Протягом мiсяця 


Вітаємо наших партнерів!

До 100-річчя обласного Художнього музею, багаторічного партнера нашої бібліотеки, співробітниками відділу підготовлено відкритий перегляд літератури «Скарбниця художньої культури Придніпров’я», де представлені альбоми-путівники, видання музею, статті з періодичних видань та ін. із бібліотечного фонду.


фото  фото

 Протягом мiсяця 


 Кожен відвідувач відділу мав змогу познайомитись зі змістом  документів  представлених на виставці "До ідеалу без компромісів".  Особливим попитом користувалися документи пов`язані з винаходами наших земляків. Виставка була цікавою  як   людям похилого віку, так і молоді.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 Протягом мiсяця 
 Для "чомучек" проводились заняття у школі «Інтелектуальної власності» з проекту ДОУНБ «Бібліотека знання під рукою». На заняття студенти ВПУ 55 зустрічалися з патентним повіреним Авраменко В.В., виготовляли «Дерево Інтелектуальної власності» із природних матеріалів, грали в інтелектуальні ігри.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 1 Жовтня  1 Жовтня 


Війна, кохання, і знову війна

Гостям "Кіноклубу по середах" в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" було запропоновано переглянути другу частину американського фільму «Перл Гарбор» (англ. Pearl Harbor, 2001).
 «Перл-Гарбор» — військова мелодрама 2001 року режисера Майкла Бея. Фільм отримав премію Оскар за найкращу звукорежисуру та був номінований на Золотий глобус. Цікавим було обговорення фільму після перегляду. Чоловіча компанія проігнорувала ліричну лінію фільму і сконцентрувалися на обговорені філософських вічних питань війни і миру.

фото 1  фото 2  фото 3


 З 1 по 11 Жовтня 


Дізнайся більше про іспаномовне населення США

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» подовжено експонування виставки книг і ілюстрацій, що знайомлять відвідувачів центру з іспаномовним населенням США, з його внеском в американську історію і культуру.
На виставці представлено декілька цікавих артефактів мексиканської культури, наданих нашою колегою-бібліотекарем Оленою Захаровою.
Представлені книги надають інформацію про історію окремих територій США і їх латиноамериканське походження. Любителі американського кіно і кінозірок можуть дізнатися, хто з них має іспаномовне коріння.
Світлини дадуть уявлення про сучасне життя латиноамериканського спільноти в різних штатах США.
фото 1  фото 2


 2 Жовтня Навчаємо комп’ютерній грамотності

Розпочалися заняття з комп’ютерної грамотності, в межах проекту «Бібліотека: знання під рукою».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 2 Жовтня 


Книжкові дарунки

В межах проведення акції «Подаруй книгу для учасників АТО» до Всеукраїнського дня бібліотек відділом наукової інформації і бібліографії була зібрана добірка цікавих різножанрових книжок з власних колекцій. Нехай ця книжкова крапля буде приємним подарунком нашим захисникам Вітчизни.

Фото


 З 2 по 12 Жовтня 


Золотий вік золотої осені

У відділі абонемента триває акція безкоштовного запису до бібліотеки людей літнього віку та членів їх сімей.  Шановні пані та панове, а саме так ми звертаємося до людей «золотого віку», чи хочете ви жити повним життям? Саме б і б л і о т е к а – це те місце, де ви зможете:
• провести свій вільний час у цікавий і корисний спосіб,
• реалізувати свої творчі амбіції,
• навчатися, спілкуватися та обмінюватися досвідом,
• творчо реалізовуватися та отримувати елементарні знання щодо роботи з комп’ютером,
• оволодіти основами здорового способу життя як гарантії довголіття?
Запрошуємо літніх людей та членів їх родин стати нашими відвідувачами і безкоштовно записатися до бібліотеки!

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 2, 3, 6, 7 Жовтня 


Дніпропетровський РТЦ провів тренінги для бібліотекарів області з актуальної у цей непростий період теми «Бібліотека як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: особливості та потреби організації надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 4 Жовтня 


Зустрічі в «Art-резиденції"

У межах проекту «Art-резиденція" відбулись два майстер-класи: для художників-початківців, який провів Павло Бондар та з техніки народної вишивки від майстра  народної творчості Галини Хмель-Дунай.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 4 Жовтня 


Тайм-менеджмент

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" вчилися керувати часом.
Модератом зустрічі англомовного клубу був студент Національного гірничого університету Михайло Мельничук, молодий і  амбітний. Він познайомив присутніх з технологією організації часу, метою якої є підвищення ефективності його використання. Кожний член клубу мав змогу висловитися про свій особистий досвід організації часу. Разом сформулювали правила/побажання до організації робочого і приватного часу.
Присутні на зустрічі отримали надзвичайно цікаву і корисну інформацію.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 4 Жовтня 


До уваги користувачів - нові надходження!

У відділі документів іноземними мовами розгорнуто виставку нових надходжень відділу, на якій були представлені книги, подаровані американською благодійною фундацією «Сейбр-Світло», з різних галузей знань – релігія, спорт, мистецтво, літературознавство. Нова література видана англійською мовою, але не обійшлося без приємного сюрпризу від давніх партнерів бібліотеки. Відділ отримав підручник болгарської та словник угорської мов.
фото  фото


 6 Жовтня 


Відбулась зустріч учасників читацького молодіжного клубу «Ми читаємо».
 
Повнiше
 


 6 Жовтня 


Немає дітей - є люди

Під такою назвою в стінах бібліотеки на проспекті К. Маркса, 18, у Центрі європейської інформації, почала діяти експозиція інформаційних стендів присвячена Янушу Корчаку - видатному польському педагогу та громадському діячу.


фото  фото  фото  фото

 6 Жовтня 


До Дня європейських мов

У рамках співробітництва із СЗОШ № 141 біля відділу документів іноземними мовами було розгорнуто виставку плакатів школярів, які вони зробили до Дня європейських мов. Всі плакати з патріотичним значенням, вони виконані у різних техніках – це і малюнки, і аплікації, і колажі, створені з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Виставка прикрасила приміщення, привернула увагу всіх користувачів бібліотеки, покращувала настрій, визивала посмішки.
фото  фото  фото  фото


 6 Жовтня 


Дізнаємось про бібліотеку більше

 Сьогодні у ВНІБ в межах участі у реалізації соціокультурного проекту «Бібліотека: знання під рукою» для учнів 1 курсу Політехнічного коледжу відбулася інформаційна година «Дізнаємось про бібліотеку більше». Студенти отримали консультацію стосовно можливостей і ресурсної бази ДОУНБ, а також  інформацію щодо користування  електронним  каталогом. Наприкінці заходу  було  проведено оглядову екскурсію бібліотекою.

Фото


 7 Жовтня 


       День фахівця

«День фахівця»  пройшов у відділі наукової інформації і бібліографії для учнів бібліотечного факультету Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. Особливу увагу було приділено знайомству з Web–сайтом ДОУНБ та його сервісами. Першокурсники також  дізналися про специфіку  та  методику створення бібліографічних покажчиків, дайджестів, календарів та інших видань. Екскурсанти відвідали внутрішні відділи бібліотеки та ознайомилися з процесами комплектування і обробки літератури.  По закінченні заходу молодь поділилася своїми враженнями про ДОУНБ.


Фото 2  Фото 4  Фото 3  Фото  Фото 1

 7 Жовтня 


Виставка-раритет
У відділі абонемента презентовано книжкову виставку «Герой минулого часу», присвячену 200-річчю з дня народження М.Ю.Лермонтова.  
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 7 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

Відбулося перше заняття з комп’ютерної грамотності по темі «Знайомство з комп’ютером та робочим столом», в межах проекту «Бібліотека: знання під рукою».  


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 7 Жовтня 


 Що таке «Хвильовий геном?» всі охочі мали змогу дізнатися під час лекції біоенергетика Шайтанової Т.М. (проект «Бібліотерапія).
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 8 Жовтня 


«Іноді дар – це прокляття»

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму «Шосте відчуття» (англ. The Sixth Sense) (1999).
Фільм оповів присутнім про дитячого психіатра Малкольма Кроу, що стикається з дивним випадком: дев'ятирічного Коула відвідують страшні бачення - примари померлих. Всі ці люди колись були вбиті, і тепер вони обрушують на малюка свій гнітючий страх і відчайдушний гнів. Як лікар, Малкольм безсилий допомогти. Але як людина, він намагається знайти ключ до жахливого світу Коула, в якому віє диханням смерті і розпускаються страшні квіти болю.


фото 1  фото 2  фото 3


 8 Жовтня 


 «Ах, эти женские глаза…»
Вічній темі кохання була присвячена чергова музична зустріч Олега Мелещука зі своїми прихильниками, що відбулася у відділі читальних залів.


 
Повнiше
 
фото 1


 8 Жовтня 


ДОУНБ – сучасна бібліотека!
Такий  меседж був головним під час проведення  комплексного інформаційно-навчального заходу для учнів І курсу Політехнічного коледжу. Зараз завдання бібліотеки – підготувати молоде покоління до життя в інформаційному суспільстві, де накопичення інформації відбувається дуже швидкими темпами. Саме це різними засобами і формами намагалися донести потенційним користувачам  фахівці ВНІБ. Під час заходу підлітки  ознайомилися з електронними  сервісами та послугами  ДОУНБ, прослухали  інформаційне повідомлення про систему обслуговування, а також отримали  консультації щодо роботи  різноманітних Центрів у бібліотеці.


Фото  Фото 1  Фото 2

 8 Жовтня 


Загадки Віктора Петрова-Домонтовича

У відділі періодики організовано виставку "В. П. Петров - учений-універсал".

 
Повнiше
 
Фото  фото

 8 Жовтня 


Заступники директора бібліотеки  взяли участь  у щорічній XVII Міжнародній науково-практичній конференції КОРОЛЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2014: «Бібліотеки, архіви, музеї: формування цифрового регіонального простору», яка пройшла у м. Харків у науковій бібліотеці ім. В. Короленка.
 
Повнiше
 


 8 Жовтня 


«Барвисте сузір’я українських письменників» - ілюстративно-документальна виставка, присвячена ювілярам жовтня відкрита для перегляду у відділі читальних залів. Проект «Імена: відомі та повернені із забуття» (до ювілеїв  українських  письменників). Документи, представлені на виставці,  дають змогу дізнатися більше про творчу діяльність ювілярів та  перечитати їх твори.


 
Повнiше
 


 8, 9, 15, 16, 23 Жовтня 


Оглядові екскурсії та консультації для науковців з питань використання ДБА, хронологічного і галузевого складу рідкісного фонду та його основних колекцій.


 9 Жовтня 


"ППД, або Перша психологічна допомога" - під такою назвою пройшов тренінг у відділі абонементу. Тренер РТЦ Юлія Зюлева та координатор РТЦ Оксана Шевченко розповіли про способи боротьби з психологічним перенавантаженням, за допомогою рольових ігор показали важливість комунікаційних навичок та вміння розуміти оточуючих. Також надали корисну та актуальну інформацію для подальшої роботи з ВПО.

фото 1  фото 2


 9 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

Відбулося друге заняття з комп’ютерної грамотності по темі «Word. Створення та копіювання документів і папок», в межах проекту «Бібліотека: знання під рукою». 


 
Повнiше
 
фото  фото

 9 Жовтня 


«Громадянська активність молоді»

У Центрі Правової інформації при ВНІіБ  в межах реалізації соціокультурного проекту «Правова інформація для кожного» та з нагоди Дня юриста відбулася правова студія «Громадянська активність молоді» за участю  студентів транспортно-економічного технікуму. Мова йшла про участь молоді у виборах. Обговорення виявило, що молодь дуже критично ставиться до політики взагалі. Разом з тим, всі погодились, що  молоде покоління відіграє важливу роль у суспільстві, тому воно повинне брати участь у виборах і голосувати свідомо і виважено. Адже треба обирати не емоціями, а розумом. Серед присутніх було поширено інформацію стосовно можливості голосування не за місцем прописки і роздані  буклети «Зробити свій вибір, де б ти не був»


Фото  Фото 1  Фото 2

 9 Жовтня 


На допомогу викладачам

У жовтні традиційно святкується День вчителя. Як зробити уроки цікавішими? «Що нового у методиці викладання іноземних мов?» - під такою назвою  користувачам бібліотеки пропонувалась книжкова виставка. Вона була розрахована на фахівців і всіх тих, хто цікавиться цим питанням.
фото  фото  фото


 9 Жовтня 


«Пристрасний правдолюб» таку назву мала виїзна тематична година, яку провели для студентів ВПУ №17 працівники відділу читальних залів ДОУНБ.
    
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  


 З 9 по 10 Жовтня 


Проект "Американська мистецька вітальня" розпочато

Проект розпочато циклом лекцій "Американська музика". Учні 6-11 класів ССЗШ № 22 дізналися багато цікавих фактів з історії музики в США (госпели і марші). Прослухали музичні фрагменти з різних стилів музики у виконанні відомих музикантів: джаз, кантрі, поп, рок, диско, зайдеко. Доторкнулися до великого мистецтва "опера". Дізналися про видатного композитора Джорджа Гершвіна. Прослухали уривок з опери "Поргі і Бесс". Вивчили лексичну добірку по темі. Дізналися про музичні інструменти, які є головними в кожному музичному стилі.  Отримали завдання написати есе про "Музику в США" і висловити своє до неї ставлення.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6


 10 Жовтня 


Вибори як елемент демократії

Це тема першого вебінару, який було проведено на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 10 Жовтня 


Музика і музиканти

В межах проекту "Американська мистецька вітальня" учні 4-го класу ССЗШ № 141 переглянули слайд-презентацію "Американська музика". Школярі дізналися багато цікавих фактів з історії музики в США (госпели і марші). Прослухали музичні фрагменти з різних стилів музики у виконанні відомих музикантів: джаз, кантрі, поп, рок, диско, зайдеко. Доторкнулися до великого мистецтва "опера". Дізналися про видатного композитора Джорджа Гершвіна. Прослухали уривок з опери "Поргі і Бесс". Вивчили лексичну добірку по темі. Дізналися про музичні інструменти, які є головними в кожному музичному стилі.  Використовуючи запропоновані граматичні конструкції склали речення про свої музичні вподобання.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 З 10 по 30 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі відбулася книжкова виставка "Я весь світ сприймаю оком...".До 125 - річчя від дня народження Михайла опанасовича Драй - Хмари, українського поета і літературознавця, перекладача.

фото


 11 Жовтня 


Що таке стрес і як з ним боротися

Сьогодні в англомовному клубі «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» обговорювали питання стресу та яким чином можливо йому запобігти, передбачити, або виправити наслідки його впливу на організм людини. Всі присутні поділилися власним досвідом боротьби зі стресом. Тема знайшла відгук у присутніх, всі мали змогу висловитися. Слово отримали і новачки клубу. Дякуємо волонтеру центру Ларисі Карнозі, що була модератором зустрічі, за цікаві питання.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 13 Жовтня 


Неосяжний інформаційний простір

Сучасна бібліотека, працюючі в умовах інформаційно  насиченого суспільства, зараз намагається створити комфортне інформаційне середовище для своїх користувачів. Цій темі була присвячена бесіда зі   студентами індустріального технікуму, яку організували співробітники відділу наукової інформації і бібліографії. Бібліотекарі розповіли як оптимально опанувати алгоритм інформаційного пошуку за допомогою бібліотечних сервісів.Фото


 13 Жовтня 


Європейський тиждень місцевої демократії по-українські

Презентація виставки карикатур «Є краща сторона Європи!» від Інституту світової політики стала початком інформаційної кампанії Центру європейської інформації, яку присвячено Європейському тижню місцевої демократії.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото

 З 13 по 31 Жовтня 


Розширюємо музичний кругозір

В межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" на майданчику відділу документів з питань мистецтв розгорнуто першу виставку з циклу – "Музика і музиканти". На цій представлені книги трьох відділів бібліотеки і трьома мовам (англійською, українською і російською), яскраві ілюстрації з журналів, музичні диски і ДВД-диски з художніми фільмами – американськими мюзиклами. Виставка прикрашена американською символікою.
Всі охочі можуть гортати у читальній залі ці видання, або прослуховувати музику чи передивлятися американські фільми на комп’ютері, який знаходиться поруч.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 14 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

Відбулося третє заняття з комп’ютерної грамотності по темі «Інтернет: можливості, браузери, пошук», в межах проекту «Бібліотека: знання під рукою».


 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 14 Жовтня 


Формуємо розуміння демократії

В межах інформаційної кампанії Центра європейської інформації відбувся перший урок демократії для молоді.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 З 14 по 30 Жовтня 


В Канадсько - Українському Бібліотечному Центрі вібулася книжкова виставка "Українське козацтво - найдивовіжнійша нація світу.(Вольтер)". До Дня українського козацтва.

фото      фото  фото


 15 Жовтня 


Нуаровий трилер

Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму класика  американського кіно Альфреда Гічкока «Незнайомці в потягу» (англ. Strangers on a Train, 1951). Цей фільм – екранізація виданого в 1950 році дебютного роману Патриції Хайсміт.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 15 Жовтня 


Почала діяти книжкова виставка рідкісних видань ХІХ–ХХ ст. до 200-річчя від дня народження видатного російського поета, письменника, драматурга, художника М.Ю. Лермонтова «Он волновать умел людей сердца и в них будить стремленье к идеалу».
На виставці були представлені видання творів поета, ілюстровані художниками та репродукціями талановитих картин М.Ю. Лермонтова, літературознавчі дослідження його творчості.
Виставку прикрашали 4 томики творів поета мініатюрного формату.


 15 Жовтня 


Нормативно-правова база виборчого процесу

Такою була тема другого вебінару, що пройшов на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
Повнiше
 
фото

 15 Жовтня 


Зайвих знань не буває

Під такою назвою у ВНІБ пройшла бібліогодина для студентів Політехнічного коледжу. Молодь з цікавістю слухала повідомлення про інформаційно–сервісні центри та служби ДОУНБ. Дуже корисним виявилось знайомство з різноманітними сторінками на сайті ДОУНБ. На завершення відбулася оглядова екскурсія бібліотекою. Учасники заходу залюбки поділилися власними враженнями стосовно сучасних можливостей бібліотеки.Фото1  Фото2  Фото3  фото4  Фото 5


 15 Жовтня 


 Дніпропетровськ. Минуле і сучасне
Які таємниці зберігають собори, вулиці, будівлі, парки нашого міста? Про яких видатних особистостей цікаві подробиці з історії Катеринослава-Дніпропетровська можуть розповісти? Відповіді на ці питання були надані під час проведення у відділі читальних залів інформаційної години «Дніпропетровськ. Минуле і сучасне».
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3


 15 Жовтня 


 Гей, соколе!
    71-й річниці від Дня звільнення  Дніпропетровська від немецько-фашистських загарбників була присвячена творча зустріч «Гей, соколе!» з відомим бардом Олегом Мелещуком.

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 15 Жовтня 


Зупинись! Поміркуй!

У відділі періодики організовано виставку "Вибори 2014"

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 15 Жовтня 


В отделе периодики организована выставка "Звезды и небо - а я человек!" 
Повнiше
 
Фото  фото


 15 Жовтня 


 Времена года
 «Я рисую красками и словами…» - саме так каже про себе поет, прозаїк, художниця Ніна Беляєва, творча зустріч з якою відбулася у ДОУНБ. Знайомство з талановитою майстринею, членом міжнародного співтовариства письменницьких спілок, Дніпропетровського союзу письменників України, членом Міжнародної Асоціації «Мистецтво народів світу», заслуженим художником і лауреатом цієї асоціації, відбулося завдяки презентації  книги іі власних віршів та акварелей «Времена года».


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 З 15 по 31 Жовтня 


  Шевченко - назавжди!

Святкування ювілею великого Кобзаря продовжується... Для усіх зацікавлених демонструвалась виставка репродукцій творів живопису Т. Г. Шевченка різних років: періоду його подорожі Україною та під час перебування поета у засланні в Казахстані

 
Повнiше
 

 16 Жовтня 


Про демократію, про вибори, про люстрацію...

У Центрі європейської інформації, на базі відділу документів іноземними мовами, в межах інформаційної кампанії, присвяченої Європейському тижню місцевої демократії, відбувся ще один урок демократії, в якому взяли участь представники європейських клубів "Діалог" ПТУ №6 та "Європейська хвиля" Ценру професійної освіти. 


фото  фото  фото  фото

 16 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

У межах проекту «Бібліотека: знання під рукою», відбулося чергове заняття з комп’ютерної грамотності по темі «Інтернет: пошукові системи, сайти».
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото

 17 Жовтня 


Корисні заняття для дітей з області

В Центрі європейської інформації відбувся черговий урок демократії для школярів Дніпродзержинської загальноосвітньої школи № 44. 
 
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото

 17 Жовтня 


Бібліотечний навігатор

 З метою популяризації можливостей бібліотеки фахівці ВНІБ  провели інформаційну лоцію для студентів Монтажного технікуму. Спілкування мало неформальний характер. Безпосереднє знайомство молоді з документальними і електронними ресурсами за допомогою сучасних технологій зараз є дієвим засобом донесення інформації до потенціальних користувачів і сприяє візуалізації спектру бібліотечних послуг.Фото1  Фото2  Фото3  фото4


 17 Жовтня 


Вибори Президента України

Це тема третього вебінару, що пройшов на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
 
Повнiше
 
фото

 18 Жовтня 


Спеціалісти бібліотеки взяли участь у вебінарі «Формування колекцій цифрових ресурсів: досвід провідних бібліотек світу». У ДОУНБ вже другий рік формується електронна бібліотека краєзнавчої літератури. Ця робота має велику інтелектуальну складову,  потребує  високої кваліфікації бібліотекарів. На семінарі розглядались питання щодо колекційного принципу формування цифрового зібрання, критерії відбору традиційних і електронних документів. Цікавими були  питання щодо інтеграції представлення бібліотечних, архівних і музейних ресурсів в єдиному електронному каталозі бібліотеки. Особливо актуальною  для наших спеціалістів була тема щодо технології оцифровки і збереження об’єктів.


 18 Жовтня 


Джордж Гершвін - легенда і символ американської музики

В межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" на майданчику відділу документів з питань мистецтв відбулося засідання англомовного клубу "Добра розмова". Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк підготувала інформаційне слайд-шоу "Американський Верді", що познайомило присутніх з цікавими біографічними фактами з життя видатного американського композитора Джорджа Гершвіна, проілюструвала його гарними фото. Члени клубу читали, перекладали текст на слайдах, відповідали на питання модератора.
Бажаним гостем клубу в цей день була музикознавець, кандидат мистецтвознавства, викладач Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки, член Національної Спілки композиторів України Ірина Рябцева. Вона виступила с лекцією "Джордж Гершвін - легенда і символ".
Завершальним акордом вечора був виступ студентів Дніпропетровської консерваторії Дарії Олексієнко (фортепіано) та Олексія Мовчана (саксофон), що виконали попурі на тему творів Джорджа Гершвіна.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7


 19 Жовтня 


Співпраця з випускниками програми FLEX продовжується

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася конференція випускників програми FLEX. Регіональний координатор програми Дар'я Герасимова запросила всіх, хто навчався в Сполучених штатах Америки по програмі обмінів FLEX, поділитися інформацією як прогресує їх життя після повернення в Україну. Обговорювали плани на майбутнє, благодійні акції, заходи, які можна підготувати разом, або взяти участь у бібліотечних. Залучення молоді до вивчення англійської мови у бібліотеці у зручний спосіб - головна задача для Даші і її друзів.

фото 1  фото 2  фото 3


 20 Жовтня 


Вибори народних депутатів до Верховної Ради України

Так звучала тема четвертого вебінару, що пройшов на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
Повнiше
 
фото

 20 Жовтня 


У відділі періодики організована ілюстративно-документальна виставка «Знання як товар».

 
Повнiше
 
Фото  фото

 21 Жовтня 


Навчальний тренінг

Фахівці ВНІБ провели навчальний тренінг «Як вірно скласти бібліографічний список» для учнів  індустріального технікуму. Було надано інформацію щодо основних правил і методики формування списків та  продемонстровано різноманітні приклади.Фото


 21 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

Відбулося заняття з комп’ютерної грамотності по темі «Знайомство з поштовими і сервісними службами» (проект «Бібліотека: знання під рукою»). 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 21 Жовтня 


 «К нам Лермонтов сходит, презрев времена»
Працівники відділу читальних залів провели виїзну інтерактивну тематичну годину «К нам Лермонтов сходит, презрев времена» для учнів Вищого професійного училища №17.  
   
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 22 Жовтня 


Вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів

Це тема п'ятого вебінару, що пройшов на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
Повнiше
 
фото

 22 Жовтня 


І знову музика Джорджа Гершвіна лунає у бібліотеці

В межах проекту "Американська мистецька вітальня" для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму "Американець у Парижі". Цей романтичний мюзикл частково побудований на біографії відомого американського композитора Джорджа Гершніна і його брата Айри Гершвіна, містить багато музичних уривків з найвідоміших творів композитора. Фільм був створений у 1951 році і був високо оцінений критиками, пізніше його внесли до списку 100 кращих фільмів Голівуду.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 22 Жовтня 


В бібліотеці відкрився офіційний медіа-клуб документального кіно

В конференц-залі бібліотеки (вул. Ю.Савченка,10,2-й поверх) відбулося відкриття офіційного медіа-клуб міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays. 

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 22 Жовтня 


Заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. провела консультацію  для шкільних бібліотекарів області «Роль шкільної бібліотеки у вихованні в учнів інформаційної культури». Шкільна бібліотека розглядалась як центр навчально-виховного процесу, що  обслуговує учнів, вчителів, батьків. Були запропоновані типові та інноваційні форми роботи бібліотек по розповсюдженню бібліотечно-бібліографічних знань та розвитку культури читання серед учнів.


 22 Жовтня 


 


В патентно-технічному відділі ДОУНБ було багато молоді.  Відбулось чергове засідання Ради молодих вчених і винахідників «Південне сузір`я». Було заслухано цікавий досвід роботи про дослідження посівного комплексу укомплектованого експериментальними сошниками. Своїм досвідом поділився Деркач Олексій Дмитрович- доцент кафедри Агроуніверситета, факультету механізації сільського господарства. Доповідь супроводжувалася відеоматеріалом. Доповідь визвала жвавий інтерес з боку присутніх молодих винахідників та вчених.

фото 1  фото 2  фото 3  фрто 4  фото 5  фото 6

 23 Жовтня 


Шукаємо разом

 У ВНІБ в межах участі у реалізації соціокультурного проекту «Бібліотека: знання під рукою» для учнів 1 курсу Політехнічного коледжу було проведено практикум з методики пошуку у ІПС «Законодавство». Підлітки ознайомилися зі зручним пошуковим апаратом цієї системи та різноманітними засобами відображення розпорядчих документів, а також  завітали до  відділів обслуговування на Савченка,10.Фото1  Фото2


 23 Жовтня  Завідуюча патентно-технічного відділу прийняла участь у творчій зустрічі з Юрієм Давидовичем Поліським - вченим,заслуженим винахідником України, кандидатом технічних наук, доктором філософії в області техніки, академіком Міжнародної академії авторів наукових відкрить і винаходів,членом Міжнародної спілки письменників, почесним діячем Єврейської ради України. Зустріч відбулась у приміщенні культурно-ділового центру «Мінора». На заході виконувалися пісні на слова автора, читалися вірші Поліського, ставилися сценки з творів Поліського. 


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 23 Жовтня 


ХХІІ звітно-виборна конференція

Заступник директора з внутрішньої роботи Шевченко О.В. та голова профкому Сохромова К.Ю., як делегати, взяли участь у ХХІІ звітно-виборній конференції Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників культури України. 


 
Повнiше
 
фото  фото

 23 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

На занятті з комп’ютерної грамотності було продовжено вивчення теми «Знайомство з поштовими і сервісними службами» (проект «Бібліотека: знання під рукою»).
 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 23 Жовтня 


  Видатні музиканти Дніпропетровщіни

Відбулося чергове засідання клубу «Літературна вітальня», на якому відбулася презентація нової книги «Моисей Левин» із серії «Видатні музиканти Дніпропетровщіни». 

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 24 Жовтня 


Можливі порушення виборчих прав громадян

Такою була тема заключного вебінару, що пройшов на базі Регіонально тренінгового центру, в рамках проекту УБА (за підтримки Посольства США в Україні) «Бібліотеки і виборчий процес».
 
Повнiше
 
фото

 25 Жовтня 


Осіння рапсодія
Відділ абонемента презентував книжкову виставку «Осіння рапсодія» для учасників клубу «Захопленість» та відвідувачів бібліотеки, де осінній настрій передано в різних тонах, де осінь постала в усьому розмаїтті: тут вам і легкий сум, і світла ностальгія, і безвихідь, і сонячний промінь крізь хмари - промінь надії… Сподіваємося, що кожен обрав і ще обере для себе книгу, щоб відчути – осінь у розпалі. Отже, читаємо найосінніші книги, де осінь – героїня творів! Виставка 180 найосінніших художніх творів про осінь для дітей та дорослих продовжує діяти до зими, щоб визначити топ десятку найчитаніших осінніх книг.  

фото


 25 Жовтня 


Зустрічі в «Art-резиденції"

У межах проекту «Art-резиденція" відбулися два майстер-класи: для художників-початківців, який провів Павло Бондар та з техніки народної вишивки від майстра  народної творчості Галини Хмель-Дунай.


фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 25 Жовтня 


 Поет душі єврейського народу
У відділі читальних залів відбулася презентація монографії Олени Бескровної «Поезія Семена Фруга». Ця монографія є першим в Україні та на просторі СНД комплексним науковим дослідженням, що розкриває поетичну творчість самобутнього єврейського літератора Семена Григоровича Фруга (1860-1916 р.р). 
Повнiше
 
фото 1  фото 2


 25 Жовтня 


З гумором про важливе

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулося засідання англомовного клубу "Добра розмова", що перевірило знання присутніх з теми "Парламент та парламентські вибори".
Модерат зустрічі Тамара Гаврилюк запропонувала присутнім різні форми роботи для покращення розмовних навичок: читали, перекладали, дивилися відео, відповідали на питання.
Наш американський гість містер Джош активно залучився до спілкування.
Кожний член клубу мав змогу представитися і висловитися з запропонованої для обговорення теми. Отримана на зустрічі інформація була корисна, цікава і місцями досить весела.
 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 25 Жовтня 


Захоплені О.Довженком
У відділі абонемента відбулася осіння зустріч-тертуллія учасників клубу «Захопленість», присвячена 120-річчю від дня народження О.Довженка – першому поету кіно. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото


 28 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

У межах проекту "Бібліотека: знання під рукою" відбувся тренінг з комп'ютерної грамотності.
 
Повнiше
 
фото

 28 Жовтня 


 «Бути людиною в усьому….»
Мультимедійну презентацію з такою назвою, присвячену 90-річчю від дня народження  видатного українського письменника Павла Загребельного, провели працівники відділу читальних залів для  студентів ВПУ-17.


 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3  Фото 4


 28 Жовтня 


 

"І стоїть Україна перед нашим духовним зором як неопалима купина у вогні. Не померкла для нас краса її. Печать трагедії зробила її ще прекраснішою, ще дорожчою нам..."

 (О. Довженко)

Відділ періодики до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників представляє ілюстративно-документальну виставку -"Битва за рідну Україну".

 
Повнiше
 
Фото  фото  фото  фото  фото

 28 Жовтня 


Бібліотека у валізі
Під час канікул відділ абонемента здійснив бібліовізит до школи № 69 у 5-б клас, а символом подорожі стала стара чорна валіза. 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 28 Жовтня 


Зарубіжна література стає ближчою

У відділі документів іноземними мовами відбулася зустріч з учнями 11 класу СЗОШ № 141, які прийшли поглибити свої знання про відомого російського поета М.Ю.Лермонтова, якому 3 жовтня виповнилось 200 років. Головний бібліотекар відділу Захарова О.А. підготувала для учнів 2 презентації – біографія письменника та гра-вікторина на знання віршів поета. Виявилось, що діти знайомі з творчістю поета і з зацікавленістю відповідали на всі запитання. 
фото  фото  фото  фото  фото  фото


 29 Жовтня 


Медіа - клуб Docudays UA

У регіональному тренінговому центрі переглядали фільм "Абетка", режисера Мадлі Ляене.  
Повнiше
 
фото  фото

 29 Жовтня 


На святі у друзів

Співробітники інформаційно-ресурсного центру  «Вікно в Америку» були запрошені на урочистості у Дніпропетровському національному гірничому університеті. Кафедра іноземних мов університету вже довгий час є партнером бібліотеки. Викладачі американських університетів, учасники програми обмінів Фулбрайт, що працюють в НГУ приходять до центру «Вікно в Америку», беруть участь в роботі його клубів, англомовного і кіноклуба.
Сьогодні нас познайомили з п. Брайаном Чангом, ми  обговорили можливі варіанти співробітництва в майбутньому з наймолодшим з усіх представників програми фонда Фулбрайт.
Для 80-річчя кафедри іноземних мов керівник центру Світлана Усенко написала статтю, яка була опублікована в газеті університету (тираж газети – 500 примірників). Урочисте засідання продемонструвало співробітникам бібліотеки важливість англійської мови для викладачів та студентів НГУ. Ми привітали колег, побажали їм всього найкращого і насолодилися прекрасним концертом у виконанні студентів та викладачів університету.


фото 1  фото 2  фото 3


 29 Жовтня 


Пристрасть чи кохання

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови відбувся перегляд та обговорення англійською мовою фільму «Мости округу Медісон» (The Bridges of Madison County, 1995).
Цей фільм є екранізацією відомого роману письменника Роберта Джеймса Уоллера. В ньому сяють зірки Голівуду Клінт Іствуд та Меріл Стріп.


 
Повнiше
 
фото1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5


 29 Жовтня 


   Співробітники відділу читальних залів підготували мультимедійну презентацію та провели виїзну тематичну годину на тему: «Підпілля на Дніпропетровщині у роки Великої Вітчизняної війни» у ВПУ № 17, яка познайомила учнів з підпільно-партизанським рухом на Дніпропетровщині у воєнні роки.  

 
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото 3

 29 Жовтня 


Історії з валізи
Відділ абонемента продовжив подорож Бібліотечної валізи (виставки) і організував для других класів школи 69 захід - «Цікаві історії з валізи». 
 
Повнiше
 
фото  фото  фото  фото  фото


 29 Жовтня 


До відділу документів іноземними мовами завітали студенти коледжу культури – майбутні бібліотекарі, які дуже ретельно і з великою зацікавленістю знайомились з роботою та фондом відділу. З піднятим настроєм, з очами, які горять, вони переконались , що професія бібліотекаря – це цікаво.
фото  фото  фото


 30 Жовтня 


Навчаємо комп’ютерній грамотності

У Регіональному тренінговому центрі в межах проекту "Бібліотека:знання під рукою"відбувся тренінг з комп'ютерної грамотності для людей поважного віку.

 
Повнiше
 
фото  фото  фото

 30 Жовтня 


30 жовтня заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. провела інформаційну годину для студентів Дніпропетровського політехнічного коледжу «Інноваційні технології в роботі сучасної бібліотеки». Молодь дізналась про різноманітні сервісні бібліотечні послуги, про можливості використання сайту бібліотеки в навчальному процесі.


 30 Жовтня 


Студентам про легенду і символ американської музики - Джоржа Гершвіна"

В межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" на майданчику відділу документів з питань мистецтв для студентів Дніпропетровського педагогічного коледжу відбулася відео-лекція музикознавця, кандидата мистецтвознавста, доцента Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки, члена Національної Спілки композиторів України Ірини Рябцевої.
Наша гостя розповіла про цікаві факти з біографії Джоржа Гершвіна, про те, що надихало його творчість, про співпрацю композитора з рідним братом Айрою, що писал лібрето для його музичних творів, охарактеризувала його найкращі музичні твори: "Рапсодія в стилі блюз", "Концерт Фа мажор", опера "Поргі і Бесс".
Студенти і шанувальники музики Гершвіна насолодилися музичними уривками, фрагментами опери "Поргі і Бесс", що зробила композитора всесвітньовідомим.
Захід доповнювала книжково-ілюстративна виставка «Американська музика і американські музиканти», де представлені книги з бібліотечних колекцій трьома мовами і ноти.

фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека