Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжує експонуватися виставка дитячих англомовних книг Центру до Всесвітнього Дня дітей. 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1  Фото


 Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась книжкова виставка "Зрослись душею, сплелись корінням" 
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі діяла виставка  
Повнiше
 


 Протягом мiсяця 


У приміщенні бібліотеки (вул. Савченка 10) було проведено  поточний ремонт. На третьому поверсі замінювалися  дерев’яні віконні  рами на сучасні металопластикові  вікна.
фото


 З 2 по 5 Листопада 


Директор ДОУНБ Тітова Н.М. взяла участь у четвертій Асамблеї «Русского мира», яка  проходила в м. Москва і була присвячена  Дню народної єдності. Головне завдання - продемонструвати роль освіти у справі підтримки цілісності гуманітарного простору «Русского мира», об'єднаного спільною  культурно-історичною спадщиною. В роботі Асамблеї взяли участь вищі державні діячі  Росії, громадські організації, вчені , авторитетні представники культури і мистецтва.


 3 Листопада 


у відділі абонемента діяла книжкова виставка-персоналія  «Нескорений лицар козацької нації» до 155-річчя від дня народження Д.І.Яворницького із циклу виставок «Дати 2010».
фото


 4 Листопада 


До 155-річчя з дня народження видатного історика Д. І. Яворницького у відділі періодики презентовано ілюстративно-документальну виставку «Яворницький-вчений, Яворницький-людина».

 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1

 4 Листопада 


У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги Остапа Загачівського «Спогади штрафняка». 
Повнiше
 
foto 1


 5 Листопада 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Хорошая профессия - переводчик», на якій були представлені нові надходження з питань перекладу з англійської, німецької та іншими мовами світу.

foto


 5 Листопада 


Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів бліц - тренінг для учасників євроклубу «Європейський орієнтир» Дніпропетровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу. Заняття включало: лекцію з питань організації і функціонування євроклубу, методичні поради щодо проведення тематичних засідань,  а також практичне завдання щодо створення продуктів діяльності євроклубу. Наприкінці відбувся   захист створених робіт та  їх обговорення.


Фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1

 5, 23 Листопада 


В секторі рідкісних і цінних документів гол. бібліотекар Л.Г. Гурай провела тематичні екскурсії, присвячені історії книги та книго друку. До програми екскурсії  включено  презентацію-огляд літератури, представленої на виставці про видатних книговидавців і просвітителів  України і Росії «І стали пам’ятниками книги» С. Кульженка, М. Корчак-Новицького, І. Ситіна, Ф. Павленкова та ін., а також на політематичній книжковій експозиції з історії книгарства і творчої спадщини Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
Відвідувачі одержали також інформацію про фонд сектору рідкісних і цінних документів, його колекції, довідково-бібліографічний апарат до фонду. 
Повнiше
 


 6 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» по темі "Освіта в США".  
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 8 Листопада 


У відділі періодики  організовано ілюстративно-документальну виставку
«Сучасник вічності:Нестор літописець».
 
Повнiше
 
Иллюстрация 2  Иллюстрация 1  Фото 2  Фото 1


 9 Листопада 


Зав.відділом документів іноземними мовами взяла участь в робочій зустрічі "Заочний абонемент" в м. Київ, організованої Ґете-інститутом. Під час зустрічі була організована екскурсія в міську бібліотеку для молоді "Молодая гвардія", були розглянуті питання про заходи в бібліотеках для реклами матеріалів Ґете-інституту, роботі з громадкістю, були розглянуті організаційні питання.


 9 Листопада 


В секторі рідкісних і цінних документів увазі читачів була представлена книжково-ілюстративна виставка «Як дар найсвятіший від вічного Слова». Її відкриття відзначило державне свято – День української писемності та мови. Відвідувачі виставки ознайомились з унікальними писемними і друкованими пам’ятниками України, які дають неоціненні знання історії української писемності, книгарства та мови.
Це літописи, з яких почалася українська писемність, факсимільні видання найдавніших кириличних рукописних пам’яток у першому розділі виставки, видання усних поетичних творів українського народу у другому розділі та наукові праці мовознавців, істориків та літературознавців, присвячених українській писемності, мові та літературі.


 10 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі  «Вікно в Америку» презентовано книжкову виставку, присвячену 175-річчю від дня народження американського письменника, гумориста, публіциста, засновника напряму критичного реалізму в американській літературі  Марка Твена.
Фото 2  Фото 1


 10 Листопада 


У відділі абонемента ді'є книжкова виставка  «Імен забутих  відблиски яскраві» із циклу пізнавальних книжкових виставок, присвячених історії України


 11 Листопада 


У відділі абонемента до 175-р іччя від дня народження Марка Твена, американського письменника, основоположника американського критичного реалізму  організовано книжкову виставку «Сміх був його зброєю»
фото


 11 Листопада 


У відділі абонемента відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку відділу абонемента  на період  2011 – 2015 роки».  У розмові прийняли участь персонал відділу, адміністрація бібліотеки, завідуючи відділами краєзнавства та зберігання основного фонду. Розглянути питання щодо зміцнення матеріальної бази відділу, зміни дизайну в оформленні інтер’єра, визначеноплан підготовчої роботи з впровадження електронної книговидачі, розглянути шляхи до розширення популяризаторської роботи з краєзнавства.
фото


 13 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений 110-річчю від дня народження американської письменниці Маргарет Манерлін Мітчелл (1900-1949), лауреата Пулітцеровської премії (1937 р.), автора безсмертного роману "Віднесені вітром".
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото


 15 Листопада 


Співробіниками відділу документів з питань мистецтв підготовлено і проведено Інформаційну годину для наукових працівників обласного Художнього музею. 
Повнiше
 


 16 Листопада 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «ІКАР». 
Повнiше
 
foto2  foto1


 16 Листопада 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося святкове засідання Кіноклубу, присвячене Дню працівників радіо, телебачення, та зв'язку. 
Повнiше
 
файл 2  файл 1


 З 16 по 17 Листопада 


КУБЦ прийняв участь у проведенні наукової конференції,присвяченої Міжнародному дню толерантності "Толерантність- єдність у різноманітті". Були розглянуті питання про схожість і різноманіття релігій світу,про золоте правило моралі,про релігійні і містичні практики.
foto 1  foto 2  foto 3


 17 Листопада 


В секторі рідкісних і цінних документів гол. бібліотекар Л.Г. Гурай підготувала і провела бібліографічні огляди літератури, представленої на виставці «Як дар найсвятіший від вічного Слова», присвяченої Дню української писемності та мови.
З історичного та мовознавчого аспекту ця виставка є складовою частиною єдиної  книжкової експозиції з питань історії книги, книго друку та діяльності Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.


 17 Листопада 


До відділу абонемента завітали на бібліотечно-краєзнавчий урок учні 6 класу НВК№138. 
Повнiше
 
фото  Фото 1


 17 Листопада 


У конференц-залі відбулась організаційна нарада: "Створення довідкової служби ДОУНБ". Присутнім було запропоновано методичні рекомендації стосовно обслуговування користувачів в новому структурному підрозділі. 
фото2  фото 1


 18 Листопада 


В КУБЦ відбулася книжкова виставка " Україна вижила- Україна житиме. (Голодомор 1932-1933)


 18 Листопада 


У відділі документів з питань мистецтв відбулося святкове засідання  "Літературної вітальні", присвячене 35-річчю від дня відкриття клубу 
Повнiше
 
файл 7  файл 6  файл 5  файл 4  файл 3  файл 2  файл 1


 18 Листопада 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Дмитро Яворницький та його культурне оточення».  
Повнiше
 
foto 9  foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 19 Листопада 


фахівцями  відділу наукової інформації та бібліографії було організовано   та проведено традиційний  День Ліцеїста для учнів Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій. Під час заходу присутні отримали інформацію про інформаційні можливості та ресурсні бази ДОУНБ, завітали   до патентно-технічного відділу, відділу документів іноземними мовами, відділу документів з питань мистецтва, краєзнавчого відділу та  редакційно-видавничого центру. Особливу увагу, під час екскурсій,  будо приділено знайомству з каталогами та картотеками спеціалізованих відділів.
Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 19 Листопада 


У приміщенні відділу документів з питань мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури( викладачі хорового співу ДМШ) 
Повнiше
 


 20 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» на честь Всесвітнього Дня телебачення та Міжнародного дня філософії по темі "Філософський погляд на телебачення".

Фото 3  Фото 2  Фото 1


 20 Листопада 


У відділі абонемента відбулося чергове засідання  клубу «Захопленість». «Генофонд художнього слова»  під такою назвою проходили книгодебати, присвячені поетам та письменникам - ювілярам.   
Повнiше
 
фото  Фото 1  фото2  фото3


 22 Листопада 


До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітали студенти 2-го курсу Національного гірничого університету України з викладачем англійської мови Олесею Черкащенко. Вони ознайомилися з можливостями, новими ресурсами центру, відображенням діяльності центру в Інтернет. Головною їх метою було переглянути та обговорили фільм з колекції Центру "Крамер проти Крамеру", що вони з успіхом і зробили.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 22 Листопада 


У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка до 415-ї річниці від дня народження Богдана Хмельницького «Його слава та ім’я лунають по світу». У виданнях представлених на виставці простежуються  основні віхи життєвого шляху Богдана  Хмельницького, показано обставини, які зумовили формування його світоглядних установок та вплинули на політичний вибір.
Фото


 23 Листопада 


У відділі читальних залів поновила свою дію ілюстративно-документальна виставка  «Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять тим, хто не прийшов з війни» (до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні).Матеріали виставки – розповідь про безпосередніх учасників подій воєної пори.Представлені документи розкривають велич Перемоги радянського народу над нацистською Німеччиною. Розділ виставки «Людина із легенди» присвячений двічі Герою Радянського Союзу, військовому льотчику Султану Амет-Хану.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Листопада 


У відділі періодики розгорнуто ілюстративно-документальну виставку «Злочин без кари», яка присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору, щорічному національному пам'ятному дню в Україні. 
Повнiше
 


 25 Листопада 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства
Повнiше
 
foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 26 Листопада 


У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія  відбулося урочисте  відкриття  «Русского центра». Це 65-й  на планеті міжнародний культурний проект, який  реалізується  російським фондом «Русский мир» у партнерстві з провідними світовими освітньо-просвітницькими структурами.У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова обласної ради Євген Удод, виконавчий директор фонду «Русский мир» В'ячеслав Ніконов, радник-посланець Посольства Росії в Україні Всеволод Лоскутов, а також голова УПЦ МП митрополит Київський і всієї України Володимир та митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней.  
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 27 Листопада 


В КУБЦ відбулося засідання асоціації  релігієзнавців Дніпропетровської області за темою "Причини появи і поширення неорелігій в Україні"


 27 Листопада 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Це було святкування американського свята День подяки - Thanksgiving Day.
 
Повнiше
 
Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1  Фото

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека