Протягом мiсяця 


Виставка плакатів у бібліотеці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на спеціальному новому обладнанні продовжила експонуватися виставка плакатів «Музика для сцени і театру», які подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Яскраві зображення відтворюють  історію становлення музичної культури США, текстові довідки знайомлять з представниками різних музичних жанрів: релігійна музика, класична, кантрі, рок, поп, джаз, блюз.

фото


 Протягом мiсяця 


Поруч зі світовою громадськістю

Сучасна епоха - це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, гігантського збільшення її активної творчої діяльності, демографічного вибуху - неконтрольованого зростання населення Землі, кількість якого перевищила критичну межу. Тому надзвичайно загострились багато проблем, а серед них одна з головних - проблема взаємозв'язку суспільства і природи, людини і навколишнього середовища. Відвідувачі патентно-технічного відділу протягом місяця знайомились з виставкою яка була присвячена до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища «Чиста вулиця – чиста Планета». Кожен отримав необхідну екологічну інформацію та розширив свої знання з охорони навколишнього середовища.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


«Ціна думки – інтелектуальний потенціал»
Всі відвідувачі патентно-технічного відділу отримали знання з питань інтелектуального капіталу та глибше усвідомили поняття та механізм його функціонування з виставки «Ціна думки – інтелектуальний потенціал».

фото


 Протягом мiсяця 


  Подорожуй Україною!

   З початком літа і туристичного сезону майже кожен переймається питаннями: як відпочити, куди поїхати, що подивитись? Доречною підказкою для відвідувачів став екскурс за кольоровими альбомами і путівниками «Архітектурні шедеври: подорож Україною»,  з яких вони дізнались про історію створення уманського дива – Софіївки, помилувались алеями і будівлями Качанівки, відчули дух лицарства замків і фортець Західної України, колорит містечок Одещини, визначних місць нашого краю – Придніпров’я.


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Мистецтво на усі часи

 Протягом місяця у відділі демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Секрети старих майстрів», присвячена творчості видатних художників часу Відродження Сандро Боттічеллі і Мікеланджело Буонарроті, ювілеї яких згадує цього року увесь світ. На виставці представлені книги про життя видатних художників, мистецькознавчі видання, альбоми репродукцій, фотографій, відеодокументи.


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Літо - це подорожі з фотоапаратом

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку «Мистецтво фотографії».
На ній представлені книги і альбоми, які висвітлюють американський погляд на мистецтво фотографії. Кожний відвідувач може погортати ці книги і оволодіти знаннями, що допоможуть робити кращі фото. Родзинки виставки: яскравий фотоальбом "Америка 24/7" та оригінальні буклети, подарунки американця Яноса Енеїді, що працює в жанрі промислового фото-колажу.


фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Літня книгоманія
В дитячій кімнаті відділу абонемента організовано виставку-валізу «Мандри в літо».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


«Давай пограємо!»
Відділ абонемента запрошує дітей провести літні канікули з Бібліотекою.
В фойє відділу організовано книжкову виставку-гру «Веселка розваг та захоплень», на якій представлені...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 2 Червня 


День права

 З метою підвищення правосвідомості і правової культури молоді в  ЦПІ при ВНІБ у  межах соціокультурного проекту «Правова культура – основа формування громадянської позиції» для учнів Дніпропетровського юридичного ліцею відбувся День права «Жити за законом». Старшокласники  ознайомилися з новинками правової літератури, отримали консультацію щодо користування ІПС «Законодавство» та  дізналися про діяльність Центру правової інформації.

Фото1  Фото2


 2 Червня На майданчику патентно-технічного відділу, у рамках проекту «Екологія», відбулась зустріч екологів у клубі «Еколог». На зустрічі обговорювалась тема «Чиста вулиця - чиста Планета». Жоден відвідувач не залишився байдужим, щоб не висловити свою думку щодо злободенних питань чистоти вулиць нашого рідного міста та кожен запропонував як треба зберігати в охайності свою територію проживання.

 3 Червня 


«Талантами зоріє слов’янська земля»

В Центрі слов’янської писемності та культури представлена ілюстративно-документальна виставка «Талантами зоріє слов’янська земля», присвячена 485-річчю від дня народження Яна Кохановського, польського поета і драматурга епохи Відродження та 110-річчю від дня народження Петруся Бровки, білоруського поета та перекладача (цикл заходів "Талантами зоріє слов’янська земля").
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 3 Червня 


До дня журналістів

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою романтичного комедійного фільму «Добрий ранок» (2010). Стрічка розповідає про роботу телевізійних журналістів, які досягають успіху в країні необмежених можливостей, США. Відмінна операторська робота, чудові види Нью-Йорка, у головних ролях відомі актори американського кіно Речел МакАдамс і Харрісон Форд. Глядачі напружено слідкували за перебігом подій, за телевізійною «війною» в ефірі і за лаштунками. Щасливий кінець зняв усю напругу.

фото  фото  фото


 3 Червня 


У Парагваї розмовляють іспанською

Зав.відділом документів іноземними мовами Прокофьєва О.В. та головний бібліотекар відділу Захарова О.А. були запрошені в Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля на презентацію роману Хуана Мануеля Маркоса «Зима Гюнтера» - який є «головним інтелектуальним надбанням сучасного Парагваю, одним із найважливіших романів, що показує всі моральні сторони парагвайського суспільства…».
 
Повнiше
 


 3 Червня 


Цінуйте книгу, вона відкриває світ!

З метою збагачення знання школярів засобами залучення до книги та формуванню потреби у читанні для учнів гімназії №12 фахівці відділу провели пізнавальну годину. Школярі мали нагоду дізнатися про різноманіття документальних ресурсів бібліотеки. Фахівці відділу намагалися поглибити вміння школярів працювати з довідково-бібліографічним апаратом, прикнижковою бібліографією та різними джерелами інформації.

Фото1  Фото2  Фото3


 3 Червня 


Юна художниця перемагає

Вітаємо читачку бібліотеки Марію Байбузу, ученицю ССШ № 22, з особливою відзнакою жюрі конкурсу коміксів на улюблену книгу німецького автора, який був організований Гете-інститутом (м.Київ) та відділом документів іноземними мовами КЗК ДОУНБ.
фото


 4 Червня 


«Маки пам'яті»

Героїня заходу, що відбувся у Центрі слов’янської писемності та культури – ніжна і пристрасна, гарна і тремтлива, має багато символічних значень - сонце, безкінечність буття й життєва скороминущість, пишна краса, воля, гордість, сон, отрута, оберег від нечистої сили, а також хлопець-козак. Хто ж саме поєднує стільки значень?  
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фотот 10  фото 11  фото 12  фото 13


 4 Червня 


Романтика у літніх кольорах
 Сьогодні з самого ранку у стінах бібліотеки було спекотно, не дивлячись на ранню годину. Учні школи № 31 завітали до Регіонального Тренінгового Центру і здійснили віртуальну романтичну екскурсію  містом на Дніпрі.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 4 Червня 


 «Талант людяності, вроджений і вистражданий»

Що потрібно для того, щоб вдячні нащадки залишили твоє ім'я в історії? Образність світосприйняття, емоційність, щирість та доброта, постійна праця над собою, співпричетність та увага до людей, випробування долі, що роблять нас сильнішими, – складові таланту над яким не владний час. Виїзна мультимедійна презентація до 95-річчя від дня народження Григорія Тютюнника відбулася  для студентів у ВПУ №17. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 4 Червня 


До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «У гармонії з природою».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 4 Червня 


 «Бібліотечна альтанка»

І знов бібліотека робить крок назустріч читачам. Втретє розпочала свою роботу «Бібліотечна альтанка», що у вільному процесі спілкування дозволяє визначити потреби та інтереси мешканців міста, поєднує в собі різні форми роботи, презентує сучасні  бібліотечні послуги.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 5 Червня 


День здоров’я

До Дня здоров’я, який щороку проводиться на початку червня, комітет профспілки ДОУНБ організував виїзний святковий захід для колег.
Під гаслом «Здоров’я колективу – запорука самовідданої роботи» було проведено спортивні та інтелектуальні змагання на базі відпочинку «Будівельник» (Новомосковський район, с. Піщанка). Свіже повітря, гойдалки, пляжна зона, гарні пейзажі – складові гарного проведення часу. А зміцненню дружніх відносин у колективі посприяли спільний відпочинок, змагання і гарний настрій.

фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


 Відсвяткували День народження Поета 

 Клуб книголюбів «Літературна вітальня» запросив усіх поціновувачів творчості Олександра Сергійовича Пушкіна разом відсвяткувати День народження поета. Зустріч було призначено біля пам’ятника Пушкіну, де відбулося покладання квітів. Святкування продовжилось у приміщенні кафе «Пушкін», де усі бажаючі згадали чудові пушкінські вірші. Голова клубу Л. Куліш зробила екскурс у часи перебування  поета в Катеринославі. Присутні мали нагоду переглянути цікаві видання із фонду ДОУНБ та за філіжанкою кави-чаю приємно поспілкуватися. Захід сподобався всім учасникам своєю неординарністю та щирістю.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


Бережемо навколишнє середовища

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яке була присвячена Дню охорони навколишнього середовища, яке відмічають у світі 5 червня.
Члени клубу переглядали відео, читали, перекладали, довідалися про заплановані заходи в 2015 році. Гасло свята цього року: «Сім мільярдів мрій; Одна планета; Споживайте дбайливо». ООН рекомендує кожному жителю планети стати вегетаріанцем, принаймні один раз на тиждень, навчитися замовляти електронні квитки, користуватися Інтернет-комунікаціями для отримання довідок і інформації, харчуватися вдома, не їсти фаст-фуд, т.ч. не використовувати пластиковий посуд, слідкувати за справністю водопровідних труб, здавати в переробку старі електронні пристрої, переосмислити своє використання бутильованої води, змінити звичні електричні прилади освітлення приміщень на економні сучасні.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 8 Червня 


Дніпропетровськ – місто любові, легенд та романтики
Ранок у Регіональному Тренінговому центрі наповнився гомоном школярів школи № 31, які завітали до бібліотеки на віртуальну екскурсію  рідним містом, яка була представлена в рамках  проекту «Інтерактивний краєзнавчий туризм». 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 8 Червня 


«Маки пам'яті»

 Ми творимо нашу історію власною силою дій, думок, емоцій. Ми – учасники великого європейського руху перетворень, в наших малих та великих, в тому числі,  і символічних кроках. Пересвідчитися в цьому можливо було під час проведення чергового майстер-класу з виготовлення маків, в рамках циклу заходів «Бібліотечна зупинка». Цікаву інформацію про те, що уособлює собою цей символ в Україні та у світі, про перших українських та європейських авторів, які увічнили красу цієї квітки, власним  героїчним подвигом та силою творчого натхнення дізналися школярі 6-го класу  СЗШ № 31 під час перегляду мультимедійної презентації, що передувала майстер-класу.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13


 З 8 по 30 Червня 


    Краса руками дітей

  Демонструвалась виставка робіт із бісеру вихованців гуртка «Чарівний бісер» Центру позашкільної роботи №1 Бабушкінського району Дніпропетровська (керівник - Лепетуха Т. С.). На виставці представлені жіночі прикраси, виконані у народній традиційній техніці  та сучасні комплекти, жанрові сценки з сільського побуту, персонажі українських казок та ін.


фото  фото  фото    фото  фото  фото  фото  фото  фото

 9 Червня 


Інформаційний простір освітян

 Неможливо перебільшити ту роль, яку відіграє бібліотека у сучасному  житті. Це інформаційне середовище, в якому зосереджене та зберігається духовне надбання людства. Під час години спілкування з педагогами – організаторами, слухачами обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, фахівці відділу детально ознайомили освітян з інформаційними можливостями та електронними сервісами ДОУНБ. Особливу увагу було приділено WEB–сайту ДОУНБ. Серед присутніх було проведено експрес–опитування на предмет бажання отримувати тематичну розсилку новин за темою «Освіта в Україні» на власні e-mail.

Фото1  Фото2  Фото3


 З 9 по 12 Червня 


Просто неба

Відділ абонемента організував для мешканців ж/м Клочко-6 Бібліотечну парасольку, під якою демонструвалися пересувні виставки-знайомства «Ми хочемо розповісти про …".

 
Повнiше
 
  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 10 Червня 


 «Я вас любил…»

Кожен з нас хоча б один раз у житті співав про любов. Які почуття виникають при цьому? Звісно у кожного свої. Поділитися цією гамою емоцій стало можливим під час концерту дніпропетровського барда Олега Мелещука у Центрі слов’янської писемності та культури (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 10 Червня 


 «Маки пам'яті»

Нові форми просвітницьких комунікацій дуже важливі для сучасних бібліотек, особливо коли мова йде про патріотичне виховання молоді. Урок духовності «Маки пам'яті», в рамках Читацького віче «Патріотичне виховання через пізнання», провели бібліотекарі відділу читальних залів.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10


 10 Червня 


Про ідеї, що варто поширювати

Кіноклуб в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся в незвичному форматі. Всім бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою відео-лекції спеціалістів психологів з проекту TEDx . В цьому нам допоміг незамінних ресурс Youtube. Mіжнародне співтовариство TEDx організовує заходи у TED-стилі (Ideas worth spreading» (укр. «Ідеї варті поширення») скрізь і всюди, щоб нести в маси ідеї, здатні змінити світ на краще.
Сьогодні TED охоплює такі сфери нашого життя – освіту, мистецтво, науку, спорт, соціологію, медицину, підприємництво, енергозбереження та ін.  Зі сцени TED про свої ідеї розповідають провідні світові вчені, політологи та соціологи, художники і дизайнери, програмісти і професори університетів.

фото  фото  фото


 10 Червня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. провела для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів Читацьке  віче «Патріотичне виховання через пізнання».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 11 Червня 


До побачення. Канікули.

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» закінчує проект співпраці зі студентами  Національного гірничого університету «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що 10 місяців був викладачем англійської мови в НГУ, заохотив студентів приходити в бібліотеку і переглядати американські художні фільми. Цього разу вони переглянули пригодницько-фантастичний фільм "Назад у майтутнє". Підчас перегляду фільму містер Браєн пояснював складні вислови, ідіоми, особливості американського гумору. Після перегляду молодь с задоволенням обговорила побачене з використанням нової лексики.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 11 Червня 


Школа бібліотечного піарника

Завідуюча сектором соціокультурних проектів та зовнішніх зв’язків ВНІіБ Анна Богомазова взяла участь у семінарі «Публічна бібліотека: відданість традиціям, співзвучність сучасному, відкритість майбутньому», який проходив на базі Дніпропетровської центральної міської бібліотеки.
 
Повнiше
 

 11 Червня 


Етнічна палітра сучасного світу

Події останніх десятиліть, зокрема в Європі, продемонстрували велике значення проблеми меншин для стабільності держав і запобігання збройних конфліктів. Відділ періодики пропонує переглянути ілюстративно-документальну виставку - "Етнічні меншини у вимірах демократії".

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 З 11 по 30 Червня 


 «Слов’янський світ: спільність і розмаїття»

Щорічно слов’янами всього світу 25 червня відзначається День дружби і єднання слов’ян. До цого свята у Центрі слов’янської писемності та культури відкрита ілюстративно-документальна виставка «Слов’янський світ: спільність і розмаїття».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 13 Червня 


Прапори бувають різні

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яка була присвячена Дню американського прапора, який американці святкують 14 червня.
Члени клубу переглядали відео, читали, перекладали, довідалися про історію/легенду появи прапора. Про прапор США члени клубу знали набагато більше, ніж про прапор пацифістів і ЛГБТ "Веселка". Вчимо історію - вчимося бути толерантними.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Червня 


  Зустріч у «ART-резиденції»

  У межах проекту «ART-резиденція» пройшов майстер-клас  для художників-початківців від Павла Бондаря. Присутні опановували техніку малюнку портрету (деталей обличчя).


фото  фото  фото  фото

 15 Червня 


Активні розваги. Вчимо нові слова весело

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група школярів з літнього табору «Дружня сімейка». Вони побачили цікаві книжкові колекції у відкритому доступі, виставку плакатів, присвячену американській музиці і музикантам, книжкову виставку присвячену діячам американського кіномистецтва, переглянули англомовний ролик з You Tube, Baby Shark Song, разом з носіями мови співали, рухалися, вивчили нові слова.
Гарний настрій – запорука легкого засвоєння дітьми нових знань.
Доросліші діти з цікавістю знайомилися з картковими бібліотечними каталогами, бо це вже рідкість у бібліотеці. Зараз вже всі відвідувачі користуються електронним пошуком інформації.

фото  фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


Відпочиваємо у бібліотеці! 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Червня 


    Під час літніх канікул

  На екскурсію до відділу завітали вихованці творчого дитячого табору «Дружна сімейка» (керівник – Велика В.М.), яку провела завідуюча відділом С.М.Пономаренко. Діти переглянули книги, що представлені у вільному доступі, подивились виставки творчих робіт, які демонструються у нашому приміщенні та рекламні ролики – буктрейлери.


фото  фото  фото

 З 15 по 29 Червня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Є Конституція - є незалежна держава". До Дня Конституції України.

фото  фото


 16 Червня 


 «Домашні лікарі»
Останнім часом з’являється все більше інформації про позитивний вплив домашніх тварин на людину. Використання тварин для лікування людей добре відомо. Багато вчених переконані, що всі види домашніх тварин можуть надавати неймовірно потужний терапевтичний ефект. У своїй лекції «Домашні лікарі» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія») розповіла про гармонізуючу властивість домашніх вихованців.
 
Повнiше
 
фото 1


 16 Червня 


Справжні гуманісти і добродійники
За такою назвою відбулася виїзна тематична година в Індустріальний територіальний  центр соціального обслуговування, яку провів відділ абонемента.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 16 по 19 Червня 


Директор бібліотеки Н.М. Тітова разом із співробітниками Крупій Г.Я., Луньової І.Є. та Плотніковою О.І. відвідали Чернігівську ОУНБ  ім. В.Г.Короленка. Наші фахівці ознайомилися  з цікавими наробітками колег,  поділилися своїм досвідом роботи, обмінялися новими ідеями, які можна втілити у своїх бібліотеках.
Господарі бібліотеки  організували для гостей цікаву екскурсію, ознайомили з історією та визначними  пам’ятками свого чудового старовинного міста.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 17 Червня 


Де мій дім?!

До цієї весни слово «біженці» в більшості українців могло асоціюватися з розбомбленими сирійськими містами, жінками в чадрах і з дітьми, що бавляться серед наметів десь у пісках Близького Сходу. А ще із сухими цифрами в новинах. Російська агресія в Криму, а згодом події на Донбасі, зробили його для нас значно актуальнішим і зрозумілішим. Відділ періодики пропонує ілюстративно-документальну виставку "Шукачі притулку" (до Всесвітнього дня біженців).

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10  Фото 11

 17 Червня 


Нелегкий шлях емігранта

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою драматичного фільму «В Америці» (2002).
Це зворушливий фільм про ірландську родину, що приїхала до Нью-Йорку в пошуках кращої долі. Честолюбний актор Джонні, його дружина Сара і їх дві дочки вирішують іммігрувати в США. Джонні сподівається завоювати підмостки нью-йоркських театрів і тим самим забезпечити своїй родині безбідне існування. Він всіма силами намагається стати своїм в цій чужій для нього країні і втілити в реальність американську мрію. В цьому йому допомагають рідні діти і нові друзі.

фото  фото  фото  фото


 18 Червня Всім , хто хоче розвиватися!
Відбулась презентація програми системного розвитку особистості «Молодіжний рух «7 сфер»». Захід провів бізнес-коуч Ішин Олег. Захід пройшов під гаслом - Дій! Учись! Впливай! Живи! Багатій! Відпочивай! Люби! На відкритті заходу було присутне місцеве телебачення. 

  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Червня 


Семінар-навчання 

Голова профкому КЗК «ДОУНБ» Сохромова Катерина взяла участь у семінарі, який відбувся на базі обкому профспілки працівників культури. На семінарі було розглянуто наступні питання: про дії профспілки по захисту прав спілчан; про зміни в законодавстві; про організацію оздоровлення в 2015 році.


фото

 18 Червня 


Альтанка зігріває

 Незважаючи на дощ та прохолодну погоду, біля «Бібліотечної альтанки» сьогодні було весело і тепло. Що, як не патріотична тема заходу -   «Мандрівна Україна», може викликати у українців гарний піднесений настрій?! Яскраве оформлення «Бібліотечної альтанки» та  заздалегідь підготовлена програма, фото і відеоматеріали – все це стало яскравими промінчиками похмурого дня і тим самим привернуло увагу усіх перехожих. Кого тільки не прийняла альтанка та її господарі – фахівці відділу наукової інформації  і бібліографії. Першими завітали учні СЗШ №2, які на разі відпочивають у літньому таборі.
 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  Фото 5  фото6  фото7  фото8  фото9  фото10  фото11  фото12  фото13  фото14


 19 Червня 


Турнір з міні-футболу 

 Бібліотекарі протистояли акторам з театрів у турнірі з міні-футболу,  що відбувся за ініціативою театра ім. Т.Г. Шевченка та за   сприянням обкому профспілки працівників культури. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 19 Червня 


Бібліотека. Літо. Діти

 Взагалі то ДОУНБ зорієнтована на дорослу аудиторію. Але, у літку, бібліотека наче «молодіє» і гостинно запрошує значно молодшу  аудиторію. Цього дня на оглядову екскурсію завітали школярі початкових    класів СЗШ №20. Дітлахи дізналися багато корисного про бібліотеку, а головне – досхочу гортали різноманітні книжки, які розповідали про цікаві відкриття, різні явища природи, незвичайний рослинний і тваринний світ та   нерозгадані таємниці нашої планети. А ще, вони залюбки позували  та фотографувалися з книжками, які їм дуже сподобалися. Було весело та гамірно.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  Фото 5


 20 Червня 


Мистецтво фотографії

В межах освітнього проекту «Американська мистецька вітальня» чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена цікавим фактам з історії і сьогодення мистецтва фотографії.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 21 по 23 Червня 


День знань влітку

Бібліотечна парасолька відділу абонемента, зважаючи на непогоду, запросила постійних юних відвідувачів до дитячої кімнати на День дитячого письменника-ювіляра. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 22 Червня 


В приміщенні КЗК «ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» відбувся семінар-практикум «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору: перша українська дейзі-бібліотека» в межах реалізації міжнародного шведсько-українського проекту, покликаного створити Першу українську DAISY-бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями органів зору.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 24 Червня 


  На допомогу викладачам музичних шкіл

 Відбулася  інформаційна година для викладачів ДМШ по класу баяна – акордеона,  під час якої присутні познайомились з інформаційними ресурсами відділу, сучасними можливостями та бібліотечними послугами. Співробітниками відділу підготовлені перегляд літератури "На допомогу викладачам  дитячих музичних шкіл", відеоперегляд буктрейлерів та екскурсія по виставкам творчих робіт, що демонструються у відділі.


фото  фото  фото  фото

 24 Червня 


 Конституція – оберіг нашої державності

Які думки виникають у молоді, коли вимовляєш слово «конституція»? Що саме вони знають про Основний Закон нашої незалежної держави та про тернистий шлях, який конституція мала під час свого створення та прийняття? З якими прізвищами вони пов'язують історію Конституції України? Відповіді на ці та багато інших питань було озвучено під час проведення уроку державності «Конституція – оберіг нашої державності» для студентів ВПУ-17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 24 Червня 


Розрахунок

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» і "Кіноклуб по середах" запропонував переглянути та обговорити англійською мовою драматичний фільм «Розрахунок» (2004). У головних ролях відомі актори американського кіно Роберт Редфорд і Хелен Міррен. У обговоренні узяв активну участь наш американський друг містер Джейсон.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 24 Червня 


 «Ты почаще звони…»
Головна розкіш - це розкіш людського спілкування. Цілком правий був Антуан де Сент-Екзюпері. Особливо, коли мова йде  про спілкування з улюбленим виконавцем та добрими знайомими. У відділі читальних залів відбувся черговий концерт дніпропетровського барда Олега Мелещука.
 
Повнiше
 
Фото 1  фото 2


 24 Червня 


Заст. директора з питань автоматизації бібліотечних процесів Крупій Г. Я. та зав. сектором краєзнавчого відділу Савченко І. Є. провели тренінг у Дніпропетровській центральній районній бібліотеці по роботі з САБ «ІРБІС»  щодо створення зведеного ЕК «Дніпропетровщина».  Крім того, як пілотний проект, було здійснено підключення «блукаючого клієнта» САБ «ІРБІС» для ведення записів ЕК Дніпропетровської центральної районної бібліотеки на сервері ДОУНБ.


 25 Червня 


До дня Конституції
Виїзну інформаційну годину підготував відділ абонемента для літніх людей Амур-Нижньодніпровського територіального центру соціального обслуговування з нагоди Дня Конституції. Презентувалася пересувна книжкова виставка-ствердження «Моя країна – мій закон», проведена правова бесіда, відбулися урочисті заходи: декламація віршів, танцювальна розминка.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


На землі предків: Сахновські на Чернігівщині

У краєзнавчому відділі відбулося зібрання членів Дніпровського генеалогічного товариства.
Сахновський Ігор Костянтинович доповідав по темі: «На землі предків: Сахновські на Чернігівщині». Доповідь, що супроводжувалася показом слайдів, викликала питання і обговорення.

фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


До Дня Конституції України та до Дня Молоді
На майданчику біля ДОУНБ, в «Бібліотечній альтанці» відбулася презентація книжкової виставки «Головна книга країни» (до Дня Конституції України та до Дня Молоді). Перехожі, та читачі бібліотеки мали можливість прийняти участь у вікторині «Моя держава Україна», змагалися у конкурсі знавців народного прислів’я, активно брали участь в інтерактивній комп’ютерній грі «Склади карту України і дізнайся хто твої сусіди». Кожен учасник конкурсів отримав заслужену винагороду.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 25 Червня 


Заключний День інформації для викладачів іноземних мов 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Червня 


Література Прибалтики

Ознайомитися з художніми творами більш як 50 авторів літератури Прибалтики змогли користувачі відділу абонемента на представленій книжковій виставці «Між морем та землею: література Балтії» із циклу «Корифеї європейської літератури», яка діє в режимі вільного доступу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 26 Червня 


Конституція України як оберіг державності

До Дня Конституції України у відділі періодики організовано перегляд літератури за темою - "Конституція України в контексті сучасності".

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8

 27 Червня 


Літо - час для відпочинку. Рибалити, готувати рибу чи їсти?

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яка була присвячена Дню рибалки, який американці святкують разом з усіма рибалками світу влітку.
Члени клубу переглядали відео, читали, перекладали, довідалися про назви екзотичних риб. Найбільш приємною була та частина зустрічі, коли кожен розповів що він вміє, любить, чи робить - рибалить, їсть рибу, чи вміє її готувати. Кожний присутній збагатив свою лексику, активізував мовні навички і отримав задоволення і гарний настрій від розглянутої теми.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека