Протягом мiсяця 


Мови світу, про існування яких Ви могли не знати!

З середини вересня у відділі документів іноземними мовами представлена виставка «Рідкісні мови». Мета виставки – ознайомити читачів з існуванням таких мов, про які вони могли і не здогадуватись, а також, показати різнобічність та неймовірне багатство фонду відділу. 
Ви чули про неварську, тохарську, кхмерську та ведійську мови?  А суахілі та мову брадж?!Ні? Ну то завітайте до нас та дізнайтесь про них, та ще багато інших мов, якими розмовляють люди в різних куточках світу. 

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Книжкові виставки вересня

У відділі абонемента було організовано три книжкові виставки: «Новинки-цікавинки», «Романтика далекої дороги», «Новинки книжкової полиці». До відділу надійшли нові видання, які оновили постійнодіюче літературне меню виставок кількістю в 300 прим. 

фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Обертональний спів - для кожного

Після літньої перерви майстер обертонального співу Олена Молчанова для всіх бажаючих відновила майстер – класи «Обертональний спів - для кожного». Кожного вівторка відбуваються заняття, на яких присутні беруть участь у тренінгах та прослуховують поради що до співу і візуалізації звуку. Доброзичлива атмосфера, індивідуальний підхід майстра до кожного учасника уже третій рік поспіль приваблює користувачів і гостей бібліотеки можливістю навчатись техніці обертонального співу.

фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


Бібліотека обертає світ: До Всеукраїнського дня бібліотек

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує розкривати свої багато ілюстровані фонди і пропонує познайомитися з книжковою виставкою «Бібліотека обертає світ». Вересень – це місяць, коли з’являється нагода пом’янути загиблих у теракті 11 вересня у Нью-Йорку, відміти 15 вересня  Міжнародний день демократії та відсвяткувати День міста Дніпра, День перекладача, День туризму і Всеукраїнський день бібліотек. З цих та багатьох інших тем в центрі є цікава література. Запрошуємо всіх, хто вивчає англійську мову, мову міжнародного спілкування, та культуру Сполучених Штатів Америки ознайомитися з виставкою. На ній було представлена суспільно-політична, художня література, туристичний фото-довідник «Білий дім – резиденція Президента США». Всі книги подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років дружби українського та американських народів.
Тільки оволодівши знаннями і мудрістю попередніх поколінь, що зберігаються у бібліотеках світу, ми станемо кращими і зможемо зробити навколишній світ добрішим і розумнішим.

фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


 Святкуємо День кіно
Традиційно у вересні  до Дня українського кіно(святкуємо 10 вересня) розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Метри українського кіно», присвячену національному кінематографу.  З представлених видань  відвідувачі дізнались про цікаві епізоди з історії нашого кіно, про славетні постаті акторів і режисерів, які принесли славу  мистецтву.


фото  фото  фото

 2 Вересня 


До Міжнародного дня благодійності

В англомовному клубі «Добра розмова» завжди обирають для обговорення актуальні для сьогодення теми. Напередодні Міжнародного дня благодійності, затвердженого ООН, модератор клубу Тамара Гаврилюк познайомила членів клубу з історією появи свята. Він був створений у 2012 році, щоб відзначити річницю смерті Матері Терези з Калькутти 5 вересня. Щорічно благодійні організації по всьому світу допомагають рятувати і поліпшувати життя людей, боротися з хворобами, захищати дітей і давати надію багатьом тисячам людей. Освіта та дарування є сутністю цього особливого дня.
Члени клубу були в захваті від того, що двоє іноземних гостей приєдналися до зустрічі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 2 Вересня 


  Польські друзі у бібліотеці

У відділі документів іноземними мовам ДОУНБ Дніпровський центр польської культури ім. Кароля Войтили провів читання польською та російською мовами одного зі знакових творів польської літератури,
 п’єси «Весілля» польського драматурга Станіслава Виспянського. Вони проводилися в рамках щорічного Національного читання під патронатом  президента Польщі. У заході брали участь учні суботньої школи польської мови, члени польського клубу «Orzeł Biały» та фольклорної групи «Джерело».
Учасники переглянули фільм, присвячений творчості Станіслава Виспянського, потім обговорили п’єсу і провели читання в національних костюмах. Під кінець заходу присутні сфотографувались на сходах бібліотеки та розіграли невеличкі сценки з п’єси для жителів міста, які проходили повз та зупинялись, звернувши увагу на яскраві костюми виступаючих.

фото  фото  фото

 5 Вересня 


Рік німецької мови в Дніпрі розпочато!

До Центру європейської інформації, який знаходиться у відділі документів іноземними мовами, завітав у гості професор Едвін Цаппе з Австрії. Він розповів про себе та свою країну німецькою мовою, а також записав мотивуюче відео для відвідувачів бібліотеки, що вивчають німецьку мову. 


фото  фото

 З 5 по 30 Вересня 


 У відділі читальних залів демонструється книжкова виставка «Обережно! Це цікаво!»

Бібліотека – це, безумовно, зібрання книг різної тематики. Але навіть серед наукової та спеціальної літератури завжди є щось корисне та цікаве для кожного читача.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 З 5 по 30 Вересня 


 Інженери людських душ

У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка до Дня вчителя «Інженери людських душ».
Педагог завжди відігравав важливе значення в житті кожної людини. Він відкриває перед учнями новий світ знань і можливостей, розкриває в ньому приховані таланти та допомагає знайти свій шлях у житті.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 6 Вересня 


Комунальний заклад  «Павлоградська   міська ЦБС» відвідали спеціалісти КЗК «ДОУНБ», які готують обласні школу  керівника-менеджера «Публічні бібліотеки області: трансформаційні процеси в умовах децентралізації та досвід проектних ініціатив». Відбулась робоча зустріч з колективом ЦБС та представниками місцевої влади. Вирішувались організаційні питання щодо роботи школи, розміщення учасників у готелі, організації культурної програми. 
Школа розпочне працювати 20 вересня в КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» і продовжить роботу у Павлограді до 22 вересня. Передбачається, що в її роботі приймуть участь  директори ЦБС, керівники бібліотек ОТГ та завідуючі  бібліотеками  області.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13  фото 14  фото 15  фото 16  фото 17  фото 18  фото 19  фото 20

 6 Вересня 


Новий партнер центру «Вікно в Америку» – організація SOROPTIMIST Дніпро

Давній приятель центру «Вікно в Америку», американський волонтер пан Джозеф, познайомив нас з керівником дніпровської філії Міжнародної організації "SOROPTIMIST" пані Світланою Ротач.
SOROPTIMIST International (SI), що заснована в 1921 році в місті Окленд, штат Каліфорнія, США, є всесвітньою організацією служби добровольців для бізнесу та професійних жінок, які працюють над покращенням життя жінок і дівчат у місцевих громадах та у всьому світі. Організація прагне рівності, миру та міжнародної доброї волі до жінок.
Бібліотекарі, співробітники центру «Вікно в Америку» провели екскурсію бібліотекою (Приміщення ДОУНБ за адресою пр.Д.Яворницького, 18) для пана Джозефа та пані Світлани. Ми сподіваємося на майбутнє партнерство та співпрацю з цією міжнародною спільнотою людей.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 6 Вересня 


Родина, стосунки чи діаманти,  що важливіше?

Бажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «Кривавий діамант» (англ. «Blood Diamond») – пригодницьку драму 2006 року режисера Едварда Цвіка. З динамічного, напруженого сюжету ми дізналися про спроби рибалки, контрабандиста та синдикату бізнесменів домовитися про володіння безцінним діамантом.
Після перегляду члени кіноклубу обговорювали фільм. Більшість з них знайшли в ньому певні цікаві речі – одним сподобалася авантюрна складова сюжету, яка привернула увагу глядачів до політичних проблем африканських країн,  інші були вражені зображенням природи Африки та стражданнями пересічних людей. Набуті знання сучасної англійської лексики – ось бонус до цікавого сюжету!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 З 6 по 30 Вересня 


 Осінь – не привід для депресій!

Осіння депресія знайома багатьом. Як не хандрити і розфарбувати своє життя яскравими барвами осені? Коли за вікном сіре похмуре небо, а сонячний промінь можна зловити тільки коли-не-коли, навіть у завзятих оптимістів починає псуватися настрій. Але вихід є! У відділі читальних залів експонується виставка «Осінь – не привід для депресій»,
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 7 Вересня 


 Бібліотекарі активні, творчі, позитивні
Відбулася презентація  виставки творчих робіт  бібліотечних працівників ДОУНБ «Світ захоплень: Чарівна голка», яка підготовлена до Свята бібліотек (святкується 30 вересня). На виставці представлені вишиті картини (у техніці – вишивка хрестиком) двох наших майстринь: Ірини Браславської, завідуючої відділом періодичних видань та Тетяни Кузнєцової, головного бібліотекаря відділу документів з питань мистецтв.  Усього презентовано 42 роботи, на яких  зображені квіти, натюрморти, сюжетні замальовки та ін.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Вересня 


"Допомогти знайти вихід із тунелю" (до Всесвітнього дня запобігання самогубств)

У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку.

 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6  Фото7  Фото8

 З 7 по 8 Вересня 


Фахівець ДОУНБ Яна Туровець взяла участь у дводенному семінарі-тренінгу "Академія культурного лідера" на базі Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування, за участю експерта із Польщі Вітека Хебановського. Основна тематика семінару була присвячена питанням планування та реалізації проектів із ефективним використанням фінансового ресурсу, формування навичок лідера та навчання працювати в команді, мислити стратегічно і розробляти нові ініціативи, які мають скласти єдине концептуальне бачення культурного розвитку території.


 9 Вересня 


Оптимістична зустріч з городянами

З нагоди святкування Дня міста Дніпра співробітники  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку долучилися до проведення традиційного бібліотечного бенефісу-презентації «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» в парку ім.Лазаря Глоби. Для дорослих відвідувачів стенду були запропоновані інформаційні флайєри-запрошення скористатися сучасними можливостями центру у вивченні англійської мови, а для юних відвідувачів бібліотечного свята була презентована нова розвага – малювання 3D-ручкою.
Наша зустріч з мешканцями міста мала рекламний характер і мала на меті розширити коло друзів бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Вересня 


Мрій! Читай! Подорожуй!


Співробітники краєзнавчого відділу взяли участь у проведенні Дня міста, яке відбулося в міському парку Лазаря Глоби.  Свято пройшло під гаслом  «Мрій! Читай! Подорожуй!». Яскраве книжкове асорті, майстер-класи, інсталяції, вікторини. Краєзнавчий відділ презентував інсталяцію «Дніпро-туристичний», на якій всі охочі змогли познайомитися з туристичними цікавинками міста, отримати карту міста та листівки зі старими видами Дніпра.

фото  фото  фото

 9 Вересня 


 Відділ мистецтв брав участь у традиційній презентації-бенефісі «Бібліотеки запрошують на побачення», яка проходила у межах свята Дня міста. Усіх зацікавлених запросили у пізнавальну подорож «Дніпро – мистецький» за книгами з фонду відділу. Мешканці громади мали можливість переглянути цікаві, ілюстровані альбоми, присвячені мистецьким закладам нашого міста, відшукати їх на мапі, відповісти на питання вікторини «Чи знаєте ви мистецтво рідного краю ?» і отримати солодкі призи з позитивними побажаннями. Усім роздавали інформаційні листівки «Знай наших! Видатні митці- гордість Дніпра».


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Вересня 


Презентація-бенефіс «БІБЛІОТЕКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ НА ПОБАЧЕННЯ» - зустріч шоста. В рамках святкових заходів до Всеукраїнського дня бібліотек в день святкування Дня міста у парку ім. Лазаря Глоби на майданчику парку біля пам’ятника В. Чкалову свою роботу представили бібліотеки різних систем і відомств. До уваги відвідувачів парку був представлений широкий спектр сучасних інформаційних технологій  та інноваційних бібліотечних послуг. Приємні сюрпризи до свята підготувала Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека для відвідувачів парку. Вона запросила городян та гостей міста на бібліомандрівку «Мрій! Читай! Подорожуй!». Яскраве книжкове асорті, майстер-класи, інсталяції, вікторини додали святкового настрою, бібліотечні подорожі з героями книг, рідний край у туристичних маршрутах та багато іншого - спонукають кожного спланувати власну подорож та відпочинок.

 9 Вересня 


Спілкуємося англійською про історію міста Дніпра та про святкові розваги

Цього дня зустріч розмовного клубу англійської мови  «Добра розмова» (Gabfest) була присвячена річниці заснування міста Дніпро. Присутні члени клубу і наші американські гості дізналися багато цікавих фактів з історії поселень на сучасній території міста та про дві фортеці –Кодак і Новобогородицьку. Потім обговорили цьогорічну насичену розважальну програму. Організатори запросили долучитися до Карнавальної ходи, відвідати рок-фестиваль, козацький фестиваль, автоперегони, творчу битву хорів, прослухати оперу «Кармен» французькою мовою, з’їсти смачних страв та потанцювати під сучасні мелодії).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Вересня 


 Яскраві враження залишили працівники відділу читальних залів під час презентації–бенефісу «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення».

 Вони відправились з жителями міста в їх найкращі подорожі Україною та країнами світу. Нікого не залишала байдужою інсталяція «Дерево вражень», яка давала можливість хоч на хвилинку повернутися в спомини про відпустку.
 
Повнiше
 
фот о 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 9 Вересня 


 Postсrossing  

Відділ абонемента долучився до бібліотечного бенефісу-презентації «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» в парку ім.Лазаря Глоби і організував  для городян міста Postсrossing. Юні відвідувачі листувалися  з літературними героями, відправляли малюнки в поштову скриньку і незабаром 15 листів-відповідей надійдуть до адресатів.


фото

 9 Вересня 


До Дня міста, в межах соціокультурного проекту «Українське вікно до японської душі» в парку імені Лазаря Глоби було продемонстровано документальний фільм «Самураї. Минуле і сьогодення», а також показові виступи традиційних шкіл самураїв за участі товариства японської культури «Фудошінкан».

фото  фото  фото  фото  фото

 11 Вересня 


День пам’яті 9/11

16 років тому загинули близько трьох тисяч американців та громадян багатьох країн світу. У Нью-Йорку і Вашингтоні сталися теракти. 11 вересня – став днем пам’яті і днем об’єднання живих проти міжнародного тероризму.
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі розгорнуто виставку-перегляд, що нагадує про загиблих і героїчні дії рятівників та пожежників. Цей теракт змінив мирне життя в США. Люди об’єдналися перед зовнішньою  загрозою.

фото  фото


 З 11 по 13 Вересня 


Комунальний заклад  «Жовтоводська ЦБС»  відвідала робоча група бібліотечних фахівців   до складу якої увійшли  провідні спеціалісти  трьох обласних бібліотек.  Представники обласних методичних центрів здійснили експертно-діагностичний аналіз роботи публічних бібліотек міста. Познайомились з діяльністю  всіх п’ятьох  бібліотек, які входять до складу ЦБС. Наприкінці  роботи спеціалістів з Дніпра  відбулась зустріч з колективом та представником  місцевої  влади –  начальником відділу культури Оленою Анатоліївною Кузьмінською.  
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13  фото 14


 12 Вересня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. провела екскурсію-презентацію для колег з бібліотек області «Інформаційний простір ДОУНБ: нові технології - нові можливості». Фахівці ознайомилися з актуальними та проблемними питаннями запровадження сучасних інформаційних технологій у бібліотеці, дізналися про нові оригінальні бачення ефективних шляхів просування інформації до користувача. Відвідали спеціалізовані відділи, де були представлені сучасні електронні послуги ДОУНБ.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 13 Вересня 


Розкішне життя не вічне

Поринути у вир науково-фантастичних пригод мали змогу члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Вони подивилися американський науково-фантастичний екшн-трилер режисера Нілла Блумкампа  «Елізіум» (англ. Elysium). Прикрасою фільму є гра відомих авторів Метта Деймона і Джоді Фостер. Сучасні проблеми людства майстерно перенесені у далеке майбутнє і зроблена спроба вирішити питання вічного протистояння бідних і багатих. І завжди знаходиться «революціонер», що починає боротьбу за справедливість і добро у широкому сенсі. Глядачі фільму отримали знання нової цікавої англомовної лексики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 13 Вересня 


Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. виступила на курсах для завідуючих сільських бібліотек із консультацією «Краєзнавча робота на прикладі ДОУНБ». Бібліотекарі області мали нагоду дізнатись про роботу та специфіку краєзнавчого відділу, та отримати нові знання.
фото  фото


 13 Вересня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко провела зустріч-презентацію для першокурсників Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв «Сучасна бібліотека: змінюється користувач - змінюємося і ми». Студенти дізналися, що бібліотека нового покоління, це не тільки будівля з читальними залами та книгосховищами, а справжній інформаційний центр, де запроваджені новітні технології, створені комфортні умови для користувачів, автоматизовані бібліотечні цикли та процеси; це високотехнологічна інформаційна система, яка здатна задовольнити запити найвибагливіших користувачів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 З 13 по 19 Вересня 


 Щотижневі надходження до відділу періодики пропонують:

Ознайомитись зі світовими тенденціями та українськими реаліями розвитку органічного виробництва (Землевпорядній вісник. – 2017. – 2017. - № 8. – С. 22-27). Дізнатись – про стан зовнішньої міграції громадян в контексті скасування візового режиму (Вісник пенсійного фонду України. – 2017. - №8. – С. 44-49); про 11 оригінальних скульптур світу (Країна. – 2017. - № 33. – С. 24-25). Отримати насолоду від варіації зі словом «любов» у канадської поезії (Київ. - № 7-8. – С. 117-137).

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 14 Вересня 


Підвищення кваліфікації вчителів у бібліотеці

В
ідділ документів іноземними мовами відвідали вчителі німецької мови зі шкіл області. Співробітники відділу ознайомили їх з сайтом бібліотеки, пошуком в каталогах та групами в соціальних мережах, які можуть стати в нагоді в їх роботі. Були представлені книжкові та періодичні видання з фонду відділу, присвячені плануванню, організації, методичному забезпеченні навчального процесу на уроках німецької мови.
фото  фото  фото  фото


 14 Вересня 


Бібліотека долучилася до благодійної акції «Книжкова навала» ініціаторами, якої стала громадська організація «Центр військово-політичних досліджень» (м. Київ). Метою акції є розповсюдження серед бібліотек сучасних видань з історичної тематики. Зокрема для бібліотек Дніпропетровської області передано сімдесят комплектів з тринадцяти книг, серед них: «Історія без цензури», «Війна і міф: Невідома друга світова», «Вторжение в Украину: Хроніка российской агрессии». 


фото 1  фото 2

 16 Вересня 


Віртуальні подорожі світом

До них Ви можете долучитися в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Цього разу члени англомовного клубу подорожували до Маямі (США) разом з волонтером центру американцем паном Джозефом щоб дізнатися більше про іспаномовне населення цього штату, оцінити внесок іспаномовної громади в розвиток культури і економіки Сполучених штатів Америки.
Модератор клубу Тамара Гаврилюк підготувала солідну інфографіку зі статистикою кількості населення задіяного в економіці США, цікаве відео з YouTube для перегляду про іспанський фестиваль у Маямі. Всі разом прослухали декілька композицій у стилі Тейяно (техасько-мексиканська музика) – це загальна назва різних стилів народної та популярної музики, що походять від мексикансько-американського населення Центрального і Південного Техасу.
На завершення у форматі «Швидка англійська» обговорювали в малих групах тему «Благодійність та волонтерство». Учасники мали нагоду розповісти про свою власну участь у благодійних чи громадських проектах.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 18 Вересня 


Формальний захід в неформальній обстановці
У відділі абонемента пройшла зустріч з колегами бібліотек області в рамках формального заходу -  курсів підвищення кваліфікації. Та говорили ми про інноваційні,  нетрадиційні форми масових заходів на абонементі, проектну роботу, про проблеми фонду тощо в неформальній обстановці: інтерактив, руханки, діалоги, медійні  засоби сприяли нашому діалогу. Подарункові видання від наших читачів стали в нагоді нашим колегам і поповнили їх невеличкі бібліотеки. фото  фото

 20 Вересня 


 Доступні методи зміцнення здоров'я

В своїй лекції «Доступні методи зміцнення здоров'я» біотерапевт Тетяна Шайтанова розповіла про деякі нетрадиційні способи збереження та зміцнення здоров’я, зокрема, такі як: цигун, ушу, йога, дихання, деякі системи оздоровчого голодування та інші.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Вересня 


 Головний бібліограф відділу Піскун В.А. взяла участь у роботі всеукраїнського  семінару для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика», який проходив 20-21 вересня у м. Київ у Національній  бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Програма заходу була досить насиченою. У  перший день семінару  виступ було присвячено темі: «Популяризація знаменних дат  в мережі Інтернет», а на другий день було заявлено виступ: «Календарі знаменних  дат  КЗК ДОУНБ». Відповідні  виступи  було надано до збірнику  матеріалів семінару.
Фото1  Фото2  Фото3


 20 Вересня 


У бібліотеці є місце магії та чаклунству

Старі і нові члени англомовного кіноклубу переглядали американський фентезійний пригодницький фільм режисера Сема Реймі «Оз: Великий та Могутній» (англ. Oz the Great and Powerful). Фільм знято з використанням сучасних технологій за новелою 1900 року «Мудрець із Країни Оз» американського дитячого письменника Лімана-Френка Баума (1856–1919). Перед глядачами розгорнулося протистояння епічного масштабу між чаклунами країни Оз. Після перегляду відбулося  обговорення сюжету фільму, зміни поведінки герою на краще і обмін філософськими думками, які викликав перегляд.
Всі бажаючі покращити знання англійської мови мали змогу записати нову лексику, бо фільм демонструвався з субтитрами.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 З 20 по 22 Вересня 


Відбулася обласна школа керівника-менеджера для директорів ЦБС, керівників бібліотек ОТГ та завідуючих бібліотеками області: «Публічні бібліотеки області: трансформаційні процеси в умовах децентралізації та досвід проектних ініціатив».  Перший день школи розпочався в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» і продовжився у Павлограді до пізнього вечора наступного дня. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 21 Вересня 


Клуб «Ріднокрай»


Засідання краєзнавчого клубу  «Ріднокрай» по темі: "Олександр Поль: нові грані діяльності. До 185-річчя". Головний доповідач д.і.н., історик Ігор Кочергін.
Доповідач розповів про мецената та громадського діяча Олександра Поля, його внесок в розвиток нашого краю. Засідання супроводжувалось відеофільмом про О. Поля. Крім постійних учасників клубу, були присутні співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Бекетова В.М., Кавун М.Е., Лазебник В.І., Цимлякова Т.М.

фото  фото  фото  фото

 21 Вересня 


Бібліотека винахідникам!
 У патентно-технічному відділі відбувся святковий захід до Дня винахідника і раціоналізатора України який відзначається щорічно в третю суботу вересня відповідно до Указу Президента №443/94 від 16 серпня 1994 року. Усіх присутніх на заході привітали зі святом ведучі заходу: завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Тетяна Миколаївна та голова правління ДО «Товариство інтелектуальної власності» Агієнко Ірина Вікторівна. До привітань приєдналися і болгарські винахідники під час проведення скап-зв`язку з Болгарією. 
 
Повнiше
 

 21 Вересня 


Детально про "Нову українську школу"

У відділі документів іноземними мовами на семінар «Нова українська школа. Реалізація змісту державних програм у 1-4 класах» зібрались вчителі англійської мови з усієї Дніпропетровської області. Семінар організований Методичним  центром Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради спільно з представниками видавництва  «Макміллан Паблішерз Лтд.» в Україні.
Окрім планування уроків обговорили форми інтерактивного навчання та проблему мотивації вивчення англійської мови у наймолодших учнів. Не обійшли стороною і вимоги до уроків англійської мови в умовах розвитку сучасного суспільства.

фото  фото  фото

 21 Вересня 


«Наша память идет по лесной партизанской тропе…». Слова відомої пісні найповніше відтворюють зміст документально-ілюстративної виставки "Пам'ять партизанських стежок", що експонується у відділі періодики.

 

 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Вересня 


Талан Джеймса Фенімора Купера, першого національного письменника США

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує проект «Пізнаємо США» з учнями шкіл міста. Центр відвідали семикласники СЗОШ № 141. Вони дізналися цікаві факти з біографії письменника, який першим додав персонажів-індіанців у свої твори і зображував їх з великою симпатією. Фільм «Останній з могікан», знятий за романом письменника Дж.Ф.Купера, цього року святкує 25-річчі з моменту створення. Діти переглянули фрагмент фільму з бібліотечної колекції, познайомилися з мужнім, шляхетним, героїчним персонажем Чингачгуком. Ті школярі, хто був уважний, читав і перекладав на прохання модератора зустрічі уривки, відповідав на питання, отримали сувеніри на пам’ять. Захід доповнював книжковий перегляд нас столі.
Через літературу і кіномистецтво діти познайомилися з непростим періодом історії США, збагатилися новими знаннями і англомовною лексикою.

фото  фото  фото  фото


 21 Вересня 


Проект «Основи академічної доброчесності» розпочато!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» має багато шкіл-партнерів у місті. Для учнів шкіл проводяться заходи, що покращують їх знання англійської мови. І ось настав момент, коди співробітники центру почали знайомити школярів з поняттями «плагіат» і «академічна доброчесність». Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко  показала слайд-шоу, мета якого наголосити школярам, що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Школярі починають писати наукові роботи для МАН, їм треба буде підготуватися до ЗНО та недалекого студентського майбутнього. Вміння відрізнити плагіат від не плагіату, знайомство з правилами цитування, усвідомлення існування кодексів честі вищих навчальних закладів – все це сходинки, що приведуть сьогоднішніх учнів до успіху і вдалої кар’єри.

фото  фото  фото


 21 Вересня 


 Цікаве про Японію
 Відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене Року Японії в Україні «Країна вранішньої зорі». Завідуюча відділом Світлана Пономаренко розповіла про офіційні символи Японії та легенди пов’язані з ними. Викладач- методист Дніпровського індустріального коледжу Олена Іщенко представила мультимедійну презентацію про японську літературу та  мистецтво. Бібліотекар відділу іноземними мовами ДОУНБ Настя Шевцова розповіла про традиційні ігри та страви японців. Музичну сторінку подарувала молода талановита співачка Людмила Іщенко, володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Музичне сузір’я», переможець Міжнародного вокального конкурсу «Доля». Вона виконала пісню японською мовою. Людмила нещодавно повернулась із Японії і поділилась з присутніми своїми враженнями. Багатьох зацікавили документи книжкової виставки «Мистецтво Японії» із фонду відділу 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Вересня 


Розширюємо коло партнерів ДОУНБ

Співробітники центру «Вікно в Америку» провели презентацію безкоштовних ресурсів для вивчення англійської мови великій групі учасників тренінгу для викладачів англійської мови зі шкіл Дніпра та області, який організувало Дніпропетровське міське управління освіти. Познайомили гостей з місією і можливостями центру, запросили до партнерства у проектах «Пізнавай США!» та «Основи академічної доброчесності».
Вчителі відмітили нові американські декорації – книжку-інсталяцію, на сторінках якої можна побачити персонажів популярних американських фільмів та мультфільмів, які читають, навчаються та планують своє успішне майбутнє!

фото  фото  фото


 23 Вересня 


 «Я дива жду» 

Відбувся творчий вечір музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Я дива жду». 
Співак розпочав концерт піснею Дори Калинової «Я дива жду», далі звучали композиції, які народилися в спільній творчості з дніпровськими поетами: 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 23 Вересня 


В бібліотеці відбулось перше засідання нового клубу сторітеллінгу (розповідання історій). Перший майстер-клас був націлений на те, щоб допомогти відвідувачам більш ефективно створювати захоплюючі історії та розвивати навички публічних виступів. Акцентувалася увага на психологічних прийомах емоційного впливу на співрозмовника й аудиторію, а також мовній імпровізації та акторських прийомах в оповіданні історій.
фото 1  фото 2  фото 3


 23 Вересня “Олександр Поль - легенда нашого краю” 
Історичну подорож шляхами життя О.М. Поля (з нагоди 185-річчя з дня народження) здійснили бібліотекарі відділу абонемента з підопічними територіального центру обслуговування Індустріального району. Змістовна презентація творів про Новоросійського Колумба викликала жвавий інтерес серед учасників заходу, а його вислів 
"Слава Вітчизни — не для продажу" і сьогодні змушує повертатись до витоків унікальності цієї особистості. 


фото  фото

 23 Вересня 


Книжкова естафета
У відділі абонемента відбулося засідання клубу «Захопленість», присвячене улюбленим книгам. Учасники клубу пропонували вподобані книги різних жанрів (фентезі, поезію, прозу, мистецькі альбомні видання), передаючи естафетну паличку кожному книголюбу. А ще презентували свої власноруч написані  твори.
 
Повнiше
 
фото  фото

 23 Вересня 


До дня туризму: Згадуємо свої літні подорожі

Чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена унікальним літнім подорожам наших членів клубу. Наші американські гості пан Теннер і пан Ісая розповіли про найпопулярніші національні парки в США, які відвідує надзвичайна кількість людей кожного року, щоб відпочити серед незайманої природи. В свою чергу українці запросили американських гостей відвідати популярні заповідні території України, такі як Асканія-Нова та Дніпровсько-Орільський природний заповідник.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 25 по 29 Вересня 


ПІДГОТОВКА РЕГІОНАЛЬНИХ ТРЕНЕРІВ ДЛЯ БІБЛІОТЕК З ВПРОВАДЖЕННЯ УДК
Центр неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв проводив підготовку регіональних тренерів для бібліотек з впровадження УДК. Було запрошено на підвищення кваліфікації фахівців відділів каталогізації обласних універсальних наукових бібліотек. Програма навчання передбачала тренінг з використання навчальної програми «Впровадження УДК в практику роботи наукових та публічних бібліотек». Під час навчань учасники освоїли методику та технологію індексування за УДК, здобули знання для проведення занять у регіональних тренінгових центрах і мати змогу у подальшому сприяти розвитку ідеї створення Центрів професійних компетенцій з впровадження УДК.

фото 1

 26 Вересня 


 У співпраці з "Літературним музеєм"

Літературний портрет в інтер`єрі часу «Михайло Чхан. «Не заходить сонце»», до 30-річчя з дня смерті поета та прозаїка було представлено в музеї «Літературне Придніпров`я» , в рамках проекту «Шляхами долі, успіху та любові».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Вересня 


Сьогодення і старі проблеми: трудова міграція

"Кохай, вчись, живи в Україні" - виставку с такою назвою організовано у віділі періодики. Матеріали виставки знайомлять користувачів з такою актуальною темою як трудова міграція.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 26 Вересня 


  «Романтика далекої дороги»
Напередодні святкування Всесвітнього Дня туризму (27 вересня) відділ абонемента завітав на інформаційно-краєзнавчий урок до 6 класу 63 школи. Під час заходу в форматі мозкового штурму  учні за допомогою книги, відеосюжету та гри-пазлів «Мандрівка Україною» отримали інформацію про історію свята, про види туризму, спорядження для мандрівок,  туристичні маршрути містами України, а ще прийняли участь у вікторині «Літературні мандри». Була презентована книжкова виставка «Романтика далекої дороги».фото  фото  фото

 27 Вересня 


І знову вдала екранізація книги

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову переконалися у майстерності американських кіномитців, які із цікавої сучасної книги зробили захоплюючу кінострічку.
«Гра на пониження» (англ. The Big Short, 2015) – американський біографічний комедійно-драматичний фільм, знятий Адамом Мак-Кеєм за однойменним романом Майкла Льюїса 2010 року видання. Фільм розповідає про чотирьох непомітних біржових гравців з Нью-Йорка, які стають мультимільйонерами під час глобальної фінансової кризи 2008 року.
Після перегляду відбулося традиційне обговорення побаченого. Хтось був у захопленні від фінансових геніїв, що заробили собі на безбідну старість, а інші співчували розореним банкам і вкладникам. Фінансові проблеми сучасності – це те, що хвилює кожну освічену людину.

фото  фото  фото


 28 Вересня 


Зі святом, бібліотекарі!

Зустріч-діалог «Ввійди в світ книги» було присвячено Всеукраїнському Дню бібліотек. Учасники заходу, партнери бібліотеки: Валентина Бандур, завідувачка зразкового центру "Коло калинове", член Національної спілки журналістів України та майстер народної творчості  Лариса Переяславець презентували книжки-ілюстрації дитячих казок, розповіли про діяльність зразкового центру "Коло калинове", а Валентина Іванівна прочитала свої вірші. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


Вітання від партнерів до Всеукраїнського дня бібліотек

Першу половину поточного року бібліотекарі проводили низку навчально-просвітницьких заходів для учнів ЗОШ №141, а сьогодні центр «Вікно в Америку» відвідала група школярів щоб привітати бібліотекарів з їх професійним святом, що відмічається 30 вересня. Нам приємно було вислухати вітання у віршах, отримати стіннівку з чудовими малюнками, почути думки дітей про сучасну бібліотеку і побачити реальну зацікавленість у гарно виданих книжках,  бібліотечних декораціях, які так сподобалися дітям, що у них виникло бажання с ними фотографуватися.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 28 Вересня 


 Зустріч в бібліотеці

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек до відділу читальних залів вперше завітали студенти та педагоги ВПУ №55. Для гостей працівники відділу провели годину цікавої інформації. Присутні з захопленням слухали інформацію про бібліотеку та її можливості, знайомились з відділами, книжковими виставками. З увагою сприйняли огляд - лекцію та мультимедійну презентацію «Стала пам’ять людська обеліском» про партизанський рух на території Дніпропетровщини на честь відзначення Дня партизанської слави. Гості були щиро вражені бібліотечною атмосферою та задоволені заходом.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 28 Вересня 


Приймаємо вітання з професійним святом! 

 Читали вірші, малювали плакати та листівки, а також, приготували багато приємних слів…. для співробітників бібліотеки учні 141 школи, які привітали нас з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. Скориставшись нагодою, ми відкрили перед ними можливість подорожувати бібліотекою в форматі 3D та провели  бліц-вікторину про професію бібліотекаря! Всі учасники з успіхом впорались з запитаннями і отримали сувеніри – ручки, значки та журавликів, виконаних в техніці оригамі!!!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Вересня 


Профспілка ДОУНБ привітала бібліотекарів з їх професійним святом, Всеукраїнським Днем бібліотек! Подарунком стали квитки на комедію "Валіза. Кохання. Діаманти" в Дніпровський академічний молодіжний театр.

фото  фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


Співпраця і партнерство

В Регіональному тренінговому центрі розпочались заняття скаутського об'єднання "Сокіл". Це нові друзі й партнери бібліотеки. "Сокіл" займається розвитком Скаутського руху. Головним завданням є патріотичне виховання молоді та привиття навичок виживати в природних умовах. 

фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


У свято – до бібліотеки!

Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Всеукраїнському дню бібліотек та Міжнародному дню перекладача.
До клубу знову пристали нові члени, то ж вони представилися – виступили з короткими промовами про себе, розповіли чому вони вирішили приєднатися до Клубу. Головна презентація модератора клубу Т.Гаврилюк була присвячена бібліотекам Дніпра та їх архітектурним особливостям.

 
Повнiше
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека