Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі діяла книжково-ілюстративна виставка «Бібліотека на порядку денному».  

 
Повнiше
 
фото 1

 Протягом мiсяця 


В "Русском центре" продовжує діяти ілюстративно-документальна виставка «Великий сын России», присвячена 300-річчю від дня народження Михайла Васильовича Ломоносова, російського вченого, геохіміка, поета, реформатора російської мови, засновника Московського університету.


 Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" розгорнуто виставку "Каліфорнія - золотий штат США". Вона передує презентації, присвяченій Каліфорнії, рідному штату волонтера Корпусу Миру Саманти С., яка відбудеться 17 грудня.

фото 3  фото 2  фото 1


 Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі діяла книжкова виставка «Нові надходження».  
Повнiше
 
фото 1


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка "110- років від дня народження Дмитра Прокоповича Гордієнка, українського письменника і журналіста".


 1 Грудня 


Керівник центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко на запрошення вчителя англійської мови Валентини Швидкої відвідала  СШ № 22 з поглибленим вивченням іноземних мов м.Дніпропетровська. Діти дізналися про електронні цікавинки, що має обласна наукова бібліотека (електронна книга Kindle та планшетний комп’ютер iPad), та можливості їх використання для вивчення мов.
Далі учні переглянули яскраву презентацію і познайомилися з традиціями американського свята День подяки. Діти власноруч виготовили символічного індика, хвіст якого склали з яскравих пір’їн-подяк. Маємо надію, що дітям було цікаво та весело дізнатися більше про США. У заході приймали участь 85 чоловік.фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 1 Грудня 


В приміщенні краєзнавчого віддіду ДОУНБ відбулося чергове засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Було присутньо 10 осіб. Тема: Учасники Першої світової війни з роду Сахновських. Доповідав Сахновський Ігор Костянтинович. Вела засідання Нєдосєкіна Тетяна Вікторівна.

фото 1


 2 Грудня 


В патентно-технічному відділі відбулась Інформаційна година для студентів ВУЗів.
 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1


 2 Грудня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка нових надходжень: нові монографії з мов ЗМІ, підручники англійської та французької мов  та багато інших.


 3 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Вона була присвячена темі "Міжнародний день гір".
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 5 Грудня 


Центр правової інформації (ЦПІ) в рамках Всеукраїнського тижня права та обласного тижня права з нагоди проголошення Загальної декларації ООН прав людини провів презентацію нових видань правового змісту для учнів другого курсу міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій. Співробітники центру ознайомили присутніх з актуальними надходженнями до інформаційно-пошукової бази даних «Законодавство».
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Грудня 


У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Живописець правди» (до 80-річчя від дня народження Григора Тютюнника). 
Повнiше
 
Фото


 6 Грудня 


Увідділі абонемента пройшов 5 урок флеш-клубу у розрізі проекту "Сімейний круїз". 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото  фото


 7 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Адаптація" з зіркою американського кінематографу Меріл Стрип в головній ролі.

Фото 2  Фото 1


 7 Грудня 


В «Русском центре» почала діяти ілюстративно-документальна виставка "Певец доли народной", присвячена 190-річчю від дня народження російського поета Миколи Олексійовича Некрасова.
Читачі бібліотеки можуть ознайомитися з матеріалами представленими на виставці - це документи про життя і творчість поета, його твори та критичні статті. А також, за допомогою книг, можна здійснити віртуальну подорож "некрасовськими місцями Росії".
Фото


 7 Грудня 


У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Зима прийшла, празників привела». Чи знаєте ви, як і коли ворожили дівчата, коли ходять посівальники, якими символами зустрічали Новий рік на Україні? Про ці та інші обряди і звичаї, що вже стали реліктами, свята українського народу, які пов’язані з зимовими місяцями, ви дізнаєтеся, означившись з документи виставки.
Фото 1  Фото


 З 7 по 9 Грудня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. здійснила виїзд до Дніпродзержинської центральної міської бібліотеки з метою проведення кваліфікації бібліотечних працівників в межах програми "Бібліоміст" модуль 3 "Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативності діяльності бібліотек".

 
Повнiше
 

 8 Грудня 


 Співробітниками відділу мистецтв проведено інформаційну годину для наукових працівників обласного Художнього музею 
Повнiше
 


 9 Грудня 


У Центрі правової інформації (ЦПІ), що функціонує на базі відділу наукової інформації та бібліографії для студентів першокурсників Дніпропетровської державної фінансової академії було проведено День правової інформації. Присутні отримали консультацію «ДОУНБ – оперативний канал правової інформації», ознайомилися з новими надходженнями, а також дізналися про специфіку пошуку правової інформації у фондах ДОУНБ.


Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 9 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулися занняття обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури (група керівників сільських Будинків культури області)
фото


 10 Грудня 


В цьому році у центрі "Вікно в Америку" розпочав роботу клуб друзів італійської культури «Італьяніссімо». З початком учбового року  у відділі іноземної літератури почали роботу курси італійської мови для студентської молоді.
Сьогодні активісти клубу «Італьяніссімо» разом зі співробітниками  відділу іноземної літератури святкували наближення католицького свята – Різдва Христового.
Buon Natale e felice Anno Nuovo! Auguri!
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 10 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Вона була присвячена дню народження легенди американського кіно Уолту Діснею та його творчості. 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 12 Грудня 


До відділу абонемента завітали учні 7 класу НВК№138 зі своїм вчителем  зарубіжної літератури, який завжди приводить дітей до бібліотеки. До відділу записалося 16 дітей, які були приємно вражені фондом бібліотеки, її можливостями та технічним оснащенням. Екскурсію провела заввідділом Л.Ф.Афанасьєва.
фото  фото 1  ф  фото 2  фото 3


 13 Грудня 


Відділ абонемента провів черговий шостий тренінг Флеш-клубу у розрізі проекту "Сімейний круїз". 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2


 14 Грудня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. здійснила виїзд до КЗК "Павлоградська районна бібліотека" з метою участі у проведенні районної наради з питань планування роботи центральної районної бібліотеки та сільських бібліотечних закладів на 2012 рік.

 
Повнiше
 

 14 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Тутсі" з зіркою американського кінематографу Дастіном Хофманом в головній ролі.
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 15 Грудня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Арго, жаргон, сленг». До уваги користувачів представлені «Русско-американский сленговый разговорник», «Современный английский сленг» Маковского М.М., «Словарь современного китайского сленга» и т.д.фото 1  фото 2  фото 3


 15 Грудня 


Відбулося засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай".
Науковий працівник музею "Літературне Придніпров'я" Ірина Мазуренко розповіла краєзнавцям про літературний альманах 1921 р. "Вир революції" та його творців.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 17 Грудня 


Чудова зустріч відбулася в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку".
В англомовному клубі наші американські гості та волонтери Корпусу Миру розповідали про далекий та омріяний сонячний штат Каліфорнія. Яскраві слайд-презентації повідомили про багато цікавих фактів, а особистий досвід перебування у Каліфорнії додав розповідям особливого колориту.


Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 17 Грудня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 18 Грудня 


В "Русском центре" пройшов відкритий семінар на тему "Правый и левый мир", який провів представник Вищої духовної школи Ведичного православ’я Михайлов С.М. На семінарі розглядалися  спільні та відмінні риси між християнською і мусульманською релігіями.
Фото 1  Фото


 З 19 по 21 Грудня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньова І.Є. здійснила виїзд до Софіївської центральної районної бібліотеки з метою проведення навчання персоналу за програмою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників в межах програми "Бібліоміст" модуль 3 "Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек".

 
Повнiше
 

 20 Грудня 


У відділі абонемента відбувся сьомий урок-тренінг Флеш-клубу за проектом «Ігри в бібліотеці». 
Повнiше
 
фото  фото 1


 20 Грудня 


Працівники ДОУНБ: завідуюча відділом читальних залів Колесникова Л.В., керівник дніпропетровського центру «Вікно в Америку»  Усенко Світлана та керівник  «Русского центра» Кушнєрьова Юлія відвідали Луганську обласну наукову бібліотеку ім. Максима Горького з метою обміну досвідом роботи. За час відрядження відбулося знайомство з інноваційними формами роботи наших коллег та проектами, які реалізуються сьогодні в Луганській обласній бібліотеці.

Фото 1  Фото


 20 Грудня 


У конференц залі відбувся регіональний одноденний Форум європунктів Дніпропетровщини для координаторів міських та районних централізованих бібліотечних систем. Форум організував та провів Центр європейської інформації, що діє на базі відділу наукової інформації і бібліографії. Протягом Форуму учасники ділились досвідом, презентуючи свої напрацювання, створювали спільні пректи у робочих групах та обговорювали перспективи розвитку регіональної мережі з євроінформування.   
Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 21 Грудня 


21 грудня – Співробітники відділу наукової інформації та бібліографії взяли участь у зйомках циклу телевізійних передач «Справа мого життя», який проводився представниками експериментальної студії 34 каналу. Мова йшла про специфіку бібліографічної  діяльності, її значення, а також необхідні навички та уміння, притаманні фахівцю цього напрямку.


Фото 1

 21 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" для всіх бажаючих покращити знання мови відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Сніданок у Тіффані" з зіркою американського кінематографу Одрі Хепберн в головній ролі.


 З 21 по 22 Грудня 


Відділ наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ відвідали когели із Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки у складі Тарлінської О.В., завідуючої відділом науково-методичної роботи, Заставної О.О., завідуючої сектором періодичних видань, Черник Т.Г., провідного бібліотекаря відділу основного зберігання фонду. Метою їх відрядження було ознайомлення з досвідом роботи колективу ДОУНБ в цілому і окремо науково-методичної роботи, роботи відділу періодики та сектору рідкісних та цінних документів.

 
Повнiше
 

 22 Грудня 


В патентно-технічному відділі відбувся святковий «День інформації »  
 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1


 24 Грудня 


У відділі абонемента відбулися різдвяні зустрічі клубу "Захопленість".

 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 24 Грудня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
В день католицького Різдва всі присутні мали змогу познайомитися з традиціями вертепу та спробувати традиційних різдвяних солодощів, отримати подарунки від Санта Клауса.


 24 Грудня 


В КУБЦ відбулося засідання Дніпропетровської обласної асоціації релігієзнавців за темою " Проблема об'єднання українських церков".


 25 Грудня 


В «Русском центре» відбулася відкрита лекція на тему «Життя на Землі», яку провів представник Вищої духовної школи Ведичного православ’я  С.М. Михайлов. Лектор розкрив поняття «дзеркальність світу», різницю між «правим» і «лівим» світами, між православною і мусульманською релігіями та відмінність між життям різних народностей взагалі, а не тільки в духовному світі.
Фото


 26 Грудня 


"Зимові канікули в бібліотеці" - відділ абонемента запрошує школярів.  "Гра, як умова творчої реалізації дитини" - ігри в бібліотеці. Протягом зимових канікул в фойє відділу демонструється книжкова виставка - сюрприз  для дітей "Читаємо.Граємо.Творимо". На ній представлені художні твори, книги з виготовлення м’якої іграшки, макраме, бісеру,   компакт-диски з комп’ютерними іграми, творчі вироби з паперу та ін.
фото


 27 Грудня 


"Skype-зустріч" - восьмий урок-зустріч з компьютерних технологій учасників клубу "Флешка" відбувся у відділі абонемента. 
Повнiше
 


 28 Грудня 


Переглядом та обговоренням чудової музичної кінострічки англійською мовою "Американець у Парижі"  закінчився 2011 рік в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку". Музика композитора Джорджа Гершвіна створила святковий новорічний настрій!

Фото 3  Фото 2  Фото 1

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека