Протягом мiсяця 


" Жнива скорботи " - книжкова виставка, присвячена Дню пам'яті жерв голодомору, демонструвалася в читальній залі відділу.


 Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі продовжувала діяти виставка
«БІБЛІОТЕКА НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ»

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1


 Протягом мiсяця 


У відділі читальних залів представлена  книжкова виставка «Нові надходження», яка знайомить з новою літературою, що надійшла до відділу.


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ демонструвалась книжкова виставка "Українська Гельсінкська Група. До 35-річчя з дня створення" В Київі в листопаді 1976 року виникла Українська Група Сприяння Виконанню Гельсінкських Угод та почала контролювати стан прав людини в Україні, постійно публікуючи матеріали про їх порушення. Радянський уряд вороже зустрів їх діяльність і обрушив на Групу героїв всю вагу і міць державного кулака. За короткий час з десяти членів Української Групи сім були заарештовані, а решта піддані такому нечуваному адміністративному пресові,що можна тільки дивуватися, як в подібних обставинах Група існувала і поповнювала свої ряди новими членами. На виставці читачі Центру мали можливість ознайомитись з матеріалами і документами УГГ і її членів. 


 Протягом мiсяця 


Користувачі відділу документів з питань мистецтв мали можливість ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Натюрморт – мистецтво «кулінарного» живопису»

 

 
Повнiше
 

 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента організовано книжкову виставку «Магія генія», присвячена 300-річчю М.Ломоносова .


 2 Листопада 


Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Секс і місто".
Фільм відтворив атмосферу американської індустрії моди, що передує дискусії "Чи є ти жертвою моди?" у англомовному клубі.

фото 2  фото 1


 2 Листопада 


Вчений секретар бібліотеки Оксана Шевченко взяла участь у прес-конференції за темою: "Духовне відродження та класична музика". На зустрічі відбулася презентація телевізійної версії концертів "Місце зустрічі - Острів класики".
DVD-версія «Музичної енциклопедії», що презентувалась, призначена для студентів музичних шкіл і вищих спеціалізованих учбових закладів, а також для широкої аудиторії.
На презентації телеверсія «Музичної енциклопедії» була подарована міським і обласним бібліотекам, консерваторії, училищу культури, музичним школам, а також єпархіальному управлінню.


фото


 2 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації «Ефективні прийоми навчання на уроці іноземної мови» для слухачів інституту освіти, які викладають англійську мову у середніх навчальних закладах міста та області  з переглядом та оглядом документів за темою.

фото7  фото6  фото5  фото4  фото3  фото 2  фото 1


 3 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами екпонувалася книжкова виставка нових надходжень: нове в методиці викладання теорії перекладу, нові монографії з граматики та текстології англійської мови, історія німецької мови та ін. 3 Листопада 


У відділі читальних залів відбулася презентація книги Романця Павла Вікторовича (Віктора Акатова) «Точка невозврата. Записки ликвидатора». 
Повнiше
 
Фото


 5 Листопада 


Всі бажаючі покращити рівень англійської мови зустрілися в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку", щоб дізнатися більше про "Світ американської моди" та обговорити отриману інформацію. Нашими гідами були Тамара Гаврилюк та волонтер Корпусу Миру Кетрін Херрера. Вона радо приймала участь у дискусії, була нашим консультантом по темі, відповідала на багаточисельні запитання.

фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 З 5 по 8 Листопада 


консультант ЦЄІ при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у Форумі Мережі центрів європейської інформації (Мережі ЦЄІУ), який відбувся в місті Кам’янець-Подільський. Форум організували Товариство “Український народний дім у Чернівцях” і Чернівецький ЦЄІ “Буковина – Європа” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». У заході взяли участь представники 16 Центрів європейської інформації (ЦЄІ) з різних областей України. Центри обговорили заходи, учасниками яких стали мешканці з усієї України а також заходи, які були спрямовані на розвиток самих центрів. На Форумі учасники працювали безпосередньо над стратегічним плануванням діяльності Мережі ЦЄІУ на найближчі 3-5 років. Для успішного досягнення місії Мережі учасниками Форуму було розроблено критерії ефективності роботи. Наприкінці Форуму учасники одностайно прийняли внесення змін до Положення Мережі ЦЄІУ, а також розробили правила внутрішньомережевої комунікації.
Фото 2  Фото 1


 7 Листопада 


Центр Правової інформації (ЦПІ), що функціонує на базі відділу наукової інформації та бібліографії провів інформаційну годину для учнів першого курсу Педагогічного училища за темою «Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави».
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 7 Листопада 


В читальному залі відділу періодики організовано виставку «Геній і пророк».

 
Повнiше
 
Фото3  Фото2  Фото1

 З 7 по 11 Листопада 


Завідуюча відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у ІІІ Всеукраїнській школі методистів обласних універсальних наукових бібліотек України "Роль методичної служби в забезпеченні ефективної та якісної роботи публічної бібліотеки", яка проходила на базі Національної парламентської бібліотеки України.

 
Повнiше
 

 8 Листопада 


У приміщенні відділу мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації для працівників культури.
Група викладачів музичних шкіл по класу гітари ознайомилася з ресурсами і можливостями відділу, переглянули поточні книжково-ілюстративні виставки.
фото 3  фото 2  фото 1


 8 Листопада 


У відділі абонемента розпочав свою роботу гурток юних користувачів на компьютері "Флешка" у розрізі програми "Сімейний круїз". Група дітей з 9 осіб КЗО СЗШ№47 з малозабезпечених сімей та тих хто не має вдома компютера щовівторка збираються о 14-00 год. в бібліотеці на навчання з компьтера та компьютерних ігр. Відбувся перший урок.

 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 8 Листопада 


 У відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Мова мого роду і народу» ( до Дня української писемності та мови). Документи виставки широко висвітлюють мовознавчу  проблематику, пов'язану із суттю, роллю та функціонуванням мови в суспільстві. Виставка розрахована на всіх, хто цікавиться проблемами розвитку сучасної української літературної мови, вивчає основи культури ділового мовлення.
Фото


 З 8 по 10 Листопада 


Директор ДОУНБ  Н.М. Тітова взяла участь у конференції УБА «Інноваційна діяльність бібліотек»,яка проходила у м. Київ.

фото2  фото1


 9 Листопада 


Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Незабутній роман".

фото 2  фото 1


 10 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" до уваги користувачів представлено книжково-ілюстративну виставку "Хімія – королева наук" - "Chemistry - the Queen of Sciences". 2011 рік названо роком Хімії в ознаменування досягнень цієї науки та за її внесок у розвиток людства.
Яскраві книги, енциклопедії та підручники з DVD-супроводом - подарунки фонду «Сейбр-Світло» - розкривають багатство бібліотечної книжкової колекції. Ми маємо книги англійською мовою з математики, геометрії, фізики, біології, антропології, екології та ін. наук. Ця яскрава виставка зацікавила багатьох членів англомовного клубу.фото 3  фото 2  фото 1


 10 Листопада 


представники Центру європейської інформації при ВНІБ спільно з завідуючою відділу наукової організації та методики бібліотечної роботи провели виїзну творчу майстерню «Європейська інформація - від пізнання до досвіду». Захід відбувся на базі Криничанської районної бібліотеки для працівників сільських бібліотек. Учасників привітали Голова районної ради, голова районної адміністрації та начальник управління культури. Присутні ознайомилися з досвідом роботи ЦЄІ, отримали корисні поради та прийняли участь у проведенні гри «Руйнівники бібліотечних міфів». Спілкування проходило у неформальній обстановці.  
Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 11 Листопада 


До 190-річчя з дня народження відомого російського письменника М.Ф. Достоєвського в «Русском центре» відбувся відео-перегляд художнього фільму «26 дней из жизни Ф.М. Достоевского». Присутні , учні 11-го класу НВК № 103, перед переглядом фільму ознайомилися з бібліотекою та її відділами. Після перегляду фільму гості «Русского центра» обговорювали сюжет фільму та його схожість з біографічними даними Достоєвського.
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 12 Листопада 


2011 рік названо роком Хімії в ознаменування досягнень цієї науки та за її внесок у розвиток людства. В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Спілкувалися по темі "Хімія – королева наук". Яскрава виставка з такою ж самою назвою зацікавила багатьох членів англомовного клубу. Разом з нашими американськими друзями паном Джозефом Б. і пані Самантою С. ми дивилися відео і обговорювали питання про стан хімії в США і в Україні.


 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 12 Листопада 


У відділі періодики створена виставка-заклик, виставка-плакат «Спасем синичек!» до дня святого Зиновія Синичника.

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 14 Листопада 


В "Русском центре" почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Великий сын России», приурочена до 300-річчя від дня народження  російського вченого і поета Михайла Васильовича Ломоносова.   
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1  Фото


 14 Листопада 


В «Русском центре» відбулася лекція лікаря швидкої медичної допомоги, кандидата медичних наук Ю.В. Шеремета на тему «Профілактика захворювань хребта і суглобів. Допоміжне та відновне лікування». Лікар  розкрив тему, відповів на питання присутніх та дав поради що до лікування хвороб, які виникають як наслідок малорухомого способу життя.
Фото 1  Фото


 З 14 по 18 Листопада 


Завідуюча наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у навчанні тренерів регіональних тренінгових центрів з проблеми "Адвокація: представлення інтересів бібліотек" (Модуль 5) у головному тренінговому центрі для бібліотекарів (ГТЦ) створеному при інституті післядипломної освіти Національної академії керівника кадрів культури і мистецтв за проектом УБА та фінансової підтримки програми "Глобальні бібліотеки" фундації Білла і Мелінди Гейтс, що адмініструється в Україні Радою Міжнародних Наукових Досліджень і Обмінів (IREX) за програмою "Бібліоміст".

 
Повнiше
 

 15 Листопада 


У відділі абоменента відбулася друга зустріч компютерного гуртка "Флешка" 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото


 15 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Всесвітній день імігранта». До уваги користувачів представлено матеріали про іміграцію українців в Канаду, міграцію в Сполучених Штатах Америки, документи ООН з прав мігрантів.фото1  фото 2


 16 Листопада 


Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Непрощенний".

фото 1


 З 16 по 0 Листопада 


Асоціація релігієзнавців Дніпропетровської області і КУБЦ ДОУНБ провели  конференцію,присвячену Міжнародному дню толерантності "Толерантність-єдність у різноманітті". Були розглянуті питання різноманіття релігій світу,а також створення Координаційної ради релігій і духовних общин.В конференції взяли участь представники різних духовних общин і релігійних течій,представники нетрадиційної медицини,езотеричних вчень.


 17 Листопада 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «Академії досліджень та винахідництва»
Тема засідання «ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЯК ПРІОРИТЕТ ВЗАЄМОДІЇ В СИСТЕМІ «НАУКА - ПІДПРИЄМСТОВО»»

  
Повнiше
 
фото 2  фото 1


 17 Листопада 


У Центрі Правової інформації (ЦПІ), що функціонує на базі відділу наукової інформації та бібліографії з нагоди Всесвітнього Дня дітей була розгорнута тематична книжкова виставка «Діти також мають права» . Мета виставки - звернути увагу користувачів бібліотеки до проблеми прав дитини у світі та в Україні. 
Фото


 17 Листопада 


Відбулося засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай". На ньому було презентовано книгу Г.К.Швидько  "М.Комаров і Катеринославщина".

фото 3  фото 2  фото 1


 19 Листопада 


19 листопада у світі святкують Міжнародний день чоловіків. В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулося спілкування за цією темою в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Тема свята у 2011 року – "Давати хлопцям найкращий старт у житті".
 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1


 19 Листопада 


У відділі мистецтв відбулося святкове засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка присвячене  Дню працівників радіо, телебачення та зв’язку. 
Повнiше
 
фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 21 Листопада 


В «Русском центре» була представлена мультимедійна презентація "В.И. Даль", яка приурочена до 210 річниці з дня народження російського вченого-лексикографа, письменника, творця "Толкового словаря живого великорусского языка" Володимира Івановича Даля. Презентація демонструвалася на екрані телевізора протягом всього дня. Читачі мали змогу ознайомитись з основними датами життя вченого, фотографіями та зображенням його книг.
Фото


 21 Листопада 


Зав.відділом документів іноземними мовами взяла участь у семінарі «Співпраця між школами та бібліотеками» у приміщенні Ґете-інститутут в м. Київ в рамках професійного візіту референтки з Німеччини пані Кароліни Рорсен, зам.керівника спеціалізованого відділу публічної бібліотеки м.Гамбурга. Під час семінару розглядалися питання співробітництва школи та бібліотеки.

фото 2  фото1  фото3  фото4


 22 Листопада 


У відділі абонемента відбулися чергові тренінги (Урок№3) компютерного гуртка "Флешка" у розрізі проекту "Сімейний круїз" 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3  фото 4


 22 Листопада 


Центр правової інформації (ЦПІ) спільно з Головним управлінням юстиції у Дніпропетровській області в рамках акції «Місія надії: краще попередити злочин, ніж карати», провели мультимедійне представлення розроблених учнівських проектів конкурсу «Територія Закону». Співробітник центру ознайомив присутніх на заході з пріоритетними напрямками діяльності ЦПІ ДОУНБ. З метою аналізу знань підлітків про свої права та обов’язки було проведено експрес-анкетування. 
Фото 5  Фото 4  Фото3  Фото 2  Фото 1


 23 Листопада 


Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму "Танці з вовками".

Фото 2  Фото 1


 23 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації «Проектна діяльність у вивченні іноземних мов у середній школі» для слухачів інституту освіти, які викладають англійську та німецьку  мови у середніх навчальних закладах міста та області  з переглядом та оглядом документів за темою.

фото4  фото3  фото 2  фото 1


 24 Листопада 


Відділ періодики представляє ілюстративно-документальна виставку «Бізнес під підбором".

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 1  Фото

 24 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулося свято День подяки.
Присутні ознайомилися з його традиціями, переглянули інформаційне слайд-шоу та відповідне до теми відео, взяли участь в конкурсі "Зроби головний убір пілігрима", частувалися традиційними наїдками - індичкою, гарбузовим пирогом, бобовими.
Вивчайте англійську мову весело разом з нами!
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Листопада 


У відділі мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене 300-річчю від дня народження Михайла Ломоносова

 
Повнiше
 
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 25 Листопада 


Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала сш № 39 на запрошення давнього другу центру вчителя англійської мови Вікторії Платонової, щоб познайомити її учнів з традиціями американського свята День подяки. Яскраве слайд-шоу нагадало п’ятикласникам про історичні передумови виникнення свята, про традиційні страви, що готують в цей день, та види дозвілля – паради, спортивні ігри.
Діти були заохочені до створення яскравого індика, хвіст якого склався з пір’їнок-подяк.
Також були представлені останні дарунки Посольства США електронні гаджети Kindle та iPad . Діти мали змогу пограти в гру Futaba. Всі учасники зустрічі отримали велике задоволення, були щиро вдячні.


 25 Листопада 


Голова нашого Кіноклубу Євген Шевченко став одним з ініціаторів та координатором урочистостей з нагоди   відкриття меморіальної дошки у селі Шестерня Широківського району, присвяченої пам’яті українського кінознавця, сценариста, педагога Івана Сергійовича Корнієнка.

 
Повнiше
 
фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 26 Листопада 


В Українській вітальні відділу абонемента відбулися книгодебати,  присвячені ювілярам року.  «Друзі милі, посійте добро» - тематика цілого комплексу заходу складала:

 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3

 З 26 по 0 Листопада 


У відділі абонемента  - «Величні із великих» - оглядова виставка-портрет книг ювілярів 2011 року була організована відділом абонемента, її презентація відбулася  на засіданні клубу "Захопленість".
фото


 29 Листопада 


У відділі абонемента відбулося четверте засідання клубу «Флешка». Урок №4 складав: 
Повнiше
 
фото  фото 1  фото 2  фото 3


 29 Листопада 


У приміщенні діорами "Битва за Дніпро" (парковий комплекс Жовтневої площі) відбулась обласна міжвідомча науково-практична конференція "Інноваційна діяльність бібліотек в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень". Ініціатором та організатором її проведення була Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія та Дніпропетровська бібліотечна асоціація.

 
Повнiше
 

 30 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд кінофільму "Всі ріки течуть" в «Wednesday Movie Club».

фото 3  фото 2  фото 1


 30 Листопада 


Відбулась обласна нарада директорів ЦБС та завідуючих бібліотеками з питань планування роботи бібліотек "Основні напрямки планування роботи бібліотек на 2012 рік".

 
Повнiше
 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека