Протягом мiсяця 


У краєзнавчому відділі відкрились і протягом місяця діяли книжково-ілюстративні виставки:

«Літературна Дніпропетровщина»
«Храми науки і освіти» (Вищі навчальні заклади Дніпропетровщини)
«Фортеця над Дніпром» (Історія фортеці Кодак)
«Дніпропетровщина на шляху до Перемоги»
«Видання ДОУНБ»

 


 Протягом мiсяця 


У відділі мистецтв демонструвались виставки документів:
«Анімалістичний жанр у мистецтві» 
Повнiше
 
2  Фото 1


 1 Квiтня 


У відділі абонементу діяла ілюстративно-предметна виставка-сюрприз «Коли серце кохає весь світ» до Міжнародного дня дитячої книги та до  205-річчя від дня народження Ганса Християна Андерсена. Солодкі призи та нові дитячі книжки були приємною несподіванкою для юних читачів у дитячій кімнаті.

Фото


 1 Квiтня 


у відділі читальних  залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка  «Здорова нація – міцна держава» (до Всесвітнього дня здоров’я). Мета виставки привернути увагу до таких серйозних проблем  здоров’я людини, як  спосіб життя, хвороби, психічне здоров’я, шкідливі звички, правильне харчування та сексуальна культура.


 1 Квiтня 


У відділі абонементу організовано книжкову виставку «Великодні дзвони» із циклу «Православний календар» присвячена святу Пасхи. Книги історичного, народознавчого характеру склали виставку і стали корисними для школярів на уроках народознавства.

Фото


 1 Квiтня  1 Квiтня 


Виставка матеріалів до Дня сміху
«Не розуміє людина сміху – все пропало»
відкрилась у відділі періодики.


 1 Квiтня 


У відділі абонемента відкрито жанрову книжкову поличку до Дня сміху «Весела поличка»
 
Повнiше
 


 2 Квiтня 


У Центрі європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії відбулася Free book  презентація (вільна книжкова презентація) сучасної проєвропейської прози «Життя в Європі». Були презентовані  романи "Життя попереду" Ромена Ґарі, «Два фургони» Марини Левицької, «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки» Наталки Сняданко, збірки есеїв  «Життя, смерть та інші неприємності» Ярослава Грицака та «Дезорієнтація на місцевості» Юрія Андруховича, які відображають такі сучасні проблеми як європейська та українська ідентичність, життя в Європі та інші. 
Повнiше
 
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 3 Квiтня 


Відділ абонемента презентував виставку-абонемент «Письменник і час», присвячену ювілеям російських письменників, кінодраматургам Ю.М.Нагибіну та Ю.П.Герману. Їх художні твори та література про них були в режимі вільного доступу
фото


 3 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся «English Speaking club». Зустріч була присвячена знайомству з американською поезією.
Центр відвідали гості – 3 молоді американці-мормони Gruver, Hukill, Turhblom, що радісно відгукнулися на запрошення. Вони подали приклад читання віршів та розповіли про свої улюблені поетичні твори.
Книжкова виставка  «April is a National Poetry Month» познайомила присутніх з найкращими зразками поетичної творчості американців.
Спілкування тривало навколо творчості Емелі Дікенсон, Роберта Фроста, Едгара Аллана По, Ленгстона Хьюза та інших поетів.
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 6 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася екскурсія бібліотекарів районних бібліотек Дніпропетровської області, що були на учбовому семінарі в ДОУНБ. 
Фото 2  Фото 1


 6 Квiтня 


У краєзнавчому відділі відбувся Обласний семінар-практикум для бібліографів міських і районних ЦБС «Дніпропетровщина: створення та підтримка
нового інформаційного ресурсу регіону»


 7 Квiтня 


У відділі документів з питань мистецтв пройшов День музики легендарної англійської групи «The Beatles» (до 50-річчя від дня заснування).  
Повнiше
 
2  Фото 1


 10 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся «English Speaking club» присвячений Міжнародному Фонду «Відродження».
Його підготували та провели керівник центру Світлана Усенко та Президент розмовного клубу Василь Тофель.Його підготували та провели керівник центру Світлана Усенко та Президент розмовного клубу Василь Тофель.
Міжнародний фонд «Відродження»  (МФВ) засновано у квітні 1990 року. Він входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства, заснованого Джорджем Соросом, що складається з національних і регіональних фондів у більш, ніж тридцяти країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу.

 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 12 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами  до уваги користувачів  була представлена книжкова  виставка «Позакласна робота з іноземної мови в середніх навчальних закладах

фото 1  фото 2


 14 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації для слухачів інституту освіти – викладачів французької мови в середній школі. Було організовано перегляд та огляд методичних матеріалів

фото 3  фото 2  фото 1


 14 Квiтня 


На базі відділу мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації для працівників культури (група викладачів гри на скрипці ДМШ).
 
Повнiше
 


 З 14 по 24 Квiтня 


Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко стала учасником  програми «Відкритий світ» – відвідала Вашингтон та Чикаго, ознайомилася с бібліотечними інноваціями США.
Головною метою програми "Відкритий світ" є зміцнення взаєморозуміння і співробітництва між різними країнами, у тому числі між Україною та Сполученими Штатами через надання можливості лідерам у різних галузях діяльності відвідати США, обмінятися досвідом та ідеями з найважливіших для обох сторін питань.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 15 Квiтня 


На абонементі демонструвалася виставка-меморіал «Закарбовані в книгах  або «тисячі сторінок болю»  до 65-річчя з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні із циклу виставок «Війна без права забуття» . Книги серії «Военные мемуары»,  представлені з фонду запасників відділу. На  експозиції представлено понад 100 книг в режимі вільного доступу та створено віртуальну виставку на сайті ДОУНБ. Складено каталог книжкової серії. 
фото


 15 Квiтня 


Центр європейської інформації  при Відділі наукової інформації та бібліографії організував  Молодіжний сейшин «Мовами європейських культур» на базі спеціалізованої школи № 9. Захід  був присвячен святкуванню Великодня у странах Європи. Присутній на заході  почесний віце-президент ВМГО «Європейське майбутнє України» Жан-Шарль Брікар розповів старшокласникам   про  звичаї  та  традиції Франції, зокрема святкування Великодня. Консультант центру провів вікторину за темою різноманітності національної  культури Франції. За підсумками гри  переможці отримали цінні подарунки. Наприкінці заходу відбулася презентація національних святкових страв, що готують до Великодня  у Франції.
фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 15 Квiтня 


Фахівці  Відділу наукової інформації та бібліографії ознайомили  працівників шкільних бібліотек області з основними напрямками роботи відділу та розповіли про специфіку діяльності Центру Європейської та Правової інформації. 
фото


 17 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся «English Speaking club».
Темою зустрічі розмовного клубу була «День землі». Усі члени клубу активно взяли участь у дискусії. Головним питанням було: Що ми робимо для того, щоб зробити навколишнє середовище чистішим? Було цікаво вислухати точки зору усіх членів клубу. Завядки презентації, підготовленої школяркою Поліною Аладїною, нам вдалося дізнатися цікаві факти щодо тижня екології та захисту навколишнього середовища.Фото 2  Фото 1


 19 Квiтня 


Фахівцями  Відділу наукової інформації та бібліографії була проведена навчальна екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко, 10) для учнів СШ № 2, в ході якої присутніх було  ознайомлено  з історією бібліотеки, її структурою, основними напрямками діяльності. Екскурсанти отримали інформацію  про місця розташування, основні функції та призначення всіх спеціалізованих  відділів  у загальній структурі бібліотеки, а також  дізнались як записатися до бібліотеки,  користуватися картковим та електронним каталогом  і замовляти літературу. У відділі наукової інформації та бібліографії  учні  ознайомилися з новими надходженнями до фонду та  отримали консультацію щодо роботі Центра Європейської інформації та Центра правової інформації.
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 З 19 по 23 Квiтня 


Учений секретар  Шевченко О.В. проходила навчання з підвищення кваліфікації у Інституті Післядипломної освіти за темою        " Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек"


 20 Квiтня 


у відділі читальних залів ДОУНБ відбулося чергове засідання кіноклубу.
 
Повнiше
 


 20 Квiтня 


В межах проведення занять з підвищення кваліфікації працівників бібліотеки  головним бібліографом  Відділу наукової інформації та бібліографії було  підготовлено інформаційне   повідомлення про сучасний літературний процес в Україні, Росії та у світі, а також   про різноманітні літературні премії починаючи з 2002 по 2009 рр. Були висвітленні питання щодо видавництв, які видають сучасну українську літературу та мають веб-сайт або Інтернет-сторінку.   Консультант Центру європейської інформації  при Відділі наукової інформації та бібліографії поділився досвідом  про використання новітніх технологій в бібліотечній практиці та інтерактивних форм, застосованих в заходах європейської тематики, який  одержав під час тренінгів фонду «Відродження».


фото 2  фото 1

 21 Квiтня 


Консультант ЦЄІ при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у роботі  обласної квітневої школи для методистів ЦБС області. Була прочитана інтерактивна консультація «Святкування Днів Європи на Дніпропетровщині: сучасні форми та методи роботи».


 21 Квiтня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», присвячене  видатній українській поетесі Ліні Костенко «Я вибрала Долю собі сама…» (до 80-річчя від дня народження).  
Повнiше
 
5  4  3  2  Фото 1


 21 Квiтня 


На обласній квітневій школі методистів області консультант Центру європейської інформації  при Відділі наукової інформації та бібліографії виступив з консультацією за темою  «Святкування Днів Європи на  Дніпропетровщині: сучасні форми та методи роботи». Були  надані рекомендації щодо реалізації програм за   конкурсом на кращій європункт та єврокуточок у бібліотеках області.


фото 2  фото 1

 21 Квiтня 


В КУБЦ відбулося відкриття книжкової виставки «115 років від дня смерті М.І. Костомарова, українського і російського історика, громадсько-політичного і культурного діяча, публіциста, критика, етнографа».  


 21 Квiтня 


В КУБЦ відбулось відкриття книжкової виставки «115 років від дня смерті М. І. Костомарова, українського і російського історика, громадсько-політичного і культурного діяча, публіциста, критика, етнографа».


 З 21 по 31 Квiтня 


В отделе периодики открыто выставку-просмотр статей из журналов по теме " Уровень жизни населения: социальные стандарты у них и у нас"
Фото 2  Фото 1


 22 Квiтня 


У відділі документів іноземними мовами  експонувалась міні-виставка «ЗМІ в Німеччині»
( за матеріалами Ґете-інституту)


 22 Квiтня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Павлоградське повстання 1930 року: невідомі сторінки історії».
Виспупили історики  Л.М. Маркова, к.і.н. Н.Р. Романець, а також дніпропетровські краєзнавці.
На засіданні виступив відомий запорізький краєзнавець Костянтин Сушко, який представив свої книги про Хортицю: «Наодинці з Хортицею», «Зелений мій дім», «Князь Дмитро Вишневецький та інші».
фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото1


 22 Квiтня 


  У відділі документів іноземними мовами  до уваги користувачів  була представлена книжкова  виставка «Нові надходження відділу документів іноземними мовами», на якій були представлені представлені підручники арабської , армянської, голандської, грецької, турецької, фінської, шведської та японської мов.


 24 Квiтня 


У відділі абонемента відбувся урок-скорботи « Бог не під силу хреста не дає» до дня Чорнобильської катастрофи у розрізі засідання клубу «Захопленість». 
Повнiше
 
фото


 24 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся «English Speaking club».
Темою дискусійного розмовного клубу стала «Бібліотека конгресу США». Учасникам було запропоновано ознайомитися з текстом про історію та сьогодення Бібліотеку Конгресу Сполучених штатів. Наступна тема була присвячена «Міжнародному дню молоді», який святкується 24 квітня. Члени клубу активно приймали участь у дискусії, обговорювали проблеми сучасної молоді. Були обговорені такі питання: «Якою буде молодь через декілька років?», «Чи відрізняється сучасна молодь від молоді 10-20 років назад?».  Під кінець члени клубу демонстрували знання нещодавно вивчених ідіом.Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Квiтня 


Директор  ДОУНБ Тітова Н.М. взяла участь у навчальному курсі, який був проведений на базі Мортенсон центру при Інституті бібліотекознавства Іллінойського університету в м. Урбана Шампейн, США. Цей навчальний курс був складовою програми "Лідер бібліотечної справи", яку "Бібліоміст"започаткував з метою сприяння професійному розвитку вищих керівних кадрів бібліотечного сектору через спеціалізоване навчання та достут до найновітніших практик міжнародної бібліотечної спільноти.

Під час навчального курсу Тітова Н.М. ознайомилася з інноваціями у сфері управління бібліотеками, прикладами нових бібліотечних послуг та запровадження  ІТ технологій. Також мала нагоду відвідати цілу низку бібліотек Іллінойсу та познайомилася з Чиказьким підрозділом Американської бібліотечної асоціації.


 26 Квiтня 


у відділі читальних залів відкрито ілюстративно-документальну виставку  «Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять тим, хто не прийшов з війни» ( до 65-річчя від Дня перемоги над  німецько-фашистськими загарбниками).Фотографії, документи, представлені на виставці – це розповідь про запеклу боротьбу з ворогом на фронті і в тилу, про злочини гітлерівців проти людства в роки Другої світової війни.
Фото 1


 28 Квiтня 


Представники  з Центру європейської інформації  при Відділі наукової інформації та бібліографії взяли участь у роботі круглого столу «Євроінтеграційні процеси,їх відображення в професійно-технічній освіті області», який проходив на базі навчально-методичного центру ПТО. Консультант центру виступив з повідомленням щодо горизонтів співпраці ЦЄІ та професійно-технічних навчальних закладів у напрямку євроінформування.
фото 3  фото 2  фото 1


 28 Квiтня 


В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" презентовано виставку «Вашінгтон та Чикаго - як це було» - «Washington & Chicago - how it was» за матеріалами поїздки керівника Центру учасника програми «Відкрититй світ»  Світлани Усенко у США.

Фото 2  Фото 1


 29 Квiтня 


У краєзнавчому відділі відбулось засідання Дніпровського генеалогічного товариства. З доповіддю про дослідження роду Добровольських виступила А. Чорноморець.


 29 Квiтня 


Керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку"  Усенко Світлана взяла участь у Тижні іноземних мов у дніпропетровській Школі вільного розвитку.
В актовій залі школи відбулася зустріч з школярами (1-2 класи, 3-4 класи, 5-6 класи, 7-8 класи, 9-10-11 класи. Це було приблизно 284 людини) та їх викладачем англійської мови Оксаною Дмитренко. Вони переглянули слайд-шоу про історію створення та сьогодення інформаційного Центру, його ресурси та послуги, американських друзів Центру. Додатково молодші діти переглянули слайд-шоу про героїв Уолта Діснея, школярі середнього віку про головні символи США, традиції святкування Дня подяки, дорослі школярі прослухали розповідь про американські бібліотеки та можливість навчання у США.


Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 30 Квiтня 


В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою: «Новітні релігійні рухи в Україні».

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека