Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


У залі економічної та науково-природничої літератури відділу читальних залів представлена книжкова інсталяція «100 ідей».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи". До Дня української писемності та мови.
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Свіча запалена від серця". 85 - ті роковини Голодомору 1932 - 1933 років в Україні".
фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "100 років від створення Директорії УНР - найвищого органу державної влади УНР".
фото  фото


 Протягом мiсяця  1 Листопада  3 Листопада 


У солдата вихідний

Нацгвардійці ВЧ 3021 завітали на зустріч з видатним краєзнавцем Михайлом Рябцевим. Краєзнавець ознайомив присутніх з маловідомими архівними матеріалами про Макуху Василя Омельяновича  -  воїна УПА. Патріотичний захід, традиційно, завершили виконанням Гімну України.

фото 1  фото 2

 3 Листопада 


Медійна грамотність для студентів НМетАУ

Студенти, які відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», дізналися про небезпеку впливу фейкових/несправжніх новин на українське суспільство, на проблему громадського вибору напередодні виборчої кампанії, на психологічний стан окремої особистості. Були розглянуті найвідоміші фейки, які створені сучасними засобами інформації.
Студентам були презентовані книжкові колекції та добірка американських фільмів, перегляд яких допоможе покращити навички аудіювання. Чекаємо молодь на англомовному клубі, де можна поспілкуватися з носіями мови.

фото  фото  фото  фото

 3 Листопада 


Дніпро – місто науковців

Традиційний англомовний клуб в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» був присвячений Всесвітньому Дню науки, який відзначається 10 листопада. Це свято підкреслює значну роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої аудиторії до обговорення наукових питань. Члени клубу дивилися відео, обговорювали інфографіку, відповідали на питання модератора, покращували навички світської бесіди під час «Швидкої англійської» (навчально-ігрова форма вивчення англійської мови, спілкування в парах, або малих групах).


фото  фото  фото  фото  фото

 3 Листопада 


Рекламне забезпечення

Співробітники  відділів читальних залів та абонементу  організували зустріч з потенційним партнером - фотошколою «Зелений квадрат», і сумісно провели фотомандрівку  «Шукачі книг». У нічний час книжкові полиці ДОУНБ надзвичайно чарівні…

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 4 Листопада 


 Зустріч у "Art- резиденції"
Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва для ведучих святкових  програм, який провів письменник, телепродюсер В’ячеслав Поляков. Присутні вчились володіти собою перед аудиторією, створювати позитивний настрій, опановували секрети акторської майстерності.


фото  фото

 4 Листопада 


Українське вікно до японської душі

Всі бажаючі відвідати Японію завітали на відео-лекцію "Японія: нотатки для любителів помандрувати". Партнери ДОУНБ - представники товариства японської культури "Фудошінкан" провели екскурс по деяким видатним містам в Японії, а саме: Кіото, Осака, Кумамото, Нікко, Хаконе і Нара.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 5 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами пройшла чергова зустріч із вчителями англійської мови, які підвищують свою кваліфікацію в академії неперевної освіти. Знайомство з ресурсами відділу документів іноземними мовами та центру «Вікно в Америку», знайомство з сайтом бібліотеки та профільні рекомендації з питань методики викладання іноземних мов, використання онлайнових ігор на уроках – все це отримали викладачі під час зустрічі.


фото  фото  фото  фото  фото

 5 Листопада 


«О, слово рідне!»

Ілюстратино–документальна виставка «О, слово рідне!», до Дня української писемності та мови, приваблює користувачів не лише історією української літератури, історією походження української мови, а й сучасним викладом тексту. 

 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 5 Листопада 


Професійний діалог
У межах співпраці з Дніпровською  академією  неперервної освіти відбулася чергова інформаційна студія для педагогів. Діалог бібліотекарів і освітян був продуктивним, бо нас об'єднує спільна мета — навчання і виховання молодого покоління. Отже, подальша співпраця і постійна взаємодія бібліотеки і  освітян є запорукою успіху у цьому процесі.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 З 5 по 9 Листопада 


Центр «Вікно в Америку» презентував себе на міжнародному рівні

Бібліотечний інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», що вже 14 років функціонує в ДОУНБ, допомагає вивчати жителям міста англійські мову, надає інформацію про США всім бажаючим, покращує взаєморозуміння між Україною та США, є частиною великої міжнародної мережі Американським куточків.
Керівник дніпровського центру Світлана Усенко взяла участь в навчально-методичному тренінгу, що відбувся в «Американський Дім» (м.Відень, Австрія).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 З 5 по 30 Листопада 


 Art-простір

Відбулося відкриття виставки живопису та графіки художника Олексія Лісового. Представлено 14 картин, переважно у стилі модерн, які були написані автором у різні роки. Це пейзажі, натюрморти, портрети.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Листопада 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко взяла участь у нараді для заступників директорів з виховної роботи експериментальних закладівSTEM, яка проходила на базі Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Вона виступила з доповіддю «Технічне спрямування STEM-освіти в сучасній бібліотеці» та презентувала освітній проект «Maker Space: технології майбутнього», де ознайомила з роботою 3D-принтера, 3D-ручок та робототехнікою.


 6 Листопада 


Сучасні діти у світі споконвічних знань
Яке уявлення мають сучасні школярі про бібліотеку? Зазвичай стереотипне. Але не цього разу. Бо сьогодні їм було цікаво, весело і пізнавально. Діти дізналися про книжкові скарби, побачили на власні очі роботу 3D принтера, відвідали зали бібліотеки. На останок відвідин діти висловили щире здивування і зацікавленість невіртуальним світом знань.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 12

 6 Листопада 


Покращуємо навички спілкування англійською мовою

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання) та запропонувала нову тему для вивчення. Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть розповісти про види спорту, що найбільш популярні у Дніпрі.

фото  фото  фото  фото  фото

 6 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Мова, що відкриває багато можливостей». Йдеться про німецьку мову, яка є не менш популярною серед поліглотів. 
фото  фото  фото


 7 Листопада 


Презентація ресурсів для вчителів англійської мови

У межах співпраці з Дніпровською академією неперервної освіти відбулася чергова інформаційно-методична зустріч з викладачами англійської мови м.Дніпра і області.
Під час зустрічі вчителі загальноосвітніх шкіл познайомилися з безкоштовними ресурсами центру «Вікно в Америку», отримали рекомендації від бібліотечного спеціаліста з використання засад «Лінгвокраєзнавства» під час вивчення нової лексики та набуття знань з історії рідного краю. Українці мають гідно представляти рідну країну іноземцям.

фото  фото  фото  фото

 7 Листопада 


Еліна Заржицька та Ольга Репіна презентували свою спільну роботу, а саме роман «Убити антиципатора». За словами авторок, це глибокий філософський твір, в якому переплелось вигадане та реальне. У романі багато снів, через які йде розкриття роздумів та внутрішніх переживань персонажів. 
Книгу «Убити антиципатора» ДОУНБ отримала в дарунок. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 7 Листопада 


До Дня української писемності і мови

У відділі абонемента відбулася презентація книжкової виставки «Рідна мова – Всесвіту основа» для учнів ДЦПО та відвідувачів бібліотеки, які мали змогу здійснити літературну подорож «Стежками української писемності».Документи виставки допомагають познайомитися з історією походження української мови, з народною мудрістю в українському слові, зі славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками української мови.

фото  фото

 8 Листопада 


9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.
Пропонуємо Вашій увазі бібліотечний квілт «Живи народу вільне слово», присвячений  Дню української писемності та мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Листопада 


«Мова – дзеркало душі»

 Під таким гаслом відбулася «мовна година» з учнями ДЦПО (майбутніми перукарями), яка присвячувалася Дню української писемності та мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 10 Листопада 


Українська витинанка: традиції та сучасність

Закриваючи "Європейський Рік Культурної Спадщини" інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» провів  презентацію про мистецтво  традиційної української витинанки.  Презентацію провела пані Олена Половна – ентузіаст "паперового живопису" та талановита  майстриня.
Пані Олена  має наукову ступінь  кандидата мистецтвознавства, викладає в Дніпровському Національному Університеті ім.О.Гончара. Вона навчає  студентів-дизайнерів  робити  витинанки  в традиційному стилі та знайомити людей з традиційними українськими візерунками.
Олена Половна успішно додає елементи традиційних українських  витинанок в сучасний дизайн інтер'єру. В місті Дніпро можна замовити віконні  штори-ролети  з  авторськими витинанками Олени Половної.
Аудиторія була вражена зразками робіт Олени Половної. Бажаємо їй успіху!

фото  фото  фото  фото  фото

 10 Листопада 


   Нові надходження до відділу періодики цього тижня пропонують:       
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Листопада 


Free English meeting club "Let's talk"

Для всіх , хто хоче вільно спілкуватись англійською у Регіональному тренінговому центрі  відбулась зустріч членів Free English meeting club "Let's talk". Цікава розмова, обмін емоціями та враженнями, знайомство з тими, хто завітав вперше. Додала прикладного змісту спілкуванню і презентація можливостей фондів та сервісів ДОУНБ.


Фото  Фото  Фото  Фото

 11 Листопада 


 Свято дитячого кіно
До відділу завітали школярі на кіносвято, яке підготували керівники та учасники дитячо-юнацької студії «КіТ». Були запропоновані мультимедійні презентації, майстер-класи, перегляд серій дитячих гумористичних серіалів «Кумедні» та "Єралаш".


фото  фото  фото  фото

 11 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами святкували 100 річницю незалежності Польщі. 


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Листопада 


 

    Україна вшановує пам'ять жертв одного з найтрагічніших епізодів української історії - знищення російськими військами гетьманської столиці Батурин і жорстокої розправи над його жителями 2 листопада 1708 року. «Батуринська трагедія» - під такою назвою у відділі періодики експонується виставка присвячена цій події
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 12 Листопада 


До Дня української писемності та мови, в ДОУНБ було проведено Круглий стіл «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи!», за участі доцента кафедри українознавства Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, кандидата філологічних наук Лариси Богуславської, користувачів бібліотеки, студентів МВПУПІТ та бібліотекарів. 

фото 1  фото 2  фото 3

 13 Листопада 


Покращуємо навички спілкування англійською мовою

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів (домашнє завдання) та запропонувала нову тему для вивчення. Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть членам групи скласти цікаві розповіді про себе та рідне місто.

фото  фото  фото  фото

 13 Листопада 


Інформаційно-правовий простір ДОУНБ
У ЦПІ ВНІіБ відбулася година корисних порад для старшокласників юридичного ліцею. Захід проходив у межах соціокультурного проекту "Від правових знань до громадянської позиції". Учні отримали консультацію щодо можливостей сайту ДОУНБ: пошуку літератури у каталогах, замовлення і отримання літератури, послуг віртуальної довідки, спеціалізації відділів і служб ДОУНБ. Екскурсія залами бібліотеки додала приємних вражень. На останок школярі висловили щире здивування і бажання стати користувачем ДОУНБ.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 13 Листопада 


Інструменти управління емоціями

Сила емоцій буває настільки руйнівна, що люди «руйнують» не тільки себе, але й оточуючих. Негативні прояви відштовхують від людини навіть близьких. Якщо не працювати над цим, то можна нашкодити собі. Саме це питання було розглянуто на черговому засіданні «Бібліотерапії» біотерапевтом  Тетяною Шайтановою. Слухачі приймали активну участь у обговоренні даної теми, наводили приклади зі свого життя, знайомились з представленою літературою.


фото 1  фото 2  фото 3

 14 Листопада 


 Бібліотека на допомогу працівникам культури
Відбулася інформаційна година для викладачів хореографії  мистецьких шкіл області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами, з новою літературою на допомогу учбовому процесу, провела екскурс за документальними виставками та виставкою творчих робіт художника О.Лісового.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Листопада 


А Вам покращують настрій романтичні комедії?

Члени англомовного кіноклубу переглядали фільм «Ден у реальному житті», який відносять до жанру «несвятковий фільм до свят». Феномен цього малобюджетного фільму в тому, що він дуже полюбився американським глядачам і це покращило ставлення кінокритиків до фільму. А члени кіноклубу насолодилися цією романтичною комедією і висловили своє ставлення до сімейних проблем головних героїв.


фото

 15 Листопада 


До відділу документів іноземними мовами завітали вчителі німецької мови, які підвищують свою кваліфікацію в академії неперевної освіти. Під час зустрічі вони ознайомились з ресурсами відділу документів іноземними мовами , з сайтом бібліотеки та отримали профільні рекомендації з питань методики викладання іноземних мов.
фото  фото


 З 16 по 30 Листопада 


До Міжнародного дня толерантності

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував книжково-ілюстративну виставку «Кольори толерантності». На ній представлені книги і буклети  англійською та українською мовами, що подаровані бібліотеці Посольством США в Україні. Мета виставки – наголосити на тому, що світ і його жителі дуже різноманітні і всі мають бути терпимими один до одного, до проявів незвичних талантів і творчої енергії.
Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.

фото  фото  фото  фото  фото

 17 Листопада 


 Зустріч у "Art-резиденції"

Для починаючих художників Павло Бондар провів майстер-клас з малювання портрету.

фото

 17 Листопада 


Тренінг для керівників центрів «Вікно в Америку»: Рекомендації та брейншторм

Мережа американських куточків в Україні змінюється на вимогу сучасним викликам, що повстали перед ними. Керівник дніпровського центру Світлана Усенко взяла участь в тренінгу, що відбувся в «Американський Дім» (м.Київ). Центри мають активніше працювати для громади, тож керівники центрів отримали поради як покращити планування роботи, щомісячну звітність, зовнішню і внутрішню комунікації, рекламні кампанії. Центри візьмуть участь у конкурсі на отримання грантів, тож важливо обрати гідний напрямок для грантового проекту. Пріоритетним напрямками залишаються «Боротьба з корупцією» (Академічна доброчесніть), «Медійна грамотність» та «Освіта в США».

фото  фото  фото  фото


 17 Листопада 


У солдата вихідний

Зустріч з військовослужбовцями ВЧ 3021 була присвячена Дню Гідності та Свободи. 
Бібліотекарі нагадали про вже історичні події 2013-2014 рр., що відбувались у Києві, а також презентували нацгвардійцям документальний фільм про День Гідності та Свободи.

фото 1  фото 2  фото 3

 17 Листопада 


Вчимося шанувати ветеранів армії

В англомовному клубі «Добра розмова» відбулася зустріч присвячена Дню ветерана. Тема була проілюстрована підходящими відео і фото. Присутні вшанували загиблих у конфліктах американських воїнів та згадали теплим словом американця, колишнього волонтера центру "Вікно в Америку", військового - Джейсона Раша. Тема зустрічі була досить складною, але багато членів клубу отримали задоволення.

фото  фото  фото  фото  фото

 З 18 по 19 Листопада 


Співробітники відділу читальних залів сумісно із соціальним партнером - фотошколою «Зелений квадрат», провели фото-квест «Бібліоракурс». Розпочався він з екскурсії бібліотекою та тематичного огляду літератури «Технічна та духовна складова фотографії».  Познайомившись з ресурсами бібліотеки, фотографи з натхненням занурилися у виконання завдань, а саме знаходження літератури за конкретною темою та обладнання  найкреативнішої зони для фото.    
  

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 19 Листопада 


Back2News

В ДОУНБ відбулась презентація електронного архіву періодичних видань Back2News. Він здійснює пошук за тексами газет всіх бібліотек та архівів, що приєдналися до проекту з єдиного інтерфейсу. Цей проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 19 Листопада 


Дрожаковскі читання

Вечір пам’яті нашого земляка, актора, письменника, козака - Станіслава Васильовича  Дрожакова розпочався переглядом відеофільму Олега Мелещука та Марини Умнової «Чтобы помнили и знали». Присутні ділились своїми споминами про життя і творчість - Станіслава Васильовича, декламували та співали присвячені йому вірші та пісні, з великою повагою вшанували пам'ять стоячи .


фото 1  фото 2  фото 3

 20 Листопада 


Згадуємо, що вивчали в школі, і починаємо розмовляти!

Триває навчання групи "Активуй англійську!" у центрі «Вікно в Америку» для державних службовців, поліцейських, студентів, спеціалістів з вищою освітою, старших школярів. Студенти мають змогу дізнатися більше про Сполучені Штати Америки та покращити розмовні навички у бібліотеці під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк, знавця англійської мови і мандрівниці. Комфортна за розміром група цікаво і з користю проведить час у бібліотеці!

фото  фото  фото  фото

 20 Листопада 


  У відділі періодики організовано  документально-ілюстративну виставку « Україна - територія гідності та свободи». 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 20 Листопада 


 «Німеччина -  країна казок та містики»

Сектор соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків сьогодні мультимедійно мандрував разом зі студентами Коледжу електрифікації ДДАЕУ Німеччиною – країною казок та містики. Подорож тривала вуличками Ханау-ам-Майну, Мюнхену, Франкфурту, завітали до Штутгарту, Гановеру, Нюрнбергу. Відвідали монастир Маульбронн,  побували біля колони  Ватерлоо,   були присутні на  концерті Ніколо Паганіні. Адже саме з цима містами та місцями пов’язана доля літературних німецьких геніїв. Проект реалізовано в рамках року німецько-українських мов.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 20 Листопада 


Бібліотека орієнтована на громаду
У межах співпраці з Дніпровською академією неперервної освіти відбулася чергова інформаційна студія для педагогів. Освітяни переконалися, що культурно-просвітницька робота обласної універсальної наукової бібліотеки – це не тільки кількість проведених заходів, а й спосіб донести книгу до читача, спосіб життя колективу за певними законами і традиціями. Входження особистості педагога до такої системи сприяє її розвитку й вихованню високих моральних якостей, почуття гуманізму, орієнтації на українську культуру, мову та національно-патріотичні традиції.Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 20 Листопада 


 «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова»

У кожної людини є душа і серце, у кожного народу – мова і пісня. Українська мова – одна з найбагатших мов світу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна. Про історичні витоки української писемності та мови  розповіла підопічним територіального центру обслуговування одиноких пенсіонерів Індустріального району провідний бібліотекар відділу абонемента Галина Пивоварова.

фото 1  фото 2

 21 Листопада 


Ностальгічний портрет провінційної Америки 1960-х

Відвідувачі англомовного кіноклубу в центрі «вікно в Америку» переглянули американську молодіжну кінокомедію 1973 року режисера Джорджа Лукаса «Американські Графіті» (1973, англ. American Graffiti). Кінокритики назвали цей фільм ностальгічним портретом провінційної Америки напередодні таких потрясінь, як вбивство Кеннеді і війна у В'єтнамі. Слоган фільму - «А де був ти в 62-м?». Малобюджетна стрічка висувалася на «Оскар» в п'яти номінаціях (включаючи «кращий фільм») і була удостоєна премії «Золотий глобус» у категорії «краща комедія або мюзикл».
Юні герої стрічки тільки що закінчили школу, але перш ніж вступити в доросле життя їм доведеться пережити безліч різних пригод ...
Ось так, переглядаючи кіношедеври, можна покращити сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди під час традиційного обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото  фото

 21 Листопада 


День Гідності та Свободи

Бесіду-обговорення «День Гідності і Свободи – крок у Європу!» провели бібліотекарі відділу читальних залів зі студентами ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Листопада 


Вивчаємо культуру дружнього народу

Велика група українських школярів з дніпровської школи № 140 відвідала центр «Вікно в Америку». Бібліотекар Тамара Гаврилюк привітала групу та запропонувала переглянути презентацію про традиції святкування Дня Подяки в США.
Спочатку діти вивчили нову англомовну лексику, а далі дізналися як перші поселенці в Америці 17 ст. потоваришували з кореним населенням – індіанцями. Відео про помилування індички у Білому Домі приголомшило молодших учнів. Традиційні страви до святкового столу були зрозумілі і смачні.
Інформація була проілюстрована смішними відео з YouTube. Діти підспівували веселій пісеньці.

фото  фото  фото  фото

 21 Листопада 


Нові надходження до відділу періодики цього тижня пропонують дізнатися: 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Листопада 


 Ювілей художника
Співробітники відділу мистецтв були запрошені до історичного музею ім. Д Яворницького на відкриття виставки, присвяченої 100 -річчю видатного театрального художника Анатолія Ареф’єва. Саме з його сценографії, костюмів бере початок діяльність дніпропетровського театру опери та балету (докладніше читай на порталі "ДніпроКультура").


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Листопада 


 Бібліотека - кіномайданчик
 У відділі відбулися зйомки молодіжного музичного відеокліпу. У кадрі «засвітились» полиці з книгами, рідкісні нотні видання, нові книги з музики.


фото  фото  фото  фото

 22 Листопада 


Українські школярі вітають американських друзів з Днем подяки!

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко привітала учнів спеціалізованої, з поглибленим вивченням англійської мови, школи № 22 зі святом День подяки і розповіла про сучасні безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови, які має центр і обласна наукова бібліотека. З підготовленої слайд-презентації школярі дізналися про основні символи і розваги дуже популярного в США свята, переглянули декілька відео про церемонію «Прощення, звільнення індички» у Білому домі та про веселий парад повітряних куль у Нью-Йорку. Колись родинне свято День подяки зараз – офіційне 4-денне державне свято в США. На нього припадають спортивні змагання, концерти і «Чорна п’ятниця» – день, коли починаються різдвяні знижки у магазинах. Сумувати в ці дні американцям ніколи!
Для молоді було корисно дізнатися про традиції волонтерства в США. П’ятикласники із задоволенням розмальовували символи Дня подяки, малюнки понесли додому показати батькам
Школярі отримали гарний настрій, нові культурологічні знання, додаткову мотивацію до вивчення англійської мови!

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Листопада 


 «Акутагава Рюноске. Айкідо: мистецтво втілення»
Студенти Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв та Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій були захоплені, здивовані та зацікавлені. Друга зустріч, в межах нового проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Східні зустрічі. Інтерактив», презентувала для них, завдяки універсальним можливостям фондів ДОУНБ, твори Акутагави Рюноске.

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 24 Листопада 


В Канадсько - Українському Бібліотечному центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Язичництво і двоязичництво і їх особливості".


 24 Листопада 


 «Подорож новими вулицями» 

В рамках клубу «Захопленість» відбулася цікава та змістовна подорож новими вулицями Дніпра за участю доктора історичних наук, голови Дніпропетровської обласної Національної спілки краєзнавців України Ігора Олександровича Кочергіна.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 24 Листопада 


"Нехай не згасне пам'яті свіча"
У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку до дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років - геноцид Українського народу. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 24 Листопада 


Віртуальна подорож у Північну Америку

Членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» досить часто чекають приємні сюрпризи – зустрічі з носіями мови. Цього разу гість з Канади пан Баррі розповідав про круїзний маршрут навколо Великих Озер та про свою роботу в якості лектора на круїзних лайнерах. Присутні на зустрічі дізналися про канадські і американські порти, про визначні пам’ятки історії, географії та культури, які зустрічаються на маршруті. Пан Барі проілюстрував свою розповідь яскравими фотографіями. Завершили зустріч питаннями і відповідями. Члени клубу відмітили зрозумілу англійську мову гостя, його щире бажання поділитися унікальною інформацією. Винагородою гостю за візит була кава з солодощами у теплій бібліотечній атмосфері.

фото  фото  фото  фото

 27 Листопада 


Транспорт зв’язує дім і роботу

Студенти експрес-курсу «Активуй англійську!» навчилися лаконічно і з самоповагою розповідати про свою освіту і професію. Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою підручника видавництва McMillan Language House вони вивчили нову лексику з темі «Транспорт». Рекомендовані вчителем-інструктором граматичні конструкції допоможуть скласти речення про транспорт і транспортні пригоди, а тонкощі етикету і англійська ввічливість дозволять справити гарне враження, на ймовірних співрозмовників іноземців. Знову наголошуємо, що навички світської бесіди – то важлива річ.

фото  фото  фото  фото

 28 Листопада 


Одного чудового дня

Відвідувачі англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» переглянули американську романтичну комедію 1996 року «Одного чудового дня» з голлівудськими зірками у головних ролях Мішель Пфайффер та Джорджем Клуні.
Безперечно, що переглядаючи кіношедеври, можна покращити сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди під час традиційного обговорення побаченого за круглим столом. 
Повнiше
 
фото  фото

 28 Листопада 


Обласна міжвідомча науково-практична конференція «Бібліотеки Дніпропетровщини в інформаційно-технологічному середовищі: регіональні проекти, ресурси, сервіси»
Традиційно кожні два роки бібліотекарі області беруть участь в обласній міжвідомчій науково-практичній конференції, на якій узагальнюють ефективні практики з різноманітних напрямків роботи, діляться досвідом з колегами, представляють свої напрацювання  громаді, партнерам, представникам влади. Тематика цьогорічної конференції присвячена інформаційним технологіям, які  увійшли в усі сфери бібліотечної діяльності, комп’ютеризації бібліотек, що відкриває можливості для більш повного задоволення читацьких запитів, зменшує витрати часу на пошук необхідної інформації, робить доступ практично до будь-якої інформації відкритим.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 29 Листопада 


Читацький клуб "Букхантери" все частіше звертається до фонду ДОУНБ. Книги відкривають перед ними нові можливості та наштовхують на цікаві ідеї.  

фото 1

 29 Листопада 


Академічна культура українського студентства
Завідуюча патентно-технічного відділу Мищенко Тетяна  долучилась до заходу "Культура академічної доброчесності", який проводила кафедра українознавства "Придніпровської державної академії будівництва та архітектури" на чолі із завідувачкою кафедри Євсєєвою Галиною Петрівною.

фото  фото  фото  фото  фото

 29 Листопада 


 Багатонаціональне Придніпров'я
 На засіданні клубу книголюбів «Літературна вітальня» відбулася презентація нової книги «Литовці Дніпропетровщини».
Представила її добрий друг клубу і бібліотеки Галина Хмель-Дунай, яка стала координатором проекту, багато працювала над упорядкуванням документів, просуванням видання до друку. 


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека