Протягом мiсяця 



 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Козацтво - право на безсмертя". До Дня захисника України. До Дня козацтва.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Білий лебідь української поезії". До 75 - річчя від дня народження Богдана Михайловича Стельмаха, українського драматурга, поета, перекладача.


 Протягом мiсяця 


Нові можливості для української молоді

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Бібліотека – це місце справжніх новин

До Всеукраїнського дня бібліотек та Міжнародного тижня медійної та інформаційної грамотності в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Бібліотека – це місце справжніх новин». На ній представлені видання, що висвітлюють головну бібліотеку Америки – Бібліотеку Конгресу, бібліотеку Президента США у Білому домі, бібліотеки і музеї засновані колишніми президентами США. Прикрашають виставку американські сувеніри з бібліотечною символікою та 3D-модель будинку Томаса Джефферсона, головної будівлі Бібліотеки Конгресу США.
Виставка буде цікава всім відвідувачам, бо вона яскрава  і приваблива. Виставка буде особливо корисна тим, хто вже володіє англійською мовою, або тим, хто шукає літературу для навчального читання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 До уваги користувачів у відділі документів іноземними мовами були представлені періодичні видання, які отримує відділ у другому півріччі 2018 року. Ми дуже раді, що відновлено передплату на такі виданні, як «Der Spiegel», «National Geographic». Які завжди користувались великим попитом у наших користувачів.
фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


До Дня вчителя, у відділі читальних залів експонується ілюстративно-документальна виставка «Вчитель для дитини, що Сонце для Всесвіту». На допомогу навчальному процесу, пропонуємо викладачам дегустацію книжкових новинок з теми етики, підліткової психології та педагогіки. Цікаві поради виховання нового покоління, квести, тренінги та професійні мудрості крізь віки чекають на вас!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 


"Блискучий колорист і чарівник світла"
 У відділі демонструється виставка репродукцій картин Архипа Івановича Куїнджі. Ім’я і творчість видатного художника-пейзажиста пов’язані з Україною. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 До Дня художника

 у відділі розгорнуто ілюстровану виставку документів «Художники-земляки – ювіляри року», на якій представлені довідкові видання, альбоми репродукцій, газетно-журнальні матеріали про відомих митців нашого краю.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 «Тої слави козацької повік не забудем»

У відділі абонемента представлена ілюстративно-документальна виставка до Дня Українського козацтва «Тої слави козацької повік не забудем» (цикл «Свята моя і рідна Україна»). Гортаючи сторінки документів, представлених на виставці, читачі відділу поринають в далекі часи існування Запорізької Січі, життя українських козаків, пластунів та характерників.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


 «Лови момент: книжкові новинки жовтня»


Дізнатися, які популярні нові книги з’явилися в нашій бібліотеці у жовтні допомагають книжкові виставки-пропозиції: «Гарячі новинки» - українська сучасна література, «Найкращі видання для дітей», «Твій найкращий друг» - дитяча література і «Зроби свій вибір: новинки зарубіжної та української літератури». Асортимент нової літератури величезний та барвистий, як і сама осінь. Тож оберіть теплу книжку для прохолодного осіннього читання!

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 1 Жовтня 


Жити чесно
У межах бібліотечної інформаційно-просвітницької антикорупційної кампанії «Жити чесно», головний бібліограф Піскун В. А. завітала до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, де зустрілися з першокурсниками  факультету фінансової безпеки. Головна мета зустрічі - інформування молоді стосовно негативних наслідків  корупції  та позитивного впливу академічної доброчесності на розвиток особистості та держави. Курсантів зацікавили сервісні можливості ДОУНБ, зокрема - можливості пошуку за електронним каталогом ДОУНБ безпосередньо зі смартфонів, можливості отримання віртуальної довідки, відвідування відділів та центрів бібліотеки і т.ін.


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 1 Жовтня 


8 вересня. У рамках загальнобібліотечної акції «Бібліотеки запрошують на побачення» відділом періодики на святковому майданчику було представлено локацію «Читаємо разом». 
Повнiше
 
фото


 2 Жовтня 


Абетка першокурсника
Сучасна бібліотека являє собою соціально-комунікаційний комплекс, який в умовах інформаційного суспільства розглядається як конгломерат інформаційних продуктів і послуг. Сьогодні категорія «бібліотека» розглядається як інтелектуальний простір, заповнений різноманітними інформаційними ресурсами та сервісами. Завдяки проекту ВНІіБ - «Читацька академія» першокурсники Політехнічного коледжу суттєво змінили свої уявлення про бібліотеки та безпосередньо про ДОУНБ.  На власних смартфонах підлітки здійснили пошук книг за сайтом, дізналися про можливості електронних сервісів ДОУНБ, потримали в руках художню книгу, побачили можливості електронної читальної зали.



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 3 Жовтня 


Інформаційна орбіта
Виклики, що постають сьогодні перед бібліотекою, змушують її знову і знову шукати сучасні інноваційні форми роботи для урізноманітнення, вдосконалення своєї діяльності. Проект ВНІіБ - «Читацька академія» значно розширив  інформаційну орбіту першокурсників Політехнічного коледжу. Підлітки на власні очі побачили бібліотеку сучасну, комп’ютеризовану та відкриту для кожного. Приємним бонусом заходу стало бажання підлітків стати користувачами ДОУНБ.  


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 3 Жовтня 


Студенти-перекладачі знайомляться з бібліотекою

Центр «вікно в Америку» відвідала група студентів першокурсники НМетАУ, спеціальність «Технічний переклад». Вони познайомилися з безкоштовними ресурсами для самоосвіти і з міжнародними організаціями перекладачів, і тим, як вони представлені в Інтернет. На зустрічі було наголошено на збільшені ролі перекладачів у популяризації культурної спадщини рідного регіону – Дніпропетровщини.
Студентам були презентована добірка американських фільмів, що висвітлюють роботу перекладачів. Найпопулярніші з них є в колекції центру і доступні для перегляду.
Чекаємо молодь та кінопереглядах і на англомовному клубі, де можна поспілкуватися з носіями мови.


фото  фото  фото  фото

 3 Жовтня 


«Кіноклуб по середах» запрошує

Комедією може обернутися будь-яка, навіть майже трагічна ситуація ... Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули фільм «Товстун на рингу» (англ. Here Comes the Boom, 2012) і дізнавалися більше про майже типову американську школу. Присутні із захопленням слідкували за пригодами вчителя біології, який зробив все можливе і не можливе (стане боксером!), щоб допомогти вчителю музики, своєму другу, зберегти музичну програму для учнів.
Ось так, переглядаючи кіно-шедеври, можна покращити сприйняття англійської мови на слух та навички світської бесіди під час традиційного обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото  фото

 4 Жовтня 


Бібліотека знає відповідь!
У межах проекту ВНІіБ - «Читацька академія» відбулася ще одна зустріч з першокурсниками Політехнічного коледжу. Фахівці відділу намагалися донести до молоді головний меседж: бібліотека може бути їм корисна у навчанні і допоможе знайти відповідь на будь-яке запитання. У цьому вони мали  змогу переконатися під час оглядової екскурсії залами бібліотеки.



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 6 Жовтня 


 У Art-резиденції
Відбувся майстер-клас для починаючих сценаристів, який провів письменник, телепродюсер В’ячеслав Поляков. Присутні знайомились з творчими секретами сценарного мистецтва, намагались створити свій перший кіносценарій.


 6 Жовтня 


Всесвітній день туризму в центрі "Вікно в Америку"

Відзначення Всесвітнього дня туризму є унікальною можливістю для підвищення обізнаності відвідувачів бібліотеки щодо потенційного впливу цифрових технологій на сталий розвиток туризму, одночасно забезпечує платформу для інвестицій, партнерства та співпраці в галузі туризму.
Цій темі була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Модератор центру запропонував до перегляду цікаве відео, поставила перевірочні питання після перегляду, попросила поділитися досвідом використання цифрових туристичних сервісів, таких що допомагають бронювати квитки  і готелі.

фото  фото  фото

 6 Жовтня 


«Шляхами долі , успіху та любові» 

Павло Архипович Загребельний поєднав два проекти: «У солдата вихідний» -відділу читальних залів та «Шляхами долі,  успіху та любові» - сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків.  
Мультимедійна подорож долею видатного письменника та його творами «Бути людиною в усьому»  та огляд джерел виставки «Диво українського слова» не тільки зайвий раз довели універсальні можливості фондів ДОУНБ, а й відкрили для нацгвардійців військової частини 3021 багато цікавих подробиць  про автора, що увійшов в історію України назавжди. 


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 7 Жовтня 


«Танго… Танго нашей мечты…»

Співак, композитор, поет  Олег Мелещук продовжує радувати мешканців Дніпра своїм талантом.  Творчий вечір  «Танго… Танго нашей мечты…»  зустрів  своїх шанувальників звуками танго, композиціями про кохання, про жіночу неповторність, про життя.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 8 Жовтня 


Директор бібліотеки Надія Миколаївна Титова взяла участь у презентації книги «Історія Придніпровського регіону: архітектурно-промисловий екскурс» в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури. Серед учасників презентації були професор, д-р тех. н. Микола Васильович Савицький — проректор з наукової роботи ПДАБА, професор, д-р істор. н. Геннадій Георгійович Кривчик – завідувач кафедри українознавства ДНУЗТ, к. істор. н. Максим Едуардович Кавун — історик, культуролог, публіцист, краєзнавець. Член Національної спілки краєзнавців України, завідувач відділом «Музею історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області» Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького; професор, к. тех. н. Олександр Васильович Челноков – декан архітектурного факультету ПДАБА; директор ПБМП «Строитель-П» Віктор Іванович Попов.


 9 Жовтня 


 «Василь Сухомлинський про виховання книгою»

 
Виїзний захід «В. О. Сухомлинський про виховання книгою» з нагоди відзначення 100-річчя з дня народження педагога відбувся у 6 класі ЗСШ №63. Працівник відділу абонемента Світлана Сухіна познайомила учнів з творами педагога-новатора та запросила школярів відвідати бібліотеку. Діти з цікавістю переглянули презентацію про життя і діяльність вчителя і прийняли участь у вікторині.

фото  фото

 9 Жовтня 


Бібліотечні сходинки
Добігла кінця участь першокурсників Політехнічного коледжу у проекті ВНІіБ - «Читацька академія». Шість груп, а це 135 підлітків, відвідали ДОУНБ, дізналися про її можливості, поблукали залами, потримали в руках книжкові раритети, подивилися на новітні технології, що застосовуються у сучасній бібліотечній справі. Важливим результатом цих зустрічей було бажання дітей стати користувачем бібліотеки, отримавши читацький квиток. А дехто з слухачів висловив побажання повернутися до бібліотеки ще раз. Це гарний приклад взаємодії навчального закладу і бібліотеки.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11  Фото 11  Фото 13

 10 Жовтня 


 «Василь Сухомлинський – учитель добра і краси»

З нагоди 100-річчя з дня народження педагога-новатора В.О.Сухомлинського для учнів 6 класу ЗСШ №63 відбулася година спілкування. Як жити гідно: 10 «не можна» від Василя Сухомлинського, як навчитися слухати свою совість, любити людей – на такі питання прагнули відповісти учні в бесіді з бібліотекарем.

фото 1

 10 Жовтня 


Корисні поради від спеціаліста як навчати дітей англійській мові

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала дипломат Посольства США пані Емілін Рейнолдс з презентацією-рекомендацією сучасник методик викладання англійської мови. На зустрічі були українці різних професій і вікових категорій, які наполегливо працюють над покращенням своїх мовних навичок. Це була прекрасна можливість поспілкуватися англійською з носієм мови, пограти у «лексичні ігри».


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Жовтня 


З посмішкою про вічні цінності

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «Добра пара», фантазійну комедію за участі відомих голлівудських акторів. Життя на планеті Земля опинилося у руках невдахи і банківської працівниці. Дивилися, хвилювалися, співчували, сміялися. Після перегляду – обов’язкове обговорення.

фото  фото  фото

 10 Жовтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. взяла участь у вебінарі, який проходив на базі  навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області. Вона виступила з доповіддю «Використання науково-технічного та інформаційного потенціалу  Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки для реалізації учнівських STEM-проектів» та презентувала освітньо-орієнтаційний воркшоп «Твоя професія - майбутнє України».
фото 1


 11 Жовтня 


День захисника України - свято не лише історичне, воно - особливо злободенне і пов'язане із сучасними подіями і сучасними героями: воїнами, добровольцями, волонтерами, медиками. Наша розповідь про них. Відділ періодики пропонує переглянути ілюстративно-документальну виставку - "Покликаний Батьківщину захищати". 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 11 Жовтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко в межах програми «В бібліотеці новий співробітник» провела  «Welcome! Тренінг»  для співробітників, що нещодавно розпочали працювати в бібліотеці. Вона розповіла про історію створення бібліотеки, її місію, стратегічні пріоритети та цілі. Зробила акцент на корпоративних традиціях та історіях успіху. В ході екскурсії по спеціалізованим відділам бібліотеки, нові співробітники ознайомилися з основними напрямками роботи, здобутками та сервісними послугами. Зустріч допомогла їм засвоїли навички командної роботи, розібратися з різноманітними життєвими та робочими ситуаціями та дізнатися більше цікавого про колектив бібліотеки.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 11 Жовтня 


 «Лицарі українських степів»


  До Дня Українського козацтва і Дня захисника України працівники відділу абонемента провели урок патріотизму «Лицарі українських степів» для першокурсників ДЦПО. Під час уроку була приділена увага походженню козацтва, подані цікаві факти про його склад, управління, військову готовність, судочинство.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 11 Жовтня 


Бібліотека на допомогу викладачам 
На інформаційну годину до відділу завітали викладачі з гри на гітарі дитячих мистецьких шкіл області. Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про можливості та сучасні бібліотечні послуги, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами з новою літературою на допомогу учбовому процесу, провела екскурс за документальними виставками та виставкою репродукцій картин А.І.Куїнджі.


фото  фото  фото

 11 Жовтня 


Букхантери

Партнери ДОУНБ – Академія квеста «АК – 100» завітали до відділу читальних і принесли дуже цікаві ідеї. Цього разу їх цікавила екологія. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 З 11 по 12 Жовтня 


Вчений секретар Юлія Зюлева активно співпрацювала під час чергового навчального заходу для переможців грантового конкурсу із Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей, організованого Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Цього разу – це тренінг з фандрайзингу «Залучення фінансування у заклади культури та освіти» пройшов на базі бібліотеки НТУ "Дніпровська політехніка". Упродовж дводенного тренінгу понад 30 учасників, ознайомившись з численними презентаціями з фандрайзингу тренера (Тетяна Білецька), плідно працювали над розробкою імпровізованих проектів, починаючи від бреймштормінгу з формулювання основних ідей майбутніх проектів до складання грантових заявок. 

фото 1  фото 2

 12 Жовтня 


День першокурсника: навчаємо учнівську молодь
Сучасна українська поліція поповнюється новими кадрами. До служби у внутрішніх органах держави долучаються сучасні, обізнані та розвинуті хлопці та дівчата. Від них залежатиме майбутнє країни. Співробітники ВНІіБ ДОУНБ п'ятий рік поспіль зустрічаються з першокурсниками Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Цього разу 40 курсантів факультету економічно-правової безпеки стали співрозмовниками бібліотечних фахівців щодо значення книги у процесі підготовки власної учнівської роботи, міжнародних стандартів та правил опису у складанні списків використаних джерел, можливостей та сервісів ДОУНБ у процесі дистанційної підготовки курсової роботи. Склався гарний, результативний діалог. Започаткований новий конкурс учнівських робіт. До зустрічі у грудні!

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 12 Жовтня 


Олександр Ратнер. «Тайны жизни Ники Турбиной»

У  ДОУНБ сталася безумовна літературна подія - презентація нової книги поета, перекладача, письменника Олександра Ратнера «Тайны жизни Ники Турбиной («Я не хочу расти…»). Студентство, викладачі, письменники, редактори, журналісти, наукові співробітники, керівники провідних закладів культури міста зібрались, щоб привітати автора та поставити низку запитань щодо історії життя «дівчини - птаха».

Під час заходу трапились і несподівані зустрічі, і можливість власноруч доторкнутись до рідкісних архівних матеріалів, що мають відношення до родини Нікі Турбіної. Презентована книга, потрапила від автора в дарунок до фондів ДОУНБ.


 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 13 Жовтня 


Розвінчуємо сумні прогнози про глобальний голод на планеті

Знову додалося нових членів в англомовному клубі «Добра розмова», всі вони пройшли ритуал представлення, новачків привітали старі члени клубу. Головна частина зустрічі була присвячена Міжнародному дню продовольства, одному з найвідоміших свят з календаря Організації Об’єднаних Націй, і розвінчанню сумного прогнозу про можливість глобального голоду у майбутньому. Планета змінюється, це впливає на виробництво харчів, змінюється розподіл харчів. Група вчених дослідила проблему, виробила рекомендації як сільськогосподарським підприємствам адаптуватися до нових умов. Члени клубу обговорювали нові типи білка, які можливо використовувати у їжу. Тема була проілюстрована відповідними відео з YouTube.
На завершення члени клубу з радістю долучилися до «Швидкої англійської» – спілкувалися в парах та малих групах на тему «Мої літні подорожі».
Зустріч була насиченою, присутні дізналися багато важливої лексики і термінів, це допоможе їм бути впевненими під час майбутніх дискусій.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


В яких будинках і квартирах живуть українці

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Десята група студентів, що бажає покращити розмовні навички, зібрала на майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів, що виконали домашнє завдання, підказала якими фразами краще розповідати про себе при першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира».
Зустріч мала навчальний і просвітницький характер, бо присутні дізналися багато культурологічних цікавинок про американське житло, іншими очами подивилися на пересічне життя українців і змогли його описати у вишуканих фразах.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


 «Покрова – свято козацьке» 

Інформаційно-просвітницька година «Покрова – свято козацьке» проведена для підопічних територіального центру соціального обслуговування Індустріального району. Слухачі дізналися багато цікавої інформації з історії свята Покрови Пресвятої Богородиці та вшанування його українським козацтвом.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 16 Жовтня 


«Вірити в людину»

Просвітницькі студії «Вірити в людину» в межах проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Шляхами долі успіху та любові»,  з нагоди сторіччя Василя Сухомлинського, проведено для студентів Коледжу радіоелектроніки. Молодь, гортаючи, завдяки мультимедійній презентації та архівним відеокадрам,  сторінки долі відомого педагога- новатора, переконалась в одному з головних принципів життя та праці Василя Олександровича.   Кожну хвилину він  віддавав серце дітям  і вважав, що  людину можна виховати лише добром. 



Фото  Фото  Фото    Фото  Фото

 17 Жовтня 


Корисні знання для вчителів англійської мови

На базі відділу документів іноземними мовами проведено семінар-практикум «Презентація ресурсів ДОУНБ, рекомендації для викладання англійської мови» для вчителів англійської мови, які підвищують свою кваліфікацію в Дніпропетровській академії неперервної освіти.
У програмі зустрічі було знайомство з універсальними бібліотечними ресурсами та сервісами відділу документів іноземними мовами і центру «Вікно в Америку».
Учасників привітали зав. відділом Олександра Прокоф’єва та керівник центру Світлана Усенко, які зробили презентацію багатих ресурсів бібліотеки, відділу і центру «Вікно в Америку», познайомили з сайтом бібліотеки, з порталом Дніпрокультура, онлайн-ресурсами для вивчення англійської мови, з науковими матеріалами, які можна розшукати в американській базі даних eLibrary USA.
Анастасія Шевцова розповіла про «SMARTдошку», як сучасний інструмент у викладанні іноземної мови. Також було підготовлено  перелік посилань в інтернеті на рекомендовані ігри-завдання для використання їх у навчальному процесі. Задоволені вчителі написали три схвальних відгука про захід і поділились тим, що змінили своє уявлення про бібліотеку, яка є сучасним осередком для отримання корисної та необхідної інформації.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Жовтня 


Семінар-практикум для вчителів англійської мови: Презентація ресурсів, рекомендації

На базі відділу документів іноземними мовами відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови, які підвищують свою кваліфікацію в Дніпропетровській академії неперервної освіти.
Учасників привітала зав відділом Олександра Прокоф’єва та керівник центру Світлана Усенко, які зробили презентацію багатих ресурсів бібліотеки, відділу і центру «Вікно в Америку», познайомили з сайтом бібліотеки, онлайн-ресурсами для вивчення англійської мови, з науковими матеріалами, які можна розшукати в американській базі даних eLibrary USA.
Ресурси ІРЦ «Вікно в Америку» були лаконічно представлені рекламним відео роликом. Було наголошено на основних напрямках роботи центру та підготовлені електронні папки з матеріалами, що дозволять провести навчально-просвітницькі заходи з тем «Основи академічної доброчесності для школярів» (Academic Integrity) та «Медійна грамотність. Протидія фейковим новинам» ( Media Literacy). Велика добірка інфографіки  з сайту American English at State також буде їм у нагоді.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Жовтня 


І знову кінопригоди!

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали американський фантастико-пригодницький художній фільм «Джуманджі» (англ. «Jumanji», 1995 р.) режисера Джо Джонстона. Це адаптація однойменного твору письменника Кріса Ван Оллсбурга, яка стала дуже популярною в США. За мотивами «Джуманджі» було знято мультсеріал, була придумана і створена однойменна настільна гра, було зняте  продовження картини – фільм «Джуманджі: Поклик джунглів».
Після перегляду відбулося бурхливе обговорення цього продукту масової американської культури.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 18 Жовтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. В. виступила з інформаційним повідомленням «Доступність бібліотечних електронних ресурсів та формування навичок користувача» на педагогічній нараді в Дніпропетровському політехнічному коледжі. Були висвітлені питання щодо використання сервісних послуг на основі впроваджених нових інформаційних технологій, формування комфортного бібліотечного сервісу та інформаційної компетентності. Особливо зацікавила викладачів роль бібліотеки у формуванні навичок віддаленого користувача: навчання пошуку, відбору та критичної оцінці інформації.


 19 Жовтня 


У стінах ВПУ №17 відбувся черговий захід проекту «Імена: відомі і повернені із забуття», присвячений ювілею українського письменника і культурного діяча Миколи Хвильового.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 20 Жовтня 


Статистика – дієвий інструмент інформування населення

Інститут статистики ЮНЕСКО в 1994 році розробив основні принципи збирання статистики – це актуальність, неупередженість, професійні стандарти та етика, підзвітність та прозорість.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» впевнилися у важливості статистики для сучасних країн переглядаючи відео і перекладаючи цитати фахівців про статистику.
Фальшива статистика дозволяє маніпулювати людьми та їхнім вибором. Кожен міг розповісти про свій досвід отримання недостовірної інформації у форматі малих груп у кінці зустрічі.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Жовтня 


 «Павло Загребельний: майстер художнього відтворення історії України» 

Історія та сучасність в інтерпретації Павла Загребельного - під таким гаслом відбулося засідання клубу «Захопленість» у відділі абонемента.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 22 Жовтня 


Презентація бібліотечних ресурсів, матеріали та рекомендації для вчителів англійської мови від центру «Вікно в Америку»

Керівника інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлану Усенко запросили до Дніпропетровської академії безперервної освіти (ДАНО) зробили презентацію багатих ресурсів ДОУНБ, відділу документів іноземними мовами та центру «Вікно в Америку». Вчителі англійської мови познайомилися з сайтом бібліотеки (www.libr.dp.ua), онлайн-ресурсами для вивчення англійської мови (Share America, American English at State), з науковими матеріалами, які можна розшукати в американській базі даних eLibrary USA.
Вчителі отримали електронні папки з матеріалами, що дозволять провести навчально-просвітницькі заходи з тем «Основи академічної доброчесності для школярів» (Academic Integrity) та «Медійна грамотність. Протидія фейковим новинам» (Media Literacy). Велика добірка інфографіки  з сайту American English at State також стане їм у нагоді.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Жовтня 


Всеукраїнський конкурс промов японською мовою – 第23ウクライナ日本語弁論大会
Співробітники сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків, на запрошення організаторів, відвідали Всеукраїнський конкурс промов японською мовою – 第23ウクライナ日本語弁論大会.
Змагались студенти-японісти з Києва, Львова, Харкова та Дніпра. Рівень підготовки учасників, як зазначили фахівці, дуже високий. 

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 22 Жовтня 


Тема болю і смутку...

Студенти ВПУ №17 стали учасниками презентації роману української письменниці Світлани Талан «Оголений нерв», на гостру і болючу, для всіх жителів нашої країни, тему – війну на Донбасі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Жовтня 


Бібліотека, до якої  знову хочеться повернутися 
Бібліотеки сьогодні успішно виконують свою головну роль – об’єднують місцеву громаду та забезпечують інтелектуальні і культурні потреби мешканців відповідно до вимог сучасного інформаційного суспільства. ДОУНБ – саме така бібліотека. Головний бібліограф Піскун В. А. під час інформаційної студії ознайомила слухачів  Дніпровської академії неперервної освіти з різноманітною бібліотечною інформаційною палітрою: сайтом, каталогом, сервісними та довідковими  центрами, документальним фондом, інформаційно-бібліографічними виданнями. При цьому особливу  увагу звернула на оптимальне співвідношення традиційних та електронних ресурсів. Освітяни із зацікавленістю відвідували відділи та центри ДОУНБ. Найбільшу увагу привернули сучасні технології та їх місце у традиційній бібліотечній справі. У атмосфері взаєморозуміння склався гарний діалог. Педагоги були одностайні в думці, що ДОУНБ це бібліотека, до якої  знову хочеться повернутися.  



Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 З 22 по 31 Жовтня 


Виставка плакатів з медійної грамотності

Заради підвищення медійної грамотності дніпровців в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була розгорнута виставка постерів від NewseumEd, Академії Української Преси, IREX, StopFake.org та Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій. Всі постери були присвячені проблемі існування великої кількості фейкових новин та необхідності протистояти цій інформаційній навалі. Індивідуальні та групові відвідувачі центру підходили до постерів, знайомилися з порадами як аналізувати новини, які інструменти використовувати.
Вчителі та викладачі груп школярів і студентів, які узяли участь у Міжнародному тижні медійної і інформаційної грамотності, отримали електронні варіанти цих плакатів, або ксерокопії. Шириться коло медійнограмотних людей!

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Жовтня 


Зав. відділом документів іноземними мовами Прокоф’єва Олександра та бібліотекар Шевцова Анастасія провели презентацію до року німецької мови в Україні для учнів 4-го та 10-го класів КЗО СЗОШ № 141. Цікаві факти про Німеччину здивували та сподобались учням та викладачеві Бяковій Наталії. Діти теж не залишились в боргу . Вони читали вірші Ґете та Гейне німецькою мовою, співали пісні. Зробили звіт про всі заходи, які проводились в школі: інтерактивна стіннівка «5 сезонів Німеччини», конкурс ліхтариків, конкурси перекладів, карнавал, ігри. Зустріч була цікавою та змістовною. І стала яскравим завершенням року німецької мови в Україні.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Жовтня 


Домашні завдання для дорослих

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  Це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк прослухала декілька промов студентів, кі виконали домашнє завдання, підказала якими фразами краще розповідати про свій дім чи квартиру.
Нова лексика і найпростіші граматичні конструкції допоможуть описати зовнішність і риси характеру родичів і друзів на наступному уроці. Вивчення тонокощів етикету допоможе не зробити помилок під час спілкування з іноземцями.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Жовтня 


«Східні історії. Інтерактив»

Неперевершені хоку Басьо, флейта сякухаті, японські чаші, що співають, book art у східному ракурсі – такими були акценти першого заходу у межах нового проекту сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків «Східні історії. Інтерактив».

Дуже цікаво споглядати, як студенти Коледжу радіоелектроніки сприймали захоплення Максима Ледянкина, вслухались у японськи рими, дивувались несподіваним можливостям прикладного книжкового мистецтва.

Слова вдячності та сподівання на нові зустрічі у бонус на завершення сьогоднішніх східних історій. А це означає, що невдовзі вони пролунають знов, для тих, кого поєднує любов до країни Висхідного Сонця.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 24 Жовтня 


«Грали у радість» за правилами Полліанни

Продовжується творча співпраця бібліотеки із ЗОШ №97. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідали п’ятикласники. Вони побачили великі читальні зали, книги на полицях, комп’ютери для читачів, сучасне обладнання для презентацій. Керівник центру Світлана Усенко познайомила з бібліотекою, показала відео про те, що можна знайти у бібліотеці і як можна вивчати англійську мову.
Волонтер центру Марина Репан розповіла і порекомендувала школярам обов’язково прочитати книгу американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна». Героїня цієї книги – чудова рудоволоса дівчинка з філософським поглядом на різні життєві ситуації, яка своїм вмінням нести і дарувати людям радість створила гармонію у невеликому американському містечку. І коли на долю Полліанни випали фізичні випробування, то вдячні люди містечка висловили їй навзаєм свою любов і підтримку.
Книгу можна прочитати в оригіналі англійською, або українською, бо вже маємо 2 чудових україномовних переклади.
Сюрпризом для дітей стала зустріч зі справжнім американцем, можливо першим іноземцем в їх житті, віце-консулом США Раяном Рейнолдсом, який поспілкувався з дітьми, поставив їм нескладні питання, порадив їм читати більше книжок і добре вчитися, щоб стати успішними у майбутньому!
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Грай за правилами!

Віце-консул Сполучених Штатів Америки Раян Рейнольдс відвідав Дніпро та виступив із презентацією про Диверсифікаційну візову програму США (лотерею Грін Кард), а також розповів, як можна взяти в ній участь.
Зустріч відбулася в інформаційному центрі «Вікно в Америку» при Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці та викликала інтерес серед постійних відвідувачів бібліотеки, які покращують знання англійської мови у бібліотеці.
Після презентації пан Рейнольдс відповідав на питання аудиторії. Було надзвичайно хвилююче і приємно побачити дипломатичний вишкіл та відчути чарівність особистості молодого дипломата.
Пан віце-консул був досить люб'язним і відвідав іншу бібліотечну подію, презентацію для школярів книги Елеонор Портер «Поллініанна». Він привітав їх, поставив нескладні питання та зробив настанови – добре навчатися та сумлінно вчити англійську мову, яка відкриває нові світи.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Вчити і вчитися - гасло однодумців
Вчити дітей і вчитися самому - покликання справжнього педагога. Таку можливість вчителям області надає Дніпровська академія неперервної освіти співпрацюючи з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою. Сучасні можливості сучасної бібліотеки вразили слухачі курсів. Вчителі дізналися про можливість пошуку в електронному каталозі ДОУНБ і бібліотек області, скористуватися віддаленими послугами бібліотеки у доборі матеріалу, відвідати різноманітні заходи відділів ДОУНБ, попрацювати у комфортних умовах залів із використанням сучасної техніки і технологій. Приємна атмосфера спілкування однодумців - запорука успіху загальної справи

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 24 Жовтня 


Щотижневі нові надходження до відділу періодики та найцікавіше у них  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Жовтня 


Друзі повертаються ще й з подарунками!

Замість традиційного перегляду фільму члени англомовного кіноклубу радо спілкувалися зі своїм старим другом американським професором-істориком Ліндою Грей, яка тісно співпрацювала з інформаційно-ресурсним центром у 2007-2008 роках. Ми дякуємо пані Лінді за проведений тоді з нами час і за отримане від неї натхнення та ідеї, щодо культурно-просвітницької діяльності центру. Безмежно раді новій зустрічі, вдячні за подарунки – книжкова колекція центру поповнилася цікавими видання.

фото  фото  фото  фото  фото

 25 Жовтня 


Медіакультура "бібліотечного" офіціанта

Навчитися навичкам медійної культури в інтерактиві мали змогу учні ДЦПО – майбутні офіціанти-бармени, які завітали до відділу абонемента на урок з медійної грамотності.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Жовтня 


Україна-Німеччина: культурні зв'язки

На засіданні дніпропетровського міського клубу книголюбів «Літературна вітальня» підводили підсумки  року Німеччини в Україні.  Відкрила захід Куліш Лілія Павлівна,керівник клубу книголюбів, яка розповіла про Німеччину, як країну давніх культурних традицій. 

 

 

 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Жовтня 


«Maker Spase: технології майбутнього» 

3D технології для маленьких вихованців монтессорі-школи «Мир ребенка». Здивовані очі, несподівані питання. ДОУНБ відкрила малечі не лише книжковий світ улюблених героїв, а й можливість зробити подібного власноруч. 
Тренінги «Maker Spase: технології майбутнього» тривають, запрошують нових учасників, а наступного року, на замовлення зацікавлених, перетворюються на окремий проект.

Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 26 Жовтня 


Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності

Для партнерів і постійних користувачів ДОУНБ - професійних психологів, було проведено інформаційну п’ятихвилинку «Соціальні мережі – джерело інформації?».
Психологам було цікаво дізнатись про роботу журналістів в соціальних мережах та про віковий розподіл користувачів інтернет.  

фото 1  фото 2

 26 Жовтня 


Колектив ДОУНБ взяв участь у презентації книги «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» із серії «Національно-культурні товариства Дніпропетровщини», яка відбулася у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького. Співробітники бібліотеки підготували інформаційну локацію «Національні культурні товариства на Дніпропетровщині», де особливу увагу присвятили історії та культурі литовського народу. Тематичний перегляд «Чарівна Литовська республіка» розкрив українсько-литовське співробітництво в різних сферах суспільного життя.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 27 Жовтня 


Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності 

Суботня дискусія «Довіряй, але перевіряй», в межах Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності, відбулась у відділі читальних залів за участі користувачів бібліотеки, які зацікавлені в медіаосвіті. 

фото 1  фото 2

 27 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Містика та мистецтво в релігійно - містичній культурі".
фото  фото


 27 Жовтня 


Медійна грамотність для студентів в центрі «Вікно в Америку»

Під час Міжнародного тижня медійної та інформаційної викладач НМетАУ Олександра Миргородська та її студенти-першокурсники (спеціальність «Англійськамова і технічний переклад») завітали познайомитися з ресурсами інформаційного центру «Вікно в Америку». Студенти роздивилися яскраві постери-попередження про те, як поводитися з фейковими новинами; дізналися про важливість критичного мислення щодо новин, які негативно впливають на особистість.
Бібліотека має багато словників, яких потребують професійні перекладачі, художні та наукові твори, які описують певні історичні періоди з різних точок бачення. Все це тепер у колі інтересів студентів.
Особливу увагу привернула виставка матеріалів «Освіта в США», яка може допомогти студентам  зробити хороший вибір подальшої освіти.

фото  фото  фото

 27 Жовтня 


Бажаючих підвищити медійну грамотність – багато!

Старі і нові члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» сміливо занурилися у медійну грамотність під керівництвом модератора клубу Тамарою Гаврилюк. Присутні роздивлялися інфографіку, вивчили основні терміни, перекладали цитати, дивилися відео, коментували побачене і почуте, уважно дослухалися до коментарів нашого американського гостя професора історії Лінди Грей (штат Вермонт).
Засідання було присвячене Міжнародному тижню медійної і інформаційної грамотності (24-31 жовтня), який відмічається тематичними заходами за ініціативою ЮНЕСКО.
Наша американська гостя проф. Лінда Грей була нашим експертом щодо того, які фальшиві новини поширені в засобах масової інформації США, в яких громадських активностях вона особисто була задіяна.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Жовтня 


Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності 

Партнери ДОУНБ – нацгвардійці ВЧ 3021, теж долучились до Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності, відвідавши тренінг «Не вір, подумай!», що проходив у відділі читальних залів.

фото 1  фото 2  фото 3

 29 Жовтня 


Основи медійної грамотності для старшокласників

Старшокласники НВК №28, давнього партнера інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», які добре говорять англійською, відвідали центр, познайомилися з сучасними ресурсами для вивчення мови, оглянули поточні виставки та сміливо занурилися у основи медійної грамотності, з якими їх познайомила Т.Гаврилюк.
 Учні роздивлялися відповідну інфографіку, вивчили основні терміни, перекладали їх, дивилися відео, коментували побачене і почуте.
Зустріч відбулася в межах Міжнародного тижня медійної і інформаційної грамотності (24-31 жовтня), який відмічається тематичними заходами у бібліотеках за ініціативою ЮНЕСКО і Української бібліотечної асоціації.
Тема була складною, але молодь була активною, приємно порадувала бібліотекарів знаннями. Маємо надію, що старшокласники усвідомили небезпеку фальшивих новин і зможуть, використовуючи своє критичне мислення, відокремити факти від брехні в інформації, яку вони отримують зі ЗМІ.
Вчитель Наталія Волинська отримала копію брошури ІФЛА з рекомендаціями як знаходити і викривати неправдиві новини.


фото  фото  фото  фото  фото

 30 Жовтня 


Основи медійної грамотності для старшокласників

В межах Міжнародного тижня медійної та інформаційної грамотності (24-31 жовтня), який відмічається тематичними заходами у бібліотеках за ініціативою ЮНЕСКО і Української бібліотечної асоціації, інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" відвідали учні ЗОШ №97.


 30 Жовтня 


Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності

Лекцію «Медіаграмотність в українському суспільстві» прослухали учні ВПУ №17. Діти вперше почули значення і функції слова "медіаграмотність". Їм було цікаво дізнатись про українські медіа, створення і розповсюдження новин та способи перевірки інформації.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 30 Жовтня 


А як Ви ставитеся до брехливих новин?

В межах Міжнародного тижня медійної та інформаційної грамотності (24-31 жовтня), який відмічався тематичними заходами у бібліотеках України за ініціативою ЮНЕСКО і Української бібліотечної асоціації,  до інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітали восьмикласники «КЗО СЗШ №97». Школярі познайомилися з сучасними ресурсами для вивчення мови – переглянули рекламне відео. Світлана Усенко прокоментувала експонати виставки постерів з основ медійної грамотності. Більше прикладів фейкових (брехливих) новин навела Тамара Гаврилюк. Нам допомагала інфографіка і відео.
Маємо надію, що старшокласники усвідомили небезпеку фальшивих новин і зможуть, використовуючи своє критичне мислення, відокремити факти від брехні в інформації, яку вони отримують зі ЗМІ.
Вчитель Наталія Зеленська отримала міні-копії плакатів, які містять рекомендації як знаходити і викривати неправдиві новини, та рекламні матеріали центру.

 30 Жовтня 


А Ви любите робити покупки?

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська».  За формою це масовий мотивуючий навчальній курс з 10 уроків. Зазвичай вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк слухає декілька промов студентів, які виконали домашнє завдання.  Але цього разу домашнє завдання описати членів родини вчитель-тренер Т.Гаврилюк замінила завданням «Описати відому людину за фото». Серед людей, яких потрібно було описати, були Президент Порошенко, перша леді України Марина Порошенко, Принц Гаррі та ін.
У заключній частині уроку студенти вивчили нову лексику і найпростіші граматичні конструкції, які допоможуть їм висловити свої думки по темі «Що я купую, і де я купую».
Додаткові цікаві культурологічні екскурси вчителя-інструктора допоможуть не робити прикрих помилок під час спілкування з іноземцями.

фото  фото  фото  фото  фото

 31 Жовтня 


Завершуючи Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності, бібліотекарі відділу читальних залів завітали до Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій з лекцією «Медіаграмотність в українському суспільстві». Студентів зацікавила тема зустрічі настільки, що лекція переросла в тренінг, де наводились приклади та згадувались власні спостереження з теленовин. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 31 Жовтня 


«Національна трагедія у цифрах» - назва огляду літератури, приуроченого Дню пам’яті жертв голодоморів. Учасниками заходу, що відбувся у відділі читальних залів, стали студенти ВПУ №17. Книги з фондів ДОУНБ розкрили молоді страшну правду геноциду українського народу, були зачитані історії свідків голоду та показано, приховані довгі роки, документи і матеріали. 



фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 31 Жовтня 


Комедія з елементами фентезі

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» насолодилися захоплюючою пригодою за участю людей і привидів – переглянули фільм «Маєток з привидами» (англ. Here Comes the Boom, 2003).
Волонтер центру Марина Репан із задоволенням  модерувала обговорення фільму, допомогла сором’язливим членам кіноклубу висловити свої думки.


фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека