Протягом мiсяця 


 У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась книжково-ілюстративна виставка "Мистецтво Білорусі", яка відбувалась у рамках святкування Дня Европи в Україні.

 
Повнiше
 
фото

 Протягом мiсяця 


В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка:  
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


У травні сектор рідкісних і цінних документів представив в Інтернеті на сайті ДОУНБ  віртуальну книжкову виставку «Згадуючи імена пращурів», присвячену генеалогії, науці про історико-родовідні дослідження.
Виставка представила 16 книг XVIII – XXI ст., які є найціннішими науковими творами з генеалогії усього фонду ДОУНБ (Див. сайт ДОУНБ). 4 Травня 


В «Русском центре»  діє ілюстративно-документальна виставка «Встречи с мастером», присвячена 120-річчю від дня народження російського письменника М. А. Булгакова. На виставці представлені документи про життєвий та творчий шлях письменника, фотографії, художні твори ювіляра, а також аудіо книги його відомих творів "Мастер и Маргарита" та "Собачье сердце". 
Фото


 4 Травня 


У відділі документів іноземними мовами працювала  виставка книг, подарованих користувачами. Це подарунки Воропай І., викладача англійської мови гімназії № 3, Антоніно Фонсека Хуареса з далекої Мексики, Фролікова М.М.,колишнього співробітника Щукіної В.С. та інш.

фото 1  фото 2


 4 Травня 


У відділі читальних залів відкрита ілюстративно-документальна виставка   «Війна без права забуття» (до 66-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні). Представлені документи розповідають про героїчну боротьбу радянського народу на фронтах, у партизанських загонах, у підпіллі під час найтрагічнішої з воєн в історії людства.
Фото


 4 Травня 


В КУБЦ відбулася презентація книжкової виставки "Україна в Другій світовій війні (1939-1945). До Дня Перемоги." Враховуючи, що цей період висвітлювався однобічно і деформовано радянською та зарубіжною історіографією, на виставці були подані документи, які відображають різні сторони боротьби українських патріотичних сил за визволення України та побудову власної держави.


 4 Травня 


До Дня матері та Дня сім'ї в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму "Крамер проти Крамеру" в «Wednesday Movie Club».
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентовано книжкову виставку "Американський живопис". До уваги гостей центру 20 яскравих книг, що познайомлять їх з творчістю американських художників. Перлиною виставки є мультимедійний словник сучасного мистецтва. 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 7 Травня 


Напередодні свята День Матері дізнатися більше про традиції та американські родинніі цінності мали змогу відвідувачі інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку", де відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Використали можливості Інтернету, ознайомилися з цікавими сайтами, налаштувалися на відверту розмову. Обговорювали вислови відомих людей про родинні цінності, про значення матері в нашому житті, он-лайн вікторина додала веселощів. 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 10 Травня 


у Центрі європейської інформації, що діє на базі ВНІБ, в межах діяльності волонтерського дискусійного кіноклубу "Волонтерська активність" відбувся кіноперегляд стрічки румунського кінорежисера Кристіана Мунжу «4 місяці, 3 тижні, 2 дні». Засідання було присвячене проблемам взаємовідносин між чоловіком та жінкою та відповідальності за майбутнє життя. Присутні обговорювали проблеми, підняті у кінострічці та розглядали різні життєві ситуації. Наслідком зустрічі стало доведення до підліткової аудиторії результатів обговорення.
Фото 1


 11 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму "Холодна гора" в «Wednesday Movie Club». Він познайомив всіх бажаючих з трагічною сторінкою в історії США - Громадянською війною.

Фото 2  Фото 1


 12 Травня 


У відділі абонемента презентувалася під назвою «М.Булгаков – загадка долі» - виставка-персоналія із циклу  «Календар знаменних і пам’ятних дат на 2011 рік”, присвячена М.Булгакову  до 120- річчя від дня народження.  
Повнiше
 
фото


 12 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів  відбулось відкриття книжкової виставки «Франція – любов моя» до днів Європи. Читачам була ВПЕРШЕ представлена  література XVIII – XX ст. з рідкісного фонду сектору  про історію, політику, економіку та культуру Франції, однієї з великих країн Європи.
Твори Л. Блана, Л. Грегуара, Г. Зібеля, Т. Карлейля є відомими дослідженнями про Велику французьку революцію, деякі книги присвячені діяльності Наполеона, найбільш цінними  з них є 2 томи барона А. Жоміні.


 12 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулася презентація книги: Кочергін І. Земське самоврядування Катеринославщини (персонологічний вимір): Монографія.– Дніпропетровськ: Герда, 2011.– 216 с. (Сер.: «Dniproviana»). 
Повнiше
 
foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 13 Травня 


фахівці Відділу наукової інформації та бібліографії  провели для слухачів проекту «Бібліоміст»   інформаційну годину. Були презентовані всі напрямки діяльності Відділу: інформування органів влади, обслуговування абонентів інформації, підготовка та публікація інформаційно-бібліографічних видань, віртуальна довідкова служба, робота Центрів правової та європейської інформації.
Фото 2  Фото 1


 13 Травня 


В «Русском центре» пройшов вечір старовинного романсу «Минувших дней очарованье». Романси звучали у виконанні лауреата міжнародного фестивалю вільної духовної творчості Галини Ланської, концертмейстер Ніна Грачова, ведуча Світлана Гамзіна. Всі присутні мали змогу познайомитись з книжковою виставкою «Золотая нить романса».

Фото 2  Фото 1  Фото


 14 Травня 


Після вшанування героїв Великої Вітчизняної війни дізнатися більше про одну з сторінок американської історії - трагічну Громадянську війну (1861-1865 рр.) - мали змогу відвідувачі інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку", де відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. До уваги присутніх було запропоновано тематичне слайд-шоу “150th anniversary of the Civil War in the USA”, он-лайн вікторина, вислови відомих людей про війну. Обговорювали сучасні війни та причини, через які вони виникають.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Травня 


Відбулася  екскурсія до відділу мистецтв фольклорного хорового колективу (керівник – Пушкарюк С. Т., викладач ДУК), під час якої відвідувачі познайомились з можливостями та послугами структурного підрозділу бібліотеки, з виставкою документів «Світ краси і гармонії: духовна музика слов’янських народів». На завершення учасники хору виконали Великодні пісноспіви.


 З 14 по 31 Травня 


Готуючись до святкування Дня слов'янської писемності і культури співробітниками відділу мистецтв підготовлено виставку документів "Світ краси і гармонії:духовна музика слов'янських народів"

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1

 17 Травня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва » 
Повнiше
 
foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 17 Травня 


співробітниками відділу Відділу наукової інформації та бібліографії було  проведено комплексний інформаційно-навчальний захід для учнів   першого курсу Радіоприладобудівельного коледжу.  До програми заходу  увійшли: оглядова екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченка, 10); інформаційне повідомлення про систему обслуговування в ДОУНБ; консультація про роботу Інтернет-Центру, Центру Російський світ та уроки правової   та  європейської грамотності.


Фото 2  Фото 1

 З 17 по 19 Травня 


В «Русском центре» при  підтримці Дніпропетровської обласної ради, Фонда «Русский мир» та «Россотрудничество» були проведені  заходи, присвячені Дню слов’янської писемності та культури.
 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1  Фото


 18 Травня 


У відділі документів іноземними мовами розпочала свою роботу міні-виставка «Шляхами Німеччини» за матеріалами Ґете-інституту.

фото1


 18 Травня 


Вийшов у світ 6 випуск серії "Сучасна бібліотека". Це дайджест публікацій "Соціальне партнерство як фактор успішної діяльності бібліотеки". Видання підготовлено фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ. 
Повнiше
 
Фото 1


 18 Травня 


До Всесвітнього Дня культурної різноманітності в ім'я миру в центрі "Вікно в Америку" відбулося відкриття виставки плакатів "All Americans – Images of Heritage and Citizenship". Її доповнює виставка творчих робіт членів англомовного клубу. Це картини, вишиванки та вироби-прикраси.

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото

 18 Травня 


Під час Тижня Культури та мистецтва (Art Week) в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму-мюзиклу "Кішки" в «Wednesday Movie Club». Ця вистава трималася на кону Лондона та Нью-Йорка 21 рік!
Фото 2  Фото 1


 18 Травня 


фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії у рамках проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для  завідуючих сільськими  бібліотеками  « Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку»  було прочитано консультації: «Центр правової інформації: організація, діяльність, ресурсна база », «Бібліотека і влада: грані співпраці», «Віртуальна довідка ДОУНБ». Слухачі також долучилися  до  перегляду «Нові надходження ВНІіБ» та  огляду видавничої діяльності відділу.
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 18 Травня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка

 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1

 19 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Видатний син Січеславщини Микола Капустянський».  
Повнiше
 
foto 12  foto 11  foto 10  foto 9  foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 19 Травня 


Відділом документів іноземними мовами був підготовлений  літературний вечір, присвячений творчості відомого французького письменника російського походження Романа Гарі .
Захід відбувся в приміщенні музею Дніпропетровського університету економіки та права.  Були присутні Куліш Л.П., голова  міського клубу«Літературна вітальня», Степанова А.А., доцент кафедри іноземної літератури, кандидат  філологичних наук, Давиденко Ю.Е. – зав. кафедрою романо-германських мов, Ратомська Л.В. – ст.викладач  кафедри романо-германських мов, студенти Дніпропетровського університету економіки та права;з ав.відділом документів іноземними мовами  Прокоф'єва О.В.,та гол.бібліотекар відділу документів іноземними мовами Захарова О.А.Дніпропетровськоїобласної универсальної научної бібліотеки  им. Першоучителів     слов'янських  Кирила і Мефодія. Степанова А.А. у своїй доповіді розповіла про два романа «Життя попереду » та «Корні неба», за які Р.Гарі отримав 2 Гонкурівські премії. Ратомська Л.В. розповіла про дитячі та юнацькі роки Р.Гарі, про його дивовижний зв'язок та любов до своєї матері. Під час заходу демонструвалися документальні фільми «Корні і небо» та фільм Є.Рязанова, присвячений Р.Гарі. Також звучали пісні французькою мовою у виконанні студентів II та III курсів відділення «Міжнародна комунікація», звучали вірші Є.Євтушенка російською та французькою мовами про Р.Гарі. Сюжет про цей  захід було показано на 27 -мому місцевому каналі.фото1  фото2  фото3  фото4  фото5  фото6  фото7


 20 Травня Читачі та наукова спільнота Дніпропетровська одержали виданий РВЦ ДОУНБ бібліографічний покажчик літератури з фонду ДОУНБ «До джерел слов’янської писемності», укладений гол. бібліографом ІБВ Піскун В.А., зав. ВЗОФ Лєсканової М.Л., гол. бібліотекарем СРЦД Гурай Л.Г.


 21 Травня 


Відділом читальних залів представлена ілюстративно-документальна експозиція до Дня слов’янської писемності  та культури «Просвітителі слов’ян».

 
Повнiше
 
Фото

 21 Травня 


У Всесвітній день культурної різноманітності в ім'я діалогу і розвитку в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Всі присутні переглянули тематичне слайд-шоу, що познайомило їх проблемами та надбаннями американської та української культури.

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 21 Травня 


У відділі абонемента під назвою «Мудрості чисті джерела» відбулася презентація книжково-іллюстративної виставки до Дня слов’янської писемності і Дня народження бібліотеки.
Присутні були члени клубу "Захопленість" та читачі відділу. В режимі вільного доступу діяв перегляд художньої історичної літератури  «Нетлінні скарби давнини» із  циклу ретро-виставок   «Живе життя класики»
 
Повнiше
 
фото


 21 Травня 


В Українській вітальні відділу абонемента під гаслом «Я до тебе тулюся з любов’ю, ти мій дім,  ти мій сонячний рай»  відбулася зустріч любителів книги, присвячена дню народження бібліотеки у розрізі засідання клубу «Захопленість» 
Повнiше
 
фото


 21 Травня 


представники Центру європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії взяли участь у організації та проведенні всеукраїнської кампанії Мережі Центрів європейської інформації «Я поділяю європейські цінності» у вигляді євро кварталу - наметового містечка, яке розмістилося у парку ім. Л. Глоби і діяло протягом дня (з 11:00 до 15:00 год.). Інформування громадськості відбувалося за допомогою консультацій у палатці «Інфо-пункт» та роздаткового матеріалу, наданого Представництвом Європейського Союзу в Україні. В межах співпраці з євро клубами ПТНЗ міста та області представники Центру взяли активну участь у організації флешмобу «Парасолі». Завдяки плідній співпраці з Навчально-методичним Центром ПТО у Дніпропетровській області та Дніпропетровським обласним центром «Спорт для всіх»  ЦЄІ сприяв організації та проведенню змагання зі стрітболу між командами євро клубів міста. З метою інформування громадськості про європейські  можливості  у євро квартал були запрошені освітні про європейські організації, мовні центри, національні європейські товариства, які розташувались у відповідних тематичних палатках та презентували свою діяльність. Заходи ініційовані ЦЄІ стали можливими завдяки співпраці з управліннями облдержадміністрації та  міськвиконкому.
Фото 12  Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 23 Травня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка "24 травня - День  слов`янської писемності. До дня пам`яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія."


 23 Травня 


Завідувачка краєзнавчого відділу Ірина Голуб взяла участь у зустрічі з письменниками в Національному гірничому університеті. До Дніпропетровська приїхали відомі українські письменники, політики та громадські діячі Михайло Слабошпицький і Юрій Щербак, які презентували останні книги Юрія Щербака: «Україна в зоні турбулентності» та «Час смертохристів». На зустрічі також виступали поет, уродженець Дніпропетровщини Станіслав Бондаренко, відомий книговидавець Юрій Буряк та поет Павло Вольвач. Зустріч була організована керівником Інституту україніки Олексієм Лазьком.
По закінченні зустрічі Юрій Щербак подарував ДОУНБ кілька примірників книги «Час смертохристів». Станіслав Бондаренко подарував для краєзнавчого відділу збірку віршів «Кирилиця київських вулиць». Видавець та меценат Михайло Слабошпицький передав бібліотеці примірник академічного видання творів українського філософа Григорія Сковороди.

foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 24 Травня 


Консультант Центру європейської інформації при ВНІБ взяв участь у тренінгу присвяченому Європейському Дню парків. Захід організовано Дніпропетровським центром професійної освіти за участю євро клубів професійно-технічних навчальних закладів міста.
Фото 2  Фото 1


 24 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулось засідання молодіжного читацького клубу «Ми читаємо», присвячене Великій справі Кирила і Мефодія.
Учні вищого поліграфічного профучилища  прослухали лекцію  головного бібліотекаря сектору Л.Г. Гурай  про життя і діяльність Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою рідкісних видань  XІX – XX ст. «І потекли в одне море слав’янськії ріки», одержали відповіді на свої запитання. Але найцікавішим заняттям під час роботи клубу був практичний урок за допомогою карток із зображенням кириличних літер. Виявилось, що більшість літер кириличної абетки діти легко засвоїли і зрозуміли їх глибокий зміст.


 24 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів почала діяти книжково-ілюстративна експозиція рідкісних видань  XІX – XX ст. «І потекли в одне море слав’янськії ріки», присвячена Дню слов’янської писемності і культури.
Три тематичні розділи виставки осягають історичний період від появи перших слов’янських держав до створення слов’янської писемності св. рівноапостольними вченими і просвітителями слов’янства Кирилом і Мефодієм. Представлена література про їх життя і діяльність, про сучасні досягнення вчених істориків про створення слов’янської писемності, нові погляди на походження глаголиці і кирилиці, деякі нові факти історичні і легендарні біографії Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.


 24 Травня 


В «Русском центре» відбулося  засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня», присвячене Святу слов’янської писемності і культури, у рамках якого пройшов літературний вечір «Первоучителі слов’янські  Кирило і Мефодій, брати Солунські». 
Повнiше
 
Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 25 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму "Філадельфійська історія" в «Wednesday Movie Club». Це чудова кінокомедія, одна з найкращих в історії американського кінематографу за думкою критиків.

Фото 2  Фото 1


 25 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" триває проект, в рамках якого студенти Дніпропетровської філії Київського Національного Університету Культури і мистецтва (КНУКіМ) знайомляться з ресурсами та книжковою колекцією центру. Група студентів оглянула виставки та подивилися фільм "United Tastes of America".
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 25 по 26 Травня 


Відбулась  обласна міжвідомча травнева школа керівника менеджера для директорів області "Соціальне партнерство як фактор підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування місцевої громади".

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 26 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Виступив гість із Грузії Накашидзе Нодарі Георгійович, який розповів про багаторічні дослідження власного родоводу та збереження традицій роду.
foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 26 Травня 


Гостями сектору рідкісних і цінних документів в цей день були 12 відвідувачів терцентру Кіровського району пенсійного віку. Вони із захопленням прослухали розповідь гол. бібліотекаря  сектору Л.Г. Гурай про рідкісні книги, про мистецтво створення рукописних книг Київської Русі, про життя і діяльність творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Відвідувачі сектору ознайомились з книгами з колекції стародруків, з фоліантами і мініатюрними виданнями.
Наприкінці учасники екскурсії написали в окремому зошиті, який вони принесли з собою, подяку за цікаву розповідь і теплу зустріч.


 26 Травня 


До «Русского центра» завітали гості з територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян Кіровського району. Для них була проведена інформаційна година на тему «Бібліотека у житті громади». Гості ознайомилися з історію та сучасним життям бібліотеки, фондом та послугами її структурних підрозділів, а також безпосередньо з «Русским центром», його можливостями та цілями. На завершення пенсіонери відвідали сектор рідкісних та цінних документів, де для них була проведена невеличка екскурсія.
Фото


 26 Травня 


В межах проведення обласної міжвідомчої травневої школи керівника-менеджера відбулося нагородження переможців обласного конкурсу «На шляху до Європи», який проводився протягом 2010 року та організатором якого став Центр європейської інформації при ВНІБ. Призові комплекти видань європейської тематики у номінації «Кращий європункт міської ЦБС» отримала Дніпродзержинська міська бібліотека ім.. Т.Г. Шевченка, а у номінації «Кращий єврокуток районної ЦБС» - Криничанська центральна бібліотека районної ЦБС. 
Фото 2  Фото 1


 27 Травня 


У відділі читальних залів  відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тему засідання «Таємниці зоряного неба» розкрила доповідач В.О.Тімченко. Вона  розповіла про гіпотези вчених щодо походження, процесу формування та закономірностей у будові планет Сонячної системи. Увазі присутніх була представлена  книжкова виставка «Зоряний всесвіт».


 28 Травня 


Відбулася зустріч всіх бажаючих покращити рівень володіння англійською мовою в English Speaking Club в центрі "Вікно в Америку". Всі разом відсвяткували 125-річчя відомого американського торгового бренду Coca-Cola.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 30 Травня 


До відділу абонемента завітали учні 1 класу КЗО СЗШ№47. Діти з бібліотекарем подорожували в світ цікавих книжок  з математики та ботаніки.  
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2


 31 Травня 


 «Русский центр» відвідали учні 5-го класу 100-го ліцею м. Дніпропетровська. Тема зустрічі - «Первый в космосе», присвячена 50-річчю від дня здійснення Юрієм Гагаріним на кораблі «Восток» першого в історії людства польоту в космос. Увазі гостей були представлені презентація картин учнів художніх шкіл Дніпропетровська «Дорога в космос», книжкова виставка «108 минут и вся жизнь», а також документальний фільм «Улыбка Гагарина».
Фото 1  Фото


 31 Травня 


Фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії у рамках проведення інформстудії « Бібліотека  на допомогу вчителям та викладачам у рік освіти та інформаційного суспільства» для  шкільних бібліотекарів було представлено досвід Центру Європейської Інформації (ЦЄІ) з розповсюдження європейської інформації серед громадськості та консультацію про діяльність Центру правової інформації (ЦПІ).
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека