Протягом мiсяця 


Безсмертна слава у віках
З нагоди Дня Перемоги в патентно-технічному відділі експонувалася виставка-спогад «Безсмертна слава у віках», яка нагадала якою великою ціною дісталася Перемога.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


До дня Європи в  Україні  

Увазі відвідувачів представлена виставка  «В розмаїтті польської культури», на якій були представлені довідники та культурологічні нариси про національні традиції поляків, твори художньої літератури польською мовою, альбоми репродукцій та фотографій митців, книги про музичну культуру Польщі, нотні збірки, мемуарні видання про діячів театру і кіно. Приємним додатком до виставки була мультимедійна презентація «Трилогія Генріка Сенкевича у кінофільмах Єжи Гофмана».

фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Друга світова війна в історичній пам'яті України". До Дня пам'яті та примирення.


 Протягом мiсяця 


Місто зустрічі - бібліотека
Цікаві зустрічі друзів-однодумців відбувались в патентно-технічному відділі у творчій лабораторії «Коворкінг-офіс» яка діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера». 

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 «Європа без кордонів»

У відділі читальних залів до Дня Європи в Україні представлена книжкова виставка «Європа без кордонів».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 Протягом мiсяця 


 «Пам'ятаємо! Перемагаємо!»

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у відділі читальних залів відкрита  ілюстративно – документальна виставка «Пам'ятаємо! Перемагаємо!»
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 Протягом мiсяця 


Дружба між Україною та США надає нові можливості

До уваги учнівської та студентської молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.

фото


 Протягом мiсяця 


Вивчаємо англійську мову у бібліотеці

Про важливість вивчення англійської мови, мови міжнародного спілкування, вже давно ніхто не сперечається. Бібліотека та інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запрошують всіх бажаючих відвідувати безкоштовні курси «Базова англійська мова» та «Активуй англійську!», англомовний клуб спілкування та переглядати американські художні фільми. До уваги наполегливих також розгорнуто виставку навчальних ресурсів центру «Вивчаємо англійську мову в нашій бібліотеці» - «Learn English in Our Library». Це – книги, підручники, енциклопедії, CD та DVD-диски, касети, аудіокниги, адаптована література для домашнього читання.
Всі навчальні матеріали подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років дружби українського та американських народів і за сприяння Посольства США в Україні.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Розмаїття нових видань
Відвідувачі патентно-технічного відділу знайомились з новими надходженнями до фонду відділу які демонструвались на постійно діючій виставці «Розмаїття нових видань». Особливу увагу до себе привернув навчальний посібник «Патентологія», за яким студенти ВУЗів готувались до іспитів.


фото

 3 Травня 


На декілька доларів більше

Поєднують корисне з приємним щосереди члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони переглядають англомовні фільми, обговорюють їх, таким чином покращують знання  англійської мови. А ще вони радо спілкуються з американським волонтером паном Джозефом Батілегою, збагачуються  інтелектуально та емоційно.
Цього разу продовжили знайомство з творчістю актора Клінта Іствуда та  режисера Серджіо Леоне – переглядали фільм у жанрі вестерн «На декілька доларів більше».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 3 Травня 


Ні плагіату!

Поняття академічної доброчесності є всеохоплюючим. Воно стосується не лише невикористання таких елементів, як списування та плагіат, але й внутрішньої культури  особистості. У межах участі у бібліотечному інформаційно-просвітницькому проекті «Культура академічної доброчесності» фахівці  ВНІіБ  провели виїзний семінар: «Інтернет у  дзеркалі доброчесності» для курсантів I курсів  Дніпропетровського університету внутрішніх справ (ДУВС). На закінчення заходу представники кафедри філософії та політології передали до фонду бібліотеки новий підручник  «Принципи деонтології та права в історії філософії», підготовлений авторським колективом профільної кафедри.

Фото1  Фото2  Фото3


 4 Травня 


 «Жили та горіли разом зі своєю країною» 

Вечір-спомин «Жили та горіли разом зі своєю країною» до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся з очевидцем, дитиною війни, поетом Олександром Дьоміним.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 5 Травня 


Поет та художник

В рамках соціокультурного проекту «Шляхами долі, успіху та любові», у музеї «Літературне Придніпров’я», відбулась творча зустріч з поетом, есеїстом, художником, викладачем кафедри образотворчого мистецтва ДНУ імені Олеся Гончара Віталієм Старченко.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Травня 


Для мешканців і гостей нашого міста відбулася авторська програма Володимира Лук'яненка «Світле воскресіння» із циклу «Золоті купола Вітчизни» за участю провідних артистів театрів міста, ансамблю «Веселка» будинку творчості інвалідів, дитячої хорової групи «Джерело» недільної школи Свято-Успенського храму під управліням матінки Марини, сольних виконавців аматорської сцени.

 6 Травня 


Свято наближається – Євробачення-2017 у Києві

Сьогодні члени англомовного клубу «Добра розмова» / Gabfest мали чудову нагоду поспілкуватися на тему «Пісенний конкурс «Євробачення»: виклики та переваги проведення  Україні». Ліза Степанішина вдало дебютувала в ролі модератора клубу – підготувала цікаве відео для перегляду і обговорення,  текст для читання і перекладу, дискусійні питання. Наш американський волонтер містер Джейсон вкотре висловив свою думку-ставлення до України і був нашим натхненником під час спілкування в парах.
Бібліотеку відвідувачі покидали наповнені новими знаннями і гарним настроєм.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


Команди рухають персонажів

Продовжуються БЕЗКОШТОВНІ заняття з програмування для дітей в межах Всеукраїнського проекту Code Club UA в центрі "Вікно в Америку Дніпро". Діти вже вміють обирати фон і героїв своєї програми-мультфільму, тож вчилися анімувати одночасно декілька персонажів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


У відділі періодики оформлено документально-ілюстративну виставку циклу "Літературний календар"  "Час Ульяненка ".  Виставка присвячена 55-річчю від дня народження Олеся Ульяненка, українського прозаїка, поета, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка).

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 8 Травня 


 До Дня перемоги у Другій світовій війні у відділі періодики розгорнуто документально-ілюстративну виставку - "Український вимір Другої світової війни".

 

 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  Фото4

 10 Травня 


А Ви вмієте брати на себе відповідальність у складних життєвих ситуаціях?

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали чудову стрічку «Дитина з Марсу» (2007, англ. «Martian Child»). Всіх глядачів схвилювала історія чоловіка-письменника, який не лише писав книжки, а й всиновив незвичайного хлопчика та зробив все можливе, щоб зробити його щасливим. Після перегляду було проголошено декілька цікавих промов англійською мовою. Навіть наша українська ментальність, усвідомлення складності процесів усиновлення дітей та їх виховання, не стали на заваді зрозуміти людські цінності, що підкреслив режисер фільму.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 11 Травня 


  У щотижневих надходженнях до відділу періодики наступне:  
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Травня 


До Дня Європи

Директор Тітова Н.М. з колегами взяла участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди відзначення Дня Європи.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Травня 


Про Другу світову війну англійською

Сьогодні члени англомовного клубу «Добра розмова» познайомилися з цікавими матеріалами з теми "День Перемоги над фашизмом у Європі". Модератор клубу Тамара Гаврилюк підготувала цікаве відео для перегляду і обговорення,  текст для читання і перекладу, дискусійні питання. Наш американський волонтер містер Джейсон, який давно цікавиться військовою історією, був нашим експертом у обговоренні отриманої з інтернету інформації.
Друга частина зустрічі відбулася у форматі "Швидка англійська" і була присвячена обговоренню питань по темі "День матері".

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Травня 


 До ювілею Майстра кіно
Відбулася кіно- година « Єжи Гофман та його фільми» до ювілею польського кінорежисера. Завідуюча відділом С. Пономаренко представила мультимедійну презентацію про цікаві сторінки життєвого та творчого шляху відомого режисера, познайомила із літературою про фільми та акторів, які створювали незабутні образи. Разом присутні переглянули фрагменти з документального фільму Є.Гофмана «Україна. Становлення нації».


фото  фото  фото  фото

 14 Травня 


 «Милая моя» 

Хто хоч раз не співав її під гітару? В кого вона не зачіпала невидимі струни душі і не примушувала серце швидше битися? Хто не завмирав від пісні, від якої стає настільки тепло на душі, що хочеться цю радість дарувати всім навколо? Саме такі пісні, які хочеться слухати знову й знову, дарував мешканцям і гостям нашого міста музикант, композитор, співак і поет Олег Мелещук на своєму творчому вечорі «Милая моя».

фото 1  фото 2

 15 Травня 


Моя сорочка вишиванка

Хіба ще є така краса

Моя сорочка вишиванка

                      В ній дух народу воскреса

До Всеукраїнського дня вишиванки у відділі періодики розгорнуто пізнавально-ілюстративну виставку "Вишиванка - душа народу"

 
Повнiше
 
ФОТО  фото  фото

 15 Травня 


Добропорядність в  учбовому процесі

У межах участі у інформаційно-просвітницькому проекті «Культура академічної доброчесності» фахівці  ВНІіБ  провели виїзний семінар: «Бібліографічний супровід курсових і дипломних робіт» для курсантів Дніпропетровського університету внутрішніх справ (ДУВС). Головна мета заходу – сприяти формуванню та становленню довіри до системи вищої освіти на засадах чесності, справедливості, відповідальності та взаємоповаги усіх учасників академічного процесу. Засади та правила бібліографічного опису законодавчих актів та учбових матеріалів сприятимуть першокурсникам вдало і успішно виконати сесійні вимоги.Фото1  Фото2  Фото3


 15 Травня 


Травневі екскурсії до бібліотеки!

Ці зустрічі вже стала щорічними і проходять під гаслом – «Що цікавого у бібліотеці?».


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 15 по 26 Травня 


Відбулись обласні курси підвищення кваліфікації для завідуючих сільськими бібліотеками ЦБС області « Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку». 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 16 Травня 


 Мультимедійна презентація «Сівач добра людського» до 105-ї річниці від дня народження письменника Михайла Панасовича Стельмаха в рамках проекту «Імена: відомі і повернені із забуття» представлена студентам ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 16 Травня 


 «Україна – Європа: діалог крізь віки та кордони»

Для студентів ВПУ №17 проведено інформ-досьє до Дня Європи - «Україна – Європа: діалог крізь віки та кордони». День Європи святкується у світі 9 травня з 1985 року, а також вважається Днем народження Європейського Союзу. В Україні ж свято відзначається з 2003 року та припадає на третю суботу травня.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 16 Травня 


Перед минулим  - зніміть капелюхи,
перед майбутнім – засукайте рукава…
 
 Ця народна мудрість стала  головним меседжем зустрічі бібліотекарів і  дітей з міського дитяче-молодіжного центру, яка проходила у межах реалізації  просвітницького  проекту  «Нам є ким пишатися: Галерея видатних постатей України». Багата славетними іменами українська земля – тому дуже важливо розвивати у школярів зацікавленість історією України,  виховувати  шанобливе ставлення до видатних українців і почуття власної гідності як представника свого народу. Цього разу мова йшла про першого українського фізика світового рівня – Івана Пулюя, відомого як українського винахідника Х–променів.Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 16 Травня 


Святкуємо Дні Європи в Україні.
У відділі документів іноземними мовами чергова зустріч з 5-Б класом  ССЗШ№ 141, яка була присвячена Дню Європи в Україні. Презентація «Європейські асоціації» викликала неабиякий інтерес. Школярі із задоволенням пригадували- з чим може асоціюватись  Італія, Франція чи інша європейська країна. Діти навчились вимовляти привітання польською, болгарською та іншими мовами. Звичайно, що не обійшлося без ігор. Цього разу учні вгадували  та правильно складали слова слова англійською мовою,  збирали із окремих деталей обличчя за описом англійською мовою. 

фото  фото  фото  фото  фото

 16 Травня 


            І знову- вівторок, і знову - нові надходження журналів, у яких: 

    - Идеи для дизайна ногтей;

                     - Чоловіки Ірини Вільде  ;

                     - Брокколи – выращиваем сами ;

                    - Чим ми дихаємо. 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 16 по 19 Травня 


Реформам в Україні - бути!

Директор ДОУНБ Надія Тітова та координатор центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко брали участь в всеукраїнському семінарі «Інформаційно-просвітницька діяльність у центрах "Вікно в Америку" в Україні» для директорів національних, обласних, вузівських бібліотек та для координаторів інформаційно-ресурсних центрів «Вікно в Америку», який підготували працівники Посольства США в Україні та гостинно зустрічала Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського.
Під час панельної презентації «Центр "Вікно в Америку" очима директора бібліотеки» відбулося підписання Угоди  про взаєморозуміння між відділом преси, освіти та культури Посольства США та Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Травня 


Життя без кохання – це несправжнє життя

Члени англомовного кіноклубу по середах в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали і обговорювали американську стрічку «До біса кохання». Це чудова, стилізована під ретро, комедія про шалену феміністку, про розвінчання світу жінок, що відмовилися від любові ...


фото  фото


 17 Травня 


 «Обереги в українській вишиванці»

У своїй лекції «Обереги в українській вишиванці» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія») розповіла про обереги наших пращурів відтворених на полотні.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 17 Травня 


 «Наукова та культурна спадщина Фридриха Фалвц-Фейна»

 Інформаційна подорож  Асканією-Новою «Наукова та культурна спадщина Фридриха Фалвц-Фейна» відбулася для студентів  ВПУ №17 (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 17 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. провела екскурсію-презентацію для колег з бібліотек області «Відкритий доступ до бібліотечних фондів як засіб залучення нових читачів до ДОУНБ». Фахівці ознайомилися з основними принципами  організації бібліотечного простору та зонування приміщень, відвідали оновлений відділ читальних залів з відкритим доступом до фондів, зручними меблями та яскравим дизайном та інші відділи обслуговування.


фото  фото  фото

 17 Травня 


Є співпраця – буде результат

 Бібліотека – це  величезний світ соціальних комунікацій для людей, поєднаних пошуком знань. Сьогодні книгозбірня спрямовує свою діяльність на вирішення проблем  та задоволення постійно зростаючих потреб громади, поєднуючи традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. Бібліотека вже не один рік поспіль тісно співпрацює з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.  Сучасним педагогам вкрай необхідно постійно займатися самоосвітою, щоб бути взірцем для своїх вихованців. У межах проведення інформаційної студії запрошені освітяни  ознайомилися з документально-інформаційними ресурсами та електронними сервісами ДОУНБ та отримали корисну інформацію яку подальше зможуть  використовувати безпосередньо у своїй діяльності.Фото1  Фото2


 18 Травня 


Свято української душі
В «Бібліотечній альтанці», на подвір`ї, на пр. Д. Яворницького, біля входу до бібліотеки, до свята вишиванки до уваги мешканців та гостей міста співробітники патентно-технічного відділу організували виставку вишитих робіт із колекції читачки нашого відділу, юної вишивальниці Аліни Голікової. Велику увагу перехожих привернув до себе майстер-клас який провела юна майстриня. Всі зацікавлені взяли участь у розгадуванні кросворду на знання українського одягу та отримали солодкі призи і позитивний настрій.


фото  фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


 Свято вишиванки

 Співробітники відділу представили виставку –перегляд «Вишиванка – поема життя», на якій окрім книг  присвячених народному мистецтву українців демонструвались старовинні вишиті рушники із колекції відділу, подарованих нашими читачами. Окремим експонатам понад ста років.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


Поміж узорів

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України - Світлана Макаренко провела майстер-клас з вишивки національного одягу для бібліотекарів та студентів Дніпропетровського училища культури.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


Бібліотечна альтанка

Співробітники краєзнавчого відділу взяли участь у проведенні Дня вишиванки. На проспекті Дмитра Яворницького біля входу до бібліотеки, лунали українські пісні. Присутні були вбрані в яскраві українські вишиванки. На виставці були представлені  книжки з колекцій відділу періодики, краєзнавчого, мистецтва та патентно-технічного відділів. Виставку було доповнено вишитими картинами завідуючої відділу періодики Браславської І.М. 
Також в цей день до краєзнавчого відділу на екскурсію завітали іноземні студенти місцевого ВУЗу. Співробітниця відділу Бєльська О.Ю. детально розповіла про роботу і специфіку відділу, про різноманітність фонду та послуги, які надає відділ та Бібліотека в цілому.

фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


Бібліотечний десант

 Університет митної справи та фінансів став третім вишем міста, до якого представники ДОУНБ завітали у межах інформаційно-просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності». Майбутні фахівці митної експертизи  дізналися, що академічна доброчесність передбачає, що студенти в процесі навчання   керуються, передусім, принципами чесності, чесної праці та навчання. Плагіат, списування, несанкціоноване використання чужих напрацювань є неприйнятними і жодним чином не толеруються в спільноті. Значну увагу було приділено авторському праву і використанню міжнародних стилів бібліографічних посилань. Зустріч виявилася цікавою і для старшокурсників, і для бібліотекарів. Наприкінці  «бібліотечний  десант» завітав до  декана юридичного факультету і домовився про подальшу співпрацю. З вересня почнеться  новий етап залучення студентів-першокурсників університету до основ академічної доброчесності.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8


 18 Травня 


 «Бібліотечна альтанка»

Біля стін обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія відкрилась «Бібліотечна альтанка», приурочена до Всеукраїнського Дня Європи. До уваги мешканців міста та читачів бібліотеки було представлено інформ-досьє «Україна – Європа: діалог крізь віки та кордони»Вікторина «Що ти знаєш про країни Європейського Союзу» викликала особливу увагу у людей, які завітали в альтанку. Вони охоче приймали участь і відповідали на цікаві запитання. Гостями альтанки також стали фахівці бібліотечної справи, які завітали на екскурсію до бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3

 18 Травня 


 Відділ документів іноземними мовами запросив на Свято вишиванки студентів металургійної академії, які приїхали на навчання в Україну з Палестини, Марокко, Анголи та Китаю.  Вони охоче записалися до бібліотеки та отримали читацькі квитки з QI-кодами, які надають можливість скористатися послугами бібліотеки прямо із свого смартфона. Студентів було ознайомлено з сайтом бібліотеки, з ресурсами eLibraryUSA. Потім-  екскурсія відділами, які розташовані в приміщенні на пр.Дм.Яворницького. Мови спілкування – російська та англійська. 


  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


День вишиванки
Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. До проведення цього свята долучились і бібліотекарі. В межах цього свята біля приміщення бібліотеки на пр. Д. Яворницького, 18 з 10:00 до 14:00 було розгорнуто "Бібліотечну альтанку". З нагоди цього Дня працівники бібліотеки прийшли у вишиванках. До уваги перехожих відбувалась презентація книжково-ілюстративної виставки «Вишиванка душа України». З якої перехожі познайомились з історією цієї акції, символами вишитої сорочки, традиціями вишиванки української сорочки. Юна майстриня, читачка нашої бібліотеки Аліна Голікова, провела майстер-клас з вишивання.

 
Повнiше
 
  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


Пам'ятаємо

Напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій на абонементі відбувся історичний урок «Жертвам репресій присвячується…» для учнів 10 класу. 
 
Повнiше
 

 19 Травня 


Вчимося разом

 Головним завданням курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є формування їх компетентності, поглиблення професійних знань, формування вмінь та навичок використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій. Цього дня до ВНІіБ завітали завідуючі сільськими бібліотеками ЦБС області. Бібліографи ознайомили колег з головними напрямками  роботи  та  провели огляд видавничої діяльності відділу. Отримані знання дозволять сільським бібліотекарам якісніше виконувати свої професійні обов'язки та бути у курсі бібліотечних новацій.


Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 20 Травня 


«Величальна пісня матері»
На цей імпровізований музичний концерт до Дня Матері зібралися поважні гості - учасники клубу «Захопленість» відділу абонемента.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Травня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Слов'янський світ - спільність і розмаїття". До Дня святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, вчителів слов'янських.


 20 Травня 


Чому ми ходимо до музеїв?

Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відзначили «Міжнародний день музеїв» – провели дискусію про необхідність відображувати трагічні та спірні події історії і про те, як це роблять сучасні музеї. Музеї збирають колекції, роблять експозиції, намагаються заохотити відвідувачів думати про речі, що існують поза межами їх особистих переживань. Відвідувачі бібліотеки приєдналися до думки музейного експерта, який пояснив, що спірні історичні факти важливі для сучасного суспільства і мають бути йому представлені. Члени групи читали, перекладали, дивилися відео про незвичайні музеї в США – цирковий музеї, похоронний музей, музей шпигунства, гірчичний музей і т.ін. Тема була складною для членів клубу, але пізнавальною.

фото  фото  фото  фото  фото


 21 Травня 


Про культуру і традиції Японії

У межах проекту "Українське вікно до Японської душі" та за підтримки товариства японської культури "Фудошінкан" відбувся показ документального фільму, присвяченого одному з видатних майстрів володіння мечем і представнику другого покоління знаменитої в Японії династії - Ягю Муненорі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


Всеукраїнський диктант польською мовою про Кароля Войтилу! 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


Програмування для дітей

Продовжуються БЕЗКОШТОВНІ заняття з програмування для дітей в межах Всеукраїнського проекту #CodeClubUA в центрі "Вікно в Америку Дніпро" #DniproWOA у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних консультаційних клубів кодування для дітей 9-11 років. В межах цього проекту волонтер Олексій Єфіменко навчає дітей писати програми у вільний від навчання в школі час. Діти створюють власноруч комп’ютерні ігри та анімацію.


 22 Травня 


Бібліотека – територія досвіду
З метою обміну досвідом практичної роботи у відділах обслуговування колеги бібліотек області відвідали відділ абонемента, який поділився своїми здобутками: нові форми масової роботи, електронні послуги та сервіси, створення книжкових колекцій, проектна та позастаціонарна робота, віртуальна реальність абонемента. Колеги працювали також в групах та презентували запропоновані ними форми роботи бібліотеки з людьми літнього віку. Таким чином відбувся взаємний обмін досвідом. З нагоди 183-річчя з дня народження ДОУНБ колеги привітали бібліотеку та залишили побажання на фліп-чарті. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Травня 


З Днем народження, рідна бібліотека!
З нагоди 183 річчя на користувачів патентно-технічного відділу чекав приємний сюрприз - безкоштовний читацький квиток на відвідування нашої бібліотеки!

фото

 22 Травня 


З Днем народження бібліотеко!

З нагоди 183-річчя ДОУНБ, на користувачів та гостей бібліотеки чекали солодкі подарунки, акції та розважальні листівки. В свою чергу, всі хто відвідав цього дня ДОУНБ вітали бібліотекарів та зичили всього найкращого.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 22 по 31 Травня 


Абеткова екскурсія
До Дня пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, учителів Словенських у книжковому ретро-фонді (розділ «Мовознавство») відділу абонемента організовано книжкову виставку-екскурсію «Витоки слов’янської писемності». Запрошуємо учнів молодших класів здійснити екскурсію-квест «Цікава абетка». Граємо, пізнаємо, розважаємось разом з бібліотекою!

фото  фото  фото  фото

 23 Травня 


Зелена та чиста… енергія


Ще у 1891 році фізик Нікола Тесла сказав, що світ занурений у величезний океан енергії. Земля летить в нескінченному просторі з незбагненною швидкістю. Все навколо обертається, рухається, і все це енергія. Перед людьми стоїть грандіозне завдання: знайти способи її видобутку. Тоді, витягуючи її з цього невичерпного джерела, людство буде просуватися вперед гігантськими кроками. А «зелена енергетика» і є цим джерелом енергії. Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку «Зелена енергетика – важко, але можливо» про нетрадиційні поновлювані джерела енергії - сонячну, вітрову, геотермальну енергію, біомасу і енергію Світового океану. Це і є майбутнє енергетики

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 23 Травня 


Завідуюча краєзнавчим відділом Шилкіна М.В. виступила на курсах для завідуючих сільських бібліотек із консультацією «Особливості краєзнавчої роботи в ДОУНБ». На прикладі краєзнавчого відділу ДОУНБ слухачам розказали про тонкощі краєзнавчої роботи, краєзнавчі бази, фонди та специфіку бібліографічного розпису краєзнавчих видань.
фото  фото


 23 Травня 


В конференц-залі КЗК ДОУНБ пройшли курси для організаторів  масової роботи загальноосвітніх закладів в рамках підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти. Заняття вели завідуюча відділом документів іноземними мовами Олександра Прокоф´єва та бібліотекар Анастасія Шевцова. Слухачі курсів подивилися презентацію з різних видів форм роботи центру європейської інформації нашої бібліотеки. Їм було запропоновано ознайомитися із сайтом ДОУНБ та розібратися з тією кількістю інформації, яку можно знайти на бібліотечному сайті. В цьому їм допомогла  Віра Піскун, головний бібліотекар відділу наукової інформації та бібліографії. Всі отримали буклети з інформацією про ЦЕІ, бібліотечні закладинки з QR-кодами, які надають можливість скористатися послугами бібліотеки зі своїх смартфонів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Травня 


Бібліотека чекає на тебе

 На сьогоднішній день існує велика проблема, яка полягає у  небажанні підростаючого покоління читати. Прищеплювати зацікавленість книжковим світом потрібно з малечку. З метою сприяння  формуванню навичок отримування інформації безпосередньо у бібліотеці, фахівці ВНІіБ провели  навчальну екскурсію для учнів СЗШ №2.Третьоклашки із задоволенням долучилися до інтерактивної гри «Бібліогід, або тисяча мудрих сторінок», яка була присвячена пошуку у енциклопедіях різноманітних серій. Мандруючи бібліотечними поверхами дітлахи відкривали  для себе нове джерело пізнання. Бібліотеку вони покидали з твердим наміром підрости та стати читачами ДОУНБ.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 23 Травня 


Навчально-просвітницький проект продовжується: вчимося англійській ввічливості!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська» і  розпочав заняття для нової, вже  одинадцятої, групи людей, що бажають покращити розмовні навички.
Кількість бажаючих долучитися до навчання приємно порадувала організаторів. Рекламна кампанія в соціальних мережах була адресною, відгукнулися саме ті, хто потребує навчання.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк ознайомила членів групи «Активуй англійську!» з історією бібліотеки, студенти дізналися про її сучасні послуги, що бібліотека працює 24 години 7 днів на тиждень, бо має сайт і он-лайн каталог бібліотеки та багато різноманітних і безкоштовних ресурсів для вивчення англійської мови. Студенти дізналися про можливість користуватися безкоштовними ресурсами для вивчення англійської мови, відвідувати кіноклуб і клуб спілкування, про доступ до e-LibraryUSA, про корисність лексичних настільних ігор.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Травня 


Українська спадщина і традиції в США

І знову відвідувачі дніпровського центру "Вікно в Америку" переглядали фільм з циклу "Відверто про Америку", який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк.
Це була хвилююча розповідь про життя українців в Вашингтоні, Чикаго, Клівленді, Нью-Йорку. Про людей, що зберігають українську спадщину далеко від України.

фото  фото  фото


 24 Травня 


Відбулось офіційне відкриття двох безкоштовних коворкінг-центрів у бібліотеках м. Кам’янське. Проект їх створення був ініційований Кам’янською центральною бібліотекою ім. Т.Г. Шевченка та підтриманий Кам’янською міською радою. Для реалізації проекту Уряд Німеччини надав 476 тис. грн., Кам’янська міська рада  - 453 тис. грн. 
Із знаменною подією колег вітали спеціалісти Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія на чолі з директором Н.М. Тітовою.

фото 1  фото 6  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 24 Травня 


Виховуємо патріотів: Місто Дніпро – це Україна!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує співпрацю зі спеціалізованою, з поглибленим вивченням англійської мови, школою №22.
Семикласники разом зі своїми вчителями прийшли познайомитися з безкоштовними ресурсами центру та дізнатися більше про Україну і про рідне місто Дніпро англійською мовою.
 Для них була запропонована навчально-просвітницька та інтерактивна презентація про основні символи України – герб-тризуб, скіфський степ, річку Дніпро, дніпрові пороги та їх дослідника Дмитра Яворницького, про зв'язок поета Тараса Шевченко з Придніпров’ям, традиційні сувеніри (Петриківські вироби і вишиванки) та страви української кухні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 24 Травня 


Пропозиції щотижневих надходжень до відділу періодики.

Пропонуємо звернути увагу на наступні публікації:

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Травня 


Вчимося на чужих помилках

Члени кіноклубу не дуже співчували головному герою американської кінострічки «Поза полем зору» Джеку Фоулі. Але радо скористалися нагодою обговорити фільм у компанії з носієм мови, американцем Джозефом Баттілегою. Дивимося, обговорюємо, сперечаємося – покращуємо знання англійської мови в центрі «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 25 Травня 


Сталий інтерес до вивчення англійської мови

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-Англійська». 47 студентів сформували 12-ту групу «Базова англійська 6.0.».
Ефективною була рекламна кампанія: оголошення були розміщені на Facebook, заклик приєднатися до навчального курсу пролунав по місцевому телебаченню (51 канал). Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк розпочала зі знайомства з алфавітом, правилами англійської вимови, спробували читати короткі слова.

фото  фото  фото  фото


 25 Травня 


       "Сестра моя Болгарія" 


Відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене Дням слов’янської писемності та      культури. Цього разу говорили про культурне надбання Болгарії – батьківщину просвітителів Кирила і Мефодія, які упорядкували і подарували слов’янам  азбуку кирилицю. У засіданні брали участь представники болгарського культурного центру «Родна кыща». Поет і перекладач Володимир Стафідов представив збірки своїх поезій, прочитав вірші болгарською і російською мовами. Голова клубу Лілія Куліш зробила огляд матеріалів за  газетою болгарського товариства «Роден край», головний бібліотекар відділу іноземними мовами Олена Захарова представила виставку літератури із фонду ДОУНБ, присвячену історії культурних традицій болгарського народу, зупинилась на особистостях просвітителів та літераторів. Присутні мали можливість переглянути відеофільми про музей «Двір Кирилиці» та туристичний комплекс «Стара Пліска», які відбудували у сучасній Болгарії.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Травня 


Бібліотечна альтанка

Співробітники краєзнавчого відділу провели Бібліотечну альтанку «Увага – стародрук!». До уваги пересічних людей були виставлені стародруки з фондів краєзнавчого відділу та мапи Катеринославської губернії, а також проводились інтерактивні ігри.
фото  фото

 25 Травня 


Нашого цвіту по всьому світу

Члени групи «Базова англійська» із задоволенням переглядали фільм з циклу "Відверто про Америку", який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Для багатьох відвідувачів дніпровського центру "Вікно в Америку"  це була хвилююча розповідь про життя українців в Вашингтоні, Чикаго, Клівленді, Нью-Йорку. Про людей, що зберігають українську спадщину далеко від України.

фото  фото


 25 Травня 


Клуб «Ріднокрай»

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай». Тема засідання: «115 років від заснування Обласного музею ім. Олександра Поля». Головний доповідач: Савчук Варфоломій Степанович, доктор історичних наук, професор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара
Співдоповідач: Старостін Валентин Сергійович, член Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Захід було присвячено заснуванню музею, який був і залишається осередком краєзнавства в Придніпров’ї  та його директору Дмитру Яворницькому, одному із засновників спілки краєзнавців.
Засідання вела доктор історичних наук Швидько Ганна Кирилівна.

фото  фото

 25 Травня 


Книга – життя нашого часу 


У межах роботи «Бібліотечної альтанки», сектори - соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків та науково-дослідної роботи організували «Книжковий четвер». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Травня 


 «Мафія» в бібліотеці

Вперше у відділі читальних залів відбулась інтелектуальна гра – «Мафія».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 25 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. провела для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів презентацію «Традиційні та інноваційні форми краєзнавчої роботи у наукових бібліотеках». Вона наголосила присутнім на тому, що краєзнавча робота залишається одним із основних напрямків діяльності бібліотеки та ознайомила з її основними напрямками. У методичних порадах були запропоновані різноманітні форми і методи бібліотечної роботи по популяризації краєзнавчих документів, також до уваги відвідувачів були представлені краєзнавчі соціокультурні проекти та відеороботи ДОУНБ.


фото  фото  фото

 25 Травня 


"Ранковий коктейль"

Співробітники дніпровського інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» радо відгукнулися на запрошення 51-каналу (Спільне телебачення) зробити оголошення про роботу бібліотечного центру та запросити жителів Дніпра долучитися до різноманітних навчально-просвітницьких заходів. В центрі любий охочий може дізнатися багато цікавого про США, покращити знання англійської мови, поспілкуватися з носіями мови.
23/25 травня розпочалися БЕЗКОШТОВНІ курси англійської мови шостого набору. Чекаємо всіх бажаючих о 15-30 щовівторка і щочетверга.

фото  фото


 26 Травня 


Сторінками трагічної історії
Історична година до Дня  пам’яті жертв політичних репресій відбулася в Індустріальному територіальному центрі обслуговування людей літнього віку. Ми разом згадували минуле, ті драматичні події, які пережив український народ, трагедії, які торкнулися багатьох сімей. Знайомили з книжковими виданнями, які відбивають деякі аспекти історії «Великого терору», архівні матеріали репресованих, спогади про репресії та реабілітацію громадян України. Деякі документи зацікавили учасників і були взяті для читання.


фото  фото

 27 Травня 


Здоровий образ життя - це велоспорт і бігДніпро – спортивне місто!

Влада нашого міста підтримує і популяризує здоровий спосіб життя серед жителів нашого міста. Два значних спортивних заходи, що майже співпали у часі, привернули увагу членів англомовного клубу «Добра розмова». У «Велодень – 2017» ми розглянули новини з міського сайту, присвячені цій події,  переглядали відео, з якого дізналися про еволюцію велосипеда, про перший американський велосипед марки «Columbia» та про останні інновації в моделях велосипедів. Нашим експертом в цих питаннях був велосипедист з великим стажем пан Олег.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Травня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців , на якому доктор філософських наук, професор Михайло Мурашкин презентовал свої книжки "Записи 2016 года", "Письмо 2016", "Святе письмо".Це книги про вищий стан людини, про вищий стан його духу, про стан Бога. Увазі відвідувачів була представлена виставка книг М. Мурашкіна "Передавай ці знання іншим і життя вічне буде..."

фото  фото  фото  фото  фото


 28 Травня 


Юні програмісти йдуть на канікули

В центрі «Вікно в Америку» відбулася особлива зустріч юних програмістів, що займаються за програмою Массачусетського технологічного університету (MIT) Scratch. Зустріч була остання в цьому навчальному циклі і сталася приємна несподіванка – до неї долучився американець містер Джейсон. Тож окрім завдань від свого вчителя волонтера Олексія Єфіменко діти отримали запитання англійською мовою і спробували спілкуватися з іноземцем, який був вражений дитячими навичками програмування. До зустрічі у вересні!

фото  фото  фото  фото  фото


 28 Травня 


 «Гори, гори моя звезда»

Творчий вечір Олега Мелещука «Гори, гори моя звезда» як завжди порадував присутніх гарними піснями, які створюють настрій, дарують радість, народжують надію на краще. Дніпровські поети читали свої вірші. Шанувальники ділились враженнями від вечора та бажали Олегу творчого натхнення.

фото 1

 29 Травня 


Web - сайт як засіб просування можливостей ДОУНБ

З переходом до суспільства знань відбувається формування нового типу користувача, який вимагає оперативного отримання інформації. Досвід свідчить, що створення  web-сайтів, «сторінки» в Інтернеті незмірно підвищує престиж бібліотеки – адже, інформація про бібліотеку попадає у всесвітню мережу та розширює число її реальних і потенційних користувачів. Сайт ДОУНБ представляє і рекламує всі аспекти бібліотечної діяльності та різноманіття інформаційних ресурсів. Під час проведення комплексного заходу для учнів Юридичного ліцею, фахівці ВНІіБ  популяризували комплекс послуг і можливостей, що надає бібліотека. Захід завершився оглядовою екскурсією.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 29 Травня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. Шевченко організувала зустріч учнівської молоді із патрульними поліцейськими в форматі «живої бібліотеки». Представники охорони правопорядку розповіли про найголовніші функцій нової патрульної служби та обговорили проблеми пов’язані iз забезпеченням правопорядку в громаді.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 29 Травня 


Спіймай мене, якщо зможеш

В англомовному кіноклубі ІРЦ «Вікно в Америку» переглядали та обговорювали кримінальну мелодраму «Спіймай мене, якщо зможеш» (англ. Catch Me if You Can, 2002) талановитого американського режисера  Стівена Спілберга. Сценарій фільму створено на основі реальних подій з життя дивного шахрая 1960-х років Френка Ебігнейла. Майстерність режисера у викладені фактів біографії цієї неоднозначної людини захоплює і викликає співчуття. А може це лише через те, що головну роль виконує красунчик Леонардо Дікапріо?

 29 Травня 


Здійснено виїзд в Петриківську районну бібліотеку та Петриківську районну бібліотеку для дітей. Директор  КЗК «ДОУНБ» Н.М.Тітова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є.   здійснили виїзд з метою підготовки обласної літньої школи молодого бібліотечного лідера «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини – 2017», який буде проходити на базі РКЗК «Петриківська ЦБС». Була обговорена попередня програма школи, а також визначений необхідний обсяг робіт до успішного її проведення.
фото 1  фото 2


 30 Травня 


Експрес-курс «Активуй англійську! 6.2.»

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчально-просвітницький проект «Експрес-англійська». Одинадцята група студентів виконала домашнє завдання – підготувала розповідь про себе при першому знайомстві. Далі вивчали нову лексику по темі «Мій дім. Моя квартира».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 30 Травня 


До Дня захисту дітей: Вивчаємо англійську весело!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочаті навчально-розважальні заходи для школярів з літніх таборів міста. Діти з НВК №28 прослухали презентацію "Місто Дніпро - це Україна!", яка навчила їх впевнено розповідати іноземним гостям міста про Дніпро, його туристичні принади та особливості української кухні.
Особливо юним гостям центру  сподобалися лексичні англомовні ігри зі SMART-дошкою. Діти по черзі виконували веселі завдання. Найбільш активні отримали нагороди-сувеніри на пам’ять.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 30 Травня 


Поетичне осмислення


У межах проекту "Улюблені поети Придніпров'я" відбулась п'ята зустріч з поетесою Людмилою Некрасовською.

фото  фото  фото

 30 Травня 


В тренінговій залі ДОУНБ співробітники відділу документів іноземними мовами знову проводили курси для керівників гуртків з декоративно-ужиткового мистецтва – слухачів Інституту післядипломної освіти в рамках підвищення кваліфікації. Заняття вели завідуюча відділом документів іноземними мовами Олександра Прокоф´єва та бібліотекар Анастасія Шевцова. Слухачі курсів подивилися презентацію з різних видів форм роботи центру європейської інформації нашої бібліотеки. Їм було запропоновано ознайомитися із сайтом ДОУНБ та розібратися з тією кількістю інформації, яку можно знайти на бібліотечному сайті. Всі отримали буклети з інформацією про ЦЕІ, бібліотечні закладинки з QR-кодами, які надають можливість скористатися послугами бібліотеки зі своїх смартфонів.

Кількість учасників – 45.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Травня 


Щовівторка у відділі періодики можна ознайомитися з найцікавішими журнальними та газетними публікаціями.Свіжа періодика щотижня:
Щовівторка у відділі періодики можна ознайомитися з найцікавішими журнальними та газетними публікаціями.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 30 Травня 


 Знай наших!
 До ювілею відомого скульптора Олександра Архипенка провідним бібліотекарем відділу Тетяною Зайцевою підготовлено пізнавальну годину «Скульптор, який оспівує простір». З розповіді відвідувачі дізнались про цікаві сторінки з життєвої і творчої біографії митця, з представлених видань докладніше довідались про стилі кубізм та конструктивізм у скульптурі, переглянули репродукції робіт Архипенка.


фото  фото  фото

 З 30 по 31 Травня 


Проведено експертно-діагностичний аналіз діяльності КЗК «Першотравенська міська бібліотека». Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є., разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, завідуючою відділом методико - соціологічної  роботи та сприяння соціалізації молоді  Спаріхіною Н.В. та завідуючою відділом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Желізняк Т.О.  відвідали КЗК «Першотравенську міську бібліотеку» з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 31 Травня 


 Бібліотечна зупинка

Учні 5 класу СШ №31 здійснили бібліотечну зупинку «Мандруємо Україною» у читальному залі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 31 Травня 


Нарешті дочекалися своєї черги бібліотекарі Першотравенської  міської бібліотеки, щоб долучитися до реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Бібліотечні працівники Першотравенська мужньо подолали почуття невпевненості  і після тренінгів, які провели Литвиненко Н. Г. та Савченко І.Є. самостійно внесли бібліографічні дані перших книг до електронного каталогу(база даних «Книги») та на декілька статей з місцевої газети (база даних «Періодика»). Чекаємо успішних результатів.

фото  фото

 31 Травня 


У відділі документів іноземними мовами знову захід до року Японії в Україні. Цього разу – це учні 7-х класів ССЗШ № 22. Захід пройшов жваво. Діти із задоволенням передивилися презентацю про японську їжу та ігри, а потім розважалися – гри в ігру аяторі, розв'язували завдання з використанням інтерактивної дошки.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека