Протягом мiсяця 


У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась виставка документів "Художники - ювіляри 2010 року", присвячена  Дню художника, який відзначають щорічно в другу неділю жовтня 
Повнiше
 
фото


 Протягом мiсяця 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжує діяти книжкова виставка «Study history!», яка знайомить відвідувачів зі світовою, европейською історією та історією Сполучених штатів Америки.

Фото 1


 Протягом мiсяця 


В патентно-технічному відділі  діяла виставка
«Дизайн-сучасного інтер`єру». Виставка привернула широке коло користувачів.


 Протягом мiсяця 


На кафедрі видачі літератури додому відділу абонемента  у режимі вільного доступу діяла книжкова виставка «Ці книги ніхто не читав». Виставку наповнили твори художньої літератури з запасників, які ні разу не користувалися попитом у читачів.
фото


 Протягом мiсяця 


Відділ абонемента представив на сайті бібліотеки чергову  (четверту) виставку серіальних науково-популярних видань «Невідома Україна». 
Повнiше
 
фото  фото2


 1 Жовтня 


У відділі абонемента до Міжнародного дня осіб похилого віку було оголошено  акцію «Золота осінь життя»  - тиждень безкоштовного запису людей похилого віку до відділу.


 1 Жовтня 


Відбувся вечір, присвячений святкуванню Всеукраїнського Дня бібліотек. Привітати бібліотечних працівників прийшли вірні друзі, почесні читачі та меценати. У цей день до бібліотеки  також завітала заступник голови обласної ради - К.В. Відякіна. Вона  щиро привітала  бібліотекарів із професійним святом, побажавши усім присутнім миру, щастя, здоров’я, достатку та нових звершень і подарувала цінні подарунки. З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек працівники бібліотеки були нагороджені грамотами від управління культури і туризму Дніпропетровської облдержадміністрації . Доброю традицією під час святкування стало урочисте вручення посвідчень „ Ветеран ДОУНБ” працівникам, стаж роботи яких у бібліотеці становить 20 років і більше. Солодкі  подарунки і квіти також отримали співробітники, які присвятили бібліотечній праці  30 та 35 років свого життя. На завершення святкування з концертною програмою виступили артисти шоу - групи «Жайвір», володарі «Гран-прі» міжнародних конкурсів та пісенних фестивалів.
  foto


 2 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано виставку плакатів до Всесвітнього Дня музики.

Фото 2  Фото 1


 2 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Зустріч була присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек та Дню перекладача, що святкувалися 30 вересня.
 
Повнiше
 
Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 3 Жовтня 


У відділі абонемента діє книжкова виставка «Жива душа Росії» до 115- річчя від дня народження Сергія Олександровича Єсеніна. Виставка розрахована на школярів та вчителів.
фото


 4, 13, 19 Жовтня 


В секторі рідкісних і цінних документів  гол. бібліотекар Л.Г. Гурай провела огляди літератури, яка представлена на виставці «І стали пам’ятниками книги», присвяченої діяльності книговидавців України і Росії.
Читачі сектору ознайомились з просвітницькою діяльністю С. Кульженка, І. Ситіна, М. Волльфа, Ф. Павленкова та ін.
Такі міні-презентації виставки допомагають розширити кругозір учнівської молоді з питань історії видання літератури, підвищити їхню інформаційну культуру.
Огляди проводились за програмою «Читання – шлях до творчості». 
Повнiше
 


 5 Жовтня 


У відділі періодики організовано документально-ілюстративну виставку «Привіт з минулого». 
Повнiше
 
Иллюстрация 1  Иллюстрация 2  Иллюстрация 3


 7 Жовтня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання   «Академії досліджень та винахідництва».
Тема засідання «НАБУТТЯ ЗНАНЬ В СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ  ВЛАСНОСТІ - ВАЖЛИВА СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ».
 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 7 Жовтня 


Відбулася екскурсія до відділу документів з питань мистецтв для студентів і викладачів Дніпропетровського училища культури (відповідальний куратор-викладач - Ободовська М.), під час якої відвідувачі познайомились з інформаційними ресурсами, можливостями  відділу, переглянули виставки документів з фонду та експонати виставки "У вишивці земна краса"
фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 7 Жовтня 


Голова профспілки  ДОУНБ Шевченко О.В. взяла участь у засіданні Молодіжної ради та профспілкового активу Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок з нагоди Всесвітнього дня дії за гідну працю.


 8 Жовтня 


   У відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». На засідання по темі «Структура Вселенной в условиях  переходного периода» зібралися користувачі бібліотеки, які захоплюються пізнанням процесів, що відбуваються у Всесвіті.  Доповідач  Сидоренко С.В. ознайомила з однією з гіпотез еволюції та будови галактик.
    Учасники клубу переглянули книжкову виставку «Гармонія Всесвіту».

Фото 2  Фото 1


 8 Жовтня 


Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії спільно з євроклубом  «Інтер» та євроклубом  «Європейська хвиля»  провів віртуальну екскурсію «Все про Бельгію» з циклу «Віртуальні подорожі країнами Європи». Присутні  отримали корисну мультимедійну інформацію щодо  політичного устрою, економіки, культури  та традицій країни. Під час заходу фахівцями ЦЄІ була   представлена виставка-перегляд країнознавчих довідкових видань з фондів ВНІБ, а   євроклубівці  порадували цікавою вікториною та виконанням народного бельгійського   танцю. Усі присутні з радістю продовжили неформальне спілкування під час кави-брейку.
Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 8 Жовтня 


У відділі абонемента діє книжкова виставка «Улюблені книги моєї родини» із циклу виставок «Слава нашому роду, сім’ї і народу». Скористайтесь нагодою взяти улюблені книги додому.
фото


 9 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами працювала книжково-ілюстративна виставка «The Beatles - ребята из Ливерпуля»
(до 70-річчя з дня нарождження Джона Леннона). До уваги користувачів були представлені матеріали з історії створення групи, біографії її учасників, тексти пісень.


 9 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» присвячений темі "Світова та американська архитектура".

 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 11 Жовтня 


11 та 14-го жовтня в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку»відбулися екскурсії студентів НМетАУ. Гості переглянули рекламне слайд-шоу про історію Центру «Вікно в Америку» та його здобутки.

 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 2  Фото 3  Фото 1

 З 11 по 15 Жовтня 


Вчений секретар ДОУНБ Шевченко О.В. взяла участь у  тренінгу "Організація доступу до інформації органів державної влади України в бібліотеках", який проходив у головному тренінговому центрі для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації в  Києві.
foto  foto2


 12 Жовтня 


 У відділі документів іноземними мовами пройшов День інформації для слухачів інституту освіти – викладачів англійської, німецької та французької мов в середній школі. Було організовано перегляд та огляд методичних матеріалів за темою «Профільне і передпрофільне навчання». Викладачі мали змогу попрацювати з періодичними виданнями, які одержує відділ.


 12 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася екскурсія вчителів англійської мови з Дніпропетровська та Дніпропетровської області.
 
Повнiше
 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 12 Жовтня 


У відділі періодики до Дня українського козацтва організовано ілюстративно-документальну виставку «Україна – земля козацька».
Це свято ми відзначаємо згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 р. Цього дня у православних церквах відправляють служби, молебні, у містах і селах України відбуваються святкові гуляння, фестивалі, кінні перегони, козацькі паради та змагання.
 
Повнiше
 
Фото


 12 Жовтня 


У відділі абонемента до Дня українського козацтва організовано книжкову виставку «Феномен українського козацтва». Виставка цікава всім, хто захоплюється історією України, запорізького козацтва.
фото


 12 Жовтня 


Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів семінар-презентацію проекту «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді». Головною метою цього обласного  конкурсу творчих та пошукових робіт для молоді системи професійно-технічних навчальних закладів є поглиблення  комплексних знань про Європу, необхідних на сучасному етапі громадянину України для існування в європейському співтоваристві.  З привітанням до учасників заходу звернулися представник координаційної Ради мережі ЦЄІ України  - Федорова Тетяна і представник управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської міської ради – Захарченко Ольга. Консультант центру розповів присутним  про загальні положення,  тематику  конкурсу, умови та термін подачі робіт.
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 13 Жовтня 


На базі  відділу документів з питань мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації для працівників культури (група завідуючих селищними будинками культури).
 
Повнiше
 
фото 2  фото 1


 13 Жовтня 


фахівцями ВНІБ була проведена оглядова  екскурсія по бібліотеці (вул. Ю.Савченко, 10) для учнів Дніпропетровського училища культури. Насамперед екскурсанти відвідали внутрішні відділи бібліотеки та ознайомились з процесами та специфікою комплектування, обробки та передачі літератури. Далі вони мали можливість дізнатись про особливості обслуговування читачів у відділах каталогів, читальних залів, наукової інформації та бібліографії а також у Центрах правової та європейської інформації. По закінченню відвідувачі поділились своїми враженнями про бібліотеку.


Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1

 14 Жовтня 


В КУБЦ презентована книжкова виставка "Україна за гетьманування І.Мазепи та І.Скоропадського. Скасування української державності. До Дня українського козацтва.


 15 Жовтня 


Консультант Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, прийняв участь у проведенні круглого столу з молодіжним активом  за темою  «Європейський тиждень місцевої демократії в Україні та місті: екологічні перспективи». Захід проводився  управлінням у справах сім’ї та молоді     Дніпропетровської міської ради. ЦЄІ  була підготовлена  збірка інформаційних матеріалів  «Про основні засади проведення Європейського тижня місцевої демократії».
Фото


 15 Жовтня 


Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів урочисте нагородження переможців конкурсу серед учнів спеціалізованої школи гуманістичного навчання та виховання № 134  на кращий лист до Європи під назвою «Пишу тобі, Європо!». Головна Мета конкурсу -  спонукання до висловлення власної думки про стосунки між Україною та Європейським Союзом, виховання   небайдужості дітей до актуальних проблем сучасності. У конкурсі прийняли участь  близько 150 школярів шостих, сьомих та одинадцятих класів. Підлітки намагалися донести  до Європи свої  роздуми, побажання,  навіть пропозиції. Тексти  листівок  відрізнялися  мовою, формою, обсягом, а деякі  супроводжувалися  малюнками  та web- зображеннями. Були  визначенні та нагородженні призами  переможці за  I, II та III місця, а також  заохочувальні номінації. 
Фото 3  Фото 2  Фото 1


 16 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Він був присвячений Всесвітньому дню подолання бідності.
Присутні подивилися підготовлене слайд-шоу, дізналися про те, що називається рівнем бідності, які країни вважаються бідними, що роблять багаті країни, щоб подолати бідність.
 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 16 Жовтня 


У запасниках відділу абонемента в режимі вільного доступу організовано книжкову виставку « Великий романіст »— до 105- річчя від дня народження Чарльза Персі Сноу, англійського письменника, фізика і державного діяча, автора романів «Смерть під вітрилом», «Світло і темрява», «Повернення додому», «Сон розуму», циклу романів «Чужі і брати», «Реалісти» та інших.


 18 Жовтня 


У відділі документів іноземними мовами працювала виставка нових надходжень. На виставці були представлені документи з питань методики викладання іноземної мови . книги для читання, підручники англійської мови та розмовники іспанської, італійської та французької мов.


  

 19 Жовтня 


У відділі читальних залів відбулося чергове засідання кіноклубу. Присутні переглянули ролики соціальної реклами та фільм "Ентузіазм (Симфонія Донбасу)", першого звукового радянського документального кінофільму, що відкрив нову епоху звукового кіно. Режисер і автор сценарію - Дзиґа Вертов. Технічні дані фільму: рік 1930, кінокомпанія «Українфільм», чорно-білий, хронометраж 65 хвилин. «Симфонія Донбасу» своєю єдністю протилежностей на рівні звучання та зображення викликала самі несподівані враження на публіку: від вихвалення Чапліна  до заборони на кінопоказ. Д.Вертову в «Симфонії Донбасу» поталанило реалізувати свою думку про те, що звук у кіно живе за тими ж законами, що і зображення.
       Після перегляду фільму глядачі поділилися своїми враженнями. Всі бажаючі мали змогу ще раз переглянути книжково-документальну виставку «Катеринославець Данило Сахненко – піонер українського кінематографу».


 19 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтв у рамках Міжнародного року зближення культур 2010 (за рішенням ЮНЕСКО «Обмін та діалог між культурами – потужний інструмент у побудові світу») відбулася музична зустріч з юнацьким камерним ансамблем м. Орісаба (Штат Веракруз) Мексика (керівник – О.Лабза) 
Повнiше
 
фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 20 Жовтня 


представники  Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, прийняли  участь у відкритті пункту Європейської інформації у Павлоградській центральній міській бібліотеці. На захід  була запрошена культурна громада міста: бібліотекарі, працівники музичних шкіл, клубів, ЗМІ. Мер міста привітав усіх присутніх и побажав плідної праці на ниві європейського інформування. Міський Голова разом з  директором  бібліотеки  та консультантом ЦЄІ  урочистим перерізанням стрічки відкрили Європункт. Гості мали можливість ознайомитися з  розгорнутою виставкою  дитячих малюнків «Наш рідний Павлоград –  європейське місто» та з книжково-інформаційним стендом «Європейський меридіан». Згідно з сценарієм,  учасники Євро-клубу  «Європа плюс» підготували театралізоване дійство «Дивовижна Європа». Консультант ЦЄІ презентувала мультимедійну презентацію «Один рік з життя центру» та провела інтерактивну гру з євроклубівцями. 
Фото 12  Фото 11  Фото 10  Фото 9  Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 20 Жовтня 


В патентно-технічному відділі відбулося засідання   клубу «Еколог».
 
Повнiше
 
Фото 2  Фото 1


 20 Жовтня 


У відділі документів з питань мистецтв відбулася інформаційна година для студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. 
Повнiше
 
фото 3  фото 2  фото1


 21 Жовтня 


21 жовтня патентно-технічний відділ взяв участь у Міжнародному науково-практичному семінару "Комерціалізація інтелектуальної власності. Наукове співробітництво з міжнародних програм".
 
Повнiше
 
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10


 21 Жовтня 


В секторі рідкісних і цінних документів гол. бібліотекар Л.Г. Гурай організувала тематичну екскурсію. В програму екскурсії увійшли лекція про завдання, особливості фонду, довідково-бібліографічний апарат сектору рідкісних і цінних документів, історію книги і книгодруку, презентація постійно діючої політематичної книжкової експозиції, присвяченої історії книгарства та діяльності Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
Повнiше
 


 21 Жовтня 


фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії для учнів Дніпропетровського Центру поліграфії та інформаційних технологій  була  проведена правова бесіда «Чи знаєте Ви свої права?». Під час спілкування жваво обговорювалась проблема двомовності в Україні. Присутні отримали інформацію щодо роботи Центру правової інформації. 
Фото


 21 Жовтня 


У відділі періодики відкрито виставку, яка завершує цикл виставок «Менеджмент-мистецтво ХХI століття» - «Полювання за головами» 
Повнiше
 
Фото


 21 Жовтня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Клуб «Ріднокрай»: 20 років життя та діяльності».  
Повнiше
 
foto 8  foto 7  foto 6  foto 5  foto 4  foto 3  foto 2  foto 1


 21 Жовтня 


За сприяння обласної організації Національної Спілки фотохудожників України, Православного мододіжного Центру ім. Священомученика Макарія Єпископа Катеринославського, обласного Художнього музею у відділі документів з питань мистецтв відкрито фотовиставку "Класик світової фотографії - Йозеф Судек" 
Повнiше
 
фото 12  фото 11  фото 10  фото 9  фото 8  фото 7  фото 6  фото 5  фото 4  фото 3  фото 2  фото 1


 22 Жовтня 


фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії для учнів Дніпропетровського Центру поліграфії та інформаційних технологій  була  проведена інформаційна година «ДОУНБ імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія - головний інфополіс Дніпропетровщини». Учні  отримали інформацію щодо історії та сьогодення бібліотеки, ознайомилися  з  специфікою роботи окремих спеціалізованих  відділів, а також дізналися про існуючі інформаційні ресурси.   
Фото


 23 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Він був присвячений Дню Аляски (Alaska Day). 
Повнiше
 
Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 24 Жовтня 


У відділі абонемента відбулося чергове засідання  клубу «Захопленість». «Поетичне слово земляків» - літературно-поетичний вернісаж, присвячений митцям Дніпропетровська, запросив до Української вітальні постійних членів клубу. З оглядом творчості поетів земляків (І.Манжура, Н.Нікуліна, О.Стовба, Л.Степовичка, С.Бурлаков та ін.) виступила провідний бібліотекар Г.Ф.Пивоварова.


 25 Жовтня 


Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» відвідала група школярів сш № 143 разом зі своїм вчителем англійської мови  Ольгою Гаврилюк.
Зустріч була присвячена знайомству зі Сполученими штатами Америки. Гості подивилися підготовлене для них слайд-шоу «MEET the United States of America».
 
Повнiше
 
Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 25 Жовтня 


             Академічні стандарти в студентську практику

 
У межах реалізації інформаційно-просвітницького  проекту «Культура академічної доброчесності»  фахівці ВНІіБ провели лекційно-практичне заняття «Джерела і правила написання учбових робіт» для студентів IV-го курсу юридичного факультету  Університету митної справи та фінансів. Підіймалися питання ефективності інформаційного пошуку і надійності  джерел інформації, використання міжнародних стилів бібліографічних посилань та правил наукового цитування. Слухачі отримали корисну інформацію для написання бакалаврських робіт. 27 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано виставку англомовних дитячих книг до Всесвітнього Дня дітей. 
Повнiше
 
Фото


 28 Жовтня 


У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Історик, к.і.н. Ігор Кочергін зробив доповідь «Рід катеринославців Герсеванових».  
Повнiше
 


 28 Жовтня 


Консультант Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, взяв участь у  роботі Обласної наради директорів ЦБС. У межах програми була підготовлена мультимедійна презентація «Розвиток регіональної інформаційної мережі з питань  європейської інформації на Дніпропетровщині». Під час виступу підіймалися  питання щодо проведення обласного конкурсу на кращу організацію пункта та куточка європейської інформації серед міських та районних ЦБС під гаслом  «На шляху до Європи».
Фото 2  Фото 1


 З 28 по 29 Жовтня 


Заступник директора з наукової та внутрішньо бібліотечної роботи Абраїмова Т.О. взяла участь у семінарі «Вивчення потреб громад та залучення нових користувачів до бібліотек», який відбувся у м. Кам’янець - Подільський. Захід проходив у рамках ініціативи «Лідер бібліотечної справи» та передбачав зміцнення зусиль бібліотек по залученню нових користувачів, вітчизняного та міжнародного досвіду бібліотечних інновацій.


фото1

 30 Жовтня 


В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Він був присвячений Дню народження видатного американського бізнесмена, компьютерного генія, засновника корпорації  Microsoft, філантропа Білла Гейтса. Спілкувалися про зміст поняття «Успіх», про шляхи до його досягнення, умови, що тому сприяють. 
Повнiше
 
Фото 8  Фото 7  Фото 6  Фото 5  Фото 4  Фото 3  Фото 2  Фото 1


 30 Жовтня 


В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою "Відродження церкви в Україні. 1917-1930 роки."

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека