Протягом мiсяця 


Винахід народжується у бібліотеці

У патентно-технічному відділі протягом місяця була розгорнута виставка «Винаходи, що змінили життя» (до Дня винахідника і раціоналізатора України). Виставка була презентована студентству під час інтелектуальних годин які проходили у відділі.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Відділ абонемента організував протягом місяця три книжкові виставки «М.Грушевський: мислитель, історик, політичний діяч» (до 150 річчя від дня народження першого президента УНР) , «Першовересень кличе до школи»(виставка методичних, учбових періодичних видань на допомогу навчанню для школярів та вчителів), «Нескучная классика» (під заголовком «30…» до 30-річчя відділу на ж/м Калинівський) та креативне полотно «Бібліотека – друга родина» і презентував для бібліотекарів сільських бібліотек під час курсів підвищення кваліфікації.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Михайло Грушевський : діяльність і творча спадщина". До 150 - річчя з дня народження Михайла Сергійовича Грушевського, українського історика, громадського і політичного діяча, Голови Центральної Ради УНР.

фото    фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Відкриваємо світ жіночих мемуарів До 16 - річчя КУБЦ".

фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібдіотечному Центрі відбулася книжкова виставка "У пошуках сокровенного: культурні та духовні надбання української діаспори. До дня 16 - річчя КУБЦ.

фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


 Бібліотека на допомогу винахідникам

У інформаційно–консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», молоді винахідники Дніпропетровщини отримали близько 15 консультацій які надали патентні повірені України та патентознавці  з питань інтелектуальної власності. Один з відвідувачів патентно-технічного відділу, завдяки отриманій консультації,  склав заявку на винахід та отримав патент на винахід України!

 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному відділі,  у  творчій лабораторії «Коворкінг-офісу» який діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера», створювались нові  творчі проекти, втілювались у життя творчі задуми та відбувались  презентації нових ідей.

 Протягом мiсяця 


Новинки від А до Я

У патентно-технічному відділі відвідувачі знайомились з новими надходженнями які були представлені на постійно діючій виставці «Розмаїття нових видань» та знаходили для себе щось цікавеньке.

фото

 Протягом мiсяця 


30 творів ненудної класики
На абонементі організовано чергову книжкову виставку під заголовком «30…» (з нагоди 30-річчя відкриття абонемента на ж/м Калинівський) для тих, хто читає та перечитує класику. «Ненудна класика» - це 30 класичних творів зарубіжної літератури, які представлені на виставці з цитатами італійського літературного критика Італо Кальвіно, автора книги «Зачем читать класику» (Why Read the Classics?).
 
Повнiше
 
фото


 1 Вересня 


Готові розповідати про себе англійською

Відвідувачі десятитижневих курсів англійської мови в інформаційно- ресурсному центрі "Вікно в Америку" ("Базова англійська", другий потік) почали читати тексти і готувати розповідь про себе: короткі дані про родину і професію.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 3 Вересня 


У бібліотеці відбулося чудове засідання англомовного клубу «Добра розмова» разом з нашими австралійськими друзями!

Члени клубу дізналися про походження  американського свята «День батька» (модератор: Т.Гаврилюк) та австралійські свята «День акації» і «День боксу». У другій частині зустрічі у форматі «Швидка англійська» обговорювали вісім питань по темі «Робота і гроші» (модератор: О.Миргородська). Після закінчення заходу доброзичливі пан Ерік та пані Ірина продовжили дружне спілкування в тими, хто не поспішав додому. Можливості покращити знання англійської мови були використанні на 100%.

фото  фото  фото  фото  фото


 3 Вересня 


«Quo vadis?»

У відділі документів іноземними мовами проведено міжнародні читання твору Г. Сенкевича «Quo vadis?». Ці читання були присвячені 170-річчю від дня народження письменника. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото  фото  фото


 6 Вересня 


У навчанні допомагають носії мови

Тривають експрес-курси з вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». До членів групи «Активуй англійську!» радо долучився носій мови американець містер Спенсер. Він коротко представився і розказав цікаве про свій рідний штат Флориду. Для курсистів це була чудова нагода потренуватися ставити питання іноземцю, щоб подолати мовний бар’єр. Ми подарували містеру Спенсеру три найбільш відомі вірші Тараса Шевченка англійською мовою і порекомендували купити на пам'ять річ з петриківським розписом – тарілку, скриньку, або сувенір.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 7 Вересня 


У конференц-залі ДОУНБ відбулася інформаційна студія «Свою Україну любіть» для вчителів навчальних класів середніх загальноосвітніх шкіл області. Заступник директора з внутрішньої бібліотечної роботи Шевченко О. В. розповіла про бібліотечні проекти, які передбачають інформаційну підтримку вчителів щодо виховання у учнів почуття патріотизму та національної свідомості. Вчителів зацікавили рекомендаційні матеріали «Ігрові технології навчання» та «Образотворче мистецтво у початковій школі».
фото 1  фото 2  фото 3


 7 Вересня 


Фільм-революціонер

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали «Авата́р» (англ. Avatar) – класичний науково-фантастичний, культовий 3D-фільм режисера, продюсера та сценариста Джеймса Кемерона (2009). Режисер казав, що джерелом натхнення для нього стали книги наукової фантастики, прочитані ним у дитинстві, зокрема книга Едгара Берроуза «Джон Картер – марсіанин» і твір Пола Андерсона «Називайте мене Джо». Фільм викликав справжнє захоплення глядачів… Під час обговорення фільму англійською мовою лунали різні думки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 8 Вересня 


Книжковий Weekend

 Початок осені просякнутий  особливо чарівною атмосферою. Буйство красок, чисте повітря та теплі сонячні проміні ніби закликають ще поспілкуватися з природою… Осіння пора надихнула бібліографів на нову книжкову інсталяцію. У компактній сумці вихідного дня знайшлося  місце і традиційнім речам для відпочинку,  і цікавим книжкам на різні смаки, які принесуть насолоду будь-яким вимогливим літературним гурманам. Тож, збираєтеся на вихідні з родиною на пікнік? Чудово, окрім всього обов’язково візьміть з собою  гарну книжку, бо читання – це завжди магія. Читання змінює нас, духовно збагачує, надихає на несподівані вчинки і відкриває необмежні горизонти.  Запрошуємо усіх поціновувачів книги  на книжковий Weekend до бібліотеки.

Фото1


 8 Вересня 


Наполегливо поповнюємо словниковий запас.

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття третьої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями. Вони вже знають основні правила читання голосних і приголосних звуків, можуть читати нескладні тексти і в змозі розповісти про себе тасвій дім.


фото  фото  фото  фото

 8 Вересня 


 «Читай! Формат не має значення!»

Безцінні можливості інформації та інструменти її використання були презентовані під час роботи «Бібліотечної альтанки». Однойменна виставка, що спиралася на електронні та друковані джерела фондів ДОУНБ додатково проілюструвала інформаційний потенціал бібліотеки. А беспосередня комунікація з мешканцями міста ще раз довела необхідність та значущість формату таких заходів. 



фото 1  фото 2

 10 Вересня 


  Від книги - до творчості!

  Відділ взяв участь у презентації – бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Зустріч п'ята» у межах Дня міста. На святі нас представляли читачі, учасники «Аrt-резиденції»: молодий художник – Павло Бондар та рукодільниці: Соня Бикова (7років) і її прабабуся Валентина Григорівна (84 роки). Мешканці міста мали нагоду замовити свій портрет і навчитись робити квіти з бісеру.


фото  фото

 10 Вересня 


Олександр Поль – Колумб українського степу

В День міста чергове засідання англомовного клубу «Добра розмова» було присвячено видатній особистості дніпровського краю, Почесному громадянину міста Катеринослав-Дніпро, досліднику Криворізького родовища залізної руди, земському діячу, ініціатору будівництва залізниці, що поєднала вугілля Донбасу та залізну руду Кривбасу, колекціонеру козацьких старожитностей, засновнику краєзнавчого музею – Олександру Полю. Зустріч була воістину міжнародною – до нас приєдналися носії мови австралієць пан Ерік і волонтери американці. Члени клубу мали нагоду порівняти австралійський і американський акценти, перекладати для гостей з української, ставити питання, спілкуватися приватно після закінчення офіційної частини зустрічі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Вересня 


 "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення". Зустріч п'ята

Ясного вересневого дня – у День нашого рідного міста Дніпра – Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія запросила гостей і жителів на Ярмарок майстрів «Бібліотечний Hand made».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Вересня 


 Святковий настрій, позитив та корисна інформація городянам!

Працівники відділу читальних залів прийняли активну участь у презентації–бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення. Зустріч п'ята» до Дня міста. Яскравий символічний парусник з різнокольоровими вітрилами, створений в техніці орігамі, прямував до «Інформаційного маяка» у гавань знань та запрошував усіх бажаючих на майстер-клас «Яскравий світ орігамі».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 З 10 по 30 Вересня 


                     Знавцям національного кіно

 відвідувачів відділу запрошували переглянути виставку фотографій та взяти участь у вікторині «Впізнай екранного героя». Захід було присвячено до Дня українського кіно.


 12 Вересня 


 «Приезжайте к нам в Днепропетровск»

Творчий вечір співака, композитора Олега Мелещука «Приезжайте к нам в Днепропетровск» став чудовим продовженням свята – Дня народження нашого міста. На вечорі лунали пісні та вірші, присвячені рідному місту.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 12 Вересня 


  На перехресті філософії та психології

   Для пересічного читача ця людина виступає уособленням ледь не всієї світової фантастики. Але мало хто знає, що за професією Станіслав Лем – лікар, який однак ніколи не працював за спеціальністю. Творчість Лема не зводиться лише до наукової фантастики. Свої твори він називав філософськими притчами, а себе вважав ученим-футурологом, який проте розчарувався в майбутньому...
Відділ періодики представляє ілюстративно-документальну виставку до 95 річчя від дня народження Станіслава Лема, польського письменника-фантаста, поета, публіциста, філософа, сатирика, футуролога .
 
Повнiше
 
фото

 12 Вересня 


День першокурсника

 Вересень – дуже хвилюючий місяць для першокурсника. Початок нового життєвого  витка, нові перспективи, нові знання. Найважливіше зараз – отримати вичерпну інформацію для навчання від бібліотекарів, бо саме вони і володіють нею. Фахівці ВНІіБ завітали до курсантів І курсу Дніпропетровського державного Університету внутрішніх справ. У ході заходу вони популяризували ДОУНБ як сучасний інфополіс, здатний задовольнити будь-які потреби студентства. Наприкінці зустрічі, керівник кафедри політології та філософії, доктор філософських наук, професор В.В. Кузьменко подарував бібліотеці власні видання.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 13 Вересня 


Інформації забагато не буває

 Кожного дня всіх нас оточує море нової інформації. Телебачення, радіо,  соціальні мережі  намагаються привернути хоча б краплину нашої уваги. Дуже важко зорієнтуватися в цьому коловороті, особливо молоді. Тому   серед завдань, які сьогодні стоять перед бібліотекою, одним із першочергових є підвищення рівня інформаційної культури молодих користувачів. У відділі наукової інформації і бібліографії відбувся День інформації для студентів  Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Протягом всього заходу бібліотекарі намагалися донести до слухачів як важливо оволодіти навичками самоосвіти, яка передбачає раціональні засоби роботи з друкованими та іншими виданнями, в тому числі й електронними джерелами інформації, а також отримати  бібліотечно-бібліографічні знання  для подальшої  освіти. Захід завершився оглядовою екскурсією по бібліотеці.

Фото1  Фото2


 13 Вересня 


Як називається книга, яку ти прочитав останньою?

На це та інші питання потрібно було відповідати студентам експрес-курсів з вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Вчитель-інструктор курсів Тамара Гаврилюк підготувала корисну лексику з теми «Читання», пояснювала значення нових слів, знання яких крок за кроком наближають членів навчальної групи до мети – досконало оволодіти англійською мовою.
Особливістю навчання є те, що члени групи «Активуй англійську!» виконують лексичні вправи спілкуючись в парах. Це знімає нервову напругу і надає розкутість.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Вересня 


Залучаємо нових читачів до бібліотеки

Відбулася презентація ресурсів центру «Вікно в Америку» для студентів і викладачів Дніпровського політехнічного коледжу та знайомство з проектом УкраїнаSpeaking. Рік англійської мови в Україні триває. На підтримку навчально-просвітницького проекту УкраїнаSpeaking керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ДОУНБ Світлана Усенко відвідала Дніпровський політехнічний коледж  з дружнім візитом. Там вона зустрілися з першокурсниками, майбутніми менеджерами, і викладачем англійської мови. Молодь переглянула мотиваційне відео, що спонукає вивчати англійську мову, підготовлене учасниками проекту УкраїнаSpeaking‬.
Захід доповнювала книжкова виставка художніх творів англійською мовою з фондів ДОУНБ. Вона викликала зацікавленість студентів, вони брали книги до рук і запам’ятовували прізвища авторів.
На кінець зустрічі студенти отримали рекламні буклети, книжкові закладки, календарики, що містять рекламну інформацію і адресу бібліотеки. Чекаємо наших потенційних відвідувачів на англомовних заходах в центрі «Вікно в Америку».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 14 Вересня 


Як вийти зі складної життєвої ситуації і не втратити себе

Отримати більше життєвого досвіду можна переглядаючи гарні кінофільми. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував подивитися новий фільм Руперта Уайатта «Гравець» – це римейк однойменної кінокартини 1974 року. Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом. Нашим експертом був носій мови, волонтер клубу австралієць пан Ерік.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 14 Вересня 


Міжнародний день демократії - це цікаво!

 У вирі подій, які несе нестримний плин часу, суспільство завжди прагне досягти найважливіших цінностей – свободи, добробуту й щастя. Вони – постійна мета й сенс життя, те, заради чого людина творить і бореться, про що мріє. Це особливо важливо для сучасної України. До міжнародного Дня демократії у межах соціокультурного проекту «Правові орієнтири» у Центрі правової інформації (ЦПІ) для школярів старших класів СЗШ №82 відбулося   коло спілкування «Ти гідно мусиш жити». Бібліотечні фахівці і представник Головного управління юстиції ознайомили учнів з основними   принципами демократії та  у живому форматі спробували дізнатися, що підлітки вкладають в це поняття і чи вважають Україну демократичною державою. Учні з задоволенням виклали слово «ДЕМОКРАТІЯ». Цікаво було усім.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 14 Вересня 


«Мудрість Місяця»

Місяць - супутник Землі, який чинить на неї гравітаційний вплив. Найбільш явно він виявляється в приливах і відливах. Живі організми, у тому числі і людина, також відчувають на собі безпосередній вплив Місяця. У своїй лекції «Мудрість Місяця» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія») розповіла про вплив місячних циклів на здоров'я людини.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 14 Вересня 


У межах 23-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбувався VІІ Львівський бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією. Його тема - «Модерна бібліотека в мінливому світі». Учасниками форуму були керівники та провідні фахівці бібліотек, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, видавці, автори, читачі, провайдери інформаційних послуг, члени та партнери Української бібліотечної асоціації у т. ч. зарубіжні. 
Директор КЗК «ДОУНБ» Н.М. Тітова виступила на форумі під час проведення студії «Ефективні практики»  з доповіддю «Електронні ресурси та інформаційно-бібліотечні сервіси Дніпропетровської ОУНБ: досвід створення та тенденції розвитку».


фото  фото  фото

 15 Вересня 


Нова тема вивчена. Рухаємося до фінішної прямої

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття третьої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями. Вони вже знають основні правила читання голосних і приголосних звуків, можуть читати нескладні тексти і в змозі розповісти про себе, свій дім, про улюблені продукти харчування, які можна з’їсти на сніданок.

фото  фото  фото  фото


 15 Вересня 


«Міжнародний досвід у допомогу студентам»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжується проект співпраці з дніпровською філією Київського Національного університету культури і мистецтв.
Для студентів  КНУКіМ, спеціальність «Менеджмент готельного бізнесу», відбулася лекція Тамари Гаврилюк за темою «Готельний бізнес у США. Культура гостинності».
Сучасні тенденції розвитку готельного бізнесу були представлені студентам у вигляді слайд-шоу. Інформація була проілюстрована численними відео. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 15 Вересня 


Альтанка:  «Привіт, ENGLISH! We are back to school!»

Бібліотекарі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у рік англійської мови  ще раз хотіли звернутися до жителів міста і розповісти їм про безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови, які є у бібліотеці, про існуючі розмовні клубі та курси. В цей день на проспекті Д. Яворницького, біля будинку №18, було розгорнуто книжкову виставку, що познайомила перехожих з найбільш визначними місцями США і найбільш популярними видами спорту в Америці – бейсболом і баскетболом.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Вересня 


Перший раз у цьому навчальному році нас відвідали наші друзі - учні 9-го класу ССЗШ №141. Захід був присвячений Дню корінних народів світу, з яких ми обрали північно-американських індіанців. Школярі подивилися презентацію про різні племена індіанців, а потім самі поділилися на 4 племені, вигадали собі тотеми, та зобразили їх у малюнках та мімікою. Далі воїни та мисливці продемонстрували свою вправність у киданні ласо. Переможці отримали нагороду – «орлині» пера  з індіянським ім’ям.

 
Повнiше
 
фото 1  фото2  фото 4  фото 5

 15 Вересня 


Бібліотека просто неба – Open air

Гарного вересневого дня бібліотекарі ВНІіБ  вийшли на вулицю, щоб в черговий раз нагадати мешканцям міста, що навить у часи новітніх  інформаційних технологій «Книга» не втрачає своїх позицій, а «Читання» - все так же приносить задоволення. Нікого не залишила байдужим яскрава виставка «Книжковий калейдоскоп довідкових видань». Перехожі із задоволенням гортали сторінки різноманітних видань. Оскільки усі ми родом з дитинства, то і дорослим і малечі було цікаво згадати улюблені дитячі книжки і спробувати відгадати назву за допомогою жартівливого опису. Тож такий формат спілкування з книжками просто неба виявився дуже корисним.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 16 Вересня 


Ділимося досвідом

 Свого часу Генрі Форд сказав: «Той, хто припиняє вчитись, є старим, незалежно від того, 20 йому років чи 80. Той, хто постійно вчиться, залишається молодим. Найчудовішою річчю в житті є вічна молодість думки». Престиж бібліотечної професії теж в певній мірі залежить від фахового рівня. Щоб залишатися професіоналами потрібно постійно підвищувати свій рівень знань. Під час проведення обласних курсів підвищення кваліфікації фахівці ВНІіБ плідно поспілкувалися із завідуючими сільськими бібліотеками ЦБС області та поділилися власним досвідом роботи у напрямку довідково-інформаційного обслуговування, видавничої діяльності і ведення сторінок у соціальних мережах. Особливу увагу було приділено роботі з соціокультурними проектами і створенню книжкових інсталяцій. До уваги колег було представлено палітру різноманітних довідкових видань з фонду відділу.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 17 Вересня 


"Швидка англійська" кличе друзів!

Чергове засідання англомовного клубу «Добра розмова» як завжди мало навчально-культурологічне значення. До членів клубу приєднався носій мови австралієць пан Ерік. Всі присутні мали нагоду дізнатися про дику природу Австралії, порівняти австралійський і український перепис населення, поспілкуватися на різноманітні теми у форматі "Швидка англійська", коли на обговорення питання дається лише 2 хв., поспілкуватися приватно після закінчення офіційної частини зустрічі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 19 Вересня 


Гарні та погані новини

Заняття з цієї теми відбулося в інформаційно ресурсному центрі «Вікно в Америку».  В групі «Активуй англійську!» продовжують вчитися наполегливі і відповідальні студенти різного віку. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк добирає питання з використанням вивченої лексики. Члени групи продовжують спілкуватися в парах. В зошити записується все суттєве і корисне.

фото  фото  фото  фото  фото


 19 Вересня 


"Читати ці журнали - престижно"

У відділі періодики оновлено постійно діючу виставку "Кращі літературні твори на сторінках "товстих журналів" .

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 



Працюйте з нами, впроваджуйте нове!


Досвідом роботи з впровадження інноваційних та нетрадиційних форм роботи в бібліотеці ділився відділ абонемента на курсах підвищення кваліфікації бібліотекарів сільських бібліотек. Цілеспрямоване впровадження нових та оновлених традиційних форм роботи, шляхи створення позитивного іміджу бібліотеки, організація вільного простору в бібліотеці, проектна робота, бібліотека в соцмережах – далеко не повний перелік питань, які розглядалися під час заходу. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 20 Вересня 


Безвізовий режим – це мрія чи наше найближче майбутнє!?

 Осінь, зима чи літо? Коли українцям скасують візи?  
Діалог щодо лібералізації ЄС візового режиму започатковано Європейським Союзом на Паризькому саміті Україна — ЄС у вересні 2008.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Вересня 


Бажаєте стати тим, ким мрієте?  Читайте правильні книжки!

 Новий формат спілкування запропонували фахівці ВНІіБ курсантам  І курсу Дніпропетровського державного Університету внутрішніх справ. Мета Години освіченості – розширення кругозору молоді. Адже книга – не лише паперовий носій інформації, це впродовж багатьох століть – символ знання, культури і пізнавання світу. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. А щоб шукати та знайти правильні книжки, курсанти довідалися про існування різноманітних джерел пошуку необхідної інформації. Тож поринемо разом у чарівний книжковий світ за допомогою бібліотеки!

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 21 Вересня 


Кіноклуб в Центрі «Вікно в Америку»

Цього разу зустріч членів кіноклубу була незвичайною. Як правило, ми дивимося художні американські фільми, але на цей раз наші австралійські друзі пан Ерік і пані Ірина запропонували унікальну можливість подивитися документальні фільми про Австралію, кожен з яких тривав близько 10-15 хвилин. Це були фільми про австралійську природу, заказники, зоопарки та стару частину міста Сіднею. Із захопленням дивилися, а потім із задоволенням обговорювали побачене.

фото  фото  фото  фото  фото


 21 Вересня 


Центр польської культури імені Кароля Войтили провів засідання у відділі документів іноземними мовами, присвячене Варшавському повстанню проти німецьких окупантів під час Другої світової війни. Старший куратор проекту «Я-лідер» Дарина Мигдал цікаво розповіла про повстання, яке мало місце у Варшаві з 1 серпня по 2 жовтня 1944 року, ілюструючи розповідь презентацією та піснею сучасної польської співачки. Потім учасники зборів відповідали на запитання вікторини, виявивши неабиякі знання з історії Польщі, ділилися власними спогадами від відвідування країни у серпні, коли поляки виходять на вулиці, вшановуючи пам’ять загиблих.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Вересня 


 У відділі документів іноземними мовами відкрито виставку творчих робіт учнів ЗОШ №141 до Дня європейських мов.

Європейський день мов вважається традиційним святом у Європі з 2001 року. Він відзначається 26 вересня для підтримки розвитку мов і їх розмаїття.

Стандартом для сучасного європейця вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Тому це свято закликає до викладання та вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до взаєморозуміння між народами та державами.


фото  фото  фото  фото

 22 Вересня 


  Дніпро мистецький

  У межах проекту «Бібліотечна альтанка» для мешканців міста, перехожих проспекту Яворницького бібліотекарями відділу представлено виставку яскравих фотоальбомів про культурні та мистецькі заклади нашого міста «Дніпро мистецький». Усім зацікавленим роздавали рекламні матеріали про наших партнерів та про відділ мистецтв. Інформація була цікавою і корисною. Виявилось, що окремі громадяни нічого не знали про деякі заклади культури нашого краю і  де вони розташовані.


фото

 22 Вересня 


                     Зустріч друзів і шанувальників

 Відбулося засідання Клубу книголюбів «Літературна вітальня». Цього разу на авторський літературно-музичний вечір запросила поетеса, композитор (аматор) Юлія Прокоф’єва. Юлія Василівна давній користувач бібліотеки, учасниця клубу з багаторічним стажем. Захід відбувся у теплій доброзичливій атмосфері. Звучали вірші та пісні різних років. Прийшло багато друзів і шанувальників таланту Ю. Прокоф’євої.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Вересня 


Настрій створює книга, а не пора року!

Біля приміщення бібліотеки, сьогодні, було по-осінньому тепло. Мешканці міста, що були неподалік від бібліотеки, не могли пройти повз книжкової виставки «Читай, пора року не має значення!». Нові яскраві видання художньої літератури приваблювали не лише зовнішнім виглядом, а й змістом. Саме тому у більшості перехожих з'являлося бажання прочитати ту чи іншу книгу з представленої виставки. 
Окрім того, співробітники сектору науково-дослідної роботи та сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків  проводили запис читачів, пропонували розповісти вірш про осінь за солодку винагороду та надавали інформацію про послуги бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Вересня 


«Інтелект-Ring»

На майданчику патентно-технічного відділу відбулась перша гра циклу «Інтелект-Ring». Перевірити та підвищити свій інтелектуальний потенціал з різних галузей знань прийшли до бібліотеки і науковці, і співробітники культури, і студентська молодь. Ігрові елементи й захоплюючі завдання надали заходу емоційності та підвищили читацьку активність.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Вересня 


«Перлини мудрості людської»
За такою темою відбулося засідання клубу «Захопленість» в Українській вітальні відділу абонемента. Яка буває мудрість? Які джерела її пізнання? Такі запитання мимоволі виникали під час заходу – поетично-мистецького колажу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 24 Вересня 


Граємо у міні-футбол

Обком профспілки працівників культури зібрав профактиви КЗК "ДОУНБ", театра ім. Т.Г. Шевченка та історичного музею ім. Д. Яворницького на турнірі з міні-футболу. Гра у команді піднімає бойовий дух, а самі змагання розширюють коло знайомих. Та попри це, турнір був досить напруженим, адже всі прагнули перемоги. Але, бібліотекарям не вистачило декілька голів до перемоги, тому вони зайняли 3 місце, 2-ге посіла команда працівників музею, а перше - актори театру.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Вересня 


Віртуальні подорожі світом - це можливо!

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує цикл зустрічей з австралійським волонтером паном Еріком. Члени клубу разом дивилися і обговорювали документальне відео про туристичну пам’ятку Австралії Долину мисливців, де багато ферм рогатої худоби і скакових коней, де історичні будинки перетворилися на маленькі готелі, де можна легко потрапити на джазовий концерт і фестиваль родео, пролетіти на повітряній кулі. Родзинкою долини мисливців є біле австралійське вино, яке виготовляється з винограду, що росте у цій долині.
Сюрпризом зустрічі стало повернення нашого американського волонтера американця  пана Джейсона.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 24 Вересня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "TEMPLE(Храм споконвічного знання Бога).


 26 Вересня 


Три кита сучасної цивілізації

В патентно-технічному відділі відбулась учбова година для студентства ДДАЕУ інженерно-технологічного факульту. На навчанні обговорювали питання наукової діяльності, освіти та творчого процесу.

фото  фото  фото

 26 Вересня 


Теодор Драйзер та Україна

Для дев’ятикласників ЗОШ № 141, яка спеціалізується на вивченні іноземних мов, співробітники центру "Вікно в Америку" провели презентацію творчості американського письменника Теодора Драйзера. Школярі дізналися цікаві факти біографії письменника, наприклад, що він 1927 році перебував на території України – відвідав міста Київ, Одесу, Сталіно (Донецьк). Книжковий перегляд з книг письменника познайомив присутніх з його творами, які він написав, переглянули буктрейлер про найвідомішу книгу Теодора Драйзера роман «Американська трагедія». Школярі змогли підтримати розмову про «американську  мрію».
На кінець зустрічі закріпили отриманні знання, відповідаючи на питання літературної он-лайн вікторини.

фото  фото  фото  фото  фото


 26 Вересня 


Сьогодні - День європейських мов

Співробітники відділу документів іноземними мовами підготували виставку самовчителів та підручників з основних європейських мов. Книжкову виставку доповнювали подарунки-саморобки наших друзів, школярів ЗОШ №141, які брали участь у конкурсі "Прапори європейських країн".

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 26 Вересня 


 «Червоні маки»

Олег Мелещук продовжує радувати шанувальників своєю творчістю. Концерт «Червоні маки» розпочався піснею «Червоні маки» на вірші Надії Філенко. Також звучали популярні пісні: «Червона рута» Володимира Івасюка, «Как здорово» Олега Митяєва, «Капітан» Лариси Третьяк, «Ах, эти женские глаза» Миколи Мілаша, «Бэби-блюз» Анатолія Канарського та інші.

фото 1  фото 2  фото 3

 27 Вересня 


VIP-персона у бібліотеці

Члени групи «Активуй англійську!» на свій випускний (десятий) урок отримали чудовий подарунок – поважного гостя американця, представника Посольства США в Україні Еда О’Брайана. Це була нагода продемонструвати отримані навички світського спілкування. Присутні студенти, різного віку, від 7 до 80-ти років, змогли представитися і розповісти про свою професію англійською. Наш американський гість радо долучився до спілкування і поставив майже кожному індивідуальне питання. Українські студенти змогли зацікавити гостя історією міста Дніпро, його історичними пам'ятками (у місті є палаци, собори, залишки двох фортець на околицях) і популярними сучасними оглядовими майданчиками біля річки Дніпро.
Кращим сувеніром з Дніпропетровщини може стати Петриківський розпис, шоколад Millennium та інші гастрономічні сувеніри краю.
У другій частині зустрічі вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк модерувала розмову про різні види транспорту, їх переваги та недоліки. Студенти, які відвідали всі 10 уроків курсу «Експрес англійська», отримали сертифікати про закінчення курсу.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Вересня 


  Вперед, до незвіданих вершин

 У відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку - «Валіза. Вокзал. Натхнення».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Вересня 


Візове шайхрайство не пройде!

Віце-консул Сполучених Штатів Америки Ед О’Брайн відвідав Дніпро  та виступив з презентацією про диверсифікаційні візи та проблеми візового шахрайства. Зустріч з усіма зацікавленими відбулася в інформаційному центрі «Вікно в Америку» при Дніпровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Кирила і Мефодія, за адресою пр. Дмитра Яворницького 18.
У ході презентації пан О’Брайн пояснив процес отримання диверсифікаційних віз США.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Вересня 


Перспективи майбутньої професії

 До регіонального тренінгового центру завітали першокурсники Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. Та не з проста, бо дівчата обрали для себе спеціальність бібліотекарська справа, і саме бібліотека - їх майбутньє місце роботи.  Вони на практиці побачили перспективи майбутньої професії та відкрили багато цікавого. Ознайомились з сайтом бібліотеки, сторінками в соціальних мережах, отримали слушні поради від молодих спеціалістів. 

фото  фото  фото

 28 Вересня 


Прекрасна і далека Австралія

І знову зустріч членів кіноклубу була незвичайною. Зазвичай ми дивимося художні американські фільми, але на цей раз наші австралійські друзі пан Ерік і пані Ірина запропонували унікальну можливість подивитися документальні фільми про Австралію, кожен з яких тривав близько 10-15 хвилин. Це були фільми про австралійську природу, заказники, зоопарки та стару частину міста Сіднею. Із захопленням дивилися, а потім із задоволенням обговорювали побачене.

фото  фото  фото  фото  фото


 29 Вересня 


Святкуємо День бібліотек!

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 29 Вересня 


«Львів. Місто натхнення і любові»

Які таємниці приховує це легендарне місто? Де витоки його демократичних та свободолюбивих прагнень? Чому так багато зображень левів у Львові і що саме це означає? Імена яких особистостей увічнили історію «українського Парижу»? На ці та інші питання були надані відповіді під час проведення мультимедійної презентації «Лівів. Місто натхнення і любові» (проект «Відкриваємо Україну разом з відомими і успішними!»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 29 Вересня 


Привітання друзів до Всеукраїнського дня бібліотек 

Напередодні Дня українських бібліотек співробітників іноземного відділу і центру «Вікно в Америку» привітали партнери – вчителі і учні КЗК ЗОШ №141. Бібліотекарі отримали вдячність за всі проведені просвітницькі заходи в межах проекту співпраці, квіти, музичний і солодкий подарунки. З натхненням бібліотекарі планують і готують наступні тематичні зустрічі з допитливою молоддю.


фото  фото  фото

 29 Вересня 


Знання отримують наполегливі

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття третьої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями.
У навчальній програмі, яку підготувала і виклала Тамара Гаврилюк, були правила читання голосних і приголосних англійських звуків; базова лексика по темам «Моя професія», «Моя родина», «Моє хобі», «Мій сніданок»; читання нескладних текстів, підготовка розповіді про себе, свій дім, про улюблені продукти харчування.

фото  фото  фото  фото  фото


 29 Вересня 


І весь світ з Вами, коли Ви з нами!

 Добігає кінця вересень. На порозі наше з вами свято — Все¬український день бібліотек! Це чудова нагода наголосити на особливій значимості бібліотек і бібліотечної діяльності в освіті й вихованні, у духовному розвитку та збагаченні нації.
«І весь світ з Вами, коли Ви з нами!» - таким був головний меседж святкової інформаційної локації, яку організували фахівці ВНІіБ для першокурсників міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. До уваги молоді були представлені цікавинки з історії розвитку бібліотек світу, інтелектуальна вікторина та книжковий ребус «Вгадай героя книги зашифрованого у ребусі». На підлітків також чекала інтерактивна вправа на продовження незакінченого вислову: «Бібліотека для мене  – це …». Дуже порадували змістовні думки майбутніх поліграфістів   стосовно місця бібліотеки у сучасному суспільстві. Шляхом загального визначення було обрано найкращого автора, який і отримав особливий сюрприз від господинь відділу. Навіть дощова погода не стала перешкодою для спільного фото на ганку бібліотеки.


Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9


 29 Вересня 


Краплини позитиву

Сьогодні відділ абонемента ДОУНБ на передодні свята Дня бібліотек запропонував для своїх відвідувачів осінні краплими позитиву : акцію безкоштовного запису до бібліотеки, солодкі подарунки для дітей, книжкове ворожіння на книгах  серії «Золотий фонд детектива», один примірник  із серії - в подарунок, а також інтерв’ю з уявними літературними героями.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Вересня 


Створіть в своїй уяві власний фільм
 «Книга краще», – на таку універсальну відповідь можна очікувати від шанувальників творчості відомих письменників на заяву про будь-який  переглянутий вами фільм. 
 
Повнiше
 
фото  фото

 29 Вересня 


"Час - це мить одна, хоч довгим він здається нам в уяві"

Сектор соціокультурних проектів та зовнішніх зв'язків разом з сектором рідкісних та цінних документів до Всеукраїнського Дня бібліотек провели відкритий бібліотечний урок. Лише за 45 хвилин була проведена віртуальна подорож сайтом ДОУНБ та сторінками у соцмережах, прорекламована проектна діяльність бібліотеки, представлено інноваційні послуги та ознайомлено з використанням QR-коду у бібліотечній сфері. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Вересня 


Вітаємо зі  Всеукраїнським днем бібліотек!

Напередодні професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек, який щорічно відзначають 30 вересня, патентно-технічний відділ, у бібліотечній альтанці розгорнув виставку-пораду «Вулик корисних порад». Захід відбувся на пр. Дмитра Яворницького, біля будинку № 18 і був спрямований на популяризацію книги, бібліотеки, професії бібліотекаря. Співробітники відділу висловлюють почуття глибокої поваги до нашої благородної професії, до Вас шановні колеги – бібліотекарі.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


День Бібліотек

Адміністрація і профпілка КЗК "ДОУНБ" привітали колег з професійним святом - Днем бібліотек. Традиційно, директор Тітова Н.М. поздоровила всіх зі всятом і вручила відзнаки за гарну роботу та ветеранські посвідчення за 20-ти річний стаж роботи в бібліотеці. Від профкому колектив отримав подарунки. А святковий настрій бібліотекарям подарували друзі, партнери - колектив педагогів й учнів Дніпропетровської дитячої музичної школи № 15, під керівництвом заслуженого працівника культури України Марини Чекалкіної.  


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека