Протягом мiсяця 


У відділі мистецтв демонструвалась виставка документів «З історії створення невмирущого гімну», яка була присвячена ювілею Незалежності України та розповіла про те як створювались текст та музика національного твору, познайомила з життєвим та творчим шляхом творців Гімну нашої держави П. Чубинського та М. Вербицького. На виставці були представлені також нотні видання, звукозаписи, ілюстровані матеріали.


фото 2  фото 1

 Протягом мiсяця 


"В книжковій пам’яті миттєвості війни " – під цим гаслом продовжується цикл заходів з нагоди 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни. Запрошуємо до запасників відділу абонемента переглянути видання серії «Военные мемуари» (каталог видань див. на сайті б-ки: розділ «Бібліотечному фахівцю» - виставка «Закарбовані в книгах або «Тисячі сторінок болю»). Також до ваших послуг в режимі вільного доступу історичні книги про Велику Вітчизняну.   


 Протягом мiсяця 


 У відділі абонемента під назвою «Про часи минулі» діє виставка-абонемент та віртуальна виставка видань серії  «История Отечества в романах, повестях и документах» на сайті б-ки (розділ "Бібліотечному фахівцю").   
фото


 Протягом мiсяця 


Протягом місяця, щодня в секторі рідкісник і цінних документів проводились екскурсії: тематичні, оглядові експрес- екскурсії з історії книги і книгодруку по рідкісному фонду. Протягом мiсяця 


В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка "Комп'ютерні технології від минулого до майбутнього".

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1

 Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"  презентовано книжково-ілюстративну виставку "Гавайї" - "Hawaii".
До уваги гостей центру запропоновано книги та фотоальбоми, що познайомлять з географією, визначними місцями та уродженцями Гавайїв, такими як дійсний президент США Барак Обама.

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 Протягом мiсяця 


В секторі рідкісних і цінних документів продовжували діяти протягом місяця:
•     «Повернення антикваріатів» – книжкова виставка, яка пропонувала нові надходження до фонду факсимільних і репринтних видань;
•    Постійно діюча політематична експозиція з 3-х частин, єдина в бібліотеці виставка книгознавчої тематики:
     «Сторінки світової історії книги»;
     «Коштовна спадщина Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія»;
     «З історії українського книгарства».
Виставка експонувала комплекс літератури, виданої у XIX – XXI ст.
•    «І потекли в одне море слав’янськії ріки» – політематична книжково-ілюстративна експозиція рідкісних видань XIX – XXI ст. присвячена святу – Дню слов’янської писемності і культури, на честь св. рівноапостольних Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Виставка мала декілька розділів, які об’єднують літературу про події VIII – XXI ст.: від формування писемності слов’ян та появи слов’янських держав до Слов’янського відродження – нового, сучасного етапу досліджень історії слов’янської писемності, з’явлення величезного інтересу до початку історії слов’ян.


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ протягом місяця діяла книжкова виставка "Іван Франко. Його життя та діяльність. До 155-річчя від дня народження Івана Франка, українського письменника, вченого, громадського діяча, видавця."


 1 Серпня 


 У відділі читальних залів відбулася презентація  ілюстративно-документальної   виставки - перегляду  «Україна: вчора, сьогодні, завжди» (до 20-ї річниці незалежності  України). На виставці представлені документи з фондів відділів читального залу та книгосховища, які розкривають досягнення та ключові проблеми суспільно-політичного, соціально-економічного, регіонального, зовнішньополітичного та соціокультурного розвитку країни за 20 років незалежності.
Фото


 2 Серпня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Ікар».

 
Повнiше
 
foto 3  foto 2  foto 1


 3 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розпочався місячник, присвячений чарівному куточку світу - Гавайям. Відбувся перегляд кінофільму "Приватний детектив Магнум - "Magnum, p.i." в «Wednesday Movie Club». Фільм базується на подіях, що відбуваються на Гавайях.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 4 Серпня 


  Мова статистики
У відділі читальних залів представлена документальна виставка до Дня працівників статистики «Мова статистики».

 
Повнiше
 
фото 1


 6 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру члени англомовного клубу мати змогу відсвяткувати День народження Президента США Барака Обами в гавайському стилі, дізнатися більше про географію, природу, визначні місця Гавайїв.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 8 Серпня 


У відділі документів іноземними мовами презентовано виставку книг «Східні мови». 
До уваги користувачів – різномаїття самовчителів, посібників та підручників з найекзотичніших  східних мов: ґінді, урду, панджабі, перської, японської, арабської мов, івриту та інших.                                                                                                                        

фото1


 З 9 по 12 Серпня 


Консультант ЦЄІ при ВНІБ взяв участь у підсумковій конференції проекту «Волонтерство - шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації», який проходив у м. Суми. Перший день учасники конференції – волонтери з різних міст України та їх координатори, презентували свої ініціативи, ділились досвідом та враженнями. Наступного дня вони вирушили до дитячого літнього наметового табору, що розташувався в урочищі поблизу р. Псел, для проведення воркшопів з різними віковими групами дітей. Під час перебування у таборі учасники виробили стратегію проведення майбутніх заходів та визначили час їх проведення. Після вдалої реалізації учасники повернулись у Суми та підвели підсумки проведених заходів, виділивши позитивні та негативні моменти. В останній день конференції (12 серпня) відбулося обговорення подальших перспектив волонтерських ініціатив у ЦЄІ та можливостей поїздок задля обміну досвідом волонтерів, а також проведення спільних заходів в межах нових міні-проектів.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 13 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про "Людство у 21 столітті".


 З 15 по 25 Серпня 


Відділ абонемента запросив ознайомитися в режимі вільного доступу з книжковою виставкою «Україна між минулим і майбутнім», присвяченою 20-річчю незалежності України.  
Повнiше
 
фото


 З 15 по 25 Серпня 


Відділ абонемента представляє «Декаду французького роману» - другу виставку-абонемент із постійного циклу «Золотий фонд зарубіжної класики: живе життя класики». Вона діє в режимі вільного доступу.
фото


 17 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд кінофільму "Вибір" - "Election" в «Wednesday Movie Club».
Глядачі отримали задоволення від комедії з життя американської молоді.

Фото 2  Фото 1


 19 Серпня 


У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка-перегляд «Велетень думки і праці» ( до 155-ї річниці від дня народження Івана Яковича Франка, українського письменника, вченого і громадського діяча, революціонера-демократа, творчість якого пронизана ідеалами боротьби за свободу, рівність).  На виставці представлені праці дослідників життя і творчості Івана Франка, а також можна ознайомитися з  його творчим доробком.
Фото


 20 Серпня 


У відділі документів з питань мистецтв відкрито виставку робіт вихованців зразкового художнього колективу «Школа рукоділля» Центру позашкільної роботи Бабушкінського р-ну Дніпропетровська «Не втомиться душа творити».

 
Повнiше
 
фото 16  фото 15  фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 20 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру та англійками, учасниками громадcької організації AIESEC члени англомовного клубу мати змогу дізнатися більше про традиції культури корінного населення Америки індіанців та мистецький фестиваль "Pow Wow".


 22 Серпня 


У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «Україна: незалежність, омріяна віками», присвячена 20-річчю Незалежності, з циклу виставок «Будуємо нову Україну».

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1

 23 Серпня 


В КУБЦ презентовано книжкову виставку "24 серпня - День незалежності України".


 25 Серпня 


В «Русском центре» було продемонстровано відеопрезентацію книги Глеба Скороходова «Разговоры с Раневской», яка присвячена знаменитій російській акторці театру і кіно Фаїні Георгіївні Раневській. Читачі мали змогу ознайомитись  з вибраними цитатами з книги  та  фотографіями.


 26 Серпня 


У СШ №2 головний бібліотекар сектору Л.Г. Гурай виступила на нараді вчителів школи з інформацією про сектор рідкісних книг, його фонд і колекції та організацію тематичних екскурсій до сектору.
Основною метою виступу було ознайомлення вчителів із світовою проблемою читання книг, як ця проблема вирішується в країнах, які досягли високого рівня комп’ютеризації в галузі освіти, як необхідні учням знання з історії книги та мистецтва її читання.

 


 27 Серпня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Разом з американцями-волонтерами Корпусу Миру, англійками, членами студентської громадської організації AIESEC, студентами-іноземцями члени англомовного клубу мати змогу познайомитися і обговорити події минулого тижня, багатого на свята та природні катаклізми.
Друга частина зустрічі була присвячена життю та творчості відомого американського письменникаТеодора Драйзера, що народився цього дня 140 років тому.

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 28 Серпня 


В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Поэта – далеко заводит речь», присвячена 70-річчю з дня смерті відомої російської поетеси Марини Іванівни Цвєтаєвої. Документи  виставки  розповідають про особистість  та долю поетеси. Серед документальних творів про її життя виділяється  "поетичне розслідування" Людмили Поліковської " Тайна гибели Марины Цветаевой". На виставці також  представлені збірки поезій  Марини Цвєтаєвої. Виставка розрахована на вчителів , студентів, старшокласників та  всіх, хто любить твори видатної поетеси XX століття.
Фото


 31 Серпня 


До 140-річчя з дня народження видатного американського письменника Теодора Драйзера в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд кінофільму "A Place in the Sun " в «Wednesday Movie Club».
Це екранізація роману "Американська трагедія".
Фото 3  Фото 2  Фото 1

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека