Протягом мiсяця 


Виставка плакатів у бібліотеці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на спеціальному новому обладнанні продовжила експонуватися виставка плакатів «Музика для сцени і театру», які подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Яскраві зображення відтворюють  історію становлення музичної культури США, текстові довідки знайомлять з представниками різних музичних жанрів: релігійна музика, класична, кантрі, рок, поп, джаз, блюз.

фото


 Протягом мiсяця 


Читання влітку

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжкову виставку «Summer reading».
На ній представлені англомовні книги, що розважать всіх бажаючих покращити знання мови під час відпустки чи канікул.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Український визвольний рух: сторінками історії (До Дня Незалежности України).

фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Довгий шлях до Незалежності

У відділі документів іноземними мовами розгорнуто книжково-ілюстративну виставку "Довгий шлях до Незалежності". «Наукову» частину виставки складають книги з історії України, починаючи з «Опису України» Гійома де Боплана, видань української діаспори в Канаді, до праць відомих українських авторів. Мальовничу частину виставки представлено яскравими фотографіями з журналу «Welcome to Ukraine”.
Представлена література привертає увагу відвідувачів своєю яскравістю, пропонує ще раз перегорнути сторінки легендарної історії, згадати видатних особистостей України, оцінити краєвиди України.

фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Неповторна, мальовнича та завжди святкова Україна

У відділі абонемента увазі своїх відвідувачів співробітники запропонували книжкову виставку під назвою «Квітуй Україно, слався в віках», яку присвятили Дню незалежності України та представили найкращі видання про самобутність традицій, красу природи та культури нашої землі. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В пошуках приємних літературних вражень

У відділі абонемента можна ознайомитись з різноманіттям художніх творів французьких письменників, які визнані корифеями європейської літератури, на виставці під назвою «Майстри французького роману».
 
Повнiше
 
фото  фото

 1 Серпня 


Американець у Трансільванії

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося святкове засідання англомовного клубу «Добра розмова», на якому наш американський приятель містер Раш розповів про свою подорож до Молдавії і Румунії. Члени клубу переглянули чудові фото, затамувавши подих вдивлялися в інтер’єри старовинного замку. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк перекладала складні вислови носія мови, надавала присутнім можливість поставити питання, всі бажаючі потренували навички світської бесіди.

фото  фото  фото  фото  фото


 5 Серпня 


Романтика і гумор

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Одного гарного дня» (Оne Fine Day, 1996), романтичну комедію з видатними акторами у головних ролях.
фото  фото


 5 Серпня 


«Ах, это лето жаркое…»

Незважаючи на літню спеку Олег Мелещук радує своїх прихильників своїм неповторним голосом, композиторським мистецтвом, відкритістю, доброзичливістю. На концерті у виконанні барда звучали пісні на вірші Лариси Третяк, Маргарити Бутеліної, Віктора Начиняного, Івана Шевченка, Володимира Варнавського, Надії Філенко, Миколи Мілоша, Володимира Висоцького.

фото1  фото2


 7 Серпня 


«Вікна в Америку на велосипедах. 4-й етап»

Вдало завершено проект "Вікна на велосипедах / Windows Go Biking у Полтаві.
Представниця ДОУНБ, керівник центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко, не втомлюється популяризувати безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови та інші сучасні послуги обласних бібліотек.

фото  фото  фото  фото


 7 Серпня 


 «Мне счастливую судьбу пророчили…»

Олег Мелещук, як завжди, подарував захоплюючий вечір усім бажаючим поринути в пісенно-музичний вирій концертної програми «Мне счастливую судьбу пророчили…». Усі бажаючі не тільки мали змогу слухати  виконавця, але й декламувати свої вірші і, піддавшись чарівним звукам, танцювали.

фото1  фото2  фото3


 8 Серпня 


Історія козацтва звучить англійською мовою

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яка була присвячена Дню української незалежності, що наближається.
Члени клубу розповідали американському другу Джейсону, який душе любить подорожувати Україною, цікаві факти про історію українського козацтва, про роль козацтва в історії України, про видатних синів-воїнів, що народила ця земля.
Зустріч мала освітній і виховний характер, покращила навички спілкування учасників.


 8 Серпня 


  Навчаємось малювати

У межах проекту «ART-резиденція» пройшов майстер-клас  для художників-початківців від Павла Бондаря. Присутні опановували техніку малюнку портрету.


 10 Серпня 


Тімбілдінг для учасників програми FLEX

До інформаційно-ресурсного центру «вікно в Америку» завітала велика група випускників програми обмінів майбутніх лідерів  FLEX з  Дніпропетровської та Запорізької областей разом і своїм координатором студенткою ДНУ Ольгою Чичикало. Програма, що нещодавно відмітила своє 20-ліття, користується популярністю в багатьох країнах світу серед старшокласників, які хочуть провести один навчальний рік в США.
Випускники програми FLEX зустрілися, щоб поділитися досвідом про своє життя в США, обмінятися ідеями, щоб обговорити волонтерські заходи, які можна організувати в школах і вищих навчальних заходах області, щоб подружитися і отримати нових друзів.
До групи приєднався американець-волонтер містер Джейсон. Він радо брав участь в обговореннях і дав корисні поради молоді.
У заході брала участь представниця молодіжної організації AIESEC, яка розповіла про можливості міжнародного туризму і громадської активності для молоді в Україні.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 12 Серпня 


Н. М. Тітова, директор КЗК «ДОУНБ» взяла участь у круглому столі «Нові інформаційні технології в закладах культури Дніпропетровщини».Організатор і місце проведення – Дніпропетровська обласна  адміністрація.

 12 Серпня 


 «Мой ангел, девочка моя»

Захоплюючий вечір, наповнений незабутніми піснями, подарував  своїм прихильникам Олег Мелещук в концертній програмі «Мой ангел, девочка моя». Слухачами щиро були сприйняті у виконанні барда пісні на вірші Лариси Третяк, Маргарити Бутеліної, Віктора Начиняного, Володимира Варнавського, Надії Філенко, Лілії Ленськї. Свої вірші особисто представили дніпропетровські автори Маргарита Бутеліна, Віктор Начиняний та інші.

фото1


 12 Серпня 


Романтичне літо

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською романтичну комедію «Гарна пара» (англ. «Two of a kind», 1982).

фото  фото


 13 Серпня 


Патентно-технічний відділ запрошував мешканців та гостей нашого міста до «Бібліотечної парасольки». До уваги городян співробітники відділу розгорнули книжково-документальну виставку «Книжковий квітник під парасолькою». Література з фонду патентно-технічного відділу знайомила усіх перехожих  з порадами та пропозиціями щодо цілющих та косметологічних властивостей квітів, рецептами страв та напоїв, у яких використовуються квіти; а також продемонструвала як прикрасити квітами своє помешкання та дачну дільницю. Учасники заходу брали участь у різних пізнавальних конкурсах та вікторинах. Бажаючи отримали безкоштовний подарунковий квиток до бібліотеки.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 14 Серпня 


  Легендарна стрічка українського кіно

   До 50 річчя першого показу фільму «Тіні забутих предків» у відділі підготовлено інформаційне досьє за основними етапами створення стрічки та відкритий перегляд літератури. Відвідувачі мали нагоду познайомитись зі сценарієм картини, ілюстрованими книгами, газетно-журнальними публікаціями, присвяченими режисеру Сергію Параджанову, оператору Юрію Іллєнко, виконавцям головних ролей Івану Миколайчуку, Ларисі Кадочниковій та іншим, статтями кінокритиків, відгуками про фільм видатних діячів мистецтва та пересічних громадян. Усі бажаючі могли переглянути картину у нашому кінозалі.


фото  фото  фото  фото  фото

 15 Серпня 


Мистецтво індіанців

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч англомовного клубу «Добра розмова», яка була присвячена вивченню цікавих фактів про фестиваль індіанського мистецтва, який традиційно відбувається у США.
Члени клубу переглядали відео, читали, перекладали, вивчили багато нової корисної лексики.


фото  фото  фото  фото  фото


 17 Серпня 


Нові надходження літератури іноземними мовами

У відділі документів іноземними мовами поновленно виставку нових надходжень. 
До уваги користувачів були представлені  книги - історія походження ісламу, написання іудейської Біблії, посібник з стародавньої мови ацтеків – науатль, підручник з перекладу на китайську мову, біографія Моцарта англійською мовою, книга Річарда Лікі про розкопки в Африці, добірка художніх творів відомих авторів.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 17 по 21 Серпня 


«Україна дивовижна»


Напередодні Дня Незалежності України у відділі читальних залів усі бажаючі мали змогу здійснити відео мандрівки неповторними місцями рідної країни: Запорізькою Січчю, Кам’янець-Подільським замком, Києво-Печерською Лаврою, Хотинською фортецею, національним дендрологі́чним парком «Софі́ївка» або Софійським собором.

 
Повнiше
 
фото1  фото2  фото3

 18 Серпня 


Плекаємо патріотів!

Вчений секретар Ю. М. Зюлева, в ході серпневої наради керівників методичних центрів та методичних кабінетів відділів освіти, презентувала програму проекту "Плекаємо патріотів", створену для інформаційної підтримки організації роботи вчителів із питань поліпшення національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
фото 1  фото 2  фото 3


 18 Серпня 


"Допомога в біді" - до Всесвітнього Дня гуманітарної допомоги.

У відділі періодики організована документально-ілюстративна виставка "Допомога в біді".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 З 18 по 31 Серпня 


«Моя свята і рідна Україна»
 
До Дня незалежності України відкрито ілюстративно-документальну виставку «Моя свята і рідна Україна». Документи виставки представляють нашу Батьківщину як туристичну, духовну та мальовничу державу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 19 Серпня 


Чи добре бути зухвалим?

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Одинадцять друзів Оушена» (англ. «Ocean's Eleven», 2001).
Цей фільм – американський кримінальний трилер режисера Стівена Содерберґа з чудовим зірковим ансамблем акторів. Глядачі дивляться і вивчають сучасну англійську вимову і американський сленг.

фото  фото  фото  фото  фото


 20 Серпня 


  Зустріч з музикою

  У межах проекту «Бібліотечна альтанка» співробітники відділу познайомили  користувачів та мешканців міста з книжково-ілюстративною виставкою «Музика – поезія душі»,  на якій були представлені твори про музику, класичну, та сучасну; нотні збірки різних музичних жанрів; музика на електронних носіях. Усім бажаючим та зацікавленим  пропонували участь у вікторині «Візьми музику у друзі». Переможцям дістались «солодкі» призи. Під час заходу звучали музичні твори сучасних вітчизняних авторів та виконавців.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 20 Серпня 


У відділі періодики розгорнуто виставку «Молитва за Україну», присвячену 24-й річниці Незалежності України. 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото


 22 Серпня 


Весільні традиції в Україні і США

Президент англомовного клубу «Добра розмова» Лариса Карноза підготувала і провела в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» навчальне заняття по темі «Весільні традиції в Україні і США».
Зустріч була культурологічною і навчальною одночасно, кожний присутній збагатив свою лексику, активізував мовні навички, отримав задоволення і гарний настрій від цікавої теми.

  фото  фото  фото


 З 25 по 29 Серпня 


«Творчий простір» / Makerspace у бібліотеці

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко брала участь у семінарі «Американські центри в Україні: креативні програми, нові технології, ефективний менеджмент» що відбувся за підтримки Посольства США в Україні у м. Київ.
Вона знайомилася з діяльністю, креативними програми та інноваційній ними технологіями Американського Дому, Національної бібліотеки для дітей, бібліотеки Гете-інституту та Американської бібліотеки Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Світлана Усенко звітувала перед колегами про реалізований в ДОУНБ інноваційний проект «Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську», яким було охоплено більше ніж 1000 учнів, студентів і відвідувачів бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 26 Серпня 


Корисно і покращує настрій 

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Правда про кішок і собак» (англ. «The Truth about Cats & Dogs», 1996), сімейну комедію з видатними акторами у головних ролях. 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 29 Серпня 


Символи української Незалежності

Зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена 24-річниці Незалежності України.
Волонтери клубу американець містер Джейсон, австралійці Ерік і Ірина прийшли привітати членів Клубу зі святом. Присутність гостей дозволила членам клубу продемонструвати свої знання з історії України, патріотичних символів і пояснити їх іноземцям. Група обговорила основні атрибути держави: герб, державний прапор і гімн. Кожен атрибут був проілюстрований відповідним відео або зображенням. Деякі артефакти українського декоративного мистецтва прикрашали кімнату, були відправною крапкою для розмови про народне мистецтво. Також було обговорені сучасні традиції святкування Дня Незалежності.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 31 Серпня 


   З нагоди Дня знань у відділі періодики було розгорнуто виставку-перегляд періодичних видань «Сонячна країна знань».
На виставці можна ознайомитися з новими виданнями за різноманітною педагогічно-виховною тематикою, зокрема методичними матеріалами, присвяченими громадянсько-патріотичному вихованню молоді.
фото1

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека