Протягом мiсяця 


 Пісенні традиції українців
 Протягом місяця у відділі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Музичний фольклор України», на якій були представлені музичні довідники, культурологічні і етнографічні дослідження, пісенники, нотні збірки, фотографії, ілюстрації. З документів відвідувачі дізнались багато цікавого про музичні та пісенні традиції українців, про дослідників народної творчості, відомих виконавців, познайомились з текстами різноманітних пісень, балад, колядок, щедрівок і т.ін.

 Протягом мiсяця 


Дружба між Україною та США надає нові можливості

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.

фото


 Протягом мiсяця 


Видатні американці

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запросив дізнатися більше про видатних діячів Сполучених Штатів Америки. З обкладинок книжок на відвідувачів центру поглянули діячі історії, перші президенти ті їх жінки, політики, поети і письменники, спортсмени, музиканти, діячі кінематографу. Всі ці люди шановані американським народом, їх життя викликає захоплення і любов пересічних американців.

фото


 З 1 по 15 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "З когорти українських правдолюбців". До 100 - річчя від дня народження Яра Славутича (Григорий Михайлович Жученко), українського поета, літературознавця, мовознавця.


 З 1 по 15 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Василь Стус - незламний лицарь правди і свободи". До 80 - річчя від дня народження Василя Семеновича Стуса, українського поета і перекладача, письменника, правозахисника, борця за права людини.


 3 Сiчня 


Класичний вестерн у англомовному кіноклубі

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм англійською мовою «Річка не тече назад» (англ. River of No Return, 1954). Події цього американського вестерну відбуваються у часи Золотої лихоманки і на фоні величних пейзажів Скелястих гір. Одну з головних ролей виконує чарівна Мерілін Монро. Акторами виконано багато трюків, без будь-якої комп’ютерної графіки.  Після виходу на екрани фільм мав великий успіх і залишився в історії американського кіно як дуже популярний класичний вестерн.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 3 по 15 Сiчня 


Різдвяно-новорічний настрій у бібліотеці

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запрошував дізнатися більше про різдвяні та новорічні традиції американців. Туристичні довідники, що підкажуть як дістатися гірсько-лижних курортів; художні твори, в яких герої святкують Різдво; фотографії засніжених куточків США; голлівудські фільми на DVD, головні події яких розгортаються взимку; ялинкові прикраси, саморобні листівки – всі ці видання порадували око поліграфією і створили відвідувачам бібліотеки різдвяно-новорічний настрій.

фото  фото  фото  фото  фото


 4 Сiчня 


У відділі періодики оформлено виставку-портрет до 80-річчя від дня народження Василя Стуса, українського поета, літературознавця і правозахісника  "Доля велична і трагічна" .

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 5 Сiчня 


Різдвяною стежкою добра і щастя
Відділ абонемента привітав з Різдвяними святами літніх людей територіального центру обслуговування Амур-Нижньодніпровського району. 

 
Повнiше
 
фото  фото

 6 Сiчня 


У свято Різдва Христового особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день - незвичайний. Ми прославяємо одну з найвеличніших подій Священої історії щирим і сповненим радості привітанням: "Христос рождається - Славіте Його!". І підготували для користувачів документально-ілюстративну виставку "На Різдвяні свята всі ми радуймо!". 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 6 Сiчня 


Про українське Різдво та українські традиції

Рік тільки розпочався, а в англомовному клубі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» багато нових членів. Новачки представилися і розповіли чому вони потребують покращення знань англійської мови. Було приємно ставити питання і слухати відповіді тих, хто вже вільно володіють англійською мовою. Дізналися багато цікавого від помічника капітана танкера, що вже подорожував океанами і перевозив небезпечні вантажі.
Через те, що зустріч клубників відбувалася напередодні православного Різдва, то модератор клубу познайомила з історією Різдва Христового, запропонувавши переглянути декілька відеороликів. Ці відео лаконічно розкрили складну тему і розширили словниковий запас присутніх на зустрічі.
Завершили навчально-просвітницьке заняття спілкуванням в парах і малих групах на тему: «Святкування Різдва: особистий досвід та враження».
Аудіювання, формулювання запитань, читання, переклад, переглядання відео – все це форми активізації пасивних знань з англійської мови. Оволодівши складною лексикою українці матимуть можливість говорити про українські різдвяні традиції англійською. Наші відвідувачі залишали бібліотеку і дякували за отримані знання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Сiчня 


  7 лютого почала діяти книжкова виставка рідкісних і цінних видань ХІХ-ХХІ ст. до Різдва Христового, великого християнського свята, незвичайної події, від якої весь християнський світ веде своє літочислення "Я прийшов в мир як світло". Виставка пропонує різні видання Біблії, праці видатних богословів та істориків про Ісуса Христа, Бога і Людини, засновника християнської релігії.
фото 1


 9 Сiчня 


Канікули з роботами

До Регіонального тренінгового центру завітали маленькі школярі на тренінг "Maker Space: технології майбутнього", де їх познайомили з роботою 3D-принтера, 3D-ручок та роботами mBot Ranger і Sphero. Діти швидко опанували сучасні технології та за декілька хвилин пристосувалися до управління роботами. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Сiчня 


Пізнавальний день в бібліотеці

Партнери ДОУНБ, скаутське об'єднання "Сокіл" по-максимуму скористалися ресурсами бібліотеки: навчилися створювати шедеври 3d ручкою, управляли бібліотечними роботами, подарували власні книги фонду бібліотеки, доторкнулися до історії у секторі рідкісних і цінних документів. Як вдячність, вихованці скаутського об'єднання передали ДОУНБ Світло Миру із Віфлеєму. 

фото  фото  фото  фото  фото

 10 Сiчня 


Романтична комедія у англомовному кіноклубі

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської зібралися для перегляду фільму «Артур» (англ. Arthur, 2011). Це історія 30-річного чоловіка Артура Бака, який ризикує залишитися без величезної спадщини, коли закохується в жінку, яка не до вподоби його сімейству…
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.


фото  фото  фото


 З 10 по 22 Сiчня 


Фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи здійснювали прийом інформаційної,  інформаційно-аналітичної та статистичної звітності міських і районних ЦБС області та інших спеціальних і спеціалізованих бібліотек за підсумками роботи в  2017 році. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 З 10 по 31 Сiчня 


  АРТ-простір
У залі відділу демонструвалась виставка творчих робіт художниці-аматора, читачки бібліотеки Любові Реут «Зимові візерунки». На виставці представлено 44 картини у техніці енкаустики, а також пейзажі, казкові сюжети, побутові сценки. 
Виставка працює щодня, крім п'ятниці, з 10-00 до 18-00. Вхід вільний.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Сiчня 


Простір стає трьохмірним

Юні пізнайки відвідали заняття з 3d ручками, побачили 3d принтер в процесі виготовлення деталей та позабавлялися з роботами. 
Дві аудиторії різного віку через соц мережі дізналися про такі курси у бібліотеці та з задоволенням долучились. Перший візит до бібліотеки справив не аби яке враження. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Сiчня 


Радість і молитва - сила духу
За ініціативи і підтримки Академії Духовного Розвитку «Мадра» відбулися Різдвляні зустрічі, де було представлено святкову літературно-музичну композицію. Учасників заходу зацікавила книжкова виставка «Музичний фольклор України». Дехто навіть експромтом виконав старовинну щедрівку. Сподобались також  зимові пейзажі художниці Любові Реут і ялинкові іграшки з фетру, які демонструються у залі відділу.

 13 Сiчня 


А що Ви знаєте про Мартіна Лютера Кінга?

Мартін Лютер Кінг, молодший присвятив своє життя ненасильницькій боротьбі за расову рівність в Сполучених Штатах. В третій понеділок січня в США відзначається свято – День Мартіна Лютера Кінга, щоб ушанувати його спадщину, а також обговорити проблеми громадян, які працюють волонтерами у своїх громадах.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» читали та перекладали відомі цитати М.Л.Кінга. У своїх коментарях вони відчули і були приємно вражені тим, якою простою мовою М.Л.Кінгу вдалося говорити про складні філософські речі.
Якщо перша частина зустрічі була освітньою, наголосила на необхідності поважати громадянські права кожної людини, то друга – мала на меті покращення мовних навичок. У форматі «Швидка англійська» (пари чи малі групи) обговорювали складні питання  дискримінації людей за якоюсь певною ознакою та наголошували на необхідності поважати права кожної людини. Присутні використали складну суспільно-політичну лексику, покращили навички суспільної дискусії.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Сiчня 


У межах співпраці бібліотеки з Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області розпочалися семінари-тренінги для адвокатів за темою «Впровадження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі». З привітальним словом до товариства виступив представник Ради адвокатів Дніпропетровської області. Завідуюча ВНІіБ ДОУНБ Барабан І. В. розповіла про документально-інформаційні ресурси ДОУНБ, зокрема про правовий сегмент Центру правової інформації (ЦПІ). До уваги адвокатів було представлено виставку «Правова література з фондів ДОУНБ». 


Фото1  Фото2  Фото3  Фото4

 З 15 по 31 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Розстрільний Голокост".До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.


 З 15 по 18 Сiчня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "18 січня - Всесвітній день релігії."


 16 Сiчня 


16 січня 2018 року – відзначався  Всесвітній день Битлз. «Бітлз» (англ. The Beatles) — британський біт-рок-гурт, створений 1960 року в Ліверпулі. Найзнаменитіший та найпопулярніший музичний гурт за всю історію людства. Також один з найуспішніших, з комерційної точки зору, музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. 15 альбомів гурту «Бітлз» очолювали хіт-паради Великої Британії — це більше, ніж у будь-якого іншого виконавця.

До першого складу ансамблю входили: Джон Леннон (вокалритм-гітара), Пол Маккартні (вокал, ритм-гітара), Джордж Гаррісон (вокал, соло-гітара), Стюарт Саткліфф (бас-гітара) і Піт Бест (ударні). 1961 року Саткліфф залишив гурт, і місце бас-гітариста зайняв Маккартні. 1962 року Беста замінив Рінго Старр.

У відділі документів іноземними мовами працює ілюстративна виставка із світлинами учасників групи, інформація біографічного характеру,тексти пісень – все це із  книг та журналів із фондів відділу документів іноземними мовами та відділу з питань мистецтва. Виставка працюватиме до 31 січня 2018 року.


фото  фото  фото

 17 Сiчня 


 «Доля і вільний вибір»  

«Чи так усе визначено, детерміновано або людина вільна у своєму виборі?» Відповідь на це питання дала у своїй лекції «Доля і вільний вибір» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 17 Сiчня 


Обираємо справжнє життя

У день народження прекрасного актора Джима Керрі ми подивилися фільм за його участю. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали «Шоу Трумана» (англ. The Truman Show, 1998). Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 18 Сiчня 


Зоря у небі засвітила  

Лялькову виставу під супровід колядок та щедрівок презентували вихованці Зразкового дитячого Центру української культури "Коло калинове", на чолі з завідуючою Валентиною Іванівною Бандур та викладачем Юлією Станіславівною Кіпріч. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Сiчня 


 У відділі читальних залів відбулась віртуальна подорож «Традиції та звичаї різдвяних свят в Україні» (проект «Моя свята і рідна Україна»).

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 18 Сiчня 


 Для всіх шанувальників творчості Володимира Семеновича Висоцького представлена ілюстративно-документальна виставка «Висоцький – жива легенда епохи» до 80-ти річчя від дня народження поета і актора, який своїм гіпнотичним голосом і акторською майстерністю завоював серця мільйонів людей. Документи виставки знайомлять з його особистим життям, піснями та концертами, виставами і зйомками, поїздками по країні та за кордоном.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Сiчня 


    Увідділі періодики оформлено виставку-міркування:  «Майбутня доля завжди мислилась соборно».

«Тож візьмемося за руки Скажем на весь світ, в День Соборності та Злуки - Ми один народ!»

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 18 по 23 Сiчня 


«Соборність  українського  духу  навічно  у  серці  та  помислах»
З нагоди святкування Дня Соборності у відділі абонемента організовано книжкову виставку (із циклу «Історію творять події») з метою донести  до кожного  читача,  особливо підростаючому поколінню, що свято Соборності - це  перш  за  все свято  єдності держави  Україна, що немає окремої Східної і Західної України, а що у  нас  є  одна  єдина  неділима  соборна  Україна.


фото  фото  фото

 19 Сiчня 


Бібліотека вражає технологіями

 У нашому житті існує багато такого, де зміни відбуваються не дуже часто. Але до цього явно не належать передові технології. Вони постійно оновлюються, змушуючи людство дивуватися і все більше захоплюватися. За сприянням відділу наукової інформації і бібліографії для дітей співробітників Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області відбулося заняття з серії майстер–класів у форматі 3D. Справжньою сенсацією для маленьких відвідувачів стали 3D ручки. Дітлахи вчилися користуватися «новинкою», аби власноруч створювати 3D-шедеври, а батьки  на власні очі побачили, як працює надсучасний 3D принтер. Нікого не залишили байдужими і керовані роботи.   


Фото1  Фото2  Фото3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 19 Сiчня 


Директор бібліотеки Н. М. Тітова взяла активну участь у круглому столі "Соборність України: історичні реалії та сучасні виклики", що пройшов у Дніпропетровський обласній державній адміністрації. У ході дискусії були обговорені питання української незалежності у вимірі подій початку ХХ ст., ідеї Соборності України у державотворчому контексті часів незалежності, актуальні питання територіальної єдності України крізь призму військової агресії.
фото 1  фото 2


 20 Сiчня 


«На одному подиху» 
Клуб «Захопленість» відділу абонемента святкував своє 30-річчя.   Чергове ювілейне засідання клубу відбувалося в форматі вечора-спогадів про найцікавіші події та визначних гостей спілки далекої минувшини. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Сiчня 


Американський гість і магічна сила глини

Людство з давніх давен використовує глину як будівельний матеріал. Ця пластична гірська порода допомагала українцям будувати теплі і ошатні будиночки. Зараз глина широко використовується у промисловості, як матеріал для художніх робіт, для виготовлення порцеляни, з медико-лікувальною метою. Головна лікувальна властивість глини — витягувати з організму й вбирати в себе різні токсичні речовини.
Про це дізналися члени англомовного клубу «Добра розмова» під час традиційної зустрічі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 21 Сiчня 


 У цьому році виповнюється 80 років з дня народження вельми суперечливого, неординарного і, поза всяким сумнівом, обдарованого від Бога - Поета, Актора, Музиканта Володимира Семеновича Висоцького.... До цієї дати Олег Мелещук провів авторську програму-марафон «Мне есть что спеть,  представ перед Всевышним, мне есть чем оправдаться перед ним».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Сiчня 


Українське вікно до японської душі

Історичні події, правителі, завойовники - про це на відео-лекції "Самураї - історія стародівніх воїнів Японії" говорив керівник "Фудошінкан" Дмитро Масько. Це була зустріч шанувальників культури Японії, тому в ході лекції утворилася жвава дискусія. 

фото  фото  фото

 22 Сiчня 


 Україна соборна, Україна неподільна!

Бібліотекар відділу читальних залів Залогіна Олександра провела мультимедійний урок патріотизму «З відданістю Україні в серці» присвячений Дню Соборності України для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Сiчня 


Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберег! 

 Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми і часточка надії і віри у майбутнє… До дня Соборності України та у межах соціокультурного проекту «Від правових знань до громадянської позиції» у ЦПІ пройшла правова година за участю старшокурсників міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Фахівці ВНІіБ та члени координаційної Ради молодих юристів намагалися поглибити знання молоді про історичне минуле нашої держави з метою прищеплювання любові і поваги до історичних надбань українського народу. Присутні переглянули документальні ролики, присвячені цій події та взяли участь в правовій вікторині.


Фото1  Фото2  Фото3

 23 Сiчня 


Спеціалісти відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів провели тренінг для спеціалістів бібліотеки по впровадженню в практику роботи Міжнародної таблиці УДК. На тренінгу були розглянуті основні питання щодо організації переходу на УДК та практичні кроки реалізації у відділах.
фото 1


 23 Сiчня 


«Голокост. Одна з найстрашніших сторінок в історії людства»

Для студентів ВПУ №17 був проведений меморіальний урок, присвячений пам’яті жертв Голокосту.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 23 Сiчня 


Не дивлячись на труднощі в дорозі до відділу документів іноземними мовами завітали учні 5 класу СШ № 97, щоб поговорити про роман «Пригоди Олівера Твіста», який 180 років назад видав Чарльз Діккенс, і не дивлячись на те, що пройшло вже так багато часу з того моменту, цей твір залишається актуальним і торкається таких важливих в сучасному суспільстві питань, як: соціальна нерівність, упередженість, тяжка праця та експлуатація дитячої праці. Нелегка тема для обговорення, але діти виказали живий інтерес до долі Олівера Твіста та його можливого реального прототипу. Після презентацій, аби розвеселитись, пограли в гру «Три. Тринадцять. Тридцять», в яку грають діти в Німеччині.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Сiчня 


Бібліотека - правовий майданчик

Правова допомога є найважливішим елементом справедливої, гуманної та ефективної системи правосуддя, яка грунтується на принципі верховенства права. У бібліотеці тривають семінари-тренінги для адвокатів за темою «Впровадження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі», які проводять фахівці Регіонального  центру безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області. Представник Центру правової інформації при ВНІіБ проінформував присутніх стосовно правових ресурсів ДОУНБ.


Фото1  Фото2

 24 Сiчня 


«Життєва енергія оздоровчого дихання» 
 
В рамках проекту «Бібліотерапія» розпочався цикл майстер класів «Життєва енергія оздоровчого дихання». Ведуча біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова гармонійно поєднала лекційний та відео матеріал з практичними тренінгами оздоровчого дихання.


 24 Сiчня 


 Поет «доби розстріляного відродження»

В рамках проекту «Імена: відомі та повернені із забуття» відбулась зустріч зі студентами ВПУ №17 «В диханні народу дихання моє» до 120-річчя від дня народження Володимира Сосюри.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 24 Сiчня 


На машині часу у минуле

Культова кінострічка «Страх і ненависть в Лас-Вегасі» (англ. Fear and Loathing in Las Vegas, 1998) перенесла членів англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у 1960-ті. Фільм режисера Террі Гілліама є оригінальною екранізацією однойменного роману Хантера Томпсона, який називають літописом американської поп-культури, і описує дивну недільну подорож збуджених наркотиками головних героїв. Економічно збитковий, згодом фільм набув статусу культового у кінематографічному середовищі. Теглайн фільму: «Купуй квиток, і - в дорогу» (англ. Buy the ticket, take the ride)
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Сiчня 


  Нові надходження до відділу періодики цього тижня пропонують:

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 25 Сiчня 


 Пам'ятай про Крути

Урок мужності, присвячений Дню пам'яті героїв Крут, «Пам'ятай про Крути, вони вмерли, щоб ми жили» пройшов у ВПУ №17 для студентів першого курсу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Сiчня 


Лінгвокраєзнавство на допомогу вчителям англійської мови

Знайомство з безкоштовними ресурсами центру «Вікно в Америку» та методична консультація «Використання принципів лінгвокраєзнавства у викладанні англійської мови» стануть у нагоді гостям бібліотеки, вчителям англійської мови м.Дніпра та Дніпропетровської області. Т.Гаврилюк закликала залучати учнів до міжкультурного спілкування англійською мовою через теми присвячені місцевій історії, видатним особистостям, культурі і українським традиціям.
Вчителі отримали добірку електронних документів з актуальних тем, які допоможуть їм провести навчально-розважальні уроки по темам: «Тарас Шевченко і наш край», «Дослідник козацтва – історик Дмитро Яворницький», «Олександр Поль – степовий Колумб», «Петриківку знає весь світ», «Основи академічної доброчесності для учнівської молоді», «Медійна грамотність» та ін.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Сiчня 


Юридичний світ в бібліотеці

 Життя людини в суспільстві триває в межах правових та соціальних норм. В Україні створена повноцінна система надання безоплатної правової допомоги, яка забезпечує захист прав усіх без винятку верств населення. У межах співпраці бібліотеки з Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області пройшов семінар-тренінг для адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу.  Завідуюча ВНІіБ – Ірина Барабан розповіла про переваги співпраці із бібліотекою і  закликала присутніх правників поповнити ряди користувачів бібліотеки.


Фото1

 25 Сiчня 


До відділу документів іноземними мовами завітали вчителі, щ викладають англійську мову в середніх школах нашого міста та області. Вони ознайомились сайтом  ДОУНБ та його можливостями, з методичними матеріалами по викладанню іноземних мов.

 


фото  фото  фото  фото  фото

 26 Сiчня 


Зимовий цикл свят
Відділ абонемента провів народознавчу годину, присвячену українським зимовим святам для підопічних територіального центру соціального обслуговування Індустріального району.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 27 Сiчня 


Абетка гарних манер

Наша поведінка, те, як ми поводимося і спілкуємося з іншими людьми, говоримо і які вживаємо при цьому вирази, тон та інтонація, властива людині хода, жестикуляція і навіть міміка – все це наші манери. Члени англомовного клубу «Добра розмова» під час традиційної зустрічі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розглянули приклади гарних і поганих манер, щоб уникнути в майбутньому неприємних ситуацій у спілкуванні з іноземцями.
Всі разом перекладали статтю з сайту TripAdvisor про ввічливість у США. Тема була проілюстрована відео про історію кохання американської актриси Меган Маркл та британського принца Гаррі. Присутні були приголомшені існуючою різницею в манерах жителів англомовних країн. Зустріч була надзвичайно корисною для всіх присутніх.
У другій частині зустрічі клубники у форматі «Швидка англійська» (спілкування в парах і малих групах) мали змогу обговорити питання поганих і гарних манер, розповісти про себе і роботу над собою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Сiчня 


В Канадсько Українському Бібліотечному Центрі вдбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Війна і мир: чи можливий діалог релігійно - містичних культур?".


 29 Сiчня 


«Немеркнучі Крути».

Під такою назвою у відділі періодики проходить документально-ілюстративна виставка до100- річчя пам’яті бою під Крутами. Представлено  матеріали, що досконаліше досліджують події становлення країни, висвітлюють героїчні сторінки нашої історії.

 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6  Фото7  Фото8  Фото9

 30 Сiчня 


Василь Стус: «Коли не я, то хто?»

Літературно-публіцистична подорож «Василь Стус: «Коли не я, то хто?» відбулася, у межах проекту сектору соціокультурних  проектів і зовнішніх зв'язків  «Шляхами долі успіху та любові» для студентів Коледжу радіоелектроніки. Захід присвячено 80-річчю з дня народження «українського літератора, репресованого з політичних мотивів, якого засудили за прагнення до соціальної справедливості».


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 30 Сiчня 


У День народження україномовної вікіпедії ДОУНБ приєдналася до Вікімарафону 2018. Створювали та редагували статті на сайті вікіпедії - результатом активної роботи стало п'ть нових статей та дві відредаговані.
фото 1  фото 2  фото 3


 31 Сiчня 


Політичний трилер в англомовному кіноклубі

Дізнатися про революційні події 1979 року в Ірані могли члени англомовного клубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм «Операція «Арго» (англ. Argo, 2012). Це неймовірна історія про агента ЦРУ Тоні Мендеса, який визволив 6 співробітників американського посольства в Тегерані, яких намагались знищити ісламські фундаменталісти.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека