Протягом мiсяця 


 Искусство старых мастеров!

На протяжении месяца в зале демонстрировалась выставка изданий «Два гения – одна эпоха», посвящённая 170-летнему юбилею выдающихся  художников Василия Дмитриевича Поленова и Ильи Ефимовича Репина...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


Дике життя планети

Для всіх, хто любить тварин, відділ документів іноземними мовами пропонує перегорнути яскраві альбоми.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 Протягом мiсяця 


 Продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Війна у пам’яті,  біль у серці» до 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

фото 1


 Протягом мiсяця 


Відвідувачі патентно-технічного відділу змогли поглибити та удосконалити свої знання з питань землеробства, завдяки книжково-ілюстративній виставці «Природне землеробство – крок у майбутнє».
фото1  фото 2  фото 3


 Протягом мiсяця 


Економічні знання під рукою

В патентно-технічному відділі кожен відвідувач мав змогу знайти відповідь на питання: як мінімізувати вплив світової фінансової кризи на інноваційну систему України, як забезпечити технологічне переоснащення національної економіки, як підвищити рівень життя, скориставшись матеріалами виставки «Сталий поступ інноваційного розвитку України можливий!», яку підготували співробітники відділу. 
фото1  фото 2


 Протягом мiсяця 


Продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Гонимый миром странник…», присвячена 200-річчю від дня народження Михайла Юрійовича Лермонтова.

фото 1


 Протягом мiсяця 


 У відділі читальних залів продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Просвітителі слов’ян», присвячена Святим рівноапостольним Кирилу та Мефодію, на честь яких названо нашу бібліотеку.

фото 1  фото 2  фото 3


 2 Червня 


Бібліографічні пошуки
У відділі наукової інформації і бібліографії для студентів 2 курсу факультету соціології Дніпропетровського національного університету була проведена навчальна лекція-тренінг «Методика бібліографічного пошуку». Присутні ознайомилися з виданнями Державної бібліографії України, українськими реферативними журналами «Джерело», серія «Соціальні та гуманітарні науки». Студентам було запропоновано самостійно розробити алгоритм пошуку і скласти бібліографічний список літератури з питань соціології.


Фото 1  Фото 2  Фото 3

 З 2 по 30 Червня 


 «Немеркнущий свет великого гения»
У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Немеркнущий свет великого гения», присвячена 215-й річниці від Дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна. На виставці представлені документи, про життя і творчість Олександра Сергійовича. Увазі гостей запропоновані поетичні та прозові твори, публіцистика, щоденники, листи великого генія.

фото 1


 2, 10, 12 Червня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулись інформаційні години, під час яких головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай розповіла відвідувачам про основні колекції рідкісного фонду, ознайомила з книжковими виставками.


 3 Червня 


 Кінематографічна «Шевченкіана» - у подарунок!

 Бібліотека отримала в дарунок від Національного центру Олександра Довженка колекцію фільмів «Шевченко 200»...

 
Повнiше
 
фото

 З 3 по 4 Червня 


Працівник відділу наукової обробки Богомазова Анна взяла участь у дводенному семінарі для представників відділень та секцій УБА, який проходив у Головному тренінговому центрі у м. Київ, де учасників навчали роботі з корпоративними базами даних та сервісом Інтернет-еквайрингу. Тепер зробити членський внесок можна, не відходячи від свого комп'ютера!
  


 4 Червня 


«Бібліотечна зупинка»
До відділу читальних залів завітали учні 1-3-х класів ліцею №12 у дні шкільних канікул. Для них працівники відділу провели тематичний урок «Казковий світ О.С. Пушкіна».

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 4 Червня 


Науковому працівнику Національного історичного музею ім. Д. Яворницького Т.М. Цимлякової головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай була підібрана література для виставки, присвяченої 100-річчю Першої світової війни.
фото 1  фото 2


 4 Червня 


 «Казкотерапія»
У відділі читальних залів у рамках проекту «Бібліотерапія» відбулося чергове засідання учасників проекту, присвячене новому напрямку практичної психології – казкотерапії.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 4 Червня 


 «Я помню чудное мгновенье...»
У відділі читальних залів відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 215-й річниці від Дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна.
 
Повнiше
 
фото 1


 4 Червня 


Навчаємося граючись

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Центрі Правової інформації при ВНІіБ спільно з членами координаційної Ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції для учнів 2-4 класів НВК №12 відбувся інтерактивний правовий всеобуч. Головна мета заходу – популяризація правових знань серед школярів. Діти з цікавістю взяли участь у розважальній вікторині «Я та право». Під час різноманітних інтерактивних ігор були змодельовані певні ситуації, з якими, можливо, зустрінуться діти у реальному житті. Бо кожна людина, незалежно від віку, повинна знати як свої права, так і права інших, для того щоб жити в цьому світі у мирі і злагоді. Наприкінці усі діти отримали солодощі.


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5

 4 Червня 


Жінки вчаться перемагати

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулись перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Переможниця» (2005) з Джуліаною Мур у головній ролі.

фото 1  фото 2


 З 4 по 5 Червня 


Пропіарились

У Києві пройшов підсумковий семінар для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів програми «Бібліоміст».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 5 Червня 


До Всесвітнього Дня навколишнього середовища

В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог» у рамках проекту «Еколог» з теми «Голос Землі».
Серед запрошених були викладачі, студенти Аграрного університету, приватні підприємці та екологи міста.
фото 1  фото 2


 5 Червня 


Як не загубитися в інформаційному середовищі

У відділі наукової інформації і бібліографії для студентів факультету соціології Дніпропетровського національного університету відбувся День інформації. Кожного дня всіх нас оточує море нової інформації. Телебачення, радіо, соціальні мережі намагаються привернути хоча б краплину нашої уваги. Дуже важко зорієнтуватися в цьому коловороті, особливо молоді. Тому серед завдань, які сьогодні стоять перед бібліотекою, одним із першочергових є підвищення рівня інформаційної культури молодих користувачів. Протягом всього заходу співробітники ВНІіБ намагалися донести до слухачів, як важливо оволодіти навичками самоосвіти, яка передбачає раціональні засоби роботи з друкованими та іншими виданнями, в тому числі й електронними джерелами інформації, а також отримати бібліотечно-бібліографічні знання для подальшої освіти. Захід завершився оглядовою екскурсією бібліотекою.  

Фото 1  Фото 2

 5 Червня 


 «Сто часов счастья»
У відділі читальних залів відбулася лекція лектора товариства «Знання», члена Спілки журналістів України Галини Ланської.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 5 Червня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулась інформаційно-пізнавальна екскурсія для нових читачів сектору. У програмі екскурсії: лекція-огляд документних ресурсів сектору, хронологічних та галузевих особливостей його фонду, яку прочитала головний бібліотекар Л.Г. Гурай.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2

 6 Червня 


Літо в бібліотеці

В рамках програми «В майбутнє разом з бібліотекою» у відділі абонемента відбулося бібліотечне рандеву для учнів літнього табору СШ №108 «Подорож до країни Читалії». 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


 Творчість молодих

Відбулася презентація виставки портретів учасників проекту «ART-резиденція». За кілька місяців навчання слухачі майстер-класу (керівник – Павло Бондар) створили портрети своїх товаришів по студії.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото    фото  фото  фото  фото  фото

 6 Червня 


Знаємо, виконуємо, діємо

 У Центрі Правової інформації при ВНІіБ в межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного» для учнів 10 класу юридичного ліцею відбувся День правової інформації «Знаємо, виконуємо, діємо». Мета заходу – поглиблення знань молоді з правових питань. Ліцеїсти ознайомилися з інформаційними можливостями ЦПІ, дізналися про сервісні послуги, долучилися до перегляду правових видань та подискутували з приводу дотримання норм міжнародного права в Україні. Захід завершився оглядовою екскурсією бібліотекою та спільною фотографією з державним прапором України. 


Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 6 Червня 


Майстер-клас для учнів
Працівник відділу читальних залів Бажкова Вікторія провела інтерактивну тематичну годину «Я Пушкину преподнесу цветы» для учнів ВПУ №17 м. Дніпропетровська, присвячену 215-й річниці від Дня народження О.С. Пушкіна.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 6 Червня 


В секторі рідкісних і цінних документів відкрилась книжково-ілюстративна виставка рідкісних видань XIX–XX ст. «Бессмертен тот, чья музыка до конца добру и красоте не изменяла» до 215-річчя від дня народження геніального російського поета, письменника, драматурга, засновника нової російської літератури, створювача сучасної російської мови О.С. Пушкіна.
 
Повнiше
 
фото 1

 З 6 по 30 Червня 


Перечитуємо класиків
У відділі читальних залів до уваги користувачів бібліотеки представлений перегляд  документів «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячений ювілярам червня Марку Черемшині та Миколі Упенику. Це захід в рамках реалізації проекту «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). На виставці представлені твори ювілярів та література про їх життя і діяльність.


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 7 Червня 


Літо - час для подорожей

Засідання англомовного клубу «Добра розмова» було присвячене темі «Літо – час для подорожей». Присутні прочитали статтю, яка пояснила, чому лише 30% американців здійснюють поїздки за кордон. Стало зрозумілим таке явище, як «культурний шок». Обговорили важливі для здійснення подорожі витрати і логістику міжнародних перевезень.
Всі разом переглянули відео, яке показало типові помилки, які американські туристи роблять в інших країнах. Члени клубу, які мали досвід зустрічей з американськими туристами в Україні, поділилися своїми історіями.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 7 Червня 


 Зелений - це колір життя.

До великого християнського свята - Дня Святої Трійці - у відділі періодики підготовлено ілюстративно-документальну виставку "Пресвята Трійця - тайна Божого буття".

 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 З 10 по 30 Червня 


 Мальовничі куточки України

З початком літа і туристичного сезону майже кожен переймається питаннями: як відпочити?, куди поїхати?, що подивитись? Доречною підказкою для відвідувачів став екскурс за кольоровими альбомами і путівниками з фонду відділу «Архітектурні шедеври: подорож Україною», з яких вони дізнались...

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 11 Червня 


Про проблеми дітей і молоді англійською мовою

На честь Міжнародного дня захисту дітей інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував переглянути всім бажаючим покращити рівень знання англійської мови канадсько-американський фільм «Джуно» (англ. Juno)  (2007).
Після перегляду присутні обмінялися враженнями.
Приходьте в бібліотеку і перегляньте фільм особисто або візьміть фільм для перегляду вдома.
 
Повнiше
 
фото


 11 Червня 


Профспілковий лідер

Голова профкому Сохромова Катерина закінчила курс з підвищення кваліфікації, що проходив у рамках проекту «Школа профспілкового лідера», за програмою «Соціальний портрет профспілкового лідера».

 
Повнiше
 

 11 Червня 


Бібліотека запрошує друзів

Продовжує діяти програма «У майбутнє разом з бібліотекою». Цього разу у відділ абонементу завітали учні середньої школи №63. «Дитяча книга говорить українською…» під такою назвою пройшла бесіда і діти намалювали своїх улюблених літературних героїв. В дитячій кімнаті розвішали малюнки на тему: «Літо, канікули, бібліотека» для перегляду. 

фото  фото  фото  фото  фото

 14 Червня 


Дискутуємо англійською

Чергова зустріч англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена американському святу День Прапора, який відзначається саме 14 червня.
Зустріч мала культурно-освітній та виховний характер. Члени клубу покращили навички сприйняття англійської мови на слух, попрактикувалися розмовляти на незнайому тему, використовуючи лексику.
Всі бажаючі могли обрати книги для літнього читання.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 16 Червня 


 

В альтернативній енергетиці – енергетична незалежність України 

У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку «Попутний вітер в енергію».

   
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 З 16 по 17 Червня 


"Дизайн бібліотеки: пошук свого образу" - змістовний і цікавий тренінг для бібліотекарів Дніпропетровської області пройшов у РТЦ у рамках проекту "Вчимося створювати гармонію та успіх" ГО "Асоціація бібліотек Вінниччини".
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 17 Червня 


Наша преса - на всі інтереси

В відділі абонемента продовжує діяти проект «Бібліотечна парасолька». Цього разу на подвір'ї відділу була організована виставка «Цікаве на сторінках періодики».


фото  фото  фото  фото  фото

 18 Червня 


Чорна комедія. Буває і таке

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував переглянути всім бажаючим покращити рівень знання англійської мови американський фільм «Гарольд і Мод» (англ. Harold and Maude)  (1971).
Після перегляду присутні обмінялися враженнями.

фото 1  фото 2  фото 3


 З 18 по 19 Червня 


 «Бібліотечна зупинка»
Бібліотекар відділу читальних залів Світлана Гамзіна для учнів 1-х – 4-х класів літнього табору СШ №1 провела тематичні години  «Казковий світ О.С.Пушкіна».
    

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9


 19 Червня 


Ми за безпечний Інтернет

Завідуюча ВНІіБ  І.В. Барабан взяла участь у прес–конференції «У Дніпропетровську презентують дослідження «Безпечний Интернет», яка відбулася у медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ». Мова йшла про соціологічне опитування в межах спільного соціокультурного проекту ДОУНБ та компанії «Київстар» - «Безпека дітей в Інтернеті». Ірина Вікторівна розповіла про бібліотеку та оприлюднила цікаві результати дослідження (500 проаналізованих анкет). Вона підкреслила, що головною метою даного соціологічного опитування було дослідження сторін (як позитивних, так і негативних) мережі Інтернет та вивчення ролі глобальної мережі у житті як школярів, так і педагогів. 


Фото1  Фото2  Фото3

 20 Червня 


Діалоги про європейські цінності відбулися

Про підсумки проекту "Дні Європи 2014. Діалог про цінності" говорили представники Центрів європейської інформації на підсумковому семінарі у Києві.


фото  фото

 21 Червня 


Крокуємо до Дня Конституції України

Дізнатися більше про історію створення Конституції України змогли члени англомовного клубу "Добра розмова", що діє при інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Присутні читали і перекладали текст, обговорили ритуал і атрибути інавгурації Президента України, переглянули слайд-шоу, присвячене Пилипу Орлику, автору першої Конституції України, обговорювали вислови історичних діячів про конституції їх країн.
Зустріч мала інформаційний, культурологічний і навчальний характер.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 22 Червня 


Час не має влади над пам'яттю.
В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Скорбота і біль крізь роки". До дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.


фото  фото


 24 Червня 


"Дипломовані лідери". У Києві в приміщенні креативного творчого простору "Часопис" відбулась заключна підсумкова конференція учасників програми "Лідерство" для молодих бібліотекарів Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX), у якій взяла участь учений секретар Юлія Зюлева.
 
Повнiше
 
фото


 25 Червня 


Повторювати чужі помилки не варто

Гостям "Кіноклубу по середах" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" було запропоновано переглянути американську кримінальну драму «Талановитий містер Ріплі» (1999).
Стрічка талановитого режисера Ентоні Мінгели захопила глядачів, притамувавши подих вони слідкували за перебігом подій. Після перегляду обговорювали побачене англійською.
 
Повнiше
 
фото


 26 Червня 


«Книга нашої країни»

До Дня Конституції відділ абонемента презентував правову виставку-вікторину з коментарем «Наша Конституція» для постійних юних відвідувачів бібліотеки. Учасники заходу відповідали на запитання вікторини, що стосувалися історії Конституції України, державного устрою.

фото


 26 Червня 


 Є чим пишатися. Є над чим працювати.

День Конституції України - це особливе свято для кожного українця. Адже саме цей день вважається початком відліку демократичної і правової держави. До цього свята у відділі періодики підготовлено перегляд літератури "Метафізика конституційності".

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 27 Червня 


«З чого починається держава?»
Напередодні відзначення 18-ї річниці Дня Конституції України працівники відділу абонемента завітали до територіального центру обслуговування пенсіонерів Індустріального району з правовою бесідою «З чого починається держава?»

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека