителем-інструктором Тамарою Гаврилюк вивчили граматичні конструкції, що допоможуть розповісти про «закінчену дію». В парах відпрацювали-проговорили речення по темі «Я роблю покупки». Описали уявну ситуацію «Я рекомендую іноземному приятелю традиційні сувеніри з Дніпра». Такими сувенірами можуть бути вироби петриківських майстрів, вишиванка, шоколад Міленіум, або шматочок українського сала.

фото  фото  фото  фото


 З 13 по 14 Березня 


Практика громадянського партнерства

На базі бібліотеки пройшов семінар для керівників соціальних служб області «Практичні аспекти організації соціального обслуговування на рівні громади». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко розповіла про роботу в межах соціального проекту «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках». Зупинилася на особливостях організації роботи «Куточка з питань працевлаштування» для користувачів.

 14 Березня 


Сила наміру. Як реалізувати свої мрії та бажання 

Біотерапевт  Тетяна Миколаївна Шайтанова познайомила учасників проекту «Бібліотерапія» із мистецтвом творення й керування наміром. Оволодівши ним, можна змінити свій світ, навчитися вибудовувати події на свій розсуд, жити повним і яскравим життям. Слухачі приймали активну участь в обговоренні данної теми, знайомились з представленою літературою.


фото 1  фото 2  фото 3

 14 Березня 


Бажаємо жінкам сил у боротьбі за свої права

В межах місячника жіночої історії в кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм англійською мовою «Північна країна» (англ. North Country, 2005).
Фільм оповідає про складну долю матері-одиначки, яка працює на шахті серед чоловіків та потерпає від їх принижень. Головній героїні вистачило сил і мужності подати судовий позов і виграти його!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 14 Березня 


Учнівська молодь вітає унікального гостя бібліотеки - астронавта NASA Рендольфа Брезніка

У напруженому графіку перебування американця Рендольфа Брезніка у Дніпрі  знайшлося трохи часу для відвідин інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку". Тут кожний бажаючий може долучитися до заходів, які сприяють покращенню знання англійської мови, дізнатися більше про Сполучені Штати Америки, використати отримані знання та поділитися своєю історією успіху.
Спочатку його привітала учнівська молодь. Найкращі представники шкіл №23, 22, 39 м.Дніпра та Царичанської ЗОШ мали унікальну можливість поставити питання і отримати автографи.
Потім дніпровські ракетобудівельники з конструкторського бюро "Південне" презентували свою діяльність американському астронавту Рендольфу Брезніку на майданчику патентно-технічного відділу ДОУНБ.
Закінчилася зустріч спілкуванням у форматі питання-відповідь та прес-конференцією для журналістів та обміном подарунками.
Багато хто отримав фото з автографом астронавта НАСА Ренді Брезніка.
Центр "Вікно в Америку" у Дніпрі" отримав унікальний подарунок - Календарик центру "Вікно в Америку" побував у космосі і повернувся на землю, у Дніпро. Маємо сертифікат автентичності про це, завірений Рендольфом Брезніком.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 14 Березня 


Я маю право!
2018 рік в Україні оголошено роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». У Центрі правової інформації відбулась правова студія «Держава. Право. Громадянин» для першокурсників Дніпропетровського коледжу радіоелектроніки, під час якої бібліотекари намагалися не лише проінформувати підлітків про їхні права, але й надати поради, як ці права захищати. Захід проходив у межах соціокультурного проекту ВНІіБ:«Від правових знань до громадянської позиції».Фото 1  Фото 2

 15 Березня 


«Цвіркуни» кличуть Весну

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття для школярів молодшого віку. Засідання клубу «Цвіркуни» по темі «Весна» підготувала і провела волонтерка центру Марина Репан.
Школярі повторили вивчені на попередніх уроках дієслова, які допомогли їм скласти речення і розповісти як вони люблять проводити дозвілля. А для цього в нас був колаж з картинками-підказками, виготовлений власноруч.
Далі вивчили лексику весняної тематики, записали нові слова у зошити та проспівали декілька весняних пісень разом вчителем-волонтером. Завдання складати речення з новими слова виявилося досить складним. То ж воно стало домашнім.

фото  фото  фото  фото  фото


 15 Березня 


   "Maker Space: технології майбутнього"

Студенти Поліграфічного коледжу (МВПУПІТ) продовжують опановувати у ДОУНБ новітні технології та знайомляться з можливостями  бібліотечних фондів. Заходи, в рамках проекту "Maker Space: технології майбутнього",  завжди відрізняє особлива творчо-захоплена атмосфера і сьогоднішня зустріч не стала винятком. П'ять найважливіших  уроків від Білла Гейтса, Енді Гроува та Стіва Джобса, викладені у «Стратегії геніїв», дали розуміння того, якими кроками та завдяки, яким властивостям особистості, світ рухається вперед. А герої дитячих казок перетворювалися на власноруч створені  цікаві фігурки.
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 15 Березня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко взяла участь у обговоренні соціокультурного проекту «Люди та Герої міста-на Дніпрі» із залученням провідних культурних, освітніх, соціальних, просвітницьких установ міста, який має на меті пошук та презентацію Героїв м. Дніпра. На зустрічі, яка відбулась у Меморіальному будинку-музеї акад. Д.І. Яворницького, кожен з присутніх запропонував свої напрацювання та ресурси на реалізацію соціокультурного проекту.
фото 1


 16 Березня 


Відбулася виробнича нарада за підсумками роботи ДОУНБ у 2017 році, що вже традиційно була представлена у форматі «Печа-куча». Після звіту адміністрації, що був наданий директором бібліотеки Н. М. Тітовою, кожен відділ, використовуючи мультимедійну презентацію, мав змогу представити яскраві моменти та творчі доробки свого відділу у звітному році. По закінченню виступів відділів слово було надано голові профспілки ДОУНБ К. Ю. Сохромовій, яка звітувала перед колективом за 2017 рік. Наприкінці зустрічі були підведені підсумків та відбулось вручення відзнак, грамот, подяк.


 17 Березня 


Космос постукав у наші двері

Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» цього дня була присвячена нещодавньому візиту до бібліотеки і центру «Вікно в Америку» астронавта NASA полковника Рендольфа Брезніка.
Члени клубу подивилися кілька YouTube відео про еволюцію космічних станцій та Міжнародну космічну станцію (МКС), яка є спільним проектом міжнародної спільноти. Полковник Брезнік півроку жив і працював на МКС, виконував проекти, мав 5 виходів у відкритий космос. Клубники вивчили нову лексику та дізналися багато дивних фактів про життя на МКС. Член клубу Марина, яка відвідала зустріч з астронавтом 14 березня, поділилася враженнями від спілкування з американським космічним мандрівником.
Друга частина зустрічі була присвячена жінкам-астронавтам. Таких вже багато, сміливих жінок з різних країн, що підкорили космос. Всі разом подивилися відео про жінку американського астронавта українського походження – пані Х. Стефанишин-Пайпер.
Члени клубу були в захваті від інформації про історичний візит астронавта NASA Рендольфа Брезніка. З обережністю розглядали космічні раритети – фото з автографом гостя, мандрівний календар, сертифікат автентичності, фото міста Дніпро з космосу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Березня 


 «Таємниці японських замків»

Чергова неймовірно цікава відео-лекція «Таємниці японських замків», в рамках проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Українське вікно до японської душі»,  відбулася у ДОУНБ,  знов зібравши поціновувачів країни висхідного Сонця. Захід привернув увагу і ЗМІ. 
Ми дізналися про те, якими були японські замки у різні епохи та при різних правителях, завдяки чому змінювалися, що собою уявляли їх володарі, які таємниці зберігають ці споруди та чому є такими безцінними для сучасників. У допомогу був, документальний фільм «Таємниці замків самураїв» (2016 –й рік), виробництва французьких та японських кінодокументалістів, режисера Деніса Ментзера та фахове обговорення цікавої теми з керівником товариства японської культури «Фудошинкан» Дмитром Маськом.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 19 Березня 


 «Все, що душа довірила словам»

У відділі абонемента представлено перегляд літератури до Всесвітнього Дня поезії «Все, що душа довірила словам».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 З 19 по 20 Березня 


Вчений секретар Юлія Зюлева та заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко, на запрошення колег із Львівської обласної бібліотеки для дітей, взяли участь у семінарі-тренінгу «ZAхмарна бібліотека – 3», присвячений впровадженню новітніх технологій в практику роботи публічних бібліотек. Семінар проходив у дружній атмосфері приємного спілкування, обговорення нових проектів, планів на майбутнє у поєднанні з екскурсією та знайомством з цікавими формами роботи. Також, користуючись нагодою перебування у Львові, відвідали Інформаційно-ресурсний Центр імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету. На власні очі побачивши цей інноваційний передовий проект, який забезпечує нові можливості для навчання, спільної роботи та дослідження для студентів, викладачів та гостей УКУ. Головними рисами нової бібліотеки є гнучкість і відкритість, що знайшло своє відображення у проекті будівлі.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 20 Березня 


Професійне спілкування

Бібліотекарі відділів обслуговування міських і районних ЦБС області завітали до ВНІіБ. У межах проведення обласних курсів підвищення кваліфікації «Маркетинговий підхід до організації  бібліотечного обслуговування: сучасні аспекти» бібліографи поділилися досвідом інформаційно-бібліографічної  роботи та напрацюваннями з реалізації різноманітних проектів. До уваги слухачів було запропоновано огляд нових надходжень до відділу.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 20 Березня 


Щастя - це не життя без турбот і печалей, щастя - це стан душі. Сміливість - половина щастя (Народна мудрість)


Що таке щастя? Як стати щасливою людиною? - запитаєте Ви. Відповіді на свої запитання Ви можете знайти у матеріалах виставки
"Щастя в кожного своє!", яку представлено у відділі періодики до Всесвітнього дня щастя.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 20 Березня 


Світська бесіда про улюблені книги

Студенти експрес-курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» зібралися в не повному складі, але з подвійним бажанням вивчити щось нове і корисне з англійської мови. Модератором зустрічі була С.Усенко. Вона нагадали корисні граматичні конструкції, за допомогою яких можна описати свою улюблену книгу,  перевірила виконання домашнього завдання, допомогла новачкам перебороти незручності і долучитися до розмови. Книги, про які ми говорили, були поруч, бо це ж бібліотека!

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Березня 


Навчаємо студентство

Фахівці ВНІіБ у межах реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності» відгукнулися на пропозицію Коледжу Радіоелектроніки взяти участь у лекційному занятті «Академічна доброчесність студента під час написання дипломної роботи». Підіймалися питання ефективності інформаційного пошуку і надійності  джерел інформації, складання бібліографічного опису та укладання списків використаних джерел, використання міжнародних стилів бібліографічних посилань та правил наукового цитування. Чотири групи студентів отримали у вільне використання пакет матеріалів, напрацьованих ВНІіБ щодо опису джерел, формування списку використаної літератури, норм і правил наукового цитування. У співпраці із бібліотекою Коледжу Радіоелектроніки бібліотекарі досягли поставленої мети – студентство із зацікавленістю копіювало матеріали, розбирало листівки та рекламні матеріали.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 22 Березня 


Незважаючи на непогоду та відсутність доріг, завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Литвиненко Н.Г. та провідний бібліотекар Неділько вже в котрий раз виїхали до бібліотеки м. Першотравенськ з практичною допомогою по створенню записів в ЕК.
фото 1  фото 2


 23 Березня 


 «Maker Space:технології майбутнього»

«Maker Space:технології майбутнього». Кожного разу нові враження, політ творчості, зацікавленість та здивування. Поєднання  можливостей книжкових фондів та  3D. 
Перегляд відеороликів,  дав нові мотивації малечі , щодо можливостей майбутньої професії. Так, стаємо успішними разом. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 24 Березня 


Грамотність – запорука успіху людини!

Говорити і писати грамотно – це повага до інших, тих, з ким ви комунікуєте. Одна пропущена кома, невірно написане слово не змінить вашу репутацію докорінно, але постійні помилки, одруківки та тотальна відсутність пунктуації дуже ускладнюють спілкування та псують настрій. Нерідко "тяжкі" помилки можуть перевернути сенс написаного догори дригом, або і взагалі спровокувати у співрозмовника ступор.
Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» цього дня наголосила на важливості докладати зусилля до вивчення англійської граматики самотужки, за допомогою подкастів чи YouTube відео.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 24 по 31 Березня 


 Щотижневі надходження до відділу періодики і найбільш цікаве серед них

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 26 Березня 


Читацький квиток ДОУНБ - перепустка у світ інформації
Продовжуючи реалізацію інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності»,  фахівці ВНІіБ взяли участь у інтерактивному лекційному занятті за темою «Соціологія молоді» для курсантів факультету фінансової безпеки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Бібліотекари провели тематичний огляд літератури з фондів ДОУНБ та підвели підсумки конкурсу студентських робіт з укладання списку використаних джерел. За домовленістю з керівництвом кафедри політології та філософії, п’ять курсантів, яких було обрано за кращі  залікові роботи, отримали  заохочування у вигляді безкоштовного читацького квитка ДОУНБ.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11

 27 Березня 


Американська гостя в центрі "Вікно в Америку"

Продовжується навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Реклама на міських сайтах та у соцмережі Facebook діє – сьогодні до нас додалися 7 нових студентів, що бажають покращити розмовні навички.
Нові студенти-курсисти  дізналися про сучасні послуги бібліотеки, про те,  що бібліотека працює 24 години 7 днів на тиждень, бо має сайт і он-лайн каталог бібліотеки. Студенти дізналися про можливість відвідувати кіноклуб, клуб спілкування «Добра розмова», про доступ до віртуальної бібліотеки e-LibraryUSA, про корисність лексичних настільних ігор. Також переглянули коротке рекламне відео про можливості центру «Вікно в Америку».
Приємною і корисною несподіванкою було, що до групи приєднався лінгвіст-перекладач пані Тамара, що має за плечима 20 років життя і праці в США. Вона звернулася до студентів з промовою, в якій застерегла від типових помилок, що роблять іноземці при знайомстві з американцями. Це було зроблено з гумором і яскравими прикладами.


фото  фото  фото  фото  фото


 27 Березня 


«Мої літа – моє багатство»

У межах проекту «Відомі ще не всім…» відбулась зустріч з поетесою, письменницею, публіцистом, жінкою-політв`язнем Марією Созонівною  Засіменко-Бонацькою.
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 27 Березня 


З великими перешкодами ми знову навідались до Тернівської міської бібліотеки з наданням практичної допомоги по створенню бібліографічних записів до електронної бази. Колектив Тернівської бібліотеки з великою зацікавленістю ще раз попрацював над створенням електронного каталогу.


 28 Березня 


Родина має підтримувати свої членів

В межах місячника жіночої історії в кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм англійською мовою «Маленька міс щастя» (англ. Little Miss Sunshine, 2006). Цей фільм на межі драми і комедії за жанром. Пригоди родини маленької Олів, яка подорожує зі штату Нью-Мехіко до Каліфорнії.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 28 Березня 


В Криничанській  центральній  районній бібліотеці відбулася робоча нарада щодо програми підготовки літньої школи «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини 2018». У нараді брали участь в.о. начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій Криничанської РДА Т. М. Дмитренко, директор ЦБС Т. І. Бобошко, методист Т. А. Панасенко, заступник директора ДОУНБ Т. О. Абраїмова. Були розглянуті організаційні питання, визначені форми та зміст головних заходів школи, складено проект програми школи. Наступним кроком буде робота щодо визначення місць проживання учасників школи та проведення практичних занять. 
фото 1  фото 2  фото 3


 28 Березня 


 «Я славлю час, добу і час»

Бібліотекар відділу читальних залів познайомила студентів ВПУ №17 з українським гумористом, поетом та журналістом Степаном Олійником (проект "Імена: відомі і повернені із забуття").
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 29 Березня 


Завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Литвиненко Н. Г. в складі групи спеціалістів ДОУНБ відвідала Новоолександрівську бібліотеку, яка відійшла до ОТГ і стала методичним центром для 4-х сільських бібліотек. Наше завдання – встановлення АРМ Каталогізатор та проведення навчальних тренінгів по створенню електронного каталогу. На жаль не вдалося здійснити свої наміри через відключення електроенергії. І тому прийдеться ще раз поїхати в Новоолександрівку.
фото


 29 Березня 


Інтелектуальна дніпровська еліта
До міжнародного Дня поезії відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня». Цього разу організатори присвятили зустріч пам’яті Є.М. Шабаліної,  яка в січні цого року пішла від нас. Євгенію Миколаївну по праву можна віднести до інтелектуальної дніпровської еліти: відомий педагог, кандидата філософських наук, понад десять років очолювала кафедру філософії ДНУ ім. О. Гончара. Талановита поетеса, популяризатор культури і мистецтва, сама створювала мистецькі витвори, багаторічна учасниця клубу «Літературна вітальня».
 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Березня 


Бути чи мати?

Додалися нові члени до клубу «Цвіркуни», де більшість групи складають п’ятикласники. Сьогодні відбулося навчальне заняття по темі «Повтюрюємо англійську граматику», яке знову підготувала і провела волонтерка центру «Вікно в Америку», десятикласниця ЗОШ №9 Ганна Моторіна.
Школярі виконали письмове завдання-тест, потім згадували два основних англыйських дієлова «to be» та «to have», складали з ними речення. Знову дивилися навчальне відео, повторювали за диктором – покращували вимову складних англійських звуків. Щоб не втратити мозкову активність робили рухливі вправи.

фото  фото  фото  фото


 29 Березня 


«Хочу, щоб мене називали мною» 

Молодий автор із Дніпра – Олег Андрішко презентував «перший український крутійський роман» «Пісня цапів».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 29 Березня 


Зав.відділом документів іноземними мовами Прокоф`єва О.В. та гол.бібліотекар відділу Захарова О.А. провели день інформації для викладачів англійської мови в середніх школах. Учасники заходу були ознайомлені із класичними виданнями з питань методики викладання іноземних мов, з цікавими періодичними виданнями, які отримує відділ. Всі мали змогу погортати сторінки знайомих та незнайомих примірників. Деякі з них сфотографували, щоб прийти в бібліотеку та знайти видання, які їх зацікавили. Всі отримали символічні перепустки в бібліотеку з інформацією про сайт та з QR-кодами.фото  фото

 29 Березня 


На базі бібліотеки був організований семінар-практикум для викладачів іноземних мов ПТНЗ області «Покращення самоосвітньої роботи викладачів і забезпечення результативності навчального процесу». Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко виступила з тематичним повідомленням «Бібліотека в епоху інтернету на допомогу викладачам іноземних мов». Співробітники відділу документів іноземними мовами підготували огляд художньої та методичної літератури «Бібліотечні фонди ДОУНБ на допомогу викладачу іноземних мов». Для присутніх були запропоновані інформаційні буклети «Web-сайт ДОУНБ та його сервіси» та «Методика викладання англійської мови».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 30 Березня 


Завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Литвиненко Н.Г. та головний бібліотекар Кучугурна Г.Г. відвідали Верхньодніпровську районну бібліотеку, де надали методичну та практичну допомогу по редагуванню електронного каталогу.


 30 Березня 


Центр «Вікно в Америку» пропонує нові варіанти партнерства

Продовжується партнерство інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» з Дніпровською асоціацією вчителів іноземної мови (голова В.Швидка).
Керівник центру Світлана Усенко знову отримала запрошення привітати учасників Третьої Всеукраїнської конференції вчителів англійської мови, що відбулася на майданчику ССШ №22.
Вона зробила коротку презентацію безкоштовних ресурсів центру для покращення знання англійської мови та розповіла про унікальний візит непересічної особи, американського астронавта Рендольфа Брезніка, до Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 31 Березня 


«Поетична лірика з нотками витонченості та смаку»

Весна, кохання, поезія, жінка – тема березневого засідання клубу любителів читання «Захопленість» «Поетична лірика з нотками витонченості та смаку». На ліричний лад присутніх настроїв виступ лауреата багатьох конкурсів та фестивалів ансамблю «Вербиченька». Чудова поезія, яка лягла на музику, зачарувала і розчулила присутніх.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 31 Березня 


А що колекціонуєте Ви?

Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» цього дня була присвячена такому популярному виду дозвілля як колекціонування.
Члени клубу подивилися кілька YouTube відео. Наша американська гостя пані Тамара прокоментувала побачене нами. Українські члени клубу поділилися своїм досвідом колекціонування дивних речей. Під час зустрічі була презентована колекція Галини Дрозд «Все про собак». Зустріч була позитивною і швидкоплинною. Пані Тамара погодилася затриматися і відповісти на приватні питання членів англомовного клубу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Березня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою:"Обговорення і видання наукової роботи "Війна і мир : чи можливий діалог релігійно - містичних культур?".

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека