Протягом мiсяця 


 Творча лабораторія бібліотеки

У патентно-технічному відділі,і у творчий лабораторії «Коворкінг-офісу», яка діє у межах проекту «Коворкінг-офіс-друг фрілансера», створювали нові проекти, призначали зустрічі друзям, презентували корисні поради. 


 Протягом мiсяця 


Консультуємо у бібліотеці

У інформаційно – консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», для всіх відвідувачів патентні повірені України надавали кваліфіковані консультації з питань інтелектуальної власності. 


 Протягом мiсяця 


«Розмаїття нових видань»
Патентно-технічний відділ представив нову партію книг на постійно діючому перегляді на виставці «Розмаїття нових видань». На експозиції можна було побачити ілюстровані книги, періодичні видання з історії костюму, моди, краси, новинки кулінарії, інтер'єру, секрети дизайну, рукоділля, фотографії та ще багато інших родзинок.

 Протягом мiсяця 


«Моя квітуча Україна»
28 червня Україна відзначала державне свято – День Конституції України. До цієї знаменної дати в патентно-технічному відділ була розгорнута інформаційно-тематична виставка «Моя квітуча Україна». Представлена на виставці література надала можливість кожному ознайомитись з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, надала відповідь на питання якою ця держава буде та які шляхи її розвитку.

 Протягом мiсяця 


Спекотні виставки
Відділ абонемента запропонував своїм відвідувачам книги з книжкових виставок місяця: «Конституції – 20 років», «Барви книжкового літа», «Д.І.Яворницький». 
 
Повнiше
 
фото  фото


 1 Червня 


Коли сміється дитина, посміхається небо

 Перше червня – це не тільки міжнародний День захисту дітей,  а  ще й свято   дорослих і дітей, адже співпадає воно з літніми канікулами – найулюбленішою порою усіх  школярів. Щоб перебування дітлахів із СЗШ №80 у бібліотеці було більш цікавим,  співробітники  ВНІіБ  підготували різноманітну програму. Чого там тільки не було… Три команди - «Розумники», «Сфінкс» та «Сонечко» зійшлися у запальному змаганні за перемогу у інтелектуальній вікторині. Перемогу здобули найкмітливіші та найспритніші. Але ображених цього дня не було, бо всі отримали заохочення – солодкі цукерки. У дітлахів розбіглися оченята, коли вони побачили яскраве розмаїття довідкових видань на всі вподобання. Вони  гортали сторінки, ділилися враженнями і навить сперечалися за книжки. Було галасно і весело.
З гарним настроєм, усміхнені та завантажені корисною інформацією школярі не казали ДОУНБ до побачення, а казали до нових зустрічей!

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9


 2 Червня 


Бібліосфера

Зараз, у зв’язку із швидкоплинним процесом інформатизації суспільства, інформація має важливе значення в житті кожної людини. Не дивлячись ні на що, книга і на сьогодні залишається одним із основних носіїв інформації, одним із основних засобів освіти, науки і культури, одним із найголовніших знарядь соціального і культурного розвитку людини і суспільства. І саме бібліотеки зараз виступають посередниками між користувачами і книгами, і допомагають заповнити дефіцит читацької компетенції, являючи собою унікальну інформаційну сферу.
Під час Дня Інформації для  студентів  Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту фахівці ВНІіБ детально проінформували фінансистів про документальні та сервісні можливості ДОУНБ. Особливу увагу було приділено сайту та  розмаїттю присутності бібліотеки у соціальних мережах. З метою розширення уявлення молоді про універсальний фонд бібліотеки було представлено інформаційний огляд нових надходжень у відділ. Присутні були настільки вражені  універсальним фондом і високим рівнем компьютеризації бібліотеки, що виказали бажання  стати нашими постійними користувачами.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 2 Червня 


Не будь інопланетянином в чужій країні

Перша зустріч у альтанці відділу документів іноземними мовами цього року відбулася по темі «Не будь інопланетянином в чужій країні – Don’t be an alien in a foreign country». Розмовники, самовчителі, підручники, словники – і все це для тих, кому цікава англійська мова і тим, хто хоче долучитися до її вивчення  в Рік англійської мови в Україні. Головне гасло цього року -  «Україна SPEAKING». А тим, хто вже трохи орієнтується у мові, були запропоновані цікаві, а інколи підступні,  завдання для перевірки своїх знань.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


Слово до слова - складається розмова

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося трете навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи вчилися розповідати про свій дім, наводити позитивні і негативні факти.

фото  фото  фото


 2 Червня 


 День веселих витівок біля «Бібліотечної альтанки» 

На день веселих витівок, присвячений Міжнародному дню захисту дітей, до відділу читальних залів завітали учні з ДТВ «Капітошка».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12

 2 Червня 


Нам 30 років!
З нагоди 30-ї річниці відкриття абонемента на ж/м Калинівський відділ запросив учнів 7 класу школи 63 на бібліотечну годину «Є така Бібліотека!».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 3 Червня 


Директор бібліотеки Н. М. Тітова взяла участь у семінарі "Соціальне партнерство як ресурс розвитку галузі культури".
У Новомосковському районі відбувся спільний семінар для начальників відділів культури міст та районів та голів профспілкових організацій закладів культури Дніпропетровщини. Багатогранність теми семінару була підкреслена та проілюстрована у вступному слові начальника управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації Н. Г. Першиної та у обговоренні таких важливих тем сьогодення, як про нове у законодавстві України, дотримання трудового законодавства з приводу стягнення та звільнення.
 
Повнiше
 

 3 Червня 


День здоров’я з козаками 

У цьому році комітет профспілки ДОУНБ організував для колег виїзний екскурсійно-святковий захід. План проведення Дня здоров’я складався з: подорожі до міста Запоріжжя, екскурсії по острову Хортиця, екскурсії по історико-культурному комплексу «Запорізька Січ» та зустрічі зі справжніми козаками, які продемонстрували свою мужність і відвагу під час боїв на шаблях. Незважаючи на такий активний, насичений відпочинок, члени профспілки КЗК «ДОУНБ» встигли скуштувати справжню козацьку страву – куліш та пофотографуватись посеред широких вод Дніпра, на мальовничому острові Хортиця.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Червня 


Літній сезон відкрито

Сьогоднішнє засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було першим літнім засіданням, тому ми присвятили його розповідями про незвичайні літні природні явища в різних місцях земної кулі.
Існують небезпеки літніх мусонів. Відео про мусони в Індії і США проілюстрували це складне явище. Згадали країни нескінченного літа – Гаваї, Малайзію і Таїланд. На американській Алясці ніколи не буває спекотно, але й там влітку можна чудово провести час.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 4 Червня 


Практика в бібліотеці

З 23 травня по 4 червня, у секторі НДР проходили практику студенти Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара з факультету соціології. За цей час дівчата познайомилися з ДОУНБ, а саме її відділами, фондом та сайтом. Крім того, практикантки були залучені до опитування регіональної компанії «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендами». На відмінно справились з завданням – провели спостереження стану використання фонду бібліотеки в період 2012–2015 років, на базі відділу читального залу та Центру художньої літератури. Занурившись в бібліотечне життя, практиканти долучились до дослідження соціального портрету колективу ДОУНБ.


фото  фото  фото

 5 Червня 


Вихідні провели з користю!

За підтримки профспілкового комітету, члени профспілки КЗК "ДОУНБ" долучилися до пішохідної екскурсії «Стежками Д. І. Яворницького», яку проводив співробітник Меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького.
Прогулянка найстарішим парком нашого міста – парком ім. Т. Шевченка, для бібліотекарів була проведена в рамках регіональної кампанії "Дмитро Яворицький - ім'я овіяне легендами". 
фото  фото  фото

 5 Червня 


У ході проведення регіональної кампанії «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендами» співробітники бібліотеки відвідали пішохідну екскурсію «Стежками Д. І. Яворницького» по найстарішому парку нашого міста – ім. Т. Шевченка. Академік Д. І. Яворницький мешкав поруч з Потьомкінським садом,  вивчав та досліджував історію цієї території, проводив археологічні та історичні розвідки, майже щодня гуляв парком. Співробітники «Меморіального будинку-музею Д. І. Яворницького» зробили спробу розгадати деякі загадки, підтвердити або спростувати легенди, що у великій кількості існують про цю територію. Екскурсанти побачили всі знакові місця Центрального парку: палац Г. Потьомкіна, Архієрейське провалля, руїни Зеленого театру, ресторан «Маяк», Монастирський острів, Мерефо-Херсонський міст, пам’ятник Т. Г. Шевченку, церкву Святителя Миколая, фонтан «Ревучий» та ін.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 5 Червня 


 Навчання у Аrt-резиденції

 У межах проекту «Аrt-резиденція у бібліотеці» відбувся майстер-клас з фоторграфії для починаючих , який провів режисер місцевого телебачення («51 канал») Сергій Артеменко. 


фото  фото  фото

 6 Червня 


 День народження Поета

 Клуб книголюбів «Літературна вітальня» запросив усіх поціновувачів творчості Алєксандра Сергійовича Пушкіна разом відсвяткувати День народження поета. Зустріч розпочалася біля пам’ятника Пушкіну, де відбулося покладання квітів. Святкування продовжилось у приміщенні кафе «Пушкін», де усі бажаючі згадали чудові пушкінські вірші, переглянули цікаві видання із фонду ДОУНБ. Поет Юрій Поліський прочитав свої вірші, присвячені Пушкіну, співробітник кафе Іван розповів про свій заклад і експонати інтер’єру, пов’язані з ім’ям поета. Лілія Куліш представила нову книгу. Це поетичний переказ українською мовою поеми «Руслан і Людмила», яку здійснив Вітольд Фокін. Присутні приємно поспілкувались за чашечкою кави-чаю.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


Перший клас у перший раз до бібліотеки
До відділу абонемента завітали на екскурсію первачки школи 47 і жваво спілкувалися з нами, розповідаючи про свої вподобання. Тема зустрічі – інтелектуальні ігри та розваги влітку. Малеча дізналася цікаву інформацію про шахи та шашки, кросворди та головоломки, квести та комп’ютерні ігри і, звісно, про цікаві книги, які ми запропонували дітям прочитати влітку. На згадку - креативне полотно до 30-річниці абонемента на житловому масиві поповнилося новими відгуками про бібліотеку.


 7 Червня 


Працюємо в парах

І знову багаточисельною була зустріч групи, що вивчає експрес-курс «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк підготувала купу цікавих завдань. Кожний член групи зміг практикувати свої розмовні навички, згадати стару і вивчити нову лексику, щоб описати гарні і проблемі сторони місця, де вони живуть і дати описову характеристику людей, що їх оточують.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Червня 


Літо для школярів – це не тільки відпочинок і розваги

Бібліотека працює без канікул, готує різноманітні освітні цікавинки, поновила проект «Літо з центром "Вікно в Америку».
Три групи дітей з літнього табору школи No.23 відвідали центр і подивилися інтерактивне слайд-шоу «Дніпропетровськ – космічна столиця на Дніпрі». Вони дізналися чому наше рідне місто так називають, і як історія підкорення космосу відобразилася на топонімічній мапі міста. Діти активно відповідали на опитування про назви вулиць і пам'ятників, приємно дивували обізнаністю, незважаючи на свій юний вік.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 7 Червня 


Усі дороги ведуть до бібліотеки

 Кожного літа перед бібліотечними працівниками постає завдання – організувати пізнавальні заходи для підлітків, бо саме вони в майбутньому і є нашими потенційними  користувачами. Для старшокласників гімназії №12 була проведена інформаційно-бібліотечна  лоція. Фахівці ВНІіБ  ознайомили школярів з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності, а також розповіли про основні функції та призначення  спеціалізованих відділів у загальній структурі бібліотеки. Школярі дізналися про те, як записатися до бібліотеки, як користуватися електронними каталогами, як самостійно  замовляти літературу у читальних залах. Захід завершився оглядовою екскурсією. Гімназисти і класний керівник  подякували бібліотекарам за цікаву розповідь.


Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 З 7 по 8 Червня 


Пушкінські дні в бібліотеці
Відділ абонемента запросив на Пушкінські дні дітей літніх таборів школи № 47 та школи № 63. До уваги присутніх була представлена пізнавальна презентація про життєвий та творчий шлях поета, демонструвався перегляд творів автора, лунали "золоті рядки О.С. Пушкіна". Захід завершився екскурсією по бібліотеці та конкурсом малюнку на літньому майданчику бібліотеки. Діти залишили свої відгуки та емоції на креативній дошці "Нам  30!". Захід відвідало 80 осіб. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Червня 


У  відділі документів іноземними мовами знову маленькі гості!

     Відділ документів іноземними мовами приймав учнів 1-3 класів літнього табору СШ № 23. Який відпочинок без мультиків! Та ще й про бібліотеку! А потім для гостей провели вікторину по казкам, в якій діти виявили себе справжніми знавцями. Заключна частина зустрічі – це було творче завдання, виготовлення паперових баранців, розмальованих маленькими художниками.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Червня 


 Бібліотека - працівникам культури

 Для завідуючих сільськими Будинками культури області співробітниками відділу підготовлено День інформації.  Їхній увазі запропоновані: повідомлення про інформаційні можливості,  сучасні послуги та електронні сервіси бібліотеки на допомогу культурно-освітній роботі, перегляд методичних матеріалів та сценаріїв до заходів з організації дозвілля громади, мульти-медійну презентацію «Історична трилогія Генріка Сенкевича в екранізації Єжи Гофмана», перегляд бук трейлерів. Під час заходу виконувались тематичні запити та замовлені добірки документів.


фото  фото  фото

 8 Червня 


 Творчий вечір Олега Мелещука 

Для мешканців і гостей нашого міста відбувся творчий вечір дніпропетровського музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Листья  жгут» (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 8 Червня 


А Ви знали про таке свято? Святкуємо День блондинок

На кіноклубі в інформаційно-ресурсному центрі дивилися чудову комедію. Джентльмени надають перевагу білявкам (англ. Gentlemen Prefer Blondes) – американська музична кінокомедія 1953 року, що є кіноадаптацією однойменних оповідання та п'єси. У головних ролях – Мерилін Монро і Джейн Рассел. Режисер – Говард Гоукс.
Фільм особливо відомий музичним номером «Діаманти – найкращі друзі дівчини» у виконанні Мерилін Монро.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 8 Червня 


«Динамічна і комфортна англійська: інноваційні підходи до практики розмовної англійської мови»

Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко разом з волонтеркою Олександрою Миргородською, багатолітньою партнеркою центру, взяли участь у тренінгу в America House (м.Київ). Було цікаво і корисно дізнатися про досвід колег по роботі з різними віковими категоріями, про нові ігрові методики вивчення англійської мови, особисто долучитися до «Швидкої англійської».
Завзяття, технічних засобів, зручних меблів нам вистачає, то ж плануємо нові масові заходи!

фото  фото  фото  фото  фото


 9 Червня 


Бібліознайомство під Парасолькою

Бібліотечна Парасолька відділу абонемента запросила на бібліознайомство дитячий табір школи№ 107. « Бібліотека. Книга. Інтелектуальні ігри» - тематика заходу, під час якого діти поринули в історію бібліотеки, познайомилися з її книжковим царством, помандрували лабіринтами, посмакували книжковим джемом для інтелектуалів, відгадуючи цікаві загадки, залишилися задоволеними від такого цікавого знайомства з бібліотекою, де можна висловити свою думку, «блиснути ерудицією» і дізнатися багато цікавого, що дійсно стане в нагоді.
 
Повнiше
 
фото  фото  ФОТО  ФОТО  фото  фото  фото


 9 Червня 


 «Знайомтеся: нові книжки» - нові підручники та нова теоретична граматика англійської мови, давньогрецькі тексти та тексти середньовічною латиною, надходження з Національної бібліотеки Білорусі білоруською мовою, «Кобзар» Т.Г Шевченка білоруською, литовською та казахською мовами – все це можна було побачити у відділі документів іноземними мовами.


фото

 9 Червня 


Читати англійською – це круто

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося четверте/п’яте  навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи вже були у змозі читати нескладні тексти і розповідати про себе.

фото  фото  фото  фото


 9 Червня 


А чи знаєте ви, в яких літературно-художніх журналах друкуються твори сучасних українських письменників? На це та інші запитання намагалися відповідати учасники інтерактивного заходу «Художні журнали – це актуально», який в межах бібліотечної альтанки проводили співробітники відділу періодики. На книжково-документальній виставці було представлено родзинки з фондів періодичних видань, а саме журнали «Дзвін», «Київ», «Сучасність», «Кур ‘єр Кривбасу», «Дніпро», «Радуга» та ін. Деякі учасники виявилися дуже добре обізнаними в літературознавчих термінах та з честю витримали випробування запитаннями вікторини, за що отримали невеличкі презенти. Винагородою для найбільш активних учасників був безкоштовний запис до бібліотеки.фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


Створюємо електронні каталоги
І знову в дорогу відправилась робоча група з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Цього разу місце призначення – Межова, це найвіддаленіший куточок нашої області, за день не впораєшся! Рейсовим транспортом можна дістатися  тільки  туди, а повернутися на другий день. Тому адміністрація бібліотеки надала можливість команді використати бібліотечний автомобіль. Працівники Межівської центральної бібліотеки професійно підготовлені, тому заняття пройшли ефективно. Очікуємо позитивних результатів найближчим часом. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 9 Червня 


Пошукова експедиція: «Розшукується цікава книжка»

Літо – це  перш за все канікули, пора ігор, невимушеного спілкування, нових знайомств та пізнання нового. Якщо ви залишились влітку в місті, маєте багато вільного часу, який бажаєте провести із користю – то кращого місця, ніж бібліотека, вам не знайти. Цього дня дітлахам  з  літнього табору СЗШ №82 «Капітошка» із самого ранку  ніколи було сумувати. У  бібліотечній альтанці на них чекала незвичайна пошукова експедиція під назвою «Розшукується цікава книжка». За умовами, школярам було потрібно по жартівливому опису впізнати відомі і улюблені книжки, назви яких ховали обгортки.  Це були і знайомі ще з дитинства твори Шарля Перо, і народні українськи казки. Сучасні автори були представлені такими іменами  як Джоан Роулінг, Льюіс Керол, Едуард Успенський та Клайв Степлз Льюіс. «Бібліотечна вгадайка» сприяла  розширенню кругозору дітей, бо вони  дуже жваво реагували на веселі запитання. Усі були у захваті від книжкової виставки  «Про все потроху» та  різноманітних інтерактивних ігор.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9  фото10  фото11  фото12  фото13  фото14


 11 Червня 


Наша повага англійській королеві

Сьогоднішнє засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячене унікальній події – 90-річчю від дня народження англійської королеви Єлизавети ІІ.
У просвітницькій частині зустрічі присутні переглядали відео і дізналися про історію мосту Тауер в Лондоні. А також про історію іншого лондонського мосту, котрий помандрував в американську Арізону. У розмовній частині зустрічі обговорювали сильні і слабкі сторони монархії, наводили історичні приклади. Було складно пояснити роль варягів в українській історії.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 13 Червня 


15 мільйонів хвилин для бібліотеки

В рамках всеукраїнського туру до міста Дніпро вперше завітав автор з Рівного Євгеній ФРАНКІВ зі своєю поетичною збіркою "15 мільйонів хвилин".
 Його вірші змушують задуматись, допомагають посміхнутись та надихають . 
Євгеній є активним громадським діячем, працює у сфері освіти, займається музикою, подорожує та полюбляє вести діалоги.  На презентації своєї збірки, він розповів, як склалися докупи усі пазли, коли йому спало на думку видати свою першу збірку, як йому допомагали, і, звичайно автор прочитав своїх віршів. Присутнім було цікаво спілкуватися з молодим поетом. По завершенню презентації, кожен зміг прочитати вголос вірша зі збірки.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


Вони завжди відчувають на собі погляди оточуючих. Їх часто не розуміють однолітки. Вони вирізняються з-поміж інших, але між собою теж не схожі. І все це про них – емо, готів, панків, металістів… Одним словом, про представників молодіжних субкультур. До Дня молоді відділ періодики представляє ілюстративно-документальну виставку «Молодіжні субкультури: минуле і сьогодення».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


"Динамічна англійська" для школярів
 
В межах проекту «Літо з центром "Вікно в Америку» три групи дітей з літнього табору школи No.23 відвідали відділ документів іноземними мовами, де на них чекали бібліотекарі і нові приємності - навчально-розважальна програма, присвячена улюбленим домашнім тваринам і смачним фруктам!
Яскраве слайд-шоу висвітлювало завдання, вчитель-модератор зустрічі Олександра Миргородська озвучувала легкі питання англійською мовою, діти відповідали, відео-ролики піднімали настрій і допомагали правильно вимовляти англійські слова. Діти активно реагували на завдання модератора, радували обізнаністю, незважаючи на свій юний вік.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 14 Червня 


 
Бібліотека має сайт?

Хто не є читачем ДОУНБ, той не знає про бездонні її можливості і ресурси. А найціннішим є її сайт, в чому переконались маленькі всезнайки ЗСШ № 1. Співробітники сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків вирушили зі школярями в цікаву подорож бібліотечним сайтом, де показали: як знайти бібліотеку; контактні телефони; про відділи; заходи, які пройшли та які плануються; послуги; проекти та багато іншого. Але, найбільш цікавим для молоді виявився розділ "Відеогалерея", в якому містяться буктрейлери створені бібліотекарями. Дивина та й годі! Відеореклама книг заохотила більшу частину присутніх прочитати ці книги. Тому наступною зупинкою став центр художньої літератури, де кожен обрав для себе найяскравішу книгу. 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Заради популяризації читання серед дітей і сучасних бібліотечних послуг

І знову "Динамічна англійська" для дітей з літнього табору.
В межах проекту «Літо з центром "Вікно в Америку» нові групи дітей з літнього табору школи No.23 відвідали відділ документів іноземними мовами, де на них чекала навчально-розважальна програма, присвячена улюбленим домашнім тваринам і смачним фруктам. Менша кількість учасників зустрічі дозволила долучити  всіх дітей до ігор і до практики мовлення англійською мовою, навіть самих скромних. Яскрава слайд-презентація містила сценарій заходу, питання до групи, посилання/переходи на Інтернет-ресурси.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


За підтримки організації «День культури Світу» у відділі читальних залів було організовано літературно-музичний концерт по сторінках творчості Д.І. Яворницького «З української старовини». Відвідувачі заходу дізналися про сповнені драматизму сторінки минулого нашої Батьківщини, освячені героїчними подвигами козацтва, про які в популярній формі розповідав на сторінках своїх книг учений. Історичний екскурс ознайомив з українськими полководцями та політичними діячами, нагадав про війну українського народу під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, про державний устрій України, побут і звичаї українців. Виконання українських  народних пісень, чарівне звучання кобзи додало заходу емоційного забарвлення, торкнулося найпотаємнішого в кожному серці.
фото 1  фото 2


 15 Червня 


А Ви знали про такий спосіб крадіжки ідей?

На кіноклубі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» дивилися науково-фантастичний трилер 2010 року «Початок» (англ. «Inception», більш точний переклад — «Вкорінення»). Режисер Крістофер Нолан. У головних ролях знялися Леонардо Ді Капріо, Майкл Кейн та ін. Головний герой фільмі Домінік Кобб – професіонал промислового шпигунства. Він вміє проникати у сни інших людей і красти у них ідеї. Зібравши команду талановитих молодих людей, здатних також проникати у сни, Домінік планує здійснити останнє впровадження, але не з метою вкрасти ідею, а нав'язати свою. Якщо все вдасться, це стане справжнім ідеальним злочином ...

фото  фото


 16 Червня «Квіти – посмішка природи»
Патентно-технічний відділ для мешканців міста провів акцію «Бібліотечна альтанка», яка відбулась на подвір`ї, на пр. Дмитра Яворницького, біля входу до бібліотеки. Зацікавлені перехожі знайомились із книгами запропонованих до перегляду на виставці «Квіти – посмішка природи», розгадували кросворди «Чи знаєте Ви цю рослину?», отримували призи та залишали свої відгуки та пропозації.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Червня 


“Благословенний Ти, Христе Боже наш, що рибаків премудрими явив, пославши їм Духа Святого, і ними весь світ уловив. Людинолюбче, слава Тобі!”.

 У відділі періодики до Дня Святої Трійці організовано ілюстративно-документальну виставку "Зелений - це колір життя".

 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 16 Червня 


Літні екскурсанти

Вихованці літнього табору Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" роздивилися подарунки американського народу - книжкові колекції і сучасне комп’ютерне обладнання, побачили головні символи Америки – статую Свободи, міст "Золоті ворота", Національну алею у Вашингтоні, переглянули фільм про 10 найпривабливіших туристичних об’єктів  Сполучених Штатів Америки. Діти вправно відповідали на питання чому зараз потрібно наполегливо вчити англійську мову і як скоро вона може їм знадобитися. Програми FLEX, Work & Travel щороку набирають нових учасників.

фото  фото  фото  фото


 16 Червня 


 Під час канікул - до бібліотеки

 На екскурсію до відділу мистецтв завітали вихованці літнього табору Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста. Юні відвідувачі дізнались від бібліотекарів про книжкові колекції наукової бібліотеки, переглянули мультимедійну презентацію про історію книги, відвідали «лабіринти» книгосховища.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 16 Червня 


Подорож за знаннями

До відділу документів іноземними мовами завітали вихованці літнього табору Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста. Вони подивилися мультфільми зі знайомими їм героями та дізналися про правила поведінки у бібліотеці, які вимагають бути дбайливим до книг і не розмовляти голосно у читальних залах, щоб не заважати іншим відвідувачам. Із задоволенням діти відповідали на питання казкової вікторини.


фото  фото  фото  фото  фото

 16 Червня 


Мультгодинка для наших юних друзів

В межах проекту «Літо з центром "Вікно в Америку» група дітей з літнього табору школи No.23 завітала у відділ документів іноземними мовами для перегляду навчально-розважальних мультфільмів. Всіх розвеселило як герой мультфільму вчився зав'язувати шнурки, а до того робив шкоду в хаті - розмальовував все підряд і не признавався у скоєному. І ті самі герої брали без дозволу батьківський телефон. Багато чого не можна робити вихованим і чемним дітям. Тепер наші юні гості знають правила поведінки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 16 Червня 


На бульварі, коло приміщення бібліотеки, відділ наукового опрацювання документів та організації каталогів розгорнув книжкову виставку «Кидай мишку – бери книжку», до якої органічно ввійшли не лише сучасні видання, а й рідкісні книги з фонду сектора рідкісних і цінних документів і доповнили її новими виданнями великого формату різних галузей знань: від художньої до географічної. До уваги любителів читання були представлені різноманітні жанри, що прикрасять літній спекотній вечір, подарують натхнення в дощову погоду, або ж стануть супутниками довгої безсонної ночі. Також всі бажаючі пройшли літературний тест на знання світової літератури. Винагородою слугували солодкий приз та гарний настрій.
фото  фото  фото  фото


 16 Червня 


Створюємо електронні каталоги
Дочекалися своєї черги бібліотекарі Апостолівської міської бібліотеки, щоб зустрітися зі спеціалістами робочої групи КЗК «ДОУНБ»  з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Напружено працювали більше  трьох годин. Молодим спеціалістам бібліотеки вдалося самостійно ввести бібліографічні дані перших двох книг до електронного каталогу (база даних «Книги») та на декілька  статей з місцевої газети  (база даних «Періодика»). 
Дорога до Апостолового дальня і дуже неякісна, всього  робоча група на  бібліотечному «Ланосі» подолала 260 км. Для роботи в бібліотеках області необхідні не тільки професійні знання, а й міцне здоров’я! 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 17 Червня 


Зустріч у "Art- резиденції"

 Відбулося засідання дитячо-юнацької студії «КіТ» (кіно і телебачення, керівник – В’ячеслав Поляков). Студійці мріють і готуються до зйомок чергових серій гумористичного тележурналу «Кумедні»,  який вже став популярним серед юних глядачів. Молоді таланти тренувалися із техніки мови, показу сценічних етюдів, переглянули кілька сюжетів короткометражних гумористичних стрічок.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Червня 


 Кіно у бібліотеці 

Відбулося чергове засідання Кіноклубу  «Кіно Франції: минуле та сучасне» (частина ІІ). Викладач А. Гуртовець  підготував кіно екскурс за сторінками історії французьського кіно, учасники клубу, спілкуючись, згадали знакові стрічки видатних режисерів, переглянули відео фрагменти. Співробітники відділу підготували добірку літератури із запропонованої теми.


фото  фото  фото  фото

 18 Червня 


Час змінюватися!

Англомовний клуб «Добра розмова» по суботах використовує різні навчальні форми спілкування – це і бесіда за круглим столом, і питання/відповіді, і особиста промова-представлення, і «Швидка англійська», коли люди спілкують в парах і кожні дві хвилини змінюють партнерів.
І ось сьогодні ми спробували форму спілкування під назвою «4 кути». В цьому нам допомогла волонтерка, давній друг центру, викладач англійської мови НМетАУ Олександра Миргородська. Питання модератора засвічувалося на екрані і мало 4-ри відповіді. Кожен учасник зустрічі мав обрати відповідь на свій смак і об’єднатися для дискусії з однодумцями в одному з кутків кімнати.
Члени клубу вподобали «Чотири кути» в першого разу, були активними, використовували почуття гумору.
Наш американський гість містер Стівен з штату Джорджія  із задоволенням брав участь у спілкуванні.
На кінець зустрічі учасники залишили письмові відгуки і побажання, які допоможуть нам підготувати наступні зустрічі та покращити навчальний процес.
фото  фото  фото  фото  фото


 18 Червня 


  1.  Між наукою та теологією
     У відділі періодики у рамках циклу "Літературний календар" оформлено виставку "Феофан Прокопович - державний і церковний діяч" (до 335-річчя від дня народження)
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


День дружби та єднання слов'ян

25 червня слов'яни всього світу, а їх близько 270 мільйонів, відзначають День дружби та єднання слов'ян.
Слов'яни - українці, білоруси, росіяни, поляки, чехи, кашуби, лужичани, болгари, серби, хорвати, боснійці, македонці, словенці, чорногорці - складають основну частину населення Європи. У відділі документів іноземними мовами розгорнуто книжкову виставку «День дружби і єдності слов'ян».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 21 Червня 


Відпочиваємо з бібліотекою

За пропозицією Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста до відділу на екскурсію завітали вихованці літнього табору (старша група). Юні відвідувачі дізнались про Обласну наукову бібліотеку, її книжкові колекції та послуги,  переглянули документальні виставки з мистецтва книги та відеоролик «Книга і навколишнє середовище» (автор - Т. Кузнєцова).


фото  фото  фото  фото  фото

 21 Червня 


Конституції – 20
Тематичну годину до Дня Конституції України провів відділ абонемента для підопічних територіального центру обслуговування Індустріального району. Історичні витоки цього документу,цікаві факти історії Конституції, патріотичну лірику Л.Костенко, Д.Крищенка та ін. поетів відобразила у своєму виступі провідний бібліотекар Галина Федорівна Пивоварова. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 21 Червня 


Долаємо труднощі разом

Тривають експрес-курси з вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку. Наш американський друг містер Стів знову відвідав центр, щоб допомогти групі "Активуй англійську!" виконувати лексичні вправи, був співрозмовником під час роботи в парах. Вчитель-інструктор курсів Тамара Гаврилюк готує цікаві завдання, перевіряє вимову, скеровує навчальний процес.

фото  фото  фото  фото  фото


 21 Червня 


 За позитивом і знаннями - у бібліотеку!

На екскурсію до відділу документів іноземними мовами знову завітали вихованці старшого загону літнього табору Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста.
Деякі з них вже були в нашому відділі минулого року, але все одно вони були раді новій зустрічі. Юні гості із задоволенням переглянули інтерактивну презентацію-вікторину «Країни Європи» та продемонстрували свої знання з політичної географії - впевнено називали назви столиць європейських країн. І було весело і корисно дізналися як звучить привітання "добрий день" польською, чеською, болгарською, угорською, румунською та іншими мовами.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Червня 


Юні приятелі бібліотеки

Нова група вихованців літнього табору Центру позашкільної роботи №1 Шевченківського р-ну міста відвідала інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку", щоб познайомитися з сучасними бібліотечними послугами (англомовними клубами спілкування) і  роздивитися подарунки американського народу - книжкові колекції і сучасне комп’ютерне обладнання, побачити головні символи Америки – статую Свободи, міст "Золоті ворота", Національну алею у Вашингтоні.
Діти переглянули фільм про 10 найпривабливіших туристичних об’єктів  Сполучених Штатів Америки, а потім відповідали на питання чому зараз потрібно наполегливо вчити англійську мову і як скоро вона може їм знадобитися. Програми FLEX, Work & Travel щороку набирають нових учасників.
фото  фото  фото  фото  фото


 22 Червня 


Підступний світ шоу-бізнесу

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в «Кіноклубі по середах».
Всі бажаючі покращити знання англійської мови з цікавістю переглянули чудову кінострічку «Все про Єву» (англ. All Аbout Eve, 1950 р.).
Це американський фільм-драма, знятий Джозефом Лео Манкевичем за власним сценарієм за мотивами оповідання «Мудрість Єви» Мері Орр. Бетт Девіс зіграла Марго Ченнінг, дуже знамениту, але старіючу зірку Бродвею. Енн Бакстер грає Єву Гантінгтон, молоду прихильницю Ченнінг, яка вкрадається в її життя і стає загрозою як для її кар'єри, так і для її особистого життя. Це одна з перших картин Мерилін Монро.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 22 Червня 


Відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Дорога» присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
Фото1


 23 Червня 


«Конституція – оберіг нашої державності»


Урок державності з елементами мультимедійної презентації до Дня Конституції України відбувся для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 23 Червня 


Створюємо електронні каталоги
Робоча група з реалізації регіонального проекту «Електронний каталог» працювала в районному комунальному закладі культури «Широківська районна бібліотека». Селище Широке знаходиться на заході нашої області, від нього трохи ближче добратися до м. Миколаїв, ніж до обласного центру області. Через віддаленість розташування, нас знову виручив бібліотечний автомобіль, завдяки чому вдалося повністю виконати програму семінару-тренінгу. Були встановлені необхідні програми, проведені тренінги для бібліографа і бібліотекаря відділу комплектування та відбулася нарада колективу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 23 Червня 


Розповідайте про себе - нам цікаво!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями. Члени групи вже знають основні правила читання голосних і приголосних звуків, можуть читати нескладні тексти і в змозі розповісти про себе.

фото  фото  фото  фото


 23 Червня 


Конституція України - Основний Закон держави.

Конституція України не тільки утвердила нашу державу як суверенну та незалежну, а й увійшла в суспільне життя українців як головний оберіг державності і демократії, гарант неподільності і соборності України. Відділом періодики до Дня Конституції України підготовлено перегляд літератури за темою - "Конституція звеличує дух нації".

 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 23 Червня 


Партнерство шкіл і бібліотек заради майбутнього дітей

Дніпропетровська міська громадська організація «Асоціація вчителів англійської мови україномовних шкіл» провела захід на майданчику інформаційно-ресурсного центра «Вікно в Америку» в межах міжнародної конференції викладачів англійської мови.
Вчителі загальноосвітніх шкіл з різних куточків України дізналися про форми співпраці шкіл міста Дніпра та обласної наукової бібліотеки, про сучасні динамічні форми вивчення англійської мови такі як «Speed English», рекомендовані для активного використовування America House in Kyiv, про кампанію «За академічну доброчесність в Україні», що розпочалася і потребує в межах стратегії підготовки заходів з використанням англомовних ресурсів. Вчителі отримали допоміжні методичні матеріали на електронних носіях.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 23 Червня 


                     Мальовнича Україна!

 Бібліотекарі відділу запросили перехожих міста до «Бібліотечної альтанки» ( на майданчик біля будівлі бібліотеки, пр. Яворницького,18),  де  запропонували виставку яскравих фотоальбомів про архітектурні та заповідні пам’ятки країни «Подорожуй Україною» та віртуальну мандрівку «Обери свій маршрут». Інформація була цікавою і корисною для мешканців, особливо у період відпусток. Усі відмічали якість і професіоналізм фотохудожників та видавців. А ще були єдині думкою: «Яка красива наша Україна»!


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Червня 


«Православна моя Україно!» 

У відділі читальних залів відкрита ілюстративно-документальна виставка «Православна моя Україно!». Усі бажаючі мають можливість познайомитись з історією релігії в Україні, починаючи від введення християнства в Київській Русі до наших днів, проаналізувати тенденції розвитку українського православ’я в незалежній Україні.

фото 1

 25 Червня 


"Юні балакуни"

Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" розпочав новий проект «Англомовний клуб для дітей молодшого шкільного віку» / “Young speakers’ club”. Діти співають і танцюють разом з професійними викладачами, набувають мовних навичок.

фото  фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


Хвилюємося за братів менших

Сьогоднішня, як завжди багатолюдна, зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» була присвячена «Всесвітньому дню навколишнього середовища», який традиційно відмічає світова спільнота в червні. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк звернула увагу присутніх на девіз і логотип цьогорічного дня. Злочини проти дикої природи ставлять під загрозу існування слонів, носорогів, тигрів, горил і морських черепах. Екзотичними тваринами незаконно торгують браконьєри. Зараз головною задачею для екологів є змінити відношення людей до утримання диких тварин у неволі, зменшити попит, зробити так, щоб було соромно утримувати тварин в кімнатних умовах. Бо якщо не буде попиту, то не буде й пропозиції від браконьєрів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 28 по 1 Червня 


Професійне відрядження до Закарпаття
Закарпатські бібліотеки привертають увагу своєю неповторністю: тут працюють цікаві, небайдужі  спеціалісти, а користуються бібліотеками  колоритні користувачі. Особливості регіону віддзеркалюються в роботі бібліотек.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13

 29 Червня 


Брудна кампанія за чесні вибори

На кіноклубі в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» дивилися американську комедію «Брудна кампанія за чесні вибори» / The Campaign (2012).
В основі сюжету фільму історія про двох політичних діячів в Південній Кароліні, що намагаються боротися за одне виборче місце... Вибори - це завжди боротьба за владу, що межує з фарсом. Але коли передвиборну кампанію доручають людині, яка поняття не має, що таке політика, боротьба і фарс змішуються настільки, що перетворюються в абсурд. Голосуй, чи тобі слабо?!

фото  фото  фото


 29 Червня 


Вчимося робити покупки англійською. Заняття 2.8.

Тривають експрес-курси з вивчення англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку. Члени групи "Активуй англійську!" виконували лексичні вправи, спілкувалися в парах. Вчитель-інструктор курсів Тамара Гаврилюк підготувала цікаві та корисні завдання, перевіряла вимову, скеровувала навчальний процес.


фото  фото  фото


 30 Червня 


Книги Must read до 35 років

Тема сьогоднішньої бібліотечної альтанки була присвячена молоді та книгам. Зараз у них дуже багато альтернатив для проведення вільного часу, і на читання зовсім не вистачає ані часу, ані бажання. Але усім нам відомо, що книги тренують мозок, розширюють кругозір, збагачують словниковий запас, а головне формують життєве бачення та смак. Тому на книжковій виставці, яка діяла протягом cьогоднішньої літньої альтанки, ми показали 20 книг, які варто прочитати до свого 35-річчя. А так як цільовою аудиторією наших заходів є студентська молодь, то ми не оминули і їх увагою, та розгорнули фото-сушку під назвою «Молодь нашої бібліотеки». Попитом користувались консультації, щодо послуг бібліотеки, а особливо доступ до мережі Інтернет та можливості роботи зі своїми гаджетами, за допомогою точки доступу Wi-Fi. Рекламні буклети, які були підготовані для городян, розлетілися ще у перші дві години роботи альтанки. Отже, зацікавлених дніпрян чекатимемо у стінах нашої бібліотеки.

фото  фото  фото  фото

 30 Червня 


Крок за кроком – до мети!

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося сьоме навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи дуже різні за віком, але схожі у наполегливості, з якою оволодівають знаннями.
«Учні» вже знають основні правила читання голосних і приголосних звуків, можуть читати нескладні тексти, в змозі розповісти про себе і про свій дім.


фото  фото  фото  фото


 30 Червня 


Україна Speaking + Reading

На проспекті Д.Яворницького, біля будинку №18, для жителів міста лунала патріотична музика і було розгорнуто дві книжкові виставки: Україна Speaking + Будь сучасним. Читай українське!
Епіграфом сьогоднішньої зустрічі з потенційними читачами бібліотеки є слова українського поета Тараса Шевченка «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь...». Бібліотекарі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у рік англійської мови  ще раз хотіли розповісти про безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови у бібліотеці, про існуючі розмовні клубі та курси, а  Канадсько-український бібліотечний центр з радістю представив  перехожим новинки української художньої літератури.
Бібліотекарі роздавали флайєри, поширили інформацію про Експрес-курси (10 тижнів), третій набір, яких стартує 19/26 липня. Бажаючі могли записатися у бібліотеку безоплатно, що з радістю і зробили. Гості міста з Запоріжжя були переправленні до Запорізької обласної наукової бібліотеки, де теж є багато цікавої і корисної літератури.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека