Протягом мiсяця 


До Всесвітнього дня туризму

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Будь активним! Будь туристом!».
На ній представлені англомовні видання і ілюстрації, що підкажуть Вам нові привабливі туристичні маршрути. Красу природи, красу міст великої країни, красу людей, що живуть там  - все це Ви побачите переглянувши виставку. Подорожуйте США віртуально, пізнавайте країну разом з бібліотекою.
фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


«Професія-перекладач»

У відділі документів іноземними мовами було розгорнуто виставку з питань теорії та практики перекладу. Бібліотекарі приділили особливу увагу книгам, в яких відомі перекладачі діляться своїм досвідом та "помилками", яких вони припустилися на початку своєї кар'єри. Ці книги і навчать розуму, і розважать: в них можна знайти кумедні випадки з перекладацької діяльності. В першу чергу виставка буде цікава студентам, майбутнім перекладачам.

фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Протягом місяця відвідувачі патентно-технічного відділу знайомились з виставкою «Ідеї, що змінюють світ». Виставка була присвячена Дню винахідника і раціоналізатора, який в Україні відзначають 19 вересня, і організована вона в рамках проекту. «ДОУНБ - центр правової інформації». Найбільшим попитом у відвідувачів користувалась книга Альтшулера Г. С. «Найти идею», а також добірка матеріалів про винахідників Дніпропетровщини.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Для поціновувачів мистецтва живопису

У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку альбомів живопису, наданих київським Гете-інститутом. До уваги користувачів 33 книги німецькою мовою з відмінними репродукціями. Такі імена, як Гольбейн, Дюрер, Фрідріх, Клімт, Кандинський і менш відомі широкій публіці імена сучасних німецьких художників, сподіваємося, привернуть вашу увагу.

фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


    До Дня українського кіно 

 Для відвідувачів відділу демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Кіно України», де були представлені унікальні енциклопедії і довідники, книги про вітчизняне кіномистецтво, збірки відеофільмів класичного репертуару, газетно-журнальні публікації про відомих акторів. Окрема сторінка присвячена 50-річному  ювілею виходу на екрани легендарної стрічки «Тіні забутих предків».  Вистака викликала зацікавленість у користувачів. А мешканка с. Мар’янське  Апостолівського району Віра Андріївна Сімгайкіна написала і подарувала на виставку вірш «Пам’яті Олександра Довженка» та переказала родинні спогади про зустріч її матері з відомим режисером під час його перебування у нашому краї.

 


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Мистецтво навчає і виховує

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на спеціальному новому обладнанні продовжує експонуватися виставка плакатів «Музика для сцени і театру», які подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Яскраві зображення відтворюють  історію становлення музичної культури США, текстові довідки знайомлять з представниками різних музичних жанрів: релігійна музика, класична, кантрі, рок, поп, джаз, блюз.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 2 Вересня 


Подорожі у часі

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою науково-фантастичний фільм «Дежавю» (англ. «Deja Vu», 2006).  Головний герой здійснює подорожі в часі, розслідує трагічні обставини вибуху, що стався на новоорлеанському поромі. Опинившись у минулому, він зустрічає жінку і закохується в неї ...


фото  фото  фото  фото

 З 4 по 0 Вересня 


Історія географічних відкриттів

У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку "Історія географічних відкриттів".

фото  фото  фото  фото


 5 Вересня 


Навчання впродовж всього життя

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч членів англомовного клубу "Добра розмова". Знайомилися з проблемою необхідності продовжувати навчання впродовж життя, якщо бажаєш зробити кар'єру і піднятися на вищий соціальний щабель.
Нашими гостями і експертами були Ерік і Ірина, доброзичливі австралійці, що товаришують з клубом і відвідують його під час перебування у Дніпропетровську. Присутні читали, перекладали, дивилися і обговорювали відео, цитати відомих людей - покращували знання англійської мови у різний спосіб.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 8 Вересня 


Плекаємо патріотів

У ДОУНБ почала діяти програма «Плекаємо патріотів», головна мета якої - надати інформаційно-бібліографічну підтримку вчителям, спрямовану на посилення ролі національно-патріотичного виховання в навчальному процесі. Працівники відділу читальних залів провели вчителів української мови Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти літературно-туристичними маршрутами проекту «Відкриваємо Україну разом із відомими та успішними!».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 З 8 по 12 Вересня 


«Бібліотек@ - стратегія розвитку»

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко за підтримки Посольства США в Україні брала участь у VI-му Львівському бібліотечному форумі «Бібліотек@ - стратегія розвитку», який відбувся одночасно із 22-м Форумом видавців всієї України.
Читальна зала Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.Івана Франка зібрала більше 250 директорів та провідних спеціалістів публічних, наукових та спеціальних бібліотек всієї України, щоб обговорити та прийняти стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 9 Вересня 


 «Осени песня прощальная…»

Новою піснею «Осени песня прощальная…» на слова дніпропетровської поетеси Маргарити Бутеліної розпочав свій черговий концерт музикант, композитор, співак і поет Олег Мелещук (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 9 Вересня 


Пастки розставлені

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Пастка» (Entrapment, 1999), це пригодницько-кримінальний фільм з видатними акторами у головних ролях.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 10 Вересня 


Гарний настрій разом з бібліотекою!

На подвір`ї, біля бібліотеки, в «Бібліотечній парасольці» було багатолюдно: патентно-технічний відділ влаштував чайну церемонію, для перехожих нашого міста. Протягом заходу, завдяки книжковій виставці «Чайна симфонія насолоди та здоров`я», співробітники відділу знайомили городян зі світовими чайними традиціями. Кожен зацікавлений отримав інформацію про фонди бібліотеки, горнятко ароматного напою, рецепт з приготування свого улюбленого чаю, гарний настрій і добрі спогади про бібліотеку, а бібліотекарі від випадкових перехожих одержали подяки і побажання процвітання.

фото  фото  фото  фото  фото  фото    фото

 12 Вересня 


Під час святкування дня міста Дніпропетровська та напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек пройшла традиційна щорічна презентація-бенефіс "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення". 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


Бібліотеки запрошують на побачення - 2015!!!!

Співробітники відділу документів іноземними мовами традиційно прийняли участь у щорічному заході Дніпропетровської бібліотечної асоціації (ДБА) «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». У цьому році відділ презентував інтерактивну гру «подорож країнами Європи», вікторину «Згадаємо дитинство» (вірші, що відомі з дитинства треба було впізнати з білоруської, польської, іспанської та інших мов), провідний бібліотекар Марина Селіверстова розповсюджувала рекламні листівки з інформацією про відділ, пересуваючись парком на велосипеді. Переможці гри та вікторини одержували корисні призи-сюрпризи.


фото  фото

 12 Вересня 


Зустріч з городянами

З нагоди святкування Дня міста співробітники  інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку долучилися до проведення традиційного бібліотечного бенефісу-презентації «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» в парку ім.Лазаря Глоби. Для дорослих відвідувачів стенду вони підготували і розгорнули фото-вікторину «Американські знаменитості на велосипедах». На фото були Президент США Барак Обама, колишній губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварцнегер, популярні актори Бред Піт, Леонардо Ді Каприо, Анджеліна Джолі. Сподіваємося такі життєві приклади дуже дієві, щоб самому обрати здорове життя і регулярні велосипедні тренування. А якщо маєш здоровий дух у здоровому тілі, то й англійську мову можна вивчити скоріше!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 12 Вересня 


Іспанська спадщина

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яка була знайомству з культурними традиціями іспаномовного населення США.
Разом з модератором Тамарою Гаврилюк члени клубу зосередилися на обговоренні традицій мексиканської кухні.
Текс-Мекс (від техасець і мексиканець) – термін, що описує поєднання американської та мексиканської кухні, яка є найпопулярнішою у штаті Техас.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 12 Вересня 


Абонемент у позитиві

З нагоди святкування Дня міста відділ абонемента долучився до проведення традиційного бібліотечного бенефісу-презентації «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» з власною програмою здорового способу життя.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


З Днем народження, рідне місто!

Патентно-технічний відділ брав участь у презентації – бенефіс «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» присвячену до Дня міста. Співробітники відділу запрошували жителів та гостей міста на книжковий ярмарок українських страв «Смачно, просто, апетитно». Література з фонду патентно-технічного відділу знайомила мешканців міста з рецептами приготування української їжі.


фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


 Музика назавжди!

 Співробітники відділу брали участь у загальнобібліотечному святі:  «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» гаслом якого цього року було: «Бібліотеки за здоровий спосіб життя». Відділом мистецтв створено інсталяцію «Від грамофона до МР3», де було представлено звуковідтворюючу апаратуру з позаминулого до сучасних часів. Родзинка експозиції – старовинний грамофон, патефон, «вертушка» - програвач платівок, бобінний і касетний магнітофони, сучасний музичний центр, МР3-плейер. Зацікавлені також побачили старовинні і вінілові платівки, бобіни плівок, аудіокасети, CD-диски, флешки. Частина експонатів з фонду відділу мистецтв, частина - з приватних колекцій наших користувачів, яким ми особливо вдячні. Поряд с технікою розмістились книги про музичну культуру, ноти, аудідокументи. Бажаючим пропонували брати участь у вікторині «Візьми музику у друзі», переможці отримали «солодкі» призи і інформаційну листівку-рекламку «Музична art-терапія». Усім  ми намагались донести головну думку: що музика надихає, музика лікує душу. Інсталяція нікого не залишила байдужим: усі зупинялись, запитували, розповідали дітям, фотографувались, дякували.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото    фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Вересня 


У гармонії з собою

Стала гарною традицією участь ВНІіБ у щорічному заході Дніпропетровської бібліотечної асоціації (ДБА) «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». У цьому році відділ презентував пізнавальний калейдоскоп «Гармонія тіла і духу».
Спільне гасло «Бібліотека – це здоров’я для душі та тіла» дало підставу для створення невеличкої спортивної інсталяції (м’яч, скакалка, тенісні ракетки) та  проведення змагань з бігу на швидкість, зі стрибків на скакалці, гри у класик, у м’яч. Серед мешканців міста поширювався роздатковий матеріал про види спорту  та їх позитивні сторони, а ще – адреси безкоштовних спортивних  секцій міста.
 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 12 Вересня 


«Квіткова феєрія»

Співробітники відділу читальних залів прийняли активну участь у презентації–бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення», присвяченому Дню міста.  Арт майстерню «Квіткова феєрія» мали змогу відвідати гості свята. Використовуючи усі барви веселки, неймовірні за своєю красою квіти з серветок, зроблені своїми руками, створювали святковий настрій, давали корисний навик та віру у мирне майбутнє. Більшість дітей та батьків робили квіти з серветок патріотичних кольорів: жовто–блакитних. Також була представлена ілюстративно– документальна виставка репродукцій картин і робіт, в яких присутні квіткові композиції. «Квіткова феєрія» вийшла дійсно феєричною, радісною і дуже позитивною!

фото1  фото2  фото3


 14 Вересня 


 «Плекаємо патріотів»

Продовжуючи програму «Плекаємо патріотів», працівники відділу читальних залів провели вчителів російської мови Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти літературно-туристичними маршрутами проекту «Відкриваємо Україну разом із відомими та успішними!». Інформаційно-просвітницький проект розповідає про відомих і успішних українців та супроводжується коментарями-«зупинками» в місцях, пов’язаних із їхніми біографіями. Україна в проекті постає як держава великої культури, маршрути якої сповнені історичної краси, духовного та змістовного наповнення.


 
Повнiше
 
фото1


 15 Вересня 


«Екологічнаосвіта – це важливо. День народження Грінпіс (Greenpeace)»

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» в межах проекту партнерства з КЗК «ЗОШ № 141» завітала група шестикласників. Зустріч була присвячена знайомству зі світовою громадською екологічною організацією «Грінпіс», що саме 15 вересня святкує свій День народження.
Школярі переглянули англомовне відео про історію створення організації і найбільш відомі мирні акції, яке підготувала керівник центру Світлана Усенко. Діти дізналися багато нових екологічних фактів і термінів. Діяльність Грінпіс спрямована на захист природних ресурсів, за енергозбереження та альтернативну енергетику, проти ввезення на територію України шкідливих речовин. Далі школярі відповідали на питання, що повстали перед ними підчас перегляду відео і фото. Діти розповідали що вони роблять особисто для збереження природи, дізналися що можна ще робити вдома разом з батьками задля цього.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Вересня 


 Твій голос – твій вибір

15 вересня, провідний бібліотекар соціокультурного сектору ВНІБ Сохромова Катерина та бібліотекар відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів Неділько Маріанна взяли участь у тренінгу «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям», що відбувся у м. Київ за підтримки програми «Бібліоміст», IREX/Україна та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Вересня 


Матусі у бібліотеці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася цікава зустріч, що є початком нового освітнього проекту «Мамочки вивчають англійську». Давній друг центру Ганна Максюта, дворазова учасниця програми «Work & Travel», презентувала своїм подругам бібліотечний центр. Співробітники бібліотеки познайомили користувачів бібліотеки  з ресурсами, що стануть у нагоді для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови. Це книжкова колекція, довідники, енциклопедії, сучасні підручники з Американської англійської мови, комп’ютерна програма «Розета Стоун» /тренажер, колекція англомовних кращих голлівудських фільмів.


фото  фото  фото


 15 Вересня 


Шануємо українське

 У межах проекту «Плекаємо патріотів», спрямованого на забезпечення інформаційної підтримки освітян з питань  поліпшення   національно-патріотичного виховання дітей та молоді, головний бібліограф  ВНІБ ознайомив педагогів з можливостями бібліотеки стосовно заявленої тематики. Було презентовано нове інформаційне видання «Плекаємо патріотів: свята і дати українського народу 2016», яке містить перелік дат, які відзначаються в Україні та сприяють формуванню у молоді любові та  шанування національних традицій.

Фото1  Фото2


 16 Вересня 


Прикрі помилки

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською кримінальний  трилер «Перелам» (англ. «Fracture», 2007).
Асистент окружного прокурора виявляється втягнутим у хитромудру гру в «кішки-мишки» людиною, яка намагалася вбити свою дружину, але уникнула тюремного ув'язнення завдяки безглуздій бюрократичній помилці.

фото  фото  фото  фото  фото


 16 Вересня 


 «Цілющі джерела нашого краю»

Дніпропетровщина зберегла в собі стільки історичних та природних визначних пам’яток, що і тижня не вистачить, щоб побачити усе. Тут збереглися пам’ ятники українського козацтва, 5 січей (з 7 відомих історії), водопади, каньйони, церкви і садиби. Саме про ці дивовижні місця розповіла на тематичній зустрічі «Цілющі джерела нашого краю» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія»).

фото1  фото2  фото3


 16 Вересня 


Давайте познайомимося… 

 Коли до бібліотеки приходить молодь – це дуже надихає. Бо є що показати, та є чим пишатися. Фахівці відділу провели інформаційну годину для учнів першого курсу  Дніпропетровського центру професійної освіти. Під час екскурсії  присутні  мали  змогу познайомилися з роботою  відділів обслуговування та отримали багато корисної інформації. На завершення відбулася цікава книжкова фотосесія.

Фото1  Фото2  Фото3


 17 Вересня 


   Мешканцям міста про мистецтво кіно

  У рамках проекту «Бібліотечна альтанка» відділ документів з питань мистецтв запропонував користувачам бібліотеки та мешканцям міста знайомство з цікавою книжково-ілюстративною виставкою «Магія  кіно»,  на якій були представлені  унікальні енциклопедії і довідники, книги про кіномистецтво України, збірки відеофільмів класичного вітчизняного репертуару, газетно-журнальні публікації про відомих акторів. Окрема сторінка була присвячена 50-річному  ювілею виходу на екрани легендарної стрічки «Тіні забутих предків». Прихильників кіно чекала  фотовиставка - вікторина «Впізнай екранного героя» .
 


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 17 Вересня 


Краєзнавці досліджують Боплана

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: "Боплан та Україна". Про дослідження французського історика доповідала док.іст.наук Ганна Швидько.

фото  фото  фото  фото  фото


 17 Вересня 


Демократичний вибір України

З нагоди Міжнародного дня демократії, у межах соціокультурного проекту «Правова культура – основа формування громадянської позиції», для  учнів 7 класу КЗО СЗШ №82 пройшла правова студія. Бібліотекарі та члени координаційної  Ради молодих юристів презентували змістовну  презентацію щодо  загальних  демократичних принципів та людських цінностей. Під час неформального спілкування школярі погодилися з думкою про те, що  для України демократія зараз означає не тільки заможність, але, насамперед, незалежність.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 18 Вересня 


Інформаційний майстер клас

У Регіональному Тренінговому Центрі для завідуючих сільськими бібліотеками ЦБС області  завідуючою сектором соціокультурних проектів та зовнішніх зв’язків  ВНіБ було проведено міні майстер клас.
Колеги з області отримали інформацію про роботу сайту ДОУНБ, його актуальні розділи, найвідвідуваніші сторінки, та можливість отримання 100% достовірної інформації. Завідуючі познайомились із офіційними сторінками бібліотеки у соціальних мережах, а ті, хто веде активне соціальне життя , вподобали сторінку, зайшовши на особисту сторінку. І нині  у їх стрічці будуть відображатися новини бібліотеки, і вони  завжди будуть  у курсі всіх актуальних заходів і цікавинок ДОУНБ.

фото  фото  фото

 18 Вересня 


Працюємо на загальну справу

 На базі відділу відбулася зустріч із завідуючими сільськими  бібліотеками ЦБС області, яка проходила у межах обласних курсів підвищення кваліфікації. Було озвучено пріоритетні напрямки роботи відділу та акцентовано увагу на проектну та видавничу діяльність. Фахівці відділу поділилися з присутніми власним доробком і тим, як це можливо використовувати  у їх професійній діяльності.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 З 18 по 31 Вересня У відділі періодики організовано виставку циклу Літературний календар - "Резонансне слово Оксани Забужко" - до 55-річчя від дня народження української поетеси, письменниці .

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 19 Вересня 


Відображення сенсу буття та духовних пошуків

У відділі абонемента була презентована добірка літературних видань до 55-річного ювілею української поетеси Оксани Стефанівни Забужко під назвою «Дзеркала О. Забужко».


фото

 19 Вересня 


Святковий настрій

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася традиційна зустріч англомовного клубу «Добра розмова». Наш австралійський гість пан Ерік також приєднався до клубної зустрічі.
На початку обговорили святкування Дня міста Дніпропетровська: хто і як святкував, що цікавого бачив. Члени клубу розповідали про заходи, які вони відвідали і свої враження від цих заходів. Рок-музикант Сашко запропонував переглянути уривок свого виступу на святковому майданчику біля Дніпра.
Член клубу Ольга Гончарук запропонувала присутнім інформаційне повідомлення про нові ІТ-гаджети. Вона підготувала невелике яскраве слайд-шоу та поінформувала групу про пристрої, що нещодавно з'явилися на ринку.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Вересня 


Вчитись, дивитись та дивуватись

У відділі абонементу відбулися заняття для бібліотекарів з районів, які підвищують свою професійну майстерність в межах курсів підвищення кваліфікації.

 
Повнiше
 
фото  фото    фото  фото  фото  фото

 22 Вересня 


 «Читай – формат не має значення»

Хтось не розуміє людей, які читають книги, хтось – тих, хто їх не читає. Але вміє читати не той, хто засвоїв усі літери в букварі, а той, хто робить це кожного дня, не дивлячись на обставини. Одні залишаються вірні паперовій сторінці як класичній формі, а когось полонили новітні цифрові технології. Щоб показати різноманіття можливостей фонду бібліотеки у відділі читальних залів до Всеукраїнського Дня бібліотек відкрита ілюстративно-документальна виставка «Читай – формат не має значення». Усі бажаючі мають можливість ознайомитись з класикою літератури представленої як на паперових так і на електронних носіях. Для користувачів наша бібліотека пропонує можливості  різноформатної передачі інформації для забезпечення  літературою усіх груп читачів.

фото1  фото2  фото3  фото4


 22 Вересня 


До уваги майбутніх перекладачів

У відділі документів іноземними мовами пройшов бібліотечний урок для студентів 2 курсу НМетАУ. Метою заходу було знайомство з бібліотекою, її історією та правилами користування.
Студенти з увагою прослухали інформацію про історію бібліотеки, правила користування і структурні підрозділи бібліотеки. Більш детальнішу інформацію вони отримали про відділ документів іноземними мовами, про книги і матеріали, які можна знайти в відділі. Зважаючи на те, що це була група майбутніх перекладачів, їм було запропоновано переглянути виставку «Професія-перекладач», зроблено перегляд книг та періодичних видань з теми та проведена гра «Знайомі незнайомці» про запозичення з німецької та французької мови.


фото  фото  фото


 22 Вересня 


Ми – за здоровий спосіб життя!

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітала група студентів-першокурсників Дніпропетровської Національної металургійної академії України (НМетАУ) спеціальність «Технічний переклад». Для них відбулася презентація корисних бібліотечних ресурсів для навчання та безкоштовних ресурсів для покращення рівня знання англійської самостійно. Студенти оглянули технічне обладнання, колекції відділу документів іноземними мовами і центру «Вікно в Америку», виставку «Будь активним! Будь туристом!».
Студенти дізналися про можливість користуватися електронною бібліотекою eLibrary USA для підготовки наукових робіт, переглядати англомовні фільми (групою та індивідуально), спілкуватися з носіями мови у клубі «Добра розмова» / Gabfest. Молодь переглянула рекламний трейлер про можливості бібліотеки і отримала рекламні матеріали.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 22 Вересня 


Віртуальна краєзнавча подорож

Випускники 11 класу занурились в історію Дніпропетровська, та слухали легенди, якими оповите їх рідне місто. 
Учні 11 класу СШ №20 мали нагоду здійснити віртуальну подорож романтичними містами Дніпропетровська, яка проводилась в рамках проекту "Інтерактивний краєзнавчий туризм"

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Вересня 


Зустрічаємо майбутніх бібліотекарів
 
До бібліотеки на День Першокурсника завітали студенти Дніпропетровського коледжу культури. Фахівці відділу із задоволенням  розповіли молоді про провідну книгозбірню регіону та познайомили з використанням сучасних інформаційних технологій у бібліотечній роботі. Студенти відвідали спеціалізовані відділи та зробили спільне фото на пам'ять.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5


 23 Вересня 


«На що ти готовий заради другого шансу»?

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Соляріc» (англ. «Solaris», 2002).
Цей фільм – фантастична драма режисера Стівена Содерберга за однойменним романом польського письменника Станіслава Лема. Після перегляду відбулося обговорення фільму.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 24 Вересня 


День європейських мов

Співробітники відділу документів іноземними мовами прийняли участь у роботі «Бібліотечної альтанки». Співробітники відділу представили до уваги городян цикл заходів «Різномаїття мов». 
У програмі були:
- Виставка-презентація самовчителів, підручників, словників із фонду відділу документів іноземними мовами;
- Інтерактивні конкурси та інтелектуальні ігри «Впізнай мову»;
- Конкурс малюнків на асфальті «Прапори країн світу»;
- до Дня європейських мов.
Метою заходу було нагадати городянам про свято - День європейських мов, який відзначається 26 вересня.

фото  фото  фото


 24 Вересня 


Розширюємо межі знань

Завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Тетяна, за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програми «Бібліоміст», брала участь у семінарі для представників бібліотек України «Енергоефективність та використання альтернативної енергії у громадських будівлях», який відбувся 24, 25 вересня у м. Київ. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Вересня 


Прес-конференція в обласній адміністрації


Завідуюча сектором соціокультурних проектів та зовнішніх зв'язків ВНіБ Богомазова Анна взяла участь у прес-конференції для журналістів, яка проходила у прес-центрі Дніпропетровської обласної адміністрації з нагоди святкування Дня туризму. Серед виступаючих також була присутня Світлічна Світлана, заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, аналітик з туризму Торшин Віталій та Прудников Михайло, директор музею ретроавтомобілів. Кожен з доповідаючів розповів про заходи, які будуть проходити в цей день та запрошували городян та гостей міста приєднатися до святкування

фото  фото

 24 Вересня 


Вивчаємо англійську мову весело

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» в межах проекту партнерства з КЗК «ЗОШ № 141» завітала група п’ятикласників.
Школярі переглянули англомовне відео про правила поведінки у бібліотеці. Керівник центру Світлана Усенко представила гостям основні бібліотечні терміни. Діти розширили свій словниковий запас і дізналися трохи нових фактів про бібліотечне життя.
На кінець зустрічі діти разом відео-вчителями співали і рухалися під пісню «Shark song».


фото  фото  фото  фото  фото


 24 Вересня 


    Дні Литви в бібліотеці

  Відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене ювілею видатного литовського художника, композитора, поета Микалоюса Чюрльоніса. У програмі: лекція «Творчий шлях художника», яку підготувала відомий мистецтвознавець, заслужений діяч культури України Л. Тверська, екскурсія за виставкою репродукцій картин М.Чюрльоніса, яку люб’язно надала нам громадська програма Дні Культури Світу, музична мозаїка за творами композитора, книжково-ілюстративна виставка «Художній світ Микалоюса Чюрльоніса». У засіданні брали участь представники Литовського культурно-просвітницького центру «Гінтарас».
 


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 24 Вересня 


Крокуємо до Європи

До відділу документів іноземними мовами завітали школярі 5-го класу СЗОШ № 141 для участі у заходах до Дня європейських мов.
Метою заходу було ознайомити школярів з історією свята День європейських мов, навчити привітаннями різними мовами. Дітям була показана презентація «Країни Європи», потім вони вчилися привітанням 16 мовами країн Європи. Учні подивилися мультики англійською мовою, а потім малювали прапорці крейдою на асфальті біля "Бібліотечної альтанки".

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 24 Вересня 


Старт нового проекту

Перший захід проекту «Правові знання для всіх і кожного» стартував у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Під час години спілкування з вчителями історії  та  правознавства головний бібліограф відділу ознайомив освітян з інформаційними та правовими можливостями ДОУНБ. Запрошений політолог Сергій Анатолійович Федько прочитав лекцію за темою  «Зміни виборчої системи в контексті реформування виборного законодавства України».

Фото1  Фото2  Фото3


 26 Вересня 


До Всесвітнього Дня туризму. Будь активним! Подорожуй!

Надзвичайно приємною і достатньо легкою для обговорення була тема чергової зустрічі в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». До Всесвітнього дня туризму ми обговорювали позитивний і негативний впливи туризму на суспільство. Ми відвідали офіційний сайт ООН і дізналися про девіз цьогорічного свята «Один мільярд туристів . Один мільярд можливостей».
Гостями клубу були наші іноземні друзі пан Ерік і пан Джейсон. Члени клубу мали завдання порекомендувати туристичні маршрути Україною і пояснити, чому це місце є унікальним.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 26 Вересня 


Англомовний клуб для підлітків поновив свої зустрічі

На майданчику інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» відновилися заняття англійською мовою для підлітків. Волонтер і наш друг Ганна Акастєлова модерувала зустріч. Настільна гра «Табу» допомогла активувати словниковий запас клубників після довгої літньої перерви.
Члени клубу обмінялися враженнями від літніх подорожей.  Волонтер з США пан Джейсон приєднався до розмови. Він розповів про свою подорож до Польщі.

фото  фото  фото  фото


 27 Вересня 


 Я твоє крило, а ти моє крило…

Закохані пари Дніпропетровщини взяли участь у захоплюючій велоподорожі «Місто єднає серця», що проходила у Всесвітній День туризму на Центральній набережній міста. Що може бути краще у гарний вихідний день, як не подорож з коханою людиною по романтичним куточкам рідного міста?! Тепле осіннє сонечко, гарний настрій, позитивна молодь та двуколесний транспорт – складові вдало проведеного заходу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 27 Вересня 


"Місто єднає серця"

Співробітники ДОУНБ активно готувалися і гарно відсвяткували Всесвітній день туризму разом з дніпропетровцями.
У парку ім.Шевченка - у краєзнавчу подорож запрошували, пропонували отримати солодкий приз за читання віршів про Дніпропетровськ, гарну музику послухати.
Набережною - мчала романтична велоподорож "Місто єднає серця".
Ми обираємо здоровий спосіб життя з книгою!

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Вересня 


Співробітники ДОУНБ взяли активну участь у проведенні  Всесвітнього дня туризму 27 вересня 2015 року в парку ім. Т. Шевченка. Дніпропетровців  запрошували до краєзнавчої літературної подорожі  нашим містом за допомогою виставки «Місто над  Дніпром». Біля виставки проводилась краєзнавча вікторина «Мандрівка машиною часу»! Жителям та гостям свята пропонувалось відгадати назву вулиці або будинку, зображених на старовинних листівках. За вірні відповіді переможці отримували в подарунок фотокопії листівок. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 27 Вересня 


Н. М. Тітова, директор КЗК «ДОУНБ» взяла участь у  стратегічній  сесії  розвитку Дніпропетровської області. Організатор – Громадянська Платформа «Нова країна». Місце проведення – культурно-діловий центр Менора, м. Дніпропетрвськ.

 28 Вересня 


З повагою до бібліотечної праці

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, бібліотечні працівники Дніпропетровщини зібралися разом за круглим столом у приміщенні Обласної Ради. Голова обласної ради, Удод Є.Г., привітав усіх із професійним святом та побажав наснаги, здобутків і гарного настрою. Директор ДОУНБ, Тітова Н. М., під час свого виступу, розповіла про діяльність та досягнення бібліотек Дніпропетровської області і привітала колег з наступаючим святом. Круглий стіл за участю провідних бібліотечних закладів обласного підпорядкування обговорював нагальні питання, які потребують скорішого вирішення. Найкращі фахівці бібліотечної справи отримали подяки і квіти. Завершилась зустріч музичним подарунком за участю студентів Дніпропетровської консерваторії.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Вересня 


Усі дороги ведуть до бібліотеки

 Саме під таким гаслом пройшов інформаційно-пізнавальний захід для першокурсників Політехнічного коледжу. Молодь прослухала змістовні консультації та інформаційні довідки, а під час екскурсії отримала багато корисної інформації.

Фото1  Фото2  Фото3


 29 Вересня 


Привітання друзів

Напередодні Дня українських бібліотек співробітників іноземного відділу і центру «Вікно в Америку» привітали партнери – вчителі і учні КЗК ЗОШ №141. Бібліотекарі отримали вдячність за всі проведені просвітницькі заходи в межах проекту співпраці, музичний і солодкий подарунки. З новими силами плануємо і готуємо наступні тематичні зустрічі з допитливою молоддю.


фото  фото  фото  фото  фото


 29 Вересня 


  Арт-година для освітян

У межах бібліотечної програми «Плекаємо патріотів» провідним бібліотекарем відділу Тетяною Зайцевою для групи викладачів загальноосвітніх шкіл області підготовлено art-годину «Петриківський розпис – візитна картка України».

 


 29 Вересня 


 «Стерновий театру світової слави»

На нашій рідній землі народилося багато легендарних особистостей, які є національною гордістю нашої держави. Марко Кропивницький - один із них. Мультимедійна презентація «Стерновий театру світової слави», присвячена засновнику українського професійного театру кінця ХIХ - початку ХХ століття, була продемонстрована студентам ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 30 Вересня 


На честь Всеукраїнського дня бібліотек у відділі читальних залів традиційно пройшли різноманітні святкові заходи, в яких приймали участь читачі та гості нашої бібліотеки. Для студентів Дніпропетровського політехнічного коледжу співробітники відділу презентували навчально–пізнавальну виставку «Читай – формат не має значення», яка знайомить з документами на паперових та цифрових носіях. Святкова квіткова феєрія «Як квітка тягнеться до сонця, так і людина тягнеться до знань» була представлена майстер-класом по виготовленню квітів з серветок. А ввечері привітав усіх зі святом бард і композитор Олег Мелещук. Концертну програму він відкрив новою піснею на слова Олександра Дьоміна «Я шествую в библиотеку…». Багато теплих слів і побажань лунало у цей день, усі поздоровляли один одного зі святом, бо День бібліотек - це свято не тільки бібліотекарів, але й усіх користувачів!
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 30 Вересня 


Абонемент позитиву
Користувачі відділу абонемента стали учасниками бібліотечного свята – Всеукраїнського дня бібліотек. Літературна естафета - читання віршів про бібліотеку, солодкі призи з афористичними висловами, цікава книжкова виставка під парасолькою, бібліотекарські компліменти та пільговий запис до бібліотеки справив не аби яке враження і на дітей і на людей літнього віку.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 30 Вересня 


Бібліотечний вулик

 Останнього вересневого дня бібліотека гула, наче вулик. Було гамірно, цікаво та позитивно. За доброю традицією у гості завитала молодь межрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Вони із задоволенням долучилися до бібліотечної інформіни, яку підготували фахівці відділу та отримали святкові читацькі квитки. Захід завершився спільним  фото на згадку.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 30 Вересня 


«Згадаймо дитинство»

Відділ документів іноземними мовами відвідали студенти 3 курсу гуманітарного факультету НМетАУ. Студенти були ознайомленими з правилами користування бібліотекою, для них було проведено огляд книг та періодичних видань до Дня перекладача, вони ознайомилися з виставкою документів з теми, переглянули літературу у відкритому доступі та прийняли участь у вікторині-презентації «Згадаймо дитинство», в якій вгадували дитячі вірші у перекладі на іноземні мови.
фото  фото  фото  фото


 30 Вересня 


Поздоровлення від шанувальників праці бібліотекарів

Школярі 7-го класу школи-партнерки № 141 поздоровили співробітників відділу документів іноземними мовами та інформаційного центру «Вікно в Америку» із професійним святом – Днем українських бібліотек. Вони прочитали вірші, хлопець-гітарист виконав красиву мелодію до відомої пісні, подарували квіти та подякували бібліотекарів за працю.
фото  фото  фото


 30 Вересня 


ДНК читання
 
Тема читання завжди актуальна. Незважаючі на наявність безлічі інших джерел інформації, саме книги досі є головним фундаментом нашого життя, що дає нам чіткі поняття про те, що таке добро чи зло, і взагалі уявлення про життя. До професійного бібліотечного свята у відділі було представлено нову книжкову інсталяцію «Вони люблять читати, а Ви?».  У цій композиції книжки імітуючи  ДНК людини, ніби утворюють ДНК читання, між якими знаходяться маленькі фігурки людей різних професій - вчитель, лікар, будівельник, перукар,  поштар, офіціант та менеджер.  Інсталяція  фактично запитує оточуючих чи люблять вони читати  взагалі. Бо читання – це сьогодні основний  спосіб отримання інформації і про це варто пам’ятати.

Фото1


 30 Вересня 


Відбулось «СВЯТО ЧИТАННЯ», присвячене Всеукраїнському дню бібліотек. Для всіх, хто отримує задоволення від читання, очікує захоплюючі подорожі сторінками найкращих книг, любить літературні квести, очікує зустрічі з вченими-винахідниками і краєзнавцями, обожнює вікторини і конкурси, а також екскурсії та віртуальні подорожі - була запропонована пізнавальна,  яскрава, весела, цікава прогрома.
 
Повнiше
 

 30 Вересня 


Життєві колізії на екрані

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити американську комедійну драму «Мелінда і Мелінда» (англ. «Melinda and Melinda», 2004).
Автор сценарію і режисер фільму відомий Вуді Аллен. Дія фільму відбувається на Манхеттені, долі герої переплітаються у двох  сюжетних лініях; одній комічній другій  трагічній.


фото  фото  фото  фото


 30 Вересня 


Привітання від профкому

Цього року, привітання профспілкового комітету КЗК «ДОУНБ» своїх колег з Всеукраїнським днем бібліотек було нестандартним і креативним. З поза ранку, члени профспілкового комітету зустрічали бібліотекарів приємними побажаннями, квітами і солодким подарунком. 

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


 Вітаємо з нагородою!

Колектив бібліотеки щиро вітає директора з отриманням почесної відзнаки Української бібліотечної асоціації у 2015 році «За відданість бібліотечній справі». Всі наші поздоровлення і побажання сповнені глибокої поваги і щирої вдячності Вам, шановна Надіє Миколаївно, за професійність у роботі і відданість бібліотечній справі, доброзичливість і делікатність.
Дякуємо Вам за людяність, простоту, творче натхнення і професійну невтомність. Нехай наступний етап у Вашому житті буде ще більш плідним і професійно успішним, подарує відчуття оновлення, оптимізму і впевненості. Хай доля завжди і всюди буде щедрою для Вас, наповнює життя любов’ю рідних, вірністю друзів, підтримкою колег. А праця, в яку Ви вкладаєте свою душу і надалі дарує визнання і повагу людей!

фото

 30 Вересня 


Святкова подорож  

У святковий день, молодь Дніпропетровського коледжу культури і мистецтва та політехнічного коледжу завітала у Регіональний тренінгів центр, де проходила віртуальна подорож улюбленим містом. Фахівці соціокультурного сектору підготували яскраве слайд-шоу «Дніпропетровськ романтичний» про найцікавіші куточки міста, які припали до душі всім закоханим та мрійливим.

фото  фото  фото  фото

 30 Вересня 


 
Святкуємо разом! 
В патентно-технічному відділі було багатолюдно. Співробітники відділу приймали вітання зі Всеукраїнським Днем бібліотек від читачів, друзів, партнерів по роботі. На святі лунали пісні, вірші присвячені жінкам- бібліотекарям. 

фото  фото  фото

 30 Вересня 


 Святкували - працювали

Цьогорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек мало дуже насичену та різноманітну програму. Так, представники учбових закладів I та II рівня акредитації взяли участь у квест-подорожі «Бібліотечні таємниці». Були організовані особливі екскурсії по приміщенням, куди взагалі читачам нема входу (службові приміщення). Таким чином, молодь змогла відстежити весь той шлях, що проходить книга, коли надходить до бібліотеки. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека