Протягом мiсяця 


Унікальні куточки світу

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто книжково-ілюстративну виставку "Мій унікальний маршрут подорожі". На ній представлені книги з колекції Центру. Це – туристичні довідники і путівники про унікальні місця в США, від пам'ятників і національних парків до десятків інших визначних пам'яток, які варто відвідати.
Доповнює виставку добірка фото. На світлинах зображено унікальне місце, що свого часу відвідала модератор англомовного клубу Тамара Г. – Фарерські острови. National Geographic Traveler виголосив ці острови унікальними, недоторканими. Тож всі бажаючі мають нагоду подивитися ці світлини і пересвідчились в унікальності архіпелагу.

фото 1  фото 2


 Протягом мiсяця 


У вересні в секторі рідкісних і цінних документів продовжувалась архівна персональна пошукова робота з метою реконструкції та упорядкування біографії і фрагментів бібліотеки історика-славіста М.В. Бречкевича, який з 1923 по 1931 рр. працював професором Катеринославського – Дніпропетровського Інституту народної освіти.


 Протягом мiсяця 


Кожен відвідувач відділу протягом місяця мав змогу ознайомитись з відомими винахідниками нашого міста, їх винаходами, книгами, бібліографічними покажчиками, публікаціями в періодичних виданнях з ілюстративно-документальної виставки до Дня винахідника і раціоналізатора України «Винаходи та інновації України» Матеріали представлені на виставці викликали зацікавленість як з боку інженерно-технічних працівників так і з боку юнацтва. Особливу увагу серед відвідувачів викликали матеріали щодо винахідницької діяльності конструкторського бюро «Південне»

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 Протягом мiсяця 


«Читаємо разом Шевченка!»

Протягом місяця в Дитячій світлиці відділу абонемента проходять голосні читання творів Т.Г.Шевченка та оповідань про поета, опублікованих на сторінка дитячого журналу «Світ дитини» для наймолодших відвідувачів бібліотеки.  
Повнiше
 
фото


 1 Вересня 


  На допомогу студентам!

        На запрошення Консерваторії ім. М.Глінки провідним бібліотекарем Т.Зайцевою проведено інформаційну годину «Естетичне виховання – залог високої культури у державі», яка мала на меті ознайомити студентів І курсу та викладачів з документами з фонду ДОУНБ, що стануть корисними у навчанні та організації учбового процесу. Присутні також отримали інформацію про електронні сервіси та сучасні послуги бібліотеки


 1 Вересня 


 Феномен інноваційної школи

 

До Дня знань у відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку "Інноваційні технології навчання".

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 2 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка до дня знань «Методика самонавчання», на якій представлено книги з методів самостійного вивчення іноземної мови, як-то: Н. Замяткин. Вас невозможно научить иностранному языку; Васильева Е. Секреты полиглота: Как без труда запомнить 5 языков; Бориско Н.Ф. Сам себе методист; а також самовчителі різних мов.

фото  фото  фото


 3 Вересня 


Навчаємося англійської мови з пригодами

Всі бажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" переглядали нові серії пригодницького фільму «Соколине Око» (1994-1995).
Після перегляду обговорювали побачене з носієм мови, американцем Джошем.


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 3 Вересня 


 «Как хочется мира!»

У відділі читальних залів відбувся концерт дніпропетровського композитора та співака Олега Мелещука.
 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 4 Вересня 


 «Гармонія з собою та зі світом оточуючим»

Про те, яке досягти цієї формули у повсякденному житті йшла мова під час проведення у відділі читальних залів чергової зустрічі  в рамках проекту «Бібліотерапія».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 З 4 по 30 Вересня 


 «Тобі Україно моя і перший мій подих, і подих останній…..»

Таку назву має виставка, яка експонується у відділі читальних залів та окреслює основні  віхи героїчного літопису українського воїнства з часів козацтва до буремних сучасних подій на сході України.


 
Повнiше
 
фото 1


 З 5 по 30 Вересня 


«Ювіляри вересня» - палітра художніх творів авторів-ювілярів української літератури представлені на книжковій виставці у відділі абонемента в режимі вільного доступу. Це твори за шкільною программою І.Котляревського, О.Довженка, М.Коцюбинського, М.Зарудного, П.Грабовського, Д.Павличко та ін.


фото


 З 5 по 30 Вересня 


Читати чи не читати? Ось в чому питання.

У відділі абонемента діє виставка-провокація «Книги, про які люди обманюють, що вони їх читали» в режимі вільного доступу.


 
Повнiше
 
фото


 6 Вересня 


Звітували про подорожі!

Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена темі «Мої Унікальні Туристичні Маршрути".
Тема була логічним вибором після сезону літніх відпусток, коли багато хто з членів клубу засмаг і отримав нові враження.
Вони розповіли про свої подорожі. Деякі історії були про унікальні місця України, інші -  про європейські маршрути – Росія, Італія, Швейцарія, Грузія і Ізраїль. Але найбільш вражаючими були розповіді про екзотичні країни – Марокко, Об’єднані Арабські Емірати, В'єтнам і Таїланд.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 6 Вересня 


 «Барвисте сузір’я українських письменників»

Виставка з такою назвою, що відкрилася у відділі читальних залів, поєдную  творчість видатних українських постатей, які народилися у вересні.
Виставка «Барвисте сузір’я українських письменників» дозволить читачам не тільки ознайомитися з творами відомих постатей української літератури,  але й  і звірити свої сучасні кроки с заповітами особистостей, які визначили шлях  слов'янської суспільної думки в ХVIII-ХХI сторіччях.
 
Повнiше
 
фото 1


 8 Вересня 


Для відвідувачів сектору рідкісних і цінних документів головним бібліотекарем Л.Г. Гурай була проведена оглядова екскурсія з метою ознайомлення з галузевим та хронологічним змістом рідкісного фонду, представлена також постійно діюча політематична експозиція книгознавчої тематики.


 9 Вересня 


Не скупіться люди на добро!

Бібліотекарі відділу абонемента відвідали лікарню №6 з благочинною акцією для поранених в АТО. Просимо підтримати акт милосердя бо чужої болі не буває!


 10 Вересня 


 На батьківщіні Довженка!

Євген Шевченко, голова Кіноклубу ім.Данила Сахненка, що діє у відділі мистецтв, на запрошення організаторів відвідав урочисті заходи з нагоди 120-річчя видатного українського кінорежисера Олександра Довженка. Святкування відбулися у містечку Сосниця  на Чернігівщині.


 10 Вересня 


Історичні постаті на тлі війни

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою кінокомедії «Лоуренс Аравійський» (англ. Lawrence of Arabia) (1962).
Це - епічний кінофільм режисера Девіда Ліна про Лоуренса Аравійському і події Арабського повстання 1916-1918 років, що був удостоєний семи премій «Оскар», у тому числі за кращий фільм. Стрічка є розповіддю про події життя офіцера британської розвідки Лоуренса, який працював у роки Першої світової Війни в Сирії в активній взаємодії з арабськими кочівниками і отримав з цієї причини прізвисько «Аравійський». Лоуренс перейнявся їх духом і по суті очолив партизанську війну арабів проти Османської імперії.
 
Повнiше
 
фото


 З 10 по 13 Вересня 


Реалізація конституційних прав громадян за допомогою бібліотеки

Бібліотекар відділу соціокультурних проектів і зовнішніх зв’язків Сохромова Катерина, в якості додаткового тренера РТЦ, взяла участь у V Львівському бібліотечному форумі та відвідала методичні семінари з питань реалізації проекту УБА «Бібліотеки і виборчий процес».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 11 Вересня 


Заступник директора Шевченко О. В. провела інформаційну годину «Я і моя професія: фахівці публічних бібліотек як суб’єкти бібліотечно-інформаційного обслуговування населення». Студенти коледжу культури дізналися як цифрові технології змінили роботу сучасного бібліотекаря, якими навичками і знаннями він повинен володіти, щоб задовольнити широкий спектр бібліотечних послуг.


 11 Вересня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулась інформаційно-пізнавальна екскурсія, під час якої відвідувачі сектору ознайомились з книжковими виставками та прослухали огляд літератури, присвяченої життю і діяльності Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, а також розповідь про ДОУНБ, її історію та досягнення.


 13 Вересня 


Вшануємо і наших бабусь і дідусів!

Сьогоднішнє засідання Gabfest клубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячено американському святу «Національний день бабусь і дідусів». Це свято є щорічним, шанує бабусь і дідусів та інших старших. Метою свята є зміцнення відносин між поколіннями, вшанувати бабусь і дідусів, показати дітям любов до них, допомогти дітям усвідомити досвід, інформацію, яку літні люди можуть запропонувати суспільству. Члени клубу поділилися думками чому їхні бабусі та дідусі такі важливі для них, розповіли про речі, яких вони навчилися від своїх бабусь і дідусів.
Також на зустрічі торкнулися питання генеалогії.  Присутні переглянули відео, в якому американці пояснили свою цікавість до складання сімейного дерева. Це дозволило нам порівняти ситуацію в Україні, де були менш доступні архіви для досліджень з сімейної історії.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 13 Вересня 


Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека у Містечку USAID на набережній Дніпра  
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 13 Вересня 


  "ART-резиденція в дії!

Відбувся майстер-класс для художників-початківців, який провів Павло Бондар

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 З 15 по 15 Вересня 


«Його величність Вчитель»


У відділі абонемента розпочала діяти книжкова виставка «Вчитель на сторінках художньої літератури» (до Дня вчителя). 
Повнiше
 
фото  фото


 16 Вересня 


У відділі періодики організовано виставку "Храм душі М. Коцюбинського".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото

 16 Вересня Чомучки в бібліотеці

Вересневі  заняття розпочались у школі «Інтелектуальної власності» з проекту ДОУНБ «Бібліотека знання під рукою». Чомучки ВПУ № 55 першими отримали відповіді на питання з чого утворюється винахід, з чого починається творчість, які види творчості існують і ще багато-багато нових знань з питань творчості.

фото 2  фото 3  фото 4  фото 1

 16 Вересня 


Для аспіранта-історика ДНУ головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай надана консультація з пошуку та використання ДБА за темою дисертації «Представницькі організації в Україні пореформеної доби».


 16 Вересня 


Заступник директора Шевченко О. В. провела екскурсію для завідуючих сільськими бібліотеками ЦБС області «ДОУНБ - сучасна бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку».


 17 Вересня 


Смішні пригоди актора

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою однієї з найсмішніших американських кінокомедій «Тутсі» (1982). Цей чудовий фільм продовжує дарувати радість, позитивні емоції глядачам. Вчить доброті, людяності, дружбі. Після перегляду відбулося обговорення побаченого.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 17 Вересня 


 «Приезжайте к нам в Днепропетровск»
Виявляється подорож до Дніпропетровська може бути не тільки туристичною, але й музичною і не тільки, коли ми святкуємо день народження нашого славетного міста. В цьому переконує композитор та виконавець Олег Мелещук творчий вечір якого, присвячений Дню міста,  відбувся у відділі читальних залів. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 17 Вересня 
У патентно-технічному відділі ДОУНБ було багато гостей та телевізійників. До нас завітали і представники органів місцевої влади та облдержадміністрації. Відбулось урочисте вручення дипломів молодим вченим нашого міста. Було переглянуто цікавий документальний фільм "60 років в ракетобудуванні і космонавтиці". На нашому майданчику відбулось розширенне засідання Ради молодих вчених Дніпропетровської області, започатковано роботу клубу молодих вчених і винахідників "Південне сузір`я", досягнуто домовленості в подальшому проводити зустрічі кожен місяць, у третю середу. 17 вересня сюжет на ИРТ новини «Неформали» http://www.otv.ua/?p=646


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 18 Вересня 


Я громадянин і цім пишаюсь

Україна зараз перебуває у складному становищі. Тому вкрай необхідна громадянська активність кожного. Саме цьому питанню було присвячено правовий диспут «Що означає відчути себе громадянином своєї держави?» який пройшов у  Центрі Правової інформації при ВНІіБ  в межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного». Під час спілкування з учнями 8 класу СЗШ №82 бібліотекарі намагалися  з’ясувати як підлітки розуміють що саме означає бути громадянином і як відчувають  свою приналежність до рідної держави.  Школярі дуже активно висловлювали власні міркування про те, чим людина може бути корисною суспільству та наводили різні приклади вчинків, якими вони зможуть принести користь Україні. Наприкінці заходу діти разом декламували текст Гімну Україні.

Фото1  Фото2


 18 Вересня 


В секторі рідкісних і цінних документів проведена інформаційно-оглядова екскурсія, до програми якої увійшла лекція про документні ресурси рідкісного фонду, основні його колекції. Головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай відповіла на запитання відвідувачів, яких цікавили книги з колекції стародруків та історія формування рідкісного фонду.


 18 Вересня 


   Співробітники відділу Кузнєцова Т. та Філіппович В. долучились до участі у акції «Добрий настрій – запорука миру», який відбувся на проспекті К.Маркса біля приміщення бібліотеки. Увазі перехожих мешканців були запропоновані: книжково-мистецький вернісаж «Тема козацтва у мистецтві » та лото кумедних історій з життя козаків «Посмішка на згадку», рекламні матеріали ДОУНБ


фото  фото  фото

 18 Вересня 


Сучасні бібліотечні ресурси - для нових читачів

Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" відвідала група школярів спеціалізованої з поглибленим вивченням іноземних мов школи № 141. Діти дізналися з чого складається колекція сучасної бібліотеки, оглянули виставку і стелажі з книгами, про безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 18 Вересня 


"Ріднокрай" зібрав друзів!

У краєзнавчому відділі бібліотеки відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай" за темою: "Історія Катеринославської суконної фабрики". Доповідала голова клубу історик, доктор історичних наук, проф. Ганна Кирилівна Швидько. Тема виклакала велике зацікавлення.

фото 1  фото 2  фото 2  фото 4  фото 5  фото 6

 18 Вересня 


Вивчаємо і читаємо зарубіжну ліературу

До відділу документів іноземними мовами завітали давні друзі - учні 6- Б класу СЗОШ №141 на гру-вікторину за матеріалами казок братів Грімм. Спочатку учні були ознайомлені з життям цих славетних казкарів та вчених, старший з братів був ще і бібліотекарем. Потім діти відповідали на запитання по щойно почутому. Той, хто першим відповів, отримував білет у 100 балів з логотипом бібліотеки. Далі діти отримали назви казок братів Грімм німецькою мовою. Переклавши назву казки, яка слугувала перепусткою, діти збиралися у центрі «Вікно в Америку», де на них чекала вікторина-презентація – «Казки братів Грімм», яка була підготовлена гол. бібліотекарем ВДІМ Захаровою О.А. Після відгадування завдань вікторини, були підраховані бали і переможці отримали невеличкі подарунки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 19 Вересня 


Наш досвід – нашим колегам

До відділу наукової інформації та бібліографії завітали завідуючи сільськими бібліотеками ЦБС області. Зустріч проходила  у межах  проведення обласних курсів підвищення кваліфікації. Фахівці відділу поділилися власним досвідом з питань роботи у напрямку довідково-інформаційного обслуговування, проектної та видавничої діяльності ВНІіБ. Особливе  зацікавлення викликали тематичні папки, присвячені болючим питанням сьогодення, а саме «Інформація для вимушених переселенців зі сходу України» та «АТО».

Фото1  Фото2  Фото3


 З 19 по 20 Вересня 


"Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: організація надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)" - тренінг за такою тематикою відвідали заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи О. В. Шевченко та вчений секретар Ю. М. Зюлева.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 20 Вересня 


Місячник «Спадщина іспаномовного населення США»

Використовуючи рекомендації наших багаторічних партнерів Посольства США в Україні і Державного департаменту США інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» розпочав місячник «Спадщина іспаномовного населення США» (15 вересня - 15 жовтня).
Англомовний клуб «Добра розмова» був присвячений знайомству з культурою та внеском американських громадян, чиї предки прийшли з Іспанії, Мексики, Карибського басейну, Центральної та Південної Америки.
Модератор клубу Т.Гаврилюк представила нову виставку і запропонувала дати визначення і опис представленим на ній мексиканським артефактам. Присутні переглянули декілька відео, що проілюстрували обрану для спілкування тему. Це були цікаві статистичні дані і слайд-шоу з фото знаменитих латиноамериканців.
Зустріч була пізнавальною і навчальною для всіх відвідувачів, вони збагатилися новою лексикою і незабутніми враженнями.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 20 Вересня 


Дізнайся більше про іспаномовне населення США

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було презентовано виставку книг і ілюстрацій, що знайомлять відвідувачів центру з іспаномовним населенням США, з його внеском в американську історію і культуру.
На виставці представлено декілька артефактів мексиканської культури, наданих нашою колегою-бібліотекарем Оленою З.
Представлені книги надають інформацію про історію окремих територій США і їх латиноамериканське походження. Любителі американського кіно і кінозірок можуть дізнатися, хто з них має іспаномовне коріння.
Світлини дадуть уявлення про життя латиноамериканського спільноти в різних штатах США.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 22 Вересня 


"Бібліотека-центр інноваційної думки"

У відділі абонемента в рамках курсів підвищення кваліфікації для завідуючих сільських бібліотек області відбулася школа досвіду за темою «Бібліотека – центр інноваційної думки». Фахівці відділу поділилися досвідом впровадження бібліотечних інновацій, зокрема проектної роботи, створення іміджу бібліотеки, презентували інноваційну виставкову діяльність.


 22 Вересня 


Головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай здійснений перегляд нових надходжень літератури до бібліотеки у відділі комплектування. Для рідкісного фонду було відібрано 5 примірників книг з подарунків читачів.


 22 Вересня 


 «Ми народжені для однієї єдиної мети - стати  людиною ...»
Цю тезу можна назвати головною під час проведення зустрічі в рамках літературно-кінематографічного клубу «ЧелоВечность», присвяченого твору Льва Толстого «Отец Сергий». Дискусії передувало читання повісті Олександром Бордуковим на фоні показу фрагментів однойменного фільму видатного радянського режисера Якова Протазанова. Таке суміщення відеоряду з аудіо-словом відомого читця та актора  набагато поглибило сприйняття одного з головних творів великого гуманіста Х1Х сторіччя. 


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 23 Вересня 


Навчання фахівців

Голова комісії із соціального страхування К.Ю. Сохромова та провідний бухгалтер Н.І. Вакуленко відвідали навчання із соціального страхування підприємств, установ, організацій Жовтневого і Кіровського району, що проводилося на базі Зонального навчально-методичного центру Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок. 


фото

 24 Вересня 


Війна і кохання

Гостям "Кіноклубу по середах" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" було запропоновано переглянути американський фільм «Перл Гарбор» (англ. Pearl Harbor, 2001).
 «Перл-Гарбор» — військова мелодрама 2001 року режисера Майкла Бея. Фільм отримав премію Оскар за найкращу звукорежисуру та був номінований на Золотий глобус.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 24 Вересня 


Користувачів бібліотеки побільшало

Вже кілька років поспіль фахівці ВНІБ в осені проводять традиційні Дні Першокурсника. Цього разу до бібліотеки завітали студенти першого курсу Дніпропетровської державної фінансової академії. Студенти ознайомилися зі сторінками сайту ДОУНБ, дізналися про інформаційно-сервісні центри та служби а також відвідали відділи обслуговування у приміщенні по вулиці Савченка,10. Сучасні можливості бібліотеки справили таке велике враження на першокурсників, що вони всі до одного виявили бажання стати користувачами ДОУНБ.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 24 Вересня 


Молодіжна секція УБА отримала останні оціночні листи від членів журі конкурсу "Творчий злет: молодий бібліотекар року". За умовами конкурсу кожен з його учасників надіслав анкету та презентацію-портфоліо своєї професійної діяльності. Члени журі намагались об'єктивно оцінити роботи, згідно із встановленими  критеріями. Заступник директора ДОУНБ з наукової роботи Т.О. Абраїмова працювала в складі журі конкурсу.


 24 Вересня 


Казки для юних друзів бібліотеки

До відділу документів іноземними мовами прийшли учні 4-й класу СЗОШ №141 і взяли участь у вікторині «Казки народів світу». Спочатку дітей зацікавили питанням на прикладі казок «Колобок» та «Морозко», звідки взялися казки і чому вони навчають. Потім нове завдання малим знавцям: той, хто скаже казкове заклинання - попаде до центру «Вікно в Америку» і візьме участь у літературній вікторині. Вікторину проводила гол. Бібліотекар ВДІМ Олена Захарова.
Перші три переможця отримали «Указ царя Салтана про надання звання найкращого знавця казок, кращого та просто знавця казок» і невеличкі презенти.


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 25 Вересня 


 Шанувальники творчості Гарі

Відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене 100-річчю від дня народження відомого і загадкового французького письменника, дворазового лауреата Гонкурівської премії Ромена Гарі

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 25 Вересня 


«Подорожуємо світом разом»
Надзвичайно цікаву ілюстративно-документальну виставку до Всесвітнього Дня туризму було презентовано у Дніпропетровському університеті імені  Альфреда Нобеля під час підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю між цим учбовим закладом та Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, після чого експозиція представлена у відділі читальних залів для перегляду читачів.  


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 25 Вересня 


«Добрий настрій – запорука миру»

Співробітники відділу документів іноземними мовами та інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Дрозд І. та Усенко С. долучились до участі у акції «Добрий настрій – запорука миру». Перехожим, які крокували повз будинок бібліотеки на проспекті К.Маркса,  були запропоновані рекламні матеріали ДОУНБ і можливість безкоштовного запису у бібліотеку.
Бажаючих покращити знання англійської мови зацікавили безкоштовні ресурси для вивчення мови; колекція англомовних художніх фільмів, яку можна переглядати у групі, або індивідуально; англомовний клуб з носіями мови.
Поліглоти відповідали на питання іспаномовної вікторини, вгадували іноземні мови на слух. Діти радо грали з електронним героєм Томом на електронному пристрої iPad, який дорослі можуть використовувати для читання електронних книг.
"Kindle" чи "iPad"? Не принципово. Читайте книги у бібліотеці в любому зручному для Вас форматі!
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 26 Вересня 


  Чарівник українського кіно

Відбулося засідання Кіноклубу, присвячене 120–річному ювілею, видатного українського кінорежисера, письменника і педагога Олександра Довженка. Присутні мали нагоду переглянути документальний фільм режисера В. Шестопалова «Мислитель і поет», познайомитись з матеріалами виставки із фонду бібліотеки «Чарівник українського кіно», почути розповідь про святкування ювілею Майстра в Україні та світі.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 7  фото 6  фото 8

 26 Вересня 


Най, най, най …

 Під такою назвою напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек у ВНІБ було розгорнуто нову книжкову інсталяцію. Її головна мета – винести на розсуд відвідувачів бібліотеки і читачів вже знайомі видання, але представити їх у незвичайному і навіть  гумористичному вигляді. Фахівці відділу намагалися показати що кожна книжка цікава по-своєму. Пісочний годинник символізує, що книжки пройшли випробування часом; дзвоник, що у кожної книги є своя мелодія; а збільшувальне скло – вічний пошук істини.  Фото


 27 Вересня 


Свобода і вибір

Сьогоднішнє засідання англомовного клубу «Добра розмова» клубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячено темі «Свобода вибору. Її цінність і важливість для людського життя».
Перша частина зустрічі була представленням нових і старих членів англомовного клубу. Це є однією з улюблених форм клубної роботи. Кожному є що про себе сказати.
Модератор, Президент англомовного клубу Владислав Власенко, запропонував прочитати цікавий текст/історію, який продемонстрував приклади вибору, що повстають перед людиною, як споживачем послуг, і як вона віддає перевагу одному чи іншому товару. Присутні обговорили свої приклади вирішення подібних проблем вибору.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 28 Вересня 


Профспілка вітає колектив!

З нагоди відзначення професійного свята, комітет профспілки ДОУНБ підготував подарунок для бібліотекарів – відвідування програми «Венеціанський карнавал на льоду» Дніпропетровського державного цирку.


фото  фото

 29 Вересня 


З Днем бібліотек!

До відділу документів іноземними мовами прийшли учні 7-го класу СЗОШ №141 на чолі зі своїм класним керівником поздоровити партнерів-бібліотекарів з професійним святом - з Днем бібліотек. Діти прочитали вірші-поздоровлення трьома мовами: українською, англійською та німецькою та подарували зроблену ними стіннівку на книжково-бібліотечну тематику.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 30 Вересня 


Бібліотечний пікнік

 Бібліотека — це місце тяжіння  для громади, де із  задоволенням проводять час і підлітки, і молодь, і люди  шановного віку, оскільки  її двері завжди  відкриті для всіх. З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек до ВНІБ завітали учні міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, які взяли участь у  інформаційній  акції «Бібліотечний пікнік». Захід проходив у невимушеній обстановці. Гості відвідали «Книжкову галявину» (інтерактивна книжкова вікторина з призами), зупинилися біля нової книжкової інсталяції «Най, най, най…» та здійснили  «Подорож поверхами» (знайомство з бібліотекою).
Головна мета акції  – підвищення у молоді інтересу до книги і можливостей бібліотеки крізь призму наочності та інтерактивності. Протягом  зустрічі панувала атмосфера свята та гарного настрою. Приємною несподіванкою  стало яскраве мультимедійне поздоровлення для всього колективу бібліотеки від молоді училища.

Фото1  Фото2  Фото3  фото4  Фото 5  Фото6  Фото7  Фото8


 30 Вересня 


Всеукраїнський день бібліотек урочисто відзначила бібліотечна спільнота Дніпропетровщини та зокрема обласна бібліотека. В святковій атмосфері Будинку органної та камерної музики пролунали поздоровні слова, побажання миру і натхнення від директора департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Першиної Наталії Геннадіївни та голови обласного комітету Профспілок Ялового Анатолія Володимировича. Почесними грамотами були нагороджені найкращі працівники бібліотечної сфери.

фото 1  фото 2  фото 3


 30 Вересня 


 Привітали ветеранів

Співробітники у День бібліотек відвідали найповажнішу нашу читачку, першу завідуючу відділом мистецтв Резіну Олену Петрівну. Привітали її зі святом, передали приємні побажання від колективу, квіти і гостинці 


 30 Вересня 


«Квіткова феєрія в бібліотеці» 
Працівники відділу читальних залів ДОУНБ провели виїзну інтерактивну годину «Квіткова феєрія в бібліотеці». Учні 6 –А та 6 - Б класів НВК № 106 зібрались з нагоди свята - Всеукраїнського Дня бібліотек. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 30 Вересня 


 Всеукраїнський День бібліотек! 

 Відбувся День відкритих дверей присвячений Всеукраїнському Дню бібліотек. Протягом дня працівниками відділу проводились заходи для мешканців нашого рідного міста на подвір`ї, біля бібліотеки. У цей день діяли такі акції як «Бібліотека і суспільство – єдині» - книжковий калейдоскоп та «Читаємо на подвір`ї разом з перехожими». Акції були спрямовані на популяризацію читання та книги. Жоден перехожий не залишився байдужим до свята бібліотек. Всі бажали здоров`я, мира та побільше цікавих книжок. У цей день кожен відвідувач отримав безкоштовний святковий читацький квиток.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека