Протягом мiсяця 


Рік англійської мови триває: Школярі малюють Космос

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» експонується книжково-ілюстративна виставка «Космос стає ближчим», на якій представлені книги з бібліотечного фонду та малюнки учнів ЗОШ №141 на космічну тематику.
Сонце сяє, зірки мерехтять, ракети стартують, астронавти ведуть дослідження. Дитячі фантазії приголомшують, кольори вражають.


фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


До дня Великої Перемоги
Скільки б років і десятиліть не минуло, люди Землі знову й знову будуть повертатися до Великої Перемоги. 
З нагоди Дня Перемоги в патентно-технічному відділі експонувалася книжкова виставка-спомин «Немеркнуче світло Великого Подвигу» на якій представлені книги, присвячені страшним подіям війни, фотоматеріали, українські та світові патенти про військову техніку. Особливу увагу заслуговують проза та вірші винахідників України до Дня Перемоги. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.
Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати, що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


За спілкуванням - мерщий до бібліотеки!

Щодня на майданчику патентно-технічного відділу в «Коворкінг-офісі» створювали нові проекти, спілкувалися з друзями, відбувались молодіжні тренінги. 


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


  Литва: країна успішного вибору

  Протягом місяця у відділі демонструвалась документально-ілюстрована виставка «Мистецькі традиції Литви», присвячена Дню Європи в Україні. На виставці представлені видання та матеріали із фонду відділу мистецтв та осередку литовської громади нашої області. Це путівники, рекламні буклети, дослідницькі праці про культурні звичаї та традиції литовців, альбоми репродукцій, фотографій, мистецько-оглядові видання про видатних  діячів культури і мистецтв Литви.


фото  фото  фото  фото  фото

 1 Травня  З 1 по 22 Травня 


                     Пізнавай світ з мистецтвом!

  До Дня Європи в Україні у відділі демонструвалась виставка картин художника Андрія Прахова "Story однієї мандрівки", на якій  були представлені міські пейзажі від Риму та Дубровніка до Києва та Ужгорода, Чернівців та Одеси, Сум та Кам'янець-Подільського, Львову і Дніпропетровська. Усього на виставці відвідувачі побачили 46 оригінальних яскравих робіт.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Травня 


Експрес-курс «Активуй англійську!» для студентів / «Activate English». 1.9.

Після травневих свят поновилися заняття з англійської мови для групи, що  вже має базові знання. Бібліотекар зі знанням англійської мови Тамара Гаврилюк зосередилася на прогалинах у знаннях учнів, підготувала вправи з використанням граматичної конструкції «Мені подобається / не подобається робити щось» і тему для спілкування «Відвідування виставки в музеї». Заняття було інтенсивним і корисним.


фото  фото

 4 Травня 


Нові книжки чекають на Вас!

Привабливий образ бібліотеки сьогодні – образ багатогранний. Бібліотека потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини. Вона повинна бути відкритим будинком для усіх тих, кому потрібна книга. Тому, ласкаво запрошуємо усіх бажаючих у відділ наукової інформації і бібліографії на Савченка, 10,  II поверх, кім. 3 на зустріч з новими надходженнями. Прийдіть, скористайтеся нагодою, щоб бути в курсі останніх новинок з різних галузей знань!

Фото1


 4 Травня 


«У світі усе починається з мами!» 

Документи ілюстративно-документальної виставки «У світі усе починається з мами!» до Дня матері дають відповідь на багато питань, які постають перед жінкою, мамою. В них люба матуся знайде корисну інформацію про здоров’я та красу: дієти, догляд за шкірою, засмага, гімнастика, сучасні практики омолодження; поради: як зберегти здоров’я матері та дитини, як виховати вундеркінда, розібратися у психології підлітків. І звичайно ж рецепти смачних та корисних страв для всієї родини. Різноманітні матеріали присвячені жінці, матері, родині, вихованню завжди до ваших послуг, шановні користувачі ДОУНБ, мешканці та гості нашого міста!


фото 1  фото 2  фото 3

 4 Травня 


Випробування для героя

На честь Дня примирення і вшанування жертв Другої світової війни члени англомовного кіноклубу інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» переглядали високохудожній історико-драматичний фільм «Паттон» (англ. Patton, 1970), який отримав 7 кінонагород "Оскар".
Цей фільм – розповідь про американського генерала Джорджа Паттона, героя  Другої світової війни: спочатку ми бачили його на Африканському театрі військових дій, потім під час висадки в Сицилії і її звільнення. У фільмі розповідається про роль Паттона у боях на французькій території після відкриття другого фронту і, зокрема, про його роль у відбитті німецького контрнаступу в Арденнах.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 5 Травня 


Вже вміємо читати англійською

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося дев’яте навчальне заняття першої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання голосних і приголосних звуків.
Під час заняття Тамара Гаврилюк, бібліотечний працівник і викладач, допомогла групі вести світську бесіду про святкування православної Пасхи. Також виконували вправи на читання складних слів. На закінчення дивилися навчальне відео, що тренує американську вимову.
Перша група першого потоку «Базова англійська» рухається до завершення навчання переповнена знаннями і оптимізмом!

фото  фото  фото  фото


 5 Травня 


   Навчання у Art- резиденції

  Відбувся майстер-клас для починаючих вишивальниць, який провела  майстер ручної вишивки Галина Хмель- Дунай. Присутні дізнались про історію виникнення, традиції, символи, техніки народного шитва. Спробували зробити перші практичні завдання. Співробітники відділу познайомили учениць із літературою з рукоділля.


фото  фото  фото

 5 Травня 


В межах проекту «Бібліо-крило» у відділі абонемента відбувся комп'ютерний майстер-клас за темою придбання товарів та ж/д квитків.
Фото  фото


 5 Травня 


До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася літературно-музична композиція «Поклонимся великим тем годам». Лауреат Всесоюзного фестивалю художньої творчості присвяченого 45-річчю Великої Перемоги Галина Ланська та концертмейстер Наталія Каримова привітали усіх присутніх з цим святом. У їх виконані звучали пісні Булата Окуджави «До свидания, мальчики»,
«Нам нужна одна победа», М.Матусовського і В.Баснера «Это было недавно, это было давно», А.Пахмутової і М.Добронравова «Поклонимся великим тем годам» та багато інших.

фото 1  фото 2

 5 Травня 


 «Війна у пам’яті – біль у серці»

Друга світова війна стала найбільш масштабною і найбільш жорстокою в історії людства. У війні брала участь 61 країна світу, 80% населення Землі. Студенти ВПУ №17 стали учасниками історичного хронографу «Війна у пам’яті – біль у серці» до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Працівники відділу читальних залів познайомили присутніх з виданнями, в яких висвітлені причини Другої світової війни, періоди війни, основні театри воєнних дій у Європі, Північній Африці, Південно-Східній Азії та Тихому океані. Познайомитись з основними етапами воєнних дій на Україні студентам допоміг документальний фільм «Війна – український рахунок».

фото 1  фото 2

 6 Травня 


Бібліотека до запитання

«Бібліотека до запитання» - головна  тема навчальної екскурсії по бібліотеці  для першокурсників Дніпропетровського Центру професійно-технічної освіти туристичного сервісу. І це невипадково, бо інформація про послуги та наявність документів у фондах ДОУНБ повинна постійно знаходити свого потенційного користувача. Це потрібно і для того, щоб навіть у випадку, коли людина не користується бібліотекою, в її свідомості  формувався виключно позитивний імідж закладу. Майбутні адміністратори туристичного сервісу здійснили «віртуальну подорож» по всім приміщенням ДОУНБ та познайомилися з WEB-сайтом ДОУНБ та його сервісами.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 7 Травня 


У природи не буває поганої погоди

У дощову суботу співробітники ІРЦ «Вікно в Америку» не очікували багато відвідувачів, але  бажання покращувати знання англійської мови безкоштовно і в бібліотеці знову привело членів англомовного клубу «Добра розмова» на зустріч.
Наш американський друг і волонтер містер Джейсон,  був нашим уважним слухачем і експертом. Всі разом читали/перекладали статті, дивилися відео по темам «День здоров’я» та «День Землі», сперечалися і наводили докази на користь своїх вподобань.
І це було не зайвим знову наголосити на необхідності уважного ставлення до власного здоров’я і необхідності оберігати природу, що нас оточує.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


До Дня пам`яті та примирення  і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у  відділі періодики  Дніпропетровської  обласної наукової бібліотеки відбулася книжково-ілюстративна виставка «Не підлягає забуттю».

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото


 10 Травня 


Приємна новина!

Закінчила вивчати 20-ти годинний експрес-курс група «Активуй англійську».
Під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою американського підручника видавництва McMillan Language House група, що  вже мала базові знання з фонетики і граматики, подолала найбільш корисні і актуальні розмовні теми, вивчила нову лексику і граматичні конструкції, дізналися про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволоділа навичками світської бесіди.
Найбільш старанні учні групи отримали сертифікати пыдписаны справжньою ручкою Parker.

фото  фото  фото  фото


 З 10 по 16 Травня 


Жінка на війні.
Цим питанням ми перейнялися в бібліотеці на абонементі і хочемо запропонувати вам дослідити феномен участі жінки у війні. Що переживає жінка у нелюдських умовах війни, що спонукає її йти на війну? На вас чекаю книжкова виставка "У війни не жіноче обличча " та перегляд кінофільму "Незламна".
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 11 Травня 


Медіа клуб Docudays UA:
«Полум’яні голоси»

Учні міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій проглянули документальний фільм ізраїльського режисера Ноа Левін. У її доробку три документальних короткометражних фільми. Один з яких «Полум’яні голоси», у якому розповідається про 17 річного хлопця на ім’я Срулік. Він ізраїльтянин ефіопського походження, відторгнений системою освіти. Працюючи прибиральником хлопець пише пісні і мріє стати відомим репером.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 11 Травня 


 «Взлетная полоса»

До Дня пам’яті та примирення у відділі читальних залів пройшов концерт відомого дніпропетровського барда Олега Мелещука «Взлетная полоса».
 
Повнiше
 

 11 Травня 


 «Валер'ян Підмогильний. Людська душа велика з дніпровських берегів»

Літературна подорож «Валер'ян Підмогильний. Людська душа велика з дніпровських берегів» відбулася для студентів Дніпропетровського радіоприладобудівного коледжу (проект відділу читальних залів «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»).
Під час проведення мультимедійної презентації були здійснені цікаві літературно-біографічні мандри по сторінках видань Валер'яна Петровича з фондів ДОУНБ та проілюстровано велич творчої та людської особистості, яка народилася і навчалася на Катеринославщині, саме тут відчула «голос» волелюбного творчого покликання і ніколи йому не зрадила.

фото 1  фото 2

 11 Травня 


Довічна боротьба добра зі злом триває…

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм «Зелена миля» (англ. The Green Mile, 1999).
Цей фільм – містична драма, екранізація однойменного роману американського письменника Стівена Кінга.
Після перегляду члени кіноклубу обговорювали складний драматичний фільм, що викликає сльози і співчуття до невинно засудженого героя. Довічна боротьба добра зі злом триває…
 
Повнiше
 
фото  фото


 11 Травня 


Бібліотека – це місто, де навчаються все життя

 Сучасна  бібліотека – це не тільки осередок доступу до зовнішніх інформаційних ресурсів, але і місце, де молодь може набувати освіту та необхідні нові професійні знання і навички. Отже, основна увага бібліотекарів повинна бути зосереджена на розповсюдженні інформації про бібліотеку, її послуги, щоб постійно підтримувати зацікавленість користувачів. Саме цьому було присвячено комплексний інформаційно-пізнавальний захід «Бібліотека – це місто, де навчаються все життя» для першокурсників радіоприладобудівного коледжу. Підлітки відвідали спеціалізовані відділи на Савченка, 10 та зробили на згадку спільне фото.Фото1  Фото2  Фото3


 12 Травня 


Створюємо електронні каталоги

Регіональний проект  «Електронний каталог» продовжує набирати обертів.  Учасники робочої групи з реалізації проекту цього разу відвідали П’ятихатську центральну районну бібліотеку. Заступник директора з комп’ютеризації бібліотечних процесів Г. Я. Крупій встановила спеціальні програмні засоби на АРМи  відповідних працівників відділу комплектування та бібліографа центральної бібліотеки. Заступник директора з наукової роботи Т. О. Абраїмова надала консультацію щодо мети, завдань та строках реалізації проекту. З технологіями роботи щодо створення  електронного каталогу на книжковий фонд під час тренінгу познайомила бібліотечних  спеціалістів завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів Н. Г. Литвиненко. Також пройшов індивідуальний тренінг для бібліографа, який бере участь у створенні  електронної краєзнавчої корпоративної БД «Дніпропетровщина».

фото 1

 12 Травня 


Вітаємо наполегливих

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося остання заняття Експрес-курсу «Базова англійська». За 10 тижнів група початківців вивчила англійський алфавіт і вимову звуків, цифри, навчилася читати, вітатися, представляти себе і свою сім’ю.
На останньому занятті члени групи вже були у змозі читати і розуміти невеличкі тексти. Цей курс – лише перший імпульс на складному шляху вивчення англійської мови.

фото  фото  фото  фото  фото


 12 Травня 


Квест “Європейські скарби”

З нагоди святкування Дня Європи, 12 травня 2016 року, Центр європейської інформації Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, провів для школярів КЗО ССЗШ № 141 ДМР гру-квест “Європейські скарби”.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Травня 


Правова культура – міцність держави

 Для розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні важливим є формування нового, вищого рівня правосвідомості та правової культури населення. У межах проекту «Правові знання для всіх і кожного» у Центрі правової інформації (ЦПІ) відбулася правова зустріч з освітянами – викладачами образотворчого мистецтва. Фахівці центру ознайомили вчителів з правовими ресурсами та можливостями  ЦПІ ДОУНБ. Представник Управління праці та соціального захисту Кіровської районної ради провів юридичну консультацію стосовно субсидій та соціальних пільг з урахуванням доходів громадян.Фото1  фото2


 12 Травня 


 «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»

Працівник відділу читальних залів Олена Ємельянова провела бібліотекарів шкіл області ДІППО літературно-туристичними маршрутами проекту «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!» Під час проведення заходу, на прикладі конкретних презентацій були продемонстровані інформаційні «інструменти», завдяки яким захід можливо зробити цікавим, динамічним та змістовним, що особливо важливо в контексті просвітницької діяльності, спрямованої на патріотичне виховання молоді.

фото 1

 14 Травня 


«Культурна різноманітність»

На передодні Дня культурної різноманітності (21 травня) про культурну різноманітність та її прояви в різних країнах  світу спілкувалися члени  і новачки англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Наш американський друг містер Джейсон був нашим уважним слухачем і експертом.

фото  фото  фото  фото


 16 Травня 


До міжнародного Дня родини у відділі періодики експонується виставка «Українська родина – від батька до сина» . Передставлені на виставці ілюстративно-документальні матеріали свідчать, що такий суспільний феномен як родина є незамінним. У родинному вихованні реалізуються основні принципи виховання: природовідповідність, гуманізм, культуровідповідність, врахування статевих, вікових, індивідуальних особливостей, творче ставлення до дійсності, систематичність, утвердження оптимізму, залучення до праці, виховання в колективі.
 
Повнiше
 
фото  фото

 16 Травня 


Нові правові надходження

Сучасні реалії потребують від пересічних громадян правової обізнаності, бо правова культура – це не тільки знання, розуміння і сприйняття чинного права, а й поведінка громадянські відповідальної особи у межах чинної правової моделі. Центр правової інформації ДОУНБ (ЦПІ) багато років є дієвим каналом участі населення у громадському житті через забезпечення вільного доступу до джерел правової інформації. Із задоволенням повідомляємо про нові цікаві надходження до ЦПІ. Завітайте та отримайте корисну інформацію!   Фото1


 16 Травня 


 Маленькі гості з СЗОШ № 141 у вишиванках та віночках знов завітали до відділу документів іноземними мовами. Учні 1-Б класу прийняли дуже активну участь у заході «Що цікавого в бібліотеці?»: подивилися мультики про правила поведінки в бібліотеці, продемонстрували свої знання англійської мови під час ігор.

      До дня вишиванки  вони підготували малюнки та, долаючи хвилювання, всі 29 учнів розповіли вивчені вірші про вишиванку. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 16 по 19 Травня 


 Ділилися досвідом і поглиблювали співпрацю

Директор ДОУНБ Надія Тітова та керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко брали участь у семінарі «Американські центри в Україні: зміцнюємо мережу», що відбувся у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва.
Захід організований Посольством США в Україні за підтримки управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації та громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини».
В семінарі взяли участь директори обласних бібліотек України та координатори центрів «Вікно в Америку», начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, директор ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України Наталія Морозова, аташе з питань бібліотек Посольства США в Україні Валорі Лі, координатор американських центрів Посольства США в Україні Валентина Пашкова, менеджер асоціації «Інформатіо Консорціум» Вікторія Чьочь.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Травня 


Спілкуємося із задоволенням. Нова група стартує

В межах навчально-просвітницького проекту УкраїнаSpeaking та навчального бібліотечного проекту «Активуй англійську!» інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розпочав заняття для нової групи студентів.
10 тижнів група буде займатися під керівництвом бібліотечного працівника Тамари Гаврилюк і з допомогою американського підручника видавництва McMillan Language House група, вивчить найбільш корисні і актуальні розмовні теми, нову лексику і граматичні конструкції, дізнається про тонкощі етикету і англійську ввічливість, оволодіє навичками світської бесіди.
Найбільш старанні учні групи отримають сертифікати.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 17 Травня 


 «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»

У рамках програми «Плекаємо патріотів» працівники відділу читальних залів провели вчителів англійської мови ДІППО літературно-туристичним маршрутом проекту «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!». Протягом маршруту вчителі мали декілька цікавих «зупинок», щодо бібліотечних можливостей, які використовуються під час проведення заходів у відділі. Аудиторія отримали приклади «інформаційних інструментів», які дозволять зробити патріотично-виховну роботу більш досконалою.


фото 1

 17 Травня 


Створюємо електронні каталоги

Робоча група з реалізації регіонального проекту  «Електронний каталог» продовжувала навчання бібліотекарів у Юр’ївському районі. Центральна районна бібліотека приємно здивувала інтер’єром, сучасним дизайном, професійною підготовленістю персоналу. Заняття пройшли ефективно. Спеціалісту відділу комплектування ЦРБ вдалось самостійно ввести записи на чотири  книги. 

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 18 Травня 


 «Мандруйте на  здоров’я»
 
У відділі читальних залів відбулася чергова зустріч учасників проекту «Бібліотерапія».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 18 Травня 


Драма про 6 днів щастя

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд американської драми «День праці» (2013). Фільм є екранізацією відомого роману Джойс Мейнар. Після перегляду фільму члени кіноклубу поділися своїми враженнями від побаченого. Фільм сподобався, вразив великою майстерністю і цікавим сюжетом.

фото  фото  фото


 18 Травня 


Школа педагогічної майстерності
Обмін професійним досвідом

У читальній залі машинобудівного коледжу Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара відбулася школа педагогічної майстерності, на яку було запрошено співробітників сектору соціокультурних проектів та зовнішніх зв'язків для висвітлення теми "Адміністрування офіційних сторінок в соціальних мережах". 
 
Повнiше
 
фото  фото

 18 Травня 


З 18 по 23 травня 2016 року в Центрі європейської інформації, який знаходиться у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, діяла фото-виставка молодого фотографа з м. Луганськ Олександра Букреєва.

 "Strada - це шлях, дорога, а також важкість, «час збирати врожай». Художньо-документальна фотовиставка про життя мешканців сходу України, а саме; портрети та жанрові сцени біженців, що постраждали від війни та наразі будують нове життя за складними умовами." (с) Олександр Букреєв.

 

23 травня відбулась зустріч з фотографом Олександром Букреєвим, на якій він поділився своїм баченням подій на Сході України.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 18 Травня 


 «Творці слов'янської абетки»

У відділі читальних залів відбулася літературна подорож до Дня слов'янської писемності і культури для викладачів української мови ДІППО.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Едуард Фукс: повернення».
 
Повнiше
 
foto 1  foto 2  foto 3  foto 4  foto 5


 19 Травня 


Свято вишиванки
Наше свято було присвячене одному з видів українського народного мистецтва – вишивці. Патентно-технічний відділ прийняв участь у проведенні свята вишиванки, яке проходило на подвір`ї, біля входу до бібліотеки, на проспекті Дмитра Яворницького. В святі взяли участь партнери нашого відділу, студенти ВПУ 55 «Театру мод» з демонстрацією українських колекцій. На подвір`ї біля входу до бібліотеки експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Вишиванка - поема життя». На виставці були представлені також книжки і з колекції патентно-технічного відділу. Зі свята мешканці нашого міста більше дізналися про наші традиції, обряди, культуру та історію. На свято завітали першокласники КЗОСЗОШ №41.

фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


Презентація ресурсів

Група майбутніх бібліотекарів, студентів Дніпропетровського коледжу культури, та група іноземних студентів НГУ ідвідали інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку». Вони подивилися рекламне відео про сучасні послуги центру, отримали інформацію про проект УкраїнаSpeaking і запрошення долучитися до безкоштовних заходів, які допоможуть покращити знання з англійської мови. Молодь ставила цікаві питання бібліотекарям, продемонструвала професійну зацікавленість.

фото  фото  фото  фото


 19 Травня 


Директор бібліотеки Н. М. Тітова взяла участь у святкових заходах з нагоди ювілею Національної парламентської бібліотеки та у IХ  Всеукраїнській науково-практичній  конференції «Бібліотека і книга в контексті часу», присвяченій 150-річчю від дня заснування НПБУ. Участь у роботі конференції взяли представники Міністерства культури України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, керівники національних, державних, обласних бібліотек, провідні фахівці з відповідних напрямів бібліотечної діяльності. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 19 Травня 


Міжнародна конференція медичних бібліотек у Дніпропетровську

Спеціалісти ДОУНБ заступник директора з комп’ютеризації бібліотечних процесів Г. Я. Крупій та завідуюча відділом періодики І. М. Браславська взяли участь у XV ювілейної міжнародної науково-практичної конференції «Місія медичних бібліотек в умовах реформування медичної галузі України», яка відбувалась в приміщенні  Дніпропетровської медичної академії. Наші колеги виступили з доповідями: «Електронні ресурси та інформаційно-бібліотечні сервіси ДОУНБ: використання сучасних технологій», «Досвід організації і технології створення інформаційних ресурсів в корпорації «Придніпровський корпоративний каталог».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 19 Травня 


Презентація   монографії

В  Дніпропетровському національному університеті  ім. О. Гончара  відбулась презентація книги: Світленко  С.І.  Дмитро Яворницький: вчений та педагог в українському інтелектуальному співтоваристві: моногр./ С.І.  Світленко. –  Д.: Вид-во «Ліра», 2015. –  312 с. 
Автор монографії  С.І. Світленко – історик, доктор історичних наук, професор кафедри історії України декан історичного факультету ДНУ представив Д. Яворницького в нової наукової  праці як  вченого та педагога у  взаємодії  з українськім  інтелектуальним співтовариством.  Книга базується на першоджерелах, містить багато фотодокументів, цікаву  бібліографію, допоміжні покажчики.  Сергій Іванович подарував ДОУНБ примірник своєї книги із дарчим надписом. Своїм баченням щодо формування колекції, присвяченої Д. І. Яворницькому, створення електронної бібліотеки його творів та просвітницької роботи бібліотеки поділилась заступник директора з наукової роботи ДОУНБ Т. О. Абраїмова.

фото 1  фото 2

 19 Травня 


Англійська фонетика для початківців

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося перше навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання.

фото


 19 Травня 


 «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!»

В рамках програми «Плекаємо патріотів» у відділі читальних залів відбувся черговий захід для викладачів географії ДІППО. У межах заходу працівник відділу читальних залів провела вчителів літературно-туристичними маршрутами проекту «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!», а співробітники відділу періодики навчали методиці пошуку інформації в електронному каталозі, що міститься на web-сайті ДОУНБ, а також ознайомлювали слухачів з тематичними сторінками сайту, які можуть бути корисні в роботі.

фото 1  фото 2

 19 Травня 


 Вишиванка – оберіг нації

 Відділ мистецтв взяв участь у Святі вишиванки, яке відбулося на ганку приміщення бібліотеки по пр. Д. Яворницького,18. Співробітники відділу підготували виставку старовинних українських вишитих рушників, підібрали цікаві видання з народної вишивки до загальної виставки «Вишивка – поема життя», провідний бібліотекар Тетяна Зайцева запропонувала усім зацікавленим вікторину « Вишиванка – оберіг нації», а головний бібліотекар Тетяна Кузнєцова провела майстер-клас з вишивки рушника. На свято завітали майбутні організатори культурного дозвілля - студенти коледжу культури та мистецтв.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


Свято вишиванки у бібліотеці

У цей травневий день на подвір`ї, біля входу до бібліотеки, на проспекті Дмитра Яворницького було весело, лунали українські пісні. Присутні були вбрані в яскраві українські вишиванки. Наше свято було присвячене одному з видів українського народного мистецтва – вишивці. В святі взяли участь партнери патентно-технічного відділу, студенти ВПУ 55 «Театру мод» з демонстрацією українських колекцій. На подвір`ї біля входу до бібліотеки експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Вишиванка - поема життя».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Травня 


Святкуемо День вишиванки! 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 19 Травня 


Свято вишиванки в альтанці
19 травня Україна відзначає свято вишиванки. Бібліотека у цей день розквітла різнобарв'ям кольорів вишитих сорочок. Так сталося, що саме це свято припало на день, коли бібліотека відкриває вже традиційну бібліотечку альтанку. На урочисте відкриття завітали учасники музичного ансамблю бандуристів "Веселка" та студенти радіоприладобудівного коледжу. А яке ж свято без музики? Дівчата-бандуристки зіграли національні мотиви та заспівали українських пісень. Керівник ансамблю Олена Анатоліївна Стороженко розказала цікаві факти про вишиванку та її символіку. Студенти декламували вірші українських класиків і розповідали історії про свої власні вишиванки. Найкраща розповідь була відзначена призом - книгою про міста України. По завершенню свята гості переглянули відео, яке розкриває таємничі символи, що зображені на вишиванках. А найактивніші учасники отримали солодкі подарунки.
фото  фото  фото  фото


 19 Травня 


Вишиванка – душа  України

 У  цей травневий день  біля стін  бібліотеки було галасно та весело, бо відсіля лунали  дзвінки дитячи голоси. І все це завдяки тому, що до бібліотеки з нагоди  Дня вишиванки завітали третьокласники СЗШ №82. Фахівці ВНІіБ підготували  різноманітну  інтерактивну програму. Дітлахам дуже сподобався «веселий урок» з історії традицій української вишивки. Вони із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків рушників на асфальті «Кольорова веселка», де проявили не аби яку творчість. І дівчата, і хлопці дружно кружляли у хороводі під запальні українськи пісні. Усі школярі отримали приємні сюрпризи у вигляді патріотичних кулькових ручок із написом «Я люблю Україну!».


Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9


 20 Травня 


Співробітник відділу документів іноземними мовами Кравцова Анастасія прийняла участь в опитуванні громадян нашого міста, присяченому  Дмитру Яворницькому.


фото  фото

 20 Травня 


 Литва: знайомство зблизька

До Дня Європи у відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Литва: знайомство зблизька». Документи виставки надають можливість познайомитися з найбільшою з трьох прибалтійських країн – Литвою або Лиетуваю, як називають свою країну самі литовці.
 
Повнiше
 
фото 1

 20 Травня 


Навчанню немає меж

Система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників прагне досягти відповідності між змістом навчання і знаннями, уміннями і навичками та передбачає оновлення і поглиблення знань про бібліотечну справу, інформаційно-бібліографічну і   просвітницьку роботу. Цього дня до ВНІіБ завітали завідуючі сільськими бібліотеками ЦБС області. Бібліографи ознайомили колег з головними напрямками  проектної роботи  та  провели огляд видавничої діяльності відділу. Відбулася конструктивна розмова щодо використання форм книжкових інсталяцій як дієвого фактору залучення нових користувачів до бібліотеки.  Фото1  Фото2  Фото3


 20 Травня 


20 травня 2016 року, Центр європейської інформації, який знаходиться у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, спільно з Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС», провів тренінг з медіаграмотності для учнів 8-го класу.

Школярі навчились відрізняти корисну інформацію від шкідливої та розробили власну схему аналізу інформації. Отримали практичні знання стосовно поширення інформації на прикладі соціальних мереж. Дізнались про "мову ворожнечі" і можливості захисту від шкідливої інформації.

Захід проводився Мережею Центрів Європейської інформації в рамках проекту Кампанія відзначення Днів Європи в Україні-2016 "RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!" за підтримки МФ "Відродження".


фото  фото  фото

 20 Травня Презентація монографії про Д.Яворницького

 Співробітники сектору соціокультурних проектів та зовнішніх зв'язків відвідали презентацію монографії "ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ: вчений та педагог в українському інтелектуальному співтоваристві» яку представив автор  доктор історичних наук, декан історичного факультету, професор кафедри історії України СВІТЛЕНКО СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


«Екватор жіночого слова»
Відділ абонемента запросив учасників клубу «Захопленість» на дівич-вечір за темою сучасної української жіночої прози та поезії.  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 21 Травня 


Питання цифрової безпеки

В англомовному клубі «Добра розмова», що щосуботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», обговорювали проблеми цифрової безпеки і приватності.
На початку зустрічі обговорювали місцеві новини і важливі переміни у Дніпропетровську, що став Дніпром.
Веселі карикатури і підходяще відео допомогло зрозуміти сучасні проблеми цифрової безпеки та підняли настрій присутнім.

фото  фото  фото  фото  фото


 22 Травня 


Цикл документального кіно про Японію

Меч самурая

22 березня на Січеславській набережній, 39 пройшло п'яте засідання товариства японської культури "Фудошинкан". Тепла і сонячна погода зібрала любителів кіно на перегляд чергової стрічки з циклу документального кіно про Японію. Цього разу дивились фільм під назвою "Меч самурая".
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 23 Травня 


Козацькому роду нема переводу

Відділ абонемента традиційно розпочав літні читання під Парасолькою для мешканців ж/м Калинівський і перша зустріч з дев’ятикласниками під Парасолькою відбулася за темою «Козацька слава - справа життя Дмитра Яворницького».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 23 по 26 Травня 


 З 23 по 26 травня у відділі читальних залів проходили лінгвістичну практику студенти Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара з факультету української та іноземної філології та мистецтва. Під час практики вони познайомилися з ДОУНБ, її відділами та фондом, сайтом бібліотеки та навчилися пошуку літератури в електронному каталозі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 24 Травня 


 У відділі періодики оформлено  документально-ілюстративну виставку "О слово рідне, хто без тебе я?"

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 24 Травня 


Цікаво вчити англійську разом з американцями

Безкоштовні заняття з англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» дуже популярні і їх проведення потребує значних сил і майстерності від співробітників центру. Інструктор зустрічі Тамара Гаврилюк провела заняття по темі «Мій будинок», нагадала учням стару-нову лексику. Члени групи спілкувалися в парах, вчилися розповідати про свою оселю, ставити питання одне одному, запам’ятовували роз’яснення, які нам давали американці, гості центру, містер Джейсон в Вашингтону і Містер Стівен з Джорджії. В зошити записується все суттєве і корисне.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 24 Травня 


В козацькому етностилі
Під Парасолькою відділу абонемента для мешканців ж/м Калинівський відбулася фотосесія в етностилі українського козацтва. Кожний перехожий зміг сфотографуватися біля книжкових та побутових інсталяцій, скористатися тантамарескою, записатися до бібліотеки та насолодитися українською піснею, що лунала на майданчику бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Травня 


Вердикт за гроші

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Вердикт за гроші» (2003) з колекції кращих фільмів Голівуду.
Цей фільм є адаптацією книги відомого американського письменника Джона Грішема «Вердикт». Автори фільму торкнули болючих питань корупції серед представників правосуддя.
Участь відомих акторів стали запорукою не тільки художнього, а й касового успіху стрічки. Перегляд фільму схвилював глядачів і надихнув на змістовне обговорення.

фото  фото  фото


 25 Травня 


Медіа клуб Docudays UA: 
Відкритий урок

У межах кампанії з відзначення днів Європи під егідою мережі центрів інформації України, за підтримки МФ "Відродження", у партнерстві з ДОМГО "МІКС" відбулося засідання медіа-клубу Docudays UA. Учні Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій переглянули українську короткометражну документальну стрічку з альманаху "Поза Євро" "Відкритий урок". 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Травня 


«Козаки – найдивовижніша нація в світі»
Під Парасольку відділу абонемента завітали школярі 47 школи на інформаційно-розважальний захід, присвячений темі українського козацтва 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Травня 


Знайомтесь: довідкова література

 У «століття швидкостей» час цінується на вагу золота, але є   способи економії дорогоцінного часу. Треба лише скористатися довідковими виданнями. І це дійсно працює. У цьому мали змогу переконатися першокурсники радіоприладобудівного коледжу, яким  фахівці ВНІіБ представили різноманітну палітру енциклопедій,  словників,  довідників, атласів та путівників з фондів бібліотеки. Довідкові видання допоможуть всім, хто бажає удосконалюватися у своїй спеціальності, поглиблювати знання, бути “нарівні з часом”, мати уявлення про найважливіші напрямки суспільного розвитку, науки і техніки та  найкращі художні твори.Фото1  Фото2


 25 Травня 


Міжрегіональна веб-конференція "Можливості регіонального розвитку: інфраструктурні проекти"

     В межах кампанії з відзначення Днів Європи в Україні-2016 "RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!" під егідою мережі центрів інформації України, за підтримки МФ "Відродження", відбулася веб-конференція "Можливості регіонального розвитку: інфраструктурні проекти", присвячена історії успіху реалізації проекту "Створення змін: модернізація громадського простору в місті Гола Пристань Херсонської області, Україна". Проект впроваджувався польським Фондом політики розвитку, українським Центром регіонального розвитку "Топ-Кая", дизайнерською групою "+48" з Варшави та Голопристанською міською радою.
Захід проходив в режимі он-лайн в Центрах європейської інформації міст: Вінниця, Дніпро, Чернівці, Хмельницький. 
Експертом виступав Войтек Шпочинський - голова Фонду Політики Розвитку (Польща). 

 

            


фото  фото  фото  фото  фото

 25 Травня 


 «Аллея любви»

Відомий дніпропетровський музикант, композитор, співак, бард Олег Мелещук радо зустрічав своїх шанувальників на творчому вечорі «Аллея любви». На ньому співак виконував пісні на вірші Маргарити Бутеліної «Где-то там, далеко», Миколи Мілаша «Полинь трава», «Три дороги», Лариси Третьяк «Духовная песня» та інших авторів і презентував свій новий пісенник «Во власти прекрасной музики», упорядкованний Ж. В. Дубровською.
 
Повнiше
 
фото 1    фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 25 Травня 


У межах регіональної компанії «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендами» співробітниками бібліотеки проводилося опитування на центральному проспекті міста названим на його честь. Під час заходу серед мешканців міста поширювалася рекламна інформаційна продукція, надавались довідки про основні бібліотечні заходи, присвяченні життю та науковій діяльності Д. Яворницького.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 25 Травня 


Бібліотекарі закладів професійно-технічної освіти відвідали тренінг «Буктрейлер – ефективний медіа-ресурс сучасних бібліотек». Головний бібліограф ВНІіБ Піскун В. презентувала допоміжні бібліографічно-інформаційні покажчики.  Учений секретар Ю. Зюлева розповіла як використовувати так звану «кліповість мислення», взявши в своїй роботі на озброєння візуальну культуру і з її допомогою активно рекламувати книгу. Також бібліотекарі отримали базові знання для роботи з відеоредакторами.
фото 1  фото 2  фото 3


 26 Травня 


Англійський алфавіт для початківців

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося друге навчальне заняття другої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання.

фото  фото  фото  фото


 26 Травня 


Козацтво – слава України
Відділ абонемента запросив під Парасольку учнів школи 47 прийняти участь у циклі заходів, присвячених життю та творчості видатного історика, етнографа, фольклориста, письменника Д.І.Яворницького. На них чекала пізнавальна вікторина на тему українського козацтва, цікавий відеосюжет про життя та творчість Дмитра Івановича Яворницького, знайомство з його книжковою спадщиною, фотосесія в українському стилі, вікторина з традиційними українськими сюрпризами. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 26 Травня 


Створюємо електронні каталоги
В Жовтих Водах працювала група спеціалістів ДОУНБ. Для бібліотекарів центральної бібліотеки тут проводили семінар-тренінг щодо створення електронного каталогу книг та місцевої періодики. Перед бібліотекарями були поставлені конкретні завдання щодо обсягів та строків реалізації першого етапу регіонального проекту «Електронний каталог».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 26 Травня 


Співробітники краєзнавчого відділу провели Бібліоальтанку біля приміщення ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького, 18. 
Повнiше
 
foto 1  foto 2  foto 3  foto 4  foto 5  foto 6  foto 7  foto 8  foto 9  foto 10  foto 11  foto 12  foto 13  foto 14  foto 15


 26 Травня 


 «Іван Франко. Співець боротьби і контрастів»

Мультимедійна виставка-презентація до 160 річчя від дня народження Івана Франка була представлена студентам ВПУ №17, в рамках проекту відділу читальних залів «Імена: відомі та повернені  із забуття». Завдяки документальним джерелам ДОУНБ, використаним під час підготовки заходу, юнаки дізналися як формувався світогляд та творча сутність відомого українця.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 26 Травня 


Нова поліція в бібліотеці

26 травня відбулася зустріч працівників бібліотеки з представниками нової поліції Дніпропетровська. У бібліотеку завітали шкільні офіцери Карпеченкова Ганна та Очеретян Наталя. Шкільні офіцери – це новий, нещодавно створений структурний підрозділ поліції, який працює  в школах, знайомить учнів із законами, роз’яснює їм їхні права та обов’язки.   
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


  «Дні Литви у Дніпропетровську»

  Цього місяця у межах культурної програми "Культурне партнерство Литви та України" уперше в нашому місті пройдуть Дні Литви .  Клуб книголюбів«Літературна вітальня» долучився до запропонованих заходів і присвятив засідання темі культурно-мистецьких традицій дружньої країни. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 26 Травня 


Перспективні технології людства


Важко уявити собі майбутнє без нанотехнологій. Управління матерією на рівні атомів і молекул відкрило шлях до більшості самих неймовірних відкриттів у хімії, біології, медицині та інших науках. Але можливості нанотехнологій набагато ширше і до кінця ще не вивчені. Відділ періодики пропонує переглянути ілюстративно-документальну виставку «Нанотехнології - інновації майбутнього».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Травня 


Стрес на робочому місці

Зростаюча урбанізація, індустріалізація, прискорення темпів життя й інші чинники викликають в житті масу явищ, так званих стресів. Стрес може бути пов'язаний і з працею, і з діяльністю організації, і з подіями в особистому житті. Працівники відділу читальних залів для студентів Дніпропетровського радіоприладобудівничого коледжу провели огляд - лекцію «Стрес на робочому місці – колективний виклик».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 28 Травня 


Бібліотеки України долучилися до Книги рекордів Гіннесу

На початку травня програма «GoGlobal»‪ - ‎УкраїнаSpeaking‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬, у співпраці з Посольством США, Американським домом у Києві, Міністерством культури України та Британською Радою на підтримку ініціативи Президента України “2016 – рік англійської мови”, запросили українців приєднатися до спроби подолати світовий рекорд Гіннеса – провести найбільший урок англійської мови у світі.
Тож 28 травня 2016 р. Дніпропетровська ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія (Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку") взяла участь у інтерактивному уроці англійської мови у формі «Англомовного розмовного клубу».
Запрошення взяти участь отримали всі відвідувачі бібліотеки, і також до нас приєдналися учні приватних мовних шкіл міста. Нас було більше 74 людини: і дорослі, і малеча.
Ми стали частинкою української історії!
Дякуємо УСІМ учасникам і організаторам, які долучились до спільної справи, усім тим, хто був задіяний до проведення уроку. Дякуємо за ваше бажання підтримати і ентузіазм. У нас це вийшло.
 
Повнiше
 
фото  ajnj  фото  фото  фото  фото


 30 Травня 


Бібліотекарі «читали» живі книжки

До бібліотекарів на пр. Яворницького,18 завітали представники патрульної поліції Дніпропетровська. Зустріч проходила у форматі діалогу. Запитання були різного характеру.  Вони стосувалися як безпосередньо функцій патрульних, так і умов прийому на роботу, освіти і навіть особистого життя.  
Щирі відповіді, доброзичливе ставлення до учасників зустрічі показали, що нові правоохоронці відкриті для спілкування,  що є надія змінити наше життя на краще!  Такі зустрічі важливі й для громади, і для самих поліцейських. Вони підвищують довіру людей до поліції,  дають змогу краще зрозуміти один одного.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Травня 


Створюємо електронні каталоги

У Дніпродзержинську співробітники центральної бібліотеки взяли участь  в  груповому навчальному семінарі-тренінгу та отримали індивідуальні консультації щодо роботи зі створення електронного каталогу на книжкові фонди та місцеву періодику ЦБС, які проводили спеціалісти  ДОУНБ - координатори проекту.
У відділі комплектування на АРМ зав. відділом були встановлені спеціальні програмні засоби. Учасники проекту обмінялись контактними даними. Колектив  дніпродзержинської ЦБ мотивований до спільної та якісної роботи.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 30 Травня 


Бібліотечні сюрпризи
Літня Парасолька абонемента приготувала для своїх мешканців ж/м Калинівський святкові бібліотечні сюрпризи: фантастичні та детективні романи, дитячі книжки в подарунок, які отримали перехожі житлового масиву, приймаючи участь в бібліотечній павутинці. Також учасники мали можливість безкоштовно записатися до бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 30 Травня 


Про що не знає більшість пенсіонерів України? 

У відділі періодики функціонує виставка "Забезпечена старість: мрії та реальність", де зібрані останні найновіші публікації про діяльність недержавних пенсійних фондів в Україні.  

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 30 Травня 


У  бібліотеки немає канікул

 Початок літніх канікул став гарним приводом для школярів СЗШ №31 завітати до бібліотеки та отримати багато корисної інформації. Тим паче, що на них очікувала цікава гра – вікторина «Юний ерудіт», яка значно розширила їх кругозір та  сприяла формуванню навичок командної гри. Учні майбутнього восьмого класу жваво відповідали на запитання з різних галузей знань та  викладали на швидкість слова «ЕРУДІТ». Команда-переможець отримала призи. Захід завершився оглядовою екскурсією  та спільним фото біля бібліотеки.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 31 Травня 


Знати  закон змолоду

 Стало вже гарною традицією у Центрі правової інформації (ЦПІ) наприкінці травня зустрічатися з учнями Дніпропетровського юридичного ліцею. З метою підвищення правової культури молоді та у межах соціокультурного проекту «Правові орієнтири» відбувся День права. Старшокласники із задоволенням взяли участь у інтерактивній грі  «Правовий лабіринт», яка була присвячена судовій  системі України. Найбільш активні ліцеїсти отримали заохочувальні призи у вигляді повітряних кульок з державною символікою. Під час заходу школярі мали можливість ознайомитися з новинками правової літератури, отримати консультацію щодо користування ІПС «Законодавство» та дізнатися  більше про роботу та плани ЦПІ.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 31 Травня 


Новачкам щастить – вони вчать англійську мову з носіями мови

І знову містер Джейсон в Вашингтону і Містер Стівен з Джорджії долучилися до уроку для групи «Активуй англійську» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».  Група знову відпрацьовувала ритуал «Знайомство. Представлення». Інструктор зустрічі Тамара Гаврилюк познайомила з новою темою «Моя родина», нагадала учням стару-нову лексику, поставила тематичні запитання. Члени групи спілкувалися в парах, вчилися розповідати про свою родину, ставити питання одне одному, запам’ятовували роз’яснення, які нам давали американці, гості центру.

фото  фото  фото  фото


 31 Травня 


 «Бібліотечна зупинка»

День захисту дітей - це добре і радісне свято. Разом з тим, це один з найважливіших днів у календарі, який покликаний нагадати нам, дорослим, про відповідальність за благополуччя і щастя дітей. До Міжнародного дня захисту дітей в рамках циклу заходів «Бібліотечна зупинка» працівники відділу читальних залів для учнів 7-А  класу КЗО «СЗШ №31» ДМР провели арт–годину «Весь світ – дітям».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека