Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Нові книги нового століття (Нові надходження в 2017 році). Увазі читачів було надано близько 130 видань.


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "День святого Миколая Чудотворця"


 Протягом мiсяця 


Різдвяно-новорічні розваги у бібліотеці

Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" запрошував до виставки, яка допомагала дізнатися більше про різдвяні та новорічні традиції американців. Туристичні довідники, художні твори, фотографії, голлівудські фільми на DVD, ялинкові прикраси, саморобні листівки – все це радуло око і створювало відвідувачам бібліотеки різдвяно-новорічний настрій.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


 «Новорічний калейдоскоп»

З початком владарювання на Україні Пані Зими, коли її вірні слуги, витончені сніжинки, прямують до кожного міста та несуть радість, у відділі читальних залів експонується ілюстративно-документальна виставка «Новорічний калейдоскоп».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 2 Грудня 


Фестиваль волонтерів

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у Дніпрі відбувся Фестиваль волонтерів «Volunteer FEST», що був приурочений до Міжнародного дня волонтера (5 грудня).
Ми зібрали людей, які займаються волонтерськими проектами у місті Дніпро, і розпочали з прямого включення з America House у Києві – отримали вітання поважних гостей і гарний настрій на цілий день.
Фестиваль волонтерів відбувся у форматі англомовного клубу «Добра розмова».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 3 Грудня 


Дивимося і обговорюємо

Ми вдячні нашому волонтеру пану Келлі, що він обирає бібліотечний майданчик для зустрічей усіх, хто бажає покращити знання англійської мови. Американець обирає цікаві фільми для перегляду і допомагає зрозуміти складні ідіоми і вислови героїв фільмів.
Фільми демонструються з субтитрами.

фото  фото  фото


 3 Грудня 


 «Ах, зима, зима, зима!»

Відбувся святковий творчий вечір музиканта та композитора Олега Мелещука «Ах, зима, зима, зима…». Привітати улюбленого виконавця та одне одного з наступаючими новорічними святами прийшли поети, друзі, шанувальники його таланту. У програмі прозвучали композиції, які наповнили атмосферу зустрічі святковими барвами.


фото 1  фото 2

 3 Грудня 


   3 грудня відбулося відкриття книжкової виставки-персоналії до ювілею великого українського філософа, поета, просвітителя, музиканта Григорія Сковороди "Пізнай себе, а пізнавши - удосконалюй". Літературна  виставка містить відомості про життя і творчість великого гуманіста, правдолюба, мислителя, який жив сподіваннями на суспільство рівноправних людей.
фото


 4 Грудня 


Проекти Google у Дніпропетровській області

Активіст центру «Вікно в Америку» Олексій Ізмалков взяв участь в прес-конференції проекту компанії Google з популяризації туризму в нашому краї.

фото  фото


 З 4 по 5 Грудня 


Вчений секретар ДОУНБ продовжила навчання на тренінгах організованих в рамках проекту "Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО". Друга зустріч учасників Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей пройшла у м. Харків у державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Тама тренінгу "Креативне мислення. Вивчення інноваційних методик та фасилітаційних інструментів". Представники бібліотек та будинків культури на собі випробували метод Волта Діснея, попрацювали з методом 4D, склали mindmape при пошуку власних стратегій та пройшлися сімома кроками до геніальності Леонарда да Вінчі.
фото 1  фото 2  фото 3


 5 Грудня 


Життя без насильства!

 У межах участі ДОУНБ у щорічній Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» для першокурсників коледжу радіоелектроніки відбулася година освіченості «Насильство та як його уникнути». Фахівці ВНІіБ ознайомили  підлітків з основними правовими документами, що захищають людей від насильства. Акцент зустрічі - огляд «Загальної декларації прав людини» Генеральної Асамблеї ООН, де вперше в історії міжнародних відносин були визначені головні права й свободи людини. Представники Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровської області провели інтерактивний тренінг, а юрист Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області розповів куди звертатися у випадку насильницьких дій. Учасники заходу  отримали інформаційні листівки з контактними телефонами правозахисних організацій.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 5 Грудня 


До року Японії в Україні


Світ Японії відкрили для себе студенти Поліграфічного коледжу на зустрічі з представником японської культури "Фудошінкан" Дмитром Масько, який показав відео зі своїх подорожей до Японії та відповів на всі запитання, що виникали у молоді. Це був фінальний цьогорічний захід в межах проекту "Українське вікно до японської душі".


фото  фото  фото    фото  фото

 5 Грудня 


Школярі і студенти у бібліотеці

Школярі з місцевої школи №7 разом із вчителем англійської мови відвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», щоб познайомитися з сучасними ресурсами і можливостями для вивчення англійської мови. Ця спеціалізована школа планує стати постійним партнером бібліотеки і центру.

фото  фото


 5 Грудня 


Життя нецікаве без подорожей!

Студенти групи «Активуй англійську!» спробували висловити свої думки про приватний та громадський транспорт.
Власники автомобілів розповіли як вони використовують свої автомобілі у великому місті, де їх паркують. Цікавим і досить складним було завдання розповісти умовному іноземцю про дозволені і недозволені речі в громадському транспорті. Також обговорювали переваги та недоліки кораблів, літаків і потягів. На кінець зустрічі вивчили лексику до теми «Реєстрація
в готелі та аеропорту».
фото  фото  фото  фото


 6 Грудня 


До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» мали нагоду відчути та уявити складне життя сліпої людини. Всі разом переглядали всесвітньовідому драму «Запах жінки». За чорною смугою життя йде біла… Представники різних поколінь, головні герої фільму Френк і Чарлі, знайшли спільну мову і потоваришували.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом.

фото  фото


 6 Грудня 


Кроки до успіху: «Основи академічної доброчесності» для школярів

Продовжується партнерство ДОУНБ, інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» та ССШ №22. Що таке «плагіат» і «академічна доброчесність» дізналися п’ятикласники. Вони подивилися відео про сучасні послуги центру «Вікно в Америку» та слайд-шоу, метою якого було наголосити школярам що набуття знань – це щоденна наполеглива і самостійна праця. Учні жваво реагували на інтерактивну презентацію, найбільш активні отримали нагороди-сувеніри з логотипами центру «Вікно в Америку».

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 6 Грудня 


 

  Щотижневі надходження до відділу періодики: сторінки історії, правові питання, тести 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 7 Грудня 


Інтерактивна студія «Проти насильства»
Інтерактивний практикум до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" відбувся у відділі абонемента для учнів ДЦПО №63. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 7 Грудня 


Найкращий вікенд в моєму житті

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» дев’яте заняття для групи «Базова англійська 7.0.», яке є частиною навчально-просвітницького проекту «Експрес-Англійська». Цього дня  студенти були готові розповідати одне одному про свої найкращі вихідні.


фото  фото  фото


 7 Грудня 


 

  У відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку "Люди щедрих сердець" - до Дня благодійництва

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Грудня 


Критичне мислення  - ознака медійної грамотності

Члени англомовного клубу «Добра розмова» дізналися про проект ЮНЕСКО «Медійна та інформаційна грамотність», що реалізується з 2016 року у багатьох країнах світу. Всі разом подивилися англомовне відео і спробували особисто виконати завдання: визначити справжні чи фейкові новини наведені у відео. Результат був задовільний. Нашим відвідувачам треба бути більш критично налаштованими.
Друга частина зустрічі відбулася у форматі «Швидка англійська». Групі були запропоновані питання про медійну грамотність і вони обговорювали їх у малих групах. Така навчальна практика значно покращує навички мовлення.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Грудня 


      Бібліотека - викладачам музичних шкіл

 для викладачів ДМШ з гри на скрипці співробітники відділу підготували інформаційну годину. Завідуюча  Світлана Пономаренко розповіла про  сучасні можливості і послуги бібліотеки, познайомила з сайтом ДОУНБ та електронними сервісами , провела екскурсію за книжковими та творчими виставками, які демонструються у відділі. Корисними для педагогів стали книги та нотні видання із фонду бібліотеки, які були представлені на відкритому перегляді.

фото  фото  фото  фото

 11 Грудня 


 У відділі читальних залів відбулася віртуальна подорож «Івано – Франківськ: відкритя, враження, знайомства» (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 З 11 по 31 Грудня 


 Зимова казка в читальному залі

А ви знали, що бувають не тільки звичайні ялинки, які ми знаємо ще з дитинства? Є ще дивовижні книжкові ялинки. Для того, щоб познайомитись з незвичайною красунею, вам треба завітати до відділу читальних залів.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 12 Грудня 


У відділі документів іноземної мови ДОУНБ пройшов День інформації для вчителів англійської мови - слухачів курсів при Дніпропетровському обласному інституті підвищення кваліфікації працівників освіти. Вчителі дізналися багато цікавого: про відділ, про книги і видання, що надходять до відділу, про електронну розсилку бібліографічних покажчиків з методики викладання іноземних мов. Вчителям було запропоновано переглянути профільні періодичні видання та  книги з методики викладання іноземних мов англійською мовою. Вчителі дружно попрацювали з періодикою. Звичайно, українські видання користувалися найбільшою увагою. Журнал «Англійська мова. Усе для репетитора» став чемпіоном дня з ксерокопіювання.


фото  фото  фото  фото  фото

 12 Грудня 


День інформації для вчителів англійської мови

Співробітники інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»долучилася до Дня інформації для вчителів англійської мови, які знаходяться на курсах в Дніпропетровському обласному інституті підвищення кваліфікації працівників освіти.
Викладачі були запрошені до бібліотеки, щоб ознайомитись з новими тенденціями в методології викладання англійської мови, переглянути профільні періодичні видання і виставку-перегляд книг з методики викладання.
Світлана Усенко, керівник центру «Вікно в Америку», зробила презентацію безкоштовних ресурсів центру для покращення знання англійської мови та показала слайд-шоу «Основи академічної доброчесності для школярів».  Також була надана добірка електронних документів, посилань та відео для проведення англомовних заходів зі школярами з тем: академічна доброчесність, медійна грамотність, боротьба з корупцією.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 12 Грудня 


Вітаємо наполегливих: закінчила навчання 7-ма експрес-група!

Вчора в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс 7-ма група «Активуй англійську!».
Група студентів була ознайомлена з необхідними для туристів фразами і лексикою. За допомогою лексичних шаблонів спілкувалися на тему «В готелі» Навчилися бронювати номер, познайомилися з процедурами в’їзду/виїзду.
У другій половині зустрічі студентів чекав приємний сюрприз – спілкування з іноземною гостею, що вільно володіє англійською.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 12 Грудня 


Академічна культура: поняття, визначення, рівні
Академічна культура – одна з найважливіших складових вищої школи як соціального інституту. В межах інформаційно - просвітницького проекту «Культура академічної доброчесності» відбувся перший тренінг у ПДАБА для студентів. Тренінг провели завідуюча патентно-технічним відділом ДОУНБ Мищенко Тетяна Миколаївна і патентний повірений України Авраменко Валерій Васильович. Завідуюча відділом познайомила присутніх з сучасними можливостями бібліотеки, зокрема з фондом патентно-технічного відділу. Особливий інтерес у відвідувачів тренінгу викликала мультимедійна презентація «Академічна культура українських студентів» метою якої було наголосити студентам про правила культури доброчесності. Авраменко В.В. провів перше лекційно - практичне заняття з теми «Поняття права інтелектуальної власності». Кожен присутній отримав роздатковий матеріал про головні поняття академічної доброчесності.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Грудня 


500 років Реформації
Група учнів ДЦПО 63 завітала до відділу абонемента на інформаційну годину з нагоди 500-річчя Реформації. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 13 Грудня 


У бібліотеку – за гарним настроєм!

Фільм «Одного разу у Римі» (2010) – це добра, весела історія про чисте кохання, в яке вже перестають вірити в нашому сучасному, трохи цинічному світові. Нашим відвідувачам, членам англомовного кіноклубу, сподобалася магія фільму і розповідь про пригоди головної героїні у Римі.  Фонтан кохання допоміг дівчині отримати увагу чоловіків, а чоловіки зробили її життя  цікавим і хвилюючим! Після перегляду – традиційне обговорення побаченого.

фото  фото  фото


 13 Грудня 


 Мандрівка Японією
Відділ абонемента разом з представником японської культури "Фудошінкан" Дмитром Масько прийняли участь у відкритому уроці школи №63, присвячений країні висхідного сонця Японії.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Грудня 


 

 Нові надходження до відділу періодики. Гортаємо сторінки журналів: 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 14 Грудня 


До зустрічі у лютому!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося останнє заняття Експрес-курсу «Базова англійська» (сьомий потік). За 10 тижнів група початківців вивчила англійський алфавіт і вимову звуків, цифри, навчилася читати, вітатися, представляти себе, свою сім’ю, спілкуватися на світську тему «погода».
На останньому занятті члени групи отримали від свого вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк вкрай необхідні рекомендації як продовжувати далі вивчати мову.
Цей курс – лише перший мотивуючий імпульс на складному шляху вивчення англійської мови. Більшість членів групи планує продовжити навчання і долучитися до групи «Активуй англійську!» наступного року.

фото  фото  фото


 14 Грудня 


У бібліотеці проведено церемонію нагородження призерів «Патріотичного поетично-прозового конкурсу творів письменників Дніпропетровщини імені Валер'яна Підмогильного». В заході взяла участь начальник Управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації Наталія Першина. Учасники отримали від неї та голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України Володимира Луценка дипломи, грошові премії та екземпляри збірки «Степова Еллада», куди увійшли твори конкурсантів. Конкурс проводився за трьома номінаціями : «Проза», «Поезія» та «Проба пера», нагороджено 43 автори. 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 14 Грудня 


          Фонди ДОУНБ поповнилися новою монографією

 Головний бібліограф та завідуюча відділом наукової інформації і бібліографії на запрошення кафедри філософії та політології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відвідали семінар для курсантів досудового розслідування де відбулася презентація монографії «Філософія цінностей: історія і сучасність». Фахівці ВНІіБ також внесли невеличкий внесок до видання, оскільки брали участь у добірці  бібліографічних матеріалів. 
  Монографія присвячена дослідженню світу духовних цінностей людини як у минулому, так і в сучасному і розрахована на широке коло читачів. Колектив авторів в особі кандидата філософських наук, доцента Підлісного М. М. та кандидата філософських наук, професора Шубіна В. І. подарували ДОУНБ екземпляр видання з дарчим надписом. Представники кафедри провели цікаву екскурсію для бібліотекарів до музею історії ДУВС, музею криміналістики та Зали судових засідань.   


фото1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 14 Грудня 


Нові надходження

У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових книжкових цікавинок: це і корейсько-український словник, це і підручник для економістів англійською, література білоруською мовою, книги релігіозної тематики та багато чого іншого.
фото  фото  фото  фото


 З 15 по 29 Грудня 


 Свята наближаються
 У відділі розгорнуто виставку творчих робіт у стилі хенд-мейд від наших користувачів, на якій представлено понад 60 – ти різноманітних виробів: іграшок-подарунків, ялинкових прикрас, кухонних прихваток із зображенням собачок, символу наступаючого нового року. До уваги відвідувачів виставка книг  з різноманітних технік рукоділля із фонду бібліотеки. Відвідайте нашу виставку! І хто знає? – можливо ви теж знайдете хобі для душі? Виставка діє до 29 грудня щодня, крім п’ятниці з 10-00 до 18-00.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Грудня 


Віртуальні подорожі світом: Париж

У бібліотеки новий друг - пан Гаолан Сонг. Він досконало володіє англійською та французькою мовами, отримав другу вищу освіту в Парижі, знає багато цікавого про життя у Франції. Перед групою відвідувачів бібліотеки пан Гаолан поділився своїми враженнями від столиці Франції Парижу та спостереженнями за повсякденним життям французів. Присутнім на зустрічі було корисно дізнатися як знайти житло, де купувати харчі, які музеї і в які дні, парки розваг, магазини і ресторани відвідувати.
Поповнився і їх лексичний запас! Без "дякую-мерсі" та "вибачте-пардон" у Франції не обійтися.
Мовою зустрічі була англійська. Але 1,5 години промайнули як одна мить. Наш китайський друг має бажання продовжити цикл лекцій-розповідей про свої подорожі країнами світу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 16 Грудня 


Права людини – це важливо для кожного українця

Члени англомовно клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відмітили Міжнародний день прав людини. Французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо першими заговорили про права особистості заговорили. І лише у середині ХХ ст. людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини.
Волонтер Владислав Власенко модерував зустріч. Він підготовив для перегляду відео, вікторини, питання для обговорення у форматі «швидка англійська» (парах і малих групах).
Члени клубу засвоїли основні положення Загальної декларації прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші).

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Грудня 


 Цікаві ідеї своїми руками

 Відбулася презентація виставки творчих робіт у стилі хенд-мейд від наших користувачів - родини Бикових. Автори, Марина і Соня розповіли про своє захоплення виробами із фетру. Присутні довідались як вони розпочинали роботу, де брали ідеї і матеріали, як допомогли їм книги і журнали нашої бібліотеки. Зустріч пройшла у теплій доброзичливій атмосфері. Сувеніри і іграшки зацікавили присутніх і викликали позитивні емоції.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Грудня 


Академічна культура:визначення плагіату
Патентно-технічний відділ у співпраці з ПДАБА провели сумісний захід із розповсюдження практичних знань про основні принципи "Академічної доброчесності". Партнер нашої бібліотеки, патентний повірений України, завідувач відділу експертизи та комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» Авраменко Валерій Васильович провів другий тренінг для студентів ПДАБА в межах проекту «Академічна доброчесність». Під час роботи студенти ознайомились із особливостями об`єктів авторського права. Авраменко Валерій Васильович навів приклади порушення студентами прав на курсову роботу та розповів в яких випадках дозволяється вільне використання авторських прав і що не є плагіатом. Також тренером було запропоновано опанувати методику написання курсових робіт. Завідуюча відділом Мищенко Т.М. підготувала бібліографічний огляд до цього тренінгу та запропонувала звернутися до бібліотечного електронного каталогу та заказати потрібні документи.


фото  фото  фото

 19 Грудня 


Дитяче свято Миколая

Сьогодні відділ абонемента завітав до учнів 2 класу школи 63 з цікавими подарунками від Миколая. Цікавий урок-розповідь про історичну постать святого Миколая, легенди та відео про святого, арт-терапія «Християнські цінності» та сюрприз-подарунок чекали на малих непосид.фото

 19 Грудня 


Історія Дня Святого Миколая
Інформаційна година до Дня Святого Миколая відбулася у територіальному центрі соціального обслуговування Амур -Нижньодніпровського району для людей похилого віку.  

 
Повнiше
 
фото

 19 Грудня 


                            
 Бібліотека вітає гостей  

 Грудень – місяць, щедрий на свята. А 19 грудня – день особливо бажаний, бо приносить відчуття передноворічної атмосфери і всілякі приємні сюрпризи. Тож ранок у бібліотеці розпочався з привітань читачів з Днем Святого Миколая. Кожний відвідувач отримав солодку цукерку з побажаннями добра,  злагоди та гарного настрою.             

фото1

 20 Грудня 


 На святковій зустрічі учасників проекту «Бібліотерапія» була розглянута тема «Звички, які вам заважають і допомагають?».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 20 Грудня 


 Знай наших! 
У грудні виповнилось 130 років від дня народження видатного українського композитора Миколи Леонтовича. Провідний бібліотекар Тетяна Зайцева для відвідувачів підготувала музично-пізнавальну годину «Микола Леонтович та його всесвітньовідомий «Щедрик». Присутніх зацікавили маловідомі факти біографії композитора, історія  його роботи  над обробкою старовинної щедрівки. Твір, який у новорічні свята лунає по усьому світу різними мовами. Ілюстрацією цього факту став  перегляд відео кліпів славнозвісного «Щедрика» у виконанні хорів та музикантів з різних країн.


 20 Грудня 


Собаки і діти – любов і клопіт

В основу сценарію до комедійного фільму «Марлі і я» кінорежисера Девіда Френкеля лягла однойменна книга відомого американського письменника і журналіста Джона Грогана.
Членам англомовного кіноклубу дуже сподобалася історія про молоде подружжя з Флориди, яке завело собаку Марлі і побачило, що тварина вимагає не менше догляду та уваги, ніж дитина, про яку вони мріють. Марлі щодня випробовував нерви молодят на міцність, псував речі, але все рівно був улюбленцем родини.
фото  фото  фото


 20 Грудня 


Бібліотечний «book art»


 Наближається магічна й казкова пора новорічних свят. На Новий рік ми завжди прикрашаємо оселю ялинкою із різнокольоровими іграшками й гірляндами, але хочеться ж чогось нового й незвичного… Цього разу, щоб створити новорічний настрій, бібліографи вирішили «зліпити» книжкового сніговика, адже яка зима без сніговика? Знайомий нам з дитинства неодмінний атрибут зими зовсім не повинен обмежуватися трьома сніжними шарами та морквою. Правовий сніговик, зроблений із окремих випусків видання «Офіційний Вісник України», приємно вразить Вас своїм креативним виглядом. Тож, запрошуємо усіх бажаючих неодмінно завітати до ДОУНБ й на власні очі побачити  бібліотечний «book art». 


фото1

 21 Грудня 


 У відділі читальних залів провели історичний урок «Добровольчі батальйони на передовій» для студентів ВПУ №17. Темою зустрічі став День Збройних сил України, який відзначається в нашій державі 6 грудня кожного року.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Грудня 


 «В'ячеслав Чорновіл : постать на тлі доби»

 В рамках проекту «Імена: відомі і повернені із забуття» відбулась зустріч, присвячена політичному і громадському діячеві В’ячеславу Чорноволу, якому в цьому році могло виповнитись 80-років. Гостями заходу стали студенти ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 21 Грудня 


Клуб «Ріднокрай»


Відбулось засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Земський дім» Катеринослава – архітектурна та історична пам’ятка.
Головний доповідач: кандидат історичних наук Максим Кавун.
Засідання супроводжувалось фото-презентацією.

фото  фото

 21 Грудня 


 Рукотворна краса
 У межах засідання клубу «Літературна вітальня» відбулася зустріч з книгою «Творим красоту сами» – автор Зінаїда  Кукіна (книгу видано у дніпровському видавництві «Журфонд»  2016 року). 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото    фото  фото  фото

 22 Грудня 


Як завжди завершує рік новорічна виставка – «Діди Морози-побратими». Виставка містить інформації про новорічні та різдвяні свята, про символів цих свят – Дідів Морозів, Санта Клаусів, Снігурок. Виставку доповнили ляльки, які подарували нам учні нашої школи-партнерки, новорічні вітальні листівки англійською та німецькою мовами. А також, нам презентували колекцію сніжинок hand-made.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Грудня 


 «Світанку вечір написав листа” 
Новорічне засідання клубу «Захопленість» відділу абонемента зібрало представників двох поколінь. Говорили про можливі шляхи налагодження діалогу між поколіннями. Клубники читали свої вірші, поздоровляли один одного з Новим роком, виступ сімейного тріо «Вербиченька» об'єднав всіх присутніх гарною піснею.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Грудня 


Святкуємо з користю

Члени клубу англомовного спілкування «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» завжди раді новим друзям. Уважно слухали їх вітальні промови, особливо пані Наталку, яка відвідувала США, штат Флорида.
Модератор зустрічі пані Тамара Гаврилюк розповіла як у Нью-йорку відмічають 25 років з моменту створення страшенно популярного фільму «Один вдома – 2». За допомогою ресурсу YouTube присутні перенеслися у легендарний готель «Плаза» і пригадали кумедні пригоди головного героя Кевіна Макалістера.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Грудня 


Різдвяні розваги для гостей із Запоріжжя

Група п’ятикласників із Запоріжжя завітала до  центру «Вікно в Америку», щоб дізнатися більше про сучасну бібліотеку, оглянути книжкові багатства, розважитися і трохи зігрітися.
Школярі дізналися про американські різдвяні традиції, рослину-символ Пуансетію, якою прикрашають будинки, український аналог різдвяної квітки – Шлюмбергеру, ярмарки та дитячі зимові спортивні розваги. Сюрпризом для гостей центру було почути всесвітньовідому колядку «Сarol of the bells», яку виконує американська група Pentatonix і дізнатися, що автором цієї музичної композиції є українець – композитор Микола Леонтович. Діти вивчили нові англійські слова, підспівували різдвяним пісенькам.

фото  фото  фото  фото  фото


 27 Грудня 


Правовий книговичок – реклама Центру Правової інформації
Анонсований книговичок отримав швидкий відгук у ЗМІ. Журналісти 9 каналу відзняли інтерв’ю із завідуючою відділом наукової інформації і бібліографії – Барабан Іриною Вікторівною, яка розповіла про досвід влаштування книжкових інсталяцій і, зокрема, новорічних композицій. Цьогорічний бібліотечний сніговик,  метровий на зріст, вийшов дуже поважним та важким – майже 25 кілограм. І що цікаво, на його «будівництво» знадобилося 85 випусків видання «Офіційний Вісник України». Така «правова начинка» додала інсталяції змістовності. У  газеті «Вісті Придніпров’я» ця інформація вийшла під назвою «Мешканці Дніпра можуть побачити незвичайного сніговика». Міський сайт Gorod.dp.ua також не оминув нас увагою, згадавши бібліотечний «book art» у новинах. А головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області розмістило на своєму сайті інформацію про правового сніговичка ДОУНБ і прорекламувало підписку на видання «Офіційний Вісник України». Інформаційне агентство Мост-Днепр також пропіарило бібліотечного книговичка. Навить офіційний сайт Дніпропетровської обласної державної адміністрації  продублював  публікацію.


Фото1  фото2  фото3  Фото4  Фото5  Фото6

 27 Грудня 


Зав. краєзнавчого відділу Шилкіна Марина приймала участь в презентації бібліографічого покажчика «Дніпро – місто трьох фортець». Покажчик презентувала директор ДОУНБ Надія Тітова у приміщенні Агентства розвитку Дніпра. Це друге видання з серії Туристичне Придніпров'я. Покажчик, створений за участю фахівців ДОУНБ, присвячений темі, що вже багато років викликає неабияку зацікавленість суспільства у зв’язку зі встановленням дати започаткування міста, – поселенням, які стали основою Дніпра – Богородицькій фортеці, Старому та Новому Кодакам. Він містить статтю к.і.н. Олега Репана, яка дає уявлення про ці поселення, їхню історію, економічне та культурне значення.
фото  фото


 27 Грудня 


Різдвяна комедія у бібліотечному кіноклубі

Члени англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку» переглянули і обговорили комедійний фільм «Ласкаво просимо, або сусідам вхід заборонено». Це історія про подію, що сталася в невеликому місті на півночі Америки. Спроба прикрасити надяскравою ілюмінацією свій будинок завершилася «бойовими» діями між сусідами, яким це заважало спати. Члени кіноклубу отримали задоволення від перегляду і були активні  в обміні думками. Дійшли висновку, що не можна забувати про справжнє значення Різдва. Різдво – це великий шанс для кожного змінити своє життя на краще!

фото  фото  фото  фото  фото


 28 Грудня 


В Канадсько _ Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: " Планування роботи в 2018 році і підсумки 2017 року".


 28 Грудня 


«Дніпровське генеалогічне товариство»

В краєзнавчому відділі відбулось організаційне засідання Дніпровського генеалогічного товариства.
Вибори нового голови товариства.

 30 Грудня 


Підсумували і запланували звершити амбітні мрії

Передноворічна зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена історіям успіху членів клубу у 2017 році.
Модератор клубу Т.Гаврилюк підготувала слайд-вікторину,  в якій були представлені фото колишніх та дійсних членів клубу. Завдання полягало в тому, щоб дивлячись на фото вгадати, чого досягла людина. Члени клубу покращили знання англійської мови та пораділи   досягненням земляків . На фото були США, Канада, Арабські Емірати, Німеччина, Ізраїль.
Далі учасникам клубу було запропоновано помріяти та  розповісти про свої високі цілі на 2018 рік. Присутні на зустрічі дізналася купу корисних слів  та ідіоматичних фраз, навчилися  з гордістю оповідати про свої досягнення. Деякі члени клубу вирішили перейняти традиційну американську звичку - встановлювати собі список завдань на новий рік. Усіх порадувала член клубу Ліза, яка вже давно так робить : записує на папері свої рішення-завдання на прийдешній рік, а потім виконує їх за планом.
Завершилася зустріч друзів святковим чаюванням-кавуванням зі смачною випічкою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека