Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Книга, що знає все. До Міжнародного дня дитячої книги".

фото  фото


 Протягом мiсяця 


Рік англійської мови триває: Весна у Сполучених Штатах Америки

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» експонується книжково-ілюстративна виставка «Весна у Сполучених Штатах Америки», яка присвячена історії жіночого руху в США. Виставка знайомить відвідувачів з видатними жінками, що залишили свій слід в політичній, культурній та спортивній історії Америки. Це і перші леді США, і борці за права жінок, і борці за знищення рабства,  письменниці і поетки, журналістки, медики, спортсменки, вчителі, музиканти, представниці національних меншин і просто красиві жінки. Жіночі портрети представлені на тлі чудової весняної природи США. Краєвиди з національних парків, квітучі гірські долини, захоплюють.

фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсьсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Будь сучасним! Читай українське!". Демонструвалися нові надходженяя  2016 року.

фото


 Протягом мiсяця 


В рамках проекту "Рік англійської мови в Україні" працює виставка "Перекладаємо самостійно".


 Протягом мiсяця 


Виставки квітня

Відділ абонемента організував протягом місяця 5 книжкових виставок: «Зона відчуження» (до 30-річчя Чорнобильської трагедії), «Калейдоскоп веселої мудрості» (до Дня сміху), «Дослідник козацької давнини» (присвячується Д.Яворницькому), «Для тих, хто прагне пізнання», з краєзнавства «Від малої батьківщини, до великої країни».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Теооретичні та практичні аспекти англійського перекладу

В межах заходів «Рік англійської мови в Україні» у відділі документів іноземними мовами розгорнуто книжкову вистауа «Теоретичні та практичні аспекти англійського перекладу», яка буде експонуватися наступні два місяці. Студентам, які вивчають англійську, та викладачам англійської мови буде цікаво ознайомитись з актуальними новими методиками перекладу з іноземної мови. Тут і навчальні, і практичні, і методичні матеріали для всіх.
фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


«Гіркий спомин і вічний біль»

Книжкова виставка «Гіркий спомин і вічний біль», яка експонувалася у патентно-технічному відділі, нагадала відвідувачам про найбільшу за всю історію людства техногенну катастрофу. 26 квітня 1986 року трапився вибух реактора на Чорнобильської АЕС, по викиду радіонуклідів рівноцінний 50 скинутим на Хіросіму атомним бомбам. Відлуння чорнобильської катастрофи буде звучати ще не одне десятиліття. Поки в світі працює хоч один ядерний реактор не можна забувати про справжню ціну атомної енергії.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Родзинка виставки

У патентно-технічному відділі впродовж місяця експонувалася виставка «Розмаїття нових видань». Родзинкою цього місяця виявилась книга Олени Костюкович «Їжа – італійське щастя». В Італії ця книга отримала премію Союзу книготорговців «Банкарелла».
 
Повнiше
 
фото

 Протягом мiсяця 


"Коворкінг-офіс" - вільний простір для спілкування

На майданчику патентно-технічного відділу, у «Коворкінг-офісі», у невимушеній обстановці, у вільному та комфортному просторі, з доступом до WI-FI за горнятком кави, або чаю проходили зустрічі молоді, створювались нові проекти.


 Протягом мiсяця 


Всесвітній День авіації та космонавтики

До Дня космонавтики у патентно-технічному відділі була організована виставка «Через винаходи до зірок». Читачі змогли ознайомитись з цікавим матеріалом, здійснити подорож просторами Всесвіту. Найбільшу увагу пригортали видання про життя та професійний шлях космонавтів. У відвідувачів виставки з`явилась унікальна можливість збагнути, що 12 квітня 1961 року став як для України, так і для всього світу епохальною подією.

фото  фото  фото  фото

 1 Квiтня 


Читаємо Дмитра Яворницького 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 1 Квiтня 


 Книга - синтез мистецтв

  У межах проекту «Книга посеред нас» для студентів ДНУ факультету української філології та мистецтвознавства (керівник-куратор О.Половна-Васильєва) підготовлено інформаційну годину. Завідуюча  С. Пономаренко познайомила присутніх з виставкою творчих робіт студентів ДТХК «Книжкова ілюстрація», документальними виставками «Мистецтво книги», «Читай формат не має значення». Провідний бібліотекар Т.Зайцева  провела огляд видань з теми «Дизайн: історія, сучасність, перспективи».   Молоді художники переглянули  відеоролик «Книга у навколишньому середовищі.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Квiтня 


Шуткуємо англійською

День дурня відзначили члени англомовного клубу «Добра розмова». Познайомилися зі зразками англійського і американського гумору – переглянули відео. Роздивлялися карикатури, американські і українські, гортали книжки, пригадували вдалі веселі розіграші – пранки.
Сміялися разом з нашими іноземними друзями, пояснювали їм найбільш відомі українські жарти. Нові члени клубу, студенти з Єгипту, розповіли про традиційні розіграші своєї країни. Американський гість пан Джейсон зацікавився українськими політичними карикатурами. Члени клубу вивчили багато нових слів, що нечасто використовуються, сміялися та отримали гарний настрій.
Крок за кроком йдемо до мрії – спілкуватися англійською вільно!

фото  фото  фото  фото  фото


 2 Квiтня 


  Уроки фотографії 

  у межах проекту «Аrt-резиденція у бібліотеці» відбувся майстер-клас для починаючих фотографів, який провів режисер місцевого телебачення («51 канал») Сергій Артеменко. Присутні дізнавались про маленькі секрети фотомайстерності, робили спроби відзняти відео за допомогою фотокамери.


фото  фото

 4 Квiтня 


                      Цікаве про книгу

  На інформаційну годину до нас завітали студенти ДТХК (відділення дизайну, керівник-куратор Д.Самарська) , учасники проекту «Книга посеред нас». Саме їх творчі роботи  з книжкової ілюстрації розміщені у читальній залі відділу. Для присутніх завідуюча  С. Пономаренко розповіла про інформаційні можливості та нові бібліотечні послуги, провела екскурсію за матеріалами документальних виставок «Мистецтво книги», «Читай формат не має значення». Студенти переглянули добірку літератури «Дизайн: історія, сучасність, перспективи»     та відеоролик «Книга у навколишньому середовищі».


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Квiтня 


«Міжнародний досвід у допомогу студентам»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася була зустріч зі студентами-першокурсниками Національного університету культури і мистецтв (спеціальність «Готельний бізнес») в межах багаторічного проекту «Міжнародний досвід у допомогу студентам». Викладач КНУКіМ Любов Гончарова залучила до бібліотеки групу нових студентів.
Співробітник центру Тамара Гаврилюк запропонувала групі лекцію на тему «Готельний бізнес США» та проілюструвала її відповідними відео. Студенти познайомилися з останніми тенденціями розвитку і ноу-хау готельного бізнесу, побачили яскраві приклади турботи про клієнта і гостинності. Зустріч додала студентам теоретичних знань і розуміння цінностей цього популярного і швидко зростаючого бізнесу.

фото  фото  фото  фото  фото


 5 Квiтня 


«Весь світ — театр, а люди в ньому — актори»

Уявляєте в бібліотеці ігровий театр та ще й за участі патрульних поліцейських? А на абонементі це стало можливим. Приміряти на себе ролі правопорушника, патрульного поліцейського та спостерігача змогли учні професійно-технічних навчальних закладів під час театралізованої рольової гри (черговий захід в рамках реалізації проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи національної поліції»).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 5 Квiтня 


Радісне повернення

Пані Яна і Ганна, були активними членами англомовного клубу «Добра розмова» до народження дітей. Яна була віце-президентом клубу, а Ганна стала переможницею фотоконкурсу «Америка очима українців» (2013 рік).
І ось вони знову в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» разом з дітьми і своїми друзями. Всіх їх поєднала англійська мова, поезія і спорт. Тетяна Попова презентувала збірку своїх віршів. Ганна поділилася враженнями про поїздку до США.
Молодим мамам були порекомендовані он-лайнові, вже випробувані на особистому досвіді, ресурси для покращення знань з англійської мови. Також вони отримали запрошення долучитися до багатовекторного проекту УкраїнаSpeaking і до бібліотечних Експрес-курсів англійської мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 5 Квiтня 


Експрес-курс «Активуй англійську!» / «Activate English». 1.5.

Продовжуються заняття з англійської мови для групи, що  вже має базові знання, то ж бібліотечний співробітник Тамара Гаврилюк із задоволенням допомагає  їх активувати і покращити розмовні навички.
Члени групи вивчили нову лексику і граматичні конструкції по темі «Майбутній час», спілкувалися в парах на теми «Пропозиції і запрошення» та «Покупки».
Зошити наповнюються вправами, голови – знаннями.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 6 Квiтня 


«Дозвольте розважити вас»

День сміху - самий веселий день, який дозволяє кожному відволіктися від повсякденної метушні і блиснути почуттям гумору перед друзями, колегами та родичами. Святковий вечір «Дозвольте розважити вас» за участю Олега Мелещука присвячений Міжнародному дню сміху зустрів гумором та піснями усіх присутніх.
 
Повнiше
 
фото 1

 6 Квiтня 


Сучасна бібліотека – сучасні можливості

 В наш час практично неможливо знайти сферу людської діяльності, яка не зазнала б залежності від ринку інформації і не мала б потреби у використанні новітніх інформаційних технологій. Все це в значній мірі змінює уявлення, спосіб життя і мислення сучасної людини і ставить до неї нові вимоги, найважливішою серед яких є опанування інформаційної грамотності та інформаційної культури. Продовжуючи цикл інформаційних зустрічей з курсантами Дніпропетровського  державного університету внутрішніх справ фахівці ВНІіБ ознайомили майбутніх слідчих з WEB-сайтом ДОУНБ та його сервісами і активно популяризували можливості служби «Віртуальна довідка». Для курсантів за дисципліною «кримінальна поліція» було проведено  семінар-тренінг з оформлення бібліографічного апарату курсових і дипломних робіт та методики ретроспективного пошуку  джерел правової тематики  за допомогою видань Державної бібліографії. На завершення візиту відбулася дружня зустріч з колективом бібліотеки профільного Вишу.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9


 6 Квiтня 


Досліджуйте Космос разом з бібліотекою

Квітень, місяць коли люди всього світу вшановують дослідників Космосу. На честь  Міжнародного дня польоту людини в космос (12 квітня) члени англомовного кіноклубу інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» вирішили присвятити перегляду науково-фантастичних фільмів.
Всім бажаючим покращити рівень знання англійської мови було запропоновано переглянути та обговорити науково-фантастичний фільм «Космічна одіссея 2001 року» (англ. 2001: A Space Odyssey, 1968). Цей фільм – класичний та культовий кінофільм режисера Стенлі Кубрика, найвизначніший фільм в жанрі фантастики.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 6 Квiтня 


Плекаємо патріотів разом з бібліотекою

Багата ідеями українська земля подарувала людству визначні винаходи, які змінили світ та внесли значний вклад у розвиток світової науки. У рамках програми «Плекаємо патріотів» для вчителів математики та географії Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти працівники відділу наукової інформації та бібліографії, патентно-технічного відділу, відділу періодики провели бібліотечний урок, на якому представили інформаційні можливості бібліотеки для підготовки уроків з виховання національного свідомого та патріотично зорієнтованого молодого покоління.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Квiтня 


     До дня Благовіщення Пресвятої Богородиці у відділі періодики відкрита виставка-інсталяція «Краплини душі». Експонуються вишиті ікони (автор Браславська Ірина Михайлівна) та кольорові схеми ікон із журнала «Жінка». 

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Квiтня 


Школярам про рідне місто англійською

Стартував англомовний проект «Космічна столиця на Дніпрі» / Space capital on the Dnieper.
До Міжнародного дня польоту людини в космос бібліотекарі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» провели 5 навчально-просвітницьких заходів для учнів ССШ № 22, з поглибленим вивченням англійської мови. До заходів залучився волонтер, американець містер Джейсон, який був індикатором розмовних навичок школярів, бо ставив питання і відповідав на зустрічні питання сміливців.
Інтерактивні уроки надали школярам розуміння важливості наук астрономії і астрофізики, нагадали про планети Сонячної системи, познайомили з історією освоєння Космосу, першими космонавтами і американськими астронавтами українського походження, дніпропетровським підприємством "КБ "Південне", що створює ракетоносії і зараз розпочало співробітництво з американською компанією NASA, з космічною англомовною лексикою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Квiтня 


Американська мода дивує

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів-заочників Київського Національного університету культури і мистецтв, студентів випускників за спеціальністю «Дизайн».
В межах проекту «Міжнародний досвід у допомогу студентам» Тамара Гаврилюк провела лекцію-презентацію присвячену  провідним модним дизайнерам США. Групі був запропонований список з 30 найпопулярніших американських дизайнерів (джерело "Luxury Group", 2012). Знайомство зі списком почали з Діани фон Фюрстенберг, яка стала відомою у 1960-х, та її винаходом «платтям-халатом» з ніжного трикотажу. Плаття були не надто дорогими, стали популярними, продавалися мільйонами, стали знаковими в американській моді. Студенти із задоволенням переглядали відео, обговорювали нові погляди, моделі і тканини.

фото  фото  фото  фото


 7 Квiтня 


Електронний гаманець сучасних пенсіонерів

 У відділі абонемента в межах проекту «Бібліо-крило» відбувся майстер-клас для пенсіонерів, присвячений можливостям використання банківського сервісу «Приват 24».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 9 Квiтня 


Дніпропетровськ – космічна столиця України

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена Глобальному місяцю астрономії  (квітень) і Міжнародному дню польоту людини в космос (12 квітня).
Наші американський друг, волонтер містер Джейсон,  був нашим уважним слухачем і експертом.
Перша частина зустрічі була присвячена опитуванню членів клубу на тему «Астрономічні спостереження». Кілька людей поділилися своїм досвідом спостереження за  сонячними затемненнями, метеорними дощами, місячними затемненнями.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 10 Квiтня 


  Ще раз про кіно...

  Відбулося чергове засідання Кіноклубу  «Кіно Франції: минуле та сучасне». Викладач А. Гуртовець  підготував кіно екскурс за сторінками історії французьського кіно, учасники клубу, спілкуючись, згадали знакові стрічки видатних режисерів, розповіли про свої улюблені  фільми, переглянули відео фрагменти. Провідний бібліотекар відділу мистецтвТ.Кузнєцова  познайомила присутніх  з оглядом літератури «Відомі обличчя кіно Франції».


фото  фото  фото  фото

 11 Квiтня 


"Видатні імена Придніпров’я"

В межах програми «Плекаємо патріотів» продовжується  співпраця бібліотеки з вчителями та освітянами Дніпропетровської області.  Вчителі музики, що завітали до нас, мали зустріч з бібліотекарями, які ознайомили їх з  інформаційними ресурсами ДОУНБ.
 
 
Повнiше
 
        

 З 11 по 12 Квiтня 


Молодь пізнає космічний світ

У Міжнародний день польоту людини в космос і День працівників ракетно-космічної галузі України (12 квітня) бібліотекарі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» провели зустрічі зі школярами ССШ № 23, із поглибленим вивченням англійської мови.
Дві групи учнів взяли участь в інтерактивних уроках «Космічна столиця на Дніпрі» / Space capital on the Dnieper. Вони подивилися науково-популярне відео, згадали назви планет Сонячної системи англійською, познайомилися з першими кроками на шляху освоєння Космосу, дніпропетровським підприємством "КБ "Південне", що створює ракетоносії і зараз розпочало співробітництво з американською компанією NASA, з космічною англомовною лексикою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 12 Квiтня 


Activate English - можливо цей курс саме для Вас?

Продовжуються заняття з англійської мови для групи, що  вже має базові знання, то ж бібліотечний співробітник Тамара Гаврилюк із задоволенням допомагає  їх активувати і покращити розмовні навички. Члени групи вивчили нову лексику і граматичні конструкції по темі «Покупки», спілкувалися в парах.

фото  фото  фото


 12 Квiтня 


До відділу документів іноземними мовами завітали директор бібліотеки Ґете-інституту в м.Києв Сюзанна Тайхманн та співробітник цієї бібліотеки Журавльова Анна. 
Мета візиту – ознайомитися з нашим містом, бібліотеками та центрами німецької мови. Сюзанна Тайхманн перший раз була в нашому відділі і в нашій бібліотеці. Вона виявила бажання ознайомитися з іншими підрозділами нашої бібліотеки, які знаходяться в будинку на пр. Дм.Яворницького, 18. Це були центри «Вікно в Америку», «Канадсько-Український центр» та відділ мистецтв. Гостям дуже сподобалось побачене, умови, в яких дніпропетровці вивчають іноземні мови. Підчас зустрічі обговорювались плани на подальше співробітництво.


фото  фото  фото

 12 Квiтня 


Була така ера

З нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики відділ абонемента запропонував для підопічних соціального центру обслуговування Індустріального району годину спогадів про епоху пілотуємих космічних польотів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 12 Квiтня 


Комп'ютерний лікнеп

"Skype" - найочікуваніша тема для учнів комп'ютерної школи. Бо за допомогою цієї програми можна не просто поговорити з тими, хто знаходиться дуже далеко, а й побачити їх очі та посмішку під час спілкування. Заняття було дуже позитивним. Дехто, навіть, встиг поспілкуватись з онуком, який живе в іншому місті.

фото  фото

 12 Квiтня 


Обком профспілки разом з управлінням культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА провів спільний семінар, в якому взяла участь голова профкому КЗК "ДОУНБ" Сохромова К.Ю.
На засіданні розглядалися наступні питання:
1. Про запровадження контрактної форми трудового договору в закладах культури області відповідно до положень Закону України № 955-VIII від 28.01.2016 р.
2. Про стан дотримання законодавства України щодо соціальних гарантій працівникам у сфері культури.
На семінарі керівники районних, міських відділів (управлінь) культури та керівники театрально-концертних установ, за допомогою "вільного мікрофону", зверталися з нагальними питаннями до начальника управлінням культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Першиної Н.Г. та голови обласного комітету Ялового А.В. 

фото  фото  фото  фото

 13 Квiтня 


Карнавалимо по-українські 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Квiтня 


 «Цілющі джерела нашого краю»

Природа щедро наділила наш край місцями з позитивною енергетикою. На Дніпропетровщині збереглися пам’ ятники українського козацтва, 5 січей, водопади, водні цілющі джерела, каньйони, церкви і садиби. Саме про ці дивовижні місця розповіла на тематичній зустрічі «Цілющі джерела нашого краю» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія»).

фото 1  фото 2

 13 Квiтня 


Майбутні бібліотекарі обирають орієнтири

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітали студенти Дніпропетровського училища культури, майбутні бібліотекарі. Їм було цікаво дізнатися про цифри бібліотечної статистики, що характеризують багатопланову роботу центру та про джерела комплектування фонду. Працівники центру розповіли про історію створення центру, місію, сучасні форми роботи, склад аудиторії, що бере участь у заходах з вивчення англійської мови.
Студенти дізналися про Американську бібліотечну Асоціацію (ALA), що є локомотивом для усієї бібліотечної мережі США та орієнтиром у розробці проектів і плануванні заходів українських бібліотек. Молодь отримала запрошення долучитися до  Української молодіжної секції УБА, бути серед найкреативніших і енергійніших бібліотекарів України, дивувати світ нординарними проектами.

фото  фото  фото  фото


 13 Квiтня 


Люди в чорному - 1

На честь Міжнародного дня космонавтики в кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм «Люди в чорному» (англ. Men in Black, 1997).
Цей фільм – пригодницька комедія про життя прибульців на планеті Земля.
Лише люди в чорному знають найбільшу таємницю світу: наша Земля переповнена прибульцями. Одні з них мирно співіснують з нами, на інших полюють і, іноді, навіть вбивають. Такі роботу виконують двоє найкращих агентів – Джей та Кей. Але коли на Землю прибуває велетенський тарган, навіть найновіша зброя та техніка можуть не врятувати. Якщо зупинити монстра не вдасться – Землі кінець.
Після перегляду члени кіноклубу обговорювали побачене, ділилися гарним настроєм.

фото  фото  фото  фото  фото


 13 Квiтня 


Медіа клуб Docudays UA: Металобрухт


Студенти Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій дивились короткометражну документальну стрічку режисера Дмитра Глухенького, яку було відібрано в якості номінанта на Українську національну кінопремію Одеського міжнародного кінофестивалю в категорії "Кращий короткометражний український фільм".
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 13 Квiтня 


Регіональна кампанія "Дмитро Яворницький - ім'я овіяне легендами" - набирає обертів. Українські вояки і школярі читають правильні книжки - книги історика Яворницького.
фото 2  фото 3  фото 3  фото


 13 Квiтня 


16 хвилин тиші

 Чергова кінозустріч з учнями 7-б класу школи №47 відбулася у відділі абонемента і була присвячена 30-й роковині Чорнобильської трагедії. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 13 по 14 Квiтня 


Спеціалісти методичних служб обласних бібліотек здійснювали експертно-діагностичний аналіз діяльності  ЦБС  м. Дніпродзержинськ.   Інноваційні підходи до організації роботи бібліотек міста, досвід просвітницької, соціокультурної  роботи, розкриття фондів, індивідуальна робота з користувачами  отримали позитивну оцінку  експертів. За підсумками  роботи експертна група буде готувати рекомендації щодо розповсюдження бібліотечних практик  дніпродзержинців серед бібліотек Дніпропетровщини. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 13 по 14 Квiтня 


У гості до Яворницького

В межаж регіональної кампанії «Дмитро Яворницький – ім'я, овіяне легендами» колектив ДОУНБ відвідав Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького.
Змістовна та цікава екскурсія доповнилась емоційними фотосесіями, голосними читаннями уривків творів історика та покладанням квітів на могилу Яворницького біля ДНІМ.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 14 Квiтня 


Спілкуємося англійською, робимо покупки

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося шосте навчальне заняття першої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання голосних і приголосних звуків. Під час заняття Тамара Гаврилюк, бібліотечний працівник і викладач, використовувала сучасні ресурси: граматичні таблиці з американських підручників, що є дарунками Посольства США в Україні, відео з YouTube, мультимедійне обладнання, підключення до Інтернету. Для практики читання використовували матеріали з Інтернет.
Всі учасники клубу з вивчення основ англійської мови збагатилися новою корисною лексикою по темі «Відвідуємо магазини. Робимо покупки» та зарядилися оптимізмом, що б долати шлях вивчення іноземної мови.

фото  фото  фото


 14 Квiтня 


На правовій хвилі

 Україна – правова держава, тому правова культура вкрай необхідна кожному, особливо молоді. Знання права розкриває для молодого покоління  можливості доцільного і розумного використання правових цінностей для реалізації власних інтересів. Знання права створює умови для активної соціальної, політичної, правової діяльності, що особливо важливо в умовах сучасного державотворення та створення цивілізованого правопорядку в Україні. Напередодні Дня працівників карного розшуку, у межах проекту «Правові знання для всіх і кожного», фахівці відділу ВНІіБ завітали до  курсантів  Дніпропетровського  державного університету внутрішніх справ. Чергова інформаційна зустріч була присвячена   інформаційно-правовим  ресурсам ДОУНБ та можливостям Центру правової інформації ДОУНБ.

Фото1  Фото2  Фото3


 14 Квiтня 


У пошуках інфомації бібліотекарі потоваришували з книгарнею

Біографічний екскурс «Дмитро Яворницький: успіх усупереч...», який відбувся у Книгарні «Є», відвідали вчений секретар Ю. М. Зюлева та заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко. Спікер – Яна Тимошенко, завідувач Меморіального будинку-музею академіка Д. І. Яворницького, розповіла про цікаві факти та презентувала інтерактивну недитячу гру "Стежки Яворницького", завдяки якій всі охочі матимуть можливість розкрити для себе численні грані різносторонньої особистості: історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника, дослідника українського козацтва, цікавої та непересічної людини.
фото 1  фото 4  фото 2  фото 3  фото 5


 14 Квiтня 


 Мистецький проект у бібліотеці

 Відбулося відкриття творчої виставки «Story однієї мандрівки» художника Андрія Прахова. На виставці представлено 46 картин, переважно це пейзажі міст різних країн, по яких подорожував автор. Під час заходу пан Андрій представив свої роботи, цікаво розповідав про зустрічі і пригоди під час творчих поїздок, невимушено спілкувався з відвідувачами. Присутні мали нагоду переглянути також фотопрезентацію автора та насолодитися приємними музичними імпровізаціями у виконанні гітаріста Павла.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 14 по 16 Квiтня 


Бібліотекарі ДОУНБ виходять на міжнародний рівень.Завідувачка краєзнавчого відділу Ірина Голуб взяла участь у Міжнародному семінарі «Сохранение и ревитализация культурного наследия: методы и практики», який проводився у Львові в межах програми міжнародної організації CHOICE. 
Повнiше
 
foto 1  foto2  foto 3  foto 4  foto 5  foto 6  foto 7  foto 8  foto 9  foto 10  foto 11  foto 12

 15 Квiтня 


Народжені Україною

У 2016 році в Дніпропетровську понад 300 вулиць змінили свої назви. Одним вулицям повернули старі, дореволюційні назви, іншим присвоїли абсолютно нові. Всі ці люди, ім’ям яких названі вулиці нашого міста,  – це історичні постаті та герої нашого часу. Народжені  у різні часи, у різних куточках України діячі культури, видатні спортсмени, інженери-винахідники своїм талантом прославили нашу країну в усьому світі і збагатили життя людства. Фахівці ВНІіБ презентували курсантам Дніпропетровського  державного університету внутрішніх справ новий просвітницький проект «Нам є ким пишатися: Галерея видатних постатей України». Головна мета проекту – ознайомити молодь зі славетними іменами та досягненнями видатних українців, які є гордістю, славою та духовним надбанням нації. Перша зустріч була присвячена українському  велетню - Івану Піддубному.

Фото1  Фото2

 16 Квiтня 


«Швидка англійська: Музика»

Мистецтво робить життя людини наповненим, багатозвучним, різнокольоровим. Музика, як один із видів мистецтва, збагачує світ людини барвами, емоціями, дає естетичну насолоду.
Музика є засобом виховання. Людина за допомогою музики може передати свій стан, настрій, мрії і прагнення. Все життя людини можна «проілюструвати» музичними творами. Буває, що люди, які не чують музику, часто цю прогалину заповнюють чимось іншим, наприклад малюванням. Значно гірше, якщо людина свідомо робиться «глухою». Її життя втрачає колір, сонце, повітря. Така людина сама себе обділяє щастям. Отже, музика є невід’ємною частиною духовного світу людини.
Саме про музику спілкувалися члени  і новачки англомовного клубу «Добра розмова». Засідання відбулося в формі «Швидка англійська» / Speed English.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 16 Квiтня 


«Джаз: вчора, сьогодні, назавжди»

Музика з нами завжди. Музика наповнює нас енергією і задає ритм життя. Вона позбавляє від самотності і додає впевненості в собі. Музика дає можливість звільнити емоції і прийняти вірне рішення у складний життєвий момент.
Продовжується співпраця бібліотеки і Дніпропетровською академією музики ім. М.Глинки. Знову розкрила двері «Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську».
На майданчику відділу документів з питань мистецтв відбувся музичний вступ студентів: джазових музикантів, вокалістів, вечір вела студентка і майбутній музикознавець Ганна Савонюк.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Квiтня 


Загадкова Японія

Завдяки партнеру бібліотеки, японському центру культури Fudoshinkan, відбувся перегляд одразу двох документальних фільмів про Японію: «Сади Дзен Шунміо Масун» та "Цвітіння сакури". 
Для японців дерево і каміння володіють незалежним характером і душею, а тому споглядання за природою та спілкування з нею - це їх духовна складова.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 18 Квiтня 


«March for Parks» 
Повнiше
 
фото


 18 Квiтня 


 У відідлі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Чорнобиль. Крила чорного ангела». В документах, представлених на виставці, показано сумне минуле і не менш суворе сьогодення Чорнобильської АЕС, осмислюються уроки і спадщина Чорнобиля для майбутнього.

фото 1

 18 Квiтня 


 «Світове значення спадщини Олени Блаватської»

Літературна подорож, присвячена 185-ій річниці з дня народження Олени Блаватської відбулася в рамках проекту «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними!» для студентів філологічного та історичного факультетів ДНУ імені О.Гончара, студентів Дніпропетровського Політехнічного коледжу та за участю співробітників Наукової бібліотеки ДНУ імені О.Гончара.  
Олену Блаватську називали видатним творінням сторіччя. Вона дійсно була надзвичайною жінкою, діяльність якої за життя та після смерті викликала чимало полярних суджень. Про цікаві подробиці з життя нашої великої співвітчизниці та проект Музею-садиби Олени Блаватської та її родини, розбудова якого відбувається по вулиці Ярослава Мудрого у Дніпропетровську, розповіла завідуюча музею «Літературне Придніпров'я» Олена Аліванцева.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 19 Квiтня 


Згадати все!

Минув місяць навчання в комп'ютерній школі. На сьогоднішній зустрічі згадали пройдені теми, тренери дали відповіли на поставленні питання, а учасники проекту подякували за набуті знання під час навчання. 

фото  фото

 19 Квiтня 


Бібліотека – частина інформаційного правового середовища
 

 Одним із основних завдань бібліотек України на виконання Програми правової освіти населення є популяризація юридичної літератури серед різних верств населення та надання допомоги користувачам у доступі до джерел офіційної правової інформації та створені інформаційного орієнтиру у світі права і закону. У межах проекту «Плекаємо патріотів», фахівці ВНІіБ  під час інформаційної студії «Свою Україну любить: правова культура» зустрілися з викладачами історії, правознавства та суспільних дисциплін у Обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Педагогів  проінформували  про діяльність та видання ДОУНБ у цьому напрямку, а  також про профільну роботу Центру правової інформації. Усі присутні отримали різноманітний роздатковий матеріал правового характеру.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 19 Квiтня 


Спілкуємося із задоволенням

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" триває навчання студентської групи "Активуй англійську". Молодь із задоволенням  1,5 години спілкувалася, хоч і в неповному складі, по темі "Покупки". Також торкнулися питань моди і особистих вподобань у виборі одягу.
фото  фото


 20 Квiтня 


З гумором про расові проблеми Америки

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою драматичної комедії «Вгадай, хто прийде на обід?» (англ. Guess Who's Coming to Dinner, 1967), видатного кінорежисера Стенлі Крамера.
Фільм цікавий для перегляду, бо в гумористичній формі торкнувся расових питань в той час, коли у деяких штатах США все ще існував закон, що передбачав кримінальну відповідальність за міжрасові шлюби. Американським інститутом кіномистецтва фільм «Вгадай, хто прийде на обід» визнаний одним з найпалкіших і надихаючих фільмів у історії кіно.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 20 Квiтня 


 «Різнобарвна палітра літературних творів Дмитра Яворницького»

Минають століття, держави зникають і народжуються нові, та вічно живуть люди. А в народній пам’яті залишаються ті, кому Батьківщина, рідна мова та вільна думка були дорожчими за власне життя. У сузір’ї славетних імен Дніпропетровщини одне з найпочесніших місць належить академікові Яворницькому – історику, археологу, етнографу, письменникові. У відділі читальних залів відбувся вечір-портрет «Різнобарвна палітра літературних  творів 
Дмитра Яворницького», в якому прийняли участь студенти ВПУ №17 (Регіональна кампанія «Дмитро Яворницький –  ім'я, овіяне легендами»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 20 Квiтня 


 «Исповедь»

У відділі читальних залів відбувся творчий музичний вечір «Исповедь» дніпропетровського композитора і співака Олега Мелещука, присвячений дню народження музиканта. Привітати його прийшли прихильники таланту, поети, письменники, друзі.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 З 20 по 22 Квiтня 


Обласна квітнева школа для методистів публічних бібліотек області
Цього року школа відбувалась на базі центральної міської бібліотеки м. Нікополь. Цікава бібліотечна громада козацького міста демонструвала незвичайні інноваційні проекти, креативний бібліотечний простір для читачів, дружні стосунки з місцевою владою, партнерську взаємодію із закладами культури міста, власну творчість, енергію, любов до професії.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10

 21 Квiтня 


 «Василь Стефаник. Великий різьбар українських селянських душ»

Мультимедійна презентація присвячена видатному українському новелісту Василю Стефанику, який мав козацьке коріння і все життя почував себе малим білим ягнятком, що «..заблукало між волів» відбулася у ВПУ №17, в рамках проекту відділу читальних залів «Імена відомі та повернені із забуття».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Квiтня 


Триває рік англійської мови в Україні

Працівники інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» освоюють нові майданчики. Цього разу про Дніпропетровськ – «Космічну столицю на Дніпрі»  англійською мовою вони розказували учням ЗОШ № 54.
Інтерактивні уроки надали школярам розуміння важливості наук астрономії і астрофізики, нагадали про планети Сонячної системи, познайомили з історією освоєння Космосу, першими космонавтами і американськими астронавтами українського походження, дніпропетровським підприємством "КБ "Південне", що створює ракетоносії і зараз розпочало співробітництво з американською компанією NASA, з космічною англомовною лексикою.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Квiтня 


"Лікарі людських душ" 

Психолог - це покликання і талант. Талант слухати інших, надавати допомогу, аналізувати та переживати труднощі разом з іншими. До Всесвітнього дня психолога, який відзначається щорічно з 1992 року, у відділі періодики експонується виставка "Лікарі людських душ".  Подано статті на різні психологічні теми, які допоможуть знайти відповіді на особисті запитання. Особливий інтерес можуть викликати матеріали, в яких висвітлюються теми шкільної та педагогічної психології, теми подолання стресів та агресії. Детальніше ознайомитися з літературою за цією тематикою у відділі періодики.                       

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Квiтня Кinect-party з поліцією!


Відділ абонемента запросив учнів 6 класу НВК№139 до участі в активних іграх з використанням пристрою Kinect Xbox … з п о л і ц е й с ь к и м и! Цей захід проводився в межах проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи поліції» і був націлений не тільки на спілкування учнів з поліцейськими у форматі «запитання-відповідь», а й на спробу учасників позмагатися у фізичних вправах, проявити та розвинути спритність, увагу та розумові здібності за допомогою інтерактивної гри Kinect Adventures. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Квiтня 


                    Пам'яті Наді Рушевої

 Відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене життю та творчості художниці Наді Рушевої «Вона малювала    серцем…». Голова клубу Лілія Куліш познайомила присутніх з цікавими фрагментами біографії талановитої художниці, розповіла про свої зустрічі з родиною Рушевих, показала рідкі фото та видання. Відвідувачі переглянули відеофільм, присвячений художниці, документальну виставку та добірку репродукцій її малюнків до літературних творів А. Пушкіна, Л. Толстого, М. Булгакова. Приємною була музична сторінка у виконанні дуету гітаристів у складі Артура Гуртовця та Олега Добровольського.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Квiтня 


«Бібліотечна зупинка»

Працівники відділу читальних залів для учнів 2«В» та 3«Б» класів СШ №23 провели бібліотечний урок «Книжковий дім – бібліотека».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 21 Квiтня 


"Леонід Жебуньов - невідомий український патріот"

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: "Леонід Жебуньов - невідомий український патріот". Доповідав к.і.н., історик Ігор Кочергін. Розповідь він доповнив мультимедійною презентацією. Краєзнавці поставили численні питання, Борис Ковтонюк виступив з цікавим доповненням.

фото  фото  фото


 21 Квiтня 


 «Поетка вогненних меж»

В ній сплелися безмежна жіночність, краса, розум, талант, беззастережна хоробрість і незламність. Іі називали символом невмирущості української нації. Кожен, хто хоч одного разу бачив її, не міг забути цієї зустрічі ніколи настільки приваблював її великий внутрішній чар. Олена Іванівна Теліга була героїнею мультимедійної презентації, що відбулася для студентів ВПУ №17 в рамках проекту відділу читальних залів «Імена відомі та повернені із забуття».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 21 Квiтня 


Закриття сезону 

Сьогодні відбулось останнє в цьому сезоні заняття в межах проекту "Комп'ютерний лікнеп". Традиційно, останню тему розкрила партнер бібліотеки Клименко Ольга Семенівна, заступник директора відділення  Приватбанку, що на Пушкіна 55. На зустрічі учасники проекту дізнались про можливості сайту "Приват24", а також отримали відповіді на всі свої питання з даної теми.
Так і закінчились весняні заняття в комп'ютерній школі, наступна зустріч в жовтні цього року. Набір розпочато, приєднуйтесь!

фото  фото  фото  фото

 22 Квiтня 


Життя ставить запитання? Книги допоможуть знайти відповідь!

 Сьогодні важко уявити наше життя без книжок. Вони допомагають нам здобувати освіту, дізнаватися більше про навколишній світ, про життя інших людей. Друковане слово нерідко стає порадником у різних життєвих ситуаціях. Продовжуючи розкривати фонди ДОУНБ фахівці ВНІіБ створили книжкову інсталяцію під філософською назвою -  «Життя ставить запитання?» - «Книги допоможуть знайти відповідь!». До уваги користувачів представлені  книги з різноманітних галузей знань та серіальних видань які за конструкцією ніби утворюють великий знак запитання. Тож запрошуємо усіх бажаючих  разом із бібліотекою відкрити нові горизонти пізнання такого цікавого навколишнього світу, який  робить нас більш розумними, ерудованими і збагачує наш внутрішній світ. Читайте, адже книга – це фундамент знань, потрібний людині упродовж усього життя!

Фото1


 22 Квiтня 


 Бібліотека - на допомогу студентам

 На екскурсію до відділлів ДОУНБ, що розташовані на пр. Яворницького,18 завітали студенти першого курсу НГУ (відділення «фінанси та кредит», викладач-куратор – О. Крилова). Співробітники відділів розповіли про інформаційні можливості, нові бібліотечні послуги та електронні сервіси на допомогу учбовому процесу, провели екскурсії за документальними виставками та познайомили з виставкою картин художника А. Прахова.  


фото  фото  фото  фото  фото

 23 Квiтня 


Святкуємо міжнародний День англійської мови і поширюємо корисну інформацію серед містян!

У день народження Вільяма Шекспіра співробітники бібліотеки і читачі-волонтери взяли участь у акції з популяризації англійської мови серед працівників кафе і ресторанів Дніпропетровська. Вони розповсюдили листівки-постери, що містять україно-англійську лексику, корисну для спілкування з відвідувачами-іноземцями. Яскраві постери люб'язно надало Посольство США в Україні.
Працівники ресторанів зацікавлені у покращені знання англійської мови для якісного обслуговування відвідувачів і готові співпрацювати з бібліотекою. Дніпропетровська обласна універсальна наукова, інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" підтримують Рік англійської мови в Україні і чекають на нових відвідувачів безкоштовних курсів "Експрес Англійська". Групи другого набору починають навчання 17 і 19 травня.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Квiтня 


День англійської мови - мови міжнародного спілкування

Англійська мова є найважливішою мовою міжнародного спілкування, торгівлі, співробітництва та бізнесу, що пояснюється колоніальною політикою Британської імперії у XIX ст. і світовим впливом Сполучених Штатів Америки в даний час. Англійська – мова століття інформації. Комп’ютери розмовляють один з одним англійською.
Цій важливій темі було присвячене засідання англомовного клубу "Добра розмова" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".

фото  фото  фото  фото  фото


 23 Квiтня 


Ніхто мені спогад роками не зв’яже

Клуб «Захопленність» відділу абонемента зібрався на вечір-пам’яті, присвячений 30-й роковині Чорнобильської трагедії.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 24 Квiтня 


У відділі періодики до 55-річчя від дня народження Андрія Куркова, українського письменника і журналіста, оформлено ілюстративно-документальну виставку "Майстер сюжету".
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Квiтня 


Створюємо електронні каталоги
Координатори регіонального проекту «Електронний каталог» - спеціалісти КЗК «ДОУНБ»  провели тренінги в Покровській центральній районній бібліотеці зі  створення електронного каталогу на книжкові фонди та використання технології  електронної корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина». У тренінгу взяв участь бібліотечний персонал центральної бібліотеки. 

фото 1

 25 Квiтня 


«Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить»

Події 30-річної давнини, яка стала техногенною катастрофою планетарного масштабу, а саме - аварії на Чорнобильській АЕС, був присвячений урок-реквієм «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить», який відбувся у ВПУ №17 (Проект відділу читальних залів «Моя свята і рідна Україна»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 25 Квiтня 


Дружимо з правом – право дружить з нами

 Під такою назвою пройшла Правова студія для учнів десятого класу СЗШ№2  у межах соціокультурного проекту «Правові орієнтири». У центрі уваги бібліотеки – правова обізнаність молоді. Багато молодих людей, хоч і поінформовані про правові норми, часто не схильні їх дотримуватися Фахівці ЦПІ та член координаційної Ради молодих юристів  ознайомили старшокласників із основними положеннями законодавства України, що стосуються правопорушень дітей і підлітків. У дохідливій формі відбулася розмова про адміністративну та кримінальну відповідальність за правопорушення серед  неповнолітніх. Під час неформального спілкування з підлітками обговорювалися питання застосування правових знань у повсякденному житті.

Фото1  Фото2


 25 Квiтня 


 До 30-ї річниці Чорнобильської трагедії відділ періодики презентує виставку-роздум - «Біль Чорнобиля з роками не зникає». 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 25 Квiтня 


Колектив Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки  відвідав Будинок мистецтв, де відкрилася яскрава та колоритна виставка «Мистецькі атрибути великодніх свят». Це своєрідний творчий огляд робіт народних майстрів нашого краю, підготовлений  до свята Великодня. Відвідувачі виставки побачили художні атрибути, які традиційно виготовляються у передсвятковий період: плетені кошики,  фігурки пташок із соломи, витинанки, вироби з глини. Особливу увагу бібліотекарів привернув  головний атрибут виставки - прикрашене Пасхальне яйце  - це  різноманітні писанки,  дряпанки, шкрябанки та мальованки.

фото  фото  фото  фото

 26 Квiтня 


Славетні українці

 Продовжуючи знайомити студентську спільноту з новим просвітницьким проектом  «Нам є ким пишатися: галерея видатних постатей України» фахівці ВНІіБ завітали до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Саме під час проведення подібних  просвітницьких заходів і вдається поглибити знання молоді про Україну як спільноту гідних, працьовитих і талановитих людей та  допомогти дізнатись якомога більше про українських діячів, яких об’єднувала любов до свого народу та рідної землі. Перша зустріч була присвячена українському  велетню – Івану Піддубному. Крім того, студенти першого курсу економіко-гуманітарного  факультету отримали багато корисної інформації стосовно документально-інформаційних можливостей ДОУНБ.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 26 Квiтня 


Добрі і погані новини

Заняття з англійської мови по такій темі відбулося у камерному складі. Вчитися продовжують самі наполегливі і відповідальні члени групи.
Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк добирає питання кожному члену групи з використанням вивченої лексики. Члени групи знову спілкувалися в парах, проворювали вивченні фрази.

фото  фото  фото  фото


 26 Квiтня 


Співробітники відділу абонемента провели останній тренінг з розвитку медійної грамотності серед школярів в межах проекту “Молодіжна Акція Мултимедійна” (MAM). 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 26 Квiтня 


 «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить»

Урок-реквієм до річниці Чорнобильської трагедії проведено для студентів Політехнічного коледжу в рамках проекту відділу читальних залів «Моя свята і рідна Україна».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 27 Квiтня 


Створюємо електронні каталоги 
Продовжується робота з реалізації  регіонального проекту «Електронний каталог».  Координатори проекту організували навчальні заняття у Верхньодніпровській центральній районній бібліотеці.  На конкретних прикладах проводили тренінги для співробітників відділу комплектування та обробки фондів.  Верхньодніпровці  самостійно змогли опрацювати перші три книги. Працювали також із бібліографом, який бере участь у створенні  електронної  краєзнавчої корпоративної БД «Дніпропетровщина», що наповнюється бібліографічними записами  статей з  регіональних періодичних видань. З новими технологіями щодо створення та використання електронних бібліотечних каталогів ознайомився весь бібліотечний персонал центральної бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3

 27 Квiтня 


 «Дрожаковські читання»

З ініціативи та за участю музиканта, композитора, співака Олега Мелещука у відділі читальних залів відбувся вечір пам’яті «Дрожаковські читання» актора, письменника, «великого душею козака» Станіслава Васильовича Дрожакова. Олег Мелещук понад 15 років товаришував з цим талановитим, надійним, порядним чоловіком. На вірші Станіслава Васильовича Олег написав більше 20 пісень. Разом вони випустили 4 збірки своїх творів.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 27 Квiтня 


Дні Литви у Дніпропетровську 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 27 Квiтня 


Переосмислення життя

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Про Шмідта» (2002) з колекції кращих фільмів Голівуду.
Цей фільм – екранізація одного з найулюбленіших романів Америки. Автори фільму поєднали елементи сатири та трагікомедії, створили правдиву і гірку картину про невідворотність миті, коли доводиться підбивати підсумки свого земного існування.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 27 Квiтня 


 Вчителі навчаються

У межах бібліотечної програми «Плекаємо патріотів» спільно з Дніпропетровським інститутом післядипломної освіти для вчителів трудового виховання загальноосвітніх шкіл пройшов захід з підвищення кваліфікації. Співробітники бібліотеки познайомили присутніх з діяльністю, інформаційними джерелами, виданнями ДОУНБ (ВНІіБ), розповіли про нові  бібліотечні послуги, електронні сервіси, сторінки сайту бібліотеки (відділ періодики), продемонстрували мультимедійну презентацію  «Коди та обереги української вишивки» (відділ мистецтва). 


 27 Квiтня 


Генеалоги у бібліотеці

Відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства по темі "Репресії в Україні: особливості генеалогічного пошуку".
Доповідала досвідчений краєзнавець Зоя Шевцова, жителька селища Таромське. Присутні також подивилися цікаве відео, що суттєво доповнило розповідь.

фото  фото  фото  фото  фото


 28 Квiтня 


Школярам про Космос і рідне місто англійською

Щоб заохотити дітей до читання і оволодіння науковими знаннями для учнів ЗОШ №141 співробітник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко провела два уроки по темі "Космічна столиця на Дніпрі".
Діти готувалися до зустрічі – малювали планети і галактики. Тепер ці малюнки прикрасять бібліотечні стенди і порадують відвідувачів бібліотеки. Розповідь слухали уважно, навчальне мультиплікаційне відео дивилися із захопленням.
Можливо тепер хтось з них захоче стати астрономом чи астронавтом.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 28 Квiтня 


Знайомство учнів і вчителів Новомосковська з проектом УкраїнаSpeaking

В межах навчально-просвітницького проекту УкраїнаSpeaking співробітники інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ДОУНБ Світлана Усенко і Тамара Гаврилюк відвідали Центральну міську і дитячу бібліотеки Новомосковська з дружнім візитом.
Там вони зустрілися з десятикласниками місцевої школи і викладачами англійської мови. Запропонували переглянути мотиваційне відео, що спонукає вивчати англійську мову, підготовлене учасниками проекту УкраїнаSpeaking‬.
Також школярі подивилися рекомендаційне слайд-шоу,  присвячене висвітленню апробованих он-лайн ресурсів, таких як УкраїнаSpeaking, American English, Voice of America, SHAREAMERICA, English is fun та ін.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 28 Квiтня 


Трохи англійської граматики для початківців

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося восьме навчальне заняття першої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Члени групи вже вивчають однину/множину прикметників і конструкцію «це є / то є».

фото  фото  фото  фото


 28 Квiтня 


 «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить»

Урок –реквієм «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить» до 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС відбувся у НВК №106 для учнів 10-х класів   в рамках проекту відділу читальних залів «Моя свята і рідна Україна».

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 30 Квiтня 


Христос Воскрес!

«Радуйтеся!». Це вітання було першим, що промовив Ісус Христос після Свого воскресіння. Воно глибоко знаменне і втішне не тільки для мироносиць, до яких спершу було звернене, не тільки для апостолів, але й для всіх християн, які нині урочисто святкують Воскресіння Христове. До цієї важливої події у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку – «Христос Воскрес! Благодать зійшла з небес!».

 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 30 Квiтня 


Читаємо Яворницького англійською мовою

Сьогодні в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" вшанували пам'ять про видатного історика, дослідника української старовини і козацтва, Дмитра Яворницького.
Наш американський друг містер Джейсон дізнався багато цікавого про маршрути подорожей історика (Середня Азія, Єгипет, Подніпров'я..).
Наш земляк Д.Яворницький прожив довге життя, плідно працював, залишив по собі добру пам'ять.
Ми можемо не тільки вклонитися біля його могили, але й читати його твори українською чи англійською мовами.
Завітайте до бібліотеки, чи до бібліотечного сайту, познайомитися з рарітетними виданнями.
Зустріч була пізнавальною і емоційною одночасно, бо всі ми є патріотами рідного місті і бажаємо щоб його визнавали у світі.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека