Протягом мiсяця 


Покращуємо знання англійської мови – думаємо про майбутнє

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» до уваги користувачів представлено книжково-ілюстративну виставку ресурсів центру «Покращуємо знання англійської мови!» - «Improve English Together!». Це – книги, підручники, енциклопедії, CD та DVD-диски, касети, аудіокниги.
Всі навчальні матеріали подаровані бібліотеці Посольством США в Україні та Благодійним фондом «Сейбр-Світло» за 25 років дружби українського і американських народів і за сприяння Посольства США в Україні.

фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


До 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США: «Якщо Ви бажаєте навчатися в США»

До уваги молоді в  інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діюча  книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США» На якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для учнівської молоді, яка обирає професію і учбовий заклад для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.

фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Розумний клуб для шолярів

Щосуботи в патентно-технічному відділі проходили безкоштовні курси з програмування для дітей. На курсах вивчався язик програмування Python (Пайтон). Навчання проводив волонтер Каминський Дмитро. Кожну суботу всі охочі можуть безкоштовно відвідати ці курси. 


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Дорошенко Дмитро Іванович, політичний і державний діяч,літературознавец, публіціст, історик і бібліограф". До 135 - річчя від дня народження.


 Протягом мiсяця 


  До ювілею Майстра сцени 

  Підготовлено і надруковано біобібліографічне видання із серії «Галерея митців Придніпров’я» «Я – «Крик» до 60-річчя Михайла Мельника – актора, режисера, директора Академічного українського театру одного актора «Крик». Упорядники: Тетяна Зайцева, провідний бібліотекар відділу мистецтв ДОУНБ та Зоя Сидоренко, адміністратор театру «Крик». Вступну статтю «Артистична планета Михайла Мельника» написала Валентина Галацька, кандидат філологічних наук, доцент, докторант КНУ ім. Т. Шевченка. З виданням можна ознайомитись у відділі мистецтв.

фото

 Протягом мiсяця 


 Рік Японії в Україні

У межах цієї кампанії співробітники відділу  запропонували відвідувачам познайомитись зі світом мистецтва Японії, переглянувши ілюстровані видання книжкової виставки. На виставці представлені довідкові, культурологічні документи, альбоми репродукцій, фотографій, нариси з історії мистецтва Японії. Відвідувачів вразили витонченість японських гравюр, мініатюрні скульптури-нецке, дивовижна філософія східної культури.

фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Рік Японії в Україні триває. До уваги користувачів  у відділі документів іноземними мовами  - закладки в японському стилі. Закладки  виконані різними технологіями – оригамі, вишивка нитками, вишивка бісером,  аплікації, плетені вироби, мальовані та інш. Виставка діятиме протягом року.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Книга, що знає все. До Міжнародного дня дитячої книги".

фото  фото


 1 Квiтня 


Розважаємося і навчаємося

Традиційна суботня зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розпочалася зі знайомства з новими членами клубу. Ці люди бажають покращити розмовні навички, спілкуватися з іноземцями. Модератор зустрічі Т.Гаврилюк нагадала про День води (відмічається 22 березня) і запропонувала подивитися відео з популярного ресурсу YouTube про існуючу глобальну проблему зменшення  прісної води на планеті. Перегляд мультфільму допоміг освіжити у пам’яті екологічну лексику та дізнатися про реально ефективні способи економії питної води. У другій частині зустрічі переглядали і обговорювали історію появи свята «День дурня» (1 квітня).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 1 Квiтня 


До Дня Сміху у відділі читальних залів експонується ілюстративно-документальна виставка «Калейдоскоп гумору».
 
Повнiше
 
фото1


 З 1 по 30 Квiтня 


  Творчість молодих

  
Протягом місяця у читальній залі відділіу демонструвалась виставка  художника – початківця, нашого читача Андрія Панченко «Відволікання». Автор представив 14 робіт у стилі абстракції.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


 ART- резиденція приймає гостей


 Відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва який провів телепродюсер і сценарист В’ячеслав Поляков. Присутні навчались правил спілкування, як швидше і докладніше донести інформацію до співрозмовника і аудиторії. 

фото  фото

 3 Квiтня 


Навчання розпочато!

Протягом місяця працівники дніпровського центру "Вікно в Америку" привертали увагу амбітних студентів та членів англомовного клубу "Добра розмова" до унікальної можливості долучитися до масового онлайнового курсу «Англійська мова на допомогу медіаграмотності» (MООС) Пенсільванського університету (США). Всі бажаючі зареєструвалися і отримали консультацію як попросити фінансову допомогу на навчання з отриманням сертифікату. І ось навчання розпочато!
Ця безкоштовна програма, підготовлена американськими науковцями, пропонується за підтримки Посольства США в Україні. Курс English for Media Literacy допоможе учасникам навчання стати краще поінформованими щодо медіаграмотності і сучасних засобів масової інформації. Рівень курсу приблизно B1 за шкалою European Common Framework of Reference. Він буде корисним для всіх бажаючих навчитися краще аналізувати чесні та фейкові новини, які ми отримуємо зараз через різні джерела інформації.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 4 Квiтня 


 Миру, любові, достатку, радісних Великодніх свят і смачної паски!

До Великодня у відділі читальних залів відкрита ілюстративно – документальна виставка «Христос воскрес!».
Вона допоможе усім бажаючим, у захопливій формі оглянути історію християнства з її натхненними, вражаючими, трагічними і навіть комічними поворотами. Дозволить розширити знання про святкування Великодніх свят, розкрити їх зміст.

фото 1


 4 Квiтня 


Чи є недоліки у наших професій?

Відбулося чергова навчальна зустріч членів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Знову активно спілкувалися в парах. Якщо на попередньому занятті кожен розповідав про свою роботу, то цього разу необхідно було назвати недоліки своєї професії. Всі разом вивчили такі слова як «ненормований робочий день», «нервова робота», «шумні діти», «відвідування податкових органів», «обладнання, що часто псується», «мала зарплата» та ін. Далі повторили граматичні правила створення ступеня порівняння прикметників. Виконали вправу. Згадали лексику по темі «Транспорт». Студенти отримали домашнє завдання підготувати розповідь про види транспорту, яким користуються щоденно та під час відпустки, та вартість проїзду в кожному транспорті.


фото  фото  фото  фото  фото


 5 Квiтня 


 До Всесвітнього Дня здоров’я у відділі періодики представлено документально- ілюстративну виставку «Знати – щоб жити». Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВОЗ». ВОЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров'я будь-яким темам і проводить різні пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема, їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВОЗ в своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.
Фото  фото  фото


 5 Квiтня 


Війна у тропічному раю

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» не шукають легких шляхів у своєму наполегливому русі до мети – досконало вивчити англійську мову. Вони переглядали і обговорювали фільм Сальвадор (англ. Salvador), створений американським режисером Олівером Стоуном 1986 році. Фільм розповідає про журналіста Бойла, який став свідком і учасником кривавої громадянської війни, що несподівано трапилася у тропічному раю – країні Сальвадор. І ось життя цілої країни залежить від рішень вузького кола тиранів, а для головного героя-журналіста війна стає більше ніж роботою – життям…
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 6 Квiтня 


Круасани, вівсянка, сирники чи манна  каша?

Добігає кінця п’ятий навчальний курс «Базова англійська мова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося дев’яте навчальне заняття п’ятої групи проекту «Базова англійська мова 5.5.», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання.
Члени групи наполегливо оволодівали знаннями. «Учні» вже знають основні правила читання голосних і приголосних звуків, можуть читати нескладні тексти, в змозі розповісти про себе, свій дім, свою родину. Зовсім скоро вони зможуть читати англомовні книги з фондів ДОУНБ.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 6 Квiтня 


Комп'ютерний лікнеп

Учасники проекту прийшли на заняття з флеш-носіями і приступили до роботи. Навчились створювати, зберігати, копіювати файли на флеш-носій. Разом з тим, розібрались за якими якостями різняться між собою знімні носії інформації. 

фото  фото

 6 Квiтня 


Психологічний практикум

Знання психології дозволяє кожному з нас вирішувати пізнавальні завдання найбільш продуктивно. Успішно навчається той, хто сам активно шукає нове знання. Тема зустрічі психологічного практикуму - "Розблокуй свій розум та стань генієм". 

 6 Квiтня 


Вітаємо голову профкому КЗК "ДОУНБ" Сохромову Катерину з перемогою в Міжгалузевому конкурсі "Молодий профспілковий лідер 2016 року" в номінації "Кращий голова профспілкової організації".

фото

 6 Квiтня 


Американські технології вражають

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про сучасні американські технології.
Глядачі захоплено дивилися сюжет і дізналися про нові можливості у лікуванні рідкісних захворювань. Трьохвимірні принтера друкують людські органи і допамагають боротися зі шкідниками – каліфорнійськими жуками. Багато хто з присутніх і не чув про «віртуальну реальність», а її вже використовують у збройних силах України. У часи енергетичної кризи можливо виготовляти пальне навіть із сміття. Найдивовижнішим було побачити як Космічна агенція США створює літак майбутнього.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 6 Квiтня 


Брати Капранови у ДОУНБ

Брати Капранови презентували у ДОУНБ новий історичний роман  «Забудь річка», а разом з тим й інші авторські книги свого видавництва останніх років. Це була цікава зустріч, тому що письменники не тільки мають досконалий літературний стиль і захоплююче розповідають, а й розуміють заради чого беруться за перо і за видавничу справу в Україні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 6 по 7 Квiтня 


Директор бібліотеки Н. М. Тітова та завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи І. Є. Луньова взяли участь у Х Всеукраїнській науково-практичній конференції "Бібліотека і книга в контексті часу: Бібліотеки України в контексті євроінтеграційних процесів" у Національної бібліотеки України імені  Ярослава Мудрого. Під час конференції на засіданні «Реформа децентралізації як чинник структурних змін у бібліотеках України» І. Є. Луньова виступила з доповіддю "Методичне забезпечення процесів трансформації в публічних бібліотеках Дніпропетровщини з погляду нових реалій сучасності". Робота у паралельних заходах була присвячена темам "Бібліотеки України: інновації, координація, ефективність" та "Професійна компетентність бібліотекарів і формування нового іміджу публічної бібліотеки". На прикінці конференції був проведений круглий стіл "Стратегія розвитку бібліотек України в умовах децентралізації".

 8 Квiтня 


Віртуальна подорож до Арізони

Приємні сюрпризи чекали членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» – три іноземні гості долучилися до навчально-просвітницького заходу, на меті якого було збільшити туристичні можливості наших клубників у літню пору.
Американець пан Едісон підготував цікаву розповідь про свій рідний штат Арізона, дав характеристику географічній зоні, основним галузям промисловості, перерахував навчальні заклади і вразив присутніх фотографіями природних пам’яток.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Квiтня 


 ART- резиденція в діїї

 Починаючі сценаристи відвідали майстер-клас під керівництвом В’ячеслава Полякова - телепродюсера і сценариста. Учасники опановували секрети написання літературного твору, читали свої перші прозові мініатюри.

фото  фото

 9 Квiтня 


 «Прости, родная, за измену»

Відбувся творчий вечір музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Прости, родная, за измену».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 11 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов семінар для вчителів англійської мови «TKT – first step to your international career». Головний доповідач – Лисенко Ольга Сергіївна, тренер-викладач авторизованого екзаменаційного центра Cambridge Club, UA037.

Під час семінару вчителі мали змогу ознайомитись із змістом тесту ТКТ, позбутись страхів щодо складання тесту, спробувати виконати окремі завдання із тесту, а також задати запитання тренеру. Всі учасники семінару отримали безкоштовний роздатковий матеріал та сертифікати.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 11 Квiтня 


Бібліотека – майданчик для співпраці

Інформаційно ресурсний центр «Вікно в Америку» представив свої ресурси та запропонував варіанти співпраці для викладачів англійської мови м.Дніпра у вивченні англійської мови та міжкультурній освіті учнівської молоді. Це можуть бути навчально-розважальні тематичні програми, віртуальні подорожі Америкою, настільні ігри, онлайн вікторини, «Швидка англійська», лінгвістичні ігри зі Смарт-дошкою та ін.

фото  фото  фото  фото  фото


 11 Квiтня 


Голова профкому Сохромова Катерина пройшла навчання для голів первинних профспілкових організацій за темою: «Застосування колективно-договірного законодавства в практичній діяльності профкому», що відбулось на базі Зонального навчально-методичного центру Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 11 Квiтня 


Студенти групи «Активуй англійську!» готуються до літніх подорожей!

Добігає кінця 10-тижневий навчальний курс «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Члени групи продемонстрували виконання домашнього завдання – розповідь про транспортні засоби, якими користуються в місті щодня, і такі, якими користуються під час подорожей. Потім студенти вивчили граматичну конструкцію «I would rather.. than…» / «я б краще…, ніж...» та розмовляли в парах на тему «Де б Ви хотіли жити?»
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Квiтня 


Новаторські підходи в американському агро-бізнесі

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпрі продовжує участь у проекті «Вікно в Америку – Відверто про Америку!», який підготувала українська служба програми "Голос Америки з Вашингтону" та журналіст Зореслав Байдюк. Сьогодні постійні відвідувачі центру, слухачі експрес-курсу «Базова англійська» зібралися раніше ніж зазвичай, щоб подивитися документальний фільм про новаторські підходи в агро-бізнесі США.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 12 Квiтня 


Інформуємо наших партнерів


Провідний бібліотекар Тетяна Зайцева підготувала інформаційну годину для співробітників обласного Художнього музею. Були представлені книжкові новинки, публікації з періодичних видань, інформаційні документи національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого мистецької тематики.

 12 Квiтня 


Біблійна легенда на великому екрані

Поєднують корисне з приємним щосереди члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони переглядають англомовні фільми, обговорюють їх, таким чином покращують знання  англійської мови. А ще вони радо спілкуються з американським волонтером паном Джозефом Батілегою, збагачуються  інтелектуально та емоційно. Цього разу переглядали і обговорювали біблійний епічний фільм «Ной» (англ. Noah, 2014) режисера Даррена Аронофскі. Фільм розповідає про біблійного персонажа Ноя, але історія істотно доповнена авторською фантазією.

фото  фото  фото


 13 Квiтня 


Бібліотека  завітала до обласного відділу РАЦС

Книга, інформація потрібні людині і сьогодні, і в майбутньому. Без них не можуть бути повноцінними освіта, формування світогляду та становлення особистості. Бібліотека – це   той заклад, який має супроводжувати людину впродовж життя. І чим ширше та різноманітніше буде коло користувачів бібліотеки, тим більше буде обізнаних, ерудованих та проінформованих громадян у нашому суспільстві. Саме про це і йшла розмова під час інформаційної зустрічі з фахівцями  обласного відділу реєстрації актів цивільного стану, в межах якої правники дізналися про сервіси та послуги ДОУНБ. Особливу увагу було приділено пошуку необхідної інформації у форматі віддаленого доступу.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 13 Квiтня 


Навчитися читати людину як книгу

На психологічному практикумі мова йшла про диференціальну психологію, а це галузь психології, що вивчає психологічні особливості між окремими індивідами та групами, їх види, прояви, кількісні характеристики, причини, наслідки тощо.

 13 Квiтня 


Подарунок самому собі - знання

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося останнє заняття Експрес-курсу «Базова англійська» (п’ятий потік). За 10 тижнів група початківців вивчила англійський алфавіт і вимову звуків, цифри, навчилася читати, вітатися, представляти себе, свою сім’ю, спілкуватися на світську тему «погода».
На останньому занятті, що відбувалося напередодні Великодня, члени групи подивилися навчальне відео, вивчили нову лексику по темі «Їжа». Лексичні вправи поєднані з культурологічною інформацією в майбутньому допоможуть їм у спілкуванні з іноземцями.
На кінець зустрічі члени групи отримали від свого вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк вкрай необхідні рекомендації як продовжувати далі вивчати мову.
Цей курс – лише перший мотивуючий імпульс на складному шляху вивчення англійської мови. Більшість членів групи планує продовжити навчання і долучитися до групи «Активуй англійську!» вже у травні. Тож скоро побачимося!

фото  фото  фото  фото


 13 Квiтня 


Свято Воскресіння
 Відділ абонемента завітав до відпочиваючих Амур-Нижньодніпровського територіального центру соціального обслуговування і привітав з наступаючими Великодніми святами. Цікава бесіда про народні обряди, традиції та звичаї відзначення Великодня в Україні підкріплювалися виданнями з фонду бібліотеки, які знайомили з народознавчими традиціями, євангелійськими подіями, пов’язаними з Воскресінням Христовим. Привернули увагу твори, що розкривали таємниці українського писанкарства. Одночасно відбувся майстер-клас з писанкарства і ми зосередили увагу на символіці орнаменту писанки, історії її виникнення.


фото  фото  фото  фото

 13 Квiтня 


"Хай небеса достойно веселяться, хай радіє земля, хай празнує увесь світ видимий і невидимий, бо Христос устав, радість вічна" (Тропар 1-ої пісні Пасхального канону).

Воскресіння Христове для всіх християн є джерелом світла, миру і любові. Відділ періодики до світлого Христового Воскресіння підготував ілюстративно-документальну виставку «Христос Воскрес! Радійте люди!".

 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 15 Квiтня 


Англомовне святкування Великодня

Вивчаємо іноземні мови в бібліотеці – вивчаємо іноземні культури. Вивчаємо англомовні культури – вивчаємо релігійні традиції. Представники багатьох релігійних конфесій святкують свято Великдень. Тож зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена цікавій історико-культурній темі «Смерть і воскресіння Ісуса Христа». Наші іноземні друзі, волонтери американець містер Джейсон та англомовний італієць пан Армандо, були нашими експертами з цієї теми.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 18 Квiтня 


Щовівторка у відділі періодики щось «Новеньке», «Цікавеньке».

Поспішайте, і ви будете першими, хто дізнається про те...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Квiтня 


Законність – основа державності

 В умовах суверенної і незалежної правової держави особливо важливого значення набуває виховання у молоді правової культури, з рівнем якої безпосередньо пов’язана ефективність докорінних перетворень у нашій країні. Правова освіта має здійснюватися в органічному зв’язку з реальними подіями, щоб підлітки усвідомили свій взаємозв’язок з іншими членами суспільства, відчули відповідальність перед державою, громадянами якої вони є. У межах соціокультурного проекту «Правова культура – міцність держави» відбулася правова зустріч з учнями гімназії №12. Підлітки дізналися про документальні ресурси ЦПІ та ознайомилися з можливостями ІПС «Законодавство» та оглянули нові правові надходження.

Фото1  Фото2


 18 Квiтня 


Англійську мову наших студентів активовано!

Завершено 10-тижневий навчальний курс «Активуй англійську!» (5 потік) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і за допомогою американського підручника видавництва McMillan Language House група, що  вже мала базові знання з фонетики і граматики, вивчила найбільш корисні та актуальні розмовні теми, повторила актуальну лексику і граматичні конструкції, дізналися про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволоділа навичками світської бесіди. Найбільш старанні студенти отримали сертифікати.

фото  фото  фото  фото


 18 Квiтня 


Поети Дніпра

краєзнавчий відділ спільно з відділом документів з питань мистецтва провів творчий вечір поетеси Галини Зелікман. 
Творча особистість: член спілки журналістів України, поетеса, співачка, актриса самодіяльного театру. Галина Леонідівна поділилася з гостями цікавими спогадами про своє життя, прочитала вірші, виконала пісні власного написання покладені на музику її давньої подруги. Вона з задоволенням відповіла на питання всіх присутніх. Вечір пройшов у теплій дружній атмосфері.

фото  фото

 18 Квiтня 


Бібліотека допомагає вивчати німецьку мову!

З метою налагодити мости дружби між Україною та ФРН німецькомовний клуб Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки TREFPUNKT організував зустріч  молодого волонтера із Німеччини та українських школярів.
Тринадцятирічний Leon Schroeder (Леон Шрьодер) живе в Німеччині, але часто буває в Дніпрі з батьками. Коли є  можливість, Леон відвідує засідання німецького розмовного клубу TREFPUNKT обласної бібліотеки ДОУНБ.
Цього року модератор клубу запропонував Леону виступити з доповіддю перед школярами, які вивчають німецьку мову в Україні.  На зустріч зі старшокласниками Леона запросила  школа № 22 – давній партнер обласної наукової бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 19 Квiтня 


Один проти жадібності і жаги помсти

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглядали фільм «За жменю доларів». Цей спагеті-вестерн зробив міжнародною зіркою актора Клінта Іствуда і сприяв успіху режисера Серджіо Леоне і композитора Енніо Морріконе. Фільм став класикою італійського та американського кіно. Він є скоріше кінематографічною притчею, ніж реалістичним твором. Акцент з сюжетної логіки переноситься на ефектний зоровий ряд, глядачі бачать епічну цілісність характерів.
Фільм дуже сподобався членам клубу, які є, переважно, чоловіками. Вони із задоволенням обмінялися враженнями після перегляду з ініціатором перегляду нашим американським другом містером Джозефом.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 19 Квiтня 


 «Душа співає, плаче і веде» 

Тема лекції «Душа співає, плаче і веде» була розглянута біотерапевтом Тетяною Миколаївною Шайтановою на черговій зустрічі  проекту «Бібліотерапія».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 19 Квiтня 


Клуб «Ріднокрай»

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай». З темою «Видатний етнограф, археолог, музеєзнавець Василь Бабенко» виступала к.і.н. Валентина Бекетова.

 З 19 по 21 Квiтня 


Проведено експертно-діагностичний  аналіз діяльності бібліотек Межівського  району. Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є., разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова, завідуючою відділом методико - соціологічної  роботи та сприяння соціалізації молоді  Спаріхіною Н.В. та завідуючою відділом удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей»  відвідали бібліотеки Межівського  району з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 20 Квiтня 


Свято людського інтелекту
Людський інтелект та творча діяльність завжди були запорукою прогресу на шляху розбудови будь-якої країни. В патентно-технічному відділі пройшов захід присвячений Всесвітньому дню книги та авторського права та Міжнародному дню інтелектуальної власності. В заході брали участь патентні повірені, патентознавці та студентська молодь яка отримує освіту у сфері інтелектуальної власності.


фото  фото  фото  фото

 20 Квiтня 


Тренінг у співпраці

На останньому занятті цього сезону, в комп'ютерному лікнепі реєструвались в Приват24. Співробіткики ПриватБанку показали можливості Приват24 і на що варто звернути увагу. На останьому занятті учасники проекту відчули, що стали впевненими користувачами ПК.

фото  фото

 21 Квiтня 


«Від Різдва до Великодня»
 Година духовності, була організована відділом абонемента та познайомила підопічних територіального центру соціального обслуговування Індустріального району з весняним та літнім циклами релігійних свят. 
 
Повнiше
 
фото  

 22 Квiтня 


День Землі

Чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена екологічним проблемам сучасності.
Наші іноземні друзі, волонтери-американці, були нашими консультантами-експертами з цієї надзвичайно складної і важливої теми. Перша частина зустрічі відбувалася у лекційному форматі, друга – це були питання і відповіді до американських гостей, третя – у форматі "Швидка англійська" (члени клубу обговорювати екологічні питання у парах).

фото  фото  фото  фото  фото


 22 Квiтня 


Англійська мова на допомогу медіаграмотності

В центрі «Вікно в Америку» зібралися учасники онлайнового курсу «Англійська мова на допомогу медіаграмотності» (MООС) щоб обговорити складні завдання третього тижня курсу. Члени групи вже легко відрізняють традиційні засоби масової інформації від соціальних мереж. Тож вчилися критично ставитися до реклами, яка нас оточує. Вдосконалюємо свою англійську із задоволенням, поповнюємо лексичний запас, вчимося ним легко оперувати.

фото  фото  фото  фото


 22 Квiтня 


Комуналка на зручному гаджеті
Позбавитись довгих черг з оплати комунальних послуг, навчившись користуватися сучасними інтернет-сервісами – таку нагоду мали люди літнього віку, які завітали до відділу абонемента на черговий майстер-клас. Вони навчилися встановлювати та використовувати мобільні додатки на планшет та смартфон, а також отримали особисті консультації зі сплати комунальних послуг через Інтернет.

фото  фото  фото

 22 Квiтня 


Сміх крізь сльози
У відділі абонемента відбулось чергове засідання клуб «Захопленість» в форматі калейдоскопу гумористичних експромтів під назвою “Про Україну з гонором та гумором”. Ми задалися питанням: чому українці люблять сміятися, жартувати, іронізувати, якщо в них така страшна й сумна історія? І вийшла досить насичена дискусія. 

 
Повнiше
 
фото  фото

 22 Квiтня 


Відео-лекція «Айкідо і традиційні бойові мистецтва Японії»

У рамках соціокультурного проекту "Українське вікно до японської душі" відбулась відео-лекція «Айкідо і традиційні бойові мистецтва Японії», яку провів керівник Товариства японської культури "Фудошінкан", представник Інституту бойових мистецтв Сугавара (Японія, Токіо) в Україні, 3 дан Айкідо Айкікай, ступінь Мокуроку по Тенсин Седен Каторі Сінто рю, учень Кадзіцука Ясусі Соке школи Ягю Синган рю тайдзюцу - Дмитро Масько.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 23 Квiтня 


Бібліотечні можливості для громади

На майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» розпочала навчання група дітей  в межах Всеукраїнського проекту CodeClubUA. Раз на тиждень діти 9-11 років будуть вивчати основи програмування за допомогою безкоштовної програми Scratch, яка розроблена Массачусетськит технологічним інститутом. Ця програма використовується студентами, вченими, вчителями та батьками, щоб легко створювати анімацію, ігри і т.і. Це буде першою сходинкою до знаймства з сучасним світом комп'ютерного програмування.

фото  фото  фото  фото  фото


 23 Квiтня 


  До ювілею режисера-реформатора

  У читальній залі відділу відбувся відеоперегляд документального фільму «Перетворення» про життєвий і творчий шлях видатного українського режисера Леся Курбаса. Цього року йому виповнилось 130 років.
 
Повнiше
 

 23 Квiтня 


«Дніпропетровщина мандрівна»

В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог». Ведуча клубу Пантелеймонова Раїса познайомила присутніх із цікавими екскурсіями для туристів, у т.ч. і іноземних, дивними куточками Дніпра. Серед присутніх були директора туристичних агенцій, директора ландшафтних куточків міста, менеджер зі зв`язків з громадою організації «Риба Андрій» Стрільчук Альона, засновник садового центру  «Сакура» Журавльов Дмитро, журналіст, засновник клубу вихідного дня «Дивна Україна» Загоскіна Людмила. Захід був пізнавальним і дуже корисним для присутніх.


фото  фото

 25 Квiтня 


 «Я все життя збираю людські долі…»
                                                                         
Відео-урок «Я все життя збираю людські долі…», до 90-річчя від дня народження українського письменника Анатолія Дімарова, провели працівники відділу для студентів  ВПУ №17 (проект відділу читальних залів «Імена: відомі та повернені із забуття!»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 25 Квiтня 


 «Чорнобиль: трагедія, подвиг і пам'ять»

Зустріч-спомин, присвячена Дню Чорнобильської катастрофи, провели працівники відділу читальних залів у стінах бібліотеки ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 25 Квiтня 


У відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку до Дня Чорнобильської трагедії – «Наш біль - Чорнобиль».

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 3  Фото 3  Фото 4

 26 Квiтня 


 Екскурсія до музею
 Співробітники відділу С. Пономаренко та Т. Зайцева відвідали виставку «Дивовижний світ театру» у національному історичному музеї ім. Д. Яворницького. Експозиція розповідає про історію та діяльність дніпропетровських театрів, демонструє майстерність сценографів, художників з виготовлення ляльок та костюмів.


 26 Квiтня 


 «Куточок всесвіту – крізь призму мистецтва»  

Пізнавальна година «Куточок всесвіту – крізь призму мистецтва» галереєю Євгенії Гапчинської та іншіми музеями м. Київ була проведена для студентів  ВПУ №17 (проект відділу читальних залів «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 З 26 по 28 Квiтня 


На базі КЗК «ДОУНБ» та КЗК «Новомосковська  міська ЦБС» відбулася обласна квітнева школа для  методистів ЦБС області «Сучасна методична практика: концепція розвитку, результативність взаємодії». Розглядались актуальні питання з реформування публічних бібліотек, обговорювались термінові завдання бібліотечних закладів, знайомились з   виступами молодих методистів – учасників  школи з їх  ідеями, практиками, досвідом. Особливо цікавою частиною була робота в Новомосковській  міській ЦБ, де дізнавались про практики колег, знайомились з культурою міста.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 10  фото 9


 27 Квiтня 


«Дніпровське генеалогічне товариство»

У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Про походження і побутування прізвищ в Україні та Росії розповів професор Дніпровського університету МВС Поповський Анатолій Михайлович.

фото  фото

 27 Квiтня 


Бібліотека – місце  зустрічі  інформації, книги, користувача 

Найбільша цінність нашого світу – інформація. Людство жадає її постійно, хоче отримувати негайно, «тут» і «зараз». Бібліотека – саме те місце, де користувач може задовольнити свої інформаційні потреби. У цьому мали змогу переконатися першокурсники коледжу транспортної інфраструктури, які завітали до бібліотеки на годину освіченості. Фахівці ВНІБ розповіли як за допомогою електронного  каталогу можливо  зекономить час,  швидко  знайти необхідне видання,  а за потребою і замовити книги електронною поштою. Підлітки навіть і не уявляли, які можливості надає сучасна бібліотека. Найбільш зацікавлені відразу по завершені заходу виявили бажання стати користувачами ДОУНБ.    Фото1  Фото2  Фото3


 27 Квiтня 


 «Геній національної культури» 

Урок видатної особистості «Геній національної культури» присвячений творчій спадщині Тараса Григоровича Шевченка був проведений для студентів  ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 27 Квiтня 


Класики польської літератури


Засідання клубу «Літературна вітальня» було присвячене творчості польських письменників 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Квiтня 


На базі відділу документів іноземними мовами та патентно-технічного відділу пройшла навчально-методична конференція “Macmillan Spring School” від видавництва «Макміллан Паблішерз Лтд.» спільно з компанією LBC “Learner’s Book Company” для вчителів англійської мови. Головні доповідачі на семінарі: провідні методисти представництва «Макміллан» Оксана Євгеніївна Цегей та Інна Аркадіївна Нестоїтер. Семінар відкрила методист з питань викладання іноземних мов Методичного центру  Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Костенко Олена Віталіївна.Під час семінару вчителі мали змогу ознайомитись з новітніми технологіями навчання англійської за допомогою онлайн ресурсів. Темами семінару були «Writing for the State Exam» -  підготовка до ЗНО та «Gateway» to teaching Modern Technologies» - розв´язання типових проблем  на уроках англійської мови з підлітками. Всі учасники семінару отримали безкоштовний роздатковий матеріал та сертифікати. Кількість учасників – 70 осіб. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Квiтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Святе Письмо"Авеста" і сучасність".


 29 Квiтня 


Новачки англомовного клубу знайомляться з американським волонтером

Люди різних професій долучаються до зустрічей англомовного клубу «Добра розмова» щосуботи, тому що саме тут вони можуть покращувати навички мовлення разом з американцями. Зустрічі мають навчально-просвітницький характер – присутні вивчаюсь нову англомовну лексику, дізнаються більше про різні галузі економіки США та культури. Зазвичай теми для клубу обирає і готує бібліотечний працівник Тамара Гаврилюк. Цього разу вона нагадала про День англійської мови, який світ святкує у день народження В.Шекспіра. Всі разом переглядали і обговорювали відео про діалекти англійської мови. Американський експерт пан Джейсон Раш прокоментував появу нових слів та зміну значення «старих» слів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 30 Квiтня 


Діти малюють і програмують

На майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» продовжує навчання група дітей  в межах Всеукраїнського проекту CodeClubUA. Раз на тиждень діти 9-11 років вивчають основи програмування за допомогою безкоштовної програми Scratch, яка розроблена Массачусетським технологічним інститутом. Ця програма використовується студентами, вченими, вчителями та батьками, щоб легко створювати анімацію, ігри і т.ін.

фото  фото  фото


 30 Квiтня 


 «Простуженное сердце»

У відділі читальних залів з ініціативи та за участю музиканта, композитора, співака Олега Мелещука відбувся вечір пам'яті «Простуженное сердце» до 60-річчя від дня народження дніпровського актора, письменника Станіслава Васильовича Дрожакова.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека