Протягом мiсяця 


Подорожуйте разом з книгою

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Будь активним! Будь туристом!».
На ній представлені англомовні видання і ілюстрації, що підкажуть Вам нові привабливі туристичні маршрути. Красу природи, красу міст великої країни, красу людей, що живуть там  - все це Ви побачите переглянувши виставку. Подорожуйте США віртуально, пізнавайте країну разом з бібліотекою.
фото  фото


 Протягом мiсяця 


 Таланти рідного краю

 У відділі демонструвалась виставка документів «Художники Придніпров’я – ювіляри року», де були представлені довідкові та біографічні видання, альбоми репродукцій, каталоги виставок, газетно-журнальні публікації про дніпропетровських талановитих художників, скульпторів, майстрів декоративного мистецтва. Цього року серед ювілярів: М. Аніщенко, А. Потапенко, В. Матюшенко, Л. Антонюк, С. Юшков, Г. Невечеря, В. Сосна, Г. Хачатрян та ін. 


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


  "Жити щоб залишити слід"

    У виставковій залі відділу демонструвалась виставка творчих робіт художниці–аматора, читачки нашої бібліотеки Любові Реут. На виставці представлено 42 картини. Це пейзажі, зображення квітів, ілюстрації до улюблених книг.
Відвідувачами відзначено потужну позитивну енергетику представлених творів і особистості автора.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Мамо, я тебе люблю!
Протягом місяця абонемент проводив опитування третьокласників та своїх юних читачів бібліотеки за темою «100 причин чому я люблю маму!». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Добрі справи

Відділ абонемента долучився до всеукраїнської програми благодійного фонду «ОВЕС» зі збору пластикових кришечок-закруток для протезування воїнів АТО. Активну участь прийняла в добрій справі дітвора.

фото


 Протягом мiсяця 


Школа комп`ютерної грамотності

В патентно-технічному відділі протягом місяця у межах проекту «Бібліотека: знання під рукою» два користувача похилого віку опанували роботу на комп'ютері.

фото


 Протягом мiсяця 


«Педагогіка вчора та сьогодні»

У відділі документів іноземними мовами на честь Міжнародного дня вчителя була розгорнута виставка «Педагогіка вчора та сьогодні».
Для виставки були відібрані найсвіжіші видання з методики викладання іноземних мов, а саме: інформаційні технології в школі, проектна робота, навчання молодих школярів та дошкільнят.
В першу чергу виставка буде цікава викладачам іноземних мов та студентам - майбутнім педагогам.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 1 Жовтня 


 До Міжнародного Дня музики

 що святкується цього місяця у відділі мистецтв розгорнуто перегляд рідкісних примірників з нотної колекції бібліотеки. Представлені видання: оперні партитури, лібрето, збірки для окремих видів інструментів, романси вітчизняних та закордонних видавництв минулих часів.


фото  фото  фото  фото  фото

 2 Жовтня Фішки для допитливих


У відділі абонемента розпочався курс комп’ютерної обізнаності за проектом «Нам літа – не біда» для людей літнього віку. 


 3 Жовтня 


Молодіжне зібрання "7 сфер"

На майданчику патентно-технічного відділу відбулось чергове засідання молодіжного клубу «7 сфер». На засіданні йшла мова про наполегливостm у вирішенні життєвих ситуацій, методи аналізу поточних ситуацій та  про створення меседжу для оточуючих. Спілкування членів клубу відбувалося у невимушеній ігровій формі. Провів засідання керівник молодіжного руху Олег Ішин.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

 3 Жовтня 


До Міжнародного дня захисту тварин

Непрості питання охорони світу тварин обговорювали завзято і весело на багатолюдній зустрічі членів англомовного клубу в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Наші друзі іноземці, містер Ерік і містер Джейсон,  були нашими консультантами і експертами.
Присутні читали, перекладали, дивилися цікаве відео, обговорювали відео – покращували знання англійської мови у різний спосіб.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 3 Жовтня 


Спілкуємося англійською з носіями мови

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» поновилися зустрічі в «Американському клубі для підлітків», в якому школярі можуть покращити знання англійської мови, дізнатися більше про США і гарно провести вільний час. 
Зустріч підготувала друг бібліотеки, волонтерка, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Ганна Акастєлова. До неї долучився американець містер Джейсон.
Зустріч була присвячена аудіюванню (покращенню навички сприйняття англійської мови наслух) та покращенню граматичних навичок.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 5 Жовтня 


Популяризуємо сайт

Нещодавно сайт ДОУНБ (http://www.libr.dp.ua/) став переможцем у Всеукраїнському конкурсі з популяризації читання на сайтах бібліотек України у номінації «Кращий сайт з популяризації читання обласної бібліотеки». А сьогодні, співробітник РТЦ активно рекламувала сайт бібліотеки для молоді Індустріального коледжу. Під час зустрічі було розглянуто можливості сайту та його наповнення. Учні були приємно здивовані зручністю сайту, тому одразу записали його адресу і подякували за пізнавальну віртуальну екскурсію сайтом.

фото  фото  фото

 5 Жовтня 


 «Моя любов – Україна і математика» 

В рамках програми «Плекаємо патріотів» для вчителів інформатики та математики Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти працівники відділу читальних залів представили інформаційні можливості бібліотеки щодо виховання почуття патріотизму при розгляданні теми «Внесок українців у розвиток математики». Гості познайомилися з відео–презентацією «Моя любов – Україна і математика» про життя, діяльність та здобутки видатних українців та документальними джерелами, які допоможуть при проведенні заходів з цієї теми.
 
Повнiше
 
фото 1


 5 Жовтня 


Всесвітній тиждень космосу. Школярі переглядають науково-фантастичне кіно

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітала група десятикласників ССШ № 23 з бажаннях подивитися цікаве і корисне кіно англійською мовою, яке розширить їх словниковий запас і надихне на написання конкурсного есе.
 «Соляріc» (англ. «Solaris», 2002) – це фантастична драма американського режисера Стівена Содерберга за однойменним романом польського письменника Станіслава Лема. Головний герой фільму, психолог Кріс Кельвін, прибуває на космічну станцію, що рухається по орбіті загадкової планети Соляріс. Його мета – зрозуміти, що за дивні речі відбуваються з працюючими там вченими.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 5 Жовтня 


Бібліотека – головний центр отримання інформації

 У цьому змогли переконатися учні Індустріального коледжу, які завітали на екскурсію до бібліотеки. Молодь мала можливість ознайомитися з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності. Присутнім розповіли про основні функції та призначення відділів у загальній структурі бібліотеки. Підлітки дізнались також яким чином можна записатися до бібліотеки, користуватися електронним каталогом, замовляти літературу та працювати з бібліографічними джерелами.

фото  фото  фото  фото


 6 Жовтня 


Відкриття комп’ютерного сезону

Тренінговий центр гостинно розпахнув свої двері для нових слухачів у школі комп’ютерної обізнаності. Отже, групи сформовані і тренери готові до навчання. На першому занятті відбулось знайомство між тренерами та учнями і були вирішені загальні питання, стосовно подальшої співпраці.

фото  фото

 6 Жовтня 


Бібліотека відкрита для всіх

 Продовжуючи участь у проекті «Плекаємо патріотів», головний бібліограф ВНІБ ознайомила освітян з документально-інформаційними ресурсами бібліотеки. Було поширено інформацію стосовно інформаційно-сервісних  центрів та інтелектуально-пізнавальних та дозвільних клубів ДОУНБ. Педагогів дуже зацікавило нове видання відділу «Плекаємо патріотів: свята і дати українського народу 2016».

Фото1


 6 Жовтня 


                       Бібліотеки і патріотичне виховання

   1 та 6 жовтня У межах бібліотечної програми «Плекаємо патріотів» провідним бібліотекарем відділу Тетяною Зайцевою для групи викладачів загальноосвітніх шкіл області представлено галерею талантів  «Вернісаж дніпропетровських художників» та мультимедійну презентацію «Символи-обереги стародавніх вишиванок».


 7 Жовтня 


Здоровими зробити себе можемо тільки ми. Ну що стартуємо?

Відділ періодики пропонує ілюстративно-документальну виставку - "Орієнтир - здоровий спосіб життя".

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 7 Жовтня 


Першокурсники у бібліотеці

 Як свідчить досвіт, перше враження дуже важливе. Тому завдання бібліотечних працівників – гідно представити бібліотеку в очах городян, а особливо – серед молоді. Учні Монтажного технікуму уважно слухали розповыдь про історію та сьогодення провідної бібліотечної установи Дніпропетровщини. Особливий акцент було зроблено на сучасні електронні послуги для користувачів.

Фото2  Фото1


 7 Жовтня 


 «Электричка ранняя снова нас уносит…»

Відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Электричка ранняя снова нас уносит…» (цикл заходів «Рідної землі таланти»).
 
Повнiше
 
фото


 8 Жовтня 


  Найважливішою складовою у поведінці людини є розуміння своїх прав та виконання обов’язків, тому правова освіта і правове виховання є одним із напрямків в діяльності бібліотек. Людина повинна знати, як потрібно діяти в тій чи іншій життєвій ситуації, регулювати поведінку і дії згідно вимог чинного законодаства. Цим питанням присвячена ілюстративно-документальна виставка «Маєш право знати», яка експонується у відділі періодики. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 8 Жовтня 


Юриспруденція до запитання

 Професія юриста по праву вважається однією з найстародавніших і найшановніших. В Україні мода на професію юриста прийшла трохи більше десяти років тому і в короткий термін завоювала велику популярність. З нагоди Дня юриста, у межах соціокультурного проекту «Правова культура – основа формування громадянської позиції», відбулася зустріч   учнів Політехнічного коледжу з бібліотекарями та  членами координаційної  Ради молодих юристів. Молодь дізналася про вагомі інформаційно-правові ресурси ДОУНБ, специфіку юриспруденції та нюанси праці юриста. Під час неформального спілкування підлітки задавали безліч питань правового характеру, на які отримали кваліфіковані відповіді.

Фото1  фото2  Фото3


 8 Жовтня 


«Міжнародний досвід у допомогу студентам»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» поновився проект співпраці з дніпропетровською філією Київського Національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ).
На початку зустрічі керівник центру Світлана Усенко нагадала студентам про сучасні безкоштовні ресурси і гаджети для вивчення англійської мови, порекламувала англомовний «Кіноклуб по середам» і клуб спілкування «Добра розмова», на яких вони можуть зустрітися з носіями мови американцями.
Далі для студентів  КНУКіМ, спеціальність «Менеджмент готельного бізнесу» відбулася лекція Тамари Гаврилюк за темою «Логістика готельного бізнесу в США». Інформація була проілюстрована численними відео.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 10 Жовтня 


Англійські ідіоми – це цікаво і корисно

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова  зустріч в «Американському клубі для підлітків», в якому школярі можуть покращити знання англійської мови, дізнатися більше про США і гарно провести вільний час. 
Зустріч підготувала друг бібліотеки, волонтерка, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Ганна Акастєлова. Гостем і експертом зустрічі був американець містер Джейсон, друг і волонтер центру «Вікно в Америку» вже довгий час. Під час заняття присутні вивчали англійські ідіоми, що стануть їм у нагоді у спілкуванні з носіями мови. Переглядали англомовне відео.


фото  фото  фото


 10 Жовтня 


До Дня захисника України

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова», яка була присвячена  знайомству з історією появи нового українського свята День захисника України. Тема хоч і була складною для обговорення, була одночасно і цікавою, як для наших іноземних гостей, так і для українських членів клубу.
Присутні читали, перекладали, дивилися відео, обговорювали відео – покращували знання англійської мови у різний спосіб.

фото  фото  фото  фото  фото


 12 Жовтня 


День Колумба разом з WOA

Школа №22, спеціалізована з поглибленим вивченням англійської мови, особлива школа, одна з найкращих у місті, і вона активно співпрацює з обласною науковою бібліотекою і центром «Вікно в Америку».
В межах проекту «Пізнаємо США» в день американського свята День Колумба працівники центру Світлана Усенко  і Тамара Гаврилюк відвідали школу і провели 3 навчальних уроки для 6-го, 9-го і 10-го класів по темі «Традиції свята День Колумба».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 З 12 по 31 Жовтня 


Літературна Нобеліада
Книжкова виставка видатних особистостей – лауреатів Нобелівської премії в області літератури у відділі абонемента ознайомить відвідувачів із скарбницею світової літератури. 
  
Повнiше
 
фото  фото  фото


 13 Жовтня 


У відділі періодики організовано полицю «Вибори-2015».  
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото


 13 Жовтня 


Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків  їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони.Дійсно, часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу, котрому присвячена виставка  «Подорож у козацькі часи», яка експонується у відділі періодики.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото

 13 Жовтня 


                       На допомогу працівникам культури

   Співробітниками відділу підготовлено інформаційну годину для художніх керівників самодіяльних колективів сільських будинків культури області. Їхній увазі були запропоновані: інформаційне повідомлення «Електронні  сервіси бібліотеки на допомогу культосвітній роботі клубів», огляд методичних матеріалів по організації і проведенню заходів з дозвілля, екскурсія за творчими роботами художниці-аматора Л. Реут.


фото  фото  фото

 З 13 по 15 Жовтня 


 «Козацькому роду нема переводу!»

Як виникла козаччина на Україні? Яке саме значення слова «козак» обумовило історичну долю та віковічні прагнення нашого народу? Імена яких особистостей пов’язані з козацькою історією Дніпропетровщини? Відповіді на ці питання були озвучені під час проведення тематичної години «Козацькому роду нема переводу!» для студентів ВПУ №17 та учнів 8-9 класів НВК №106.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9


 З 14 по 31 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Згадаймо праведних гетьманів До дня козацтва".


 15 Жовтня 


Особливості виборів 2015
25 жовтня в Україні відбуватимуться місцеві вибори. Головною особливістю цієї виборчої кампанії є те, що виборці вперше будуть обирати кандидатів за новою пропорційною виборчою системою за відкритими партійними списками. Під час публічної  лекції «Особливості виборів 2015» за участю політолога В. Гетьманенко бібліотечна спільнота дізналась більше про зміни у виборчої системи  в контексті реформування виборчого законодавства України.


фото  фото

 15 Жовтня 


Радісний ювілей

Відбулося святкове засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай", присвячене 25-річчю з дати заснування цього клубу (1990 р.) при Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці. Зараз краєзнавче товариство об’єднує краєзнавців області і його, як і 25 років тому, очолює проф. історик Ганна Швидько.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 З 15 по 16 Жовтня 


Одеса. Місце зустрічі змінити не можна

Головний бібліограф ВНІіБ Піскун В.А. взяла участь у роботі Всеукраїнського семінару «Рекомендаційна бібліографія у сторіччі знань», в межах якого виступила з доповіддю «Просування читання засобами рекомендаційної бібліографії». Учасники семінару переглянули презентацію «Рекомендаційна бібліографія. Видання ДОУНБ», в якій були охарактеризовані багаточисельні рекомендаційні видання бібліотеки.
 
Повнiше
 
Фото1  Фото2  Фото3  фото4  фото5  фото6


 16 Жовтня 


Комп’ютерний етикет для тих, хто прагне успіху

У відділі абонемента відбулись заняття з двома групами людей поважного віку в межах проекту «Нам літа не біда», які було присвячено темі організації коректної роботи з персональним комп’ютером.
 
Повнiше
 
фото  фото


 16 Жовтня 


Субсидії від А до Я

 У межах проекту «Правові знання для всіх і кожного» для бібліотечних працівників та користувачів бібліотеки відбулася юридична консультація щодо призначення житлових субсидій за спрощеним механізмом за участю фахівця Кіровського управління праці та соціального захисту населення.

Фото1  Фото2


 17 Жовтня 


Граємося і навчаємося

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова  зустріч в «Американському клубі для підлітків», в якому школярі можуть покращити знання англійської мови, дізнатися більше про США і гарно провести вільний час. 
Зустріч підготувала друг бібліотеки, волонтерка, випускниця програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Ганна Акастєлова. Під час заняття присутні виконували декілька корисних вправ: читали, перекладали, відповідали на питання модератора зустрічі.
Друга частина зустрічі була присвячена навчально-лінгвістичній настільній картковій грі «Яблука до яблук», під час якої треба складати лінгвістичні пари – прийменник і прикметник. Гра дарує учасникам знання і гарний настрій.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 17 Жовтня 


Традиції американської культури: День Колумба

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася традиційна зустріч англомовного клубу «Добра розмова».
Члени клубу переглянули навчальне відео про спірність позитивних наслідків плавань Христофора Колумба в Новий Світ та про негативний вплив на корінні народи Нового Світу і населення європейських країн. Тим не менш, це свято є для всіх американців шанованим, офіційним вихідним днем.
Австралійський волонтер клубу пан Ерік розповів про відкриття Австралії та порівняв постаті Джеймса Кука і Христофора Колумба.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Жовтня 


  Зустріч у АРТ-резиденції

   У межах проекту "Art-резиденція у бібліотеці" відбувся майстер-клас для художників-початківців, який провів Павло Бондар. Присутні отримали практичні поради з техніки портретретного малюнку, познайомились з альбомами репродукцій видатних художників-портретистів із фонду відділу мистецтв.


фото  фото  фото  фото

 19 Жовтня 


«Міжнародний досвід у допомогу студентам»

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжується проект співпраці з дніпропетровською філією Київського Національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ). Для студентів  КНУКіМ, спеціальність «Менеджмент готельного бізнесу» відбулася лекція Тамари Гаврилюк за темою «Піар-кампанії в готельному бізнесі США».
Інформація була проілюстрована численними відео про успішні PR-кампанії.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 19 Жовтня 


Головна книгозбірня регіону

Фахівці відділу провели інформаційну зустріч з учнями Політехнічного коледжу під час якої розповіли про ДОУНБ як загальнодоступний науковий, інформаційний та культурно-просвітницький центр, основним призначенням якого є забезпечення громади на вільний доступ до інформації.Фото1  Фото2


 19 Жовтня 


Про театральне мистецтво англійською

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» в межах проекту партнерства з КЗК «ЗОШ № 141» завітала група десятикласників. Зустріч була присвячена 100-річюю з дня народження Артура Міллера (1915-2005), відомого американського драматурга, сценариста і прозаїка.
Школярі переглянули слайд-шоу, яке підготувала керівник центру Світлана Усенко, познайомилися з найцікавішими фактами з біографії драматурга і сценариста, який був дуже помітною постаттю на американській театральній сцені. Також подивилися відео-уривки з вистави «Смерть комівояжера», що принесла драматургу світову славу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 21 Жовтня 


Злети і падіння політика

У кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської було запропоновано переглянути та обговорити англійською мовою фільм «Хоффа» (англ. «Hoffa», 1992).
Цей фільм – про зліт і падіння самого відомого авантюриста і політика з американських профспілок Джиммі Хоффа.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 21 Жовтня 


Правові зустрічі

 Продовжуючи участь у бібліотечному  проекті «Плекаємо патріотів», головний бібліограф ВНІБ ознайомила вчителів з предмету «Захист Вітчизни» з інформаційно-правовими можливостями Центру правової інформації та правовими ресурсами бібліотеки у ціломуФото1  Фото2


 21 Жовтня 


«Книги – це ліки, що напувають світ» І.Федоров
 
Стверджують, що книга - ліки для душі. А недавно лікарі довели, що читання - ще й потужна оздоровча процедура. У провідних клініках ввели новий метод лікування - бібліотерапію. А у бібліотеках цей метод існує з появою книги. Саме про ці дивовижні можливості  літератури розповіла на лекції «Книжкова лікарня» біотерапевт Тетяна Миколаївна Шайтанова (проект «Бібліотерапія»). 
Повнiше
 
фото 1


 21 Жовтня 


 «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній…»

В рамках програми «Плекаємо патріотів» у відділі читальних залів відбулася інформаційна година для вчителів інституту післядипломної педагогічної освіти.
 
Повнiше
 
фото


 22 Жовтня 


Про театральне мистецтво англійською -2

До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» в межах проекту партнерства з КЗК «ЗОШ № 23» завітала група дев’ятикласників. Зустріч була присвячена 100-річюю з дня народження Артура Міллера (1915-2005), відомого американського драматурга, сценариста і прозаїка.
Школярі переглянули слайд-шоу, яке підготувала керівник центру Світлана Усенко, познайомилися з найцікавішими фактами з біографії драматурга і сценариста, який був дуже помітною постаттю на американській театральній сцені. Також подивилися відео-уривки з вистави «Смерть комівояжера», що принесла драматургу світову славу.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 22 Жовтня 


Розповідаємо і навчаємо

  У межах обласного семінару-тренінгу «Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання, доступу», який проходив у  Криничанській центральній районній бібліотеці для дорослих головний бібліограф Піскун В. А. взяла участь у II секційному занятті «Інформаційно-бібліографічна діяльність: сучасні пріоритети і акценти» з інформаційним повідомлення «Рекомендаційна бібліографія: проблеми формування і використання».Фото1


 22 Жовтня 


Творчість – економіка та інновації: аспекти взаємодії

В патентно-технічному відділі відбулась зустріч творчих особистостей у клубі за інтересами «Ікар», присвячена шляхам реалізації інноваційного потенціалу молоді, формуванню в Україні запитів на професіоналів з високою здатністю до навчання. Мета заходу виховувати у молоді патріотизм, зацікавленість до створення нових ідей, проектів, надання інформації про винахідництво.

фото  фото  фото

 23 Жовтня 


Подорож у різноманітний світ програм

У відділі абонемента учасникам проекта «Нам літа не біда» розповіли про основні програми для ПК, які дозволяють працювати з графікою, текстом та мультимедіа. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 23 Жовтня 


Нематеріальна культурна спадщина та забезпечення її взаємного визнання

Заступники директора бібліотеки  Т. О. Абраїмова та Г. Я. Крупій взяли участь у семінарі-навчанні  з питань підвищення рівня знань про важливість нематеріальної культурної спадщини та забезпечення її взаємного визнання.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 24 Жовтня 


Книжкові пристрасті успішних людей

У відділі абонемента відбулися творчі зустрічі «успішних людей» в розрізі клубу «Захопленість».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 24 Жовтня 


Осінь у бібліотеці

Надзвичайно приємною, але зовсім не легкою для обговорення була тема чергової зустрічі в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Члени клубу з модератором Тамарою Гаврилюк і нашим американським гостем паном Джейсоном розмовляли про «Осінь», красивий природний сезон, що надихає багатьох поетів і музикантів на творчість.
«Що таке осінь?». На це питання нам допомогла відповісти популярна пісня рок-музиканта Юрія Шевчука.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 25 Жовтня 


 Творча зустріч в бібліотеці

  відбулася творча зустріч з художницею-аматором   Л. М. Реут. Любов Миколаївна розповіла, що у минулому вона працівник культури, завжди любила малювати, але тільки після виходу на пенсію знайшовся час для улюбленої справи. Кожна картина – то частка життя,  жива і рідна істота. На зустріч завітали: родина художниці, друзі, колеги, читачі бібліотеки. Творча особистість нікого не зоставила байдужим, присутні ставили багато питань, активно спілкувались. Окремою сторінкою став міні-концерт у виконанні учасників гурту «Амурчани», в якому бере участь Любов Миколаївна та дуету молодих професійних співаків з родини Реут.

 


фото  фото  фото  фото  фото

 26 Жовтня 


Канікули разом з центром «Вікно в Америку

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група учнів школи № 141.
Співробітники бібліотеки розповіли їм про правила користування бібліотекою та безкоштовні ресурси центру, за допомогою яких можливо покращити знання англійської мови.
Ці школярі вивчають дві іноземні мови, одна з них є англійська. Бібліотекарі перевірили чи знають діти про американські осінні свята, такі як День Колумба, Гелоуін, День подяки. Було приємно, що діти обізнані і відповідали на питання. Далі учні передивлялися добірку англомовних мультфільмів, в тому числі уривки з відомого «Бембі». Діти отримали завдання під час перегляду запам’ятати тварин і дати їх назви англійською мовою.
Зустріч мала освітній характер, була розважальною і познайомила школярів з сучасною бібліотекою і її послугами.

фото  фото  фото  фото  фото  фото


 27 Жовтня 


«Україна та Німеччина. Етнічні стереотипи»

Школярі 8 класу КЗО СЗОШ №141 брали участь у зустрічі-тренінгу «Україна та Німеччина. Етнічні стереотипи», яка відбулася у відділі документів іноземними мовами. Учні ознайомилися з поняттями «етнічний стереотип», «культурний шок», «міжкультурна комунікація» і самі визначили свої стереотипи щодо німців та українців, які увійшли у презентацію, створену співробітниками відділу. Підлітки також прослухали інформацію про відмінність поведінки німців та українців та прийняли активну участь у ситуативному тренінгу.

фото  фото  фото  фото  фото


 27 Жовтня 


Презентація ресурсів для вчителів англійської мови

Для слухачів інституту післядипломної освіти, викладачів іноземних мов було зроблено рекламне оголошення про сучасні ресурси і можливості центру «Вікно в Америку». Також були запропоновані варіанти партнерства, підготовки заходів, метою яких буде покращення знання англійської мови учнями середніх шкіл.


фото  фото  фото


 27 Жовтня 


"Плекаємо партріотів"

Вчений секретар Ю. М. Зюлева взяла участь у семінарі "Національно-патріотичне виховання молоді у ПТНЗ", проведеному Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області у форматі відео-конференції. Для бібліотекарів ПТНЗ області був презентований проект з національного патріотичного виховання, розроблений ДОУНБ, "Плекаємо партріотів".


 27 Жовтня 


«Володар душ наступних поколінь»

Ким  залишився Володимир Винниченко в історії України? Політичним та державним діячем, який стояв біля витоків нашої незалежної державності? Талановитим прозаїком, драматургом та художником? Людиною, яка через все життя пронесла прагнення до суверенної незалежності нашої держави та біль від розлуки з Україною? Так, саме таким він був для багатьох, але й досі його вважають не до кінця розкритим та зрозумілим. Виїзну мультимедійну презентацію «Володар душ наступних поколінь», присвячену Володимиру Винниченку, було проведено співробітниками відділу читальних залів для студентів ВПУ №17.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 27 Жовтня 


На допомогу викладачеві

У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч з слухачами інституту післядипломної освіти, викладачами німецької мови. Деякі з них були у відділі 5-10 років тому. У них збереглися чудові спогади про бібліотеку і вони із задоволенням знайомилися з новини методичними документами, які були надані їм для опрацювання. Вони робили копії, сканували, фотографували, переписували необхідну інформацію. Залишилися дуже задоволеними, і якби не холод у читальній залі – сиділи б до самого закриття відділу.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 28 Жовтня 


У Широкому зустрілися сільські бібліотекарі Дніпропетровщини

На базі бібліотек Широківського району пройшла тринадцята обласна виїзна проблемно-творча лабораторія «Сільська бібліотека у форматі сучасності: пошук формули успіху»
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11  фото 12  фото 13  фото 14  фото 15  фото 16  фото 17  фото 18

 28 Жовтня 


«Вже пора боятися і спасати свої життя». Хелловін наближається!

В кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали фільм англійською мовою «Кімната страху» (англ. Panic Room, 2002), з чудовою акторською грою зірок Голівуду у головних ролях.
Після перегляду фільму члени кіноклубу обговорили побачене. За думками глядачів фільм чудовий, якісний трилер. Фільм знято на вищому рівні, в традиціях засновника жанру Хічкока. Але українські глядачі звикли до більш значущих фільмів, інформаційно насичених фільмів.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 28 Жовтня 


Працюємо з громадою

 Цього дня співробітники ВНІіБ гостинно зустріли директорів та викладачів музичних шкіл міста Дніпропетровська.  Фахівців музичної галузі ознайомили з метою, завданням та діяльністю ДОУНБ. В межах співробітництва з освітянами області викладачі отримали запрошення до інформаційного партнерства з бібліотекою.

Фото1  Фото2  Фото3


 28 Жовтня 


 «Мостик»

До 90-річчя з дня народження дніпропетровського поета Миколи Мілаша відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука (цикл заходів «Рідної землі таланти»). У програмі прозвучали пісні на вірші Миколи Мілаша, а також Лариси Третяк, Лілії Ленської, Олександра Дьоміна, Анатолія Канарського. Олег Мелещук з великою повагою та вдячністю розповідав про сумісну роботу з поетом та бажав йому довгих і творчих років.фото 1  фото 2


 29 Жовтня 


Дні Мексики у бібліотеці

Світ Мексики розкрився гостям бібліотеки через знайомство з поезією лауреата Нобелівської премії Октавіо Паса. Цього разу засідання "Літературної вітальні" відбулося у відділі документів іноземними мовами. Чудова книжко-ілюстративна виставка доповнювала захід. Особливу увагу привертала книга «Fiesta Grande Chiapa de Corzo», яку подарував бібліотеці музикант Олександр Лабза, наш земляк, який зараз живе і працює у Мексиці. Книга великих розмірів та дуже яскрава. Fiesta Grande de Enero – це свято святих заступників, і святкується, щоб подякувати за те, що було отримано за минулий рік. Справжні мексиканські артефакти дивували гостей бібліотеки.

фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 29 Жовтня 


Комп'ютерний лікнеп

У самому розпаллі комп'ютерні курси. Учасники проекту "Бібліотека: знання під рукою" вже вміють створювати і використовувати ярлики, папки, документи та зберігати їх на флешку. 

 29 Жовтня 


У відділі читальних залів відбувся прем'єрний показ документального фільму "Богданове щастя", створеного за ініціативи Громадської організації "Новий донбас" та при підтримці Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Автори фільму хотіли донести до глядацької аудиторії досвід побудови мирного діалогу на Сході України на прикладі містечка Миколаївка, що в Слов’янському районі Донецької області, цей фільм розповідає про те, як народжувалася довіра, дружба, як зникали упередження, як змінювалася свідомість і як проста усмішка та щире слово принесли плоди взаєморозуміння між людьми.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 30 Жовтня 


Інформація на долоні

У відділі абонемента відбулось чергове заняття з комп'ютерної обізнаності в межах проекту "Нам літа не біда", під час якого учасники дізнались що таке накопичувальні пристрої та принцип їх роботи.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 31 Жовтня 


"Відкупись, або зачарую"

Найстрашніше свято року Геловін не злякало відвідувачів бібліотеки, всіх хто бажає покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».
Багато хто навіть прийшов у власному страшному костюмі, з оригінальним гримом. Відбулася презентація костюмів і конкурс «Вгадай ім’я страшного героя». Нас лякали Відьми, Опудало, Керамічна Лялька, Безголоса лялька.
Традиції древнього кельтського свята наслідували: дивилися і розказували страшні історії, вирізали справжні ліхтарі Джек з гарбузів, запалювали їх і відганяли злих духів.
Всі, хто гарно відповідав на конкурсні запитання, були запрошені до частування гарбузовим пирогом, цукерками, гробаками…
Наші американські друзі містер Келлі і містер Джейсон та юні поціновувачі англійської мови з Новомосковська радо святкували разом з нами.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


Гралися/навчалися/розважалися

Члени англомовного клубу підлітків зібралися в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» щоб відсвяткувати "найстрашніше" свято року Геловін, а також покращити знання англійської мови
Справжній ліхтар-Джек із гарбуза горів під час зустрічі і відганяв злих духів від молодих і розумних учасників. Молодь притримувалася традицій древнього кельтського свята: дивилися страшні історії, лякалися і лякали одне одного.
Наш американський друг містер Джейсон, хоч і не дуже полюбляє це свято, але долучився до зустрічі юних знавців англійської мови.
фото  фото  фото  фото


 31 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою: "Історія Православної церкви в Україні".

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека