Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентована книжкова виставка "Визначні місця США" - "Popular U.S. Landmarks". До уваги гостей центру запропоновано книги, що знайомлять їх з географією, населенням, містами, пам'ятниками Сполучених Штатів Америки.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась книжково-ілюстративна виставка "Дивовижна цариця ночі", підготовленої до ювілею Євгенії Мірошніченко - видатної української співачки

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1

 1 Червня 


Профспілковий комітет та адміністрація  організували для співробітників колективу екскурсію  на козацький хутір  Галушківку, який  став перлиною  Петриківського району. Поки гості знайомились з побутом козаків-гречкосіїв та  майстерністю народних умільців соломоплетіння, бісероплетіння, петриківського розпису для  них готувався справжній куліш. Усі бажаючи мали можливість проїхати верхом на коні або на бричці, метнути булаву, вистрілити з луку. Наприкінці екскурсії був запланований кінний театр, де  цілий підрозділ юнаків продемонстрував  свою майстерність виїзду на конях та володінням шаблею.

 


 2 Червня 


До відділу абонемента завітали учні 1-4 класів літнього табору КЗО СЗШ№63 (90 дітей). Тема зустрічі  «Квіти і бібліотека».  
Повнiше
 
фото 3  фото 1  фото  фото 2  фото 4


 2 Червня 


 У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Оберіг державності і демократії», присвячена  Дню Конституції України. Документи виставки дають можливість познайомитись з конституційно-державними актами України з найдавніших часів до 1991 р. (розділ "Віхи історії"), з особливостями прийняття Конституції Незалежної України (розділ "Новий відлік часу") та з документами , що роз'яснюють статті  нової Конституції України ( розділ "Джерело вітчизняного законодавства").


 2 Червня 


В «Русском центре» пройшов бібліотечний урок, присвячений Дню російської мови «…о великий, могучий, правдивый и свободный русский язык». Учні 11 класу ЗОШ  № 5 м. Вільногірська були ознайомлені з книгами центру,  прослухали повідомлення «Русский язык: история и современность» та прийняли участь у цікавій вікторині. 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1  Фото


 2 Червня 


В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка до Дня російської мови «...И мы сохраним тебя, русская речь…». На виставці представлені  видання з фонду «Русский мир», які розповідають про історію російського слова, тенденції розвитку нового в сучасній російській мові, а саме дитячі книги, словники, підручники, практикуми на допомогу вивченню російської мови.
Фото


 2 Червня 


співробітниками відділу  наукової інформації та бібліографії було  проведено комплексний інформаційно-навчальний захід для учнів   першого курсу Транспортно-економічного коледжу.  До програми заходу  увійшли: оглядова екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченка, 10); інформаційне повідомлення про систему обслуговування в ДОУНБ; консультація про роботу Центру європейської інформації, Центру правової інформації, Інтернет-Центру та  Центу "Русский мир".
Фото 2  фото 1


 З 2 по 30 Червня 


В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка:  
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1


 3 Червня 


Працівниками «Русского центра» була проведена екскурсія для учнів 8 та 11 класів НВК № 28.  Діти познайомились з відділами бібліотеки, з фондом  та послугами «Русского центра».  З великою увагою гості переглянули ілюстративно-документальну виставку «Просвітителі слов’ян» та відеофільм «Кирилл и Мефодий».
Фото 1  Фото


 3 Червня 


Завідувачка краєзнавчого відділу Ірина Голуб взяла участь у презентації книги «Повернені шевченківські раритети», проведеної у межах свята «Мамай-фест» у Дніпродзержинську. 
Повнiше
 
foto 1


 3 Червня 


В «Русском центре» була проведена інформаційна година для учнів 6-7 класів СШ № 77 м. Дніпропетровська, присвячена 50-річчю здійснення першого польоту в космос Юрієм Олексійовичем Гагаріним. Діти ознайомилися з виставками «108 минут и вся жизнь» та «Дорога в космос», а також мультимедійною виставкою дитячих малюнків. Співробітник центру розповіла учням про першого космонавта, про те як він ріс, навчався, мужнів, прийшов в авіацію та першим в світі стартував у Космос. А на завершення школярі переглянули документальний фільм «Улыбка Гагарина».
Фото 1  Фото


 4 Червня 


11-00, Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" продовжив співпрацю зі студентами Дніпропетровської філії Київського Університету культури і мистецтва. 17 студентів за спеціальністю "Менеджмент туризму" відвідали центр, оглянули виставку довідкової літератури "Визначні місця США", переглянули відео-матеріали, що ілюструють рівень розвитку американського туристичного транспорту.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 4 Червня 


14-00, В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Початок літа підказав тему для дискусії "Подорожі у твоєму житті". Виявилося, що важко знайти людину яка б не любила подорожувати, всі радо спілкувалися. 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 4, 6, 9 Червня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулись оглядові  та експрес-екскурсії для різних учбових груп читачів. Основним змістом екскурсійних лекцій була інформація про завдання роботи сектору, особливості його фонду, склад колекцій. Читачі також прослухали огляд літератури з питань слов’янської писемності, про діяльність Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, яка представлена на книжковій виставці «І потекли в одне море слав’янськії ріки».


 6 Червня 


Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко радо ділилася досвідом роботи з колегою в Кировоградської обласної наукової бібліотеки ім.Чижевського Оксаною Сергєєвою. Зустріч була корисною обом сторонам, вона допоможе переглянути традиційні бібліотечні стереотипи, надихне на проведення цікавих заходів.

Фото


 6 Червня 


В секторі рідкісних і цінних документів було відкрито книжково-ілюстративну виставку рідкісних видань XIX – XX ст., присвячену життю і творчості великого російського поета, письменника, драматурга, видавця О.С. Пушкіна «Когда народы, распри позабыв, в великую семью соединятся».
Виставка ознайомила читачів з виданнями XIX – поч. XX ст. творів поета, серед яких особливо цінними були томи, видані т-вом Брокгауза-Ефрона в серії «Библиотека великих писателей». Ці видання поєднують в собі високий науковий рівень підготовки текстів і коментарів, які були зроблені  відомим критиком, істориком літератури і бібліографом С.О. Вєнгеровим, та ілюстрацій ний матеріал у вигляді гравюр, репродукцій картин, малюнків, мініатюр і віньєток відомих художників.
Другий розділ виставки вміщував  твори  літературознавців для дослідників та прихильників творчості О.С. Пушкіна. На виставці привертала увагу дуже цінна книга пушкінознавця П.В. Аннєнкова «Материалы для биографии А.С. Пушкина и оценки его произведений».– СПб., 1873, який підготував перше наукове видання творів О.С. Пушкіна, його рукописів та ін. видань присвячені 100-річчю загибелі поета.


 6 Червня 


У відділі документів іноземними мовами працювала  виставка книг «Давня історія в малюнках», на якій були представлені твори  митців, які перенесли свої уяви про давнину на малюнки. Тут є і зображення давньої людини, і природа, житло, одяг , то що.

фото1  фото2


 З 6 по 10 Червня 


Відбулись обласні курси підвищення кваліфікації для директорів ЦБС області за темою "Бібліотека в інформаційному суспільстві: соціокультурні трансформації".

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 7 Червня 


До інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" завітали школярі Новомосковського колегіуму разом зі своїм викладачем англійської мови Вірою Стрельченко. Дружба з В.Стрельченко зародилася під час Дня інформації для вчителів області.
Гості переглянули презентацію, що підготувала керівник центру Світлана Усенко «Зустріч зі Сполученими Штатами». Це інформаційне слайд-шоу познайомило їх з географією країни, головними символами, столицею, великими містами, визначними представниками американської нації.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 7 Червня 


 В патентно-технічному відділі пройшло засідання Дня ТВВЗ  
Повнiше
 


 8 Червня 


17-00. Відбувся перегляд пригодницького кінофільму "Пірати Карібського моря" (англійською мовою) в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" в «Wednesday Movie Club».
Фото 2  Фото 1


 8 Червня 


11-00. Інформаційно-ресурсний центр"Вікно в Америку" відвідала велика група дітей з літнього табору СШ № 23. Вони познайомилися з колекцією дитячих книг центру та переглянули фільм Toy story.

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 8 Червня 


Відділ абонемента приймав учнів 1-4 класів літнього табору НВК№139.

 
Повнiше
 

 9 Червня 


фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії в межах роботи Центру Правової інформації (ЦПІ)  було проведено День правової інформації «Подорож до країни права» для учнів Юридичного ліцею. Учні ознайомились з новинками правової літератури, прослухали правовий урок «Знай свої права, виконуй свої обов’язки»  та отримали консультацію щодо користування ІПС «Законодавство»
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 9 Червня В «Русском центре» була проведена тематична година «Россия…как много в этом слове для сердца русского слилось», присвячена Дню Росії, що відзначається 12 червня. Користувачі центру мали можливість познайомитись з інформацією стосовно історії та сучасного життя Росії, переглянути книжкову виставку, що діяла в центрі. А на завершення заходу присутнім було продемонстровано документальний фільм «Северная Венеция», присвячений Санкт-Петербургу.
Фото  Фото


 11 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Обговорювали тему "Популярні американські види спорту". Бейсбол є спортивним символом Америки.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Червня 


В інформаційно ресурсному центрі "Вікно в Америку" продовжується проект “Cross Cultural Encounters: Ukraine - USA”.
Група студентів-першокурсників Дніпропетровської філії Національного Університету Культури і Мистецтва відвідала центр. Вони оглянули виставку "Визначні місця США" та прослухали лекцію про роль Америки у розвитку туризму, ознайомилися зі світовими готельними мережами Хілтон, Марріот, Хайят.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Червня 


Співробітниками відділу наукової інформації та бібліографії була проведена  навчальна екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко, 10) для учнів школи № 2. Присутні мали можливість ознайомилися з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності. Екскурсантам розповіли про місця розташування, основні функції та призначення відділів у загальній структурі бібліотеки. Вони дізнались як записатись до бібліотеки, користуватись картковим та електронним каталогом, замовляти літературу у читальному залі, працювати з бібліографічними джерелами.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Червня 


3 і 4 загони літнього табору НВК№139, вже постійні відвідувачі відділу абонемента (понад 60 дітей), прийняли участь у грі-пошуку «Я - бібліотекар». Діти оглянули фотоекспозицію  про квіти Філіпова В.А., взяли участь у реверс-акції «Квітка бібліотеки» та конкурсі «Квіти».

 


 15 Червня 


До Дня прапору в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму "Патріот" в «Wednesday Movie Club».

Фото 2  Фото 1


 З 15 по 17 Червня 


Завідуюча відділом наукової організаії і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова, завідуючою методичним відділом Спаріхіною Н.В., та завідуючою відділом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Желізняк Т.О., згідно річних планів роботи обласних методичних центрів здійснили виїзд до бібліотек Царичанського району з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років.

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 16 Червня 


 До «Русского центра» завітали школярі з літнього табору СШ № 20, учні 1-3 класів. З цієї нагоди співробітниками центру була підготовлена і проведена тематична година «Что за прелесть эти сказки», присвячена  темі казок у  творчості О.С. Пушкіна . Діти прослухали інформацію про життєвий і творчий шлях поета, продемонстрували власні знання, а також переглянули мультфільм «Сказка о попе и работнике его Балде» (1973 р.) за мотивами казки О.С. Пушкіна.

Фото 2  Фото 1  Фото


 18 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Всі присутні мали змогу ознайомитися з історією та традиціями американського свята "День прапору".
и.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 20 Червня 


У відділі документів іноземними мовами працювала  книжкова виставка «Вивчаємо англійську», на якій були представлені нові підручники, самовчителі, методичні матеріали з вивчення англійської мови.
 20 Червня 


Виставка-абонемент «Конституція – історія і сучасність» (до Дня Конституції України) діє у відділі абонемента.


 20 Червня 


Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" продовжив проект "Літо разом з "Вікном в Америку". Центр відвідала велика група дітей з літнього табору сш № 23.
Вони переглянули дитячий кінофільм "Довга дорога додому".

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 21 Червня 


Відбулась  тематична екскурсія для групи читачів, які цікавились темою створення слов’янської писемності, походженням глаголиці і кирилиці, грецьким алфавітом. Серед учасником учасників екскурсії була аспірантка кафедри історії та політичної теорії НГУ.

 21 Червня 


В Патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Еколог». 
Повнiше
 
foto4  foto 3  foto 2  foto 1


 21 Червня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання Кіноклубу імені Данила Сахненка, яке було присвячене життю та творчості відомого українського кінознавця, сценариста, педагога, нашого земляка Івана Сергійовича Корнієнка.

 
Повнiше
 
фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 22 Червня 


"В книжковій памяті миттєвості війни "  - під такою назвою відбулася година-пам'яті початку Великої вітчизняної війни (70-річчя події) у відділі абонемента. Присутніми були діти з літніх шкільних таборів м.Дніпропетровська.


 22 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму мюзиклу "Ті, що співають під дощем" в «Wednesday Movie Club». 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Червня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка «День скорботи й шанування пам`яті жертв війни в Україні».    


 22 Червня 


В КУБЦ експонувалася книжкова виставка «Іван Крип`якевич - історик України», присвячена 125-річчю від дня народження Івана Крип`якевича, українського історика, академіка, викладача.


 23 Червня 


представники Центру європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії були запрошені на відкриття євро клубу «EVRO КОЛІЯ»  у Дніпропетровський професійний залізничний ліцей. Консультант ЦЄІ розповіла про діяльність Центру  та побажала  євроклубівцям цікавих заходів, нових   творчих задумів  і плідної співпраці з ЦЄІ.


 24 Червня 


Завідуюча відділом наукової організаії і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у виїзній творчій майстерні "Європейська інформація від "А" до "Я" яка проходила на базі Васильківської центральної районної бібліотеки.

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 24 Червня 


представники Центру європейської інформації при ВНІБ спільно з завідуючою відділу наукової організації та методики бібліотечної роботи провели виїзну творчу майстерню «Європейська інформація від «А» до «Я». Захід відбувся на базі Васильківської районної бібліотеки для працівників сільських бібліотек. Учасників привітали Голова районної ради та начальник управління культури.  Під час заходу  присутні отримали інформацію про стан євроінформування в області, про пошук та використання інформації про Європу та  сучасні  методи роботи бібліотек з питань євроінтеграції. Було представлено досвід Центру європейської інформації та деяких бібліотек області у напрямку масового інформування громадськості про Європейський Союз. У межах тренінгу бібліотекарям  було запропоновано розділитись на групи та створити  власні проекти заходів до Дня Європи з використанням таких ресурсів як книги, люди, фото та відео. Наприкінці заходу учасники отримали корисні рекомендації щодо організації та проведення інформаційних заходів з європейської тематики із залученням різних цільових аудиторій.

Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 25 Червня 


Напередодні Дня Конституції України в інформаційно-ресурсному центі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Темою для дискусії були "Конституційні права та обов'язки громадян."

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 26 по 1 Червня 


Заступник директора з наукової та внутрішньобібліотечної роботи Абраїмова Т.О. в рамках конкурсу "Лідер бібліотечної справи", взяла участь у навчальній поїздці у м. Польшу.

Захід передбачав ознайомлення з Програмою розвитку бібліотек, візити до польських бібліотек (в містах Варшава, Величка та Кельце), зустріч з представниками Асоціації польських бібліотекарів. Зокрема, бібліотекарі поділилися професійним досвідом, взяли участь в обговореннях та презентаціях щодо трансформації ролі бібліотеки і репертуару бібліотечних послуг з використанням нових технологій і нових медіа.

 
Повнiше
 

 29 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд американського кінофільму "Турист" в «Wednesday Movie Club».
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 29 Червня 


В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою «Прогнози розвитку релігії в Україні в контексті релігійних процесів у світі».


 30 Червня 


У краєзнавчому відділі відбулася презентація книги Юрія Щура «На грані двох світів: український націоналістичний рух на Наддніпрянщині (1920–1955 рр.)». 
Повнiше
 
foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 30 Червня 


В «Русском центре» пройшла лекція на тему «Профілактика і невідкладна долікарняна допомога при серцево-судинних захворюваннях». Лекцію провів лікар швидкої медичної допомоги, кандидат медичних наук Ю.В. Шеремет. Юрій Владиславович розповів про принципи роботи серця, основні захворювання серцево-судинної системи та профілактику цих захворювань, а також відповів на запитання усіх бажаючих. Присутні перелянули тематичну добірку літератури з фонду ДОУНБ за темою лекції.
Фото 1  Фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека