Протягом мiсяця 


В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка: «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ».
 
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ демонструвалась книжкова виставка "145 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського, українського історика, політичного та державного діяча, Голови Центральної Ради".


 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Кінематографісти України – ювіляри року» (до Дня українського кіно) 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента - «Україна між минулим і майбутнім» - книжкова виставка-літопис (присвячується 20-річчю незалежності України). Оновилася міні-виставка одного політика (другий розділ основної виставки). « Л.М.Кучма».


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента під назвою «Літературна спадщина Росії» - діяла виставка- абонемент та віртуальна виставка видань серії  «История Отечества в романах, повестях и документах» на сайті б-ки.


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента діяла в режимі вільного доступу постійнодіюча книжкова виставка «Ювіляри вересня».


 1 Вересня 


У відділі читальних залів діє книжкова виставка «Підприємництво: стратегія, організація, ефективність» до Дня підприємця. На виставці представлені основні нормативні акти , що регулюють підприємницьку діяльність,  довідники, підручники, монографії та науково-популярні видання про представників світового бізнесу. Виставка разрахована на підприємців-початківців, організаторів малого бізнесу та широкого кола читачів.
Фото 2  Фото 1  Фото


 2 Вересня 


Відділ документів іноземними мовами відвідала Реґіна Ангут-Фрам керівник відділу «Інформація та Бібліотека» Ґете-Інституту в Україні. Пані Регіна  привезла матеріали наступної фази проекту «Заочний абонемент. Україна», учасниками якого  наша бібліотека є з 2007 року.

  3 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"  до міжнародного Дні демократії, що людство святкує 15 вересня, презентовано книжково-ілюстративну виставку "Шляхом американської демократії" - "The Road of American Democracy".
До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, що познайомлять з історією зародження американської демократії, з установами, що її забезпечують (Конгрес та Інститут президенства), з документами та персоналіями.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 3 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про "Сучасні американські медія".
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 6 Вересня 


Співробітники відділу наукової інформації та бібліографії прийняли участь у бліц-опитувані, який проводився представниками експериментальної студії 34 каналу для створення циклу передач «Справа мого життя».

Фото 2  Фото 1


 З 6 по 9 Вересня 


Директор ДОУНБ Н.М. Тітова взяла участь у Всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічні бібліотеки України в контексті реформ», яка проходила на базі Івано- Франківської ОУНБ ім. Івана Франка.
У рамках конференції розглядались питання щодо впровадження інноваційної стратегії розвитку публічних бібліотек, розроблялись перспективи формування документно- інформаційних ресурсів сучасної бібліотеки та тенденції підготовки бібліотечних кадрів.фото2  фото1


 7 Вересня 


У відділі абонемента відбулася презентація книжкової виставки «Літописець історії України» з нагоди святкування 145-річчя з дня народження М.С.Грушевського. Представлені твори ювіляра.
фото


 7 Вересня 


У відділі документів іноземними мовами працювала  виставка книг «Такі цікаві словники».  У фонді відділу  є велика колекція словників 96 мовами світу. Деякі з них були представлені до уваги користувачів.фото1  фото 2


 7 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Поле мрій".
Фото 2  Фото 1  Фото


 7 Вересня 


У відділі періодики організовано виставку-коллаж "Краса рятує світ" (До Всесвітнього дня краси). Виставка має наступні розділи:
1. Духовна краса.
2. Мода і стиль.
3. Світ косметології.

 
Повнiше
 
foto2  foto1

 8 Вересня 


У відділі мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня»,  присвячене світлій пам’яті Віри Іванівни Будник 
Повнiше
 
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 9 Вересня 


Вийшов у світ 7 випуск дайджесту оглядово-інформаційного змісту серії "Сучасна бібліотека". Він має назву "Сільська бібліотека: сучасні тенденції розвитку". Дайджест підготовлений фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи до І регіонального форуму сільських бібліотек Дніпропетровщини "Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: стратегія поступу в майбутнє".
В дайджест включені публікації з українських та російських бібліотечних видань за останні 4 роки, в яких розкривається роль та значення сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів для сільських громад.


Фото 1


 9 Вересня 


За ініціативи  Кіноклубу ДОУНБ ім. Данила Сахненка у місті Кривий ріг в приміщенні ТРК «Сонячна галерея» відкрито виставку «Кінокамери ХХ століття», на якій було представлено понад 30 експонатів: кінокамери з приватних колекцій різних років.
 
 
фото


 10 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Вона була присвячена міжнародному Дню демократії, що святкується у світі 15 вересня, та знайомству з здобутками американської демократії.  Другая частина - розповідь Владислава Шелеста про свою подорож на Гавайї.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 11 по 13 Вересня 


Директор ДОУНБ Н. М. Тітова взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Короленківські читання-2011", присвяченій 125-ій річниці від заснування Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.
Тема 2011 року: "Від ХІХ до ХХІ ст.: трансформація бібліотек у контексті розвитку суспільства".
У рамках конференції розглядалися питання стратегії управління бібліотекою, формування та збереження бібліотечно- інформаційних ресурсів, технології захисту і відновлення документів тощо.


 З 12 по 23 Вересня 


Відбулись обласні курси підвищення кваліфікації "Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та створення розвитку" для завідуючих сільськими бібліотеками
 
Повнiше
 


 13 Вересня 


В патентно – технічному відділі відбулися Урочисті збори присвячені «Дню винахідника і раціоналізатора України».  
Повнiше
 
фото 16  фото 15  фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 14 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Вся королівська рать".
Фото


 З 14 по 17 Вересня 


Заст. директора Тетяна Абраімова та керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко взяли участь в навчальному семінарі "Електронні книжки та ресурси: Виклики та можливості для бібліотек".
Центр отримав в дарунок від Посольства США в Україні нові електронні пристрої - два iPad та Kindle, що допоможуть зробити вивчення англійської мови більш цікавим та ефективним.
Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з ними.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото  Фото 1


 15 Вересня 


Завідуюча відділом документів з питань мистецтв С.Пономаренко та керівник Кіноклубу ДОУНБ Є.Шевченко були запрошені на відкриття меморіальної дошки Данилові Сахненку, одному з піонерів вітчизняного кінематографу, оператору і режисеру, нашому землякові. Для нас ця подія особливо важлива, тому що наш Кіноклуб уже протягом двох років досліджує життя і творчість Д.Сахненка і носить його ім.’я.

 
Повнiше
 
фото

 15 Вересня 


У відділі абонемента пройшла «Декада давньої літератури» - третя виставка-абонемент із постійного циклу «Золотий фонд зарубіжної класики: живе життя класики» . Були представлені твори давньої літератури, міфи, легенди, фольклор та ін. твори за шкільною програмою у вільному режимі.


 16 Вересня 


Вийшов у світ збірник з найкращих статей з досвіду роботи сільських бібліотек області "Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: традиції, пошук, майстерність". Це нове відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ. Працівники відділу підготували це видання до І регіонального форуму "Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: стратегія поступу в майбутнє".

Фото 1


 16 Вересня 


співробітники відділу наукової інформації та бібліографії прийняли участь у проведенні обласних курсів підвищення кваліфікації для завідуючих сільськими бібліотеками. Спеціалісти відділу познайомили присутніх з специфікою роботи відділу та його секторів – Центр правової інформації та Центр європейської інформації. Була надана інформація про бібліографічну, інформаційну та видавничу діяльність відділу, електронне обслуговування користувачів в режимі «Віртуальна довідка», цільове групове та персональне інформування громадськості та структур органів державної влади з різних питань, організацію популяризаторських інформаційних заходів, нові форми роботи з користувачами. В якості методичної допомоги присутні отримали інформаційні матеріали у вигляді буклетів та листівок.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 17 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Нашею гостею була американка, стипендіат програми фонду Фулбрайт Вірджинія Клейст. Члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про її життя в США, викладання у вищій школі, українських студентів Національного гірничого Університету. 
Фото 2  Фото 1


 19 Вересня 


в межах діяльності тренінгового центру «Бібліоміст», співробітник відділу наукової інформації і бібліографії провів зайняття з тімбілдінгу у формі тренінгу для працівників різних структурних підрозділів бібліотеки. Метою тренінгу було згуртування колективу представників різних відділів та вироблення навичок командної роботи в інтерактивному режимі, за допомогою ігор та практичних зайнять.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 19 Вересня 


До 75-річчя з дня народження відомого російського письменника і драматурга, історика, телеведучого, сценариста, громадського діяча Е.С. Радзинського відвідувачам «Русского Центра» була представлена мультимедійна презентація його книг  - «Распутин», «Александр II. Жизнь и смерть» та «Загадки истории».


 20 Вересня 


У відділі мистецтв відбулося святкове засідання Кіноклубу з нагоди Дня українського кіно 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 21 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Життя прекрасне".
Фото 1  Фото


 22 Вересня 


       У краєзнавчому відділі відбулося чергове засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Втрачена перлина Нікополя. До історії Свято-Покровської церкви». Виступив архітектор-реконструктор, кандидат архітектури Олександр Харлан. Його розповідь доповнили історики та краєзнавці О. Бердик, В. Грибовський, З. Марчишина. Виступ супроводжувався мультимедіапрезентацією. Також О. Харлан представив книжку «Церква в ім’я Покрова пресвятої Богородиці в містечку Нікополь».

 


foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1

 23 Вересня 


В приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбувся І регіональний Форум сільських бібліотек Дніпропетровщини "Сільські бібліотеки Дніпропетровщини: стратегія поступу в майбутнє". Ініціатором та організаторами проведення форуму були управління культури і туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія. Основна мета проведення форуму - висвітлення актуальних питань сучасного функціонування сільських бібліотек області, створення і розвиток нової моделі сільської бібліотеки, її місця і ролі у формуванні культурного та інформаційного простору регіону, підвищення іміджу сільських бібліотечних докладів, привернення уваги органів місцевого самоврядування до вирішення проблемних питань сільських бібліотек.
 
Повнiше
 

 23 Вересня 


Разом з Обласною державною адміністрацією наша бібліотека підготувала та провела перший "Форум бібліотекарів Дніпропетровщини". До участі були запрошені представники всіх бібліотечних систем області та керівники місцевих рад. Були обговорені здобутки та проблеми сучасного бібліотечного житття. Прийнято резолюцію, що допоможе зреалізувати плани дій.

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 23 Вересня 


консультант Центру європейської інформації що функціонує на базі відділу наукової інформації і бібліографії взяв участь у нараді координаторів регіональних конкурсів «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді», яка відбулася в Одесі з ініціативи товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фото 2  Фото 1


 24 Вересня 


У відділі періодики було оформлено виставку , про здоров’я педагога, зокрема про синдром емоційного вигоряння. 
Повнiше
 


 24 Вересня 


консультант та волонтери ЦЄІ спільно з волонтерами ЦЄІ м. Вінниця, провели пізнавальний захід для дітей-сиріт Дитячого будинку №6. Під час заходу дітям розповіли що таке Європа, прочитали казки відомих письменників Європи, показали мультфільм польського режисера про одну з країн Європи, провели майстер клас з вивчення іноземних мов та вікторину із запитаннями за сюжетом мультфільму. Цей захід відбувся в межах проекту «Волонтерство – шлях до успіху. Підвищення спроможності ЦЄІ України», який реалізують учасники Мережі Центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного Фонду «Відрождення».

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Нашими гостями були американці - стипендіат програми фонду Фулбрайт Вірджинія Клейст, волонтер Корпусу миру Саманта Сачс та Джозеф Батілега. Члени англомовного клубу мати змогу дізнатися про теорію позитивного мислення та проаналізувати свою "позитивність".

Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 25 Вересня 


У парку ім. Лазаря Глоби  відбувалась ПРЕЗЕНТАЦІЯ-БЕНЕФІС: «БІБЛІОТЕКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ НА ПОБАЧЕННЯ» . Під час проведення ПРЕЗЕНТАЦІЇ- БЕНЕФІСУ широкому загалу були  представлені інформаційні стенди бібліотек різних систем і відомств, які презентували історію, сучасний розвиток бібліотек Дніпропетровська та спектр їх інноваційних послуг; тематичні виставки та перегляди книжкових та періодичних видань з фондів бібліотек; майстер-класи, бібліографічні огляди та усні журнали від представників провідних бібліотек.  Надавались консультації,  практичні рекомендації з пошуку законодавчої та правової інформації в електронному режимі.


 
Повнiше
 
фото4  фото3  фото2  фото1


 25 Вересня 


Співробітники інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" брали участь у заході "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення".
Жителі міста мали змогу дізнатися більше про сучасні бібліотечні ресурси, що допоможуть всім бажаючим покращити знання англійської мови.


Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 25 Вересня 


Працівники відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ взяли участь в обласному святі - бенефісі-презентації "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення" приуроченому Всеукраїнському Дню бібліотек у міському парку ім. Лазаря Глоби.

 
Повнiше
 

 26 Вересня 


Директор Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія Тітова Н.М. разом із завідуючою відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. відвідали РКЗК "Межівська ЦБС". У цей день в центральній районній бібліотеці для дітей відбулась значна подія - урочисте відкриття Інтернет-центрів. КЗК "Межівська районна ЦБС" у 2011 році стала переможцем конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІ" оголошеному програмою "Бібліоміст" в Україні і одержала 12 сучасних комп'ютерів.

 
Повнiше
 

 26 Вересня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньова І.Є. разом з директором ДОУНБ Тітовою Н.М. здійснили виїзд до Васильківської центральної районної бібліотеки з метою підготовки бази щодо проведення обласної виїзної проблемно-творчої лабораторії "Сільська бібліотека: пошук ідей, майстерність, співпраця". Під час відвідування бібліотеки була проведена зустріч з начальником відділу культури і туризму Васильківської райдержадміністрації Безуглим О.І., директором Васильківської районної ЦБС Мазуром С.В., співробітниками центральної районної бібліотеки, розроблена попередня програма проведення творчої лабораторії, обговорені організаційні і фінансові питання.

Фото

 28 Вересня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" напередодні Всесвітнього Дня тварин відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Важка дорога додому".
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 29 Вересня 


 У відділі абонемента відбулася стендова та книжкова презентація «Названа іменем Просвітителів слов’янських» для учнів 11 класу СШ№69, присвячена  Дню бібліотек. 

 
Повнiше
 
фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека