Протягом мiсяця 


День Перемоги у Європі

До 70-річчя Дня Перемоги на фашистською Німеччиною у Європі (травень 1945 року) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку «Перемозі - 70».
На ній представлені книги і відеофільми з колекції центру, які висвітлюють події Другої світової війни і Холодної війни, що розпочалася у Європі слідом за нею.
Воїни США брали в них участь, історики досліджували ці події, писали наукові монографії, видавці їх видавали, бібліотеки зберігають і надають дослідникам.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Виїзні виставки у школі
Відділ абонемента демонстрував книжкові виставки в шкільній бібліотеці школи №63 До Дня слов’янської писемності і культури, також до Дня Європи (виставка «Мандруючи Європою»). Видано 21 видання.

фото  фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Що? Де? Коли?(словники, довідники, енціклопедії КУБЦ)".

фото  фото


 Протягом мiсяця 


"Перемога в і'мя життя"

 В патентно-технічному відділі було розгорнуто виставку до Дня Перемоги. На виставці демонструвалися, поетичні твори, документальні матеріали, описи винаходів. Кожен бажаючий долучився до пам’яті воєнних років, до героїчного минулого своїх батьків, дідів і прадідів. Виставка вшанувала пам’ять про полеглих у боротьбі за свободу від фашистської Німеччини. Особливу увагу відвідувачів привернув розділ виставки, присвячений вагомому внеску винахідників у боротьбу за Перемогу. Не залишись вони байдужими і до поетичніх сторінок виставки, присвячених любові, поезії, Перемозі.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Зелені чари

У відділі абонемента напередодні зелених свят в бібліотеці організована книжкова виставка про її величність Природу! «Зелені чари» - виставка, яка навчить вас дихати разом з природою, повертатися до свого коріння, поринати у напівзабутий старий світ предків, одухотворювати все, що існує. Подорожуйте з книгами у світ природи!
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


                          До Дня Європи в Україні

     У відділі демонструється книжково-ілюстративна виставка «Мистецькі традиції країн Європи», де представлені яскраві цікаві видання з образотворчого мистецтва, музики, театральної майстерності, кіно. Приємним додатком для зацікавлених можуть стати відеоподорожі за темами "Світова художня культура: ХХ ст. Образотворче мистецтво та дизайн", "Великі художники".


фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


«Перемога і пам'ять – запорука єднання»

Продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Перемога і пам'ять – запорука єднання» до 70-річчя Перемоги у війні 1939-1945 років у рамках читацького марафону «Пам'ять – нескінченна книга».

фото 1  фото 2  фото 3


 Протягом мiсяця 


  Тема війни і Перемоги у мистецтві

  До ювілею великої Перемоги протягом місяця у відділі демонструвалась книжкова виставка «Художня галерея подвигу народного»,  де для користувачів за допомогою документів з бібліотечного фонду було розкрито тему Другої Світової війни у мистецтві. На виставці були представлені репродукції відомих картин, графічних робіт, скульптурних композицій присвячених воєнній тематиці. Окрема сторінка відведена кінороботам про війну 1939 -1945 років, де представлені окрім DVD, газетно-журнальні публікації та кіносценарії фільмів О. Довженка, Л. Бикова, Ю. Бондарєва, Е. де Кончіні, Ю. Озерова, Д. де Сантіса.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Виставка плакатів у бібліотеці

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» на спеціальному новому обладнанні продовжила експонуватися виставка плакатів «Музика для сцени і театру», які подаровані бібліотеці Посольством США в Україні.
Яскраві зображення відтворюють  історію становлення музичної культури США, текстові довідки знайомлять з представниками різних музичних жанрів: релігійна музика, класична, кантрі, рок, поп, джаз, блюз.


 4 Травня 


Перемога одна на всіх! Дню Перемоги присвячується...

У відділі документів іноземними мовами було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 З 4 по 12 Травня 


Досліджуємо мистецтво

В інформаційно-ресурсному центрі  «Вікно в Америку» розгорнуто виставку нових надходжень, придбаних за проектом «Американська мистецька вітальня» / «U.S. Art Residence in Dnipropetrovsk: New Book Arrival» display. Це альбоми живопису з американських музеїв Метрополітен, Музей сучасного мистецтва Нью-Йорка та ін., промисловий дизайн (мости Америки), це книги-біографії акторів і режисерів американського кіно, книги про творчість ікон американської музики Майкла Джексона, Мадонни і Леді Гаги.
Колекція кращих відеофільмів Голівуду поповнилася на 74 назви.


фото  фото  фото


 5 Травня 


Секрети легкого спілкування в Skype

У відділі абонемента відбулось заняття в межах проекту «Нам літа не біда» з опанування програми для відеозв’язку (Skype).
 
Повнiше
 
фото  фото

 З 5 по 20 Травня 


 «В її серці ніколи не гасне любов»

У центрі слов’янської писемності та культури представлена ілюстративно-документальна виставка до Дня матері «В її серці ніколи не гасне любов» (цикл заходів «Святковий калейдоскоп»).
 
Повнiше
 
фото 1


 6 Травня 


Інформаторій по бібліотечним сервісам

Сьогодні бібліотеки – це структури, що створюють інформаційне середовище розвитку суспільства. Нові послуги бібліотеки – онлайн-доступ до баз даних та електронних каталогів, віртуальні навігатори по ресурсах Інтернету, вироблення власних інформаційних продуктів та їх доставка електронною поштою –  все це створює  новий віртуальний простір. Саме цій темі була присвячена  зустріч  з заступниками директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів. Фахівці відділу розповіли про WEB-сайт ДОУНБ та його сервіси, ознайомили  присутніх з різноманітними  сторінками у соціальних мережах та запросили до співробітництва з бібліотекою.

фото  фото  фото  фото


 6 Травня 


Опалені війною

До дня вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою драматичного фільму «Гарний німець» (2006).
У головних ролях відомі актори американського кіно Джордж Клуні, Тоби Магуайер, Кейт Бланшет.
Дія фільму розвертається в післявоєнному Берліні, перетвореному в руїни Другою світовою війною. Американський військовий кореспондент Джейк Гейсмар виявляється утягненим у політичні ігри, фільм розкриває діяльність американської і радянської розвідки. Особисте життя героїв переплетене з політичним.

фото  фото  фото


 6 Травня 


Подолання відстані за допомогою відеозв’язку Skype

У відділі абонемента відбулось ще одне заняття з опановування програми Skype в межах проекту «Нам літа не біда».
 
Повнiше
 
фото

 6 Травня 


«Той, хто врятував одне життя, - врятував весь світ»
 
До 70-річчя перемоги у другій світовій війні працівники відділу читальних залів представили відео-презентацію книги Томаса Кенеллі «Список Шиндлера» для учнів 10-А класу у НВК №106 (читацький марафон «Пам’ять – нескінченна книга»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 6 Травня 


«Пам’ять…»

До Дня перемоги у другій світовій війні працівники відділу читальних залів провели у НВК №106 для учнів 9-А класу віртуальну подорож по бібліографічному покажчику «Без строку давності».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 З 6 по 31 Травня 


«Сім’я –школа любові»

У відділі абонемента до кінця місяця демонструватиметься книжкова виставка «Сім’я –школа любові», присвячена Міжнародному дню сім’ї.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 7 Травня 


 Зцілюючий обертональний спів

Майстер обертонального співу Олена Молчанова провела заняття «Обертональний спів - для кожного» (цикл заходів «Талантами зоряє слов’янська земля»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 7 Травня 


«Маки пам’яті»

До відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8-9 травня 2015 р. була організована благодійно-меморіальна акція «Маки пам’яті». Бібліотекарі вийшли на Алею Героїв, поклали квіти біля Вічного вогню та поспілкувались з мешканцями міста, розповіли про акцію та роздавалли інформаційні флаєри.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 7 Травня 


«Пам'ятаємо. Перемагаємо!»

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулося позачергове засідання англомовного клубу «Добра розмова», яке було присвячене 70-річчю Перемоги над нацизмом в Європі.
Члени клубу вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.), подивилися релевантне відео з сайту «Голос Америки», розпочали дискусію про особливості цьогорічних святкувань в Україні і США, відповідали на складні питання модератора клубу Тамари Гаврилюк.
Наприкінці зустрічі увага членів клубу була звернута на книжково-ілюстративну виставку «День Перемоги на нацизмом у Європі». Здобутий словниковий запас дозволить завжди підтримати розмову про події Другої світової війни.

фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


Молодь обирає

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» продовжує зустрічі зі студентами  Національного гірничого університету в межах проекту «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що зараз є викладачем англійської мови в НГУ, запросив групу зацікавлених студентів переглянути один фільм з саги «Зоряні війни».
Підчас перегляду фільму містер Браєн пояснював складні вислови, ідіоми, особливості американського гумору. Після перегляду молодь с задоволенням обговорили побачене з використанням нової лексики.

фото  фото  фото


 7 Травня 


Подолання відстані за допомогою відеозвязку Skype 


У відділі абонемента відбулось чергове заняття в межах проекту «Нам літа не біда» з опановування додаткових функцій та можливостей програми Skype.

 
Повнiше
 
фото

 7 Травня 


Лівія, Туніс, Ангола, Іорданія, Кувейт - всі до бібілотеки! 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 7 Травня 


Хороші поради від партнерів

У Регіональному тренінговому центрі пройшло заняття по роботі з системою "Приват24" для співробітників і читачів бібліотеки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 З 7 по 30 Травня 


 «Талантами зоріє слов’янська земля»

У Центрі слов’янської писемності та культури представлена ілюстративно-документальна виставка до 170-річчя від дня народження Яна Парандовського, польського письменника та історика культури, і 155-річчя від дня народження Мартіна Кукучіна, словацького письменника (цикл заходів «Великі сини слов’янського народу»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 8 Травня 


Веб-конференції в Skype- це просто!

У відділі абонемента відбулось заняття в межах проекту «Нам літа не біда» з опанування додаткових можливостей програми Skype.

 
Повнiше
 

 11 Травня 


  Святковий концерт

 Відділ мистецтв бібліотеки запросив на літературно-музичну композицію «І знову земля зустрічає весну», присвячену Дню Перемоги. У програмі звучали вірші відомих поетів про людський подвиг, мир, любов, а також музичне попурі на тему солдатських пісень у виконанні артистів дніпропетровських театрів Ю. Мінчун, В. Щерби, Ю. Кайдаш, Ю. Самари. Автор проекту та ведуча Галина Биканова. Проект підтримано стипендією міського голови Дніпропетровська. Захід пройшов у теплій доброзичливій атмосфері. Аудиторія дружньо підспівувала артистам, аплодувала їх майстерності. Всі учасники і слухачі отримали гарний настрій і приємні враження.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 11 по 31 Травня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Забуті книги" До 15 - річчя КУБЦ.

фото  фото


 12 Травня 


У Дніпропетровську Ольга Богомолець презентувала благодійний проект «Люди допомагають людям»

Дніпропетровську область з робочим візитом відвідала радник Президента України Ольга Богомолець. Вона зустрілася з сім’ями загиблих під час Революції Гідності та АТО, волонтерами, представниками громадських організацій, ділових кіл області та презентувала благодійний проект «Люди допомагають людям». Його головна мета – адресна допомога сім'ям, що втратили годувальника під час трагічних подій в країні. Про це стало відомо під час брифінгу в Дніпропетровській облдержадміністрації.


 12 Травня 


Веб-конференція і жодних проблем!

У відділі абонементу відбулось чергове заняття в межах проекту «Нам літа не біда» за темою «Оплата комунальних платежів», яке проводилось в режимі веб-конференції за допомогою програми Skype.
 
Повнiше
 
фото

 З 12 по 22 Травня 


Для завідуючих сільськими бібліотеками області проводились обласні курси підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку».
 
Повнiше
 


 З 12 по 14 Травня 


Завідуючі відділами та адміністративний склад ДОУНБ пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації, що провели викладачі Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Віра Вікторівна Загуменна та Ярослава Олегівна Хіміч.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 13 Травня 


У відділі періодики діє виставка по темі «Партнерство заради розвитку (міжрегіональні зв’язки)".

 

 
Повнiше
 
Фото1  фото 2  фото 3

 13 Травня 


До Міжнародного дня музеїв

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фентезійно-пригодницького комедійного «Ніч у музеї» (англ. Night at the Museum) (2006).
У головних ролях відомі актори американського кіно Бен Стіллер, Робін Вільямс. Фільм є екранізацією дитячої книги з однойменною назвою письменника Мілана Тренка. Сюжет оповідає про пригоди музейного сторожа Ларі Дейлі в Американському музеї природної історії міста Нью-Йорк, який виявляє, що експонати оживають уночі.
 
Повнiше
 
фото  фото


 13 Травня 


Знову в Skype
У відділі абонементу відбувся черговий тренінг з комп’ютерної обізнаності в межах проекту «Нам літа не біда», присвячений опановуванню програми відеозв’язку. 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 13 Травня 


 «Рідна мати моя…»

В Центрі слов’янської писемності та культури відбувся музичний вечір Олега Мелещука до Дня матері (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 13 Травня 


Вивчаємо інновації

У відділі абонемента відбулася зустріч-досвід в рамках підвищення кваліфікації бібліотечних працівників сільських бібліотек . Тема заходу «Інноваційні зміни в бібліотеці, нетрадиційні та інноваційні форми роботи в програмно-проектній діяльності відділу абонемента та сільських бібліотек».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 14 Травня 


Комунальні платежі без проблем

У відділі абонемента відбувся тренінг в межах проекту «Нам літа не біда» на тему «Оплата комунальних послуг он-лайн». 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 14 Травня 


Вивчаємо історію весело!

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» продовжує зустрічі зі студентами  Національного гірничого університету в межах проекту «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що зараз є викладачем англійської мови в НГУ, запросив групу зацікавлених студентів переглянути американську молодіжну комедію «Неймовірні пригоди Білла і Теда» (1989), яка вважається найкращою комедією в історії про історію.
Містер Браєн пояснював складні вислови, ідіоми, особливості американського гумору. Після перегляду молодь с задоволенням обговорили побачене з використанням нової лексики.
До молоді із задоволенням долучилися відвідувачі центру - користувачі Інтернету, бо комедія, дійсно, чудова.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 14 Травня 


 «Пам’ять…»

Працівники відділу читальних залів побували в гостях у студентів ВПУ №17, яким представили віртуальну подорож по бібліографічному покажчику «Без строку давності» (читацький марафон «Пам’ять – нескінченна книга»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 14 Травня 


Європейські цінності в документальному кіно

В межах всеукраїнської кампанії Мережі центрів європейської інформації «День Європи 2015» у відділі абонемента відбувся перегляд стрічки «Къырым» Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docu days UA».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Травня 


Регіональне обговорення "Бібліотеки в умовах кризи"

На базі ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія відбулось регіональне обговорення «Бібліотеки в умовах кризи». Це заключне регіональне обговорення з чотирьох, які пройшли по всій Україні, та охопило місто Дніпропетровськ і Дніпропетровську область, а також Запорізьку, Полтавську, Харківську, Донецьку та Луганську області.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10


 15 Травня 


Святкуємо День Європи!

У відділі документів іноземними мовами пройшов тренінг «Європейські мотиви».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 15 Травня 


Подорожуємо країнами Європи!

У відділі документів іноземними мовами відбулась презентація виставки «Подорож країнами Європи».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 15 Травня 


Вітаємо переможця конкурсу "Європа очима дніпропетровської молоді!"

У відділі документів іноземними мовами пройшла презентація творчих робіт учасників конкурсу «Європа очима дніпропетровської молоді», в якій взяли участь учні КЗО СЗОШ № 141 ДМР та студенти ПТУ. Переможцем було визнано Петрова Михайла, учня КЗО СЗОШ № 141 ДМР. Його креативна робота сталася до вподоби всім присутнім.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 15 Травня 


Регіональні обговорення

Науковці патентно-технічного відділу брали участь у регіональному обговоренні «Бібліотеки в умовах кризи», які проходили на базі ДОУНБ ім. Первоучителів слов`янських Кирила і Мефодія.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 15 Травня 


Комунальні платежі під контролем

У відділі абонемента пройшов черговий тренінг проекту з підвищення комп’ютерної обізнаності «Нам літа не біда», на якому учасники познайомились з системою оплати комунальних платежів.
 
Повнiше
 
фото


 15 Травня 


"Пам'яь про війну священна..."

Події Другої світової війни не повинні зникнути з народної пам'яті. Людська пам'ять, що відображена в книгах, - це найголовніший меморіал. Відвідувачами виставки "Пам'ять - нескінчена книга" у відділі періодки стали студенти Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. Літературну подорож матеріалами виставки провела завідуюча відділом  Браславська І.М. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 16 Травня 


До Дня матері і Міжнародного дня родини

В інформаційному ресурсному центрі відбулася зустріч в англомовному клубі "Добра розмова", яка була присвячена двом датам календаря – Дню матері (10 травня) і Дню родини (15 травня). Гостем і експертом клубу був американський гість, викладач англійської мови в НГУ, учасник програми академічних обмінів імені Фулбрайта, Брайєн Чанг
Члени клубу переглянули відео про історію появи цих свят, прослухали англомовну і українську пісні про любов до матері, перепитали у гостя про символи американської пісні, і розповіли про що співається у найкращій українській пісні «Пісня про рушник» (Рідна мати моя, ти ночей не доспала…).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 16 Травня 


Молодь вивчає англійську мову весело і с задоволенням

Члени англомовного клубу підлітків, що збираються кожної суботи в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», грали в настільну гру «Монополія» і спілкувалися під час гри виключно англійською мовою.
Монополія (Monopoly) – це класична настільна гра в торгівлю нерухомістю. Гравці з користю проводять свій вільний час і навчаються економіці. Учасники гри купують, продають, орендують і будують нерухомість, стягують орендну плату з інших гравців, які беруть у борг і повертають борги, здійснюють операції з банком і іншими гравцями. Успіх залежить від уміння вести угоди, планувати свої дії, розробляти тактику і стратегію гри.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 16 Травня 


    Зустріч у "ART- резиденції"

   У межах проекту "ART-резиденція в бібліотеці" майстер ручної вишивки, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Галина Хмель-Дунай провела майстер-клас з опанування майстерністю народного шитва.


фото  фото

 З 17 по 18 Травня 


Центр України і Захід - разом!

Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко брала участь у другому етапі Всеукраїнського велофлешмобу «Windows go biking» / «Центри «Вікно в Америку на велосипедах», що відбувся у Луцьку.
Метою акції є об'єднати бібліотекарів, відвідувачів центрів "Вікно в Америку" з різних міст України, читачів, любителів книг і велосипедів, популяризувати діяльність центрів та здоровий спосіб життя серед молоді.
Тож бібліотекарі, читачі, відвідувачі центру "Вікно в Америку" Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки впродовж двох годин популяризували діяльність центру та здоровий спосіб життя поза межами бібліотеки, у парку та центрі Луцька. У рамках акції молоді люди на велосипедах їздили містом та роздавали інформаційні матеріали з рекламою сучасних бібліотечних послуг. У такий спосіб активісти хотіли показати містянам, що велосипед – це тренажер для тіла, а книжка – тренажер для розуму.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Травня 


Якісне засвоєння інформації – половина успіху

У відділі абонемента в межах проекту «Нам літа не біда» відбулось заняття з комп’ютерної обізнаності, на якому учасники повторювали пройдений матеріал.
 
Повнiше
 
фото


 18 Травня 


І знову "Школа європейських цінностей"!

У відділі документів іноземними мовами в рамках «Школи європейських цінностей» студенти ПТУ, члени євро-клубів, переглянули навчальну відео-презентацію про традиції Великобританії, взяли участь в контактних іграх і опитуванні на тему європейських культурних цінностей.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  м  фото  фото  фото


 19 Травня 


"Вшануймо полеглих і живих"

У рамках читацького марафону "Пам'ять - нескінчена книга" з ілюстративно-документальною виставкою з аналогічною назвою ознайомилися слухачі курсів підвищення кваліфікації, наші колеги - працівникі сільських бібліотек Дніпропетровської області. Фахівці відділу поділилися досвідом з колегами щодо роботи в напрямку підтримки і розвитку читацького інтересу до літератури про Другу світову війну.


Фото 1  Фото 2

 19 Травня 


 «Той, хто не боявся говорити правду і страждати за неї»

Одна з головних моральних категорій, на яку спирається творчість справжніх талантів, є правда. Життя та творчість українського поета і письменника Тодося Степановича Осьмачки були пронизані пошуком та наслідуванням правди, що перетворило його життя в пекельні випробування. Яких сил і мужності потребує спроможність незалежного творчого шляху, якою є ціна цього вибору у часи радянської влади? Саме про це йшла мова під час виїзної мультимедійної презентації для студентів ВПУ №17 (проект «Імена: відомі та повернені із забуття»). 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 З 19 по 21 Травня 


       Бібліографічний семінар

Головний бібліограф ВНІіБ Піскун В.А. відвідала Національну парламентську бібліотеку України де брала участь у семінарі  «Науково-бібліографічна діяльність бібліотек: сучасний стан і тенденції розвитку». Відповідно заявленому у програмі семінару виступі «Знайомтесь, колеги: Дніпропетровська ОУНБ, бібліографічний відділ» головний бібліограф презентувала бібліографічні покажчики ДОУНБ останніх років і висвітила діяльність ВНІіБ зі створення бібліографічних видань різних жанрів і типів.
Окремо було презентовано напрямок роботи ДОУНБ зі створення Календаря знаменних та пам’ятних дат і його використання у створенні бібліотечних сторінок і груп у соціальних мережах Вконтакте та Фейсбук.
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5


 20 Травня 


«Мануальна терапія – лікування дотиком»

У відділі читальних залів відбулося чергове засідання учасників проекту «Бібліотерапія» за темою «Мануальна терапія – лікування дотиком» (Основи  мануальної терапії – методу впливу на організм людини за допомогою рук).
Здавна мануальна терапія та масаж вважається ефективним засобом лікування і відновлення. Він покращує загальний стан організму, зміцнює імунну систему, підвищує стресостійкість.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 20 Травня 


Робота над помилками
У відділі абонемента відбулося заняття в межах проекту «Нам літа не біда», яке було присвячене роботі над помилками.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 20 Травня 


Ділимося досвідом

 На базі відділу відбулася зустріч з завідуючими сільськими  бібліотеками ЦБС області, яка проходила у межах обласних  курсів підвищення кваліфікації. Курсанти ознайомилися з основними напрямками роботи відділу: інформаційно-бібліографічною діяльністю з обслуговування органів влади, віртуальною довідковою  службою, проектною діяльністю, роботою ЦПІ, інформаційною підтримкою бібліотечного веб-сайту,електронними  розсилками  за темами та наповненням тематичних  сторінок у соціальних мережах. До уваги присутніх було запропоновано різноманітні інформаційні видання ВНІБ та огляд нових надходжень.

фото  фото  фото


 20 Травня 


Сірко – воїн славний…

Його називали оборотнем та характерником, а турки — Урус-Шайтаном. Що з цього правда, а що — міф? І  ким  насправді був  Іван СІрко?
Можливо відповіді на ці питання  надасть літературно-ілюстративна виставка до 410-ї річниці кошового атамана Війська Запорізького Низового, що проходить у відділі періодики. 
Повнiше
 
Фото  фото  фото


 20 Травня 


Подумай про життя. Як ти живеш?

Для всіх бажаючих покращити навички сприйняття англійської мови на слух в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою містично-фантастичної драми «Ванільне небо» (2001) з зірками Голівуду Томом Крузом, Пенелопою Крус, Куртом Расселом, Кемерон Діаз. Обговорення фільму модерував Сергій Клишкін, екс-президент англомовного клубу «Добра розмова».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 20 Травня 


 «Маки пам'яті»

Виїзний майстер-клас з виготовлення маків для студентів ВПУ №17 відбувся в рамках акції «Маки пам'яті», презентованої  дружиною Президента України Мариною Порошенко напередодні  Дня перемоги у Другій світовій війнІ.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 4


 21 Травня 


Бібліотека - відкрита дорога до знань

 Фахівцями  ВНІБ була проведена навчальна екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко, 10) для учнів Дніпропетровського регіонального центру професійно-технічної освіти (ДРЦПО). Присутні мали можливість ознайомилися з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності. Екскурсантам розповіли про місця розташування, основні функції та призначення відділів у загальній структурі бібліотеки. Вони дізнались як записатись до бібліотеки, користуватись картковими та електронними каталогами, замовляти літературу  та  працювати з довідковими та бібліографічними джерелами.

Фото1  Фото2


 21 Травня 


 «Слава вам браття, слов’ян просвітителі» 

У Центрі слов’янської писемності та культури для студентів ВПУ №17 була проведена тематична година до Дня Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія та Дня слов’янської писемності (цикл заходів «Великі сини слов’ янського народу»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 21 Травня 


Бібліотечні ресурси стали в нагоді студентам

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» продовжує зустрічі зі студентами  Національного гірничого університету в межах проекту «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що зараз є викладачем англійської мови в НГУ, запросив групу зацікавлених студентів переглянути американський художній фільм з субтитрами.
Містер Браєн пояснював складні вислови, ідіоми, особливості американського гумору. Після перегляду студенти с задоволенням обговорила побачене з використанням нової лексики.

фото  фото


 21 Травня 


                          Книга в інтер’єрі театру

  Напередодні дня  народження ДОУНБ співробітники відділу мистецтв і Центру художньої   літератури Тетяна Зайцева та Ірина Овсяннікова здійснили рекламно-просвітницький захід «Книга в інтер’єрі театру»  у приміщенні обласного академічного молодіжного театру «Камерна сцена». Бібліотекарі  запропонували глядачам, що завітали цього дня на виставу, інформаційне повідомлення про нашу бібліотеку, її сучасні можливості та послуги, невеличкий перегляд збірок п’єс  класичного репертуару і сучасних авторів, художні твори, присвячені театральній тематиці, «свіжі» періодичні видання із колекції фонду, рекламні листівки і запрошення. Було багато зацікавлених як серед відвідувачів так і персоналу театру. Для завідуючої літературної частини театру В.П. Макогонової підготували список п’єс українських авторів, що надійшли до бібліотеки


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


День народження в національному стилі

Бібліотека наповнилась  різнобарв’ям кольорів, національним колоритом та усмішками! 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 21 Травня 


Нагорода знайшла своїх героїв
З метою відзначення учасників міжнародного проекту "Свобода.Вголос", який тривав протягом лютого-квітня у відділі абонементу, провідний бібліотекар Гордійчук Наталія та керівник ДОМГО «МІКС» Зезюліна Катерина відвідали команди молодих журналістів СЗШ №63 та НВК №139.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 21 Травня 


У відділі абонемента п’ятеро учасників першої групи проекту "Нам літа не біда" отримали неформальні сертифікати слухачів курсів комп'ютерної обізнаності. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 21 Травня 


Легенда українського кінематографу

Директор бібліотеки Н. М. Тітова з представниками колективу відвідала кінопрем'єру "Данило Сахненко" у Мистецькому кварталі Будинку мистецтв. Фільм є творчою роботою члена Національної спілки кінематографістів України, керівника творчого об'єднання "Телепродюсер" Ігоря Родіонова. Стрічка створена до 140-ї річниці від дня народження оператора-режисера з Катеринослава Данила Сахненка, легенди кіно не тільки нашого міста, а і піонера українського кінематографу, бо саме він зняв перший в історії світового кіно український повнометражний ігровий фільм "Запорозька січ" та заснував перше в Катеринославі кіновиробництво - кіноательє "Родина".

фото  фото  фото


 22 Травня 


Акція!
Відділ абонемента підтримав акцію безкоштовного запису до бібліотеки з нагоди Дня народження бібліотеки (181-річчя ДОУНБ) та свята вишиванки.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 22 Травня 


                    Кіноправда про війну           

   Цього дня у Кіноклубі ім. Данила Сахненка дивилися фільм «Незабутнє». Виробництво кіностудії «Мосфільм», 1967 року, режисер Юлія Солнцева. Фільм створено за мотивами кіноповісті Олександра Довженка «Україна в огні», яка чесно і правдиво розповідає про воєнні події 1941-1943 років на території нашої держави і яка була заборонена Сталіним на довгі часи...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 22 Травня 


Подорожуємо з коханою людиною  

У рамках проекту "Інтерактивний краєзнавчий туризм", співробітники сектору соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язків ВНІБ провели найромантичнішу екскурсію Дніпропетровськом для студентів політехнічного коледжу. 
Повнiше
 
фото


 22 Травня 


Випуск другий "Весна - 2015"
У відділі абонементу відбулось заключне заняття з другою групою учасників проекту «Нам літа не біда», який тривав протягом 9-ти тижнів
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 22 Травня 


Візит віце-консула Посольства США в Україні

Віце-Консул Сполучених Штатів Америки Джеремі Літтл відвідав у Дніпропетровську інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» і виступив перед  усіма зацікавленими з презентацією про диверсифікаційні візи та загальні питання імміграції до США.
У ході презентації пан Літтл пояснив процес отримання диверсифікаційних віз США. Він зупинився на основних етапах процесу та пояснив що потрібно зробити, щоб процес отримання візи був чітким та прозорим. Пан Літтл розповів про проблему візового шахрайства, а також про агенції, які пропонують послуги у проходженні процесу отримання віз США, а також так звану «допомогу» у виграші Грін Карти.
На кінець зустрічі нан Літтл також мав змогу відповісти на інші питання, пов’язані з існуючими процедурами отримання імміграційних віз США.

фото  фото  фото  фото


 22 Травня 


За участю Національної історичної бібліотеки України, Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодия (http://www.libr.dp.ua/) та Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААНУ (http://dnsgb.com.ua/) у форматі відеоконференції пройшов навчально-практичний семінар. Під час семінару ми детально розповіли про реалізацію свого проекту по корпоративному розпису періодичних видань України "Придніпровський корпоративний каталог" (http://www.libr.dp.ua/pkk/1.htm) та запросили до участі Історичну бібліотеку та ННСГБ НААНУ. Діалог між фахівцями бібліотек, котрі займаються аналітико-синтетичною обробкою періодичних видань буде продовжуватись і надалі.
фото 1  фото 2


 22 Травня 


Привітання читачів

Дніпрпетровській обласній універсаній бібліотеці імені Первоучителів слов´янських Кирила і Мефодія виповнився 181 рік.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Травня 


«Я пишу, ти пишеш, ми пишемо по-польськи...»

Напередодні Дня слов'янської писемності і культури в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відбувся II Всеукраїнський Диктант Польської Мови «Я пишу, ти пишеш, ми пишемо по-польськи».Одночасно в 12-00 в десяти великих містах України почали писати диктант близько 2000 чоловік. Організатором акції, що відбулася, є Фундація Свобода і Демократія (Варшава), тема Диктанту цього року присвячена 95-річчю підписання Пакту Пілсудський - Петлюра. Диктант організований у рамках Проекту «Біло - червоне АБВ. Програма допомоги розвитку Польської освіти в Україні».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 23 Травня 


Вшанування кращих

Травень у Сполучених Штатах Америки є Національним місячником вшанування внеску євреїв американців в культуру Америки. Держава і суспільство визнає досягнення американських євреїв в різних областях, починаючи від спорту, мистецтва, розваг до медицини, бізнесу, науки, держави і військової служби.
Цій темі була присвячена зустріч англомовного клуба «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Присутні переглянули добірку відео, яке підготувала модератор клубу Тамара Гаврилюк, засвоїли нову лексику, спілкувалися.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 23 Травня 


 «Слава вам браття, слов’ян просвітителі»

В Центрі слов’янської писемності та культури до Дня Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія та Дня слов’янської писемності і культури відбулося святкове засідання клубу «Літературна вітальня» «Слава вам браття, слов’ян просвітителі» (цикл заходів «Великі сини слов’янського народу»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 23 Травня 


Подарунок для дітей!

До міжнародного дня захисту дітей, комітет профспілки ДОУНБ організував для дітей бібліотекарів похід у Дніпропетровський державний цирк, на програму «Королівські хижаки».

фото

 23 Травня 


"Ці пісні співали на війні..."
У відділі абонемента в рамках клубу «Захопленість» відбувся вечір патріотичної пісні «Травневий вальс, співай переможна весна», присвячений 70-річчю Перемоги.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 25 по 27 Травня 


 З 25 по 27 травня у Центрі слов’янської писемності та культури проходили лінгвістичну практику студенти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з кафедри російського і загального мовознавства. Під час практики вони познайомилися з ДОУНБ - головною книгозбірнею регіону, яка належить до числа найстаріших за віком та найбільших за фондами обласних універсальних наукових бібліотек України, її відділами та фондом. Документальні джерела обласної бібліотеки лягли в основу написання курсових робіт студентів. Для них керівник центру щодня проводила змістовні тематичні години та огляди літератури.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9


 26 Травня 


 «Очищення організму народними засобами» 

Людський організм часто переносить на собі дуже великі навантаження. У зв’язку з накопиченням в органах людини шкідливих речовин, порушується нормальна робота травної системи, систем кровообігу, внаслідок чого настає отруєння шкідливими речовинами. Саме цю тему розглянула у своїй лекції «Очищення організму народними засобами» врач, апітерапевт, журналіст газети «Тайны мироздания» Шляхова Олена Юріївна (проект «Бібліотерапія»).
 
Повнiше
 
фото 1


 26 Травня 


 Інформаційний простір ДОУНБ

Наш час – це час безмежного простору інформації. Знати все неможливо, але знати де можна отримати інформацію – це реально. Найлегший  і найкомпетентніший шлях – скористатися бібліотекою. Саме цьому і було присвячено День Інформації для студентів  Дніпропетровського національного університету. Студенти дізналися про документально–інформаційні ресурси та електронні сервіси ДОУНБ. Усім присутнім було запропоновано бібліографічний огляд довідкових видань з фонду ВНІБ. Молодь із задоволенням записалися до бібліотеки та  отримали пластикові читацькі квитки. На завершення відбулася оглядова екскурсія бібліотекою.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6


 26 Травня 


    Роксолана  
Весілля Сулеймана і Роксолани відбулося у 1530 році. В історії османів це був небачений випадок - султан офіційно одружився на жінці з гарему.
«Роксолана – доля, образ, символ» - літературно-ілюстративна виставка з такою назвою експонується у відділі періодики. 
 
Повнiше
 
Фото  фото


 27 Травня 


«В травах – храми,
в травах – хати,
в травах – Україна-мати»

Відділ абонемента привітав літніх людей з наступаючими святами зеленої Трійці, відвідавши територіальний центр обслуговування пенсіонерів Індустріального району.   
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 27 Травня 


Крок за кроком до успіху

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд американської спортивної драми «Невидима сторона» (2009).
Невидима сторона (англ. The Blind Side) – це фільм режисера Джона Лі Хенкока, який є екранізацією книги Майкла Льюїса «The Blind Side: Evolution of a Game», виданої в 2006 році. Фільм розповідає про темношкірого американця Майкла Оере, безпритульного і одинокого, якому пощастило в житті зустріти гарних людей, знайти родину, свій життєвий шлях і успіх – Майкл став гравцем популярної бейсбольної команди Балтимор Райвенс, NFL.
Фільм подарував всім глядачам гарний настрій, додав оптимізму, збагатив новою лексикою і ідіомами.

фото  фото  фото  фото


 27 Травня 


 «Майское танго»

У Центрі слов’янської писемності та культури відбувся концерт дніпропетровського барда Олега Мелещука (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
Весною, з пробудженням природи, серце розкривається до чогось нового, доброго, прекрасного. Весняні дні - вони особливі - тут перші пташині співи, польоти метелика, тут народжуються перші весняні мрії, незвичайні вірші. І такі гарні, світлі пісні, які створюють настрій і радість, якими ділиться зі слухачами Олег Мелещук.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 28 Травня 


  В  об’єктиві – бібліографія

Для студентів факультету соціології Дніпропетровського національного університету була проведена навчальна лекція-тренінг «Методика бібліографічного пошуку». Присутні ознайомилися з виданнями Державної бібліографії, українськими реферативними журналами серії «Соціальні та гуманітарні науки» та дізналися про специфіку вебліографії. Студентам було запропоновано самостійно розробити алгоритм пошуку і скласти бібліографічний список літератури з питань соціології. Соціологи  виказали бажання стати користувачами бібліотеки.

Фото 1  Фото 2  Фото 3


 28 Травня 


Пригоди на великому екрані

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» продовжує зустрічі зі студентами  Національного гірничого університету в межах проекту «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що зараз є викладачем англійської мови в НГУ, запросив групу зацікавлених студентів переглянути одну частину американського пригодницького фільму «Індіана Джонс».
Містер Браєн звернув увагу студентів на чудове місце, де відбулися зйомки фільму – Національний парк Арки, в якому йому трапилося побувати особисто.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 28 Травня 


«Муві-терапія»

Школа №22, спеціалізована з поглибленим вивченням англійської мови, особлива школа, одна з найкращих у місті, і вона активно співпрацює з обласною науковою бібліотекою і центром «Вікно в Америку».
Керівник інформаційно-ресурсного центру Світлана Усенко презентувала учням-восьмикласникам безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови, колекцію книг, довідників, словників, кіноклуб і англомовний клуб "Добра розмова", використовуючи які можна значно покращити мовні навички.
Молодь переглянула фільм з колекції центру «Пінгвіни містера Поппера». Це – чудова комедія для родинного перегляду, що подарувала знання нової лексики і гарний настрій.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 28 Травня 


На базі КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» відбулася чергова обласна травнева школа керівника-менеджера для директорів  ЦБС та завідуючих  публічними бібліотеками області за темою «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини в контексті вимог сучасності:стан і перспективи».
 
Повнiше
 


 29 Травня 


   Розширюємо границі інформації

Сьогодні ДОУНБ – це потужний інформаційний центр, який забезпечує вільний та необмежений доступ до інформації, використовуючи новітні технології. Саме в цьому переконалися студенти Дніпропетровського інституту інженерів транспорту, які завітали на День Інформації до ВНІіБ.  На них чекала зустріч з книжковою  колекцією із серії «Сто великих», корисна консультація стосовно можливостей бібліотеки, знайомство з роботою ЦПІ та пізнавальна екскурсія відділами на Ю. Савченка,10.

Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4


 29 Травня 


"П’ятидесятницю святкуймо - Духа Святого пришестя..."

Напередодні великого свята Трійці незайвим буде ще раз задуматися про сенс цього значущого свята. Відділ періодики пропонує ілюстративно-документальну виставку "Хай Трійця Святая в любові єднає".

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 30 Травня 


Вчимося самостійно приймати важливі рішення

Члени англомовного клубу підлітків, що збираються кожної суботи в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» знову грали в настільну гру «Монополія» і спілкувалися під час гри виключно англійською мовою.
Монополія (Monopoly) – це класична настільна гра в торгівлю нерухомістю. Гравці з користю проводять свій вільний час, покращують культуру спілкування, математичні знання і логічне мислення, вчаться самостійно приймати важливі рішення і відповідати за свої вчинки, тренують пам'ять, увагу, посидючість і терпіння.
А ще Монополія – це гра, то ж вона дарує учасникам гарний настрій і завзяття.

фото  фото  фото


 30 Травня 


Жанри мистецтва: Кітч

В межах освітнього проекту «Американська мистецька вітальня» чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена недооціненому жанру сучасного мистецтва – кітчу. Нашим гостем і експертом був американець містер Браєн Чанг, викладач англійської мови, представник програми академічних обмінів ім. Фулбрайта.

фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека