Протягом мiсяця 


В Патентно-технічному відділі ДОУНБ діяла тематична виставка 
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


Протягом місяця у відділі документів з питань мистецтв демонструвалась ілюстрована виставка документів «Стальний візерунок металу» з циклу «Знайомимось з видами та жанрами мистецтва», що присвячена майстерності художньої обробки металів. Цей промисел відомий з давніх часів, має славетні традиції, багато видатних майстрів і зараз успішно працюють у цьому напрямку мистецтва. Про все це можна було взнати з літературних джерел, представлених на виставці.


 1 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень. На виставці були представлені нові підручники для вишів англійської, німецької та французької мов.


 1 Квiтня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання  - «Мысли о Вселенной». Тімченко В.О.  виступила  з доповіддю про сучасну фізичну космологію, розповіла про відкриття в астрофізиці, про різноманітність процесів, які відбуваються  у Всесвіті. До уваги  читачів була представлена книжкова виставка «Різноманітність Всесвіту».
Фото


 2 Квiтня 


В патентно-технічному відділі відбулася зустріч з астрологом Садіковим О.Х.  
Повнiше
 


 2 Квiтня 


У Дитячій кімнаті відділу абонемента презентовано книжкову виставку "У царстві книг" до Міжнародного дня дитячої книги


 2 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентовано книжкову виставку «Нові надходження: Дарунки Посольства США в Україні та Джозефа Баттілеги» / Boook Display: «New arrival». 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 2 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі «English Speaking club». Обговорювали тему  «Американський гумор та День дурня» / «American Humour and Fool’s Day». 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 2, 6, 12, 19, 27, 28 Квiтня 


В секторі рідкісних і цінних документів були проведені експрес-екскурсії для читачів, яких цікавили особливості галузевого та хронологічного складу рідкісного фонду, методика пошуку інформації за допомогою спеціалізованих картотек сектору, зразки поліграфічного мистецтва цінних видань XXI ст.


 4 Квiтня 


До Всесвітнього дня авіації та космонавтики в «Русском центре» проходить виставка робіт учнів художніх шкіл Дніпропетровська під назвою «Дорога в космос». Відвідувачі мають можливість оцінити бачення космічного простору юних, але уже талановитих, художників. 
фото


 4 Квiтня 


В «Русском центре» діє ілюстративно-документальна виставка «108 минут и вся жизнь»,  присвячена 50-річчю від дня здійснення Юрієм Гагаріним на кораблі «Восток» першого в історії людства польоту в космос. На виставці представлені документальні матеріали, спогади рідних, знайомих, а також тих, хто  причетний до ракетобудування.
Фото


 З 4 по 12 Квiтня 


консультант  Центру європейської інформації, що діє на базі ВНІБ зустрічався з  волонтерами євро клубів «Вікно в Європу», «Європейська хвиля», «Європейський орієнтир», «Діалог», «Європейська солідарність»,  «Е.В.Р.О.К.Л.У.Б.», «Європейський  вектор». Під час  цих зустрічей відбувалося обговорення питань участі кожного з євро клубів у Днях Європи 21 травня 2011 року та створення і демонстрації мультимедійної презентації про європейські цінності у школах Дніпропетровська.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Квiтня 


Відбувся обласний семінар-практикум для бібліотекарів міських і районних ЦБС "Електронний краєзнавчий корпоративний каталог "Дніпропетровщина": від інформації до перших кроків реалізації".

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 6 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення цікавого американського кінофільму  в «Wednesday Movie Club».
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 6 Квiтня 


У відділі абонемента оновилася  постійнодіюча книжкова виставка "Православний календар", присвячена християнським святам у квітні.
фото


 З 6 по 7 Квiтня 


Завідуюча відділом наукової огранізації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді, завідуючою відділом книгосховища Борздовою О.Ю. та завідуючою відділом удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми обласної бібліотеки для дітей Резніченко Н.Л. відвідали Тернівську міську централізовану бібліотечну систему з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років.

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 7 Квiтня 


До «Русского центра» завітали учні ЗСШ № 1. Діти познайомитися з бібліотекою,  з фондом «Русского центра», переглянули презентацію картин учнів художніх шкіл Дніпропетровська  та документальний  фільм «Наш Гагарин».
Фото 1  Фото


 9 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.  Темою зустрічі стала дата Всесвітній день здоров'я. Дискусію доповнював книжковий перегляд.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 11 Квiтня Шевченко О. В. та Зюлева Ю.М. взяли участь у Ярмарку  інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, який проходив у м. Київ, де представили проект «Центр правової інформації». У його реалізації беруть  участь кілька спеціалізованих відділів: періодики, патентно-технічний відділ, відділ наукової інформації та бібліографії.
У програмі Ярмарку – експозиції понад 40 передових бібліотек та організацій приватного і громадського сектору, які запропонують Вашій увазі свої послуги та ресурси.
Протягом дня бібліотекарів та чиновників усіх рівнів запросять до участі у низці презентацій, круглих столів та міні-тренінгів, присвячених застосуванню техніки у бібліотеках, роботі бібліотек як громадських центрів і поширенню електронного врядування та інших Інтернет-ресурсів. проект.
фото  фото2  фото1

 11 Квiтня 


В «Русском центре» діє ілюстративно-документальна виставка «Самый непрочитанный поэт ХХ века» (до 125-річчя від дня народження російського поета, перекладача, літературного критика Миколи Степановича Гумільова).
Фото


 11 Квiтня 


З 11 по 14 квітня в рамках акції «Первый в космосе» в «Русском центре» проходили перегляди документальних фільмів, присвячених Юрію Олексійовичу Гагаріну. Були показані такі фільми: «Юрий Гагарин», «Улыбка Гагарина», «Страницы космических стартов», «Земному притяжению вопреки». Відвідувачі бібліотеки мали можливість познайомитись з біографією Юрія Олексійовича,  а також почути спогади його друзів, рідних та колег-космонавтів.Фото

 11 Квiтня 


В фоє відділу абонемента в режимі вільного доступу діє книжково-ілюстративна виставка «Покоряя небо», присвячена 50-річчю від дня здійснення Ю.Гагаріним на  кораблі «Восток» першого польоту у космос.
фото


 11 Квiтня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулась тематична екскурсія учнів СШ №2. Тема екскурсії була дискусійною і дуже цікавою і корисною для школярів XXI ст.: книга, її роль в історії цивілізації, формуванні особистості людини, її пам’яті, уяви та ерудиції.


 З 11 по 13 Квiтня 


Вчений секретар Шевченко О.В. взяла участь у семінарі «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», який проходив у м. Київ. На конкурсних засадах було відібрано 16 учасників – представників колективних членів УБА. Це були працівники національних, обласних, районних і міських публічних, університетських  та дитячих бібліотек зі всієї України.
В програму семінару були включені такі теми:
- Бібліотечні асоціації в суспільстві;
- Розвиток стратегічних партнерств;
- Розбудова бібліотечної асоціації.
Учасники семінару аналізували роль бібліотечної асоціації в політичному і соціальному контексті, укладали стратегії управління, аналізували та обговорювали важливість зміни менеджменту для розвитку сталої бібліотечної асоціації.

 


фото  фото1

 12 Квiтня 


"Русский центр" відвідали учні 6-го та 8-го класів СШ №1. Тема зустрічі  -  "Всесвітній день авіації та космонавтики". До уваги дітей були представлені виставка робіт юних художників  нашого міста та книжкова виставка " 108 минут и вся жизнь". Із задоволенням учні переглянули документальний фільм «Юрий  Гагарин».
Фото 1  Фото


 12 Квiтня 


В секторі рідкісних і цінних документів було відкрито книжкову виставку «На перекрёстках звёздных дорог». Вона представила рідкісні книги великого формату з яскравими кольоровими палітурками, унікальний альбом спогадів, уривків з розповідей співробітників-вчених, конструкторів, льотчиків, рідних і друзів, літераторів і журналістів, фотодокументів, присвячені льотчику – першому космонавту Землі Ю.О. Гагаріну, всім героям Космосу, та ін. книги.
Виставка присвячена 50-річчю польоту у Космос Ю.О. Гагаріна, першого космонавта, Героя Радянського Союзу.


 13 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму  в «Wednesday Movie Club».
Фото 2  Фото 1


 13 Квiтня 


До інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" завітали  Джефф та Дон Кент, гості з штату Огайо (США). Мистер Джон Кент використавши карту та атлас Центру зробив презентацію про свій рідний штат та відповів на багаточисельні питання членів англомовного клубу.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 13 Квiтня 


у Центрі європейської інформації, що діє на базі ВНІБ, розпочав свою роботу дискусійний кіноклуб «Волонтерська активність». Кіноклуб створений волонтерами Центру в межах проекту «Волонтерство-шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації» під егідою Мережі Центрів європейської інформації України за підтримки МФ «Відродження».  Метою кіноклубу є залучення молоді до обговорення сучасних суспільних проблем та пошуку можливостей допомогти їх вирішенню. Підлітки подивилися фільм «іВсередині я танцюю» (режисер - Деміен О’Доннелл, 2004) Франція, Ірландія, Великобританія. Це історія двох молодих людей, прикутих до інвалідного  візка, які хочуть розпочати самостійне життя.   Після перегляду відбулося бурхливе обговорення.  Центром було запропоновано установити контакти з міською громадською організацією інвалідів «Дніпропетровська молодіжна ліга колясочників»


Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 14 Квiтня 


У залі відділу документів з питань мистецтв відбувся вечір-портрет творчої особистості, модельєра-швачки, плетільниці Майї Міляєвої-Чорної.

 
Повнiше
 
фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 15 Квiтня 


у Центрі європейської інформації, що діє на базі ВНІБ відбулося ювілейне засідання  з нагоди 5-ої річниці діяльності ЦЄІ, яке  пройшло під гаслом «Свято, якого немає в календарі». Привітати Центр з днем народження прийшло багато гостей. Представник  управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Сирота М.І. урочисто вручив колективу Центру Подяку від Голови облдержадміністрації О.Ю. Вілкула. Директор польського Центру імені Кароля Войтили -  Скурський Павло  побажав плідної роботи  у проведенні заходів євро інтеграційної спрямованості. Євроклубівці підготували костюмоване дефіле європейських валют, звукову стиннівку та  заспівали здравицю польською мовою. Дійство завершилося розрізанням святкового торту.
Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 16 Квiтня 


У відділі абонемента пройшов урок-скорботи «Память не веде за обрій»  до дня Чорнобильської катастрофи (25 років від дня аварії ) у розрізі засідання клубу «Захопленість»  
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 3


 16 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.  Присутні переглянули слайд-шоу "День податків у США". Познайомилися з англійськими термінами в галузі податків, що використовуються у всьому світі. Обговорювали вислови відомих людей про податки.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 18 по 21 Квiтня 


Тренери РТЦ О.В. Шевченко та Ю.М. Зюлева пройшли тренінги для тренерів у м. Одесі за тематикою "Особливості навчання дорослої аудиторії та розробки ефективних презентацій". Також на тренінгу приділялась увага інтерактивним методам роботи з групою та формуванню навчальної програми.

фото2  фото1  фото


 19 Квiтня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Д.Сахненка ДОУНБ 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 19 Квiтня 


До інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" завітали  студенти-металурги разом зі своїм викладачем англійської мови Олександрою Миргородською.
Вони провели навчальне заняття з використанням ресурсів центру та переглянули фільм "The Wizard of OZ".

Фото  Фото 1


 19 Квiтня 


консультант  Центру європейської інформації, що діє на базі ВНІБ, разом з волонтерами  завітали на засідання  міської громадської організації інвалідів «Дніпропетровська молодіжна ліга колясочників». Вони розповіли про діяльність Центру, зокрема дискусійного кіноклубу «Волонтерська активність», роздали  інформаційні буклети, запропонували волонтерську допомогу  та організували частування солодощами.


 19 Квiтня 


У відділі читальних залів діє ілюстративно-документальна виставка «Трагедія, яку не забути» (25 років від дня аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС). В документах, представлених на виставці, показано сумне минуле і не менш суворе сьогодення Чорнобильської АЕС,  осмислюються уроки і спадщина Чорнобиля для майбутнього.
Фото


 19 Квiтня 


В рамках міжнародної акції «Первый в космосе» в «Русском центре» почала діяти фотовиставка «Путь к звёздам» експонатів  домашнього музею Дмитра Георгійовича Куценка, члена національного союзу журналістів України, мешканця м. Дніпропетровська.  Музей Куценка Д.Г. присвячений Юрію Олексійовичу Гагаріну. Фотографії виставки представляють різноманітність експонатів музею – це газети (серед них «Комсомольская правда» від 13 квітня 1961 року), книги, присвячені першому космонавту, листівки, медалі, марки та багато іншого.
Фото


 20 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Переклад: наука чи мистецтво?». На виставці були представлені нові матеріали з питань перекладу: «Как стать переводчиком» Д.Робинсона, «Профессия: переводчик» Г.Мирама, «Переклад художніх творів» та інші.

           20 Квiтня 


Вийшов в світ 13-14 випуск регіонального інформаційно-методичного збірника "Бібліотечна Дніпропетровщина" 
Повнiше
 


 20 Квiтня 


За направленням обласного центру охорони історико-культурних цінностей гол. бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай провела експертне дослідження історико-культурної цінності книги  «Псалтирь», СПб., гражданського шрифту, орієнтовно виданої на початку XX ст. для приватної особи.


 20 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму  в «Wednesday Movie Club».
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 20 Квiтня 


Завідуюча патентно-технічним відділом Мищенко Т.М. була запрошена на Третю Міжнародну конференцію 


 
Повнiше
 
фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1  фото


 21 Квiтня 


В «Русском центре» проведена інформаційна година для учнів СШ № 19, присвячена Дню космонавтики. Школярі ознайомилися з виставкою робіт учнів художніх шкіл Дніпропетровська «Дорога в космос», ілюстративно-документальною виставкою «108 минут и вся жизнь»,  а також переглянули уривок з кінофільму «Улыбка Гагарина».
Фото


 21 Квiтня 


співробітники Центру європейської інформації, що діє на базі ВНІБ були запрошені на семінар викладачів  спецкурсу «Європейський вибір України» та керівників учнівських євро клубів ПТО області. До заходу були  підготовлені інформаційні повідомлення  «Роль ЦЄІ ДОУНБ щодо систематичного  інформування викладачів та учнів ПТНЗ з питань євроінтеграції України»  та «Методичні поради, щодо участі  євро клубів системи ПТНЗ  у заходах святкування Днів Європи на Дніпропетровщині»  Керівники євро клубів отримали від Центру  Сертифікати  для своїх вихованців за участь у  обласному конкурсі творчих та пошукових робіт «Україна в Європі, Європа в Україні : очима молоді».
Фото 2  Фото 1


 21 Квiтня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» «Життя і наукова діяльність Світлани Абросимової», присвячене пам’яті видатного вченого, невтомної дослідниці історії рідного краю, світлої людини.  
Повнiше
 
foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 22 Квiтня 


Центр європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії прийняв участь у відкритті європейського місячника  на Дніпропетровщині за участю управлінь  обласної державної адміністрації, який відбувся на базі ДОУНБ. Працівники  Центру підготували роздаткові інформаційні матеріали.  Директор бібліотеки Н.М. Тітова привітала присутніх на заході та побажала  Центру плідної співпраці з владними структурами у проведенні «Дня Європи-2011» у  Дніпропетровській  області. Захід  було висвітлено у засобах масової інформації, консультантом Центру було надано інтерв’ю для 34 телеканалу
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Квiтня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу "Екософія людини" на тему: "Загроза пестицидів". Доповідач Томашевський Е.С. показав, яку величезну шкоду завдають хімічні пестициди та неякісні мініральні добрива грунту. В засіданні клубу прийняла участь кандидат медицинських наук Козлова О.Є. Вона розглянула питання безпеки та якості продуктів харчування.


 23 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.  Присутні переглянули слайд-шоу "День Землі" та обговорили болючі питання екології.

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Квiтня 


В Патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу Круглого столу 
 
Повнiше
 


 26 Квiтня 


Виданий Редакційно-видавничим центром ДОУНБ складений гол. бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай кольоровий буклет  «Святительська і наукова діяльність св. рівноапостольних Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія: Тематика оглядів літератури, лекцій, презентацій, клубних засідань, тематичних екскурсій». – Дніпропетровськ, ДОУНБ.– 2011.– 9 с.


 27 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення американського кінофільму  в «Wednesday Movie Club».
Фото 2  Фото 1


 27 Квiтня 


У Центрі європейської інформації, що діє на базі ВНІБ, в межах діяльності волонтерського дискусійного кіноклубу відбувся кіноперегляд стрічки Фатіха Акіна «На краю раю». З огляду на те, що за сюжетом події розгорталися у інших країнах (Німеччина та Туреччина), глядачі спостерігали проблеми, які присутні у нашій країні. По закінчені перегляду відбулось обговорення проблем кінофільму.  За результатами дискусії було вирішено створити волонтерську групу, яка завітає до дитячого будинку та організує для дітей-сиріт цікавий захід із залученням пізнавальної літератури.
Фото 2  Фото 1


 28 Квiтня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. З доповіддю про дослідження власного родоводу в контексті історичних подій у країні виступив Володимир Іванович Лойк.
foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 28 Квiтня 


В Патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Еколог».


 
Повнiше
 
фото 16  фото 15  фото 14  фото 13  фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 30 Квiтня 


Засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою "Іван Огієнко (митрополит Іларіон). Українська церква за час руїни (1657-1687)". В цьому творі автор прагнув показати всьому світові, що історія українського народу й історія Української церкви міцно злилися в одне нерозривне ціле. Більше того, як висловився сам дослідник, з XV століття православна церква в Укаїні стає головним суб'єктом і об'єктом української історії, бо за оборону ії цілості і чистоти православ'я, ії мови, обрядів, ії індивідуальності точилася й точиться справжня боротьба. 


 30 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.  Присутні переглянули слайд-шоу "Всесвітній День книги та копірайту" та обговорили питання авторського права в США та Україні.
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека