Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі діяла виставка «Футурологія – наука про майбутнє» яка привернула широке коло користувачів.


 Протягом мiсяця 


У відділі мистецтв демонструвалась виставка документів «Надбання української архітектури» (до Дня архітектури України, що відзначають 1 липня), де представлені книги, періодичні видання, ілюстровані матеріали з історії та сьогодення цієї галузі, окрема поличка присвячена відомим українським архітекторам, серед яких і наші земляки: О.Красносельський, В.Положій та ін..
фото 2  фото1


 1 Червня  2 Червня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації для слухачів інституту освіти – викладачів англійської, німецької та французької мов в середній школі. Було організовано перегляд та огляд методичних матеріалів. Викладачі мали змогу попрацювати з періодичними виданнями, які одержує відділ.


фото 1  фото 2  фото 3

 3 Червня 


У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація матеріалів Міжнародної конференції «На шляху до космічної свідомості», присвячена ювілейному року Реріхів.

   У роботі заходу, який провела  Дніпропетровська обласна  універсальна наукова бібліотека, Управління освіти і науки Дніпропетровською облдержадміністрацією і Дніпропетровською громадською організацією «День Культури Світу» прийняли участь доктор філософських наук, професор, зав. кафедрою філософії Національного гірничого університету  Ю.А.Шабанова (м. Дніпропетровськ), доктор технічних наук, професор кафедри транспортних систем і технологій Національного гірничого університету Прігунов О.С., народний артист України Гаркуша В.Г. Виступачі  ознайомили присутніх з матеріалами Міжнародної конференції з актуальних проблем становлення нової космічної свідомості.

 
Повнiше
 
Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 3 Червня 


До відділу абонемента на екскурсію завітали діти 1-3 класів літнього табору НВК№139. Цикл пізнавально-ігрових заходів "Літо в бібліотеці" для дітей провела завсектором реєстрації користувачів Світлана Миколаївна Сухіна

 
Повнiше
 
Фото  Фото

 3 Червня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка «Історія української еміграції в Канаді».

 


Фото 1

 4 Червня 


Співробітниками  Відділу наукової інформації та бібліографії  було проведено комплексний  навчальний захід для  учнів юридичного ліцею. До програми заходу увійшли : інформаційна довідка про ресурси та можливості ДОУНБ, знайомство с Центром Правової інформації, правовий урок, перегляд нових надходжень до фонду відділу, консультація щодо роботи з  інформаційно-пошуковою системою «Законодавство».


фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 4 Червня 


Участь  гол. бібліотекаря сектору рідкісних і цінних документів Л. Г. Гурай в телепрограмі «Пектораль» обл. телебачення, присвяченої «Пересопницькому Євангелію», визначній рукописній пам’ятці української культури загальнослов’янського значення XVI ст. Телесюжет був показаний 4-го червня о 18 год. 10 хв., 00 год. 10 хв. Та 5-го червня о 12 год. 45 хв. 


 5 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Зустріч в розмовному клубі була присвячена соціоніці.
Соціоніка - це наука, що вивчає інформаційну психологію спілкування. Предметом вивчення соціоніки є так звані психологічні типи і відносини між ними (а зрештою і конкретні люди, які є носіями цих типів). Соціоніка довела, що існує 16 типів особистостей (типів характеру або Типів Інформаційного Метаболізму - ТІМ) і встановила закони, за якими вони взаємодіють один з одним.
Присутні пройшли тестування, обговорили отримані результати.
Американський професор політолог Янгте Шін погодилася, що відомості про цю науку не дуже поширені в США.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 З 5 по 13 Червня 


Директор ДОУНБ Тітова Н.М. взяла участь у 17-й Міжнародній конференції "Бібліотека та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу" (Крим-2010).


 6 Червня 


У відділі документів іноземними мовами  до уваги користувачів  була представлена книжкова  виставка «Нові надходження відділу документів іноземними мовами», на якій були представлені підручники граматики англійської  мови.


 6 Червня 


У секторі рідкісних і цінних документів була відкрита книжково-ілюстративна «И жив великий гражданин среди великого народа» до дня народження геніального російського поета О. С. Пушкіна. На виставці були представлені твори поета, видані різними видавництвами у XIX – XX ст.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 7 Червня 


У Центрі європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії оголошено фотоконкурс "Європейські подорожі".


 7 Червня 


Гол. бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів Л. Г. Гурай провела тематичну екскурсію для студентівз історії книги і книгодруку та ознайомила присутніх з літературою, представленою на стедах «Сторінки світової історії книиг», «Коштовна спадщина Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія», «З історії українського книгарства». Під час екскурсіїї були надані консультації і відповіді на питання.
 


 7 Червня 


У запасниках  відділу абонемента організовано виставку-портрет «Странствующий глашатай демократии»   до 135-річчя від дня народження Томаса Манна. На виставці представлена літературна спадщина автора та матеріали про нього .


 8 Червня 


Методичний вівторок. Світлана Усенко, учасниця програми «Відкритий світ», що відвідала у квітні 2010 року  Вашингтон та Чікаго (США), доповідала про американські бібліотечні інновації бібліотекарям ДОУНБ.
Це була розповідь про Публічну бібліотеку Чикаго, Бібліотеки Північно-західного університету, Харпер коледжу, школи 21 мікрорайону, містечок Палатайн, Шамбург, Вилинг та Арлінгон.

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 8 Червня 


Тема безробіття стає дедалі хвилюючою. Тому у відділі періодики організовано виставку  "Праця у полоні соціальних шоків" 
Повнiше
 
Фото 1


 9 Червня 


Відділ абонемента  приймав дітей літнього табору СШ№63 у розрізі циклу розважально-пізнавальних заходів «Літо в бібліотеці». Понад 70 дітей записалося до бібліотеки. Літературний ринг «Сказка ложь, да в ней намек» був присвячений 201–річчю з дня народження О.С.Пушкіна і діти із задоволенням змагалися на знання казок Пушкіна, переможці отримали призи. Низка навчальних екскурсій та практичних бібліотечних уроків були спрямовані на вміння дітей орієнтуватися у фонді книгосховища, шукати книги по каталогу та у фонді галузевої літератури.


Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  фото

 9 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано 2 книжкові виставки:
«Американцы святкують»–«American celebrate»
«Якщо Ви бажаете навчатися у США»–«If you want to study in the USA» (у допомогу всім бажаючим скласти TOEFL/GME/GMAT та навчитися писати есе).

Фото 1


 9 Червня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу "Літературна вітальня" за темою "А.С.Пушкін та П.І.Чайковський" 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 10 Червня 


Світлана Усенко, учасниця програми «Відкритий світ», що відвідала у квітні 2010 року  Вашингтон та Чикаго (США), провела віртуальну подорож для колег, бібліотекарів Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки. Доповідала про інновації в бібліотеках США та розповіла про враження від поїздки.
Бібліотекарі с великим зацікавленням прослухали розповідь про Публічну бібліотеку Чикаго, Бібліотеки Північно-західного університету, Харпер коледжу, школи 21-го мікрорайону, містечок Палатайн, Шамбург, Вілінг та Арлінгон, хмарочоси Чикаго, Ботанічний сад, парк Міленіум, музей Art Intitute.

Фото 2  Фото 1


 12 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Гостею центру в цей день стала чарівна дівчина Дафні, учасниця молодіжної програми  АIESEC. Вона народилася у Франції, жила  у Сербії, Росії, зараз навчається в канадському університеті, як учасниця благочинної програми отримала змогу відвідати Україну та Дніпропетровськ. Дафні розповіла про свої подорожі, поділилася перевагами і недоліками життя в Франції та в Канаді, її розповідь про ілюструвало підготовлене господарями слайд-шоу. Члени клубу поставили багато питань до гості.Фото 3  Фото 2  Фото 1


 14 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася Інформаційна година, присвячена  Дню американського прапора. Всі присутні були ознайомлені з Правилам, що застосовуються щодо Американського  державного прапора. Підготовлена бібліографічна текстова довідка.
Фото 1


 15 Червня 


У відділі документів з питань мистецтв відбувся День інформації для студентів та викладачів дніпропетровського театрально-художнього коледжу (відділення декоративно-прикладного мистецтва) 
Повнiше
 
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 З 15 по 18 Червня 


Директор ДОУНБ Тітова Н.М. на запрошення Інституту післядипломної освіти взяла участь у навчанні у Головному тренінговому центрі: "Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного кадрового менеджменту та інноваційної діяльності бібліотек".


 З 16 по 19 Червня 


Представник Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у щорічному Форумі Центрів європейської інформації, який проводив МФ «Відродження» у смт. Славське Львівської області. На форумі консультант представив діяльність Центру та розповів про особливості проведення окремих заходів. Під час проведення Форуму всі учасники отримали інформацію про стан та перспективи діяльності мережі ЦЄІ України, розробили мережеві міні-проекти на 2010-2011 роки, прийняли та затвердили положення про мережу центрів європейської інформації та підтвердили входження до мережі. 
фото


 17 Червня 


Відбулося чергове засідання кіноклубу в приміщенні Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.І.Яворницького. Засідання  було присвячене 100-річчю від дня народження Олександра Ковальчука – українського кінооператора, нашого земляка. Присутні переглянули сюжети для кіножурналів, замальовки з життя нашого міста, документальний фільм "Перемога на Правобережній Україні", відзняті Олександром Ковальчуком.   
Повнiше
 
Фото  Фото  Фото  Фото


 17 Червня 


У відділі періодики організовано виставку «Конфлікти: знайти і знешкодити» 
Повнiше
 
Список литературы  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 17 Червня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу "Еколог". Тема засідання - «Альтернативна енергетика» У проведенні засідання клубу взяли участь науковці, фахівці у сфері екології, викладачі та студенти ВУЗів.
До уваги учасників була представлена тематична виставка, на якій експонувалися книги, патенти, нормативно-технічні та періодичні видання з фондів патентно-технічного, краєзнавчого та відділів читальних залів.


 17 Червня 


У відділі документів іноземними мовами  експонувалась книжково-ілюстративна виставка «Прожигательница жизни» Франсауза Саган» (до 75-річчя з дня народження)

foto 1  foto 2  foto 3  foto 4


 18 Червня 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка «Це-Канада», присвячена Дню Канади.
Фото 1


 19 Червня 


У відділі читальних залів відкрилася ілюстративно-документальна виставка «Конституція України –Закон мого народу». Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості. Всі ці питання висвітлені в документах виставки.


 19 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений Emancipation Day – Juneteenth (Texas), який святкується 19-го червня у Техасі. Була підготовлена тематична довідка до історію появи свята в американському календарі.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 21 Червня 


Заступник директора по внутрішньо-бібліотечній роботі - Абраїмова Т.О. на запрошення програми "Бібліоміст" прийняла участь у тренінгу з управління коштами та звітування за грантом. Програма тренінгу включала питання:

-Огляд загальних умов грантової угоди;

-Статистична звітність з моніторингу та оцінки;

-Основи фінансового менеджменту грантів.


 21 Червня 


Відділ абонемента презентував книжкову виставку «Так песня спелась» до 100-річчя з дня народження О.Твардовського. Мета виставки – запропонувати найбільш вагомі матеріали, що стосуються літературно-критичної діяльності Твардовського.


 23 Червня 


У відділі періодики підготовлено книжкову виставку «Конституція України – гарант стабілізації суспільства», присвячену Дню Конституції. Це державне свято наша країна святкує 28 червня.

 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 23 Червня 


Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії від імені управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської облдержадміністрації було вручено Лист подяки за  плідну співпрацю у поширенні знань про мету європейської інтеграції України та за активну участь у організації та проведенні Дня Європи - 2010 у м. Дніпропетровськ.


 24 Червня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання  «Дня інформації». Тема засідання - «Розведення нових порід свиней»
У проведенні засідання взяли участь науковці, викладачі та студенти ВУЗів.
До уваги учасників була представлена тематична виставка, на якій експонувалися книги, патенти, нормативно-технічні та періодичні видання з фондів патентно-технічного відділу. 24 Червня 


У відділі абонемента в читальній залі демонструвалася книжково-інформаційна виставка „Конституція – паспорт нашої держави ” до Дня Конституції України.


 25 Червня 


У Центрі європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, відбулася зустріч за результатами проведення фотоконкурсу під назвою «Європейські подорожі», який тривав два тижні (з 7 по 21 червня).
 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 26 Червня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням, який святкується у світі 26-го червня.
Присутнім була запропоновано переглянути слайд-шоу, що містило інформацію про загрозу використання наркотиків, та рольова гра: "Що ти будеш робити, якщо твій друг приймає наркотики"?
Role-play: What would you do If you knew your best friend is drug adict?
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека