Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Портрет бунтаря". До 125 - річчя від дня народження Миколи Григоровича Хвильового (Фітільов), українського поета, прозаїка, публіциста, критика.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "З журбою радість обнялась...".До 140 - річчя від дня народження Олександра Олеся (Олександр Іванович Кандиба), українського поета, драматурга, представника символизму.
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Постійно діюча виставка «Слов’янські апостоли святі Кирило та Мефодій на перехресті історії та сьогодення» відтепер експонується в електронній читальній залі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


Плекаємо майбутнє України!
В патентно-технічному відділі із захватом проходять заняття по WEB - програмуванню для молоді в Code_ club_ UA Dnipro. Заняття проводять приголомшливі волонтери.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Бібліотека- сучасна платформа коворкінгу
Відвідувачі коворкінг-офісу патентно-технічного відділу створювали нові проекти, проводили різноманітні заходи.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


«Маленьке передбачення великого року» - таку назву має ілюстративно-документальна виставка, присвячена прийдешньому року Жовтої земляної свині. Хоч східний календар і говорить про особливу палітру володарки року, але у відділі читальних залів на вас чекає рожеве порося, що пропонує цікаві передбачення на наступний рік та поетичний гороскоп.

фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


У читальній залі, з настанням новорічних свят, експонується документально-ілюстративна виставка однієї книги – «Містерія Різдва». Книга молодої львівської панночки Соломії Савки містить 84 затишні сторінки, де на читача чекають 12 страв, 12 коляд та 12 віршів. Поринь в «Містерію Різдва» разом з нами!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 Протягом мiсяця 


Комп`ютер кому за …
В патентно-технічному відділі опановують «ази» комп`ютерної грамотності та вчаться користуватися всесвітньою мережею люди поважного віку 


фото

 Протягом мiсяця 


 Фокуси - лише спритність рук?
 Зацікавила наших відвідувачів виставка-інсталяція «Маленькі фокуси від відомих ілюзіоністів». Фокуси! У нашому уявлені вони пов’язані з чудом, з чарівним світом цирку. Переглянувши видання та експонати  виставки користувачі знайшли  фокуси на любий смак: з гральними картами, монетами, мотузками, хустинками, кільцями, кульками.  Ми пропонували читати і навчатися та наблизити Чудо  до себе.  Хтось  розважався сам, а хтось занотовував практичні поради щоб розважити на святі своїх дітей, друзів, знайомих. Але всіх поєднала  магія.


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Свята наближаються
 До новорічних свят для починаючих хендмейдерів ми запропонували полегшити турботи з приводу пошуків подарунків для родини і друзів. І навпаки  зробити ці турботи приємними, створивши святкові сувеніри та прикраси своїми руками за допомогою книжок – порадниць, які представлені на виставці «Цікаві ідеї своїми руками».


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Грудня 


Економічні знання для активних відвідувачів бібліотеки

Членам англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» пощастило поринути в економічні глибини: модератор клубу Тамара Гаврилюк познайомила їх з науковою спадщиною американського економіста Гері Беккера. Цей науковець отримав Нобелівську премію (1992 р.) за дослідження суспільного життя людей планети та його математичний аналіз, за дослідження економічних наслідків расизму та гендерної нерівності.
Присутні дізналися про книги, які написав Гері Беккер, перекладали їх назви,  переглянули кілька відео, що проілюстрували його знамениті теорії, обговорили декілька відомих висловлювань економіста.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 З 1 по 16 Грудня 


До Міжнародного дня толерантності

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Кольори толерантності». На ній представлені книги і буклети  англійською та українською мовами, що подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Мета виставки – наголосити на тому, що світ і його жителі дуже різноманітні і всі мають бути терпимими один до одного, до проявів незвичних талантів і творчої енергії.
Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.

фото  фото  фото

 2 Грудня 


Користувачам ДОУНБ, у відділі читальних залів, документальний фільм "Стародавні знання японців" презентував керівник товариства японської культури Фудошінкан – Дмитро Масько.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 2 Грудня 


Академічна культура українського студентства
Завідуюча патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна долучилась до заходу «Культура академічної доброчесності», який проводила кафедра українознавства ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» на чолі із завідувачкою кафедри Євсєєвою Галиною Петрівною.
 

фото  фото  фото

 3 Грудня 


Скарби ДОУНБ у фокусі документалістів

Об'єктом уваги документалістів стало раритетне видання з фондів ДОУНБ. Автор документального фільму Матвієнко О.О. відзняв сюжет, який стане частиною нового фільму під робочою назвою "Новое понимание мира". Його головним героєм стало видання 1785 року "Учительное Евангелие". Ретельно, дбайливо, з великою повагою документалісти передавали у своїй стрічці неприйдешнє значення вічних цінностей - книги та слова.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 4 Грудня 


Центр «Вікно в Америку» співпрацює з EducationUSA

Щовівторка консультант EducationUSA Катерина Каневська надавала індивідуальні консультації школярам і студентам щодо можливості потрапити на навчання в Сполученні Штати Америки. Інженер з безпеки комп’ютерних систем Олексій Ізмалков питав про магістерські програми. Учню Україно-Американського ліцею Івану, який отримав завдання написати дослідження англійською мовою, Катерина підказала як англійською перекладається поняття «Студентські товариства за інтересами в американських університетах». Все значно коротше – Greek Life.

фото  фото  фото  фото  фото

 4 Грудня 


Як обрати транспорт для вдалої подорожі чи екскурсії з іноземцем

Добігає кінця масовий мотивуючий навчальний курс англійської мови «Activate English! 10.0.» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Студенти різного віку розповідали хто яким транспортом зазвичай користується, а який найбільше їм подобається. То виявилося, що це зовсім різні види транспорту!

фото  фото  фото  фото

 4 Грудня 


Сучасна бібліотека як мультисервісний заклад
Сучасна бібліотека завжди була й буде частиною суспільства і впроваджена модель соціального партнерства засвідчує про активне включення бібліотек до сфери інтересів громадськості водночас змінюючи традиційне сприйняття її користувачем. ДОУНБ надає широкий спектр різноманітних послуг населенню регіону. У цьому переконалися слухачі Дніпровської   академії  неперервної освіти під час чергової  інформаційної  студії. Оглядова екскурсія бібліотекою лише додала позитивних вражень.Фото 1  Фото 2  Фото 3

 4 Грудня 


Приєднуйся до руху академічної доброчесності!
В патентно-технічному відділі відбулись заняття із поширення знань з академічної доброчесності серед студентства механічного факультета ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет". Завідуюча відділом Мищенко Тетяна ознайомила студентство із моральним кодексом академічної доброчесності.

фото  фото  фото  фото

 4 Грудня 


Людина починається з добра

Виїзний тренінг «Поспішай творити добро» провели співробітники читальних залів у політехнічному технікумі, під час класної години.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 5 Грудня 


Жінка-легенда

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити фільм «Амелі» (2009), присвячений легендарній американській жінці-пілоту Амелії Ерхарт, її перемогам у небі і складним стосункам з рідними. Цей фільм – історія життя жінки, яка сміялася небезпеці в обличчя, а одного дня зникла підчас перельоту через Тихий океан у 1937 році, намагаючись зробити кругосвітній переліт.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 6 Грудня 


12 місяців С.Я.Маршака

З нагоди дня народження дитячого письменника Самуїла Маршака у відділі абонемента розгорнуто двосторонню книжкову виставку-інсталяцію "На гостинах у Маршака", яка презентувалася на відкритому уроці-інсценуванні в школі №63 для слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників - шкільних бібліотекарів. 
Для родинного читання представлені твори письменника, календарі-читанки та казки народів світу. Запрошуємо на гостини.

фото  фото  фото  фото  фото

 6 Грудня 


«Свято доблесті і мужності» - саме таку назву мала година мужності, яка була проведена для студентів ВПУ №17 з нагоди Дня Збройних Сил України.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 7 Грудня 


 «Вернісаж новорічних традицій»
    
У відділі  абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка «Вернісаж новорічних традицій». Документи виставки надають можливість заглибитися у світ українських зимових святкових традицій, знайти відповідь на питання про витоки народних обрядів і магічних дій, пов’язанних з низкою популярних в народі свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи і, нарешті, Різдво, Новий рік, Водохрещі та Стрітення.

фото 1

 8 Грудня 


До відділу читальних залів, на презентацію першої поетичної збірки Олени Бескровної «И Хасидизму отдав Честь» завітали шанувальники її творчості. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 8 Грудня 


Зупинимо корупцію разом!

Міжнародному дню боротьби з корупцією була присвячена зустріч в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Віно в Америку» у Дніпрі. Члени клубу підвищили свою обізнаність про серйозні соціальні і економічні наслідки корупції, яка не оминула жодної країни світу. Корупція впливає на освіту, охорону здоров'я, справедливість, демократію, процвітання та розвиток країн. Назва цьогорічної кампанії – «Корупція: перешкода досягненню цілей сталого розвитку». Кожна людина може виявити свою активність і повідомити поліцію чи прокуратуру  про випадки корупції, з якими стикнулася. Присутні були ознайомлені з феноменом «розголосу» про злочини, який реально відбувається в США та інших англомовних країнах.
На кінець зустрічі члени клубу в малих групах у форматі «Швидка англійська» поділилися своїми історіями про випадки корупції в Україні та думками щодо боротьби з цим злочином.

фото  фото  фото  фото  фото

 9 Грудня 


Фото-квест «Книжкова мандрівка» із залученням партнерів – фотошколою «Зелений квадрат», провели співробітники відділу читальних залів. Тематичний огляд літератури, веселий пошук тематичних книжок, доречних ракурсів зйомки, екскурсія по бібліотеці - принесли задоволення усім учасникам.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 10 Грудня 


Щовівторка у відділі періодики щось «Новеньке», «Цікавеньке». Цього разу ви дізнаєтеся про: 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 11 Грудня 


У відділі періодики представлено виставку-портрет «Камертон совісті» . Виставку приурочено до 90-річчя від дня народження Євгена Сверстюка, українського літературного критика, поета, мислителя, філософа.
фото  фото


 12 Грудня 


Чи варто шукати ідеальних жінок?

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити американську комедію з елементами фантастики «Степфордські дружини» (англ. The Stepford Wives, 2004).
Цей фільм екранізація роману Айри Левіна про таємні мрії чоловіків – про ідеальних жінок. Під час обговорення фільму кожен член кіноклубу висловив своє ставлення до жіночої емансипації, до чоловічих ревнощів, до психологічних проблем сучасних родин, до нечесної гри чоловіків і жінок один проти одного.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 12 Грудня 


Віват студентство!
Цікаво та різноманітно проходять практичні заняття в патентно-технічному відділі для студентів ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (викладач доцент, кандидат технічних наук Кабат Олег Станіславович).


фото  фото  фото  фото

 13 Грудня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. взяла участь у вебінарі координаторів співпраці з інформаційно-комунікативними засобами, який проходив на базі  навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області. Вона виступила з доповіддю «Соціальні мережі як засіб комунікації бібліотеки з користувачами» та презентувала  механізми використання новітніх технологій у створенні іміджу ДОУНБ.


 13 Грудня 


 Бібліотека - викладачам дитячих музичних шкіл

 Відбулася інформаційна година для викладачів з теорії музики ДМШ області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з новою літературою на допомогу учбовому процесу, провела екскурс за документальними виставками та виставкою творчих робіт художника О.Лісового

фото  фото  фото

 13 Грудня 


 У відділі документів іноземними мовами пройшли  екскурсії учнів 4-х класів ліцею № 100 . Темою екскурсії були зимові свята, як вони святкуються в англомовних  країнах світу.  В презентації, яку підготувала бібліотекар відділу Анастасія Шевцова, увага приділялась символам Різдва та Нового року. Школярі охоче повторювали назви цих символів англійською мовою та співали колядки англійською та українською мовами. Ну і на останок, як завжди, - символ наступного року – орігамі Свинки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Грудня 


Віртуальна подорож у Північну Америку

Член англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» Тетяна Крапліна нещодавно відвідала «найрозумніше» американське місто Бостон, столицю штату Массачуссетс, де знаходяться Гарвардський Університет і Массачусетський Технологічний Інститут. Вона із задоволенням погодилася розповісти про свою поїздку і проілюструвала свою розповідь багаточисельними фото визначних архітектурних пам’яток, відповіла на купу питань членів клубу.
Пан Віталій  М. поділився інформацією про знаменитого громадянина Бостона  відомого поета Генрі Лонгфелло. Всі разом  читали і перекладали один з його прекрасних ліричних віршів.
Навчальний і одночасно просвітницький захід дуже сподобався членам англомовного клубу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Грудня 


Для користувачів бібліотеки відділ періодики підготував добірку журналів та газет за темою "Лікар рекомендує". На стрінках периодичних видань, представлених користувачам, можна знайти поради лікарів щодо різних захворювань, профлактиці цих захворювань ,здорового способу життя та ін. Як схуднити без шкоди здоров'ю, як покращити імунітет в осінньо-зимовий період, як захистити себе від ГРВІ, як подолати депресію та багато іншого. На всі ці запитання дадуть поради лікарі на сторінках видань - "Ваше здоровье", "Предупреждение плюс. Украина", "Женское здоровье", "Народный доктор", "Здоровый образ жизни в Украине", "Физкультура и спорт: ФИС", "Будьмо здорові", "Будь здоров" та ін.
Фото  фото  фото


 17 Грудня 


У відділі документів іноземними мовами працює новорічна інсталяція «Зима прийшла, святкуємо». Тут і книги, і журнали з корисною інформацію про Різдво та Новий рік. Новорічні листівки, новорічні іграшки, сніжинки, виготовлені нашими партнерами. Все це приваблює увагу і не залишає байдужими наших користувачів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Грудня 


 «Даруй добро разом зі Святим Миколаєм»

До свята Святого Миколая відділ абонемента провів годину духовності «Даруй добро разом зі Святим Миколаєм» у територіальнім центрі соціального обслуговування пенсіонерів Індустріального району.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 18 Грудня 


Життєві уроки і їх проходження

Біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова розглянула цю тему разом з учасниками проекту «Бібліотерапія» під час круглого столу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Грудня 


«Різдвяна арт-терапія» з центром «Вікно в Америку»

Школа №22, спеціалізована з поглибленим вивченням англійської мови, особлива школа, одна з найкращих у місті Дніпро, і вона активно співпрацює з обласною науковою бібліотекою і центром «Вікно в Америку».
Напередодні Різдва і Нового року, а ще у День Святого Миколая, керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала школу, зустрілася з трьома класами першокласників, розповіла школярам про американські різдвяні традиції, зимові розваги, звірів, яких можна зустріти в Арктиці та розвеселила піснями.
Діти дивилися слайд-шоу та відеоролики, повторювали за диктором нові слова, відповідали на питання, співали. Завершувалися зустрічі своєрідною арт-терапією – школярі розмалювали картинки зимово-різдвяної тематики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Грудня 


Про виховання тварин з гумором

Відвідувачі англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» переглянули фільм «Виховання крихітки» (англ. Bringing Up Baby), який посідає почесне місце у списку «100 найкращих фільмів» Голлівуду. І 14-те у списку «100 найбільш кумедних фільмів». Глядачам сподобалася ця ексцентрична кінокомедія режисера Говарда Хоукса,
Модератор обговорення Марина Репан допомогла новачкам граматично вірно висловити свої думки про фільм.


фото  фото

 19 Грудня 


Нехай нас надихають книги!
Якщо Ви не байдужі до книжок і полюбляєте щось незвичайне -  вам неодмінно треба завітати до відділу наукової інформації і бібліографії, де  напередодні прийдешнього Нового року і до Дня Святого Миколая відкрилася нова інсталяція. Книжки зустрінуть вас у вигляді казкових ялинок у книжковому лісі. Тож, запрошуємо вас прогулятися книжковими стежинками і надихнутися новими враженнями.Фото 1

 19 Грудня 


Мультимедійна презентація «Жіноча сила, схована за чоловічим ім’ям» відбулась у відділі читальних залів для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 20 Грудня 


Зав. ВДІМ Прокоф`єва Олександра та бібліотекар відділу Шевцова Анастасія провели виїзний захід в СЗШ № 141 для учнів трьох п’ятих класів, присвячений різдвяним святам в німецькомовних країнах. Корисна та цікава інформація про традиційні ярмарки в Німеччині, про традиційні смаколики в Австрії, про найкращі ялинки , і не тільки традиційні, а, наприклад, ялинка із золотих монет вартістю 2,3 мільйона євро встановлена в Мюнхені. Звучали колядки німецькою мовою. Діти активно брали участь в заході. Ділились своїми знаннями, читали вірші. Також кожен з учасників заходу отримав завдання, які традиційно німці виконують кожного дня протягом чотирьох тижнів до початку свята Різдва. І звичайно, знову символ наступного року – орігамі Свинки. Кількість учасників заходів – 61.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Грудня 


У відділі читальних залів відбувся святковий новорічний калейдоскоп «Кілометр серпантину, два вагони конфетті», присвячений новорічним святам. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 20 Грудня 


Все творчо, інакше навіщо?
Саме під таким гаслом пройшла чергова інформаційна студія з слухачами Дніпровської академії неперервної освіти. Фахівці ВНІіБ поділилися власними напрацюваннями, творчими задумами, інформаційно-бібліографічними виданнями. Цікавим видався обмін накопиченим досвідом щодо зацікавленості школярів книгою та залучення до систематичного читання.Фото 1  Фото 2

 21 Грудня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко взяла участь у презентації літературно-художнього  альманаху  «Степові струни». Видання містить  вірші переможців та учасників однойменного обласного конкурсу.  Модератор зустрічі – поетеса Сніжана Біла представила присутнім новий альманах та разом з меценатом конкурсу нагородила переможців цінними подарунками. Привітати поетів з виходом нової збірки прийшли колеги по перу, депутати, численні шанувальники поетичного слова. Автори з натхненням  читали свої нові вірші, а також відповідали на запитання присутніх.
фото 1  фото 2  фото 3


 22 Грудня 


Декларації прав людини - 70!

Міжнародному дню захисту прав людей була присвячена зустріч в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Віно в Америку». Члени клубу вивчили основні положення Загальної декларації прав людини (ЗДПЛ, від 10.12.1948) за допомогою красномовної сучасної інфографіки, читали і перекладали список-перелік головних прав і свобод людини, обговорювали їх актуальність у повсякденному житті українців.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Грудня 


 «Зимові візерунки»

Новорічні посиденьки учасників клубу любителів читання «Захопленість» відбулися у відділі абонемента.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 26 Грудня 


І для дорослих, і для дітей

Відвідувачі англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» чудово розважилися, переглядаючи фільм «Санта Клаус 2». Після перегляду присутні поділилися емоціями, що їх охопили, та планами на новорічні свята.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 29 Грудня 


Різдвяно-новорічні розваги

Ще один рік вивчення англійської мови у бібліотеці добіг кінця. Остання зустріч англомовного клубу "Добра розмова" в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячене знайомству з новорічними традиціями жителів США. Навіть ялинку можна так прикрасити, що вона буде виглядати вишукано і патріотично. Присутні насолодилися віртуальною прогулянкою Білим Домом, завітали до ялинки Рокфеллер-центру, обговорили побачене у малих групах (формат "Швидка англійська") і з гарним настроєм долучилися до чайної церемонії, смачної і теплої.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Грудня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Обговорення видання збірки наукових статей за 2018 рік".
фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека