Протягом мiсяця 2016 - рік англійської мови в Україні. Поспішайте! Долучайтесь! Скористайтесь цікавими пропозиціями! 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Америка стає зрозумілішою

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку плакатів «Америка 24/7», які подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Яскраві зображення, дивуючи ракурси, панорами і портрети – це лише мала частина унікального проекту «Америка 24/7», коли в 2003 році 25 000 професійних фотографів і аматорів зробили за тиждень всебічну картину сучасної Америки. Видавництво DK надрукувало книгу/альбом з 1200 фотографій великим накладом, щоб кожна американська родина могла б його придбати и пишатися красою своєї країни.


 Протягом мiсяця 


«Якщо Ви бажаєте навчатися в США»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані бібліотеці американськими коледжами і університетами.
В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для учнівської молоді, яка обирає професію і місце для її отримання.  Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США,  науковці, викладачі, юристи можуть дізнатися більше про кращі навчальні заклади, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечки – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і.
Сміливі українці-апліканти можуть дізнатися про можливості отримання освітніх грантів в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі, FLEX.


 Протягом мiсяця 


Виставка місяця

Відділ абонемента організував і презентував книжкові виставки місяця: 

«Не жалій, моя нене, що я не вернувся» - присвячена Дню героїв Небесної сотні;
«Люди читають – країна мислить» - виставка-бенефіс представляє книги, які читають наші клубними;
«Чистий промінь Лесиного слова» - виставка-портрет, присвячена 140-річчю з дня народження Лесі Українки.
Книговидача склала – 128 прим.

фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 
Щовівторка і щочетверга, у патентно-технічному відділі для людей похилого віку, проводились безкоштовні заняття з опановування знань з комп’ютерної грамотності.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


У патентно-технічному відділі експонувалася виставка «Розмаїття нових видань». Виставка поповнилась новими надходженнями з періодичних видань з питань інтелектуальної власності.


 Протягом мiсяця 


Щодня в патентно-технічному відділі,  в «Коворкінг-офісі», створювалися нові проекти, спілкувалися з друзями, відбувалися молодіжні тренінги.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Щодня у патентно-технічному відділі, в іформаційно – консультаційному центрі, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», громадяни нашого міста отримували кваліфіковані консультації патентних повірених України з питань інтелектуальної власності.

 Протягом мiсяця 


«День народження Франкліна Рузвельта»

До дня народження 32-го президента США Франкліна Делано Рузвельта та свята День президентів в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Franklin Delano Roosevelt».
Демократ за політичними поглядами і Особистість, він єдиний, хто обирався чотири рази на пост президента США. Ф.Рузвельт став президентом під час депресії, почав економіку нових справ, реформу соціальних програм. Саме ці дії зробили його дуже популярним серед населення США. Книги і ілюстрації показують Ф.Рузвельта і у колі родини. Його жінка Елеонора Рузвельт була справжньою першою леді – допомагала чоловікові будувати кар’єру, долати хворобу і займалася доброчинністю.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


 Колекції відділу мистецтв

 У межах проекту «Книга посеред нас»  у відділі розгорнуто перегляд рідкісних примірників з нотної колекції бібліотеки. Представлені видання: оперні партитури, лібрето, збірки для окремих видів інструментів, романси вітчизняних та закордонних видавництв минулих часів.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  

 Протягом мiсяця 


    Все про кохання, все про любов

  До Дня закоханих у відділі демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Вічна тема в мистецтві», де представлені драматичні твори для театру, репродукції робіт видатних художників, скульпторів, графіків, нотні видання, збірки пісень, відеофільми та аудіо диски. І це «все про кохання, все про любов…».


фото  фото  фото  фото  фото

 1 Лютого 


Нам без книг ніяк не можна

 Хоча наш вік – це вік технологій, та де б ми були, якщо б не користувалися книжками. З глибокої давнини людство складає шану книзі – другу та пораднику.  Ось чому дуже важливо спрямувати читання так, щоб дитина не розгубилася у книжковому морі, і спілкування з книгою стало звичним та щоденним. Під час бібліотечного уроку для школярів середніх класів СЗШ №31 фахівці відділу багато часу приділили популяризації документально-інформаційних можливостей ДОУНБ та розвитку пізнавальних інтересів і читацьких уподобань. Школярі з задоволенням гортали сторінки різноманітних довідкових видань. По закінченню заходу було запропоновано зробити спільне фото з книжками, які уподобали  дітлахи.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 2 Лютого 


Комп'ютерний лікнеп

"З комп'ютером на ТИ"
Сьогодні стартував проект з навчання комп'ютерної грамотності, на якому люди поважного віку навчаться роботі з комп'ютером та ноутбуком, а головне - поборють страх перед технікою і по закінченню курсів стануть впевненими користувачами мережі Інтернет. 
Цьогорічні курси відрізняються від попередніх своєю лаконічністю та концентрацією на основних питаннях. Для учасників розроблено методичні посібники, які стануть для них помічниками в навчанні та в подальшій роботі. Отже, бажаємо учасникам плідної роботи, та не втрачати запалу та інтересу до навчання!

фото  фото  фото

 2 Лютого 


Даємо книгам друге життя

При відділі періодики продовжує роботу поличка буккросінга. Нещодавно вона поповнилась новими книгами. Запрошуємо відвідувачів скористатися нагодою, будь ласка, візьміть книгу, що Вас зацікавила. Якщо у Вас є вже прочитані книги, якими Ви можете поділитись,  або які втратили для Вас інтерес, можете викласти їх на нашій поличці, можливо, хтось шукає саме цю книгу.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 2 по 15 Лютого 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Людина і люди". До 115 - річчя з дня народження Валер'яна Петровича Підмогільного, українського письменника і перекладача.

ajnj  фото


 3 Лютого 


Для кого зупинився час?

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити американську комедію з елементами фантастики «День бабака» (англ. Groundhog Day, 1993). Цей фільм знято за мотивами оповідання Денні Рубіна.
Події відбуваються у містечку Панксатоні, Пенсильванії. Головний персонаж – Філл Коннорс (грає Білл Мюррей) – переживає постійно один і той самий день – 2 лютого, день Бабака.
Кожен член кіноклубу мав що відповісти на питання чому для самозакоханого, нахабного, самодура, втомленого від життя телеведучого зупинився час.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 3 Лютого 


Щойно закінчилася звітна нарада представників національно-культурних товариств, яка проходила в конференц-залі бібліотеки. Керівники товариств розповідали про роботу своїх організацій, труднощі, які виникають на їх шляху, ділилися з присутніми планами на майбутнє. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 3 Лютого 


Медіа-клуб Docudays UA

Учні міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій подивилися документальний фільм Яака Кілмі та Андреса Майміка "Циркові гастролі", де мова йшла про життя тварин у цирку. Головний герой - невтомний естонський бізнесмен, живе у своєму власному омріяному цирковому світі. Він прагне врешті-решт заснувати в Естонії державну циркову компанію. Але проти жорстокого поводження з тваринами в його цирку виступають захисники тварин. Активісти скрізь їздять за трупою, влаштовують демонстрації та закликають людей бойкотувати цирк. Але врешті-решт до діла береться рука Божа.

фото  фото  фото

 4 Лютого 


ДОУНБ – освітянам 

Стали вже гарною традицією інформаційні зустрічі педагогів з бібліотекарями. І це не випадково, бо нас поєднує одна площина –   інформаційно-просвітницька місія. Під час спілкування з педагогами-організаторами фахівці ВНІіБ намагалися якомога ширше висвітлити сучасні можливості бібліотеки і особливу увагу приділили WEB-сайту та його сервісам. Педагоги із зацікавленістю сприйняли інформацію про присутність бібліотеки у соціальних мережах. Усіх присутніх приємно здивувала практика використання додаткової атрибутики у книжкових інсталяціях. Освітяни мали змогу переконатися, що ДОУНБ – це сучасний інфополіс, який працює на громаду.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 4 Лютого 


Інформаційний десант

  Завідуюча краєзнавчим відділом Ірина Голуб та провідний бібліотекар відділу мистецтв Тетяна Зайцева для наукових працівників Національного історичного музею ім Д. Яворницького представили огляд новинок історико-краєзнавчої тематики, з питань музейної справи, збереження історико-архітектурних пам’яток, декоративно-прикладного мистецтва.


фото  фото  фото  фото  фото

 4 Лютого 


 Відеопобачення з далекими знайомими та рідними
В межах проекту «Бібліокрило» співробітники провели комп’ютерний майстер-клас з використання можливостей відеозв’язку в програмі Skype. 
  
Повнiше
 
фото  фото  фото


 4 Лютого 


«Працюй на користь свого народу…»
  Чергова зустріч бібліотекарів відділу абонемента з людьми літнього віку відбулася в Амур-Нижньодніпровському терцентрі соціального обслуговування і присвячувалася Д.Яворницькому.  
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 6 Лютого 


Китайський Новий Рік

Дізнатися більше про традиції святкування Китайського Нового року можна було на черговій суботній зустрічі членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Наші американський друг, волонтер містер Джейсон,  був нашим уважним слухачем і експертом.
Зустріч розпочалася із завдання описати артефакти китайської культури, які члени клубу побачили на заздалегідь підготовлених слайдах. Щоб впоратися із завданням знадобилися гарна уява і підказки модератора клубу Тамари Гаврилюк.
Далі увагу присутніх звернули на Зодіак і 12 тварин, що є символами циклу. Книги з теми китайського мистецтва з бібліотечного фонду доповнювали захід, закликали до читання.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Лютого 


А що Ви знаєте про Зодіак?

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в «Американському клубі для підлітків», в якому школярі можуть покращити знання англійської мови, дізнатися більше про США і гарно провести вільний час.
Школярі познайомилися з проектом «УкраїнаSpeaking», мета якого полягає в тому, щоб привернути увагу молодого покоління до необхідності вивчення англійської мови.
Головною темою спілкування була тема «Китайський Новий рік». Група роздивлялася зображення тварин, що є символами Зодіаку, вивчили нові слова, спробували описати себе за китайськими символами.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 8 Лютого 


Заступник директора О.В. Шевченко провела консультацію «Застосування електронних ресурсів у роботі шкільного бібліотекаря». На заході були розглянуті питання щодо використання інформаційних та комп'ютерних технологій які дозволяють зробити бібліотечний урок або інший масовий захід сучасним та інтерактивним. Бібліотекарям був запропонований перелік електронних освітніх ресурсів для інформаційного, технічного та організаційного забезпечення навчального процесу.
фото 1


 8 Лютого 


Свою Україну любить 

 Сьогодні як ніколи потрібно виховувати не абстрактну, а дієву любов до своєї Батьківщини, почуття гордості за її славне минуле та сьогодення. Під час правового уроку «Держави символи великі», який проходив у межах соціокультурного проекту «Правові орієнтири», школярі шостих класів СЗШ№31 дізналися про головні символи нашої країни. Мова йшла про герб, гімн та прапор.
Фахівці відділу провели вікторину з історії України, за результатами якої переможці отримали патріотичні сувеніри. Діти залюбки позували на фото  з прапором та призами.

Фото1  Фото2  Фото3


 8 Лютого 


Свято для закоханих

Виставка у відділі документів іноземними мовами «Love me tender, Love me sweet» .

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 8 Лютого 


День безпечного Інтернету

До Дня безпечного Інтернету, що традиційно відзначається у перший вівторок лютого, у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «Безпека дітей в мережі Інтернет».
 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 9 Лютого 


У відділі періодики – чергове поповнення відкритої полички БУККРОСІНГУ. Викладені напередодні книжки знайшли своїх читачів. Сьогодні виставлено чергову партію книг.
Фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Лютого 


Книжкові дарунки святого Валентина

 Незважаючи на те, що лютий – місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому чарівне свято всіх закоханих – день святого Валентина. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності. Бібліографам також до вподоби це світле та добре свято – свято любові. Тому, напередодні Дня святого Валентина, фахівці ВНІіБ підготували нову книжкову інсталяцію, на який  усі бажаючі зможуть знайти ті книги, які будуть до вподоби їх серцю. Ці видання висвітлюють взаємовідносини жінок і чоловіків та  пов’язані  простим   і величним  словом «Кохання». Сподіваємось, що наша невеличка  виставка та представлена на ній література допоможе усім закоханим підготувати незабутній подарунок і  підібрати гарні слова для своїх коханих.

Фото1  Фото2  Фото3


 9 Лютого 


Усі в Internet

На сьогоднішньому засіданні комп'ютерного лікнепу студенти дружньо опановували роботу з браузерами та пошуковими системами. Більшість уже працювали з пошуком, та мають досвід роботи з всесвітньою павутиною. Записали у свій професійний словник нових термінів та отримали їх професійне роз'яснення. Тепер кожен з 9 присутніх знає про електронну енциклопедію Wikipedia та сайт бібліотеки. Учні отримали домашнє завдання, яке буде перевірено на наступному занятті.

фото  фото

 9 Лютого 


Медіаграмотність та медіаможливості школярів
Співробітники відділу абонемента в партнерстві з молодіжною громадською організацію «МІКС» провели навчальний тренінг з медійної грамотності в межах проекту «Справа. Вголос 2.0» для учнів 9 класу СЗОШ №47.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Лютого 


Антивоєнний кіношедевр

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм військову драму «Апокаліпсис наших днів» (англ. Apocalypse Now, 1979). Цей фільм – антивоєнна драма, сучасна інтерпретація класичного роману Джозефа Конрада. Дія фільму відбувається в джунглях Камбоджі під час В'єтнамської війни. Після перегляду члени кіноклубу обговорювали побачене.

фото  фото  фото


 10 Лютого 


Бібліотека – нові часи, нові можливості

 Що потрібно сучасним користувачам? Звичайно, їм потрібна актуальна та швидка інформація. Вони хочуть використовувати ресурси бібліотеки максимально ефективно та вчасно, докладаючи при цьому мінімум зусиль. Популяризацією традиційних на нових видів бібліотечних послуг ДОУНБ займалися фахівці відділу під час навчально- комплексного заходу для  першокурсників радіоприладобудівного коледжу. Підлітки із задоволенням здійснили екскурсію відділами  та записалися до бібліотеки.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 10 Лютого 


«Жити здорово!» 
 
Люди в усі віки прагнули знайти рецепти довголіття, які дозволили б кожному з нас прожити життя не втративши ясності розуму і бадьорості тіла. Звичайно, повністю скасувати старість поки не можна, але відсунути її прихід і зробити його непомітним — це можливо. У своїй лекції «Жити здорово!» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія») розповіла про рецепти довголіття.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 10 Лютого 


 «Жизнь – театр, но не всегда театр – жизнь» - Станіслав Дрожаков.

У відділі читальних залів відбувся вечір–пам’яті «Простуженное сердце» актора, письменника, «великого душею козака» Станіслава Васильовича Дрожакова. На вечір зібралися самі близькі, дорогі акторові люди: його жінка, друзі, колеги.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 10 Лютого 


 «Знайомтесь: Нові книги» 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Лютого 


                       Бібліотека - працівникам культури

   Для завідуючих Будинками культури області співробітниками відділу підготовлено інформаційну годину. Їхній увазі були запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні сервіси бібліотеки на допомогу культурно-освітній роботі», добірка методичних матеріалів та сценаріїв до заходів з організації дозвілля громади, перегляд буктрейлерів.


фото  фото  фото

 10 Лютого 


Святкуємо і вивчаємо нове

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" почалися зустрічі зі шкільною молоддю з нагоди свята закоханих День Св. Валентина, що дуже популярний в США.
Центр відвідала група школярів ССШ №23. Вивчали традиції свята, вивчили нову лексику, скористалися он-лайн ресурсами - переглянули навчальне відео, познайомилися з найкращими місцями для побачень у Чикаго, послухали гарну музику і дарували одне одному валентинки.

фото  фото  фото  фото  фото


 10 Лютого 


Вивчаємо мову із задоволенням і весело

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідали п’ятикурсники факультету електротехніки Національного гірничого університету.
Керівник центру Світлана Усенко познайомила їх з завданнями центру в «Рік англійської мови», колекціями ресурсів, формами роботи, що ведеться для покращення рівня знання англійської мови спеціалістами народного господарства.
Для студентів було корисно дізнатися про одну з найбільших електронних бібліотек eLibraryUSA (Електронна бібліотека США). Цей електронний ресурс може бути дуже корисним в їх дослідженнях та підготовці до магістерської роботи.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10, 11 Лютого 


Віртуальний світ реальної небезпеки
В межах проекту «Бібліо-крило» у відділі абонемента для учнів професійно-технічних навчальних закладів були організовані перегляди фрагментів кінострічок дебютного фільму Олега Сєнцова «Гамер» і документального фільму виробництва США «Free to Play» для обговорення проблем кіберзалежності та розвитку кіберспорту.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 11 Лютого 


Безмежні можливості!

Учасники проекту «Комп’ютерний лікнеп» були просто у захваті від можливостей Інтернет. Без перешкод знаходили потрібну інформацію, копіювали її та зберігали на робочому столі в документі Word. А відеохостинг YouTube викликав бурю позитивних емоцій, що засвідчує швидке засвоєння матеріалу і бажання розпочати пошук відео. 

фото  фото  фото

 11 Лютого 


«Пізнаємо США»

Дізнатися більше про життя в США і про традиції святкування популярного свята День святого Валентина завітали в центр «Вікно в Америку» дев’ятикласники ССШ №23.Ця школа є давнім партнером бібліотеки, активно використовує бібліотечні можливості для додаткової мотивації школярів до навчання і читання.
Гостям центру був представлений проект «УкраїнаSpeaking», що реалізується бібліотекою в межах «2016 – рік англійської мови в Україні». Долучитися до нього можна і самостійно, використовуючи популярні соціальні мережі.
Головною темою зустрічі було знайомство з традиціями святкування Дня Валентина в США. Старші школярі подивилися слайд-шоу з 12 популярних ідіом про кохання, переклали українською, що було досить складним завданням.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 11 Лютого 


Ми – не осторонь. Ми – не байдужі!

Сьогодні Україна переживає важкі часи. І зараз герої, котрі стримували  ворожу навалу на сході нашої держави, самі потребують допомоги. Відтак, кожен небайдужий має   використовувати усі засоби, аби врятувати відважних захисників нашої Вітчизни. Вже майже півроку бібліотека бере безпосередню участь у Всеукраїнській акції зі збору пластикових кришечок-закруток для виготовлення протезів для воїнів АТО. І бібліотекарі, і читачі активно долучилися до благого діла.
11 лютого до бібліотеки завітала телевізійна група 9 каналу для створення сюжету програми про участь закладів культури та освіти у благодійних    акціях. Під час інтерв’ю директор Надія Миколаївна Тітова розповіла про бібліотеку та активну громадянську позицію колективу, а завідуюча ВНІіБ Барабан І. В. передала регіональному  представнику Благодійного фонду «Овес» майже 100 тисяч кришечок. ДОУНБ отримала відзнаку фонду «Овес» та щиру подяку за участь у акції «Добро жменями».

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 11 Лютого 


Весняна романтика для школярів

Напередодні Дня закоханих співробітники соціокультурного сектору відвідали школу № 31, де в рамках проекту «Інтерактивний краєзнавчий туризм» майбутнім випускникам була представлена  мультимедійна презентація «Романтика міста на Дніпрі». 
Школярі з інтересом слухали розповідь про найромантичніші куточки рідного міста. Зацікавила їх розповідь про міські легенди та маловідомі факти з історії. А після ознайомлення з сучасними  послугами бібліотеки учні виявили бажання стати користувачами бібліотеки й отримати доступ у світ інформації. 


фото  фото  фото

 12 Лютого 


Студентський кінозал

На передодні Дня Святого Валентина, у бібліотеці відбувся кіноперегляд романтичної комедії "Вдай мою дружину". На заході була студентська молодь, яка у затишній атмосфері, за чашкою чаю, із задоволенням проглянула веселий фільм про двох закоханих. Після перегляду, співробітники соціокультурного сектору привітали всіх з наступаючим святом та подарували кожному валентинку з побажанням всього найкращого.  

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Лютого 


День Святого Валентина чи День дарування книг?

Продовжується співпраця ДОУНБ з ЗОШ № 141. В межах довготривалого проекту "Рік англійської мови в Україні" бібліотекарі інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" отримали запрошення від ЗОШ №141 і провели там 3 навчально-розважальні уроки. Школярі молодшого віку, всі вони вивчають англійську мову, зібралися в актовій залі, що б дізнатися про традиції популярного в США свята "День Святого Валентина" та свята "День дарування книг бібліотеці".
 Для дітей була підготовлена презентація, вони переглянули навчальне відео, вивчили нову англійську лексику, підспівували пісням, слухали веселу музику і подивилися мультфільм з діснеївськими героями. Сподіваємося, що діти як підростуть, то обов’язково стануть читачами ДОУНБ. (Кількість учасників заходу – 235 осіб).

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Лютого 


Комерція чи справжні почуття?

Чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» почалася із привітання іменинника, нашого американського друга Джейсона Раша, що із задоволенням відвідує бібліотеку і як волонтер допомагає всім охочим покращувати навички спілкування англійською. Іменинник отримав подарунок коробку цукерок у формі серця, що є традиційним для популярного в США свята День Святого Валентина. Члени клубу висловили подяку за співпрацю і теплі побажання англійською, заспівали пісню «З Днем народження».
Головною темою для спілкування було знайомство з традиціями святкування Дня Святого Валентина в США. Група переглядала відео і слайди, вивчила багато сленгових виразів, дізналася цікаві статистичні факти.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 14 Лютого 


Клуб підлітків чекає на нових членів

Дізнатися більше про життя в США і про традиції святкування популярного свята День святого Валентина завітали в центр «Вікно в Америку» члени англомовного клубу підлітків.
Дівчатам-школяркам був представлений проект «УкраїнаSpeaking», що реалізується бібліотекою в межах «2016 – рік англійської мови в Україні». Долучитися до нього можна і самостійно, використовуючи популярні соціальні мережі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 15 Лютого 


 Сила легенд

До студентів першого курсу Дніпропетровського радіоприладобудівного коледжу завітали спіробітники соціокультурного сектору, з мультимедійною презентацією "Романтика міста на Дніпрі" (проект "Інтерактивний краєзнавчий туризм"). Серед присутніх було багато не місцевих, тому маловідомі факти з історії міста були дуже доречні й цікаві для слухачів.

фото  фото  фото

 15 Лютого 


"Територія «з родзинкою» - це територія двох"

 У патентно-технічному відділі, до дня Святого Валентина,  експонувалась книжкова виставка-інсталяція «Найкращий винахід світу - любов». До цього дня було організовано творчу зустріч з Дніпропетровським поетом-романтиком Юрієм Поліським. Автор пригадував цікаві факти із свого життя, які пов`язані з написанням того чи іншого вірша. Під час заходу присутні занурились у романтичну поезію поета, читали улюблені свої вірші з поезії Поліського, лунала музика, грали на піаніно, танцювали.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Лютого 


"Не підлягає забуттю" -  під такою назвою у відділі періодики  проходить виставка, яка присвячена  миротворчій діяльності української армії. А все починалося з Афганістану…

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 15 Лютого 


  Творчість молодих і талановитих

  У відділі демонструвалась виставка «Книжкова ілюстрація»,  де були представлені творчі роботи студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу (відділення «Дизайн», викладач-куратор Д. Самарська). Молоді художники підготували ілюстрації до повісті М. Гоголя «Портрет», до роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита», до поетичної збірки дніпропетровських авторів, дитячих казок «Лис Микита» І. Франка та ін. Усього 46 малюнків. Цікаво, що у залі були представлені і книги, в яких ці ілюстрації уже були  надруковані. Виставка проводилась у межах проекту «Книга посеред нас».


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Лютого 


Biblio Stop Fake
Створення електронних газет
На черговому тренінгу з медіаграмотності студенти Педагогічного коледжу опановували роботу по створенню власних електронних газет. Перш ніж приступити до практичної частини, а саме до роботи з сервісами по створенню електронної періодики, студенти ознайомились з теоретичною частиною лекції, та отримали слушні поради від тренера. Говорили про важливість створення макету, секрети верстки, та підбор дизайну. По закінченню  присутні отримали домашнє завдання, яке буде перевірено тренерами на наступному занятті.


фото  фото

 15 Лютого 


«Майбутні перекладачі в центрі «Вікно в Америку»

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група студентів третьокурсників Національної металургійної академії України (спеціальність «Технічний переклад») разом з викладачем англійської мови Олександрою Миргородською.
Студентам був представлений проект УкраїнаSpeaking та безкоштовні ресурси для самостійного покращення знання англійської мови.
Далі тривало практичне заняття з дослідження  (англо-українсько-російського) перекладу з використанням фільму з колекції центру «Пінгвіни містера Поппера». Студенти мали змогу порівняти свій власний переклад з професійним.

фото  фото  фото  фото


 15 Лютого 


 «Відлуння афганських гір»

Чимало років минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. На зустріч-спомин «Відлуння афганських гір» прийшли студенти ВПУ №17, щоб вшанувати пам’ять тих українців, хто загинув на чужині, вклонитися тим, хто вижив. У кожного воїна-інтернаціоналіста - своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 З 15 по 29 Лютого 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Хто визволиться сам, той буде вільний...".До 145 - річчя від дня народження Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач - Квітка), української поетеси і громадської діячки, публіциста.

фото  фото  фото


 16 Лютого 


«Ах, эти женские глаза»

День всіх закоханих є найкращим приводом сказати своєму обранцеві про кохання, продемонструвати повноту своїх почуттів, виявити увагу. Це свято незвичайне — воно завжди асоціюється з чуттєвістю, любов’ю. У цей день подарунки також повинні бути незвичайними. Для мешканців нашого міста співак, музикант Олег Мелещук подарував  музичний вечір «Ах, эти женские глаза». У святковій, романтичній атмосфері лунали пісні про  кохання, вірність, про повноту почуттів закоханних.
      

 16 Лютого 


До Дня рідної мови користувачі відділу читальних залів мали можливість познайомитися з ілюстративно-документальною виставкою «Мова мого роду і народу». На виставці представлена література з історії української мови, мовознавства, культури мовлення. Особливої уваги заслуговує розділ виставки, в якому представлено переклади творів зарубіжних авторів відомими українськими поетами Павлом Тичиною, Яром Славутичем, Максимом Рильським. Документи виставки розкривають красу рідного слова, духовність українського народу, любов до своєї мови.


фото 1

 16 Лютого 


 Флеш-носій

Сьогодні навчання з комп'ютерної грамотності пройшло під девізом "Неймовірно!". Учні були вражені від функцій USB-флеш-накопичувача. Пригадавши попередні теми, знаходили інформацію та зберігали її на свої флеш-носії, використовуючи при цьому всі можливі способи передачі файлів. 

фото  фото  фото  фото

 16 Лютого 


 У відділі періодики – чергове поповнення відкритої полички  БУККРОСІНГУ. Знайомтесь - нові книги шукають своїх читачів.
Фото  фото  фото  фото


 16 Лютого 


Медійна культура серед школярів або як привчити себе замислюватись?
Співробітник відділу абонемента здійснив візит до СЗШ № 47 з метою підвищення медійної грамотності школярів. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 16 Лютого 


Лялька об’єднує покоління
У відділі абонемента відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки з серветок під керівництвом майстрині Ольги Дмитрівни Родкіної (за проектом «Бібліо-крило»).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Лютого 


  Книга - це не тільки кращій подарунок...

  Для відвідувачів бібліотеки завідуюча  С. Пономаренко провела  інформаційну п’ятихвилинку присвячену проекту «Книга посеред нас»,  який зараз реалізується у відділі. Під час заходу зацікавлені познайомились з книжковою виставкою «Мистецтво книги» та студентськими творчими роботами з оформлення видань.


фото  фото  фото

 17 Лютого 


«Слава і вічна пам`ять героям»

У патентно-технічному відділі під час засідання молодіжного клубу "Південне сузір`я" експонувалася пересувна тематична виставка «Слава і вічна пам`ять героям» на знак вшанування подвигу та пам`яті громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності. Окремі розділи виставки присвячені світлій пам`яті нашого земляка, вірменського юнака, Героя України, героя Євромайдану, Першого із Небесної сотні Самвелу Нігояну. У всіх відвідувачів виставка виховувала патріотизм, почуття гордості за молодь, надію на гідний розвиток України і місце у цивілізованому суспільстві.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Лютого 


Війна і кохання

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою драми «Доктор Живаго» (англ. Doctor Zhivago, 1965), видатного кінорежисера.
Фільм цікавий для перегляду, бо є екранізацією великого роману російського письменника Бориса Пастернака і зображує події з життя російського лікаря і поета, який живе і кохає у Росії під час Першої світової війни, а потім Жовтневої революції.
Після перегляду фільму члени кіноклубу обговорили побачене. Наш гість носій мови містер Пол схвалив вибір фільму для перегляду і допоміг членам «Кіноклубу по середах» розібратися з американськими ідіомами і складними висловами.
 
Повнiше
 


 18 Лютого 


 Листуємось Оnline

Учасники проекту "Комп'ютерний лікнеп" пройшли першу реєстрацію, створивши акаунт на Gmail. Завдання було не з легких, але всі з ним впорались. Після знайомства з інтерфейсом поштової скриньки, одразу приступили до написання листів. Завдяки такій практиці, тренери РТЦ отримали від кожного по декілька листівок.

фото  фото  фото  фото

 18 Лютого 


 «Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!»

Мужність. Гідність. Самопожертва. Свобода. Всі ці моральні та духовні категорії поєднуються єдиним словосполученням – Небесна Сотня. Ці Герої назавжди змінили хід не тільки Української, а й Всесвітньої новітньої історії. Вони продемонстрували та довели всьому світові, що найвища цінність – Людина та її Право на Вільний Вибір. Довели, нажаль, ціною власного життя. Вахта пам'яті до Дня Героїв Небесної Сотні «Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!» 18 лютого відбулася за участю студентів ВПУ №17 в рамках проекту відділу читальних залів «Моя свята і рідна Україна».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 18 Лютого 


«Пізнаємо Америку. Вашингтон – столиця США»

В межах навчально-просвітницького проекту «Пізнавай США» інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідали учні 7-го класу CCШ №23 з поглибленим вивченням англійської мови.
Керівник центру Світлана Усенко розповілала школярам про «Рік англійської мови в Україні» і проект #УкраїнаSpeaking, що допоможе всім бажаючим покращити знання англійської мови. Діти познайомилися з сучасними послугами центру і дізналися про можливість користуватися його безкоштовними ресурсами для вивчення англійської мови, відвідувати кіноклуб і клуб спілкування, про доступ до e-LibraryUSA.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 18 Лютого 


Знай і люби рідний край

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Принципи присвоєння географічних назв: минуле та сучасне». 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 18 Лютого 


«Ти пробач мені, мамо, за гіркії сльози»

 Патентно-технічний відділ, на майданчику відділа мистецтв, провів «круглий стіл» «Ти пробач мені, мамо, за гіркії сльози», присвячений подвигу та пам`яті громадян України, які взимку 2014 року під час Революції Гідності віддали свої життя за незалежність України, зокрема нашому земляку Сергію Нігояну.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Лютого 


19 лютого відділ періодики «відвідала» пересувна виставка  «Слава і вічна пам`ять героям», присвячена Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. У відділі виставка поповнилася матеріалами, в яких висвітлено інформацію щодо державних нагород: пам’ятних монет («Героям Майдану», «Євромайдан», «Революція гідності», «Небесна Сотня»), особливостей застосування ордена Героїв Небесної Сотні. Також розкривається походження пісні-реквієму за загиблими героями «Пливе кача».


фото  фото  фото


 19 Лютого 


Вивчати англійську з носієм мови – цікаво і легко!

У Рік англійської мови триває партнерство інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» та спеціалізованої школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови. На запрошення головного методиста Дніпропетровська з викладання англійської мови в середніх школах Валентини Швидкої співробітники ДОУНБ взяли участь у заходах Тижня іноземних мов. В цей день вчителі англійської мали змогу трохи перепочити, бо співробітники центру Світлана Усенко, Тамара Гаврилюк та волонтер-американець Джейсон Раш провели 7 повноцінних навчальних занять для учнів різного віку.
Діти цієї школи вже добре знайомі з безкоштовними ресурсами центру «Вікно в Америку». Тож їм було презентовано нове – проект УкраїнаSpeaking, учасником якого є центр, та нове відео, що мотивує до вивчення англійської мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Лютого 


«Люди читають – країна мислить»
У відділі абонемента відбулося засідання клубу «Захопленість» у форматі бенефісу читачів.

 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Лютого 


Як шанують президентів

Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на заході, присвяченому американському святу День президентів, знайомилися з унікальним меморіалом Гора Рашмор (це - скульптурне зображення самих поважних президентів США висотою 18 м., що створювали 14 років) та системою виборів Президента США (2016 – рік президентських виборів). Група переглядала відео, наш американський волонтер пан Джейсон, коментував і пояснював побачене. Присутні значно розширили лексичний запас з політичних термінів. Складна тема змусила членів клубу бути уважними, була навчальною і просвітницькою одночасно.

 


фото  фото  фото  фото

 21 Лютого 


 Загадкова Японія

У партнерстві з Товариством японської культури "Фудошінкан", розпочався показ  циклу  документальних і художніх фільмів про культуру, історію та традиції Японії. На першу зустріч завітало багато молоді, серед яких солдати, студенство та сімейні пари, а також люди похилого віку. Зустріч розпочала завідуюча соціокультурним сектором Анна Богомазова, яка познайомила присутніх з можливостями бібліотеки та представила керівника товариства "Фудошінкан" Дмитра Масько. Фільм "Знайомство з Японією" викликав безліч питань серед глядачів, тому дискусія дала на них всі відповіді.  

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 22 Лютого 


Міжнародний День рідної мови 

Колектив ДОУНБ долучився до святкування Міжнародного Дня рідної мови, що традиційно відзначається 21 лютого. На честь свята у Дніпропетровському театрі імені Т.Г. Шевченка відбувся концерт, де були представлені яскраві виступи представників різних культурних громад Дніпропетровщини. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 22 Лютого 


 «Плекатимеш мову – цвістимуть слова»

Щороку 21 лютого ми відзначаємо День рідної мови. У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. Поетичний диліжанс «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», підготовлений співробітниками відділу читальних залів, пройшов у ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 23 Лютого 


 Не знайомство, а дружба

Листування у Gmail - це тренажер для очей та пам'яті, говорять учні "Комп'ютерного лікнепу". Адже, сьогодні їм довелось пригадати не лише свій логін і пароль, а й попередні теми, аби надіслати товаришу листівку з вкладеним файлом.  

фото  фото

 24 Лютого 


         У нас в гостях майбутні біблотекарі

  Для студентів коледжу культури (бібліотечне відділення) проведено інформаційну годину, під час якої присутні познайомились із нормативно-регламентуючими, обліковими документами відділу, інформаційними джерелами та послугами, запланованими соціокультурними заходами, переглянули буктрейлери, які створені головним бібліотекарем відділу Т.Кузнєцовою (за книгами Т.Шевченко «Твори», В.Шекспір «Ромео і Джульєтта», Г.Сенкевича «Вогнем і мечем», І.Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини»).


фото  фото  фото

 24 Лютого 


 «Поетеса зламу тисячоліть»

Які найперші асоціації виникають у вас коли ви згадуєте ім'я Лесі Українки? «Лісова пісня», Мавка, можливо Сафо, «Камінний господар»…
Мультимедійна презентація з нагоди 145-річчя від дня народження «доньки  Прометея», в рамках проекту відділу читальних залів «Імена відомі та повернені із забуття», була представлена для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 24 Лютого 


Генеалоги у бібліотеці

У бібліотеці відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства по темі "Особливості пошуку документів репресованих".
доповідали Тетяна Недосєкіна і Валентин Старостін.

фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


 Медіа-клуб Docudays UA

Фільм "Вітаємо на Фукушімі", відзнятий режисером Ален де Альо, подивилися учні міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Завдяки чудовій роботі режисера, глядачі прониклися життям кількох родин із Мінамісоми, що в 20 кілометрах від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Минув рік після тої страшної аварії, але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Валізи спаковано й каністри з пальним готові на випадок, якщо доведеться тікати якнайшвидше від цунамі чи землетрусу. 
Ален де Альо оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам’ятали про них.    

фото  фото

 24 Лютого 


Поліцейський патруль в бібліотеці без особливих приводів
Цікаве спілкування з поліцейськими в форматі Живої книги відбулося на абонементі нашої бібліотеки за проектом «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


Такі складні жіночі долі

Члени англомовного кіноклубу, що по середах гостинно відчиняє двері в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», обрали для перегляду фільм «Години» з колекції кращих фільмів Голівуду. У сюжеті переплелися жіночі долі. Вірджинія Вулф, яка написала роман "Місіс Делоеуй" продовжує жити і після своєї смерті. Її роман пронизує долі жінок, які жили набагато пізніше письменниці. І в житті кожної з них прочитана історія по-своєму відбивається ...
Перегляд фільму надихнув на змістовне обговорення.

фото  фото  фото  фото  фото


 24 Лютого 


До відділу документів іноземними мовами завітали учні 8-го класу СЗОШ № 141 на навчально-пізнавальний урок «Професія-перекладач».  Було підготовлено мультимедійну презентацію про «фальшивих друзів перекладача», про кумедні випадки при перекладі. Школярі самі спробували подолати «фальшивих друзів» у невеличкому тесті.


 25 Лютого 


   Останній романтик археології

   Відбулося  засідання Клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене ювілею видатного українського історика, археолога, поета Бориса Мозолевського «Дон Кіхот українського степу».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото    фото  фото

 25 Лютого 


«Кіпр викликає Дніпропетровськ»

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розширює коло друзів. Відбувся Скайп-контакт з колегою, працівником американського куточка з міста Лімассол (Кіпр).
Пан Дімітріос є керівником Американського Центру, що працює при Кіпрському технологічному університеті (CUT). Центр оснащено сучасним обладнанням, студенти можуть працювати на розробкою  інноваційних проектів. Пан Дімітріос запросив нас взяти участь в англомовному університетському радіо-шоу. Це було он-лайн інтерв'ю про  найбільш популярні проекти з вивчення англійської мови у Дніпропетровську, про  програми обмінів для українських студентів.
Кіпрський колега дуже доброзичливий і легкий на підйом, наші американські центри знаходяться в одному часовому поясі, то ж ми легко зможемо в близькому майбутньому організувати  цікаві і корисні відео-конференції для відвідувачів центрів, що бажають покращити знання англійської мови разом з іноземними друзями.

фото  фото  фото  фото


 25 Лютого 


Знайомство студентів Дніпропетровської консерваторії з проектом УкраїнаSpeaking

В межах навчально-просвітницького проекту #УкраїнаSpeaking представники ДОУНБ і інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» відвідали Дніпропетровську консерваторію.
Студенти дізналися про сучасні послуги бібліотеки, яка працює 24 години 7 днів на тиждень, бо має сайт і он-лайн каталог бібліотеки.
Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко розповіла студентам про заплановані заходи з нагоди «Року англійської мови в Україні» і проект #УкраїнаSpeaking, що допоможе всім бажаючим покращити знання англійської мови.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 26 Лютого 


У приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулась чергова зустріч членів робочої групи по реформуванню публічних бібліотек  Дніпропетровщини в ході якої були обговорені перші кроки з реформування та прийняті рішення для подальшої роботи. Серед основних визначених завдань: встановити перелік  бібліотек- учасниць пілотного проекту «ІТ –бібліотека», заключити меморандум між учасниками підготовки та реалізації пілотного проекту «ІТ –бібліотека», розробити «Регіональну програму поповнення бібліотечних фондів на 2016 рік», підготувати чергове засідання  членів робочої групи по реформуванню публічних бібліотек  Дніпропетровщини.


 27 Лютого 


Про археологію англійською

Чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була багатолюдна і продуктивна. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк добрала тексти і відео, запропонувала поспілкуватися на тему археологічних досліджень. Присутні читали і перекладали, обговорювали побачене відео, відповідали на питання. Ми торкнулися теми найвизначніших археологічних відкриттів ХХ століття – 90 років як знайдено і досліджено гробницю єгипетського фараону Тутанхамона. Щоб розширити словниковий запас вивчили назви археологічного приладдя.
Наш американський гість містер Джейсон прокоментував відео за участю професора археології Індіани Джонса з культового художнього фільму. Також був представлений мультиплікаційний фільм Флінстоуни, герої якого теж займаються археологією.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 28 по 29 Лютого 


Goethe-Institut в Україні спільно з Українською бібліотечною асоціацієї організували та провели Міжнародний семінар "Оцінка результатів діяльності бібліотеки та форми професійної мотивації бібліотекарів". Цей семінар із задоволенням відвідали вчений секретар Ю. М. Зюлева та заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 29 Лютого 


 «Валер'ян Підмогильний. Людська душа велика з дніпровських берегів»

Літературна подорож «Валер'ян Підмогильний. Людська душа велика з дніпровських берегів» (проект відділу читальних залів «Відкриваємо Україну разом з відомими та успішними») відбулася в музеї «Літературне Придніпров'я» для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 29 Лютого 


Північно-Американські індіанці

Рік англійської мови в Україні триває. В межах навчально-просвітницького проекту «Пізнавай США» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з учнями ЗОШ №141 з поглибленим вивченням англійської мови.
Керівник центру Світлана Усенко розповіла про заходи, які плануються для школярів і запросила пристати до літнього «Американського табору». Олена Захарова підготувала слайд-шоу.
Головною темою зустрічі була розповідь про Північно-Американських індіанців, про місця де вони проживали, про житло, яке будували для себе, про те як прикрашали його. Індіанське, з деревини і шкури бізонів «тіппі», стало всесвітньо відомим і популярним серед мисливців і дітей.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 29 Лютого 


Північно-Американські індіанці

Рік англійської мови в Україні триває. В межах навчально-просвітницького проекту «Пізнавай США» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч з учнями ЗОШ №141 з поглибленим вивченням англійської мови.
Керівник центру Світлана Усенко розповіла про заходи, які плануються для школярів і запросила пристати до літнього «Американського табору». Олена Захарова підготувала слайд-шоу та розповіла про Північно-Американських індіанців, про місця де вони проживали, про житло, яке будували для себе, про те як прикрашали його. Індіанське, з деревини і шкури бізонів «тіпі», стало всесвітньо відомим і популярним серед мисливців і дітей.
 
Повнiше
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека