Протягом мiсяця 


Була підготовлена інформація на запрошення начальника управління бібліотек, читання та регіональної політики Міністерства культури України з питань виявлення та вивчення книжкових пам’яток з фонду сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. 


 Протягом мiсяця 


Книги зимового читання

  У відділі абонемента протягом місяця презентувалися і діяли в режимі вільного доступу 5 книжкових виставок: «Зимова казка», яка презентувалася в школі №63, дві книжково-предметні виставки «Український вареник – символ родинної кухні» та «Українська кухня», які були представлені на Святі вареника, виставка книг, які рекомендуються для читання дітям під час різдвяних канікул «Розкажу я Миколаю, про що я читаю», виставка-біографія на книжковій вітрині «Ювіляри» була присвячена Марії Матіос (до 55-річчя з дня народження), ...


фото  фото


 Протягом мiсяця 


Патріотам України!

Щовівторка о 15-00 на майданчику патентно-технічного відділу проводились заняття в школі «Інтелектуальної власності». Заняття проводив винахідник України Харченко Володимир Іванович. На заняттях відвідувачі дізналися як треба охороняти свої ідеї, вміння, як використовувати свій інтелект для розвиток українського суспільства, які кроки повинна робити людина яка  займається практичними розробками своїх винаходів.
До кожного заняття співробітники патентно-технічного відділу робили огляд необхідної літератури, відбирали цікаві матеріали для заохочення займатися інтелектуальною творчістю.

фото 1  фото 2  фото 3

 Протягом мiсяця 


Консультаційна абетка

Протягом місяця всі бажаючі мешканці нашого міста отримали кваліфіковану консультацію в інформаційно–консультаційному центрі патентно-технічного відділу.
 
Повнiше
 
фото

 Протягом мiсяця 


 Вітаємо юлюблені театри!

Для шанувальників  творчої діяльності двох улюблених театральних колективів нашого міста: академічного театру опери і балету та театру одного актора «Крик», що святкують цього року ювілеї, у відділі мистецтв розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Театри Дніпропетровщини - ювіляри». З матеріалів виставки відвідувачі дізнались про історію створення вистав, про популярних акторів, думки та висловлювання критиків, переглянули цікаві фотографії


фото  фото  фото  фото

 Протягом мiсяця 


В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі розгорнуто книжкову виставку "Нові надходження в 2014 році".
За 11 поточних місяців до Центру надійшло близько 150 книжок з різних галузей знань.

фото 1  фото 2  фото 3


 Протягом мiсяця 


А Ви любите американське кіно?

В межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто виставку "Американське кіно".
На виставці, присвяченій  діячам американського кіномистецтва, представлені книги видані трьома мовам (англійською, українською і російською) з трьох відділів бібліотеки (центр «Вікно в Америку, відділ документів іноземними мовами, відділ документів з питань мистецтв). Всі охочі можуть у читальній залі переглянути видання з яскравими ілюстраціями, познайомитися з списком колекції фільмів центру, які майже всі є шедеврами Голівуду, і які відвідувачі бібліотеки переглядають у "Кіноклубі по середах". Користувачі бібліотеки  також можуть передивитися DVD диски з американськими художніми фільмами на сучасних комп’ютерах центру.
Запрошуємо переглянути виставку. Вона триватиме до кінця місяця.

фото 1  фото 2  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 Протягом мiсяця 


Мандри «Зимової казки»

У відділі абонемента протягом місяця діє пересувна книжкова виставка «Зимова казка». 
 
Повнiше
 
фото


 2 Грудня 


«Бібліотека ХХІ століття: сучасні аспекти та трансформаційні процеси в умовах побудови інформаційного суспільства»

Обласна науково-практична конференція, що традиційно проходить кожні два роки, відбулась у ДОУНБ. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 2 Грудня 


Головний бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай виступила з презентацією книгознавчого біобібліографічного дослідження про життя і творчість дитячого письменника Є.О. Шведера на ювілейній Міжвідомчій науково-практичній конференції до 180-річчя ДОУНБ «Бібліотека XXI століття: сучасні аспекти та трансформаційні процеси в умовах побудови інформаційного суспільства».


 3 Грудня 


Чи буває легким заробіток?

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму з колекції найкращих фільмів Голівуду "Непрощенний" (англ. Unforgiven, 1992).
Наш американський друг містер Батілега допоміг нам зрозуміти складні вислови героїв фільму та ідіоми.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 3 Грудня 


Обласна нарада директорів ЦБС та завідуючих бібліотеками "Основні напрямки планування роботи бібліотек на 2015 рік".
На нараді виступив голова обкому профспілки працівників культури Яловий Анатолій Володимирович з "Питання соціального захисту  як пріоритетний напрямок роботи профспілки працівників культури". Директор ДОУНБ Тітова Надія Миколаївна запропонувала на розгляд основні питання з планування роботи бібліотек у контексті пріоритетних напрямків  розвитку сучасного суспільства.
 
Повнiше
 


 3 Грудня 


«Сыграй на скрипке мне, скрипач..»

Відбувся концерт музиканта, композитора, співака і поета Олега Мелещука «Сыграй на скрипке мне, скрипач..» 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 3 Грудня 


 «Майстер карбованого слова»

Співробітники відділу читальних залів провели виїзну тематичну годину до 115-річчя від дня народження Григорія Косинки у ВПУ №17 (Проект «Імена: відомі та повернені із забуття».     
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото


 4 Грудня 


Знай своє коріння

В краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. По темі "Рід Подколзіних з Орловської губернії" доповідав кандидат архітектури Харлан Олександр Вікторович.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 6 Грудня 


Англійська мова - це весело

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Американському клубі для підлітків», в якому школярі можуть покращити знання англійської мови, дізнатися більше про США і гарно провести вільний час. 
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 6 Грудня 


Історія кіно і історія Голівуду

Дізнатися більше про історію Голівуду та сучасних зірок американського кіно запросив членів англомовного клубу «Добра розмова» інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку".
В межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" кожного місяця  одне засідання клубу присвячується мистецькій темі. Доповнювала захід яскрава книжкова виставка "Американське кіно".
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 9 Грудня 


«Від надр до мистецьких вершин»

В межах проекту «Від надр до мистецьких вершин» інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» відвідала нова група студентів Національного гірничого університету разом зі своїм викладачем англійської мови американцем, представником програми академічних обмінів Фулбрайт, Браєном Чангом з Нью-Йорка.

фото 1  фото 2  фото 3


 9 Грудня 


Сімейні рецепти оздоровлення
  
Теплі родинні стосунки та здоров’я самих рідних людей, що може бути найціннішим для людини?! Саме про це йшла мова під час зустрічі учасників проекту «Бібліотерапія» на черговому засіданні.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 9 Грудня 


Відбулась тематична професійно-пізнавальна екскурсія студентів педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара. У програмі екскурсії на замовлення керівника групи була прочитана лекція-урок «Книжкова справа та книгодрукування в Україні XI – поч. XIX ст.: здобутки, імена» головним бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай. Тема викликала інтерес у слухачів, вони задали багато запитань. Лекція супроводжувалась показом та оглядом деяких видань за темою лекції.


 10 Грудня 


Чи правильно ми живемо своє життя?

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму з колекції найкращих фільмів Голівуду "Форрест Гамп" (англ. Forrest Gump, 1994).
Фільм розкриває цінність людських чеснот. Він про людську гідність,  виховану в дитині мамою із самого малечку, про материнську любов і віру в сина. Цей фільм про те, що людина здатна створити себе ГІДНОЮ ЛЮДИНОЮ.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 10 Грудня 


Пройшла зустріч зі студентами 2-ої групи педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара. Під час зустрічі головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай розповіла про тернистий шлях, який пройшла в своєму народженні та розвитку українська рукописна книга, про витоки українського друкарства. Був також проведений бібліографічний огляд рідкісних книг з питань педагогіки.


 11 Грудня 


Поетичні зустрічі для літніх людей

Цікавою подією у житті відділу абонемент стала зустріч з групою пенсіонерів в Амур-Нижньодніпровському територіальному центру.
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото


 11 Грудня 


Україна: куди рухатися?

У віддіді періодики організовано виставку «Геополітичний вибір України».

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото

 12 Грудня 


 Новорічний подарунок своїми руками

У "ART- резиденції" відбувся майстер-клас  з виготовлення іграшкових сніговичків  від Марини Бикової. Зацікавлені  навчились робити оригінальні подарунки для близьких людей до Нового року, подарували один одному приємний настрій і доброзичливе спілкування, переглянули добірку книг з рукоділля із колекції бібліотеки


фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 12 Грудня 


Увага! Нові надходження!

До уваги відвідувачів відділу документів іноземними мовами  - виставка нових надходжень.
 
Повнiше
 


 13 Грудня 


Американська англійська мова

Чергове засідання клубу «Добра розмова» було присвячене Дню американської англійської мови. Зустріч почалася зі знайомства з нашим американським гостем містером Джейсоном.
Модератор зустрічі  Тамара Гаврилюк підготувала презентацію на основі матеріалів ФБ-сторінки і сайту «Американська англійська / American English», які можуть використовувати всі бажаючі он-лайн у зручний час.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 15 Грудня 


"Спроба батога для нації"

Відділ періодики пропонує виставку циклу "Літературний календар" - "Гріх і його спокута" (до 55-річчя від дня народження Марії Матіос, української письменниці, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка).

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото

 16 Грудня 


  Трагічні сторінки історії
 

Для шкільних бібліотекарів з інституту післядипломної педагогічної освіти працівники відділу читальних залів провели тематичну годину на тему: «Уроки історії: Голодомор 1932-1933 років в Україні» (Проект «Інформаційні студії»).
 
Повнiше
 
фото 2  фото 3  фото 1


 16 Грудня 


Створюємо новорічний настрій

«Американська мистецька вітальня» і центр «Вікно в Америку» запросили школярів ЗОШ №141 на зустріч-знайомство з бабусею Мозес.
Анна Мері Робертсон-Мозес – американська жінка, що ніде і ніколи не навчалася малювати,  але у віці 80 років стала всесвітньовідомою художницею. Вона малювала свої картини у жанрі наївного живопису і найбільш любила малювати зимові пейзажі Вермонту.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 З 16 по 31 Грудня 


 «Новорічний калейдоскоп»

Якщо ви хочете дізнатися як відсвяткувати Новий Рік на Місяці, як отримати у Діда Мороза безліч самих несподіваних та приємних  подарунків, як прикрасити новорічний стіл та ялинку, які традиції святкувань Нового Року, Різдва, Хрещення існують в Україні та в інших країнах світу, ...
 
Повнiше
 
фото 1


 17 Грудня 


 Небесна сотня. Герої не вмирають

У відділі читальних залів відбулася година пам’яті для вчителів історії загальноосвітніх шкіл з Інституту післядипломної педагогічної освіти (Проект «Інформаційні студії»).
Гості переглянули мультимедійну презентацію присвячену героям Революції Гідності. Під час хвилин емоційної шани вони ознайомилися з подробицями життя героїв Небесної Сотні, матеріалами з періодичних та друкованих видань, відео-спогадами відомих діячів мистецтв,  державною та громадською діяльністю присвяченою їх пам'яті.

 
Повнiше
 
фото 1  фот о 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 17 Грудня 


 «Эх, Серега, Серега…»

Це була музична зустріч з особливо натхненною атмосферою. Напередодні новорічних свят і дня Святого Миколая у відділі читальних залів зібралися прихильники дніпропетровського барда Олега Мелещука.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 17 Грудня 


Молодіжна інтелектуальна вечірка

На майданчику патентно-технічного відділу відбулась інтелектуальна молодіжна вечірка в клубі «Південне сузір`я». Це була передсвяткова новорічна зустріч молодих інтелектуалів нашого міста. 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 17 Грудня 


 «І знову Новий рік!»

У відділі документів іноземними мовами була розгорнута виставка «І знову Новий рік!!!!!!!!!!».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 17 Грудня 


Як гумор не зупинив війну

Для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму «Доброго ранку, В’єтнам!» (1987). Цей фільм - драма режисера Беррі Левінсона, про ведучого радіостанції, який своїми жартами, непередбачуваною поведінкою і відмінною музикою піднімає настрій солдатів під час в'єтнамської війни. І здається, що в цій сонячній країні ніколи не настане ніч ...

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 18 Грудня 


Нові знання - запорука гарного настрою

Інформаційно-ресурсний центр  «Вікно в Америку» продовжує зустрічі зі студентами  Національного гірничого університету в межах проекту «Від надр до мистецьких вершин».
Американець Браєн Чанг з Нью-Йорка, що зараз є викладачем англійської мови в НГУ, запросив группу зацікавлених студентів переглянути другу частину пригодницького фільму «Довга дорога додому». Містер Браєн пояснював складні вислови, ідіоми, особливості американського гумору. Після перегляду молодь с задоволенням обговорили побачене з використанням нової лексики. З гарним настроєм відправилися на канікули.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 18 Грудня 


Шануємо Кобзаря

Відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай». По темі: «Пам’ятники Кобзарю у Дніпропетровську: шана і забуття» виступав к. іст. наук Максим Кавун. Виступ доповнювало слайд-шоу з рідкісних фотографій.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 З 19 по 31 Грудня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка "Світ українських святкових традицій. Зима".

фото  фото


 20 Грудня 


«Різдвяна вечірка»

Про традиції американського Різдва дізналися члени англомовного клубу "Добра розмова" від американця, ветерана армії США, Джейсона Раша. Члени клубу розпитали гостя про традиції святкування, святкові страви, подарунки, розваги. Господині центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко і Тамара Гаврилюк декорували приміщення у різдвяні, червоно-зелені, кольори, прикрасили ялинку іграшками-саморобками, що нам подарували школярі ЗОШ №141.
Всі разом добре провели час, розширили свій кругозір, покращили знання англійської лексики. Тепер члени англомовного клубу знають, яке Різдво яскраве, смачне і веселе свято! Так ми пізнаємо світ, пізнаємо культуру дружнього нам народу.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 20 Грудня 


Український вареник – символ родинної кухні

 Відділ абонемента закінчує рік в дусі народознавчих традицій - Святом вареника. «А мій милий варенички любить…» - за такою назвою відбулося об’єднане засідання клубу «Захопленість» та учасників проекту «Сімейний круїз». 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото


 20 Грудня 


 Музична година для душі

У межах проекту «Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську» до відділу завітали члени англомовного клубу «Добра розмова»,

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 20 Грудня 


Молодь святкує і вивчає новорічні ідіоми англійською

В інформаційно-ресурсному центрі відбулася зустріч в англомовному клубі для тинейджерів. Модераторами були волонтерки бібліотеки Дар’я Герасимова, Ганна Акастєлова, Оля Чичикало, випускниці програми обмінів майбутніх лідерів (FLEX). Нашим гостем був американець містер Джейсон.
Школярі вивчали "зимову" і "новорічну" лексику, перегляди відео про улюблене змагання знавців англійської мови "Вимови слово по буквам / Spelling", самі потренувалися вимовляти нові слова. На останок заспівали новорічну пісеньку про дзвіночки " Jingle bells ". Аня всіх навчила виготовляти чудові 3D сніжинки.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 22 Грудня 


 «Різдвяна історія»

Різдвяна зустріч в літературно-кінематографічному клубі «ЧелоВечность» відбулася у відділі читальних залів.
У час передноворічних та різдвяних свят ми доволі часто прагнемо зустрічі зі своїми родичами та старими друзями, переосмислюємо наше життя й стаємо трохи іншими, тому що повертаємося думками у наше дитинство, повертаємося до нас самих, справжніх. Саме про це повість Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня», за мотивами якої режисером Робертом Земекісом на кінокомпанії «Walt Disney Pictures» у 2009 році було створено мультиплікаційний фільм «Різдвяна історія». Головного героя скнару Скруджа напередодні Різдва відвідають три різдвяні духа і його ставлення до людей, своїх справ, до життя зміниться назавжди.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9  фото 10  фото 11


 23 Грудня 


Створюємо новорічний настрій

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжується проект "Американська мистецька вітальня". Центр відвідали школярі з сусідньої ЗОШ № 23. Співробітники центру познайомили їх з творчістю бабусі Мозес.
Анна Мері Робертсон-Мозес – американська жінка, що ніде і ніколи не навчалася малювати,  але у віці 80 років стала всесвітньовідомою художницею. Вона малювала свої картини у жанрі наївного живопису і найбільш любила малювати зимові пейзажі Вермонту.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 24 Грудня 


Медіа - клуб Docudays UA 
Відбувся перегляд та обговорення короткометражної документальної стрічки "Ув'язнені".
 
Повнiше
 
фото  фото

 24 Грудня 


Чудеса трапляються!

В цьому мали змогу переконатися всі, хто прийшов дивитися фільм англійською мовою "Це прекрасне життя" (англ. It's a Wonderful Life) в центр "Вікно в Америку".
Фільм було знято режисером Френком Капрою у 1946 році за оповіданням Філіпа Ван Дорен Стерна «Найбільший подарунок». Головний герой фільму, не витримавши низки проблем, вирішує вчинити самогубство, але ангел-охоронець допомагає йому побачити, наскільки його життя допомогло іншим людям.
Це класичний фільм світового кінематографу, щороку (починаючи з 1970-х) його показують по провідним телеканалам США напередодні Різдва.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 24 Грудня 


У бібліотеку за новими знаннями і гарним настроєм

«Американська мистецька вітальня» і центр «Вікно в Америку» запросили школярів ЗОШ № 40 на зустріч-знайомство з США.
Школярі переглянули декілька інформаційних слайд-шоу, вони дізналися цікаві факти про столицю США – місто Вашингтон, народну музику штату Луїзіана – зайдеко, зірку німого кіно – Чарлі Чапліна, згадали персонажів книг Джоан Роулінг «Пригоди Гаррі Поттера».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 26 Грудня 


У відділі періодики діє новорічна виставка періодичних видань.

  На виставці представлені  цікаві популярні журнали з яскравими новорічними ілюстраціями, майстер-класами  по виготовленню новорічних прикрас для ялинки, ідеями з оформлення новорічного столу і домівки. Тут Ви знайдете цікаві новорічні рецепти.


фото 1  фото 2

 27 Грудня 


«Новорічні обіцянки»

Члени англомовного клубу «Добра розмова» підвели підсумки року, що минає, обговорили традиції святкування Нового року в Україні і США. Дізналися про американську добру звичку готували новорічні обіцянки, виконання яких покращує якість їх життя, надихає на звершення, допомагає тримати себе в гарній фізичній формі. Присутні на зустрічі обрали підходящі для себе обіцянки з найбільш популярних в США і будуть виконувати їх протягом 2015 року.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 27 Грудня 


В КУБЦ відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігіезнавців за темою:"Висновки з наукової роботи асоціації релігіезнавців в 2014 році. Оформлення та видання наукової монографії під назвою "Естетика трансценденції".


 28 Грудня 


 Ідеї новорічних подарунків пропонує відділ періодики!

Всі речі, представлені на виставці, зроблені руками бібліотекарів. Це вишиті та оформлені картини, предмети зроблені в техніці «декупаж», в’язані серветки та костюм, вироби з бісеру, ковдра зроблена у популярному в Америці стилі печворк, дитячий маскарадний костюм Чарівника, дитячі малюнки на новорічну тематику, ляльки та іграшки. Такі подарунки порадують і зігріють у новорічні свята.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 30 Грудня 


Книжковий камін

Новий рік «не за горами», і ми вже почали свої передсвяткові клопоти. А підготовка приміщення для зустрічі Нового 2015 року в їх числі. Адже гарний інтер’єр створює ту неповторну ауру свята, яка буде створювати нам настрій всі дні до і після Нового року. Не останню роль у цьому відіграє камін як  символ тепла і затишку. Фахівці  ВНІБ  спробували відтворити  новорічний камін  використовуючи в якості матеріалу  традиційні книжки та елементи декору. Нова книжкова інсталяція  спрямована привернути увагу читачів та створити святковий настрій.Фото1  Фото2

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека