Протягом мiсяця 


«Цікаве навколо нас»

З виставки відвудувачі змогли дізнатися про екокультуру як системіу взаємовідносин людей між собою і з навколишнім середовищем у відповідності з принципами гармонії і раціонального використання природних ресурсів. Інформація представлена на виставці ще раз довела, що екологічне очищення території України – чисте повітря, вода; забезпечення населення екологічно чистими продуктами і товарами; пропаганда здорового способу життя і захисту навколишнього середовища – значно покращать якість життя людей і розвиток інтелектуального потенціалу нації. Виставка зацікавила читачів своєю актуальністю.


фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


До сторіччя від дня початку І-ї Світової війни

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто виставку "Уроки війн / Wars’ Lessons".
На ній представлені книги і відеофільми з колекції Центру, які збагатять відвідувачів інформаційно та емоційно.
Вивчайте англійську мову, використовуючи безкоштовні ресурси Центру.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 Протягом мiсяця 


О, спорт - ти - мир!

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто виставку "Місячник спорту в США / American Sports Month".
Кожний відвідувач, що вивчає англійську мову самостійно і хоче знати більше про США, може обрати книгу для читання, переглянути яскраві фотографії, обрати відеофільм для перегляду.
В колекції відеофільмів Центру є чудові стрічки, герої яких займаються різними видами спорту, обирають здоровий спосіб життя і можуть стати прикладом для наслідування.
На багатьох фото щасливі американські дітлахи.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 Протягом мiсяця 


 Квітка-символ у мистецтві

Саме таку назву мала пізнавально-ілюстративна виставка літератури, присвячена магічному Соняшнику.  Цього місяця, коли вся країна буде святкувати День Незалежності, нам захотілось розповісти про рослину, яка вважається одним із символів України...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Геніальна художниця України

У відділі демонструвалась виставка репродукцій Катерини Білокур

 
Повнiше
 

 Протягом мiсяця 


 «Ах,  це весілля!»  

З виставки відвідувачі дізналися про секрети, якими діляться професійні кравці, дизайнери, кухарі. Це справжній захоплюючий путівник світом весільної моди. Виставка викликала у читачів жвавий інтерес до літератури, в якій яскраво відображено мить урочистості.

фото 1  фото 2  фото 3


 1 Серпня 


І знову дякуємо нашим дарувальникам - Михайло Мурашкін подарував свої книги у фонд бібліотеки англійською та російською мовами.


фото


 1 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами працює книжково-ілюстративна виставка «Загадкова Японія». Ця дивовижна країна завжди цікавила людей. Особливості мови, культури, побуту – все це можна знайти у тих матеріалах, які представлені до уваги користувачів.


фото 1  фото 2  фото 3


 1 Серпня 


«Бібліотечна зупинка»
Працівники відділу читальних залів провели виїзний урок-вікторину «Казковий світ Олександра Пушкіна» для учнів 1-3-х класів літнього шкільного табору НВК №106 м. Дніпропетровськ (із циклу заходів «Бібліотечна зупинка»).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 2 Серпня 


 Гарний настрій в стилі українських традицій

У межах обласної акції «Гарний настрій – запорука миру» біля приміщення бібліотеки, що по вул. Ю. Савченка, 10, на мешканців міста чекали справжні українські дівчата – бібліотекарі, які намагались підняти настрій всім перехожим.
 
Повнiше
 
фото1  фото2  фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото9  фото10  фото11

 2 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами оновилася виставка нових надходжень. До уваги користувачів – художні твори відомих письменників світу – Т.Кленсі, Д.Куц та інш. англійською мовою. Це і детективи, і пригодницькі твори, і кохання…. 
фото 1  фото 2  фото 3


 2 Серпня 


О, спорт, ти - мир!

Сьогоднішнє засідання англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячене темі "Спорт".
Модератор клубу Тамара Гаврилюк запропонувала членам клубу різні види навчальних завдань. Американець Джош був нашим консультантом.
Захід доповнювала книжково-ілюстративна виставка з фондів центру. Члени клубу обговорювали з нашим американським другом паном Джошем найпопулярніші літні види спорту в США. Він люб'язно пояснив нам різницю між американським футболом і регбі. А також розказав про менш відомий в Україні спорт – автогонки NASCAR, які американці з задоволенням дивляться по телебаченню. Зараз найбільш популярним активним видом спорту є Кікбол, гра, що схожа на бейсбол, але гравці б'ють по м'ячу не битою, а ногою, що  робить цю гру більш доступною для маленьких дітей і не дуже спортивних дорослих.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 З 4 по 30 Серпня 


Книги заговорили
Відділ абонемента презентує виставку видань художніх творів за шкільною програмою у паперовому та електронному форматах під назвою «Готуємося до школи: читання за шкільною програмою».  
Повнiше
 
фото


 З 4 по 31 Серпня 


«Вечное пламя искусства»
У відділі читальних залів діє ілюстративно-документальна виставка до 170-річчя від дня народження І.Ю. Рєпіна. На виставці представлені документи, що розповідають про життя великого художника та його творчість, спогади сучасників, а також репродукції його картин.


 
Повнiше
 
фото 1


 5 Серпня 


У відділі читальних залів відбувся музичний вечір «Чудный голос романса». У програмі музичного вечора прозвучали відомі романси у виконанні дніпропетровського музиканта і композитора Олега Мелещука.

фото 1


 5 Серпня 


«Рівні посвяти душі»
Така тема чергової лекціі, яка відбулася у відділі читальних залів, у рамках проекту «Бібліотерапія».
    
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 З 5 по 8 Серпня 


Мережа центрів європейської інформації України готова до викликів сьогодення

Протягом чотирьох днів у Києві відбувався черговий Форум Мережі центрів європейської інформації України, участь у якому взяли представники Центрів європейської інформації (ЦЄІ) з 16 регіонів України. Дніпропетровську область представила координатор Центру, що фунціонує на базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, Гордійчук Наталія.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 6 Серпня 


Поле його мрії

Всі бажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" переглядали фільм «Поле його мрії» (англ. Field of Dreams, 1989). Після перегляду обговорювали побачене з носієм мови, американцем Джошем.

фото 1  фото 2


 З 6 по 31 Серпня 


Перечитуємо класиків
У відділі читальних залів представлений  перегляд  документів «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячений ювілярам серпня Пантелеймону Кулішу, Петру Козланюку Павлу Загребельному, Валерію Шевчуку та Володимиру Дрозду. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). Користувачі відділу мають можливість ознайомитися з творами ювілярів та літературою про їх життя і діяльність, переглянути відео-матеріали.

 
Повнiше
 


 З 6 по 8 Серпня 


Стали ближчими до кіноосвіти та медіапедагогіки

Відтепер одна із співробітниць нашої бібліотеки знає, як проводити дискусію під час перегляду документальних короткометражних стрічок. 

 
Повнiше
 

 7 Серпня 


 Знай наших!

Відвідувачам відділу була запропонована пізнавальна година «Олександр Гай – відомий актор і наш земляк», присвячена до 100-річчя від дня народження майстра сцени і кіно. 

 
Повнiше
 
фото  фото

 З 7 по 31 Серпня 


Сучасність і майбутнє кам’яних джунглів. У відділі періодики діє документально-ілюстративна виставка «Мегаполіси світу: проблеми виживання».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото

 9 Серпня 


Уроки війн

Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена 100-річчю з дня початку Першої світової війни, 70-річчю бомбардування Хіросіми і Нагасакі, 70 років битві Сайпан. Дуже багато і історії людства сумних річниць. Багато фільмів і книг про війну в колекції центру, то ж ми обговорювали уроки, які дали людству трагічні події історії.
Присутні розглядали і обговорювали плакати військової тематики.
Зустріч мала виховний і освітній характер. Члени клубу покращили навички сприйняття англійської мови на слух, попрактикувалися розмовляти на незнайому тему, використовуючи нову лексику.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 9 Серпня 


«Гарний настрій – запорука миру»
 На бульварі біля приміщення бібліотеки пройшла акція «Гарний настрій – запорука миру». Всі бажаючі прослухали розповідь про життя і творчість поета та художника Тараса Шевченка, ознайомились з ілюстративно-документальною виставкою «Навіки з нами серце і слова пророчі», основною темою якої була історія України в житті та творчості Тараса Шевченка. З великим захопленням перехожі складали бібліопазли, відповідали на запитання вікторини, а також із задоволенням брали участь у конкурсі малюнку з творчим завданням «Батьківська хата». Переможець був відзначений солодким подарунком.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 11, 14, 19 Серпня 


Для відвідувачів сектору рідкісних і цінних документів головним бібліотекарем Л.Г. Гурай були проведені інформаційно-тематичні екскурсії. До програми екскурсій входили консультації з питань використання документних  ресурсів сектору та ДБА, а також огляди літератури, представленої на політематичній книгознавчій експозиції.


 13 Серпня 


Навчаємося англійської мови з пригодами

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення першої частини  пригодницького фільму англійською мовою «Соколине Око» (1994-1995).
Це екранізація одного з романів американського письменника Фенімора Купера. Головний герой фільму білошкірий американець, що виріс разом з індіанцями, став безстрашним воїном, що розуміється на зброї, але з повагою ставиться до свого дому – лісу, бере від нього лише саме необхідне, щоб вижити. Всі свої зусилля він направляє на те, щоб залагодити конфлікт між індіанськими племенами могіканами і гуронами.
Після перегляду обговорювали побачене з носієм мови, американцем Джошем.
фото 1  фото 2  фото 3


 14 Серпня 


У відділі читальних залів відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Ты почаще звони»  .


 
Повнiше
 


 16 Серпня 


Еволюція енергозбереження

Сьогоднішнє засідання клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячено темі «Еволюція енергозбереження». Члени клубу обговорили сучасні тенденції розвитку технологій енергозбереження в Україні, відмітили, що ці питання дуже важливі і актуальні. Обговорили гасло: «Економте енергію, рятуйте Україну!». Присутні познайомилися з рекомендаціями американських фахівців, які допоможуть зробити приватний будинок енергетично незалежним і економним. Члени клубу поділися своїми способами економії електроенергії, газу та води.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 16 Серпня 


«Гарний настрій – запорука миру»
Відділ комплектування  в рамках обласної мистецької акції «Гарний настрій – запорука миру» провів захід «Гумор – як запорука гарного настрою». Біля приміщення бібліотеки під «Бібліотечною парасолькою» було розміщено книжкову виставку «Гумор на всі смаки». Для охочих до пророкувань проводилося жартівливе гадання на картах та за допомогою представлених книг. Також було проведено конкурс на кращий анекдот «Все що стає смішним, перестає бути небезпечним». Мешканці міста, які прийняли участь у заході отримали жартівливі смайлики, а переможець мав на згадку книгу з гуморесками у подарунок.

фото 1  фото 2  фото 3


 З 18 по 23 Серпня 


«Сім чудес України»
Напередодні Дня незалежності України у відділі читальних залів усі бажаючі мали змогу здійснити відео-круїз пам’ятними місцями України та  познайомитися з історичними пам’ятками  України  Запорізькою Січчю, Кам’янець-Подільським замком, Київською фортецею та дивом Придніпров’я – Петриківським розписом. Глядачі долучилися до умовних подорожей переглянувши відео та погортавши  країнознавчі путівники, атласи і довідники.фото 1  фото 2  фото 3


 19 Серпня 


«Інноваційно-технічний кластер Дніпропетровської області»

Патентно-технічний відділ взяв участь в роботі круглого столу на тему: «Взаємодія науки, бізнесу і влади в створенні високотехнологічного виробництва та ефективної економіки». Захід був організований громадською організацією «Товариство виробників дніпропетровщини», зустріч відбулася 19 серпня в Конференц-залі Управління розвитку підприємництва та інвестицій.


 20 Серпня 


Навчаємося англійської мови з пригодами

Всі бажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" переглядали нові серії пригодницького фільму «Соколине Око» (1994-1995).
Це екранізація одного з романів американського письменника Фенімора Купера. 
Повнiше
 
фото


 20 Серпня 


Виставка державотворення
«Віхи незалежності. Від протистояння до державності» - презентація книжкової виставки-запитів відбулася у відділі абонемента для дітей, які відвідали бібліотеку в цей день. 
Повнiше
 
фото  фото


 21 Серпня 


Україно! Ти де?Твоє свято гряде

Днів здобутком нескорених славних!

Злотом небо горить,

Сяйвом барв майорить

В гордих стягах на щоглах державних.

  У відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку до Дня Незалежності України "Торжество правди та історичної справедливості".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 21 по 0 Серпня 


 Ді-джей української прози

У відділі періодики організовано виставку «Раниме слово Жадана» - про життя і творчість сучасного українського письменника Сергія Жадана.

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 23 Серпня 


Наш дім – Україна.

 До Дня державного прапора України, у межах проведення обласної мистецької акції «Гарний настрій – запорука миру», фахівцями ВНІБ біля приміщення бібліотеки було розгорнуто імпровізований бібліотечний майданчик. Ілюстративно-книжкова виставка «Наш дім – Україна» мала за мету презентацію України як держави, яка впродовж віків важким поступом йшла до своєї незалежності. Різноманітні відання розкривавили історичну та етнокультурну мозаїку України, а також висвітлювали питання фалеристики. Мешканці міста з цікавістю гортали сторінки книжок та роздивлялися інформаційний плакат щодо історії державних символів України. Під час заходу було проведено конкурс на знання українських приказок та прислів’їв про країну та рідну домівку. Перехожі з великим задоволенням позували для фото з державним стягом та з різнобарвним віночком.  


Фото1  Фото2  Фото3  Фото4  Фото5  Фото6  Фото7  Фото8

 23 Серпня 


Виховуємо патріотів

Святкове засідання англомовного клубу «Добра розмова»  клубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» було присвячене темі "День незалежності України".
Дехто з присутніх були одягнені в національне вбрання (вишиті сорочки), або в одяг у національних кольорах. Члени клубу були особливо вдячні нашому американському гостю пану Джошу, який також для цього випадку вдягнув футболку-вишиванку. Крім того пан Джош запросив свого друга Майкла приєднатися до клубу.
Присутність американських гостей дала чудову можливість присутнім поговорити про незалежність України англійською мовою. Зустріч розпочалася з перегляду відео, в якому посол США в Україні та співробітники посольства привітали українців з Днем Незалежності.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 23 Серпня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка "Україна - від подиху століть до сьогодення". До Дня Незалежності України.

фото  фото  фото


 27 Серпня 


Навчаємося англійської мови з пригодами

Всі бажаючі покращити знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" переглядали заключні серії пригодницького фільму «Соколине Око» (1994-1995).
Після перегляду обговорювали побачене з носієм мови, американцем Джошем.


 27 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами була оновлена виставка нових надходжень : надходження з фундації «Сейбр - Світло» та з бібліотеки конгресу США з різних галузей знань. 
фото  фото  фото


 28 Серпня 


Кольори твої , Україно

28 серпня - У відділі наукової інформації і бібліографії ДОУНБ розгорнуто настінне тематичне панно «Кольори твої, Україно!». Панно  поєднало у собі національні символи нашої країни – стрічки кольору Прапору України, життєдайний символ сонця – соняшник і тендітну, як душа народна, квітку волошки. Декоративне панно символізує прагнення українців до миру, злагоди і єдності.Фото


 28 Серпня 


  Викладачам у поміч!

"Компоненти естетичного виховання" - під такою назвою була запропонована виставка видань відділу мистецтва під час проведення наради педагогічних працівників області ,

 
Повнiше
 

 30 Серпня 


Американка про свої подорожі і враження

Велика група новачків і американська гостя пані Дженіфер узяли участь у засіданні англомовного клубу «Добра розмова», що діє при інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Це був приємний сюрприз для тих, хто вперше спілкувався з іноземцем.
Пані Дженіфер розповіла про себе, вразила присутніх переліком країн, в яких вона побувала у відрядженнях. Дискусія точилася навколо поняття «культурний шок». Присутні обмінялися порадами як подолати чи запобігти йому під час перебування в іноземній країні.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 30 Серпня 


А що ви знаєте про кікбол?

Члени англомовного клубу «Добра розмова», що діє при інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», провели свою першу кікбол / Kickball гру на стадіоні місцевого університету. Наш друг американець, волонтер пан Джош навчив нас правил цієї гри-забави.
Всі, хто приєднався до цієї американської гри на свіжому повітрі, отримали задоволення і користь, бо спілкувалися англійською.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 30 Серпня 


Головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай була проведена акція для мешканців міста під парасолькою «Гарний настрій – запорука миру». Для всіх допитливих книжкова виставка під назвою «Читання врятує світ» запросила ознайомитись з унікальними книгами з рідкісного фонду , а головний бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай зробила огляд книг великого і мініатюрного форматів з виставки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека