Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Книга рятує душу від здерев'яніння..."(Т.Г.Шевченко). До Міжнародного дня дарування книги.


 Протягом мiсяця 


Дружба між Україною та США надає нові можливості

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


Почнемо доброчесність із себе
Щопонеділка патентний повірений України Авраменко Валерій Васильович сумісно з працівниками патентно-технічного відділу нашої бібліотеки продовжує реалізацію інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності». Валерій Васильович надає практичні знання про основні принципи «Академічної доброчесності» при проведенні тренінгів для студентів та викладачів ДВУЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». Особливу увагу на заняттях Валерій Васильович звертає на елементи та порядок укладання авторського договору.

фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Вернісаж видань
Протягом місяця відвідувачі патентно-технічного відділу знайомились з новинками які надійшли до фонду відділу. Сподіваємось, що кожен користувач знайшов свою книгу. 

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Екологічна та природно-техногенна безпека в Україні
В патентно-технічному відділі діяла тематична виставка «Екологічна та природно-техногенна безпека в Україні». Розділи виставки розкривали загальні проблеми екологічної безпеки та соціального розвитку України. Мета виставки: досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів. Особливим попитом у відвідувачів відділу користувалися нормативні документи стосовно стану питної води.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Комп`ютерні курси для пенсіонерів
В патентно-технічному відділі продовжуються безкоштовні комп’ютерні курси для пенсіонерів. Заняття проводять співробітники відділу Ярута Наталія і Сибирьова Єлизавета. Знання комп'ютера на сьогодні актуально не тільки для молоді, але й для людей похилого віку. Наші курси допомагають людям старшого покоління оставатися активними учасниками сучасного життя.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


Комп`ютерні курси для дітей
В патентно-технічному відділі продовжуються комп`ютерні курси для дітей. Заняття проводять досвідчені практики. Пройшовши курси програмування для дітей в нашій бібліотеці, дитина отримає хорошу базу знань, стане юним програмістом. На уроках юні слухачі дізнаються про те, що таке функції, масиви, операції і керівні конструкції, класи і структури, успадкування і поліморфізм, а так само багато що інше


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Створюємо нові проекти разом з бібліотекою
Протягом місяця в творчій лабораторії «Коворкінг-офіс» обговорювались нові проекти, відбувались зустрічі з друзями та однодумцями, тренінги для дітей з вивчення комп’ютерних технологій, спілкування з іноземними гостями нашої бібліотеки.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Бути здоровим – дозволено!

Виставка «Бути здоровим – дозволено» присвячена проблемі здоров’я людей, які цілий день працюють в сидячому положенні. 
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


Афганістан: рана, що не загоїться

15 лютого відзначається День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, які приймали участь у воєнних діях за межами своєї держави. Ілюстративно-документальна виставка «Афганістан - пам’ять і біль» присвячена людям, які воювали в Афганській війні (1979-1989).
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті..."До Міжнародного дня рідної мови.


 Протягом мiсяця 


Гортаємо сторінки історії США

Традиційно в лютому в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку на вшанування «Лютий в США – місячник афро-американської історії». На ній представлені матеріали про видатного борця за громадянські права темношкірого населення США у 1950-1960-х роках Мартіна Лютера Кінга, який мріяв про рівність темношкірих і білошкірих громадян Америки, про громадянські права для кожного. Він невтомно мирними виступами і настановами закликав побачити, що всі люди створені Богом рівними, і мають поважати одне одного. Родзинкою виставки є текст промови Мартіна Лютера Кінга під час Маршу на Вашингтон під умовною назвою «Я маю мрію».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


«Колористика українського вінтажного фарфору»

До  уваги відвідувачів бібліотеки у приміщенні відділу мистецтв ДОУНБ пропонується нова виставка з приватних зібрань Т. Гаврилюк, С. Усенко, С. Пономаренко. Цього разу  демонструється колекція вінтажного українського фарфору.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Лютого 


Я маю право!
2018 рік в Україні оголошено роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». У Центрі правової інформації відбулась правова студія «Держава. Право. Громадянин» для першокурсників Дніпропетровського коледжу радіоелектроніки, під час якої бібліотекари намагалися не лише проінформувати підлітків про їхні права, але й надати поради, як ці права захищати. Захід проходив у межах соціокультурного проекту ВНІіБ:«Від правових знань до громадянської позиції».Фото 1  Фото 2

 1 Лютого 


У відділі наукової організації і методики бібліотечної роботи відбулось засідання науково-методичної Ради трьох обласних методичних центрів: обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських  Кирила і Мефодія, обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей. 
Повнiше
 


 1 Лютого 


«Академічна доброчесність» - стежка до навчання в університеті

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко виступила перед групою учнівської молоді (ССШ №23, ЗОШ №141, Коледж культури) з презентацію на тему «Академічна доброчесність» – стежка до навчання в американському університеті».
Спочатку школярі дізналися декілька цікавих фактів з історії бібліотеки ДОУНБ та про місію центру «Вікно в Америку», а потім  та дивилися відео про сучасні послуги центру і можливість безкоштовно покращувати знання англійської мови у бібліотеці. Школярі подивилися просвітницьке відео, метою якого було наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі дізналися про терміни «плагіат» і «академічна доброчесність», про ненауковість Wiki, правила цитування та дозвіл використовувати до 20% цитованого тексту у письмовій роботі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 1 по 2 Лютого 


Шириться коло партнерів бібліотеки!

На майданчику відділу документів іноземними мовами відбулася надзвичайно цікава зустріч старшокласників шкіл №№ 23 та 97 та студентів коледжу культури зі студентами-іноземцями з Турції та  Кіпру в рамках проекту ECOMIND. Організаторами зустрічей були ГО «Ти потрібен Україні», Міжнародний комітет ДНУ, AIESEC. Школярі подивилися презентацію, що торкалася актуальних екологічних проблем, зокрема, забрудненню навколишнього середовища. Був проведений урок з сортування сміття, що здавалося дуже простим завданням, а на справі – цьому дійсно треба навчатися. У школярів виникали труднощі під час сортування, але молоді студенти-екологи допомогли розібратися з цим питанням. Зустріч була корисною для відвідувачів, бо вони мали змогу продемонструвати свою англійську - активно відповідали на питання англійською мовою, ставили питання гостям, обмінялися контактами в соціальних мережах, попили чаю та не хотіли розходитися.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 1 по 20 Лютого 


Працівниками відділу  наукової організації і методики  бібліотечної роботи була  проведена робота  з прийняття електронної звітності  по бібліотеках області  за програмою ЕСМаР на виконання  наказу Міністерства культури  України від 19 грудня 2014 року № 1162, та з метою налагодження роботи із збору та обробки статистичних даних публічних бібліотек, які забезпечили до 01.04. 2018 року внесення статистичних даних про діяльність бібліотек до електронної системи моніторингу.
фото


 2 Лютого 


Воркшоп у бібліотеці 

  На базі ДОУНБ розпочався дводенний міжрегіональний стратегічний воркшоп з планування «Покращення якості надання послуг внутрішньо переміщеним особам та населенню приймаючої громади на базі центрів вторинної правової допомоги у Дніпропетровській та Запорізькій областях». Захід відбувається за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка  допомагає українському уряду подолати кризову ситуацію на сході країни. GIZ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) підтримує, насамперед, громади, що прийняли внутрішньо переміщених осіб. Представник бібліотеки – завідуюча ВНІіБ – Ірина Барабан ознайомила присутніх з правовим аспектом роботи ДОУНБ, орієнтованим на підвищення правової освіти мешканців Дніпропетровщини.


Фото1

 3 Лютого 


Живи своє життя яскраво!

Члени англомовного клубу «Добра розмова» під час традиційної зустрічі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розглянули декілька англійських ідіом, в яких назви кольорів використані в переносному сенсі, і мали завдання віднайти українські еквіваленти. Уваги і здогадливості вимагала запропонована до ознайомлення модератором зустрічі Тамарою Гаврилюк таблиця співвідношення кольорів та людських емоцій та якостей.
Переглянуте відео з YouTube містило основи теорії кольорів та поради щодо використання кольорів у домашніх інтер'єрах. Справжнім відкриттям для багатьох членів клубу була інформація про використання кольорів відомими кінорежисерами. Відтепер під час перегляду фільмів ми звернемо більше уваги на колірну схему, що впливає на наш настрій викликає особливі емоції.
На завершення зустрічі спілкувалися в парах у форматі «Швидка англійська» - обговорювали щойно отриману надзвичайно цікаву інформацію.

фото  фото  фото  фото  фото


 3 Лютого 


Творча родина

Відбулася творча зустріч з  художницею-аматором  Реут Любов’ю Миколаївною, виставка картин  якої – «Зимові візерунки» – зараз демонструється у читальній залі відділу літератури з питань мистецтва. Автор розповіла про себе, свої роботи, відповіла на питання присутніх. На завершення було представлено концертну програму з популярних джазових музичних композицій та українських пісень у виконанні професійних вокалістів (м. Київ): Костянтина Реута, Наталії та Олександра Шведових. Такий музичний подарунок влаштували діти для своєї мами Любові Миколаївни та учасників зустрічі. Декілька пісень виконала і сама Любов Миколаївна у дуеті з Поліною Дробязко. Вони є учасницями хору «Амурчани». Зустріч з творчою особистістю та музична програма дуже сподобалась слухачам. Було багато захоплених відгуків, слів подяки, гучних оплесків.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Лютого 


У бібліотеці проведено п'ятиденний тренінг для експертів, практиків та фахівців з питань реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, який провели міжнародні експерти. Тренінги організовані Регіональним центром ЮНЕСКО з питань НКС у Софії (Болгарія), центром розвитку "Демократія через культуру", управлінням з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради та управлінням культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації. 
фото 1  фото 2  фото 3


 5 Лютого 


"Нова українська школа"

У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку щодо Концепції Нової української школи. Нова українська школа - це ключова реформа Міністерства освіти і науки.

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 5 Лютого 


Засідання клубу «Еколог» патентно-технічний відділ провів на майданчику відділу іноземної літератури. Захід під назвою «Країнами світу» був присвячений аналізу ситуації щодо стану екологічної ситуації в Україні та зарубіжних країнах. В заході прийняли участь вчені, екологи, студенти, всі хто небайдужий до екологічного стану навколишнього середовища. Про стан екологічної ситуації в Україні доповів керівник клубу «Еколог» професор кафедри «Гідравліка і водопостачання» Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Долина Леонід Федорович. Про екологічний стан навколишнього середовища в світі розповіли гості клубу із Туреччини Алпер та Заза учасники об`єднання «Ти потрібен Україні». Захід пройшов в жвавій невимушеній обстановці. По закінченню заходу присутні обмінялись думками і накреслили тематику наступних зустрічей в клубі «Еколог».

фото  фото  фото  фото

 З 5 по 15 Лютого 


Новинки лютого
Книжкова виставка «Гарячі новинки» оновилася новими виданнями, які надійшли до відділу абонемента.
 Це добірка духовних книг, «Білі книги» для дітей з вадами зору, кілька історичних, детективних  та любовних романів, альбоми та екологічні карти України, а також художня література для дітей. Запрошуємо до читання!

фото

 6 Лютого 


Академічні стандарти в студентську практику


  Фахівці ВНІіБ у межах реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності» відгукнулися на пропозицію кафедри політології та філософії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ взяти участь у циклі семінарських занять для  курсантів факультету фінансової безпеки. Співробітники провели лекційно-практичне заняття «Джерела і правила написання учбових робіт». Підіймалися питання ефективності інформаційного пошуку і надійності  джерел інформації, складання бібліографічного опису та укладання списків використаних джерел, використання міжнародних стилів бібліографічних посилань та правил наукового цитування. В режимі реального часу курсанти завантажували на власні смартфони сайт ДОУНБ, шукали інформацію у електронному каталозі бібліотеки, відправляли запити на  Віртуальну довідку. За домовленістю з керівництвом кафедри, по закінченню семінарських занять і за умови написання творчої залікової роботи, кращі курсанти отримають заохочування у вигляді безкоштовного читацького квитка ДОУНБ.


Фото1  Фото2  Фото 3

 6 Лютого 


Книга VS Інтернет


   «Книга VS Інтернет?» - питання, яке обговорювали фахівці ВНІіБ та учні  Дніпропетровського коледжу радіоелектроніки напередодні Дня безпечного Інтернету. Обидві сторони дійшли висновку, що кожний з фігурантів важливий та цінний для сучасного користувача за умови доцільного використання. Стосовно но ж Інтернету молодь вирішила: він важливий у сучасному швидкоплинному часі, але за умови його безпечного та відповідального використання.  


Фото1  Фото2

 6, 13, 20, 27 Лютого 


Аншлаг у бібліотеці

Центр «Вікно в Америку» запросив  державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів до безкоштовного англомовного курсу «Активуй англійську! 8.0.», що б спеціалісти мали змогу дізнатися більше про Сполучені Штати Америки та покращити розмовні навички у бібліотеці під керівництвом наставників, знавців англійської мови. І близько 130 людей радо відгукнулися. Тепер серед наших студентів – депутат міськради, депутат райради, жінки-поліцейські з колцентру, юристи, економісти, архітектори, купа студентів різних університетів і навіть оперна співачка. Американський гість пан Келлі взяв участь у першій лекції курсу та додав гарного настрою групі.
фото  фото  фото  фото  фото


 7 Лютого 


Партнерство продовжується!

До англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» завітали члени громадського об’єднання «Ти потрібен Україні» та іноземці студенти з Туреччини і Кіпру, члени організації, що здійснює обміни студентами AIESEC. Разом з постійними членами кіноклубу переглядали і обговорювали документальне відео на екологічну тематику. Було цікаво дізнатися про видобуток сонячної енергії, збирання сміття у Швейцарії, переробку сміття на великих підприємствах в Великобританії, переробку пластику у Туреччині. Юні українці розповіли про свій досвід сортування сміття і збирання макулатури. Цікаве партнерство продовжується, відвідувачі центру торкнулися складних екологічних проблем та мали змогу продемонструвати свою гарну англійську – активно ставили питання гостям.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Лютого 


 Зав.відділом документів іноземними мовами Прокоф`єва О.В. та бібліотекар Шевцова А.А. відвідали виставку художніх робіт італійського архітектора Фабіо Барілірі «Читати місто- архітектура бібліотек Німеччини» в Центральній міській бібліотеці нашого міста. На урочистому відкритті були присутні  Генеральний Консул ФРН, представники міської влади, представник обласної спільноти німців, студенти та інш.
фото  фото  фото  фото  фото

 10 Лютого 


Формуємо екологічне мислення

Зелений спосіб життя це не самопримус, а переосмислення способу життя в кращу сторону: у світ творчості, радості, усвідомленості. До того ж, з турботою про екологію можна економити і залишатися здоровим. Хто вирішить проблеми екології? Багато хто вважає, що на питання екології можуть впливати тільки політики, екологи або виробники. Але єдині, хто здатні що-небудь змінити – це ми самі!
Цій важливій темі – формування екологічного мислення – було присвячене засідання англомовного клубу «Добра розмова».
Зустріч в клубі розпочалася зі знайомства з новачками, продовжилася обговоренням екологічних піктограм і символів. Далі дивилися відео про соціальну відповідальність американських корпорацій, які обов’язково реалізують і екологічні проекти.
У другій частині зустрічі клубники у форматі «Швидка англійська» (спілкування в парах і малих групах) мали змогу обговорити добірку екологічних питань.
Зустріч була освітньою і виховною одночасно, сподіваємося, що більшість людей залишали бібліотеку з намірами розпочати нове «зелене життя». (67 учасників)
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Лютого 


 Art-резиденція. Перші кінометри.
Починаючі кіноаматори працювали над зйомками гумористичного ролика, який братиме участь у конкурсі короткометражок, запропонований Київським національним університетом культури.

фото  фото  фото

 12 Лютого 


 Мистецтво витинанки: створюємо декоративну композицію

  З 10 лютого по 1 березня 2018 року у відділі мистецтва проходить виставка творчих робіт студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара «Казковий світ витинанки». (Керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент, член спілки художників України Олена Половна-Васильєва).

Витинанки – це орнаментальні, фігурні та сюжетні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем. Запрошуємо відвідати виставку в усі дні, крім п’ятниці, з 10 по18 години. Наша адреса: пр.Д. Яворницького, 18.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Лютого 


 «Афганістан – вічна біль та неспокій»

Далекий грудень 1979 року… Далека та чужа країна Афганістан… Безглуста війна… Скільки смертей, скільки горя за 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо немає бути забутим, аби не забути-треба пам’ятати, щоб пам’ятати - треба знати. Цій темі присвячена виставка літератури «Афганістан – вічна біль та неспокій», яка представлена у відділі абонемента.
фото 1

 13 Лютого 


 «Шляхами долі успіху та любові»: «Все ж таки вона обертається!»


«Все ж таки вона обертається !» - саме таку назву мав захід, що відбувся в музеї «Літературне Придніпров'я», в рамках проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Шляхами долі успіху та любові». Мова йшла про генерацію безсмертних письменників- катеринославців, які своїм талантом наближали космічний світ гармонії. Літературно- мистецька виставка та презентовані можливості фондів ДОУНБ дозволили молоді (студентам Поліграфічного коледжу (МВПУПІТ) ) поринути в еру української духовності двадцятих- тридцятих  років минулого сторіччя, представлену «золотою» генерацією «розстріляного Відродження». 
Всім своїм життям та творчістю ці творчі особистості  довели , що земля таки обертається незважаючи на всі трагедії та перепони. 
Особлива вдячність автору проекта « Все ж таки вона обертається !»  – старшому науковому співробітнику музею «Літературне Придніпров'я» Ірині Мазуренко.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 13 Лютого 


Вдале перезавантаження

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося друге заняття в межах навчального проекту «Активуй англійську! 8.0.».
Вчитель курсів Т.Гаврилюк «роздвоїлася» на дві зали! За допомогою сучасної техніки і всім відомої програми Skype. Всі бажаючі покращити навички спілкування англійською комфортно розмістилися. Ефективність заняття – підвищилася (90 відвідувачів / слухачів курсу).

фото  фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами зібрались викладачі німецької мови в середній школі на семінар-практикум. Як вивчають підлітки іноземну мову? Чому вони вивчають її по-іншому, аніж дорослі та діти молодшого шкільного віку? Під час семінару і були розглянуті ці питання. Також було проаналізовано умови, за яких учні ефективно вивчають німецьку мову в середній школі. Зміни, яких зазнає людина в підлітковому віці, є дуже суттєвими і чинять вплив на навчальний процес. Тому вчителі іноземної мови повинні враховувати деякі моменти при плануванні та проведенні своїх уроків і при доборі підручника. Про все це йшлося під час семінару. Семінар проводила офіційний методист видавництва Hueber, викладач Гете-інституту в Україні, кандидат філологічних наук пані Бойко Тетяна. Мова семінару – тільки німецька. Вчителі були дуже активними та із задоволенням підключалися до виконання запропонованих завдань. Всі присутні отримали подарунки від видавництва Hueber та сертифікати.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Лютого 


Літературоманія до Дня закоханих!

У відділі читальних залів представлена літературоманія «Saint Valentine’s Day».
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 14 Лютого 


   Щотижневі нові надходження до відділу періодики та найцікавіше у них      

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 14 Лютого 


Вплив емоцій на життя та здоров'я людини 

Під час лекції «Емоції і почуття» біотерапевт Тетяна Шайтанова (проект «Бібліотерапія») акцентувала на тому, що емоція виступає як своєрідний інструмент, який оптимізує життєвий процес і тим самим сприяє збереженню особи.
 
Повнiше
 
фото 1

 14 Лютого 


День закоханих!
Підтримуючи традиції святкування Дня Святого Валентина, відділ періодики презентує виставку-привітання, присвячену цьому святу. Її ціль - створити святковий настрій, ознайомити з традиціями та історією святкування Дня Святого Валентина, надати поради про те, що одягнути, як здивувати коханих сніданком, як обрати найкращий подарунок.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 14 Лютого 


 Лицарі "блакитних шоломів"

Після Другої світової війни українці брали участь у 26 військових конфліктах по всьому світові. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю погиблих та вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах і підготували ілюстративно-документальну виставку "На варті миру". Виставку організовано до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначається щорічно 15 лютого.

 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 14 Лютого 


«День Святого Валентина» - свято кохання і дружби

Продовжується проект співпраці ДОУНБ з ЗОШ № 141. Бібліотекарі відділу іноземних мов С.Усенко та А.Шевцова відвідали віддалену від бібліотеки школу і провели там навчально-розважальний урок з нагоди дуже популярного у Сполучених Штатах свята закоханих – Дня Святого Валентина.
Школярі молодшого віку, всі вони вивчають англійську мову, зібралися в актовій залі, що б дізнатися про традиції святкування. Для дітей була підготовлена презентація, вони переглянули навчальне відео, мультфільми з диснеївськими героями, вивчили нову англійську лексику, підспівували пісням, слухали веселу музику.
Найбільше їм сподобалися рухливі ігри і мультики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 14 Лютого 


 «Мови – це важливо!»

Книжкова виставка «Мова – інтелектуальний портрет народу, його душа» представлена у відділі абонемента до Міжнародного дня рідної мови.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 14 Лютого 


Святкове коло друзів

Продовжується співпраця ДОУНБ та молодіжної громадської організації «Ти потрібен Україні». В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч поціновувачів американського кіно у нетрадиційному форматі. Це була святкова навчально-розважальна зустріч, яку підготувала Анна Моторіна. Вона запропонувала переглянути 20 хв. про історію свята День Святого Валентина. Присутні із задоволенням брали участь у вікторинах. Найбільш сподобалася вікторина «Вгадай романтичну мелодію з кінофільму». Приз-нагорода швидко знайшла володаря.
Далі дивилися романтичний фільм про пошуки кохання «Проблиски надії» та пробували різні техніки виготовлення валентинок. І діти, і молодь, і дорослі долучилися до створення яскравого панно з валентинок, поділилися гарним настроєм з наступними відвідувачами бібліотеки. Панно прикрасило центр «Вікно в Америку».
Атмосферу зустрічі підігрівав гарячий чай зі смаколиками.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Лютого 


Стрітення! Стрітення! Даруй нам настрій, даруй благословення і душу просвіти

Відділ абонемента провів інформаційну годину в територіальному центрі соціального обслуговування Амур-Нижньодніпровського району до православного свята Стрітення Господнього.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 15 Лютого 


  
Документальна виставка «А Сотня відлетіла в небеса» до четвертої річниці розстрілів на Майдані відкрилася у відділі абонемента.
 
Повнiше
 
фото 1

 15 Лютого 


Тренінг для співробітників бібліотеки, що беруть участь у чергуванні та довідковому обслуговуванні користувачів "Актуалізація роботи Довідкової служби ДОУНБ" пройшов активно та насичено. В ході роботи були проаналізовані основні принципи роботи з орієнтацією на потреби користувача, переглянули оновлені документи та таблиці обліку.
фото 1


 15 Лютого 


Мешканцям  нашого міста  співак, музикант Олег Мелещук подарував  до свята всіх закоханих музичний вечір «Не запізнись, моя любове». Виконувались українські народні, авторські пісні на слова поетів Лариси Третяк, Миколи Мілоша, Володимира Варнавського, Надіії Філенко та інших. Станіслав Жура (письменник та журналіст) виконав гумореску «Не довіряйте, дівчата!» та ряд балад про стосунки між людьми. Іван Шевченко та інші гості читали вірші про кохання, вірність, повноту почуттів. Як і завжди були пісні на «біс», як і завжди  шанувальники творчості Олега Мелещука  довго не розходилися, спілкуючись зі своїм кумиром. 

фото 1

 16 Лютого 


У відділі читальних залів для студентів Дніпровського політехнічного коледжу пройшла лекція-спогад до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 17 Лютого 


Молоді дніпровські автори зустрілися у бібліотеці

Бібліотека виступила майданчиком для спілкування для міської громади, гостинно зустрівши громадську організацію українських незалежних письменників. Перша проба пера молодих дніпровських авторів у межах нового українського проекту «Клуб анонімних авторів» під керівництвом тренера пройшла дуже успішно. Творчість, спілкування, дискусія, нові знайомства, літературний досвід, а також гарний настрій і зручні умови супроводжували зустріч творчих особистостей. Співробітники відділу ознайомили всіх присутніх з сервісними можливостями ДОУНБ.Фото 1  Фото 2

 17 Лютого 


В Канадсько - Українському Бібліотечному центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Бог в релігійному житті людини".


 17 Лютого 


«Вражаюче захоплення неповторністю» - під таким гаслом пройшло засідання клубу любителів читання «Захопленість»

Які бувають колекції ? Що колекціонують сучасники? Які колекції минулих літ нас дивують? Чим цікавився кардинал Ришельє та Бісмарк? Моду на які колекції увів Юрій Гагарін? Про це та про багатогранність колекціювання йшла мова під час чергової зустрічі учасників клубу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 17 Лютого 


Зустріч китайського Нового року

Члени англомовного клубу «Добра розмова» познайомилися з гостями міста Діною та Дмитром, які дали рекомендації як покращити розмовні навички з англійської мови та розповіли про свої історії успіху – вони працюють перекладачами з китайської на англійську в Гонконзі. Зустріч була інформаційно насиченою, але сміливці затрималися, щоб випити чашку чаю з гостями і поставити додаткові питання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Лютого 


Відкриваємо невідомі сторінки історії США

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завжди звертає увагу своїх відвідувачів на пам’ятні дати американського календаря. Лютий – це місячник вшанування внеску афро-американського населення США в історію та культуру країни.
Засідання англомовного клубу «Добра розмова» розпочалися зі знайомства з невідомими раніше сторінками військової історії США та роллю темношкірих військових в першій Світовій та Другій світовій війнах. Перегляд відео про «Підрозділ Буффало» та полк «Чорні гадюки» був корисним для покращення навичок аудіювання – сприйняття мови на слух.

фото  фото  фото  фото  фото


 18 Лютого 


Поетеси в ДОУНБ

Поетична зустріч «Весне дорогу!» відбулась у відділі читальних залів, за участю Кіри Костенко та Ольги Лебединської.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 18 Лютого 


У Регіональному тренінговому центрі відбулася чергова зустріч , в рамках проекту  "Maker Space: технології майбутнього".  Тренінги відвідують різні за віком групи, але завжди  всі поринають в  атмосферу творчості, цікавості та захоплення. Малюки зі скаутського об'єднання «Сокіл» не стали виключенням.
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 19 Лютого 


Шануємо! 

Патріотичну панораму до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні - «Там, де мир і тепло, їм би краще було…», провели бібліотекарі відділу читальних залів студентам ВПУ№ 17.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 19 Лютого 


 Небесна Сотня –
То в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная, свою дитину.

Відділ періодики представляє поетичну сторінку «Тіло й душу ми положим за нашу свободу»  до четвертої річниці трагічних подій у Києві на майдані Незалежності.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 19 Лютого 


На екскурсію до приміщення бібліотеки на пр. Д.Яворницького, 18 завітали  студенти першого курсу Дніпровської Політехніки
(факультет фінансів та кредиту, відповідальний куратор – Крилова О.В. ). Співробітники структурних підрозділів розповіли про можливості культурного закладу і бібліотечні послуги, познайомили із сайтом та електронними сервісами бібліотеки, провели екскурс за книжковими та творчими виставками, які демонструються у відділах.

фото  фото  фото  фото

 20 Лютого 


Все про мову

Диско-лекція до Дня Рідної мови «Спитай себе, людино, хто ти є,  і в серці обізветься рідна мова» була проведена бібліотекарем відділу читальних залів у ВПУ №17. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Лютого 


Справедливість для всіх

До Всесвітнього Дня соціальної справедливості та у межах соціокультурного проекту «Від правових знань до громадянської позиції» у ЦПІ відбулося коло спілкування «Закони нашого життя» для першокурсників Дніпропетровського коледжу радіоелектроніки. Усі учасники заходу були одностайні в тому, що одним з першочергових завдань будь-якої країни є встановлення соціальної справедливості, а саме, можливості кожній працездатній людині працювати, реалізовувати свій творчий та професійний потенціал, отримувати такі доходи, які б забезпечили нормальний рівень життя, забезпечення рівних можливостей перед законом та рівності у пошуку свого місця в суспільстві. Підлітки із задоволенням долучилися до оглядової екскурсії та дізналися багато цікавого про сучасні можливості бібліотеки.
Фото 1  Фото 2

 20 Лютого 


Крок за кроком до мети

Тривають зустрічі студентів групи Експрес-курсу «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів активують свої пасивні лексичні знання з англійської мови та покращать навички спілкування з незнайомцями чи іноземцями.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала діалоги студентів по темі «Мій дім». На кінець уроку вони  отримали домашні завдання та індивідуальні відповіді на свої питання. Хтось старанно пише конспект лекцій, а хтось і відео для домашнього перегляду зніма.

фото  фото  фото  фото  фото


 21 Лютого 


У концертному залі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки пройшла святкова конференція присвячена Міжнародному Дню рідної мови.  Організатор конференції – управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації. На конференції лунали виступи представників національних громад області та концертні номери. Вчений секретар бібліотеки Юлія Зюлева виступила з доповіддю «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія  – осередок сприяння розвитку і збереженню культур національних і етнічних груп населення».
фото 1  фото 2  фото 3


 21 Лютого 


У відділі періодики оформлено виставку  до Міжнародного Дня рідної мови  "Плекаймо рідне слово"

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


   Щотижневі нові надходження до відділу періодики та найбільш цікаве з них      

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


Хвилююча розповідь про складні жіночі долі

Члени англомовного кіноклубу, що по середах гостинно відчиняє двері в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», обрали для перегляду фільм «Години» (The Hours) з колекції кращих фільмів Голівуду. У сюжеті переплелися жіночі долі. Письменниця Вірджинія Вулф, яка написала роман "Місіс Делоеуй" продовжує жити і після своєї смерті. Її роман пронизує долі жінок, які жили набагато пізніше письменниці. І в житті кожної з них по-своєму відбивається роман...
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом, обмін думками та емоціями.

фото  фото  фото  фото


 21 Лютого 


 «А Сотня відлетіла в небеса»

Працівники відділу абонемента провели патріотичну годину «А Сотня відлетіла в небеса» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Лютого 


 «Кращої  ніж рідна, мови не буває»

До Міжнародного дня рідної мови відділ абонемента провів тематичну годину для підопічних центру соціального обслуговування Індустріального району. Пізнавальну бесіду про особливості мов різних народів, мови державні та регіональні, мови ООН з цікавістю сприймали слухачі заходу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 21 Лютого 


У відділі читальних залів відбувся огляд літератури ілюстративно-документальної виставки: «Мова мого роду і народу!», що в повній мірі розкриває багатство українського слова (Міжнародний день рідної мови).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 21 Лютого 


 

І знов у Регіональному тренінговому центрі зібралися охочі до 3D простіру, завдяки проекту "Maker Space: технології майбутнього". Цього разу до ДОУНБ завітали студенти Поліграфічного коледжу (МВПУПІТ). Що саме можна зробити на 3D-принтері, з якого матеріалу та за який час можливо покращити, завдячуючи цьому,  комфорт власного життя.   Роботи – різні, несподівані , керовані . Про це  йшлося на сьогоднішньому   заході.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 22 Лютого 


Імена: відомі та повернені із забуття

Лекцію до 80-ти річчя з Дня народження Василя Стуса – «Співець тяжкої долі» прослухали студенти ВПУ №17 спеціальності «Оператор з обробки інформації та бухгалтерського обліку».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Лютого 


 Інтелектуальна українська еліта
 Відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня» «Сузір’я творчої родини Степанкових- Роговцевої».  
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Лютого 


Відновлено клуб «Цвіркуни» для молодших школярів

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відновилися навчальні заняття для школярів молодшого віку. Засідання клубу «Цвіркуни» підготувала волонтерка центру, десятикласниця ЗОШ №9 Ганна Моторіна, яка добре володіє англійською мовою і готова поділитися знаннями.
В межах заняття школярі вивчають нову лексику, передивляються пізнавальне відео, відповідають на питання модератора та пробують спілкуватися один з одним.
Темою першої зустрічі була «Бібліотека». Діти дізналися про правила поведінки у бібліотеці, познайомилися з різними видами книг (енциклопедії, словники, художня література, наукова фантастика, тощо). На кінець малювали те, що найбільш сподобалося у бібліотеці – книги, комп’ютери, зручні мобільні меблі.
Наступна зустріч вже за тиждень. Чекаємо Вас у четвер 1-го березня о 15-00. Це буде цікаво! Тема: «Мої вихідні». Будемо практикуватися описувати  як проводимо дозвілля, які хобі маємо.

фото  фото  фото  фото  фото


 23 Лютого 


Вивчати англійську – це цікаво, приємно і хочеться співати!

Триває партнерство інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» та спеціалізованої школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови. На запрошення голови асоціації вчителів англійської мови Дніпра Валентини Швидкої керівник центру Світлана Усенко відвідала Тиждень англійської мови. Для двох класів вона зробила презентацію «Основи академічної доброчесності для школярів», в якій познайомила з видами плагіату і правилами цитування, та намагалася підвищити медійну грамотність молоді – за допомогою плакату «О.Б.А.Ч.Н.О» дала поради як вірно оцінити достовірність сумнівної інформації.
Далі керівник центру "Вікно в Америку" С.Усенко долучилася до вечірки «Романтичні історії на магічному екрані» в якості почесної гості.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Лютого 


Тренінги в бібліотеці
В патентно-технічному відділі було проведено тренінг для студентів 1 курсу фінансово-економічного факультету НГУ з надання знань про основні принципи «Академічної доброчесності». Тренінг провела завідуюча відділу Мищенко Тетяна. У ході тренінгу були розглянуті питання про запобігання та виявлення плагіату в роботах студентів. Були поставлені питання до студентів з яких причин і чому вони списують? Відповіді були дуже цікавими і різними: дехто прагне уникати зайвих зусиль, дехто вважає, що постійний розвиток цифрових технологій сприяє доступу до результатів творчої діяльності, значно спрощує систему отримання освіти у вищих навчальних закладах. Наприкінці тренінгу студенти стали більш обізнаними щодо морально-етичних питань непорядності і крадіжки чужих результатів творчої діяльності.


фото

 24 Лютого 


Ми пізнаємо світ – світ пізнає нас

Члени англомовного клубу «Добра розмова» познайомилися з американським святом День президентів, переглянули відео створене українською службою «Голосу Америки» та віддали належне видатним особистостям США. Цікавою була інформація про фінансові доходи екс-президентів, які виступають з лекціями, пишуть книги, узагальнюють факти сучасної історії – залишаються корисними і затребуваними горомадою.
У другій частині зустрічі пані Ірина, яка минулого року закінчила курс базової англійської мови в центрі «Вікно в Америку», розповіла про свою двомісячну подорож Західною Індією. Для неї це був серйозний виклик – перша подорож за кордон. Базові знання англійської виявилися корисними в Делі, допомогли спілкуватися з місцевим населенням.
Знову зустріч для членів клубу була інформаційно насиченою і освітньою, а ще – надихаючою.

фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


Історія успіху, що надихає

Гостем англомовного клубу «Добра розмова» була чарівна молода жінка Марія Корольова. Пані Марія закінчила Придніпровську державну академію будівництва та архітектури, мала стажування у Відні в архітектурній школі всесвітньо відомої Хадіди Захи. Її захоплення професією  привело її до Японії. Було надзвичайно цікаво почути її враження про навчання та роботу за кордоном.

фото  фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


Туристи у бібліотеці

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» був радий вітати найкращих учнів і спортсменів м.Першотравенська, яких було нагороджено освітньою поїздкою в обласний центр, місто Дніпро, Департаментом молоді та спорту Першотравенської міської ради. Старшокласники мали оглядову екскурсію містом, відвідали історичний музей та обласну універсальну наукову бібліотеку.
Співробітник центру «Вікно в Америку» Тамара Гаврилюк розповіла підліткам про місію центру – надавати інформацію про США всім бажаючим та сприяти дружбі між українським і американським народами. Їм було повідомлено про існування програм обмінів державного департаменту і можливість потрапити на 10-місячне навчання в школах США.
Ми сподіваємось знову побачити сьогоднішніх відвідувачів через кілька років, вже в якості дніпровських студентів.

фото  фото  фото


 25 Лютого 


Чергова відео-лекція «Лук самураїв», в рамках проекту «Українське вікно до японської душі»,  відбулася у ДОУНБ.  Якою була зброя у Японії, як використовувався лук у різні періоди її історії, як вдосконалювався, у чому різниця між луком англійським та японським,   особливості  технологій створення -  саме про це  йшлося під час заходу, за участю поціновувачів країни висхідного Сонця. Після перегляду відбулася дискусія, на питання присутніх відповів  керівник товариства японської культури «Фудошинкан» Дмитро Масько.
Фото  Фото  Фото


 25 Лютого 


Art-резиденція

 У нашій залі відбулись репетиція та зйомки фрагментів до нової серії дитячо-юнацького гумористичного серіалу «Кумедні» кіностудії «КіТ» (керівник проекту – В. Поляков). Тема нової серії стросується шкільного життя учнів.

фото  фото  фото  фото

 З 26 по 27 Лютого 


Продовження тренінгів: зустріч третя. Дводенний тренінг «Стратегічне планування для покращення якості надання послуг внутрішньо переміщеним особам та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури» в рамках співпраці України з Німеччиною (GIZ). Представники бібліотек та клубних закладів з трьох областей (Дніпропетровської, Запорізької та Харківської) дізнавалися про важливі речі у стратегічному плануванні своєї діяльності. Що таке дорожня карта, цільова аудиторія, візія організації, пріоритизація нових послуг та інші, не менш важливі речі, донесли до аудиторії модератори тренінгу - Антон Шулик (виконавчий директор компанії "СІВІТТА") та Сергій Корнилюк (старший аналітик компанії "СІВІТТА").
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 27 Лютого 


Погода не завадила уроку

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжується Експрес-курс англійської мови "Активуй англійську! 8.0." для державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів та ін. Студенти виконують розмовні вправи у парах, які підготують їх до спілкування англійською на різноманітні побутові теми (знайомство, розповідь про себе, своє житло, роботу, улюблені розваги, транспорт та ін.). За допомогою найпростіших граматичних конструкції вони почали розмовляти англійською, хоч і з помилками.
Всі уроки-лекції бібліотечного спеціаліста Тамари Гаврилюк містять культурологічну інформацію про традиції англомовних країн та їх відмінність від традицій в нашій країні, необхідність враховувати складнощі міжкультурної комунікації. Під час викладання використовується мультимедійне бібліотечне обладнання та інтернет-відео.

фото  фото


 28 Лютого 


Одне ім’я на двох

Статистика свідчить, що жінки читають більше за чоловіків і їх уподобання вкрай різноманітні. Серед них є історії романтичні та надихаючі, реалістичні та фантастичні, розповіді про силу краси і силу духу, романи про протистояння умів і потяг сердець. Дуже часто жінки навить уособлюють себе з героїнями книг. Напередодні жіночого свята – 8 березня, бібліографи підготували нову книжкову інсталяцію «Одне ім’я на двох».  Вона уявляє собою цікаву добірку книг різних авторів та жанрів, у яких головні героїні це – Марії, Ганни, Анастасії, Ірини, Любові, Маргарити, Олени, Натальї, Софьї, Тетяни тощо. Варто лише підійти до полички,  знайти власне ім’я і обрати саме   ту книжку.
Тож, чарівне жіноцтво, завітайте до відділу наукової інформації і бібліографії. У вас є чудова нагода відійти від буденних клопотів, поринувши у чарівний книжковий світ. Яскраві сюжети, життєві колізії та рішучі вчинки  героїнь гарантовано підкорять Ваші серця з перших же сторінок.Фото1

 28 Лютого 


Розширюємо кордони інформації

У сучасних умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій перше уявлення про бібліотеку користувачі отримують через WEB-сайт. Тому дуже важливо зацікавити,  особливо молодь, електронними сервісами. З метою популяризації бібліотечного сайту фахівці ВНІіБ провели інформаційну годину для першокурсників Дніпропетровського коледжу радіоелектроніки. Захід завершився оглядовою екскурсією.Фото 1

 28 Лютого 


Переглядаємо правдиву історію

Складні погодні умови не завадили традиційній зустрічі в англомовному кіноклубі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Всі разом переглядали фільм спортивної тематики «Згадуючи Титанів».
Головний герой фільму тренер Герман Бун знає як важко домогтися успіху. Титани – шкільна бейсбольна команда, в якій він опинився коли вона переживала не кращі часи. Долаючи труднощі, тренер Бун зробив з банди темношкірих підлітків дружну успішну команду.

фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека