Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" до уваги користувачів представлено книжково-ілюстративну виставку ресурсів центру "Вивчаємо англійську разом!" - "Learn English Together!". Це - книги, підручники, енциклопедії, CD та DVD- диски, касети, аудіокниги.

Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 Протягом мiсяця 


 У відділі мистецтв демонструвалась книжково-ілюстративна виставка "Маестро- віотуоз", присвячена 200-річчю від дня народження видатного музиканта та композитора Ференца Ліста

 
Повнiше
 
фото 2  фото 1

 Протягом мiсяця 


В Патентно-технічному відділі експонувалася виставка:

«ЯСКРАВИЙ СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ».
 
Повнiше
 
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 Протягом мiсяця 


В КУБЦ презентована книжкова виставка "Творчий портрет митця." До 105-річчя від дня народження Івана Багряного, українського письменника, публіциста, політичного діяча.


 Протягом мiсяця 


В фойє відділу абонемента демонструється книжкова виставка творів місцевих поетів "Бринить мелодія митця", з творчістю яких ви ознайомитесь 22 жовтня на засіданні клубу "Захопленість". 
фото  фото 1  фото 2


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента було розгорнуто книжкову виставку «Майстри японської прози» та «Світ китайської літератури». Це третя виставка-абонемент із постійного циклу «Золотий фонд зарубіжної класики: живе життя класики», де представлені художні твори за темою з запасників відділу.
фото


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента демонструвалася книжково-іллюстративна виставка "Православні свята жовтня".
фото


 Протягом мiсяця 


У відділі абонемента оновлено постійнодіючу книжкову виставку "Ювіляри жовтня" в режимі вільного доступу.
фото


 1 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови. Тема дискусії була присвячена "Всесвітньому дню тварин", який людство святкує 4-го жовтня щороку.


 3 Жовтня 


У відділі абонемента проходила акція безкоштовного запису людей похилого віку до бібліотеки присвячена Міжнародному дню осіб похилого віку.


 4 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка періодичних видань з питань економіки, дизайну, мистецтва, які відділ одержав в дар з  Ґете-Інституту .

фото1


 4 Жовтня 


Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" в новому навчальному році продовжує проект «Відкрий для себе США».
Центр відвідала група студентів Дніпропетровської філії Київського Національного Університету культури і мистецтв, майбутніх дизайнерів зачісок. Вони прослухали лекцію про Американську індустрію моди, дізналися про видатних її представників та переглянули релевантне відео.

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 4 по 9 Жовтня 


Центр Правової інформації (ЦПІ), що функціонує на базі відділу наукової інформації та  бібліографії   з метою поширення правових знань серед населення області, підвищення рівня правової культури та з нагоди святкування Дня юриста    прийняв участь у Обласному  тижні права. До уваги користувачів були запропоновані: книжкова виставка «Правова палітра», тематична папка «Пенсійна реформа»,  друкований буклет «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної систем» (за данними інформаційно-пошукової бази «Законодавство» з наявністю одноіменного Закону України № 3668 від 8 липня 2011 року). 

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Жовтня 


Сьогодні інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Дніпропетровську відвідали викладачі англійської мови Національного гірничого Університету. Друг центру стипендіат програми фонду Фулбрайт Вірджинія Клейст (Університет Західної Вірджінії, США) підготувала для них презентацію-знайомство з ресурсами американської електронної бібліотеки e-Library.
Керівник центру Світлана Усенко презентувала виставку «Давайте вивчати англійську мову разом!», електронний портал American Online English, познайомила з програмою Rosetta Stone та останніми подарунками Посольства США в Україні – гаджетами iPad та Kindle, забезпечила можливість проведення практичного заняття по пошуку інформації за темою в e-Library.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 5 Жовтня 


В бібліотеці розпочато реалізацію навчально-просвітницького проекту «Зоряне місто».
Вихованців  дитячого будинку №3, яким запропоновано взяти участь у проекті,  очікує багато цікавого. Їх навчатимуть  роботі в соціальних мережах Інтернет, допоможуть там створити співтовариство «Дніпропетровськ космічний» та колективний блог, навчать готувати тематичні Інтернет-проекти щодо позиціонування Дніпропетровська як науково-космічного центру України та розміщувати їх у мережі.
 
Повнiше
 
фото2  фото1


 5 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Вічне сяйво чистого розуму".
Фото 2  Фото 1  Фото


 7 Жовтня 


В «Русском центре» пройшла вистава за віршами та прозою Осипа і Надії Мандельштам «Завещание Надежды». Захід був присвячений 120-річчю від дня народження одного з великих російських поетів Осипа Емілійовича Мандельштама.  Виставу представляла театральна компанія «Альтернатива» (м. Дніпропетровськ) – режисер Олексій Владіміров, актриса – Ольга Максимішина . Прем’єра вистави відбулася в січні 2011 року на Міжнародному театральному фестивалі до 120-річчя Осипа Мандельштама (м. Москва) , потім була робота в Запоріжжі, а глядачі Дніпропетровська побачили виставу вперше. Зустріч відвідали справжні цінителі мистецтва та російської поезії.
Фото 2  Фото 1  Фото


 8 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Тема дискусії була присвячена святу "День Колумба", який американці святкують 12 жовтня.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 9 Жовтня 


Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" продовжує проект "Бібліотека єднає людей". Волонтер Корпусу Миру Джоанна Лонго запросила активістів ліцею "Самара" з Новомосковська ознайомитися з ресурсами, навчальним обладнанням  та можливостями, які надає центр для молоді.

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 10 Жовтня 


У приміщенні відділу мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації для працівників культури. Група художніх керівників сільських клубних закладів ознайомилася з ресурсами і можливостями відділу, переглянули поточні книжково-ілюстративні виставки. 
Повнiше
 
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 10 Жовтня 


Вийшов у світ 10 випуск дайджесту найкращих публікацій з життя публічних бібліотек області "Бібліотеки Дніпропетровщини на сторінках місцевої преси у 2010 році" серії "Методичний центр ДОУНБ унформує", підготовлений фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ.

Дайджест вийшов у 2-х частинах. Як і раніше має 10 розділів та алфавітний перелік газет області у яких були надрковані матеріали з досвіду роботи. У дайджест увійшло 116 статей.


 11 Жовтня 


 У відділі читальних залів відбулася презентація  ілюстративно-документальної виставки - перегляду  «Тої слави козацької повік не забудем !» ( до Дня Українського козацтва).  На виставці представлені документи, які висвітлюють славетну історію українського козацтва, розкривають роль козацтва у суспільно-політичному житті України та розповідають про славетних козацьких  гетьманів. 

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 11 Жовтня 


З 11 жовтня 2011 року у відділі документів іноземними мовами Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки  розпочали свою роботу безкоштовні  курси італійської мови для молоді.  Зустрічі відбуваються що суботи з 10-00 до 12-00 та що вівторка з 16-30 до 18-00 за адресою :
пр.К.Маркса, 18, 2-й поверх, кімн. 18.
Ласкаво просимо!фото 1


 З 11 по 13 Жовтня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді, завідуючою відділом читального залу Височиною В.В., завідуючою відділом обслуговування читачів обласної бібліотеки для дітей Желізняк Т.О. відвідали бібліотеки Павлоградського району з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 12 років.

 
Повнiше
 

 12 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Інтервью з вампіром".
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 12 Жовтня 


Відділ документів іноземними мовами відвідала директор Ґете-інституту в Україні пані Віра Багальянц. Вона ознайомилася з книжковим фондом німецькою мовою, з періодичними виданнями. Дуже високо оцінила сайт нашої бібліотеки, на якому дуже добре представлений проект Ґете-інституту «Заочний абонемент.Україна», в якому відділ документів іноземними мовами приймає участь з 2007 року.
Пані Віра займається новим проектом,  пов'язаним з фестивальною діяльністю. У фонді відділу документів іноземними мовами вона знайшла книгу, присвячену фестивалям, яку їй видали у тимчасове користування.
фото1  фото2  фото3  фото4  фото5  фото6  фото7  фото8  фото 9


 12 Жовтня 


У Центрі європейської інформації (ЦЄІ) при відділі наукової інформації та  бібліографії відбулася презентація обласного конкурсу пошукових робіт „Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді - 2011-2012”, який проводиться спільно з Товариством «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Учасниками презентації стали керівники європейських клубів системи ПТНЗ.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 12 Жовтня 


У Центрі європейської інформації (ЦЄІ), що функціонує на базі відділу наукової інформації та  бібліографії  в рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії 12 жовтня  2011 року відбувся диспут «Місцева демократія: міф чи реальність на Україні?». Під час заходу розглядалися питання наскільки ефективним є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії.  Присутні  на  заході представники євро клубів системи ПТО прийшли до згоди,  що місцева демократія є загальною європейською цінністю та повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії.

Фото


 13 Жовтня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання «Все об УМЕ». Доповідач  Тімченко В. розкрила тезу «Розум—як філософське поняття, яке виражає здатність мислити: аналізувати й робити висновки». Увазі користувачів бібліотеки та членам засідання клубу  була представлена виставка «Созидательная энергия ума».


 15 Жовтня 


 У відділі мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка. 
Повнiше
 
фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 15 Жовтня 


У відділі періодики організовано виставку «Інтуїція та бізнес».

 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 15 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Тема дискусії торкалася мистецтва та живопису, була присвячена життю та творчості американського художника Нормана Роквелла.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 18 по 19 Жовтня 


Завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. взяла участь у семінарі "Інноваційні бібліотечні послуги" (м.Київ), який був організований радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) і програмою "Бібліоміст" для тренерів регіональних тренінгових центрів обласних універсальних наукових бібліотек України.

 
Повнiше
 

 20 Жовтня 


У відділі краєзнавчої літератури відбулося чергове засідання клубу "Ріднокрай" за темою:   "Національно-визольний рух на Придніпров'ї на початку XX століття". З доповіддю виступив журналіст, письменник-краєзнавець Микола Чабан. Він познайомив присутніх з матеріалами та документами, знайденими протягом багатьох років.
фото 4  фото 3  фото 2


 20 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу "Літературна вітальня", присвячене 200-річчю від дня заснування Царськосельського ліцею.

 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото 1

 20 Жовтня 


співробітниками  відділу наукової інформації та бібліографії було проведено День інформації для студентів факультету міжнародної економіки Дніпропетровського Національного університету ім. О.Гончара. До програми заходу увійшли: оглядова екскурсія відділами бібліотеки ( Савченка,10), інформаційне повідомлення «ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія – провідна бібліотечна установа області», консультація «Місце бібліографії у сфері соціальних комунікацій», огляд реферативних видань з фонду відділу.

Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Жовтня 


  В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Гостею клубу була Оля Бойко, яка двічі відвідала Сполучені Штати Америки за програмою "Work and Travel". Вона поділилася враженнями та своїм особистим досвідом пізнання країни.
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Жовтня 


В КУБЦ відбувся перегляд та обговорення літератури, присвяченої життю та діяльності гетьмана Петра Дорошенка. Гостями Центру були студенти НГУ і АМСУ.


 22 Жовтня 


«Бринить мелодія митця» - літературно-поетичний вернісаж, присвячений митцям Дніпропетровська, відбувся у відділі абонемента підчас засідання клубу «Захопленість».
 
Повнiше
 
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1  фото


 25 Жовтня 


У відділі періодики організовано виставку
"Гра в імена: як назва компанії впливає на її успішність".
Матеріали виставки обгрунтовано доводять, що вдала назва компаніїї безпосередньо впливає на її успішність.


Фото 1  Фото 2


 25 Жовтня 


у тренінговому центрі представниками ЦЄІ при відділі наукової інформації та бібліографії була проведена презентація конкурсу пошукових робіт «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді – 2011-2012». На презентацію були запрошені представники Студентських Рад ВНЗ Дніпропетровська. За допомогою новітніх засобів відео-зв’язку (Skype) до презентації долучились представники декількох вищих навчальних закладів Дніпропетровської області.
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 26 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся перегляд та обговорення кінофільму англійською мовою "Стильна штучка".
фото 3  фото 2  фото 1


 26 Жовтня 


У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна  виставка "Великий мандрівник" ( до 555-річчя від дня народження Христофора Колумба). На виставці представлені документи,  які знайомлять з біографією великого морехода, видатного навігатора свого часу, його проектом подорожжі до берегів Азії та відкриттям Америки.
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 26 Жовтня 


На базі Васильківської центральної районної бібліотеки відбулась обласна виїзна проблемно-творча лабораторія "Сільська бібліотека: пошук ідей, майстерність, співпраця" організована фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ. 
Повнiше
 


 27 Жовтня 


співробітниками відділу наукової інформації та бібліографії було  проведено комплексний інформаційно-пізнавальний захід для учнів   першого курсу міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій.  Під час заходу присутні прослухали інформаційне повідомлення «Електронні  бази та послуги ДОУНБ». Відбулася оглядова екскурсія по відділам бібліотеки (вул. Ю.Савченка, 10). Учні мали можливість ознайомилися  з  наявними документальними  ресурсам у інформаційно-сервісних Центрах: європейської, правової інформації та  «Русский мир».

Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 27 Жовтня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання «Дня інформації»
 
Повнiше
 
фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 27 Жовтня 


У приміщенні відділу мистецтв відбулася прес-конференція, присвячена презентації альбому «Твойа Мойа» групи «ТеЯРеМ» (м. Дніпропетровськ).

 
Повнiше
 
фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 27 Жовтня 


В краєзнавчому відділі відбулися збори Дніпровського генеалогічного товариства. Доповідала О.Б. Галаневич "Рід Галаневичів - старовинний рід священослужителів".

фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 29 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в English Speaking Club всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Гостем клубу був волонтер Корпусу Миру Патрік Келлі. Він розповів про свою родину,  рідне місто Сіетл,  свою волонтерську діяльність в Україні, відповів на багаточисельні запитання.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 29 Жовтня 


В КУБЦ відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації Української асоціації релігієзнавців за темою "Пізній протестантизм в Україні. П'ятидесятники."


 29 Жовтня 


В «Русском центре» була проведена лекція на тему «Что такое грипп и вирусные инфекции. Способы профилактики вирусных инфекций. Роль русских ученых в открытии вирусов». Лекцію прочитав лікар медичної допомоги, кандидат медичних наук Ю. В. Шеремет. Після цікавої та змістовної доповіді, присутні звернулися до Ю. В. Шеремета за порадами. Лікар з радістю відповів на всі поставлені питання і, кому потрібно, написав рекомендації що до лікування та профілактики хвороб.
Фото 1  Фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека