Протягом мiсяця 


Сучасна бібліотека-медіа-інформаційний центр для студентства

Завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Тетяна протягом місяця проводила практичні заняття для студентів Національної металургійної академії України з опанування практичних навиків патентного пошуку. З великим захопленням студенти сприйняли практичні заняття з пошуку патентної інформації за комп`ютером.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Кваліфіковані консультації у бібліотеці

В інформаційно-консультаційному центрі патентно-технічного відділу, у межах проекту «ДОУНБ - центр правової інформації», для всіх городян патентні повірені України та патентознавці надавали безкоштовні кваліфіковані консультації з питань інтелектуальної власності. Протягом місяця було надано 12 консультацій. Найбільша кількість консультацій стосувалась пільг для пенсіонерів-винахідників.

 Протягом мiсяця 


Створюємо нові проекти разом з бібліотекою

В патентно-технічному відділі протягом місяця у  творчій лабораторії  «Коворкінг-офісу» було багатолюдно: відбувались презентації, творчі зустрічі однодумців, виконувались домашні завдання студентської молоді.


 Протягом мiсяця 


Розмаїття нових видань

З великою зацікавленістю відвідувачі відділу гортали сторінки нових надходжень на постійно діючій виставці «Розмаїття нових видань». Як і завжди великим попитом користувався професійний журнал винахідників «Інтелектуальна власність».

 Протягом мiсяця 


Розвіюємо стереотипи

В патентно-технічному відділі проводились навчання з опанування комп`ютерної грамотності для людей «золотого віку». Присутні на заняттях навчалися нового виду своєї діяльності. На заняттях вони з цікавістю створювали свої сторінки в соціальних мережах та дізнавалися про необмежені можливості Інтернету та його користь для людей похилого віку.

фото  фото

 Протягом мiсяця 


До Міжнародного дня толерантності: «Кольори толерантності»

Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Як писав Олександр Довженко: «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів наголошує, що кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.
Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» підготував книжково-ілюстративну виставку «Кольори толерантності». На ній були представлені книги трьох бібліотечних відділів, англійською та українськими мовами. Декілька книг були видані у Дніпрі за підтримки Посольства США в Україні. Ідея виставки – наголосити на тому, що світ і його жителі дуже різноманітні і всі мають бути терпимими один до одного, до проявів незвичних талантів і творчої енергії.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


  Живописні сторінки старого міста


  Протягом місяця у відділі демонструвалась виставка творчих робіт художниці-аматора Галини Лясковської «Лики старого міста». Автор  зображує мальовничі куточки нашого міста, за спогадами старожилів, старими фото відтворює на полотні будинки, церкви, які колись були зруйновані. Виставка користувалась попитом у відвідувачів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Листопада 


«Активуй англійську!» 4.4.: Працюємо в парах

Тривають безкоштовні експрес-курси в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила домашнє завдання, разом з нашим експертом американським волонтером містером Стівеном послухали розповіді про українські родини. Цікавим було завдання описати зірок американського кіно так, що б їх впізнав американець. Група справилася з темою «Дайте описову характеристику людей, що Вас оточують» та перейшла до не менш цікавої і корисної теми «Спорт. Види спорту».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 1 Листопада 


 Бібліотека - студентам

 На екскурсію до відділів бібліотеки, що розташовані на пр. Д. Яворницького 18, завітали студенти НГУ (відділення «фінанси та кредит», ІІІ курс, викладач – О.Крилова). Співробітники структурних підрозділів розповіли про інформаційні можливості та нові бібліотечні послуги, провели екскурс за документальними виставками, познайомили з електронними сервісами бібліотеки на допомогу учбовому процесу.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 1 Листопада 


 Знайте наших!

 На зустріч до відділу завітав оператор Всеукраїнського  телебачення «112 каналу» Євген Шевченко, наш земляк, перший керівник Кіноклубу ДОУНБ. Він розповів про складні будні оператора у сучасних умовах, про свої подорожі-відрядження, про зустрічі з цікавими людьми. А ще показав відзнаку Верховної Ради, яку отримав цього року за свою роботу. У Почесній грамоті зазначено: «За особливі заслуги перед Українським народом». Вітаємо, Євгене!

фото

 1 Листопада 


Велич таланту

Колектив відділу наукової інформації і бібліографії відвідав виставку «Марія Примаченко. Фантастична реальність» яка відкрилася у Музеї українського живопису. Така експозиція – це справжній подарунок для нашого міста, бо на  ній демонструються 100 картини з київського Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Фантастичний світ образів Марії Примаченко є унікальним мистецьким явищем, культурним феноменом, який поєднав у собі традиції народного малярства та особисту обдарованість художниці. Вражені неймовірним талантом майстрині, бібліотекарі залишили запис у книзі відгуків і подякували музеєві за можливість долучитися до яскравого світу «наївного мистецтва».

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8


 2 Листопада 


До інформації без перешкод

  Висока якість освіти сьогодні неможлива без високого рівня інформаційної культури молоді. Сучасна людина, яка живе в умовах інформаційного суспільства, повинна швидко та вільно орієнтуватися в потоці різноманітної інформації. Під час сьомої зустрічі з учнями політехнічного коледжу у межах міні-проекту «Мої 10 днів з  ДОУНБ» фахівці ВНІіБ намагалися донести до підлітків, що головним для освіти є вміння самостійно знаходити інформацію, оцінювати і використовувати за потребою залучаючи фонди ДОУНБ.

Фото1


 2 Листопада 


Комп'ютерний лікнеп

У рамках проекту "Бібліотека: знання під рукою", продовжуємо навчати роботі з комп'ютером в Регіональному тренінговому центрі. Групи сформовані, техніка напоготові, программа незмінна, розпочинаємо навчання.

фото

 2 Листопада 


Свобода буває різною

Розуміння "свободи" буває дуже різним і несподіваним. В цьому пересвідчилися члени кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», переглянувши фільм «Буч Кессіді і Санденс Кід».
Цей американський фільм створено у 1969 році і він увійшов до анналів Голлівуду як найбільш касовий вестерн в історії. На честь героя фільму названий фестиваль незалежного кіно «Санденс». Фільм заснований на історії двох знаменитих бандитів Дикого Заходу – Буча Кессіді і Санденс Кіда. Особа Буча Кессіді стала своєрідним уособленням свободи, його життя і вчинки стали об'єктом прискіпливої уваги істориків, письменників, сценаристів. Після перегляду відбулося обговорення побаченого.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 3 Листопада 


Студенти вивчають англійську: від школярів до людей поважного віку

Слухачі експрес-курсів з англійської мови («Базова англійська», четвертий потік) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» успішно вивчили алфавіт та перейшли до правил читання коротких/довгих голосних і дзвінких/глухих приголосних звуків. Сьогодні практикувалися читати таблиці «зорових слів», до допомагають покращити артикуляцію і прискорити швидкість читання. Домашнє завдання – працювати зі словником і вивчити декілька значень вивчених сьогодні нових слів.
Група багаточисельна (61 особа), тож охопити всіх інформацією інструктору зустрічей Тамарі Гаврилюк допомагає спеціальне звуко-підсилююче приладдя.

фото


 3 Листопада 


Знайомство з пристроєм

Перша тема дала змогу виявити градацію між комп'ютером, ноутбуком і планшетом. Учасники "Комп'ютерного лікнепу" дізнались, також, з яких частин складається комп'ютер та вивчили значення нових термінів, таких як: ПК, робочий стіл, Windows, Word та ін.  

фото  фото  фото

 3 Листопада 


 Працівник відділу читальних залів Залогіна Олександра прийняла участь у проведенні відкритої виховної години «Співець братерства і боротьби» присвяченої 160-річчю від дня народження Івана Яковича Франка в Дніпропетровському коледжі культури і мистецтв.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 4 Листопада 


Правовий простір

Формування  правової культури громади – пріоритетний напрямок Центру правової інформації. Права для всіх однакові і кожен громадянин повинен їх знати та вміти відстоювати. Поспішаємо повідомити, що у ЦПІ надійшли нові правові надходження. Запрошуємо всіх охочих отримати інформацію.

Фото1


 5 Листопада 


 Арт-резиденція в дії

 Для починаючих фотографів,  відбувся майстер-клас який провів режисер «51 каналу» місцевого телебачення Сергій Авраменко. Говорили про головні методи та правила, основи композиції фотомайстерності. У нагоді слухачам стали видання із фонду відділу.


фото  фото  фото  фото

 5 Листопада 


У колег на святі

У будинку-музеї Д.І. Яворницького відбувся захід, присвячений 161 річниці з дня народження Дмитра Івановича Яворницького - українського історика, етнографа, дослідника історії українського козацтва. Дякуємо колегам музею за глибоко змістовні факти та приємні знайомства.

фото  фото  фото  фото

 5 Листопада 


 «Изгиб гитары желтой ты обнимаешь нежно, 
Струна осколком эха пронзит тугую высь, 
Качнется купол неба большой и звездно-снежный, 
                    Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались»

Відбувся 1300 творчий музичний вечір «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались» дніпропетровського композитора і співака Олега Мелещука (цикл заходів «Рідної землі таланти»). Послухати улюбленого виконавця прийшли поети, письменники, друзі, шанувальники.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 5 Листопада 


Спілкуємося про те, що нам цікаве, і що нас хвилює

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була черговою можливістю покращити розмовні навички і повторити нову лексику, яку ми вивчили на попередньому засіданні клубу, присвяченому  американському святу Хеллоуїн. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк показала групі купу вражаючих фото і відео про святкування в Білому домі. Білий дім був прикрашений в стилі книги «Аліса в країні чудес», оригінальні та веселі були костюми у маленьких гостей президентської родини. Квіткові дизайнери і кухарі постаралися на славу, діти отримали з рук Президента США Барака Обами фантастичні солодощі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 5 по 9 Листопада 


Українською мовою про США

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» в ДОУНБ розпочався новий проект – всім відвідувачам бібліотеки ми пропонуємо переглядати україномовні документальні телевізійні програми «Вікно в Америку», які готує інформаційна служба «Голос Америки». Цей проект має на меті розповідати жителям міста про Сполучені штати Америки, знайомити з історією та сьогоденням цієї країни.
Перша програма була присвячена системі президентських виборів в США і розповіді про кандидатів Хілларі Клінтон та Дональда Трампа. З фільму ми дізналися які побоювання і які симпатії мають українські американці, як вони будуть голосувати  9 листопада.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 6 Листопада 


Японці - хранителі минулого, живуть в майбутньому

Японія - це країна загадок і таємниць, саме тому покази документального кіно про культуру і традиції Японії збирають чималу аудиторію глядачів. Фільм "Японці - хранителі минулого,живуть в майбутньому" показує давні та сучасні професії, які існують в Японії до сьогодні.

фото  фото

 6 Листопада 


 Свято кіно в бібліотеці


 У межах засідання Кіноклубу відбулося дитяче кіносвято. Для маленьких відвідувачів дитячо-юнацька студія «КіТ» (кіно і телебачення, керівник – В’ячеслав Поляков) запропонувала перегляд нових серій гумористичного журналу «Кумедні» (виробництво студії «КіТ»), рольові  ігри, вікторини. Діти активно брали участь у інтерактивних заходах. У залі лунав сміх і гомін.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 8 Листопада 


Дружба з клавіатурою

Кількість питань, на які відповідали тренери РТЦ, говорить про те, що тема "Word" не з легких. Учасники комп'ютерного лікнепу створювали документ Word, набирали текст, редагували його, копіювали, видаляли. За дві години занять тему було розкрито і вивчино.

фото  фото  фото  фото

 8 Листопада 


Займаємося спортом залюбки

Рік англійської мови в Україні вже добігає кінця, а інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчальні заняття для всіх бажаючих незалежно від рівня їх підготовки. Сьогодні члени групи «Активуй англійську!» четвертого набору розповідали одне одному, більша частина заняття – це спілкування у парах, якими видами спорту вони займаються, мріють займатися, або дивляться по телевізору. Було цікаво і весело, трохи гамірно. Далі азом зі вчителем-інструктором Тамарою Гаврилюк повторили, освіжили у пам’яті, лексику до теми «Покупки». Дощова погода не стала на заваді бажанню вивчати англійську мову – майданчик відділу іноземної мови вмістив всіх чисельних бажаючих.
Група виконує завдання згідно американського підручника видавництва McMillan Language House, продовжує «проговорювати» найбільш корисні і актуальні розмовні теми, вчить нову лексику і граматичні конструкції, дізнається про тонкощі етикету і англійську ввічливість.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Листопада 


Цікавість очей

 «Я бачив,  як "горіли" цікавістю їхні очі» - сказав наш давно знайомий вчитель зарубіжної літератури школи № 138 про учасників сьогоднішнього заходу, який відбувся у відділі абонемента нашої бібліотеки. Успішно проведений захід, такий собі бібліотечний мікс: екскурсія по бібліотеці, віртуальне знайомство зі структурними підрозділами, сайтом бібліотеки, гра «Таємниця 99 сторінки», книгопошуки і вдячні 43 пари дитячих очей надихнули нас на наступні зустрічі.


фото  фото  фото  фото  фото

 8 Листопада 


 У відділі періодики до Дня української писемності та мови організовано документально-ілюстративну виставку  "Слово про мову". 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Листопада 


День працівників культури та майстрів народної творчості

Особливо святковим був день для керівника інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлани Усенко. Адміністрація бібліотеки відмітила всі творчі і фізичні зусилля співробітників центру докладені в роботу у «Рік англійської мови в Україні», кількість проведених заходів, надзвичайну кількість учасників, теплі відгуки відвідувачів. Пані Світлана отримала грамоту Дніпропетровської облради, музичне вітання в американському стилі та вітання директора ДОУНБ Надії Миколаївни Тітової. Вона розділяє  свою нагороду зі своєю колегою з центру "Вікно в Америку" Тамарою Гаврилюк.

фото  фото  фото


 9 Листопада 


«Що, якби ми могли жити вічно?»

Цього року інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завдяки гранту Посольства США в Україні суттєво поповнив колекцію англомовних художніх фільмів. Тож щосереди члени кіноклубу із задоволенням переглядають нові кіношедеври. Цього разу пристрасно обговорювали «Фонтан», філософсько-фантастичний фільм-притчу, амбітний проект 2006 року видатного кіномитця Даррена Аронофські.
 
Повнiше
 


 9 Листопада 


Будьмо знайомі

 Палітра  життя ДОУНБ дуже багата і різноманітна. Використовуючи всі наявні інформаційні можливості, бібліотекарі намагаються створити особливу атмосферу, складовими якої є  і цікави книги, і новітні технології, і  сучасні сервіси. Про все це дізналися першокурсники індустріально-педагогічного технікуму, які  завітали на навчальну екскурсію до бібліотеки.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 9 Листопада 


Наша мова, чарує, тішить і п’янить…

Цікаво та змістовно відзначити День української писемності і мови мали нагоду семикласники школи 63. Для них відділ абонемента організував презентації книжкової виставки «Там, де жива рідна мова, живе український народ» та відео презентацію про історію мови в ракурсі досить незвичайному – через історію пошти та листування. 
Згодом завітали учні  4 класу, які дивилися короткометражний мультфільм «Скарб», а потім зав’язався цікавий діалог про вміння радуватися маленьким дрібницям у житті. У центрі уваги, звичайно, були книги та їх герої, наприклад, Поліанна. Діти обрали книги додому, отримали листівки та завдання написати в них побажання бібліотеці або задати запитання. Листування триває!

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Листопада 


 «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик»

Читацьке віче до Дня української писемності та мови «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик» відбулося у ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 10 Листопада 


А Ви знайомі із «Зоровими таблицями»?

Учасники бібліотечного проекту «Базова англійська» (четвертий набір) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк оволоділи правилами читання і вже на п’ятому занятті почали читати нескладні слова та використовувати зорову пам'ять. У цьому їм допомагають «Зорові таблиці» найбільш поширених англійських слів, Інтернет та мультимедійне бібліотечне обладнання.

фото  фото  фото  фото  фото


 10 Листопада 


Парад літературних героїв

Чергова зустріч з чотирокласниками школи 63 відбулася у відділі абонемента в форматі параду  літературних героїв, який налічував більше 20 учасників. Кожен учасник Параду, заздалегідь прочитавши книгу, вибрав улюбленого літературного героя, створив відповідний образ і рекламував свого героя та книгу про нього. Тут були представлені персонажі казок, сучасних дитячих книг, а також рекламувалися журнали, детективи, енциклопедії та інші видання, які діти взяли додому. А ще - дивилися короткометражний мультфільм та шукали книги в фондах бібліотеки, на згадку отримали листівки за твором О.Пушкіна «Руслан та Людмила» з рекомендаціями прочитати цей твір.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Листопада 


Правовий екскурс

 З метою подолання проблеми недостатньої правової обізнаності різних верств населення та у межах проекту «Правові знання для всіх і кожного» у Центрі правової інформації (ЦПІ) відбулася правова зустріч із слухачами обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Фахівці центру ознайомили освітян з правовими ресурсами та можливостями  ЦП та представили інформацію, надану Управлінням праці та соціального захисту Кіровської районної ради стосовно субсидій та соціальних пільг з урахуванням останніх змін.

Фото1  Фото2  Фото3


 10 Листопада 


Найочікуваніша тема

Коли учасники комп'ютерного лікнепу записувалися в групи, вони мали одне на меті - навчитись працювати в мережі Інтернет. На сьогоднішньому занятті було розпочато тему "Можливості Інтернет", після якого учні можуть сказати, що таке браузери, пошукові системи, сайти. Особливо сподобався сайт бібліотеки www.libr.dp.ua.

фото  фото  фото

 10 Листопада 


Духовна скарбниця краю: традиції трьох століть"

Директор бібліотеки Надія Тітова взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Духовність як ціннісна фундація сучасної освіти", що пройшла у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Під час пленарного засідання Надія Миколаївна виступила з доповіддю "Духовна скарбниця краю: традиції трьох століть" у якій докладно розповіла про історію, сьогодення та перспективи обласної наукової бібліотеки.
На конференції було розглянуто ряд актуальних питань: теоретико-методологічні засади духовно-ціннісної освіти та виховання, сучасні форми освітньої репрезентації традиційних духовних цінностей та потенціал медіаосвіти, управлінські аспекти духовно-ціннісного зміцнення освітнього середовища та багато іншого.


 11 Листопада 


Похід у художній музей

Колектив КЗК "ДОУНБ" відвідав художній музей, де зараз експонується виставка картин Миколи Глущенка - художника нашого краю. Працівники музею провели надзвичайно цікаву екскурсію, після якої запропонували переглянути документальний фільм про автора картин.

 
Повнiше
 
фото  фото

 12 Листопада 


«Швидка англійська»: вчимося толерантності

Навчально-розважальна гра «Швидка англійська», що допомагає покращити розмовні навички, стала дуже популярною серед членів англомовного клубу «Добра розмова», тож майже щосуботи волонтер центру, викладач і науковець-дослідник Олександра Миргородська готує цікаві питання для обговорення, оголошує правила гри, озвучує питання, проводить анкетування серед учасників після закінчення гри. Цього разу учасники з ентузіазмом скористалися наданою можливостю попрактикувати свої мовні навички і поговорити один з одним на тему толерантності – терпимості між людьми. Дуже часто носії різних мов не розуміють один одного через відмінності в мовах, якими ми говоримо. Деякі англійські слова дуже схожі за звучанням до українських і російських, але зовсім різні за змістом. Сьогодні вивчили деякі з них.

фото  фото  фото  фото


 12 Листопада 


Згадали ветеранів-патріотів

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена американському святу «День ветеранів», яке відзначається 11-го листопада, в день завершення Першої світової війни. Ми отримали інтернет-вітання від нашого волонтера, ветерана американської армії містера Джейсона. Всі разом перекладали текст декількох відомих цитат. Американський президент Джон Кеннеді казав: «Не питай, що країна може зробити для тебе, спитай себе, що ти можеш зробити для країни».
У другій частині зустрічі члени клубу слухали презентацію Олега Самойленка про благодійну організацію «Армію Спасіння», він є керівником дніпровського осередку. Слушними  були його поради щодо бюджетного туризму країнами світу та посилання на програми, які можна обрати для навчання, стажування, волонтерства і туризму.

фото  фото  фото  фото  фото


 15 Листопада 


Член президії обкому профспілки Шевченко Оксана та голова профкому КЗК "ДОУНБ" Сохромова Катерина взяли участь у роботі ІІ Пленуму обкому профспілки працівників культури, який відбувся в приміщенні Будинку Профспілок. На засідання вирішувалися питання з захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів спілчан.

фото

 15 Листопада 


Черпаємо інформацію

Продовжуючи тему "Інтернет", учасники комп'ютерних курсів навчились шукати інформацію і копіювати її в документ. Разом з тим, повторилася раніше пройдена тема "Word".

фото  фото  фото

 15 Листопада 


Сало в шоколаді

Тривають зустрічі членів бібліотечної групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів отримають нові знання та впорядкують лексичний запас, що мають.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила як студенти виконали домашнє завдання «Підготувати розповідь про аутентичні та гастрономічні сувеніри Дніпропетровщини». Завдання виявилося складним і виконували його спільними зусиллями. Тож тепер кожний учасник уроку зможе порекомендувати іноземним гостям міста сувеніри з Петриківським розписом, шоколад Міленіум, цукерки АВК, печиво Дніпро, соняшникову олію з фермерського ринку, вареники та солоне сало.
Зустріч мала навчальний і культурологічний характер, навчила членів групи важливим речам, що характеризують життя пересічних українців, тепер вони зможуть описати їх у вишуканих фразах.

фото  фото  фото  фото  фото


 16 Листопада 


Чи був головний герой фільму толерантним?

У Міжнародний день толерантності в кіноклубі  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали «Вердикт» (англ. The Verdict, 1982) – юридичну драму, в основі якої однойменний роман Баррі Ріда. Фільм розповідає про талановитого адвоката, що взявся за складну і заплутану справу у непрості для себе часи.
Фільм сподобався і викликав жваве обговорення, побачене перегукувалося з українськими реаліями, тож кожен міг висловити своє відношення до лікарських помилок і чи мають вони бути покараними.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 16 Листопада 


Територія знань

Сучасна бібліотека є територією знань, надійним помічником в освіті та професійному становленні. Під час восьмої зустрічі з учнями радіоприладобудівного коледжу у межах міні-проекту «Мої 10 днів з  ДОУНБ» фахівці ВНІіБ розповідали підліткам про головну бібліотеку Дніпропетровщини, що забезпечує потреби як реальних, так і потенційних користувачів та надає можливість інформаційного спілкування практично всім жителям зони обслуговування. Зустріч завершилася оглядовою екскурсією бібліотекою.

Фото1  Фото2  Фото3


 16 Листопада 


Електронне врядування

Студенти Дніпропетровщини взяли участь в майстер-класі "Як захистити свої права використовуючи мережу Інтернет". Координатор напряму електронної демократії програми EGAP, Артур Кочарян показав покроково як використовувати певні послуги в мережі Інтернет, а саме: електронний кабінет платника податків, єдиний державний реєстр судових рішень, пошуково-анатітична система, електронні субсидії, єдина система місцевих петицій, національний портал відкритих даних, відкрите місто. Молодь було заохочено використовувати державні сайти, щоб захистити свої права не виходячи з дому.

фото  фото  фото  фото

 16 Листопада 


Перехрестя культур та цивілізаці

У відділі абонемента відбулась інформаційна година «Культурна спадщина кримського народу» для учнів ДЦПО 63.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 16 Листопада 


 «Зцілення. Омолодження. Розвиток»

Відбулося чергове засідання учасників проекту «Бібліотерапія». У своїй лекції «Зцілення. Омолодження. Розвиток» біотерапевт Т. М.Шайтанова зупинилася на творчому потенціалі мозку. Тетяна Миколаївна розповіла як направити свій внутрішній потенціал на лікування хвороби, оздоровлення та продовження молодості.

фото 1

 17 Листопада 


Формуємо  інформаційну культуру

  Завдання бібліотеки - навчити  молоде покоління уміти орієнтуватися у морі інформації, виробити вміння самостійно здобувати знання, вести пошук додаткової інформації, використовуючи наявні документальні та електронні ресурси. ДОУНБ приділяє велику увагу формуванню інформаційного простору молоді. Саме  цьому і була присвячена  дев’ята зустріч з учнями політехнічного коледжу у межах міні-проекту «Мої 10 днів з  ДОУНБ».

Фото1  Фото2


 17 Листопада 


В патентно-технічному відділі пройшов захід на тему «Місце і роль промислової власності в економічному розвитку держави» у форматі інформаційно-пізнавальної години для спеціалістів у справах інтелектуальної власності.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 17 Листопада 


Вшанували ювіляра-краєзнавця Галину Півняк

Незвичайне засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай" при обласній універсальній науковій бібліотеці було присвячене 75-річчю тележурналістки-краєзнавця Галини Півняк. Керівник клубу професор історик Ганна Швидько традиційно вела засідання і надала слово всім бажаючим сказати добрі слова на адресу ювілярки. Галина Півняк разом із фахівцями та колегами з обласного телебачення розпочала серію телепередач з історії Придніпров'я. Чимало добрих слів сказали про ветерана завідуюча краєзнавчим відділом бібліотеки Ірина Голуб, письменники Микола Чабан та Леся Степовичка, голова обласної організації Всеукраїнського товариства краєзнавців, історик Ігор Кочергін, фольклорист Микола Долгов, професор Варфоломій Савчук та багато інших.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Листопада 


Резервне копіювання 

Що таке USB-флеш-накопичувач і навіщо він нам? - Задавалися питанням учасники комп'ютерного лікнепу, допоки не використали цей пристрій. У сучасному світі, флеш-накопичувач дуже необхідна річ, адже це носій інформації, що зберігає дані завдяки флеш-пам'яті. 

фото  фото  фото  фото  фото

 17 Листопада 


Граємося і навчаємося

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучився до «святкування» Міжнародного дня ігор (IGD16), який тисячі бібліотек світу за ініціативи «Американської бібліотечної асоціації» святкують цього року 19 листопада вже 9-й раз. Цей день перетворився на цілий тиждень, коли у бібліотеках світу презентують сучасні бібліотечні послуги громаді і грають у веселі та навчальні ігри.
В цей день група «Базова англійська» розпочала заняття зі знайомства з колекцією ігор центру.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 17 Листопада 


Робота і професія

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося шосте навчальне заняття четвертої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Кожної зустрічі використовуємо ресурси Інтернет і популяризуємо сайти для додаткових самостійних занять вдома.
Сьогодні наші поважні дорослі учні вивчали нові слова по темі «Робота і професії» та отримали домашнє завдання написати розповідь про себе.

фото  фото  фото  фото  фото


 17 Листопада 



Для чого людству потрібна філософія? Які блага вона йому дає і від яких зол звільняє? Відповіді на ці питання розкриваються в ілюстративно-документальній виставці «Філософія – ключ від майбутнього», що презентується у відділі періодики до Всесвітнього Дня філософії. 
Повнiше
 


 17 Листопада 


Відкриваємо майбутнє 

Співробітники бібліотеки, Ясько Оксана та Туровець Яна взяли учать у щорічній Конференції УБА «Українська бібліотечна асоціація: пошук майбутнього», що проходила у м. Київ на базі Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського Національного Технічного Університету України. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Листопада 


Під знаком Скорпіону

Чергове засідання клубу любителів книги «Захопленість» відбулося у відділу абонемента обласної бібліотеки у форматі ювілейного гороскопу під знаком Скорпіона. Розповіді про цікаві факти з життя та творчості знаменитих Скорпіонів, а це музиканти (Паганіні, Шуберт), політичні діячі (І.Ганді, Н.Махно), режисери, актори (Е.Рязанов, Л.Гурченко, А.Райкін) і,звісно, поети та письменники (М.Міттчел, О.Вишня, А.Малишко, М.С.Вінграновський та ін. ) перемежалися відеопереглядами та музичними композиціями.  Яскравою зіркою цього сузір’я  стала гостя клубу, поетеса Ніна Петрівна Бичкова, до речі, теж народжена під знаком Скорпіона.  Авторка проникливої лірики, письменниця, яка несе ідеї Добра, закликає пам’ятати заповіти пращурів у своїх збірках, презентованих та подарованих бібліотеці.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 19 Листопада 


Толерантність в думках і діях. Вчимося

«Толерантність» – пояснюється як терплячий. Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Як писав Олександр Довженко: «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів пояснюється тим, що кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.
Цій важливій темі була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк запропонувала обговорити цікаву інфографіку і цитати відомих людей. Членів клубу чекав приємний сюрприз – до зустрічі долучився волонтер американець містер Джейсон.
Захід вийшов не тільки навчальним, але й виховним.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 19 Листопада 


Крокуємо разом з бібліотеками світу: День ігор у бібліотеці

Вже третій рік поспіль інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучається до «святкування» Міжнародного дня ігор (International Games Day, #IGD), який тисячі бібліотек світу за ініціативи «Американської бібліотечної асоціації» святкували цього року 19 листопада вже 9-й раз. Цей день перетворився на емоційний тиждень, коли у бібліотеках світу презентують сучасні бібліотечні послуги громаді та грають у веселі та навчальні ігри.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» розпочали знайомство з колекцією ігор центру з лінгвістичних настільних ігор з набору «Активуйте/Activate» («Використай слово…», «Що можна знайти в …», «Назви свій любимий …»), по черзі виконували завдання за підказками співробітників центру та наших волонтерів викладачів англійської мови Олександри і містера Джейсона.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Листопада 


Виставка однієї книги до Дня початку революції гідності

Книга #EUROMAIDAN – History in the Making присвячена українській революції 2013-2014 років, коли масові протести змусили втекти з країни чинного президента і привели до влади опозиційних політиків. Основні події відбувалися в Києві, на центральній площі столиці, Майдані Незалежності. Вони зробили Майдан назвою-символом. Книга документує і досліджує Майдан: як історичну подію, як вибір спільних цінностей, як приклад самоорганізації і як художнє явище.
В основу книги лягли кращі знімки українських фотографів, виконані на центральній площі Києва під час революції в листопаді 2013 – лютому 2014. Вони доповнені хронологією подій, картою Майдану, списком загиблих під час протестів. Видання відкривається двома статтями: історик Ярослав Грицак описує витоки, причини та головні діючі сили Майдану, а філософ Тарас Лютий досліджує його як сукупність міфів.
Книга придбана за кошти гранту Посольства США в Україні.

фото  фото  фото  фото


 22 Листопада 


«Голодомор. У вирі народної трагедії»

Година скорботи до Дня пам'яті жертв голодомору «Голодомор. У вирі народної трагедії» відбулася у ПТУ №17. Протягом години працівниками відділу читальних залів ДОУНБ було висвітлено найтрагічнішу сторінку нашої історії - геноцид українців, що тривав довгих два роки. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 22 Листопада 


Ми пам’ятаємо, ми розкажемо

Напередодні відзначення роковин Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні відділ абонемента зустрівся з підопічними центру соціального обслуговування людей літнього віку Індустріального району. Запалити свічку на знак пам’яті про невинно загиблих і вшанувати хвилиною мовчання, та навіть, просто поговорити, а може і згадати ті страшні роки – це наш обов’язок. Кожен по-своєму відкриває для себе історію Голодомору і проживає її. Це ж чекає і наступні покоління українців. Що розкажемо їм, нашим нащадкам, про наші бачення і розуміння тих подій, наші переживання зараз? Які свідчення трагедії закарбуємо на сторінках книжкової пам’яті?  Такий діалог, можливо, допоміг осмислити, очиститися правдою, відповісти на питання: чи все ми зробили для наших нащадків, щоб минуле жахіття не повернулося?

фото  фото  фото

 22 Листопада 


Україна гідна свободи 

День Гідності та Свободи - це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України, визначили цивілізаційний шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян. Під час інформаційної години першокурсники індустріально-педагогічного технікуму разом із співробітниками ВНІіБ пригадали історичні події тих часів і вшанували громадянський  подвиг героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

Фото1  Фото2


 22 Листопада 


Листування

Сьогоднішнє заняття комп'ютерного лікнепу відкрило нові можливості. Учасники проекту створили поштові скриньки та одразу перейшли до листування, що викликало позитивні емоції. 

фото  фото  фото

 22 Листопада 


«Воїни світла»

Урок мужності «Воїни світла», присвячений Дню гідності і свободи, провела бібліотекар відділу читальних залів Залогіна Олександра студентам ВПУ №17. День гідності та свободи – зовсім нове свято, але воно має велике значення як для нашого, так і наступних поколінь.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 23 Листопада 


Бібліотека – можливості без кордонів

Сучасна бібліотека являє собою соціально-комунікаційний комплекс, який в умовах інформаційного суспільства розглядається як конгломерат інформаційних продуктів і послуг. У тому, що ДОУНБ надає своїм користувачам безліч можливостей, переконалися студенти індустріально-педагогічного технікуму під час останньої, десятої, зустрічі у межах міні-проекту «Мої 10 днів з  ДОУНБ». Педагогічний колектив технікуму висловив письмову подяку співробітникам ВНІіБ за інформаційно-просвітницьку місію бібліотеки.

Фото1  Фото2  Фото3


 23 Листопада 


В патентно-технічному відділі пройшло засідання молодіжного клубу «Південне сузір`я». На заході обговорювались питання «космічного сміття». Питання про засмічення навколоземного космічного простору «космічним сміттям» (літальні апарати, які відслужили свій термін) виникло понад півстоліття тому, але лише порівняно недавно ця проблема отримала офіційний міжнародний статус, адже ефект Кесслера не знає політичних кордонів.
 
Повнiше
 
фото  фото

 23 Листопада 


Сучасна екологічна освіта

Завідуюча патентно-технічного відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія Тетяна Мищенко взяла участь у Х обласній науково-методичній конференції «Сучасна екологічна освіта студентів ВНЗ I-II р. а.: актуальні проблеми та пріоритети новітніх технологій». Вона звернулася доприсутніх з доповіддю «Екологічний калейдоскоп: інформаційна підтримка екологічного виховання». За активну роботу в обласному методичному об`єднанні викладачів екологічних дисциплін та інформаційну підтримку екологічного навчання і виховання молоді Мищенко Тетяна отримала Подяку.

фото  фото  фото

 23 Листопада 


 «Літописець суворої доби»

В рамках проекту «Імена відомі та поверненні із забуття» студентам ВПУ №17 була представлена мультимедійна виставка-презентація «Літописець суворої доби» до 125-річчя від дня народження Олеся Досвітнього.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 23 Листопада 


Роботи помічники людини, чи ні?

Залучити більше людей до читання, розвинути їх емоційність може й перегляд кінофільмів знятих за літературними творами. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував подивитися фільм «Я, Робот» (англ. I, Robot (2004).
Фільм знято за мотивами творів геніального фантаста Айзека Азимова з використанням найсучасніших досягнень комп'ютерної- і робототехніки.
Тема олюднених роботів в кінематографі вже не нова, але чудовий американський актор Уілл Сміт зумів зіграти так, що фільм став в один ряд зі світовими шедеврами фантастики. Це справжній блокбастер з великої літери. Автори фільму додали пікантну драматичну нотку, яка оживила суворий фантастичний зміст.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом. Модерував обговорення Сергій Клишкін, багатолітній член англомовного кіноклубу.
 
Повнiше
 
фото


 23 Листопада 


Україна пам’ятає!
Урок-пам’яті «Голодомор в Україні – трагедія українського народу»,  присвячений роковинам Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні організував відділ абонемента ДОУНБ для учнів 8 класів КЗО СЗШ №147 ім.В.Чорновола. В актовій залі школи зібралися учні, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору, запалити свічку-пам’яті, переглянути відеопрезентацію та книжкові джерела з фондів бібліотеки про трагічні роки минулого, та за допомогою стимуляційного відтворення на кілька хвилин стати свідками тих жахливих подій, які торкнулися кожної української сім’ї.
 
Повнiше
 
фото  ФОТО  фото  фото  фото

 23 Листопада 


«Любовь - святая благодать» 

Відбувся творчий вечір відомого дніпропетровського музиканта, композитора, співака і барда Олега Мелещука «Любовь - святая благодать». У програмі прозвучали ліричні пісні на вірші Миколи Мілаша, Лариси Третьяк, Лілії Ленської, Олександра Дьоміна, Анатолія Канарського та інших поетів. Душевні мотиви цих композицій змушували занурюватись у неповторну чуттєвість і глибину душевних мотивів, створювали теплу, дружню атмосферу вечора.

фото 1  фото 2

 24 Листопада 


Відділ періодики пропонує переглянути документально-ілюстративну виставку - «Жнива скорботи».  
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Листопада 


Відеозв'зок

Skype - найулюбленіша тема учасників комп'ютерного лікнепу, адже його можливості дають наочне спілкування з рідними та близькими, чого їм так інколи не вистачає. Одже, акаунти створено, співрозмовників знайдено, зв'зок налагоджено. 

фото  фото  фото  фото

 24 Листопада 


Нашого цвіту по всьому світу

У всі часи тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та зуміли вразити світ своїм талантом. Продовжуючи знайомити студентську спільноту з просвітницьким проектом  «Нам є ким пишатися: галерея видатних постатей України», фахівці ВНІіБ завітали до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Першокурсники економічно-гуманітарного факультету зацікавлено ознайомилися з інформаційною презентацією присвяченою Ігореві Сікорському – людині, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 24 Листопада 


Америка святкує День подяки

Рік англійської мови триває, керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко привітала учнів 8-го класу  школи №141 зі святом День подяки і розповіла які прекрасні безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови має центр. Разом з викладачем англійської мови Олександрою Миргородською, давнім партнером бібліотеки, з підготовленої слайд-презентації школярі дізналися про основні символи і розваги дуже популярного в США свята, переглянули декілька відео про церемонію «Прощення, звільнення індички» у Білому домі та про парад повітряних куль у Нью-Йорку. Колись родинне, зараз свято День подяки – офіційне державне свято в США.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Листопада 


У конференц-залі за участю Центрального районного центру зайнятості та Державної прикордонної служби України була організована профорієнтаційна акція «Я-PROFI». Молодь дізналась про он-лайн тестування на визначення професії та шляхи її отримання. Була визначена професіограма спеціальності прикордонник  та її головний зміст. Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О. В. мотивувала учнівську молодь до користування бібліотечними послугами та презентувала освітній проект «В майбутнє – разом з бібліотекою».


фото 1

 26 Листопада 


День пам’яті жертв голодомору

У пам'ять про невинно заморених голодом члени англомовного клубу "Добра розмова" о 16.00 запалили свічку як символ і приклад того, що навіть маленький вогник розганяє велику темряву та вказує вірний шлях.
Злочини проти людяності не мають терміну давності.

фото  фото


 26 Листопада 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "25  - річчя відділення релігієзнавства інституту філософії імені Г.С. Сковороді. Обзор подій"


 27 Листопада 


День подяки. Пізнаємо культурні традиції світу разом з англомовним клубом "Добра розмова"

Члени англомовного клубу "Добра розмова" познайомилися з традиціями американського свята День подяки, яке можна порівняти з українським "Свято врожаю". Всі присутні дізналися більше про чудове американське свято, коли єднаються/зустрічаються члени родин, висловлюють повагу і вдячність старшим родичам, весело і смачно проводять дозвілля. Члени клубу висловили слова подяки дружньому американському народу за можливість вивчати англійську мову у бібліотеці, за подаровані книги і підручники, за сучасні електронні ресурси – за створений 12 років тому центр "Вікно в Америку". Наш американський друг містер Джейсон отримав подарунки від вдячних українців за волонтерську співпрацю з бібліотекою, за можливість спілкуватися з носієм мови, покращувати знання англійської безкоштовно.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 28 Листопада 


Комунальні платежі

Традиційно, останнє заняття комп'ютерного лікнепу проводиться з партнерами бібліотеки - співробітниками ПриватБанку, які знайомлять з послугою "Приват24". На занятті всі учасники проекту виявили бажання зареєструватись на сайті банку для здійснення оплати комунальних платежів, в чому їм допомогли бібліотекарі.

фото  фото

 28 Листопада 


Легенди віковічної Хортиці

Літературну подорож, присвячену 460-й річниці  від спорудження  «Хортицького замку» та 500-річчю від дня народження Дмитра Вишневецького, провели студентам радіоприладобудівного коледжу і ВПУ №17 співробітники сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Листопада 


Рік англійської мови добігає кінця

Приємний сюрприз очікував членів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» – одразу два носія мови американці пан Джейсон і пан Стівен приєдналися до групи. Разом з волонтерами вивчати англійські мову і цікавіше, і ефективніше. Для одно нашого гостя є актуальним пошук орендованого житла, тож всі спробували допомогли порадою, підказували які існують типи будинків, які райони міста краще обрати, як оглянути житло і побачити недоліки.
У другій частині уроку студенти вивчили нову лексику до теми «Я люблю читати. Мої улюблені книги». Тож чекаємо цікавих розповідей наступного уроку.
 
Повнiше
 
фото  фото


 29 Листопада 


Міжвідомча науково-практична конференція «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини в системі збереження історичної пам’яті, вивчення і розвитку місцевої культури»

Бібліотекарі області кожні два роки проводять обласні міжвідомчі науково-практичні конференції, на яких узагальнюють ефективні практики з різних напрямків роботи, діляться досвідом з колегами, представляють свої напрацювання громаді, партнерам, представникам влади. На цьогорічній конференції були представлені наукові дослідження відомих науковців з історичного краєзнавства, розглянуті інноваційні практики публічних бібліотек у галузі бібліотечного краєзнавства. 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10


 30 Листопада 


Мрії мають здійснюватися!

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку»  переглянули спортивну драму «Непереможний».
Фільм базується на реальній історії Вінса Папейла, який з дитинства мріяв грати в американський футбол, але він не грав у команді навіть у студентські роки. І ось у 30 років розчарований у житті Вінс бере участь в конкурсі на одне із місць гравця професійної команди ... і стає професійним гравцем!
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне емоційне обговорення побаченого за круглим столом. Модерував обговорення Сергій Клишкін, багатолітній член англомовного кіноклубу.

фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека