Протягом мiсяця 


Дружба між Україною та США надає нові можливості

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.

фото


 Протягом мiсяця 


Новинки-цікавинки для дитинки
Протягом місяця бібліотека запрошувала дітей та дорослих обрати книжні новинки-цікавинки для дитинки на виставках та переглядах, які були організовані в Дитячій кімнаті, читальній залі, Альтанці, конференц-залі. 


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Ознайомчі комп`ютерні курси для літніх людей
В патентно-технічному відділі люди "золотого віку" опановували роботу на комп`ютері на навчальних курсах з комп`ютерної грамотності.


 Протягом мiсяця 


Кваліфіковані консультації у бібліотеці 

В інформаційно–консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», для всіх городян патентні повірені України та патентознавці надавали безкоштовні кваліфіковані консультації з питань інтелектуальної власності.


 Протягом мiсяця 


Створюємо нові проекти разом з бібліотекою

В патентно-технічному відділі протягом місяця у творчій лабораторії «Коворкінг-офіс» яка діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера» відбувались презентації, обговорення проектів, зустрічі з друзями, навчальні години. 

фото  фото

 Протягом мiсяця 


Вивчаємо англійську мову та культуру англомовних країн

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запрошує вивчати англійську мову, мову міжнародного спілкування, та культуру Сполучених Штатів Америки. Культурні традиції США наче мозаїка – яскраві та різнобарвні, дивують, ваблять і часом приголомшують.
Книжково-ілюстративна виставка «Вивчай США! Святкуй разом з американцями!» познайомить всіх бажаючих з офіційними і релігійними святами, найбільш популярними місцями для зустрічі Різдва чи Нового року, музичними фестивалями, спортивними чемпіонатами, мистецтвом індіанців.
На виставці представлена науково-популярна література з історії країни, туристичні довідники, краєзнавчі видання Інституту Смітсоніан, альбоми фотографій, енциклопедії, CD та DVD-диски. Всі матеріали подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років дружби українського та американських народів.

фото

 Протягом мiсяця 


Розмаїття нових видань

Протягом місяця відвідувачі патентно-технічного відділу знайомились з новими виданнями які надійшли до фонду відділу. 


фото

 Протягом мiсяця 


Ярмарок ідей для вашої грядки

Кожен відвідувач патентно-технічного відділу з нашої виставки-інсталяції «Ярмарок ідей для вашої грядки» дізнався про мобільний садок, як виростити на своєму городі крім традиційного набору овочевих культур щось нове рідкісне і навіть екзотичне. 

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Літературні читання на свіжому повітрі
З кінця травня щодня на ж/м Калиновський  відкрилася книжкова Альтанка, яка  запропонувала  мешканцям району долучитися до читання та послуг бібліотеки. Просто неба, в затінку, почитати цікаву пресу, ознайомитись з новою художньою літературою, безкоштовно записатися до бібліотеки  мала можливість громада житлового масиву. 


фото  фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


«Дніпровське генеалогічне товариство»

У краєзнавчому відділі відбулося засідання «Дніпровського генеалогічного товариства». Про всій рід розповідала Алла Михайлівна Беляєва.

фото  фото

 1 Червня 


Свіжа періодика щотижня.

Щовівторка у відділі періодики можна ознайомитися з найцікавішими журнальними та газетними публікаціями.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


День здоров'я 

Вже стало доброю традицією першого дня літа колективно виїжджати на відпочинок або екскурсію. Цього року День здоров’я колектив ДОУНБ  провів на свіжому повітрі, у садовому центрі "Сакура". 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Червня 


Абетка для новачків

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося друге заняття групи «Базова англійська 6.2.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».
Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото


 2 Червня 


Дізнємося більше про Японію - нашого східного друга

У відділі документів іноземними мовами розпочався сезон літніх дитячих таборів. Першими нас відвідали учні 5-6 класів з літнього табору СЗШ № 99.  Оскільки рік Японії в Україні триває ця тема продовжує звучати на наших зустрічах. Сьогодні ми приділили увагу знайомству з новою лексикою по темі "Японська їжа" та мистецтвом орігамі. Без розваг не обійшлося. Діти змагалися в мистецтві складання англійських слів із наданих літер.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


Право молоді – турбота держави

 Бібліотека відіграє важливу роль у створенні загальнодоступного інформаційно-правового простору для громади, бо вона є найбільш доступною установою, яка володіє документально-інформаційними ресурсами з питань права. У межах соціокультурного проекту «Правова культура – міцність держави» відбувся День права  для  учнів Юридичного ліцею. Разом з бібліотекарами ліцеїсти поміркували щодо прав молоді та відповідальності держави за їх дотримання.Фото1  Фото2  Фото3


 3 Червня 


Пізнаємо США: Американське свято «День Пам’яті» та його традиції

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася традиційна зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» для всіх бажаючих покращити знання англійської мови. До зустрічі долучився американець, друг центру і волонтер, пан Джейсон. Було цікаво дізнатися про те, як він особисто відмічає День пам’яті загиблих американців у Громадянській війні за Незалежність, 1-й Світовій та 2-й Світовій.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Червня 


Роздуми про важливе: осяянні Святим Духом


День Святої Трійці
– свято особливе. Крім прикрашання наших будинків і святих храмів зеленню, що, звісно, є гарною традицією, ми повинні замислитися над глибшим змістом цього небесного дійства. В цьому нам допоможуть матеріали документально-ілюстративної виставки «Дух Святий, Утішитель», яка розгорнута у відділі періодики.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7

 6 Червня 


Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку «У гармонії з природою» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, який відзначається 5 червня.

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2

 6 Червня 


"Веселий час! Прийшли канікули до нас!» 
Літня Альтанка на ж/м Калиновський запросила групу молодших школярів літнього табору школи№47 на літературний квест «Бібліотека казкових героїв» з нагоди дня народження О.С.Пушкіна. Щоб придбати читацький квиток до бібліотеки, дітям потрібно було відгадати казкових героїв за абеткою, потім віднайти у книгосховищі книгу, авторський знак якої відповідає першій букві  імені казкового героя, відповісти на запитання вікторини і намалювати на асфальті малюнок і…перепустка до бібліотеки твоя! Із задоволенням дивилися короткометражні мультфільми про книги, гортали новинки і подорожували залами двоповерхової бібліотеки протягом двох годин.   


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


 День народження поета

 Клуб книголюбів «Літературна вітальня» запросив  усіх поціновувачів творчості Алєксандра Сергійовича Пушкіна  відсвяткували день народження поета. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


Експрес-курс «Активуй англійську! 6.3.»

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Одинадцята група студентів виконала домашнє завдання – підготувала розповідь про себе першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира. Мої сусіди». Навчилися описувати не тільки свою власну оселю, а й традиційне українське житло – українську хату-мазанку. Вона зроблена з глини та вкрита соломою, оточена садками, оспівана в українських поезіях. Нам є чим гордитися і є про що оповідати іноземним гостям України!

фото  фото


 6 Червня 


Вивчаємо англійську весело!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжуються навчально-розважальні заходи для школярів з літніх таборів міста. Діти з ЗОШ №99 прослухали презентацію "Місто Дніпро - це Україна!", яка навчила їх впевнено розповідати іноземним гостям міста про Дніпро, його туристичні принади та особливості української кухні.
Особливо юним гостям центру  сподобалися лексичні англомовні ігри зі SMART-дошкою. Діти по черзі виконували веселі завдання. Найбільш активні отримали нагороди-сувеніри на пам’ять.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 6 по 27 Червня 


Відкриття виставки плакатів «Корупція – це…»

До Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки дісталася мандруюча виставка плакатів «Корупція – це ...», дякуючи Посольству США в Україні і культурному центру «Американський Дім (м.Київ).
Корупція є серйозною проблемою для Україні. Члени англомовного клубу «Добра розмова» обговорювали цю тему раніше на своїх зустрічах. І ось до їх уваги та всіх відвідувачів бібліотеки розгорнуто виставку з 15-ти плакатів. Їх автори учасники 4-х міжнародних конкурсів. Ці роботи критикують корупцію у оригінальний художній спосіб, наголошують увагу на проблемі, пропонують способи як позбавитися цього ганебного явища в нашому суспільстві.
Маєш інформацію про явище – можеш сформувати власну думку та ставлення до нього. В цьому нам допоможе мистецтво плакату. Будемо свідомими громадянами – зупиним корупцію разом!
Виставку розгорнуто на  майданчику відділу документів іноземними мовами. Переглянути її можливо в робочі години бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото


 7 Червня 


 Чарівниці вишивки

 Відбулася презентація виставки творчих робіт дніпропетровських майстринь з української вишивки «Вишивка: знайти, відтворити, передати». Куратор проекту – Галина Хмель-Дунай, майстер ручної вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Червня 


Літо – прекрасна пора розпочати нові стосунки

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали чудову романтичну мелодраму «500 днів літа» (2009, англ. «500 Days of Summer»).
Це історія про безнадійно закоханого хлопця. Але як завоювати серце дівчини, якщо вона абсолютно не відповідає йому взаємністю, бо не хоче ніяких романтичних відносин і не вірить у кохання? 500 днів тривали стосунки, але хепі-енд не трапився.
Глядачі фільму були різного віку і по-різному відреагували на цю романтичну історію. Хтось філософськи – спокійно, згадав вислів З.Фрейда про неможливість дружби між жінками і чоловіками. А юний максималіст був просто здивований сюжетною розв’язкою. Дивимося сучасне кіно, розмірковуємо, душевно збагачуємося та покращуємо знання англійської мови.

фото


 7 Червня 


Бібліотечний квітник

 Люди давно помітили здатність деяких рослин впливати на людське життя: притягувати гроші, удачу, здоров’я. Деякі з них здавна вважаються покровителями  жінок, допомагають їм віднайти кохання і створити щасливі подружні відносини. Не випадково квітучі рослини посідають таке важливе місце в житті жінки. Вони приносять радість і гарний настрій в наше життя, облагороджують його. Протягом життя жінки завжди обирали ті квіти, які приносили їм щастя, кохання, цілющі сили, стерегли їх жіночі таємниці та  привертали увагу чоловіків. Взагалі то, улюблені квіти зможуть багато розповісти про саму жінку. Бібліографи створили нову книжкову міні -  інсталяцію, дібравши чудові видання про рослини, що квітнуть цілий рік у будинку, квартирі, офісі тощо. Книжки про квітництво допоможуть нашим відвідувачам дізнатися про секрети сучасного фітодизайну та отримати інформацію про квітковий гороскоп та  чарівну мову квітів.  Цікаво, що господині ВНІіБ  представлені  на світлинах у  яскравих квіткових уподобаннях.  Тож бібліотечний квітник чекає на Вас!
Фото1


 7 Червня 


Свіжа періодика щотижня.

Щовівторка у відділі періодики можна ознайомитися з найцікавішими журнальними та газетними публікаціями.

 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 З 7 по 8 Червня 


Вчений секретар Юлія Зюлева взяла участь у ІІ Форумі креативних індустрій "Креативні індустрії для активного життя". Форум є частиною проекту "Містки громадської активності" (за фінансової підтримки ЄС), організатор форуму БФ "Помагаєм". Учасниками події стали більше двохсот осіб: автори та розробники проектів, творчі підприємці, менеджери культури, спортивні функціонери, представники профільних організацій з різних регіонів України. Програма форуму охопила такі тематичні напрямки як спорт, туризм, активний відпочинок, реабілітацію людей з інвалідністю, організація міського середовища, технології транспорту, зв'язку та інші напрямки, які допомагають людям відчувати себе активними членами суспільства і сприяють мобільності у широкому сенсі. 
фото 1


 8 Червня 


"Динамічна англійська", або навчальні розваги для школярів

В межах проекту «Літо з центром "Вікно в Америку» група дітей з літнього табору школи No.99 відвідали бібліотеку, де на них чекали нові приємності – навчально-розважальна програма, присвячена улюбленим домашнім тваринам і смачним фруктам! Діти активно реагували на завдання, радували обізнаністю, відео-ролики піднімали настрій і допомагали правильно вимовляти англійські слова. Представлена інформація була адаптована для школярів, мала навчальний характер і містила розважальні паузи. Діти підспівували, пританцьовували, із задоволенням плескали у долоні.
До "розумної дошки" вишикувалася черга з бажаючих відповідати на її питання. Тож вчили англійську весело.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Червня 


Читати - це пізнавати!

Продовжується навчально-просвітницький проект "Експрес-курси "Базова англійська" в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Відбулося третє заняття групи, яка під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк вчить алфавіт, правила читання голосних і приголосних звуків, основи транскрипції, нову лексику. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, це в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото  фото


 8 Червня 


«Бібліотечна альтанка» запрошує вивчати іноземні мови

Рік Японської мови в Україні триває. Співробітники відділу документів іноземними мовами та інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вийшли зі стін бібліотеки (на проспекті Д.Яворницького, 18) ближче до пересічних жителів міста, щоб розказати їм більше про далеку і чарівну країну Японію та запросити вивчати японську мову за допомогою сучасних підручників у бібліотеці. Всі охочі знайомилися з виставкою «Японія: від А до Я» / «Japan: from A to Z» та  добіркою японських ієрогліфів, вони могли опанувати мистецтво орігамі – виготовити квітку, пташку чи серце.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Червня 


«Економіка спільної участі: аспекти інтелектуальної власності»

В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу за інтересами «Академія досліджень та винахідництва». На засіданні обговорювалась тема  «Економіка спільної участі: аспекти інтелектуальної власності». Під час заходу кожен відвідувач дізнався про зміни у сфері інтелектуальної власності, про інноваційну діяльність в Україні. Всі бажаючі отримали відповідь на питання трансферу технологій інтелектуальної власності та стартапів.


фото  фото  фото  фото  фото

 З 8 по 10 Червня 


Деякі аспекти діяльності профспілок

Голова профкому КЗК "ДОУНБ" Катерина Сохромова взяла участь в семінарі для голів первинних профспілкових організацій, що проходив у два етапи. На першому етапі розлядали питання фінансової й господарської діяльності профспілкових організацій. На другому "Колективний договір: практика застосування". 

фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


 Головна книга держави

До Дня Конституції України у відділі читальних залів відкрита ілюстративно-документальна виставка «Головна книга держави».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 9 Червня 


«Розумні» бібліотечні розваги для школярів

До навчально-розважального проекту «Літо з центром "Вікно в Америку» долучилися діти з літнього табору №Сонечко» школи No.23. Школярі 1-4-х класів (близько 80 чоловік) відвідали декілька відділів бібліотеки, де на них чекала цікава інформація про Сполучені штати Америки, веселе музичне відео, розмальовки та лексичні англомовні ігри з «Розумною дошкою». Діти підспівували, із задоволенням плескали у долоні разом з модератором зустрічі С.Усенко. Активні та дотепні отримали сувеніри на пам’ять. Біля "Розумної дошки" знову вишикувалася черга з бажаючих відповідати на її питання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Червня 


«Наші океани – наше майбутнє»!

Віддаючи шану всім, хто бореться із забрудненням світового океану, та на честь Дня світового океану (8 червня) члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» взяли участь у дискусійній зустрічі. Модератор клубу Тамара Гаврилюк підготувала цікаве відео для перегляду і обговорення,  текст для читання і перекладу про запобігання забрудненню океану пластмасою, дискусійні питання.  Група засвоїла нову лексику. Наш американський волонтер містер Джейсон із задоволенням був нашим експертом у обговоренні отриманої з інтернету інформації.
Вражаючим було завершення зустрічі – всі разом переглядали відео про архіпелаг  Флоріда-Кіс.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Червня 


 Реальна людина. Пастир. Вчений. Святий.

До 140-річчя з дня народження святителя Луки (Войно-Ясенецького), великого подвижника Православної церкви, вченого хірурга, доктора медицини, архіепископа Кримського у відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку "Святитель Лука: лікар і архипастир".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Червня 


Презентація виставки "Корупція - це ..."

Члени англомовного клубу "Добра розмова" познайомилися з мандруючою виставкою плакатів «Корупція – це ...». Клубники обговорювали цю тему раніше на своїх зустрічах. І ось до їх уваги та всіх відвідувачів бібліотеки розгорнуто виставку з 15-ти плакатів. Їх автори учасники 4-х міжнародних конкурсів. Ці роботи критикують корупцію у оригінальний художній спосіб, наголошують увагу на проблемі, пропонують способи як позбавитися цього ганебного явища в нашому суспільстві.
Маєш інформацію про явище – можеш сформувати власну думку та ставлення до нього. В цьому нам допоможе мистецтво плакату. Будемо свідомими громадянами – кожен у змозі особисто розірвати корупційні ланцюги.

фото  фото  фото  фото  фото


 11 Червня 


 А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
                                                                І. Драч
Для того, щоб осягнути бездонну душу українського народу, треба послухати українську пісню. В цих піснях і кохання, і побутове життя, і праця, і військова слава. Вони надзвичайно мелодійні, щирі, вони несуть світло та свято життя, добробут, гумор, що найкраще характеризує національні риси нашого народу. Саме такі пісні, які хочеться слухати знову й знову, дарував для мешканців і гостей нашого міста музикант, композитор, співак і поет Олег Мелещук на своєму творчому вечорі «Взяв би я бандуру».
 
Повнiше
 
фото 1

 12 Червня 


 Бібліотека - працівникам культури

 Відбулася інформаційна година для працівників клубних закладів області. Завідуюча  Світлана Пономаренко розповіла про можливості і бібліотечні послуги, познайомила з сайтом та електронними сервісами бібліотеки, провела екскурсію за книжковими та творчими виставками, які демонструються у відділі.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Червня 


У казки на гостинах
Пізнавальну мандрівку в світ літературної казки здійснили юні читачі шкільного табору школи № 47, які завітали до Альтанки відділу абонемента. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Червня 


Літня альтанка з книгою і не тільки…
 Відділ абонемента підготував для малечі літнього табору школи №108 каскад літературних задоволень: гру в казку з перевтіленнями у літературних героїв, музичну вікторину, квест та ще чимало приємних сюрпризів. 

фото  фото  фото  фото

 13 Червня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов методичний тренінг для вчителів англійської мови «Сучасні прийоми активізації пізнавальної діяльності та оволодіння учнями середньої школи комунікативними компетенціями на уроці англійської мови».

Тренінг проводив старший методист Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Роберт Хартіган (Лімерік, Ірландія). На семінарі були присутні більше 60 осіб. Був розіграш подарунків. Всі отримали сертифікати.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Червня 


 «Бібліотечна альтанка»
запрошувала гостей і мешканців міста приєднатись до обговорення теми «Мандрівка Україною».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 13 Червня 


Про свою родину англійською

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Група студентів, що вивчає курс "Активуй англійську!" виконала домашнє завдання – підготувала розповідь про зовнішній вигляд членів своєї родини та про риси їх характерів. Завдання цікаве і непросте. Щоб його виконати потрібно знати багато спеціальної лексики. Завжди готова допомогти вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Червня 


Новаторські підходи в американському агро-бізнесі

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про новаторські підходи в агро-бізнесі США.
Наші українські глядачі були здивовані тим, що в США існує і набирає популярності агро-туризм. Не тільки дітям, але й дорослим цікаво як ростуть знайомі овочі. Натуральні молочні продукти зараз можна придбати у фермерів, а у містах поширилося захоплення городами, люди вирощують городину самостійно. Американці усвідомили цінність органічних овочів і тепер вирішують проблему марнування харчів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 13 Червня 


«Розумні» і веселі бібліотечні розваги на всяк смак

Навчально-розважальний проект «Літо з центром "Вікно в Америку» триває. Сьогодні нас відвідали три групи дітей. Більш дорослі школярі зі школи №99 подивилися слайд-презентацію «Вашингтон – столиця США». Були уважні і добре відповідали на питання бібліотекаря (Т.Гаврилюк), на кінець зустрічі найбільш активні отримали блокноти і ручки у подарунок. Вчитель Ірина Леонідівна висловила подяку від імені керівництва табору і запевнила в бажанні співпрацювати в майбутньому.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 14 Червня 


  Урок духовності «Життєві цінності Реформації» (до Дня відзначення в Україні 500-річчя Реформації) відбувся у відділі читальних залів для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 14 Червня 


Кіномистецтво розважає, навчає, виховує

Члени англомовного кіноклубу по середах в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали і обговорювали історично-пригодницький фільм «Король Артур» (2004, англ. King Arthur), що мав неабиякий комерційний успіх у рік виходу. Тоді його подивилися 8 млн. людей.  Події Середньовіччя не залишили байдужими  й українських глядачів. Після перегляду жваво обговорювали художні якості та історичну правдивість зображеного у фільмі.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 14 Червня 


Здійснено  виїзд до Петриківської районної бібліотеки. Фахівці  КЗК «ДОУНБ» - заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є здійснили виїзд з метою контролю по виконанню необхідного обсягу робіт до проведення обласної літньої школи молодого бібліотечного лідера «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини – 2017». 
Повнiше
 


 14 Червня 


Свіжа періодика щотижня.

Щовівторка у відділі періодики можна ознайомитися з найцікавішими журнальними та газетними публікаціями.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


Бібліотечне літо в Альтанці
У відділі абонемента продовжує працювати літня Альтанка, а відвідали її  діти літнього табору школи №63. На диво, діти показали себе гарними знавцями казок, цікавими співрозмовниками, «музикантами», «художниками» і залюбки прийняли участь в літературному квесті, іграх на майданчику,  конкурсі малюнку, музичному кіоску. А також обрали книги з виставки для читання на літніх канікулах.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов день інформації для вчителів англійської мови, які підвищують кваліфікацію в інституті післядипломної освіти. Вчителі ознайомилися з бібліотечним сайтом, з інформаційною базою ElibraryUSA, із заходами до року Япониї в Україні, які проводять співробітники відділу. Потім всі із задоволенням ознайомилися з періодичними виданнями з питань методики викладання англійської мови.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


 Презентація книги Михайла Селезньова «Однокашники»
відбулась у відділі читальних залів в рамках регіональної кампанії «Улюблені поети Придніпров’я» (проект «Читаємо разом»).
                                           
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 15 Червня 


Цифри – це важливо!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося друге заняття групи «Базова англійська 6.4.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».
Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Сьогодні вивчали назви цифр та правила вимови «великих цифр» - років.
Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото


 15 Червня 


Про американське мистецтво українською

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про американське мистецтво, що є рушійною силою соціальних процесів, засобом боротьби з негативними явищами та способом привернути увагу до глобальних проблем суспільства.
Глядачі уважно дивилися, дивувалися побаченому та особливо зраділи інформації, що ми, українці, можемо подорожувати архівами музею Метрополітен не виходячи з кімнати – онлайн!
Дякуємо українській  службі Голосу Америки та Державному департаменту США за надану можливість дізнаватися більше цікавого і корисного. Перегляди наступних серій циклу будуть анонсуватися додатково.

фото  фото


 15 Червня 


Дитячий кінозал у дії

Навчально-розважальний проект «Літо з центром "Вікно в Америку» триває.
Юні гості бібліотеки з літнього табору «Сонечко» (ЗОШ №23) розділилися на дві команди: «Дівочий клуб» та «Хлоп’ячий клуб». Дивилися відео про правила поведінки у бібліотеці (головні – не шуміти, вчасно повертати книги і не бруднити їх), гортали дитячі книжки, здійснили віртуальну подорож столицею США містом Вашингтоном, насолодилися англомовним мультфільмом про пригоди дівчинки з золотим волоссям у лісі. Переконалися, що посмішка допомагає вирішувати проблеми і знаходити нових друзів!

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


На майданчику біля бібліотеки у «Бібліотечній альтанці» відділ періодики розгорнув Прес-мозаїку «Цікаво про різне», «Різноманіття періодичних видань» та вікторин, ребусів, кросвордів. 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


Літо, зігріте книгами
Під літню Альтанку відділу абонемента завітав загін шкільного табору школи №108. З метою залучення дітлахів до читання бібліотека запропонувала нові дитячі книги, організувала бук-квест за літературними персонажами, ігрову лоцію  «Увімкни казку», літературно-музичні перегони та інші. 


фото  фото  фото  фото

 16 Червня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко привітала колег Покровської центральної районної бібліотеки з відкриттям безкоштовного коворкінг-центру. Проект реалізований завдяки співпраці Дніпропетровської ОДА, Покровської РДА та німецької федеральної компанії GIZ. На його реалізацію Уряд Німеччини надав 430  тисяч гривень. Для створення сучасного бібліотечного простору був зроблений ремонт, зали облаштовані необхідними меблями, комп’ютерною, офісною та аудіотехнікою. На прохання  користувачів була придбана швейна машинка та організовані для них майстер-класи з рукоділля.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 17 Червня 


Співробітники відділу документів документів іноземними мовами продовжили спілкування із школярами літнього табору СШ № 23. Це знову була Японія, японська їжа, напої, ігри. Діти із задоволенням вчилися грати в ігру аяторі – гра із нитками або стрічками.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Червня 


Звикаємо до нових свят в календарі: День батька

Покращити знання англійської мови, дізнатися щось нове і надзвичайно цікаве про США, зустрітися зі справжнім американцем можна відвідавши засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Приємним сюрпризом була поява волонтера центру містера Келлі. Він розповів про свої подорожі країнами Східної Європи та відповідав на питання клубників.
Новачкам і постійним членам клубу була запропонована інформація про День батька, який стає популярним і в Україні.
 
Повнiше
 
фото  фото


 19 Червня 


Спеціалісти бібліотеки підготували скайп-конференцію на тему "Кращі практики у сфері культури в об'єднаних територіальних громад". Скайп-конференція була зорієнтована на заохочення ОТГ до наповнення необхідною інформацією розділів на сайті decentralization.gov.ua, зокрема розділу "Культура". Заступник директора з наукової роботи Т. О. Абраїмова проінформувала представників ОТГ про "План заходів з розвитку публічних бібліотек на 2017-2019 рр." та "Концепцію розвитку публічних бібліотек Дніпропетровської області (на період 2017-2020 рр.)". Також були надані зразки для оформлення "Положення про публічну бібліотеку об'єднаної територіальної громади" та "Положення про централізовану бібліотечну систему".


 20 Червня 


Не вір, подумай!

Інтерактивний тренінг «Практична медіаграмотність в інформаційному суспільстві: концепції медіаосвіти та вивчення схем дослідження відео сюжетів» провела завідуюча сектором соціокультурних проектів та зовнішніх зв’язків Катерина Сохромова для учасників обласної літньої школи молодого бібліотечного лідера.
 
Повнiше
 
фото  фото

 20 Червня 


Літо люблять всі! А книги?

Під літню Альтанку завітали діти шкільного табору КЗК СЗШ №63 і прийняли участь в циклі заходів літнього читання. Родзинкою заходу стали нові дитячі книги та музична вікторина - лист літературних героїв. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 20 Червня 


Унікальні гості у Дніпровському центрі «Вікно в Америку»!

Відбулася презентація українсько-американського проекту – Ukraine Inside Out (Експедиція по всіх регіонах України за одне літо на мотоциклі).
Автори і безпосередні учасники проекту – американець і українка, ентузіаст мотоподорожей і журналістка, що пише про туризм, планують на основі отриманої та задокументованої під час подорожі інформації, фото та відеоматеріалів створити travel app (туристичний мобільний застосунок) англійською, українською та російською мовами, що буде у вільному доступі для всіх бажаючих подорожувати Україною.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 20 Червня 


Ми любимо спорт і гордимося досягненнями дніпровських спортсменів

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Група студентів, що вивчає курс "Активуй англійську!", виконала домашнє завдання – підготувала розповідь про улюблені чи популярні види спорту. Футбол, баскетбол, веслування, легка атлетика і навіть хокей - про такі види спорту були їх розповіді.
Завжди готова допомогти вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк.

фото  фото


 З 20 по 23 Червня 


На майданчиках ДОУНБ та ЦБ смт Петриківка  вперше  відбулась обласна  літня школа «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини - 2017». В обласній універсальній науковій бібліотеці молодих бібліотекарів-лідерів зустрічали провідні спеціалісти «научки» молодіжного віку. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13  фото 14  фото 15  фото 16  фото 17  фото 18  фото 19  фото 20  фото 21


 21 Червня 


Іноді інформація наражає на небезпеку

Члени англомовного кіноклубу по середах переглядали психологічний трилер «Перекладачка» (англ. The Interpreter, 2005), що було знято талановитим режисером Сідні Поллаком. Фільм оповідає історію працівниці Організації Об'єднаних Націй та агента ФБР без стрілянини і бійок, але напруження тривало до самих останніх кадрів. Після перегляду глядачі радо скористалися нагодою обговорити фільм разом з носієм мови, американцем Джозефом Баттілегою.
Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 21 Червня 


Свіжа періодика щотижня.

Цього тижня пропонуємо ознайомитись з публікаціями про те:

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 21 Червня 


Книжкове літо, будь зі мною!

 Бажаєте отримати позитивні емоції від барвистого літа, від зустрічі з гарними книгами та  поповнити багаж необхідних знань? То ж скоріш до бібліотеки! У нас цікаво! Цього дня у бібліотечній альтанці на дітей з літнього табору СЗШ №2  чекав яскравий інформаційний коктейль. Школярі дізналися багато корисного  про виникнення книги та прослухали «Урок анатомії книги» (складові частини «зовнішності» та «нутрощів» книги). Нікого не залишила байдужим книжкова   виставка «Чарівний світ енциклопедій», де були представлені довідкові видання різноманітних серій. Дуже весело пройшла інтерактивна гра «Хитрющі запитання» і «Так, чи ні?». Діти із задоволенням змагалися: хто скоріше надує повітряні кульки зі смайликами. З гарним настроєм та смаколиками школярі ще довго гомоніли біля стін бібліотеки.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 22 Червня 


Крок за кроком до мети

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося заняття групи «Базова англійська 6.5.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».
Група вже більш впевнено читає прості слова, пам’ятаючи про правила читання голосних і приголосних англійських звуків. Лексичні вправи, що добрала вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк, поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе нашим курсистам у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото


 22 Червня 


Цікаво про Америку

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про новаторські підходи в агро-бізнесі США.
Наші українські глядачі були здивовані тим, що в США існує і набирає популярності агро-туризм. Не тільки дітям, але й дорослим цікаво як ростуть знайомі овочі. Натуральні молочні продукти зараз можна придбати у фермерів, а у містах поширилося захоплення городами, люди вирощують городину самостійно. Американці усвідомили цінність органічних овочів і тепер вирішують проблему марнування харчів.

фото  фото  фото


 22 Червня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко виступила з інформаційним повідомленням «Проектна діяльність бібліотеки на допомогу навчальному процесу» на педагогічній нараді в Дніпропетровському політехнічному коледжі та зупинилася на інформаційно-просвітницьких проектах, мета яких надати вчителям інформаційно-бібліографічну підтримку, спрямовану на посилення ролі національно-патріотичного виховання.
фото 1


 22 Червня 


"Бібліотечна альтанка"

На подвір`ї, на пр. Д. Яворницького, біля входу до бібліотеки, до уваги перехожих працівниками патентно-технічного відділу було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Японія – країна незвичайних винаходів» та проведено інтелектуальну гру «Назви винахідника». Захід привернув увагу перехожих, і всі з задоволенням приймали участь в грі, та отримували солодкі призи.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Червня 


У цей день починалась війна …
До Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні відділ абонемента провів тематичну годину, завітавши до територіального центру соцобслуговування Амур-Нижньодніпровського району.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 23 Червня 


Круглий стіл за зміцнення діалогу

Представник бібліотеки, керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко, взяла участь у Круглому столі за зміцнення діалогу між громадянським суспільством, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та Національною поліцією у питаннях запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті у регіоні (м. Дніпро).
Зазначена мета заходу відповідала загальним цілям Національної стратегії у сфері прав людини, що спрямована на об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та недискримінації.
У програмі заходу розглянули такі питання:
1.    Презентація дослідження «Злочини на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ в Україні у 2014-2016 роках»...
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 23 Червня 


«Від людини до людини йде Закон громадянина»
Напередодні святкування Дня Конституції України відділ абонемента організував виїзд до територіального центру соцобслуговування Індустріального району та провів інформаційну годину. 
 
Повнiше
 
фото  фото

 24 Червня 


Вчасне інформування попереджає злочини на ґрунті ненависті

Члени англомовного клубу традиційно зібралися на засідання клубу «Добра розмова», щоб спілкуватися англійською мовою, збільшувати активний словниковий запас – вивчити нові терміни і сленгові слова. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк  добрала матеріали присвячені місячнику боротьби за права ЛГБТ (LGBT Pride Month), бо в червні 1969 році трапилися перші протести невдоволених, розпочався сучасний рух правозахисників ЛГБТ.
Оскільки права геїв, лесбіянок, бісексуалів та транссексуалів за останні роки визнано у багатьох країнах світу, то і ми, українці, маємо визначитися і сформувати своє ставлення до цього явища. В першу чергу ми маємо бути толерантними (терпимими) до представників ЛГБТ спільноти і ніхто не має права вчиняти злочини ненависті на ґрунті інших сексуальних поглядів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


 «Я воспевал тебя, мой край» М.Мілаш

В теплій душевній атмосфері пройшов вечір пам’яті Миколи Ілліча Мілаша, поета-фронтовика, члена регіонального і міжрегіонального Союзу письменників Придніпров’я, Міжнародного письменницького союзу та Конгресса літераторів України. Олег Мелещук зібрав друзів, однодумців, шанувальників творчості поета.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 27 Червня 


Спека ускладнює навчання, але ми наполегливі!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». 6 тижнів група "Активуй англійську!" займається під керівництвом бібліотечного працівника Т.Гаврилюк і за допомогою підручника видавництва McMillan Language House.  Група, вивчила найбільш корисні і актуальні розмовні теми (Мій дім, Моя родина, Моя професія, Спорт, Покупки та ін.), нову лексику і граматичні конструкції, продовжує дізнаватися про тонкощі етикету та англійську ввічливість, оволодіває навичками світської бесіди.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Червня 


У межах проекту "Улюблені поети Придніпров'я", поетеса Людмила Некрасовська презентувала свою збірку "Аудит душі".

фото  фото

 27 Червня 


Відверто про Америку: Американська глибинка

Дніпровський центр «Вікно в Америку» відвідав американський журналіст Зореслав Байдюк, що 17 років працює у великій медійній компанії «Голос Америки» (українська служба), якій цього року виповнюється 75 років. Тож у керівництва компанії виникло бажання дізнатися що українці думають про ці програми, чи дивляться вони їх. 
Українська служба "Голосу Америки" має унікальну можливість з перших вуст передавати своїм глядачам в Україні інформацію про життя у Сполучених Штатах. Пан Зореслав та інші кореспонденти подорожують у найвіддаленіші куточки країни і демонструють Америку без прикрас. На зустрічі була представлена серія відео-замальовок «Американська глибинка» / “Off the highway”  про крихітні містечка та поселень вздовж річки Міссісіпі.
Америка стає більш зрозумілішою після таких зустрічей! Культурні програми за підтримки Посольства США в Україні сприяють порозумінню між Україною та США, прості українці стають поінформованими, більш толерантними, відкритішими, доброзичливішими.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Червня 


Права і свободи людини і громадянина є фундаментальним надбанням людства, адже дозволяють йому задовольняти свої потреби та реалізовувати власний потенціал у різних сферах суспільного життя. Особливе місце у системі прав і свобод людини і громадянина посідають конституційні права і свободи, які разом із відповідними обов’язками встановлено в основному законі кожної держави. До Дня Конституції України відділом періодики організовано документально-ілюстративну виставку "Свобода слова і права людини - наш закон". 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 28 Червня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "28 червня - День Конституції України".


 29 Червня 


Абетка для новачків

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергове заняття групи «Базова англійська», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська».
Під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк група повторювала алфавіт, вчила правила читання голосних і приголосних звуків. Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією, яка в майбутньому допоможе у спілкуванні з іноземцями.

фото  фото  фото  фото  фото


 29 Червня 


Запроcили до «Бібліотечної альтанки». 

З початком літа і туристичного сезону майже кожен переймається питаннями: як відпочити, куди поїхати, що подивитись? Доречною підказкою для мешканців міста стала віртуальна подорож за мистецькими альбомами і путівниками  «Подорожуй музеями світу разом з книгою». Зацікавлені змогли дізнатись про історію створення найвідоміших художніх галерей світу, познайомитись зі скарбами унікальних колекцій, переглянули репродукції шедеврів майстрів мистецтва. Охоче перехожі брали участь у вікторині «Вгадай назву відомої картини», де були представлені листівки з репродукціями Репіна, Левітана, Білокур, Пимоненка, Башкірцевої.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Червня 


В  центральній бібліотеці міста Тернівка  відбувся черговий семінар-тренінг  зі створення електронного каталогу. Захід організовано  в межах регіонального проекту «Електронний каталог». 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 29 Червня 


За що ми любимо детективи? Кожен у них знаходить своє. Одним подобається позмагатися з автором і вгадати злочинця з перших сторінок, іншим цікавий  сам процес розслідування. Для всіх шанувальників цього популярного жанру працівники відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів на бульварі, коло приміщення бібліотеки в літній альтанці розгорнули книжкову виставку «Загадковий інтригуючий детектив». На полицях була представлена його широка палітра: від творів класиків Артура Конан Дойла і Агати Крісті, визнаних майстрів Жоржа Сименона і Джеймса Гедлі Чейз до наших сучасників – Куркова, Мариніної і  Акуніна. Щоб поринути у детективні  лабіринти, перехожим було запропоновано пройти літературний тест «Великі сищики і детективи» - відмінний спосіб перевірити, наскільки добре ви розбираєтеся в цій темі. 

фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека