Протягом мiсяця 


Канада святкує 150 років від дня заснування

У Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі розгорнуто книжкову виставку "Країна прав і свобод. До Дня Канади". 
 
Повнiше
 

 Протягом мiсяця 


Дружба між Україною та США надає нові можливості

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.


 Протягом мiсяця 


Кваліфіковані консультації у бібліотеці 
У інформаційно – консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», для всіх городян  патентні повірені України та патентознавці надавали кваліфіковані консультації з питань інтелектуальної власності.


 Протягом мiсяця 


Розмаїття нових видань
Протягом місяця відвідувачі патентно-технічного відділу знайомились з новими виданнями які надійшли до фонду відділу. Особливим попитом користувались статті в журналі «Винахідник і раціоналізатор» №2, 2017р. про видатні винаходи в світі та в України, зокрема.


 Протягом мiсяця 


Створюємо нові проекти разом з бібліотекою
У патентно-технічному відділі працювала творча лабораторія «Коворкінг-офіс» яка діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера». Послугами нашого офісу скористався Віце-президент Всеукраїнської асоціації корейців Пак Петро і корейський консультант центру Дніпро Уун Семенг. Вони були приємно здивовані такому місці створеному у стінах бібліотеки. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Липня 


Історичні постаті єднають народи: до 270-річчя одного із засновників американських ВМС Джона Пола Джонса

В межах партнерства Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпропетровського Національного історичного музею члени англомовного клубу «Добра розмова» (25 чоловік) відвідали англомовну екскурсію-дискусію «Джон Пол Джонс – пірат чи патріот?», яку підготувала і провела ст. наук. співробітник Валентина Коваленко.
Захід мав на меті вшанувати 270-ту річницю від дня народження національного героя США, одного із засновників американських ВМС Джона Пола Джонса.
Під час підготовки заходу В.Коваленко користувалася матеріалами з фондів КЗК «ДОУНБ» та консультувалася з англомовними членами клубу «Добра розмова».
Така форма проведення клубу дуже подобається його членам. 1,5 годинний тур залами музею завершився біля музейної вітрини, присвяченої Дж.П.Джонсу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 4 Липня 


У відділі періодики представлена виставка «Сім'я - основа здорового суспільства» . Запропоновані на виставці ілюстративно-документальні матеріали свідчать, що такий суспільний феномен як сім'я є незамінним. У сімейному вихованні реалізуються основні принципи виховання: гуманізм, культуровідповідність, врахування статевих, вікових, індивідуальних особливостей, творче ставлення до дійсності, утвердження оптимізму, залучення до праці, виховання в колективі, соціалізація дитини. 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6


 З 4 по 31 Липня 


 «Православна моя Україно!»

28 липня відзначається день Хрещення Київської Русі, що стало поворотним моментом у становленні держави, дозволило їй включитися на рівних у політичний і культурний європейський процес та презентувати себе іншим країнам як цивілізовану державу. До цієї пам’ятної дати у читальному залі відкрита ілюстративно-документальна виставка «Православна моя Україно!»

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 З 4 по 27 Липня 


А Ви коли-небудь зустрічали мандруючі виставки?

До Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки дісталася мандруюча виставка фотоплакатів «Публічна бібліотека. Фотоесе Роберта Доусона», дякуючи Посольству США в Україні, культурному центру «Американський Дім» та організації IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів, м.Київ).
Метою виставки є - познайомити українців з американськими публічними бібліотеками, що є осередками громади, місцем зустрічей і культурного зростання кожного. Члени англомовного клубу «Добра розмова» з великою цікавістю роздивлялися фотороботи американського фотографа Роберта Доусона, що розгорнуті в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Публічні бібліотеки Америки – це можливість отримувати інформацію, інформація – це свобода, свобода – це те, що потрібно кожній людині для внутрішнього розвитку і зростання.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Липня 


Родинні цінності – понад усе!

Завжди цікаво порівняти книгу і фільм. Члени англомовного кіноклубу по середах переглядали трагікомедію «Нащадки» (англ. The Descendants, 2011), що було знято талановитим режисером Олександром Пайном. Фільм є екранізацією однойменного роману Кауі Хемінгса та  оповідає історію юриста Метта Кінга, який живе на Гаваях з дружиною і доньками.
Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 5 Липня 


  •   Свіжа періодика щотижня.                
  • Цього тижня пропонуємо:  
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Липня 


Читаємо і про словники не забуваємо

Слухачі експрес-курсів англійської мови («Базова англійська», шостий потік) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» вже опанували правила читання англійських звуків і читають самостійно. Вони отримують і виконують домашні завдання, постійно звертаються к друкованим і електронним словникам. Сьогодні вже були у змозі розповісти про себе англійською мовою.
Також члени групи познайомилися з колекцією бібліотечних книг видавництва Penguin «Адаптоване читання». Наші студенти становляться нашими читачами.

фото  фото  фото  фото  фото


 6 Липня 


Бібліотечна альтанка


Співробітники краєзнавчого відділу провели Бібліотечну альтанку «Письменники-ювіляри Придніпров’я». Всім зацікавленим було представлено книжково-ілюстративну виставку. Всі бажаючі мали нагоду ознайомитись з творчістю видатних ювілярів Дніпропетровської області та взяти участь в інтелект-грі  «Чи знаєш ти своє коріння?»

фото  фото

 6 Липня 


Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. взяла участь в проведенні вечора пам’яті Наталки Нікуліної «Чистій блакиті молися, зранена душе моя», який відбувся в Будиноку мистецтв у рамках програми «Вшанування визначних митців Дніпра».
На інсталяції присвяченій поетесі були представлені матеріали та книги з фондів краєзнавчого відділу, а також вишитий одяг і рушники Наталки Нікуліної.

фото  фото

 6 Липня 


"Душа поета - сльозинка щастя"
У відділі абонемента, під час мандрівки творами Наталії Нікуліної, читачі вшанували пам'ять видатної землячки.
 
Повнiше
 

 6 Липня 


Свято Івана Купала

Літературно-художню ікебану «Цвіт папороті» організували в бібліотечній альтанці сектори соціокультурних проектів та науково-дослідної роботи.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 З 6 по 31 Липня 


 «Валіза вражень»

У відділі читальних залів представлена книжкова виставка-«подорож» по країнам Європи «Валіза вражень». 
«Неважливо скільки років твоїм старим кедам, якщо ти в них гуляєш по Парижу», - такий мудрий вислів могла пустити в обіг лише розумна людина. І дійсно, людина за своє життя мріє побувати скрізь, відвідати всі континенти та побачити всі чудеса світу, але, на жаль, випадає така можливість небагатьом. 
 
Повнiше
 
фото 1

 7 Липня 


Літні відвідини продовжуються

До відділу документів іноземними мовами завітала группа дітей, які проводять канікули разом з дитячим центром АІСТ. Діти із задоволенням передивилися фільм про правила поведінки у бібліотеці, познайомилися з каталожними шухлядами, помандрували книжковим сховищем відділу, переглянули виставку закладок-саморобок за японською тематикою та фотовиставку про незвичайні бібліотеки Америки.
Звичайно, не обійшлося без лексичних ігор за допомогою інтерактивної дошки. Ігри дуже сподобалися, бо вони яскраві, навчають новим словам, мають змагальний характер. Потім школярі робили з паперу книжкові закладки-серце та вчилися грати в японську ігру аяторі, яка, як виявилось, не така вже й легка. Юні гості залишали бібліотеку задоволеними та з сердечками-закладками на пам'ять.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Липня 


Хвилі історії добряче гойдають: до 270-річчя Джона Пола Джонса

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася традиційна зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» для всіх бажаючих покращити знання англійської мови.
Захід мав на меті вшанувати 270-ту річницю від дня народження національного героя США, одного із засновників американських ВМС Джона Пола Джонса – контр-адмірала російського флоту (1788), командувача вітрильної флотилії Чорного моря, почесного козака Війська Запорізького Низового. Джон Пол Джонс брав активну участь у російсько-турецьких війнах за південь України і Чорноморське узбережжя.
Відвідувачам бібліотеки були представлені книги з фонду, які присвячені Джону Полу Джонсу, всі разом переглядали відео про життєвий шлях історичної постаті, читали-перекладали статтю з сайту Посольства США в Україні «John Paul Jones: American Cossack» (Emma Hutchins, Public Diplomacy Intern), дізналися як американці вшанували свого земляка, відповідали на питання модератора зустрічі Т.Гаврилюк.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Липня 


 «Моя любимая» 

Для мешканців і гостей нашого міста відбувся творчий вечір «Моя любимая» музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука. На зустрічі лунали пісні на вірші відомих дніпропетровських поетів. Широкий пісенний репертуар Олега Мелещука поповнився ще однією піснею про жінку – «Загадка женщины» Жанни Дубровської, яка була виконана вперше. Гостя з Новомосковська Кімсточ Світлана своїм співом зачаровувала слухачів. Іван Шевченко та Ольга Зайцева декламували вірші. Вечір пройшов у теплій, душевній атмосфері.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 10 Липня 


Гра з казкою
На зустріч-знайомство з сучасною, талановитою дитячою письменницею Еліною Заржицькою завітали читайлики шкільного табору «Дивограй» при НВК № 131. Ця зустріч – чудова нагода не тільки ознайомитися з творами авторки, подивитися чудові мальовані відеофільми її казок, а й трішечки перевтілитися в героїв її творів. Так відверто, невимушено і позитивно, ніби граючись з казкою, відбулося знайомство і з письменницею і з книгами, які вже обрали для читання юні книголюбчики.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Липня 


Читацькі смаки наших відвідувачів

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська» для всіх бажаючих незалежно від рівня їх підготовки. Сьогодні члени групи «Активуй англійську!» розповідали одне одному які книги та яких авторів вони нещодавно прочитали. Більша частина заняття – це самостійне спілкування у парах, «проговорення» домашнього завдання. Разом зі вчителем-інструктором Тамарою Гаврилюк повторили, освіжили у пам’яті неправильні дієслова «читати», «писати», вкрай необхідні саме сьогодні.
Група виконує завдання згідно американського підручника видавництва McMillan Language House, продовжує «проговорювати» найбільш корисні і актуальні розмовні теми, вчить нову лексику і граматичні конструкції, дізнається про тонкощі етикету і англійську ввічливість.

фото  фото  фото  фото  фото


 11 Липня 


У Новомосковській  районній бібліотеці  для дітей (м. Перещепине) відбувся семінар-тренінг зі створення електронного каталогу та зведеного краєзнавчого каталогу статей з періодичних видань «Дніпропетровщина». Поки у приміщенні центральної  районної  бібліотеки (директор Селіхова Ю.М.) йде капітальний ремонт, робочі місця для  спеціалістів-бібліотекарів, які будуть створювати  електронний каталог, встановили в дитячій бібліотеці. Це була 28 бібліотека-учасниця регіонального проекту «Електронний каталог», де працювали спеціалісти КЗК «ДОУНБ», які входять до складу робочої групи з реалізації проекту.
фото 1  фото 2  фото 3


 З 11 по 31 Липня 


Бібліотечне антикафе в кімнаті друзів

У відділі абонемента відкрилось безкоштовне бібліотечне антикафе для спілкувння малих груп користувачів бібліотеки (до 8-ми осіб), до послуг яких телевізор, DVD-програвач, відео-тека, ігрова приставка Kinekt, понад 30 дисків з іграми X-box, настільні ігри, в тому числі рольова карткова гра "Мафія", десятки книг в жанрі фантастики для буккросингу (книжкового обміну). 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Липня 


Спокуси спокушають юних

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали науково-фантастичний пригодницький фільм «Телепорт» (2008, англ. «Jumper»), головний герой якого отримав надзвичайну здатність переміщуватися у просторі. Але ці пересування світом виявилися небезпечними і для нього, і для оточуючих його людей. Після перегляду глядачі обмінялися своїми думками стосовно вибору підлітка, який він був вимушений зробити.
Дивимося сучасне американське кіно, розмірковуємо, інформаційно та емоційно збагачуємося і, як наслідок, покращуємо знання англійської мови.

фото  фото


 12 Липня 


  •   Цього тижня -               
  • Дізнаєтесь:  
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 13 Липня 


Бібліотечна Альтанка 

На подвір`ї, на пр. Д. Яворницького, біля входу до бібліотеки, до уваги перехожих працівниками патентно-технічного відділу було розгорнуто  виставку – інсталяцію «Шоколадна насолода». Увагу перехожих привертали і яскраві книги з рецептами солодощів, і патенти України, і винаходи країн світу. Всі перехожі із задоволенням приймали участь в грі «Вгадай смаколик». За участь у грі отримували горнятко кави та солодощі. Випадкові перехожі були приємно здивовані цій акції та залишали свою вдячність бібліотеці у «Книзі відгуків». Дехто записався до патентно-технічного відділу.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Липня 


Читати, пізнавати, говорити!

Добігає кінця навчання групи «Базова англійська 6.0.» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Навчально-просвітницький проект «Експрес-курси англійської мови»  дозволив всім бажаючим, під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк вивчити алфавіт, правила читання голосних і приголосних звуків, основи транскрипції, корисну лексику для спілкування по темам: «Мій дім», «Моя родина», «Моя робота». Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією про США, що в майбутньому допоможе нашим студентам у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото  фото  фото


 13 Липня 


У бібліотечній альтанці відділом комплектування було проведено бібліо-кафе «Лабораторія садового смаку».
До "Бібліоменю"  входило:
•Книжковий вернісаж  «Садовий диво грай», куди входили книги на будь-який смак: від класичних книжкових страв до самих смачних і вишуканих;
•Прес-мозаїка періодичних видань «Квіткова райдуга», яка складалася із газет та журналів по садівництву;
•Проведено бліц-турнір «Садові родзинки». 


фото  фото  фото  фото

 14 Липня 


Літо без гаджетів!!!

Дитячий центр «АІСТ» продовжує партнерство з відділом документів іноземними мовами, знову діти прийшли у бібліотеку розважитися і навчитися чомусь цікавому і корисному.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Липня 


Англійська мова для кар’єри

Давня приятелька бібліотеки, учасник програми обмінів FLEX (10 місяців навчання в США), студентка-відмінниця ДНУ ім.О.Гончара Ольга Чичикало розповіла членам англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» про своє стажування в університеті Шанхая та подорожах загадковим Китаєм. Маючи за плечима досвід тривалого перебування в іноземній країні вона порівняла свої враження від навчання в США та Китаї, менталітет американців, українців та китайців. У своїй презентації вона розповіла про популярні туристичні пам’ятки, які вона відвідала в Китаї. Основна увага у презентації була зосереджена на Шанхаї – другому за величиною місті Китаю.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 15 по 30 Липня 


В Канадсько - Українському Бібдіотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Духовного причастя світлий шлях..."До Дня Хрещення Київської Русі - України.


 17 Липня У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень «Знайомтесь: Нові книги». До уваги користувачів - підбірка художньої літератури французькою мовою – це і «Тартюф» Мольєра, і славнозвісна «Анжеліка в Новому Світі» Анни та Сержа Голон. Це цікаві підручники англійської мови для географів, для електромехаників, для конструкторів ракет. Традиційно – книги з методики викладання іноземних мов та багато іншого.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Липня 


 Часто ми чуємо вислів: «Куди котиться світ?!» . І зараз це вже стосується кожного з нас . Бо у третьому тисячолітті виникли проблеми, які стосуються життєвих інтересів не тільки окремих держав і регіонів, а й усього людства. Вони мають планетарний, глобальний характер, і від їх розв’язання залежить доля земної цивілізації.  Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку "Яке буде завтра?! Глобальні проблеми людства". Матеріали виставки відображають статті з педагогічних, юридичних, економічних та наукових журналів.  
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Липня 


Розповідаємо про свою роботу і професію

Добігають кінця 10-тижневі експрес-курси з вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку. Члени групи "Активуй англійську! - 6" сьогодні вчилися розповідати про свою роботу і професію. Викладач курсів Тамара Гаврилюк вправно модерувала виступи, слідкувала за  вимовою і наголосами, підказувала за допомогою яких граматичних конструкцій краще висловити думки. Спілкування у парах покращує навички спілкування англійською. Члени групи виконують всі завдання із задоволенням і гарним настроєм.

фото  фото  фото


 18 Липня 


У центральній районній бібліотеці смт Царичанка відбувся черговий семінар-тренінг зі створення електронного каталогу книг та зведеного краєзнавчого каталогу статей з періодичних видань «Дніпропетровщина». Працівники бібліотеки потішили професійною компетенцією: вони підготовлені до сприйняття програми, швидко реагували на завдання щодо створення ключових слів та предметних рубрик. Це вже 29-й тренінг, і учасникам робочої групи з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог» – спеціалістам  КЗК «ДОУНБ» було особливо приємно, що незважаючи на те, що «царичанківці» майже останні з тих, хто брав участь у тренінгах, дуже швидко засвоювали нові знання!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 19 Липня 


Кіномистецтво розважає і виховує почуття

Члени англомовного кіноклубу по середах в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали і обговорювали романтичний фільм «Реальна любов» (2003, англ. Love Actually). Це надзвичайно теплий фільм про людські стосунки. Про різні історії кохання – щасливі і не дуже. Про всі відтінки кохання – романтику, пристрасть, закоханість, нерозділену любов, любов до брата, яка змушує відмовитися від особистого щастя ... у цьому фільмі є ВСЕ.

фото  фото  фото


 З 19 по 25 Липня 


  •  

     Пропонуємо ознайомитсь з новими надходженнями до відділу періодики.

    Цього тижня ви:

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Липня 


 Бібліотечна альтанка


Біля приміщення бібліотеки за адресою проспект Д. Яворницького, 18 спекотним літнім днем співробітники відділу періодики запрошували перехожих до Бібліотечного кафе. В меню було запропоноване основне блюдо – українська поезія , на десерт новенькі журнальчики.  Бажаючі змогли продекламувати вірші, продемонструвати свої знання у вікторинах, а також випити холодненької водички та соку, покуштувати солодощі.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 20 Липня 


Добігає кінця навчання

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося дев’яте заняття групи «Базова англійська - 6», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».
Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.

фото


 20 Липня 


 Кухні світу – гастрономічне турне
Для всіх гурманів працівники відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів на бульварі коло приміщення бібліотеки, в літній альтанці розгорнули книжкову виставку «Подорож гурмана: смакуй літо разом з нами!». 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Липня 


Солодощі нам до душі

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує організовувати зустрічі англомовного клубу. Цієї суботи членам клубу «Добра розмова» модератор Т.Гаврилюк на честь Всесвітнього дні шоколаду запропонувала поговорити про виробництво шоколаду. Члени клубу переглянули та обговорили відео про американську шоколадну фірму Hershey's, яка є одним з найбільших виробників шоколаду в Північній Америці. Її штаб-квартира розташована в місті Херші, штат Пенсільванія,  і була заснована Мілтоном С. Херші в 1894 році.
Цікаво було дізнатися про сучасні тенденції в шоколадній індустрії. Присутні поділилися інформацією про хороші місця для купівлі шоколаду в місті Дніпро і в Україні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 25 Липня 


Транспортні пригоди дніпрян у Дніпрі

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Відбулася передостання зустріч членів групи «Активуй англійську!» (шостий набір) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Сьогодні студенти демонстрували виконання домашнього завдання «Підготувати розповідь про транспорті пригоди у місті Дніпро». Спічі викликали розуміння та посмішки присутніх, бо наше місто має найкоротше метро в Україні, а може й у світі, небезпечні маршрутки, нехтування правилами безпеки водіями і пішоходами, місто має дуже мало велодоріжок і нерозвинуту велокультуру.
Зустріч мала навчальний і культурологічний характер, навчила членів групи простою зрозумілою англійською описувати те, що відбувається навколо них, але і з використанням суто англійський ідіом та граматичних конструкцій.

фото  фото  фото


 25 Липня 


«Спасите наши души» 

Висоцький. Це ім'я знають у всьому світі. Поет, Актор, Музикант ...
Шанувальники його творчості завітали на музичний вечір–пам'яті «Спасите наши души» за участю  шанувальника, колекціонера та виконавця його пісень Олега Мелещука.
 
Повнiше
 

 26 Липня 


Легенда спорту

Члени англомовного кіноклубу по середах переглядали американський біографічний спортивний фільм «42». Це фільм про расову сегрегацію в американському професійному бейсболі та боротьбу з нею у кінці 1940-х років. Фільм розповідає історію Джекі Робінсона, який став першим афро-американським гравцем команди «Бруклін Доджерс» Головної бейсбольної ліги США. На його футболці був номер 42.
Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».

фото  фото


 26 Липня 


Історія розвитку людського суспільства свідчить про постійну актуальність проблем продовольчого забезпечення населення. Незважаючи на значні глобальні зусилля як з боку окремих держав, так і міжнародних організацій, продовольче забезпечення і надалі має істотне значення як для національної, так і для міжнародної безпеки. Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку «Продовольча безпека – запорука безпеки нації».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Липня 


Наполегливі фінішували у спекотний день

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося останнє заняття Експрес-курсу «Базова англійська» (шостий потік). За 10 тижнів група початківців вивчила англійський алфавіт і вимову звуків, цифри, навчилася читати, вітатися, представляти себе, свою сім’ю.
На останньому занятті вивчили нову лексику та спілкуватися на світську тему «погода». На кінець зустрічі члени групи отримали від свого вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк вкрай необхідні рекомендації як продовжувати далі вивчати мову.
Цей курс – лише перший мотивуючий імпульс на складному шляху вивчення англійської мови. Більшість членів групи планує продовжити навчання і долучитися до групи «Активуй англійську!» у жовтні. Тож скоро побачимося!
фото  фото  фото


 27 Липня 


Альтанка відділу документів іноземними мовами -  «Чарівність сходу: Японія». Незважаючи на спекотну погоду - +35º С – вдалося привернути увагу пересічних громадян, а ще й  3 записати до бібліотеки. До уваги городян були альбоми парків Японії, бансаї, традиційний японський жіночій одяг – кімоно, традиційна їжа японців – суші. Велику увагу привертав альбом японського майстра ілюстрацій тварин Куніо Сато, картини якого роблять настрій позитивним. 27 Липня 


 Ласкаво просимо на зустріч новим враженням! 

Побачити світ - мрія кожної людини. Скільки всього нового і прекрасного таїть у собі наша планета. Скільки в світі країн - стільки і незвіданих далей та доріг. В Бібліотечній Альтанці відділ читальних залів представив книжкове бієнале «Подорожуємо Європою разом з книгою».
 
Повнiше
 

 29 Липня 


Скільки нас на планеті?

Члени англомовного клубу традиційно зібралися на засідання клубу «Добра розмова», щоб спілкуватися англійською мовою, збільшувати активний словниковий запас – вивчити нові терміни і сленгові слова. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк  добрала матеріали присвячені складній темі «Всесвітній день народонаселення (що відмічається щороку 11 липня).
Група збагатила словниковий запас сучасними економічними термінами, дізналася про глобальні зусилля, спрямовані на забезпечення кращого життя населення нашої прекрасної планети.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека