Протягом мiсяця 


До відділу абонемента надійшли нові книги, які демонструвалися на постійнодіючій виставці нових надходжень в режимі вільного доступу.
фото  фото 1


 Протягом мiсяця 


Оновилася постійно діюча виставка «Православний календар» матеріалами про відзначення православних свят в березні.
фото


 Протягом мiсяця 


Відділ абонемента  продовжив розкривати своє багатство запасників серіальними виданнями і пропонував в режимі вільного доступу прочитати найкращі книги 200-томної серії «Бібліотеки всесвітньої літератури», представленої на виставці «Шедеври книговидання».  
Повнiше
 
фото


 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась виставка однієї книги – альбому репродукцій дніпропетровських художників «НЮ» під загальною назвою «Ти – вся любов!: величальна жінці».  Романтична, зворушлива тема, збірка найкращих творчих робіт наших талановитих земляків-живописців, чудова поліграфія – все це зробило книгу, видану у 2008 році,  раритетом. Виставка мала успіх в усіх відвідувачів відділу.
фото 3  фото 2  фото 1


 1 Березня 


В секторі рідкісних і цінних документів почала діяти книжково-документальна експозиція рідкісних видань XVIII – XX  ст., присвячена значній  історичній події – 150-ій річниці скасування кріпацтва в Росії «И рабству долгому пришедшая на смену Свобода …». Цю епоху в історичній науці називають епохою Великих реформ Олександра ІІ.
Умовно виставка складалась з трьох розділів:
1.    Початок закріпачення селян в Росії;
2.    Проекти по селянському питанню;
3.    Хід селянської реформи та її підсумки.
В центрі уваги на виставці знаходились сім ілюстрованих томів наукового твору видатних істориків того часу «Великая реформа», виданого товариством І.Д. Ситіна. Це наукове видання вміщує статті про всі історичні події, які відносились до селянської та інших реформ 1861 р., копії державних документів.


 1 Березня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання «Теорія струн», не зважаючи на  складність самої теорії, була популярно донесена до слухачів доповідачем Скоробагатовим С.О.  До уваги  читачів була представлена книжкова виставка « Космос: старт у майбутнє». 
Повнiше
 
Фото


 З 1 по 11 Березня 


Обласні курси підвищення кваліфікації "Інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів: нові тенденції, нові вимоги і сучасні технології"

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1

 З 1 по 0 Березня 


Заступник директора бібліотеки Абраїмова  Т.О.  приймала часть у роботі журі міського конкурсу «Сузір’я муз Дніпропетровська»
фото  фото1


 З 1 по 4 Березня 


Тренери Дніпропетровського ТЦ  Шевченко О.В. та Зюлева Ю.М. відвідали   Всеукраїнський фокус-семінар «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – сучасна бібліотека», організований Головним тренінговим центром для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації за проектом своєї діяльності,який проходив у смт. Славське (Львівська область ). Учасники семінару  узагальнили майже річний досвід роботи тренерів, створили умови для обміну кращими тренерським практиками, здобутками і напрацюваннями, мали  можливість отримати відповіді на складні питання своєї діяльності.

 

 
Повнiше
 
фото4  фото3  фото2  фото1

 2 Березня 


У відділі читальних залів відкрито ілюстративно-документальну виставку «Жінка – одвічна загадка природи» (до Міжнародного жіночого дня).   
Повнiше
 
Фото 1  Фото


 2 Березня 


Студенти 1-го курсу Національної металургійної академії разом зі своїм вчителем англійської мови Олександрою Миргородською відвідали центр «Вікно в Америку». Вони переглянули рекламне слайд-шоу про історію створення, задачі, ресурси центру, про тематику заходів, що тут проводяться.
 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 2 Березня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентовано книжкову виставку «Жіночий світ Америки». Вона складається з 13 книг + 7 фільмів + 11 ксерокопій, що наголошують на великому вкладі американських жінок в розвиток суспільства та культур . Сучасні жінки освічені, впевнені в собі,  мають поважні цілі та можливості для їх реалізації.

Фото 1


 2 Березня 


До Всесвітнього дня письменника в «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка "Русские писатели в зеркале мировой литературы".  На виставці представлені книги, журнали, аудіокниги, які знайомлять відвідувачів з талановитими відомими  російськими письменниками ХІХ – ХХ століття та їх не менш відомими творами.
Фото


 3 Березня 


Фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії у рамках проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для бібліографів міських і районних ЦБС було прочитано консультації: «Центр правової інформації – реальний механізм правового інформування», «Інформування органів влади – пріоритетний напрямок діяльності публічних бібліотек», «Віртуальна довідка – реалії сучасних комунікативних технологій». Слухачі також долучилися  до  перегляду «Нові надходження ВНІіБ» та  огляду видавничої діяльності відділу.
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 3 Березня 


В патентно-технічному відділі відбувся "День інформації". 
Повнiше
 
фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 3 Березня 


У відділі читальних залів відбулося засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання «Садівництво. Захисники садів» зацікавила  садівників, огородників, які мають свої земельні ділянки. Доповідач Томашевський Є.С. розповів про методи боротьби зі шкідниками і хворобами пропашних культур та саду. До засідання клубу була підготовлена виставка  « Сад без проблем».
Фото


 3 Березня 


Ілюстративно-документальна виставка «Ей имя – женщина»  представлена в «Русском центре» до Міжнародного жіночого дня. На виставці можна ознайомитися з документами з фонду "Русского центра", в яких розповідається про відомих жінок Росії, починаючи з ХІХ століття до сьогодні.
Фото


 3 Березня 


У відділі абонемента відкрилася виставка світлин Філіппова Володимира Андрійовича "Для вас, жінки, розквітли квіти", присвячена 8 березня. 
Повнiше
 
фото


 З 3 по 13 Березня 


На абонементі пройшла декада "Жіночого роману" із циклу ретро-виставок «Живе життя класики».  
Повнiше
 
фото


 4 Березня 


В «Русcком центре» пройшов бібліотечний урок для учнів середньої школи № 22 для глухих та слабочуючих дітей на тему «Історія російської мови». На уроці була представлена презентація літератури з фонду «Русского центра», в якій розповідається про історію російської мови, тенденціях розвитку сучасної мови та її багатстві.

 


Фото

 5 Березня 


Керівник дніпропетровського центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко взяла участь в науковій конференції «Жінки в бізнесі», що проводили Американські Ради, м.Київ. Цікаві доклади стануть у нагоді для організації нових дискусій в English Speaking Club.
Також вона відвідала Американську бібліотеку Національного університету «Києво-Могилянська академія», щоб вивчити досвід проведеня Кіноклубу.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Березня 


У відділі абонемента в режимі вільного доступу діє виставка-абонемент «Моя кухня».
фото


 6 Березня 


В секторі рідкісних і цінних документів відкрилась книжкова виставка рідкісних видань XIX – XX ст., присвячена Дню народження геніального українського поета, художника, мислителя Т. Г. Шевченка «Орю свій переліг, убогу ниву! Та сію слово …».
Виставка привертала увагу раритетними виданнями: «Кобзарем» 1874 р., 1911 р., 1939 та 1944 рр., факсимільним відтворенням першого видання «Кобзаря» 1840 р.
Особливо цікавими і цінними є московські видання «Кобзаря» 1874 р. та 1911 р. з колекції книг з екслібрисами та автографами. Штемпелевий екслібрис О.П. Лаврова, за припущенням, письменника, (1826 – 1891 рр.), протоієрея, проф. богослов’я Ярославського Демідівського ліцею; дарчий автограф на виданні «Кобзаря» 1911 р. належить поету, письменнику, перекладачу І. Бєлоусову, який подарував цю книгу дитячому письменнику Є.І. Шведеру.
На виставці був представлений ще один раритет: ілюстрована монографія акад. О. Новицького 1930 р. «Т. Шевченко» київського видавництва «Рух» з серії «Українське малярство» про творчість Шевченка-художника.


 9 Березня 


Центр європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії для бібліотекарів області провів  Семінар-тренінг «Ефективна діяльність пунктів європейської інформації –шлях до успіху». До   програми семінару-тренінгу увійшли наступні теми: «Вивчення попиту,використання наявних ресурсів,здійснення пошуку та переробки інформації про Європу», «Практика складання інформаційних та бібліографічних видань з європейської тематики», «Алгоритм успішного інформування користувачів за допомогою Інтернет можливостей», «Досвід ЦЄІ по розповсюдженню європейської інформації серед громадськості».  Разом з теоретичними знаннями бібліотекарям було запропоновано спільне практичне завдання у вигляді  підготовки форматного інформаційного буклету  «Європа – наш спільний дім». Робота в команді допомогла створити атмосферу творчої  єдності учасників.
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1  фото


 10 Березня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання - «Cпочатку було слово».  Доповідач Бажкова В.О. у своєму виступі розкрила перед слухачами могутню силу слова. За основу доповіді  було взято вислів талановитого педагога  В.О.Сухомлинського "Словом можна вбити - та оживити, ранити - та вилікувати, посіяти збентеженість і безнадійність - та  натхненність".
Фото


 10 Березня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулася презентація виставки «Квіти очима жінок», де були представлені творчі роботи викладача Олени Іванової та її вихованців – студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. 
Повнiше
 
фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 10 Березня 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги: Датченко Ю. Писанки Катеринославщини: Посібник з писанкарства.  
Повнiше
 
foto 12  foto 11  foto 10  foto 9  foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 11 Березня 


Центр європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії провів  круглий стіл «Україна сьогодні, як Європейська держава». Захід відбувся за участю представників органів обласної та міської влади, членів громадських організацій Дніпропетровська, керівників європейських клубів та інших партнерів Центру. Під час круглого столу підіймалися таки  питання як:  «Розвиток волонтерства- ознака сучасного суспільства»; «Студентська мобільність та волонтерство українських студентів в Європі»; «Громадська позиція сучасної молоді та перспективи розвитку молодіжної політики в Україні»; «Ефект удаваного знання у суспільстві»; «Шляхи подолання бар’єрів спілкування з представниками європейських країн»; «Україна та Європа: ідентичність розвитку культур».  Присутні активно приймали участь в  обговоренні сучасних проблем молоді та можливості їх вирішення шляхом створення спільних програм взаємодії.
фото 2  фото


 12 Березня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч бажаючих покращити рівень англійської мови та дізнатися більше про Сполучені Штати Америки в English Speaking Club. Центр радо зустрів нову американську гостю, стипендіата програми Фулбрайт Бріджет Гудмен, що зараз перебуває у Дніпропетровську.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Березня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Нове в методиці викладання іноземних мов», на якій  до уваги  користувачів були представлені книги з нових технологій у навчанні іноземних мов .

фото 1


 15 Березня 


До «Русского центра» завітали студенти п’ятого курсу ДНУ ім. О. Гончара, які родом із Китаю, та їх викладач з кафедри російського мовознавства. Гості  ознайомились з ресурсами та послугами центру. Тема зустрічі була приурочина 50-річчю польоту в космос першої людини, якою був Юрій Гагарін. Студенти ознайомилися з його біографією та переглянули фільм "Первый в космосе".

Фото 1  Фото


 15 Березня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося чергове засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка 
Повнiше
 
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 15 Березня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації «Диференційований підхід у навчанні на уроках іноземної мови» для слухачів інституту освіти, які викладають англійську та німецьку мови у школах з переглядом та оглядом документів за темою

фото 1  фото 2  фото3


 З 15 по 16 Березня 


11-й канал Дніпропетровського телебачення показав телесюжет про сектор рідкісних і цінних документів, найбільш рідкісні видання з колекції стародруків, книги великого і мініатюрного форматів, розповів про роботу сектору з науковцями, представив наочно фонд рідкісних книг.


 16 Березня 


В патентно-технічному відділі відбулось засідання клубу "Еколог". 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1


 17 Березня 


До Всесвітнього дня поезії в «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Поэзия – кардиограмма души». На виставці представлена література про життєвий та творчий шлях найбільш відомих російських поетів XIX – XXI століття, а також їх поетичні збірки.

Фото


 17 Березня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Забуте ім’я. Оперна співачка і педагог Зінаїда Малютіна».  
Повнiше
 
foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 18 Березня 


У Центрі європейської інформації, що діє на базі ВНІБ, відбулось робоче засідання організаторів Дня Європи у Дніпропетровську. У засіданні взяли участь представники управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації, управління міжнародної економіки Міського виконкому, навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області, ВМГО "Європейське майбутнє України", Центру європейської інформації, польського культурного товариства "Огніско", євроклубів системи ПТО міста. Учасники засідання обговорили запропонований Мережею Центрів європейської інформації України всеукраїнський формат відзначення Дня Європи та погодились на впровадження його у Дніпропетровську. Розробивши план подальших дій, присутні домовились про здійснення підготовки спільними зусиллями.


Фото 2  Фото 1

 18 Березня 


Гол. бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай прийняла участь в IV-х Всеукраїнських наукових читаннях, присвячених пам’яті проф. М.П. Ковальського. В рамках Читань відбулась наукова конференція «Книга в культурно-цивілізаційному просторі». На конференції обговорювались такі проблеми, як «Книга як фактор історії», «Археологія знання і книга», «Феномен книжної культури в історіософських та історико-культурологічних конструкціях російських мислителів і вчених гуманітаріїв другої половини XIX – XX ст.», «Німецька книга у православних колегіумах України (XVIII – поч. XX ст.)» та ін.
Організатори та учасники конференції – ДНУ ім. О. Гончара та ін. вузи України і Росії.


 19 Березня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club.
Член розмовного клубу студентка Тетяна Волокіта  підготувала тематичне слайд-шоу про традицію святкування Міжнародного жіночого дня,  а  керівник Центру Світлана Усенко слайд-шоу «Жіночий світ Америки», яка познайомила з 16-ма видатними жінками США (Покахонтас, Марта Вашингтон, Емілі Дікінсон, Елеонор Рузвельт, Ені Оклі, Емма Голдмен, Гіларі Клінтон, Мері Пікфорд, Мерілін Монро, Мадонною та Опрою Уінфрі та ін.)
Присутні відповідали на запитання про роль жінки у сучасному суспільстві.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 21 Березня 


Профспілковий комітет ДОУНБ взяв участь у мітингу обласних галузевих профспілок працівників бюджетної сфери Дніпропетровщини щодо критичної ситуації, яка склалася в цих галузях через недостатнє бюджетне фінансування.


фото  фото1

 21, 28 Березня 


Пройшли оглядові екскурсії, під час яких були надані консультації про інформаційні ресурси сектору, представлені виставки літератури.


 22 Березня 


В патентно-технічному відділі відбулось чергове засідання клубу "Еколог". 
Повнiше
 
фото 2  фото 1


 23 Березня 


За ініціативою нашого американського друга Джозефа Баттілеги відновив свою роботу Кіноклуб - «Wednesday Movie Club». Він опрацював складну лексику та запропонував подивилися та обговорити детективний фільм.
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 23 по 24 Березня 


Голова профспілки Шевченко О.В. взяла участь у VI з’їзді Федерації професійних спілок України, який відбувся у м. Київ. Делегати з’їзду розглянули низку актуальних питань профспілкового руху, зокрема ухвалили резолюцію щодо гідної праці й продуктивної зайнятості в Україні, гарантування трудових прав, створення умов для захисту соціально-економічних інтересів . Також на з’їзді обрали нового голову ФПУ- Василя Хара.
фото2  фото1  фото


 24 Березня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня» з теми: «Шевченкіана у екслібрисі» 
Повнiше
 
фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 24 Березня 


Директор бібліотеки Тітова Н.М.,  зав. відділами  Літвиненко Н.Г., Пономаренко С.М. прийняли участь у  церемонії нагородження переможців міського конкурсу «Сузір’я муз Дніпропетровська» у приміщенні Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г, Шевченка з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.
фото


 26 Березня 


В Українській вітальні відділу відбулася літературно-пізнавальна година «Вічне джерело», присвячена 187- річчю Т.Г.Шевченка від дня народження у розрізі засідання клубу "Захопленість". 
Повнiше
 
фото 1  фото  фото 3


 26 Березня 


В центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений 100-річчю з дня народження американського драматурга-новатора Теннессі Вільямса.
Обговорювали театральне мистецтво та його важливість у сучасному житті.


 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 30 Березня 


За ініціативою нашого американського друга Джозефа Баттілеги відновив свою роботу Кіноклуб - «Wednesday Movie Club». Всі с задоволенням подивилися цікавий кінофільм та обговорили моменти, що схвилювали підчас перегляду.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 31 Березня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства.
Член товариства Галина Георгіївна Булатникова виступила за темою: «З історії українсько-грузинських зв’язків».

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека