Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" триває книжкова виставка "Місячник афроамериканської історії США", що знайомить з інформацією про період боротьби темношкірого населення США за свої громадські права (Сivil rights era) та лідером цього руху Мартіном Лютером Кінгом. 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 Протягом мiсяця 


В лютому почалось вивчення фонду сектору рідкісних і цінних документів для книгознавчого дослідження в рамках проекту «Січеславський край в історії України». Фронтальний перегляд фонду необхідний для реконструкції особистої бібліотеки М.В. Бречкевича, історика-славіста, який з 1923 по 1931 рр. мешкав і працював у Катеринославі-Дніпропетровську.


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка-презентація, присвячена 145-річчю від дня народження Миколи Прокоповича Василенка, українського громадського діяча, вченого, історіка держави і права, академіка, члена Центральної Ради.


 Протягом мiсяця 


В патентно-технічном відділі  діяла виставка 
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


У відділі  мистецтв демонструвалась виставка документів «Герої Лесі Українки у мистецтві» (до 140-річчя від дня народження видатної поетеси) 
Повнiше
 
фото 1


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка, присвячена Міжнародному дню рідної мови "Українська мова і українська культура".


 З 1 по 17 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтв продовжує діяти виставка творчих робіт студентів (картини і вбрання у техніці батик та панно ручної роботи. Докладну інформацію див. на сторінці "Хроніка подій" - січень)


 2 Лютого 


В читальній залі відділу абонемента діяла книжкова виставка "Невтомний гонець у майбутнє" до 110-річниці В.Підмогильного із циклу постійнодіючої виставки "Ювіляри 2011 року"

фото


 З 2 по 4 Лютого 


 У відділі документів з питань мистецтв відбулися екскурсії для школярів СШ №13(відповідальний  викладач - Мельник Л.), СШ №75 (відповідальний викладач - Дарадан О.), СШ №134 (відповідальний викладач – Страхова Т.) під час яких учні взнали про інформаційні можливості та послуги структурного підрозділу бібліотеки, познайомились з виставками документів, оглянули виставку творчих робіт студентів мистецьких факультетів (картини і вбрання у техніці батик, панно ручної роботи)


фото 3  фото 2  фото 1

 3 Лютого 


У відділі абонемента презентовано книжкову виставку «Православний календар», присвячену православним святам лютого.
фото


 5 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Читать не вредно, вредно не читать», на якій  до уваги  користувачів були представлені художні твори різними мовами .

фото 1  фото 2


 5 Лютого 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки рідкісних видань XIX – XX ст. «Життя для книги», присвяченої 160-річчю від дня народження видатного російського книговидавця і просвітителя  І.Д. Ситіна. Від календарів до підручників, від класики до наукових творів різних галузей, журналів та енциклопедій – такий діапазон видавничої продукції І.Д. Ситіна, який створив найкрупнішу в країні видавничу фірму.
Виставку відвідали відомий український письменник В.В. Савченко, поетеса, член СП Росії Дея Тененбаум, Л. Кодаченко і А. Охріменко – студентки педучилища та ін. читачі. Інформація про виставку транслювалась по облрадіо. 5 Лютого 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини» . Тема засідання - «Філософія: проблема самовизначення».  Учасник засідання клубу Сидоренко С.О. ознайомила присутніх з непідвладними часу думками, ідеями, концепціями класиків філософії, сучасними інтерпретаціями філософських проблем, наголошувала на багатовимірному,  проблемно–евристичному характері філософського вчення.  До засідання клубу була відкрита книжкова виставка  «Філософи про філософію», з якою ознайомились  члени клубу та відвідувачі  читальних залів.


Фото 1  Фото

 5 Лютого 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч бажаючих покращити рівень англійської мови та дізнатися більше про Сполучені Штати Америки в English Speaking Club. Обговорювали традиції святкування Місячника афро-американської історії, Дня бабака та Дня спонтанного прояву доброти.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 З 7 по 10 Лютого 


Гол. бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л.Г. Гурай було виконано 6 візуальних мистецтвознавчих експертиз на замовлення Державної митниці для громадянки України, яка виїжджала за кордон (Антонова К.І.).


 7, 19, 21 Лютого 


Для читачів сектору рідкісних і цінних документів були проведені експрес-екскурсії та огляди літератури, представленої на виставці «Життя для книги».


 8 Лютого 


У відділі періодики організовано тематичний перегляд літератури «Декларація про партнерство» (Державно-приватне партнерство) 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 8 Лютого 


У відділі читальних залів до Дня Святого Валентина представлена ілюстративно-документальна виставка «Все починається з кохання». Матеріали виставки допомагають зрозуміти, яке важливе місце відведено коханню в житті людини. Збагачують виставку статті з розповідями коханих і закоханих, книги, психологічного направлення, соціально-інформаційні джерела, а також художні твори на тему кохання.

 


Фото 1  Фото

 9 Лютого 


У відділі наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ відбулось засідання науково-методичної Ради трьох обласних методичних центрів: обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія, обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей.

 
Повнiше
 

 З 9 по 10 Лютого 


Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" Світлана Усенко взяла участь в заході Тиждень іноземних мов, що проходив в СШ №22.
Під час зустрічей близько 200 учнів та їх вчителів дізналися про фонди та ресурси Обласної наукової бібліотеки.
Детальніше вони познайомилися з Центром «Вікно в Америку», який стане у нагоді всім, хто вивчає англійську мову. 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 10 Лютого 


У відділі читальних залів відбулося засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання - "«Райский сад»  на приусадебном участке" -зацікавила тих, хто має садово-городні ділянки. Доповідач Томашевський Е.С.,  з оглядом на те,  що багато людей повертаються  до землі після багаторічної перерви,  свідомо розуміючи, що вона  потребує розумної праці,  розповів про досвід науковців, аграріїв з цього питання. Томашевський Е.С. давав практичні поради з приводу обробки грунту,  термінам висадки та збирання врожаю, добору сортів  плодових, ягідних,  овочевих культур та  їх взаєморозміщення.  Увазі користувачів бібліотеки та членам  клубу  була представлена виставка «Добрим господарям - добрий врожай», яка зацікавила  присутніх великим вибором практичних порад. 

 


 10 Лютого 


консультант ЦЄІ  при відділі наукової інформації та бібліографії завітав на відкрите засідання євро клубу «Є.В.Р.О.К.Л.У.Б» при   ПТУ №2. Засідання було присвячено Дню безпечного Інтернету, яке відзначається з 2004 року  за рішенням організації Insafe. Консультант виступив з інформаційним повідомленням та провів з євроклубівцями  руханку «Станемо ближче».
Фото 2  Фото 1


 10 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація нового видання: «Червона книга Дніпропетровської області. Рослинний світ». 
Повнiше
 
foto 1


 10 Лютого 


У відділі абонемента представлена книжково-ілюстративна виставка до Дня святого Валентина «Поцілунок Купідона», наповнена матеріалами про вічне почуття – кохання.
фото


 11 Лютого 


З ініціативи керівника Кіноклубу ім. Д. Сахненка ДОУНБ Є. Шевченка і за сприяння Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького та Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» відкрито виставку кінокамер ХХ століття 
Повнiше
 
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 11 Лютого 


В «Русском центре»  почала діяти книжкова виставка «Самый русский из русских писателей», присвячена 180-річчю від дня народження російського письменника Миколи Семеновича Лєскова. На виставці представлені документи про  життєвий та творчий шлях письменника, критичні матеріали , а також твори М. С. Лєскова та ілюстрації до них.
Фото


 12 Лютого 


На базі відділу документів з питань мистецтв  відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації для працівників культури (група директорів сільських будинків культури та керівників гуртків). Співробітниками для слухачів підготовлено повідомлення про можливості та інформаційні ресурси відділу, перегляд літератури за темою «На допомогу керівникам народної творчості та художньої самодіяльності», екскурсію по виставці творчих робіт студентської молоді .


фото 3  фото 2  фото 1

 12 Лютого 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club. Це була віртуальна подорож до США. Наш гість, волонтер Корпусу Миру, американець Ендрю Шел, який працює вчителем англійської мови в м.Павлоград, підготував ілюстровану розповідь про Південь США та про свій рідний штат Джорджію.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 13 Лютого 


У відділі читальних залів відбулося засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання « Вселенная и ее устройство».  Доповідач  Скоробогатов С.О. розкрив  сутність ієрархічного  устрію Всесвіту, опираючись  на сучасні дослідження і відкриття вчених. Виставкою  однієї книги «Размышляя о Вселенной»   була представлена книга Стівена  Хокінга «Краткая история  Вселенной».
Фото 1  Фото


 13 Лютого 


В «Русском центре» до Дня закоханих відбувся перегляд комедійного художнього фільму «Девчата», який було знято  в 1961 році режисером Ю. Чулюкіним за однойменною повістю Б. Бєдного. З нагоди Дня святого Валентина була організована виставка дисків з кінофільмами про кохання з фонду «Русского центра» - «…Это ты так полюбила и я так полюбил…».  Виставку доповнили книги поезій Б. Ахмадуліної, Ю. Друніної та ін. російських поетів.
Фото


 14 Лютого 


У відділі періодики почала діяти виставка "Лідери наукового прогресу" 
Повнiше
 


 14 Лютого 


Студенти Національної металургійної академії разом зі своїм вчителем англійської мови Олександрою Миргородською відвідали інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" що б провести навчальне заняття з використанням ресурсів центру. Вдачею для них було, що до їх уроку пристав американець Джозеф Б. Від допоміг засвоїти тему краще. Студенти були задоволенні, що мали змогу дискутувати з носієм мови.

 
Повнiше
 
Фото

 15 Лютого 


У конференс - залі відбулася міжнародна виставка «Агапіт  Печерський. За єдність і дружбу!».    Відвідувачам виставки розповіли про слов'янське меценатство почала ХХ століття, про історичні артефакти Києво-Печерської Лаври. Багатьох читачів  зацікавила легендарна особа Агапіта Печерського - першого Лікаря Київської Русі. На виставці були представлені феноменальні картини Анастасії Нових.

 

 


фото3  фото2  фото

 16 Лютого 


  У відділі читальних залів почала діяти виставка «Мова – духовний  скарб нації». На виставці представлена література з історії української мови, мовознавства, культури мовлення. Виставка розрахована на широке коло читачів. Документи виставки розкривають красу  рідного слова,  духовність українського народу, любов до своєї мови.

Фото


 17 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Життя у сяйві пекторалі», присвячене 75-річчю від дня народження видатного археолога і поета Бориса Миколайовича Мозолевського. 
Повнiше
 
foto 10  foto 9  foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 2  foto 1  foto 3


 17 Лютого 


консультант ЦЄІ  при відділі наукової інформації та бібліографії відвідав презентацію програм Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ), організовану Центром культурних ініціатив «Тамариск».  
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 17 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації «Сучасні технології формування англомовної компетенції в говорінні в учнів основної та старшої школи» для слухачів інститутут освіти, які викладають англійську та німецьку мови у школах з переглядом та оглядом документів за темою.
          фото 1  фото2


 17 Лютого 


У відділі абонемента організовано книжкову виставку «На крилах пісень Л.Українки» до 140-річчя Л.Українки.


 З 17 по 27 Лютого 


У відділі абонемента пройшла декада сімейного читання. «Сімейний роман» – книжкова виставка-панорама із циклу «Живе життя класики» було презентовано на засіданні клубу "Захопленість".

 
Повнiше
 
фото  фото 2

 18 Лютого 


Центр європейської інформації при відділі наукової інформації та бібліографії спільно з європейським клубом "Європейський вектор" Міжрегіонального вищого училища поліграфії та інформаційних технологій  провів тренінг "Студія волонтерства".

 
Повнiше
 
Фото 12  Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 18 Лютого 


Завідуюча відділом наукової організації та методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у святкових урочистостях бібліотечної та читацької громадськості з нагоди 100 річчя від дня заснування Томаківської центральної районної бібліотеки

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 19 Лютого 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень. На виставці були представлені нові англо-українські фахові словники, підручники для вишів англійської, німецької та французької мов, пудручники з перекладу англійської та німецької мов.


 19 Лютого 


Всіх членів англомовного клубу інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" було запрошено в Дніпропетровський історичний музей на англомовну екскурсію. Іноземні гості клубу дізналися про найяскравіші моменти історії козацького краю, про його давню історію, промисловий розвиток, пам’ятки матеріальної культури. Після екскурсії  повернулися до Центру та дискутували на тему «Історія. Для чого ми її вивчаємо?»

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 21 Лютого 


У відділі періодики организовано виставку-метафору «Мозаїка особистості Лесі Українки»

 
Повнiше
 

 21 Лютого 


У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Борця й співця в собі ти поєднала» ( до 140-річчя від дня народження Лесі Українки, української поетеси і громадської діячки).  
Повнiше
 
Фото


 22 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Д. Сахненка. 
Повнiше
 
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 22 Лютого 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання Клубу  "Еколог". 
Повнiше
 
foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 22 Лютого 


Вийшов у світ інформаційно-аналітичний огляд "Бібліотеки Дніпропетровщини в цифрах: Рік 2010".

 
Повнiше
 
Фото 1

 23 Лютого 


до «Русского центра» завітали вчителі та учні  деяких гімназій м. Дніпропетровська. Відвідування центру проходило  в рамках підготовки  до олімпіади з російської мови та літератури. Учні та вчителі не тільки ознайомилися з «Русским  центром» та його ресурсами, але й відібрали літературу для підготовки до олімпіади. Гості відмітили, що в фонді центру багато корисної інформації для тих, хто вивчає російську мову.

 


Фото

 24 Лютого 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня» де були презентовані нові книги із серії «Видатні музиканти Дніпропетровщини»(«Мария Гейман» - автор Т.Медведнікова та «Анатолий Абдулрагимов» - автор Н Проценко; докладну інформацію про книги цієї серії дивись на сторінці «Віртуальні виставки» сайту ДОУНБ )  
Повнiше
 
фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 24 Лютого 


У краєзнавчому відділі відбулось засідання дніпровського генеалогічного товариства. З доповіддю: «Родовід селян с. Вільна Новомосковського повіту Філянських» виступила нащадок роду Бессмертна. Т.І. Крім багатого описового матеріалу вона представила розгалужене родовідне дерево.
foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 З 24 по 25 Лютого 


Вчений секретар Шевченко О.В. взяла участь у тренінгах "Планування інформаційної кампанії", який проходив у рамках проекту "Простір змін".

 
Повнiше
 
фото

 26 Лютого 


В Українській вітальні відділу абонемента під назвою  "Поки горить свіча" відбувся вечір сімейного спілкування з циклу «Традиції сімейного читання у відділі абонемента ДОУНБ».  
Повнiше
 
фото 1  фото 2  фото


 26 Лютого 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч бажаючих покращити рівень англійської мови та дізнатися більше про Сполучені Штати Америки в English Speaking Club. Це була Віртуальна подорож до Вашингтону разом з випускницею програми FLEX Любою Жовтоніжко.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 26 Лютого 


В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою "Українське законодавство щодо релігї в 50-60 роках ХХ століття".

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека