Протягом мiсяця 


«180 поетичних книг»

З 18 березня протягом місяця у відділі абонемента в режимі вільного доступу демонструвалося 180 поетичних збірокї.
Як говориться в рішенні ЮНЕСКО: «Поезія може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини - але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу». На передодні 180-річного ювілею ДОУНБ і Всесвітнього Дня поезії відвідувачі мали змогу обрати додому поетичну збірку українських, зарубіжних та місцевих поетів.

фото


 Протягом мiсяця 


На базі РТЦ проходило навчання за проектом «Сучасний бібліотекар», реалізацію якого ініціювала програма "Бібліоміст", – для сучасних бібліотекарів, для тих хто бажає бути обізнаним, володіти мистецтвом спілкування, компетентним у будь яких питаннях та інформаційних технологіях. Для учасників проекту – це 200 годин високоякісного професійного навчання з новітніх інформаційних технологій, бібліотечної справи та лідерських навичок. Участь у проекті – це нові знання та безцінний досвід, які бібліотекарі отримають від професійних тренерів та організаторів проекту, від спілкування з колегами. За результатами навчання сучасні бібліотекарі зможуть безкоштовно створити або зробити більш ефективними свої бібліотечні сайти та блоги, використовуючи засоби візуалізації даних, зможуть представити будь-яку інформацію так, щоб вона була зрозумілою та цікавою.
фото


 Протягом мiсяця 


Книжкова виставка "Письменниця і не тільки..." експонувалася в Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі протягом місяця. Виставка була присвячена 110-річчю від дня народження Докії Кузьмівни Гуменної (1904 - 1996), української письменниці, автора понад 20 прозових книг.

фото  фото


 Протягом мiсяця 


До 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

До уваги відвідувачів бібліотеки - ілюстративно-документальна виставка «Великих слів – велика сила». У виданнях, представлених на виставці, висвітлюється особиста доля, творча діяльність та мистецька спадщина письменника.
Виставка складається з 5-ти розділів: «…Живу, учусь, нікому не кланяюсь», «Думи мої, думи мої…», «Сіять господнею красою…», «Шевченкіана Придніпров’я», «А слава – заповідь моя».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


Виставка однієї книги

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" представлена книга вибраних творів поета двома мовами: українською і англійською.
Поетична і малярська спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. Його вірші і поеми друкувалися в перекладах багатьма мовами народів світу, але найбільше — російською, англійською, німецькою, угорською, білоруською, іспанською.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 Протягом мiсяця 


До уваги відвідуачів бібліотеки – виставка з фондів відділу мистецтва "Мистецька Шевченкіана"


Мета виставки – познайомити всіх з особистістю Т.Г. Шевченка як художника, графіка, майстра офорту. На виставці представлені книги українських істориків, мистецтвознавців, де спадок митця висвітлюється в сучасному аспекті: історичному, дослідницькому, літературно-художньому.
Особливо цікаві – унікальні видання дніпропетровських видавництв: факсимільне відтворення альбому 1845 року малюнків Тараса Шевченка та «Шевченкіана Придніпров’я».


фото  фото  фото

 1 Березня 


 В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Гонимый миром странник…», присвячена 200-річчю від дня народження Михайла Юрійовича Лермонтова.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 1 Березня 


«Весна починається з Шевченка»

У відділі абонемента з початку березня розпочався цикл різноманітних заходів зі вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. 
 
Повнiше
 
фото  фото


 1 Березня 


Цикл заходів для школярів до 200-річчя Тараса Шевченка

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася 12-та зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".
Члени англомовного клубу підлітків дізналися про американського друга Тараса Григоровича Шевченка - темношкірого драматичного актора Айру Олждріджа.

фото  фото


 1 Березня 


200-річчю Великого Кобзаря присвячується.............. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 1 Березня 


Цикл заходів до 200-річчя Тараса Шевченка

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася 13-та зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".
Члени англомовного клубу "Добра розмова" дізналися про американського друга Тараса Григоровича Шевченка - темношкірого драматичного актора Айру Олждріджа та про загадку Заповіту поета. Активісти клубу підготували і читали вірші Шевченка англійською мовою для наших гостей американців.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 1 по 12 Березня 


Відстань не заважає партнерству

Школярі віддаленої від бібліотеки (ж/м Парус), але спеціалізованої, з поглибленим вивченням іноземних мов, школи №141 протягом тижня напередодні 200-річчя від дня народження українського поета, письменника і художника Тараса Григоровича Шевченка переглядали презентацію, створену співробітницею відділу "Вікно в Америку" Тамарою Гаврилюк.
Слайд-шоу "Айра Олдрідж – американський друг Кобзаря" познайомило учнів з фактами біографії Тараса Шевченка; лексикою, пов’язаною з живописом; техніками і жанрами, в яких створені картини; цікавим фактом знайомства Тараса Шевченка з представником американського континенту темношкірим драматичним актором Айрою Олдріджем.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 3 Березня 


Відбулись виробничі збори колективу за підсумками роботи у 2013 році.  
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8


 3 Березня 


Методисти публічних бібліотек області підвищували кваліфікацію.  
Повнiше
 
фото


 З 3 по 7 Березня 


На обов’язкових тренінгах за темою «Класифікація інформаційних продуктів, послуг бібліотек з орієнтацією на первісність обслуговування» бібліотекарі Царичанської та Петриківської районних бібліотек ознайомились з основними характеристиками та  властивостями інформаційних послуг. На практичних заняттях бібліотекарі набули навичок відрізняти «інформаційну потребу» та «інформаційний запит», оцінювати якість бібліотечного обслуговування з позиції сервісної діяльності.
фото 1  фото 2


 З 3 по 7 Березня 


Інтелектуальна свобода та доступність інформації в  демократичному суспільстві

Такою була тема тренігу який організувала Українська бібліотечна асоціація в партнерстві з програмою "Бібліоміст" у Центрі безперервної інформаційно-бібліотечної освіти.

 
Повнiше
 

 4 Березня 


«Жіночий світ Америки»

До Міжнародного жіночого свята 8 Березня в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Жіночий світ Америки».
Гості Центру мають змогу дізнатися більше про видатних жінок Сполучених Штатів Америки: Марту Вашингтон, Емілі Діккенсон, Луізу Алкот, Абігаль Адамс, Жаклін Кеннеді, Ненсі Рейган, Лору Буш, Хіларі Клінтон, Мішель Обаму. А також американок українського походження: Квітку Цисік, Марію Закревську та ін.

фото  фото  фото  фото


 4 Березня 


Шевченкова педагогіка
У відділі читальних залів відбулася інформаційна година для вчителів української мови і літератури інституту післядипломної освіти «Просвітницька діяльність Т.Г. Шевченка» (Проект «Інформаційні студії»).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 5 Березня 


 До 80-річчя Юрія Гагаріна

Керівник «Русского центра» Вікторія Бажкова провела урок-вікторину «Он век космический открыл» для учнів ВПУ №17 м. Дніпропетровська.


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 5 Березня 


Яке свято без музики і танців?

Зануритися з історію Голлувуду, насолодитися чудовими співами і танцями можна було в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» під час перегляду мюзиклу "Співаючи під дощем" (1952). Це кіно про кіно — автобіографія Голлівуду епохи переходу від німого до звукового кіно. У ньому є все - прекрасні пісні, танці, прекрасні актори. А танцювальні номери Джина Келлі до цього дня залишаються неперевершеними.
 
Повнiше
 
фото  постер  фото


 6 Березня 


Завжди сучасний: У відділі періодики організовано виставку матеріалів "Т. Г. Шевченко на сторінках періодичної преси".
 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото

 6 Березня 


Весна, як жінка. Жінка, як весна!

З ніжним доторком весняного подиху, що легесенько огортає зморене зимовими витівками єство приходить до нас 8 Березня – свято жіноцтва. Протягом всієї історії людства жінками захоплювалися, їм вклонялись та присвячували вірші.
Цікаву добірку книг про жінок пропонує нова книжкова інсталяція «Книжкові сходинки весни», яка відкрилася у відділі наукової інформації і бібліографії. Розташовані у вигляді сходинок та прикрашені квітучим чобітком, самі книжки ніби запрошують пробігти по історіям долі та кохання великих жінок.
Рекомендуємо всім для прочитання цієї весни!

фото  фото

 6 Березня 


Відбулась обласна нарада директорів  ЦБС та завідуючих бібліотеками області.  
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 7 Березня 


"Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь"

Керівник інформаційно-ресурсному центру "Вікно в Америку" С. Усенко провела зустріч з циклу "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь".
У цей день вона відвідала місцеву школу №39 та провела 2 інтерактивні лекції-презентації для учнів 7-х класів. Школярі переглянули слайд-шоу «Айра Фредерік  Олдрідж – американський друг Кобзаря» (познайомилися з неординарною особистістю - темношкірим драматичним актором) та «Загадка Заповіту Кобзаря», що познайомила їх з гіпотезою краєзнавця Дмитра Синиці про "точне" місце, де мав би бути похований Тарас Шевченко.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 7 Березня 


 У відділі читальних залів до уваги користувачів бібліотеки представлений перегляд документів «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячений ювілярам березня Олексію Коломійцю та Юрію Мушкетику. Це - захід  в рамках реалізації проекту «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 7 Березня 


Вчитися на минулому та йти вперед

Фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії у межах проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для методистів міських і районних ЦБС області «Методична робота в контексті сучасних тенденцій розвитку публічних бібліотек» було прочитано консультації: «Вплив нових інформаційних технологій на довідково-інформаційне обслуговування», «Проектна діяльність ВНІіБ» та «Абоненти інформації – нові реалії». Слухачі також долучилися до огляду видавничої діяльності відділу.


фото  фото  фото

 9 Березня 


В секторі рідкісних і цінних документів відкриття другої частини ювілейної книжкової експозиції рідкісних видань ХІХ–ХХІ ст., присвяченої 200-річчю від дня народження геніального українського поета, письменника, художника, засновника сучасної української літератури, громадського діяча Т.Г. Шевченка «Благовістив їм Слово нове, любов, і правду, і добро». Перша частина ювілейної книжкової експозиції «Пророче слово Кобзаря» була відома вже на початку року і ознайомила читачів з унікальними виданнями «Кобзаря» від ХІХ до ХХІ ст. 

 
Повнiше
 
фото

 10 Березня 


В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася презентація книжкової виставки "Т. Г. Шевченко на сторінках старих видань. До 200 - річчя Т. Г. Шевченка, українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політичного і історичного діяча". Були присутні представники шкіл і гімназій міста.

фото  фото


 З 10 по 14 Березня 


Пройшли обов’язкові тренінги за темою «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек». Бібліотекарі Верхньодніпровської та Криничанської центральних районних бібліотек  більше дізналися про основні етапи фандрейзингу та навчилися писати листи-звернення до потенційних донорів. Практичні заняття допомогли  їм планувати та здійснювати фандрейзингову діяльність, розробляти інформаційно-рекламні матеріали про бібліотеку.
фото 1  фото 2


 11 Березня 


Жіночі права: крок за кроком

У Центрі Правової інформації при ВНІіБ у межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного» протягом місяця функціонуватиме тематична книжкова виставка «Жіночі права: крок за кроком». Представлені видання висвітлюють питання гендерології та фемінізму у світі, а також становища жінок в Україні. 


фото

 З 11 по 21 Березня 


Шевченківські зустрічі для літніх людей

Виїзні шевченківські зустрічі були організовані відділом абонемента до Територіальних центрів обслуговування пенсіонерів Амур-Нижньодніпровського та Індустріального районів.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 11, 23, 24 Березня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулись інформаційно-тематичні екскурсії для відвідувачів сектору, під час яких вони мали нагоду ознайомитись з особливостями рідкісного фонду, а також з книжково-ілюстративною виставкою, присвяченою 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.
фото


 12 Березня 


Фільм для дівчат про дівчат

На вшанування Місячника жіночої історії в США для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення фільму англійською мовою «Маленькі жінки» (англ. Little Women, 1994).
Це чудова екранізація, третя в історії американського кіно, одного з найулюбленіших романів Америки, письменниці Луїзи Мей Олкотт.
Фільм з чудовими акторами про сімейні цінності, вчить добру і співпереживанню. Нікого не залишили байдужими зворушлива музика та чудові старовинні костюми акторів.
Після перегляду присутні обмінялися враженнями.


 12 Березня 


 Чи може жінка без кохання?

В «Русском центре» відбувся бенефіс любовної лірики «Чи може жінка без кохання?».
 
Повнiше
 
фото  фото


 12 Березня 


     Рекламуємо книги по-новому!

 Відділ мистецтва взяв участь у конкурсі бук-трейлерів «Читаємо з Клубом Сімейного Дозвілля», який оголосила бібліотечна асоціація України та видавництво «Клуб сімейного дозвілля». Для конкурсу головним бібліотекарем Т. Кузнєцовою створено бук-трейлери за книгами: Г. Сенкевича «Вогнем і мечем» та В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Усі бажаючі можуть переглянути ці роботи на сайті ДОУНБ http://www.libr.dp.ua/about/video.htm


 12 Березня 


Безпека щоденного життя

 Під такою назвою у Центрі Правової інформації при ВНІіБ у межах реалізації соціокультурного проекту «Безпека дітей в Інтернеті» проведено Інтернет-абетку для учнів 6-7-х класів ЗСШ №82. Протягом заходу школярі за допомогою спеціально розроблених завдань намагалися виявити небезпечні сайти, визначити Інтернет-загрози. Завдяки ігровій формі діти легко засвоїли головні правила онлайн-безпеки.


фото  фото  фото  фото  фото  фото

 13 Березня 


 У краєзнавчому відділі відбулась презентація нової книги відомого запорізького краєзнавця, громадського діяча, письменника Костянтина Сушка «Хортиця острів святилищ».

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 14 Березня 


Все про електронні книги дізнавались бібліотекарі.

Про електронні книги йшла розмова на заняттях «Школи комп’ютерних технологій», де навчаються бібліотекарі ДОУНБ. Сучасна система надання  бібліотечних послуг включає обслуговування користувачів  електронними книгами. Ознайомитись з досвідом зарубіжних країн з цього питання та розглянути практики українських колег для успішного впровадження  – мета заняття, модератором якого була Г.Я. Крупій – заст. директора з комп’ютеризації КЗК «ДОУНБ».  На заняттях вперше демонструвались можливості інтерактивної дошки, яку отримала бібліотека у рамках програми «Бібліоміст».


фото

 14 Березня 


Бібліотекарі навчались обліковувати роботу з  електронними книжками та електронними читанками.

У рамках реалізації Програми «Бібліоміст» фахівці бібліотеки взяли участь у вебинаре по темі «Облікі каталогізація електронних документів».

Бібліотека активно долучається до формування власних електронних ресурсів, електронний документ як носій інформації поступово стає  невід'ємним компонентом бібліотечного  фонду. Виникає багато технологічних питань, які необхідно вирішувати спеціалістам бібліотеки  вже сьогодні. Надання допомоги  у вирішенні актуальних задач щодо роботи з електронними документами  - головна мета вебінару, який провела Т. Ярошенко – директор наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська Академія». 
Повнiше
 
фото

 15 Березня 


  У рамках проекту "ART- резиденція" майстер-клас «Основи композиції» для художників-початківців провів досвідчений викладач І. Загреба.

 
Повнiше
 

 15 Березня 


Бажаємо щасливої життєвої дороги

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в «Американському клубі для підлітків», яка стала був своєрідним прощанням з волонтерками бібліотеки, випускницями програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX) Дашею Герасимовою і Ганною Акастьоловою.
Дівчата будуть зайняті підготовкою до складання ЗНО і обиранням університетів для подальшого навчання.
Даша вже вступила до Американського університету. Вона поділилася з членами клубу своїм досвідом підготовки та складання тесту SAT. Даша зробила огляд он-лайн ресурсів, які допомагають підготувати себе до складання цього американського тесту. Найамбітніші підлітки уважно слухали її поради.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 15 Березня 


 1000-й концерт Олега Мелещука

Дніпропетровський композитор і музикант Олег Мелещук зібрав своїх шанувальників на 1000-й концерт «Во имя чего я живу…» у відділі читальних залів ДОУНБ. Співак виконав свої улюблені твори на вірші відомих поетів та авторські пісні.фото  фото


 15 Березня 


Відбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".

фото  фото  фото  фото  фото


 17 Березня 


Бібліотечна подорож задля дружби

Співробітники інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" завітали до віддаленої від бібліотеки (ж/м Парус), але спеціалізованої, з поглибленим вивченням іноземних мов, школи №141. У актовій залі зібралися школярі 5-8-10 класів (118 учасників заходу). Світлана Усенко презентувала сучасні фонди, ресурси і послуги ДОУНБ.  Далі учні переглянули презентацію, створену Тамарою Гаврилюк.
Слайд-шоу "Айра Олдрідж – американський друг Кобзаря" познайомило учнів з фактами біографії Тараса Шевченка; лексикою, пов’язаною з живописом; техніками і жанрами, в яких створені картини; цікавим фактом знайомства Тараса Шевченка з представником американського континенту темношкірим драматичним актором Айрою Олдріджем.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 17 по 21 Березня 


Відбулися обов’язкові тренінги за темою «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери» для бібліотекарів П’ятихатьської центральної районної бібліотеки. Бібліотекарі ознайомилися з основними напрямками проектної діяльності бібліотек та отримали навички в оформленні заявок на грантову діяльність. Завдяки практичним заняттям вони розширили  знання про структурні компоненти проекту, його готування та управління.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 18 Березня 


День Америки

Співробітники інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" завітали до спеціалізованої, з поглибленим вивченням іноземних мов, школи №28. Учням 8-11 класів керівник центру Світлана Усенко презентувала сучасні фонди, ресурси і послуги ДОУНБ, розповіла про свій досвід знайомства з американськими бібліотеками, запросила стати членами "Кіноклубу по середах" і клубу англомовного спілкування "Добра розмова".  Далі учні переглянули презентацію, створену Тамарою Гаврилюк на честь вшанування 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Слайд-шоу "Айра Олдрідж – американський друг Кобзаря" познайомило учнів з фактами біографії Тараса Шевченка; лексикою, пов’язаною з живописом; техніками і жанрами, в яких створені картини; цікавим фактом знайомства Тараса Шевченка з представником американського континенту темношкірим драматичним актором Айрою Олдріджем. 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 18 Березня 


 «Аркаим. Стоящий у солнца»

В «Русском центре» відбулася лекція біотерапевта Тетяни Шайтанової про сакральні місця Росії.

 
Повнiше
 
фото  фото


 18 Березня 


 Знайомство з Шевченком

До відділу читальних залів завітали школярі 4-х класів СЗШ № 35 та 1-х класів 100-го ліцею м. Дніпропетровськ. Зустріч була присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Розповідь про життя Великого Кобзаря, перегляд мультфільму «Тарас Шевченко. Казки старого пасічника» зацікавили маленьких школярів. Учні музичної школи №3 виконали для них пісню на слова Т.Г.Шевченка «Зацвіла в долині» та пісні присвячені ювіляру.фото  фото  фото  фото  фото  фото


 18 Березня 


Провідний бібліотекар відділу наукової обробки документації Богомазова А.А. прийняла участь у IV  Всеукраїнській науково-практичній конференції "Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: нові вимоги", яка відбулась в смт Славське Львівської області з 18-21 березня 2014 року. Під час проведення конференції розглядались такі актуальні питання як "Бібліотечна школа - активний формат безперервного навчання", "Безперервна бібліотечна освіта: орієнтація на практику, інновації, розвиток", "Генерація ідей для бібліотечних шкіл Української Бібліотечної Асоціації", "Бібліотечний простір для користувачів з особливими потребами" та багато інших. Під час конференції у межах пленарного засідання сессії 3. "Безперервна бібліотечна освіта: орієнтація на практику, інновації, розвиток",А.А. Богомазова виступила з доповіддю " Навчально-просвітницький проект ДОУНБ "Сімейний Круїз". Розроблялись програми майбутніх бібліотечних шкіл УБА на наступні роки.
фото1


 19 Березня 


До психології жіночої поведінки

Гостям "Кіноклубу по середах"  було запропоновано переглянути комедію "Філадельфійська історія" (1940). Фільм створено за мотивами п'єси Філіпа Беррі. Оглушливий успіх бродвейського спектаклю додав популярності фільму, який отримав два "Оскара".
Після перегляду присутні обмінялися враженнями і відповіли на питання он-лайн вікторини.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 20 Березня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжується цикл заходів, присвячених 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Сьогодні центр відвідала група студентів другокурсників Національної металургійної академії України (НМетАУ) разом зі своїм викладачем англійської мови Олександрою Миргородською.
Студенти з цікавістю переглянули яскраву інтерактивну слайд-презентацію, що нагадала їм основні моменти біографії видатного поета і художника, особливості мальовничого таланту Тараса Шевченка, познайомила з американським театральним актором Айрою Олдріджем, з яким художник Шевченко потоваришував у Санкт-Петербурзі в 1858 році.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 20 Березня 


В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Іван Мазепа - людина і історичний діяч. Міфи і реалії".
Рідкісні і надзвичайно цікаві книги, присвячені І. Мазепі, були презетовані до 375-річчя від дня народження Івана Степановича Мазепи, українського політичного діяча, Гетьмана війська Запорізьського (1687 - 1707).


фото  фото  фото


 20 Березня 


Відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Родичі та нащадки Тараса Шевченка на Дніпропетровщині».
Доповідав журналіст, письменник, краєзнавець Микола Чабан.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Березня 


В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу «Еколог» на тему: «Середовище нашого проживання»
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4


 22 Березня 


Шевченківські зустрічі

«…І голос твій, і пензель твій, і слово…» - у відділі абонемента відбулися шевченківські зустрічі у колі клубу «Захопленість» (до 200-річчю з дня народження Т.Г Шевченка).

 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 22 Березня 


Знання граматики іноземної мови розширює горизонти

Відбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Воно було присвячене знайомству з особливостями граматики американської версії англійської мови. Всі присутні виконували граматичні вправи.

фото  фото  фото  фото  фото


 З 23 по 28 Березня 


Латвійські бібліотеки відкривають свої двері для колег з України.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 24 Березня 


 Книги від партнерів

В межах проведення акції до 180-річчя ДОУНБ відділ наукової інформації і бібліографії звернувся до своїх партнерів – компанії «Київстар» із закликом приєднатись до акції «Подарунок бібліотеці». Це було дуже хвально сприйнято співробітниками компанії і на днях бібліотека отримала у подарунок розкішну добірку практично нових сучасних книг у жанрі фентезі в кількості 116 примірників 
фото

 24 Березня 


У відділі періодики почала діяти журнально-ілюстративна виставка «КЛАСТЕРИ: теоретичне підгрунтя та перспективи розвитку»  
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3


 З 24 по 28 Березня 


Для  бібліотекарів Центральної міської бібліотеки  М. Островського м. Марганець пройшли обов’язкові тренінги за темою «Основи лідерства та командного підходу в кадровому менеджменту». Бібліотечні фахівці поглибили знання щодо принципів бібліотечного кадрового менеджменту та набули навичок аналізування кадрового складу бібліотеки.
фото 1  фото 2  фото 3


 25 Березня 


До ювілею Кобзаря: Т.Г. Шевченко і музика

У рамках проекту «Інформаційні студії» провідним бібліотекарем відділу мистецтва Т. Зайцевою проведено інформаційну годину для викладачів «Шевченко і музика», де була представлена мультимедійна презентація про творчість українських та російських композиторів за темою Шевченківських творів. Прозвучали фрагменти музичних композицій на слова Великого поета та присвячених йому. Захід відбувся у конференцзалі головного офісу бібліотеки.


фото  фото

 25 Березня 


Співробітники бібліотеки відвідали презентацію книги «Петриковка – жемчужина Украины», що пройшла в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького. Книга, випущена тиражем 5000 примірників, відкриває роботу оповіданням про художній розпис в культурі народів світу і народного декоративного розпису України. Окрема глава присвячена засновникові першого зимівника на території сучасної Петриківки – відомому політичному діячеві кінця XVII століття, претенденту на гетьманство Петрику Іваненко (Петру Івановичу Іваненко). Через біографії відомих діячів української культури автор показує кроки становлення національної розпису.
фото 1  фото 2


 25 Березня 


Устами молоді заговорили твори Шевченка в бібліотеці
Два паралельні заходи пройшли в бібліотеці та в художньому музеї 25 березня 2014 року у форматі форум - марафону. Назвали його просто - "Шевченківський форум-марафон". Вирішили спільними зусиллями привернути увагу молоді до творчості Великого Кобзаря та подарувати молоді спілкування з прекрасним.  
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото


 25 Березня 


 «Бажаєш бути красивою?!!»
Під такою назвою в рамках проекту «Бібліотерапія» пройшла лекція біотерапевта Т.М.Шайтанової. 
    

 
Повнiше
 


 26 Березня 


Корисне з приємним

Гостям "Кіноклубу по середах" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" було запропоновано переглянути американський детектив "Миш'як і старі мережива" (1944).
Вивчили нову лексику, познайомилися з психологією буде незвичайних кіногероїв.
У фільму закручений сюжет. Клубок подій настільки замотаний, що здається, взагалі не розмотається.
В головній ролі Кері Грант. В якості режисера Френк Капра. А результат такої співпраці не заставив себе чекати.
 
Повнiше
 
фото


 26 Березня 


  Хобі для вмілих рук!

Для учасників проекту «ART-резиденція» майстер ручної вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України  Г. Хмель-Дунай провела майстер-клас з техніки вишивки. Присутні мали нагоду отримати індивідуальні консультації, практичні секрети майстерності, ознайомитись з мультимедійною презентацією, спочити під час музичної паузи, приємно поспілкуватись.
  


 27 Березня 


Члени молодіжного читацького фонду «Ми читаємо» зібрались у секторі рідкісних і цінних документів для ознайомлення з темою «Взаємовплив рукописної та стародрукованої книги». До програми заняття увійшла також презентація ювілейної виставки «Благовістив їм Слово нове, любов, і правду, і добро» до 200-річчя від дня народження геніального українського поета, письменника, художника, засновника сучасної української літератури, громадського діяча Т.Г. Шевченка.
Лекцію-урок та презентацію виставки провела головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай.

фото

 27 Березня 


Бібліотекарів Дніпродзержинська вчили бути журналістами
В юнацькому відділі Дніпродзержинської центральної міської бібліотеки відбувся тренінг з бібліотечної журналістики для групи з 12-ти представників бібліотеки. В якості тренера виступила Гордійчук Наталія, як учасник Першої школи бібліотечної журналістики.
 
Повнiше
 
Фото  Фото


 27 Березня 


В патентно-технічному відділі відбувся круглий стіл присвячений питанням землеробства.

 В засіданні взяли участь  екологи міста, медики, винахідники.

Фото 1


 27 Березня 


Час практичних занять

У Центрі Правової інформації при ВНІіБ у межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного» для учнів 1 курсу Дніпропетровського коледжу транспортної інфраструктури відбувся правовий тренінг з методики пошуку у ІПС «Законодавство». Підлітки ознайомилися зі зручним пошуковим апаратом цієї системи та різноманітними засобами відображення розпорядчих документів.  


фото  фото

 28 Березня 


 До 200-річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка
У відділі читальних залів для учнів 6 класу НВК №103 була проведена тематична година до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників).  
 
Повнiше
 
фото  фото


 29 Березня 


В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темами: "Розуміння Бога і естетика трансценденції. Гносеологічний аспект", "Чи був геноцид православного народу України (1918 - 1938 р.)". Доповідач В. М. Кузеванов.


 29 Березня 


Плануємо роботу клубу для підлітків

Зустріч в англомовному Клубі для підлітків була організаційною. Нові члену клубу обговорили з працівниками центру свої очікування і висловили свої побажання для подальшої діяльності Клубу під час другої частини навчального року. Підлітки роздивилися виставки книг і зображень, що розгорнуті в центрі і у відділі документів іноземними мовами, зраділи, що фонд центру «Вікно в Америку» відкритий для самостійного пошуку. Дівчата переглянули презентацію присвячену Тарасу Шевченкові, мали гарну можливість практикувати навички розмовної англійської.
Надія висловила готовність спробувати щастя в модеруванні сесій Клубу підлітків у якості волонтера.

фото  фото  фото  фото


 29 Березня 


На вшанування жінок

Відбулося чергове засідання англомовного клубу "Добра розмова", що кожної суботи збирається в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Воно було присвячене Місячнику історії американського жіноцтва.
У відсутність американців, носіїв мови, модератор клубу Тамара Гаврилюк запропонувала переглянули добірку релевантного відео, що познайомило присутніх з видатними американками українського походження.
Згадали і про американську нагороду нашої землячки рок-співачки Руслани "За сміливість", яку вона отримала з рук Мішель Обами.

фото  фото  фото  фото  фото  фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека