Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі діяла виставка «Сільське господарство - у центрі державної економічної політики». Виставка привернула широке коло користувачів. Особливу увагу привернули ті розділи виставки, які розповідали про використання міні техніки у сільскому господарстві.


 Протягом мiсяця 


У відділі мистецтв демонструвались виставки документів:
«Я жив віршами навіть на війні», присвячену життю та творчості дніпропетровського поета-фронтовика М.С. Селезньова
та «Оспіваний музами Подвиг героїв», яка розкриває тему Великої Вітчизняної війни у мистецтві.


фото 3  фото 2  фото 1

 Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" експонувалася виставка «Вашінгтон та Чикаго - як це було» - «Washington & Chicago - how it was» за матеріалами поїздки керівника Центру учасника програми «Відкрититй світ»  Світлани Усенко у США.Фото  Фото 2


 Протягом мiсяця 


Організовано міні-виставку "Відділ періодики : історія та сьогодення"

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 4 Травня 


У відділі документів іноземними мовами відбулася виставка «Друга світова війна очима фотокореспондентів». Експозиція  була присвячена 65-річчю Великої Перемоги. Представлені  на виставці документи  - це репортажі фронтових  фотокореспондентів  та кінооператорів, які описували події за допомогою знімків. На знімках -  біль пережитих років і радість зустрічей з однополчанами, портрети учасників  Другої Світової війни, фотоматеріали про війну в Італії, Скандінавії, Франції, партизанський рух,  війну в небі та на північних та південних морях, участь союзників у війні. Окремо хочеться виділити фотоальбом, присвячений перемозі у війні, з обличчями людей, які дочекалися цієї знаменної події.
Фотографії допомагають зберегти історичну правду про війну, одночасно вони є безцінним джерелом інформації і застережен ням для майбутніх поколінь.

фото 1  фото 2


 5 Травня 


У відділі абонемента в режимі вільного доступу діяла виставка-меморіал «Війна без права забуття»  до 65-річчя з Дня Перемоги. Матеріали виставки стали у нагоді учням шкіл, вчителям та широкому загалу читачів.
Фото


 5 Травня 


У відділі  наукової інформації та бібліографії (ВНІБ) відбувся  День Інформації для студентів денного відділення Бібліотечного факультету Дніпропетровського училища культури. Під час заходу присутні  прослухали інформаційне повідомлення про відділ,  як інформаційну складову ДОУНБ, отримали консультацію щодо створення інформаційних  продуктів за запитами абонентів та  користувачів, а також ознайомились з останніми  інформаційно-бібліографічними виданнями відділу.
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 6 Травня 


У відділі періодики організована книжкова виставка циклу «Героями не народжуються»
«Без права на забуття».

 
Повнiше
 
Фото2  Фото1

 6 Травня ДОУНБ представила ілюстративно-документальну виставку  «Велика Перемога: спогади крізь сльози» на урочистостях  до Дня Перемоги в Дніпропетровському театрі опери та балету.Матеріали виставки – розповідь про тих, хто ціною неймовірних зусиль й навіть життя в битві на полі бою та  в глибокому тилу наближав День Перемоги.  
Повнiше
 
Фото1  Фото 2  Фото 3


 7 Травня 


Адміністрація та профспілковий комітет ДОУНБ відвідали  працівників -  ветеранів Великої Вітчизняної війни з нагоди 65-річчя Перемоги та привітали їх зі святом.


 8 Травня 


В центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Зустріч була присвячена «Дню матері», що цього року американці святкують 9 травня.  Членам клубу було запроповано для перегляду відео, яке ознайомило присутніх з традиціями цього американського свята.
В цей день ми віддали данину поваги нашим матерям.
День матері - це вічне свято, бо для кожного покоління мама є самою головною людиною. Це зворушливе свято, тому що з дитинства до останніх часів ми несемо у душі неповторний образ - образ своєї матері, що все зрозуміє, пробачить, пожаліє та буде нас кохати незважаючи ні на що.
Краса материнства оспівується кращими художниками та поетами. Щасливі діти зростають у дружніх сім'ях під опікою матері. Щиро привітаємо всіх мам зі святом! Хай світлом та добром відгукуються у душах дітей ваші турботи, терпіння, любов та відданість.
Ще однією темою для спілкування на розмовному клубі стала "Сни та кошмари. Що це?" (Dreams in the night or nightmare. What do our dream mean?).
Присутні обговорили   чи варто боятися кошмарів. Тема здалася цікавою багатьом, всі активно поділилися своїми таємницями, намагалися зрозуміти "незрозуміле".
 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 11 Травня 


В рамках програми "Бібліоміст" відкрито навчальний центр ДОУНБ.
 
Повнiше
 
фото3  фото2  фото1


 11 Травня 


У відділі абонемента організовано книжкову виставку «Как невозможно жили мы….» до 100-літнього ювілею Ольги Берггольц, який символічно співпав з пам’ятною датою – з 65-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні. 
Повнiше
 
фото


 12 Травня 


У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка «Подорож країнами Європи»  (до Дня Європи). Матеріали виставки знайомлять з історією, культурою , природою країн Європи, запрошують в мандри по живописним курортним містам та унікальним природним заповідникам.

Фото 1


 13 Травня 


Представник Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у проведені Весняної Академії НАТО за темою «Трансатлантична безпека та роль України», яку організували Центр інформації та документації НАТО в Україні та Центр євроатлантичної інтеграції у Дніпропетровську. Підіймалися питання щодо реалізації євроатлантичного курсу України та формування  дійових механізмів інформаційної політики. Заняття складалися з основних  лекцій по трьом сесіям та роботи семінарських груп. Під час заходу відбувалося неформальне спілкування  учасників з різних міст: Київ, Донецьк, Черкаси, Вінниця, Житомир, Харків, Луцьк, Миколаїв, Львів.


фото 3  фото 2  фото 1

 14 Травня 


Центр європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії спільно з ВМГО «Європейське майбутнє України» організував та провів для учнів СШ №134 Амур-Нижньодніпровського району комплексний пізнавальний захід «День Європи в школі».  
Повнiше
 
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 14 Травня 


Фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії на курсах підвищення кваліфікації для сільських  бібліотекарів були прочитані консультації «Бібліотечно-інформаційні ресурси: створення, використання, доступ» та «Нові інформаційні технології» з оглядом нових надходжень до фонду та інформаційних видань, підготовлених  ВНІБ.


фото 2  фото 1

 15 Травня 


В КУБЦ відбулася презентація книжкової виставки «Напередодні десятиріччя», присвячена 10-річчю КУБЦ.


 15 Травня 


Центр європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії з метою вшанування ювілейної дати створення Європейського Співтовариства ініціював та організував святкову ходу під назвою «Парад Шумана». 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 15 Травня 


Центр європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії при сприянні Управління зовнішньоекономічних зв’язків, Управління у справах сім’ї та молоді Облдержадміністрації та Міськвиконкому провів Європейський інформаційний ярмарок у міському парку ім. Л. Глоби.

 
Повнiше
 
фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 15 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулась презентація першої ілюстративно-книжкової виставки до Дня Європи «Прогулянка по старій Великій Британії» 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 15 Травня 


В центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
На початку зустрічі присутні були поінформовані про життя та діяльність видатного американського економіста  Пола Самуельсона, лауреата Нобелівської премії (1970 р.). У центрі було організовано виставку перегляд (форто-портрети, книги, бібліографічні довідки).
The 95-th anniversary from birthday of the American economist Paul A. Samuelson (15 May  1915 – 13 December 2009).
Керівник центру Світлана Усенко презентувала слайд-шоу «Washington and Chicago – how it was» про свою участь у програмі «Відкритий світ», розповіла про свою подорож до Вашингтону та Чікаго.
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3


 17 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів відбулось відкриття ювілейної книжкової виставки до 190-річчя від дня народження видатного російського історика С. М. Соловйова «Великий літописець великої країни». Читачі бібліотеки змогли ознайомитись із справжніми раритетами:  прижиттєвими виданнями «Історії Росії …», виданнями окремих курсів нової історії, а також літературою про життя і діяльність вченого, твори якого й досі вивчають історики, філософи, правознавці, письменники.
  


 17 Травня 


У відділі документів іноземними мовами до уваги користувачів була представлена виставка
«Нові надходження відділу документів іноземними мовами». На виставці були представлені підручники англійської мови


 17 Травня 


Співробітниками відділу документів з питань мистецтв підготовлено і проведено Інформаційну годину для наукових працівників обласного Художнього музею


 18 Травня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання кіноклубу. 
Повнiше
 


 19 Травня 


До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітала гість – американський історик профессор Лінда Грей (Linda B.Gray).
Вона оглянула Центр, була рада побачити позитивні зміни, що відбулися за 2 роки її відсутності - нове обладнання, що покращило роботу Центру. Свого часу Лінда Грей подарувала Центру «Вікно в Америку» багато книжок, то їй було приємно побачити їх на полицях та переконатися, що їх радо читають українці.

Фото 1  Фото 2


 19 Травня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене Дню пам’яті дніпропетровського поета-фронтовика М.С.Селезньова (помер 7 травня 2010 р.), його життю і творчості. 
Повнiше
 
фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 19 Травня 


У відділі періодичних видань до Дня Слов’янськой писемності і культури організовано виставку

« Слава Вам Братья, славян Просветители!»

 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 19 Травня 


До Дня слов’янської писемності у відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Сузір’я слов’янських мов». На виставці були представлені матеріали з польської, чеської, хорватської, словенської, давньоруської, російської, української, білоруської мов: підручники, словники,  розмовники. Також була представлена класифікація слов’янських мов.До Дня слов’янської писемності у відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Сузір’я слов’янських мов». На виставці були представлені матеріали з польської, чеської, хорватської, словенської, давньоруської, російської, української, білоруської мов: підручники, словники,  розмовники. Також була представлена класифікація слов’янських мов.
фото 3  фото 4  фото 5


 20 Травня 


У відділі періодичних видань організована виставка "Таїнство святої Трійці" 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 20 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Виставка 1910 року як відбиток економічного та культурного життя краю».  
Повнiше
 
foto1  foto2  foto3  foto4  foto5  foto6  foto7  foto8  foto9


 20 Травня 


В читальній залі відділу абонемента відкрито книжкову ілюстративну виставку до Дня слов'янської писемності "Творці слов'янської писемності"
Фото


 20 Травня 


Представники Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії завітали до Дніпродзержинської  центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченко на відкриття пункту європейської інформації. Центр надав підтримку бібліотеці  у вигляді європейської  атрибутики.  В програму заходу увійшли:   презентація картин місцевої художниці «Європа очима Алли Михальчук», фотороботи, присвячені мандрівкам по європейським столицям   «Галопом по Європі»,   концерт європейської музики у виконанні учнів дитячої музичної школи. Консультант центру дав інтерв’ю місцевому телеканалу щодо напрямків  діяльності  Української мережі центрів європейської інформації.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 20 Травня 


В запасниках відділу абонемента організовано книжкову виставку «Непрочитані книги» з циклу ретро-виставок: «Класика – читання вищого гатунку». Мета виставки – запропонувати прочитати художні книги, які ще не видавалися читачам.


 20 Травня 


Відбулася зустріч гол. бібліотекаря сектору рідкісних і цінних документів Л. Г. Гурай  з нач. прес-служби Дніпропетровської державної митниці та її співпрацівниками з приводу дослідження та експертного висновку щодо історико-культурної цінності англомовної Біблії, незаконно ввезеної в Україну.
Фото 7  Фото 8


 20 Травня 


у відділі читальних залів  представлена ілюстративно-документальна виставка «Джерело духовної спадщини» ( до  Дня слов’янської писемності і культури).
Фото 1


 20 Травня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання   клубу «Академія  досліджень та винахідництва »
Тема засідання «ОСОБЛИВОСТІ СУДОВОГО ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРОЦЕСУАЛЬНОМУ ПРАВІ».
Відкрила цей захід завідуюча відділом Мищенко Т.М.

У проведенні засідання клубу взяли участь та виступили з доповіддями:

начальник патентного відділу ПДАБтаА, патентний повірений України

Авраменко В.В. "Законодавча охорона інтелектуальної власності"

 партнер консалтінго - правового центру "ТАНДЕМ", представник України з питань інтелектуальної власності, патентний повірений України

Руденко Ю.В. "Деякі питання судового захисту прав інтелектуальної власності"

оперуповноважений управління державної служби у боротьбі з економічними злочинами в Дніпропетровській області

Крижановський О.М. "Протидія правопорушень у сфері інтелектуальної власності пов'язаних з порушенням прав промислової власності у сферах діяльності людини"

З оглядом нових надходжень ознайомила присутніх завідуюча сектором технічної літератури Бірюк Н.М.

До цього заходу була розроблена та роздрукована програма, список нової літератури, яка надійшла до ПТВ

Захід був підготовлений працівниками ПТВ:
відповідальний – зав. відділом Мищенко Т.М.
виконувач – провідний бібліотекар Неділько Т.В.


Фото 15  Фото 14  Фото13  Фото 12  Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото1

 21 Травня 


Здійснення гол. бібліотекарем сектору рідкісних і цінних документів Л. Г. Гурай експертного дослідження англомовної Біблії для Дніпропетровської державної митниці. Було виявлено, що книга видана у XIX ст. видавництвом Кембриджського університету в Лондоні, надрукована К. Дж. Клеєм з синами і є перевиданням Біблії Короля Джеймса (Якова І) XVII ст. В цей же день відбулась прес-конференція  на телестудії, де була представлена ця книга телеглядачам, і працівники митниці відповіли на питання журналістів.


 21 Травня 


Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко  відвідала СШ № 39, де презентувала дев’ятикласникам нове слайд-шоу «Washington and Chicago – how it was».
Діти згадали американські символи – прапор, статую Свободи, Білий Дім, Пентагон. Та побачили нові – правозахистницю Кончіту, яка 30 років протестує проти політики війни біля Білого Дому.


 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Травня 


В рамках проведення регіональної кампанії «Павло Загребельний – письменник, якого читають» 22 травня  працівники відділу наукового опрацювання документів провели соціологічне опитування «Чи знаєте Ви Павла Загребельного?». В опитуванні взяло участь 52 респондента, різних вікових категорій і різних професій. Серед опитаних більшість були знайомі з творчістю відомого українського письменника, решта виявили зацікавленість і пообіцяли звернутись до бібліотеки щоб ознайомитись з творчою спадщиною Павла Загребельного.


 22 Травня 


В Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Гостями Центру в цей день стали наші давні друзі професор з американської історії Лінда Грей з Вермонту та професор-політолог Янгте Шін з Оклахоми. (Linda B. Gray, Youngtae Shin). Центр було прикрашено вітальним плакатом та веселими кульками.
Ми познайомили гостей з слайд-шоу про роботу Центру за 6 років свого існування. Наші гості раді були побачити свої світлини у презентації, на бібліотечному сайті, в соціальних мережах Facebook та Vkontakte.
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 3  Фото 4  Фото 2  Фото 5  Фото 6  Фото 7


 24 Травня 


В секторі рідкісних і цінних документів почала діяти ілюстративно-документальна виставка, присвячена Дню слов’янської писемності і культури «Однієї матері діти, всі ми слав’яне».  
Повнiше
 
Фото 6  Фото 5  Фото 4


 24 Травня 


О 8.30 та 18.10 обласне радіо  повідомило про відкриття книжкової виставки до Дня словянської писемності і культури в секторі рідкісних і цінних документів ДОУНБ. 
Повнiше
 


 26 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся позачерговий «English Speaking club», присвячений спілкуванню з американським професором, істориком Ліндою Грей.
Лінда Грей познайомилася з новими членами розмовного клубу. Розповіла їм про себе, свою родину, свою роботу, мрії. Присутні запитали про все, що їх турбує сьогодні. Дружньо спілкувалися на вільні теми та пили чай.


 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 26 Травня 


Активісти інформаційного центру «Вікно в Америку» відвідали лекцію «Educational system of USA» американського професора політолога Янгте Шін, яку вона давала в Дніпропетровському Національному університеті.


 
Повнiше
 
Фото 1


 27 Травня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства.  
Повнiше
 
foto8  foto7  foto6  foto5  foto4  foto3  foto2  foto1


 27 Травня 


У «Комсомольській правді» надрукована стаття Олени Тіщенко про англомовну Біблію XIX ст., яка одержала експертну оцінку у секторі рідкісних і цінних документів за участю працівників відділу документів іноземними мовами. («В мешке с сэконд-хэндом нашли уникальную Библию»).


 27 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся позачерговий «English Speaking club», присвячений спілкуванню з американським професором, політологом Янгте Шін (Youngtae Shin).


 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2


 28 Травня 


Фахівці Відділу наукової інформації та бібліографії  провели для слухачів проекту «Бібліоміст»  ( бібліотекарів міської системи) інформаційну годину. Були презентовані всі напрямки діяльності Відділу: інформування органів влади, обслуговування абонентів інформації, підготовка та публікація інформаційно-бібліографічних видань, віртуальна довідкова служба, робота Центрів правової та європейської інформації.

 


фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 29 Травня 


 В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою «Видо-вістичне православ’я Русі-України».


 29 Травня 


14-00. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» за участю американського професора історика Лінди Грей з Вермонту.
Зустріч була як завжди багатолюдною і цікавою. Лінда Грей розповіла про свій професійний шлях та реалії роботи в американських університетах. Присутні мали можливість ознайомитись з примірником дисертації Лінди Грей, який наявний в бібліотеці Центру "Вікно в Америку". Учасники зустрічі задали багато цікавих запитань про США. Особливу бурхливим було обговорення політичної ситуації як в США, так і в Україні. Лінда Грей розповіла про перші кроки Барака Обами на посаді президента США, реформу страхової медицини, особливості внутрішньо-політичної ситуації. Українські студенти висловили своє бачення української політики.


 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 29 Травня 


 Українська вітальня відділу абонемента радо вітала гостей літературно-музичного вечора, який відбувся о 14-00 під  у розрізі засідання клубу "Захопленість" під назвою «Відвойована весна», присвячений 65-річчю Великої Перемоги. 
Повнiше
 
Фото  Фото


 29 Травня 


10-00. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Це була зустріч з американським професором політологом Янгте Шін з Центрального Університету Оклахоми (США). Спочатку вона розповіла про програму Фулбрайт, завдяки якій вона потрапила в Україну. Членам розмовного клубу було цікаво дізнатися чому вона вибрала Україну для свого політологічного дослідження, у який спосіб професор отримує інформацію про Україну для своїх досліджень. Потім відповіли на питання американської гості про політичне загострення в Україні, про економічне та культурне життя пересічних українців.
 
Повнiше
 
Фото 1


 30 Травня 


Активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» організували екскурсію до української культурної пам’ятки Самарського Пустельно-Миколаївського монастиря для американського професора політолога Янгте Шін (Youngtae Shin).
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото 4  Фото 5


 31 Травня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся позачерговий «English Speaking club»
Гостями Центру стали  американський професор політолог Янгте Шін (Youngtae Shin) з Оклахоми та турист Сем з Техасу (Sam).
Юнак розповів про Техаський університет, в якому навчався математиці. Зараз він переїхав до Європи,  вчиться у Будапешті.
Спілкування торкалося тем: американська історія,  проблеми куріння та алкоголю, та багатьох інших.
Активісти розмовного клубу поставили багато питань гостям та відповіли на питання про Україну.

Фото 2  Фото 1


 31 Травня 


Відділ абонемента  презентував цикл заходів до Дня слов'янської писемності.  

 
Повнiше
 
фото  Фото  Фото

 31 Травня 


Співробітниками  Відділу наукової інформації та бібліографії  була проведена навчальна екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко)  для  учнів 1 курсу Радіоприладобудівельного коледжу. Екскурсанти ознайомилися з правилами користування бібліотекою,  каталогами  та можливостями  отримання різноманітних інформаційно-документальних ресурсів у  спеціалізованих відділах. Учні отримали інформацію щодо специфіки  роботи Центрів Правової, Європейської інформації  та взяли  участь у євророзминці  по країнам ЄС.

 


фото 8  фото 7  фото 6  фото5  фото4  фото 3  фото 2  фото 1  фото
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека