РІК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ

 

Протягом місяця
  До Міжнародного дня толерантності: «Кольори толерантності»

 

 

 

 

Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Як писав Олександр Довженко: «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів наголошує, що кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.
Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» підготував книжково-ілюстративну виставку «Кольори толерантності». На ній були представлені книги трьох бібліотечних відділів, англійською та українськими мовами. Деікілька книг були видані у Дніпрі за підтримки Посольства США в Україні. Ідея виставки – наголосити на тому, що світ і його жителі дуже різноманітні і всі мають бути терпимими один до одного, до проявів незвичних талантів і творчої енергії.

 

1 листопада 2016 р.
  «Активуй англійську!» 4.4.: Працюємо в парах

 

 


Тривають безкоштовні експрес-курси в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила домашнє завдання, разом з нашим експертом американським волонтером містером Стівеном послухали розповіді про українські родини. Цікавим було завдання описати зірок американського кіно так, що б їх впізнав американець. Група справилася з темою «Дайте описову характеристику людей, що Вас оточують» та перейшла до не менш цікавої і корисної теми «Спорт. Види спорту».

Повнiше


2 листопада 2016 р.
  Свобода буває різною

 

 


Розуміння "свободи" буває дуже різним і несподіваним. В цьому пересвідчилися члени кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», переглянувши фільм «Буч Кессіді і Санденс Кід».
Цей американський фільм створено у 1969 році і він увійшов до анналів Голлівуду як найбільш касовий вестерн в історії. На честь героя фільму названий фестиваль незалежного кіно «Санденс». Фільм заснований на історії двох знаменитих бандитів Дикого Заходу – Буча Кессіді і Санденс Кіда. Особа Буча Кессіді стала своєрідним уособленням свободи, його життя і вчинки стали об'єктом прискіпливої уваги істориків, письменників, сценаристів. Після перегляду відбулося обговорення побаченого.

Повнiше

.

3 листопада 2016 р.
   Студенти вивчають англійську: від школярів до людей поважного віку

 

 

 

Слухачі експрес-курсів з англійської мови («Базова англійська», четвертий потік) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» успішно вивчили алфавіт та перейшли до правил читання коротких/довгих голосних і дзвінких/глухих приголосних звуків. Сьогодні практикувалися читати таблиці «зорових слів», до допомагають покращити артикуляцію і прискорити швидкість читання. Домашнє завдання – працювати зі словником і вивчити декілька значень вивчених сьогодні нових слів.
Група багаточисельна (61 особа), тож охопити всіх інформацією інструктору зустрічей Тамарі Гаврилюк допомагає спеціальне звуко-підсилююче приладдя.

 

5 листопада 2016 р.
  Спілкуємося про те, що нам цікаве, і що нас хвилює
 

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була черговою можливістю покращити розмовні навички і повторити нову лексику, яку ми вивчили на попередньому засіданні клубу, присвяченому американському святу Хеллоуїн. Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк показала групі купу вражаючих фото і відео про святкування в Білому домі. Білий дім був прикрашений в стилі книги «Аліса в країні чудес», оригінальні та веселі були костюми у маленьких гостей президентської родини. Квіткові дизайнери і кухарі постаралися на славу, діти отримали з рук Президента США Барака Обами фантастичні солодощі.

Повнiше

с 5 по 9 листопада 2016 р.
  Українською мовою про США

 

 

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» в ДОУНБ розпочався новий проект – всім відвідувачам бібліотеки ми пропонуємо переглядати україномовні документальні телевізійні програми «Вікно в Америку», які готує інформаційна служба «Голос Америки». Цей проект має на меті розповідати жителям міста про Сполучені штати Америки, знайомити з історією та сьогоденням цієї країни.
Перша програма була присвячена системі президентських виборів в США і розповіді про кандидатів Хілларі Клінтон та Дональда Трампа. З фільму ми дізналися які побоювання і які симпатії мають українські американці, як вони будуть голосувати 9 листопада.

Повнiше

8 листопада 2016 р.
  Займаємося спортом залюбки
 

Рік англійської мови в Україні вже добігає кінця, а інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» продовжує навчальні заняття для всіх бажаючих незалежно від рівня їх підготовки. Сьогодні члени групи «Активуй англійську!» четвертого набору розповідали одне одному, більша частина заняття – це спілкування у парах, якими видами спорту вони займаються, мріють займатися, або дивляться по телевізору. Було цікаво і весело, трохи гамірно. Далі азом зі вчителем-інструктором Тамарою Гаврилюк повторили, освіжили у пам’яті, лексику до теми «Покупки». Дощова погода не стала на заваді бажанню вивчати англійську мову – майданчик відділу іноземної мови вмістив всіх чисельних бажаючих.
Група виконує завдання згідно американського підручника видавництва McMillan Language House, продовжує «проговорювати» найбільш корисні і актуальні розмовні теми, вчить нову лексику і граматичні конструкції, дізнається про тонкощі етикету і англійську ввічливість.

9 листопада 2016 р.
  «Що, якби ми могли жити вічно?»
 

Цього року інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» завдяки гранту Посольства США в Україні суттєво поповнив колекцію англомовних художніх фільмів. Тож щосереди члени кіноклубу із задоволенням переглядають нові кіношедеври. Цього разу пристрасно обговорювали «Фонтан», філософсько-фантастичний фільм-притчу, амбітний проект 2006 року видатного кіномитця Даррена Аронофські.

Повнiше

 

9 листопада 2016 р.
  День працівників культури та майстрів народної творчості
 

Особливо святковим був день для керівника інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлани Усенко. Адміністрація бібліотеки відмітила всі творчі і фізичні зусилля співробітників центру докладені в роботу у «Рік англійської мови в Україні», кількість проведених заходів, надзвичайну кількість учасників, теплі відгуки відвідувачів. Пані Світлана отримала грамоту Дніпропетровської облради, музичне вітання в американському стилі та вітання директора ДОУНБ Надії Миколаївни Тітової. Вона розділяє свою нагороду зі своєю колегою з центру "Вікно в Америку" Тамарою Гаврилюк.

10 листопада 2016 р.
  А Ви знайомі із «Зоровими таблицями»?
 

 

Учасники бібліотечного проекту «Базова англійська» (четвертий набір) в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» під керівництвом вчителя-інструктора Тамари Гаврилюк оволоділи правилами читання і вже на п’ятому занятті почали читати нескладні слова та використовувати зорову пам'ять. У цьому їм допомагають «Зорові таблиці» найбільш поширених англійських слів, Інтернет та мультимедійне бібліотечне обладнання.


12 листопада 2016 р.
  «Швидка англійська»: вчимося толерантності
 

 

Навчально-розважальна гра «Швидка англійська», що допомагає покращити розмовні навички, стала дуже популярною серед членів англомовного клубу «Добра розмова», тож майже щосуботи волонтер центру, викладач і науковець-дослідник Олександра Миргородська готує цікаві питання для обговорення, оголошує правила гри, озвучує питання, проводить анкетування серед учасників після закінчення гри. Цього разу учасники з ентузіазмом скористалися наданою можливостю попрактикувати свої мовні навички і поговорити один з одним на тему толерантності – терпимості між людьми. Дуже часто носії різних мов не розуміють один одного через відмінності в мовах, якими ми говоримо. Деякі англійські слова дуже схожі за звучанням до українських і російських, але зовсім різні за змістом. Сьогодні вивчили деякі з них.



12 листопада 2016 р.
  Згадали ветеранів-патріотів
 

Зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» була присвячена американському святу «День ветеранів», яке відзначається 11-го листопада, в день завершення Першої світової війни. Ми отримали інтернет-вітання від нашого волонтера, ветерана американської армії містера Джейсона. Всі разом перекладали текст декількох відомих цитат. Американський президент Джон Кеннеді казав: «Не питай, що країна може зробити для тебе, спитай себе, що ти можеш зробити для країни».
У другій частині зустрічі члени клубу слухали презентацію Олега Самойленка про благодійну організацію «Армію Спасіння», він є керівником дніпровського осередку. Слушними були його поради щодо бюджетного туризму країнами світу та посилання на програми, які можна обрати для навчання, стажування, волонтерства і туризму.

15 листопада 2016 р.
  Сало в шоколаді
 

Тривають зустрічі членів бібліотечної групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», які за десять тижнів отримають нові знання та впорядкують лексичний запас, що мають.
Вчитель-інструктор Тамара Гаврилюк перевірила як студенти виконали домашнє завдання «Підготувати розповідь про аутентичні та гастрономічні сувеніри Дніпропетровщини». Завдання виявилося складним і виконували його спільними зусиллями. Тож тепер кожний учасник уроку зможе порекомендувати іноземним гостям міста сувеніри з Петриківським розписом, шоколад Міленіум, цукерки АВК, печиво Дніпро, соняшникову олію з фермерського ринку, вареники та солоне сало.
Зустріч мала навчальний і культурологічний характер, навчила членів групи важливим речам, що характеризують життя пересічних українців, тепер вони зможуть описати їх у вишуканих фразах.

 

16 листопада 2016 р.
  Чи був головний герой фільму толерантним?
 

 

У Міжнародний день толерантності в кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали «Вердикт» (англ. The Verdict, 1982) – юридичну драму, в основі якої однойменний роман Баррі Ріда. Фільм розповідає про талановитого адвоката, що взявся за складну і заплутану справу у непрості для себе часи.
Фільм сподобався і викликав жваве обговорення, побачене перегукувалося з українськими реаліями, тож кожен міг висловити своє відношення до лікарських помилок і чи мають вони бути покараними.

Повнiше

 

17 листопада 2016 р.
  Граємося і навчаємося
 

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучився до «святкування» Міжнародного дня ігор (IGD16), який тисячі бібліотек світу за ініціативи «Американської бібліотечної асоціації» святкують цього року 19 листопада вже 9-й раз. Цей день перетворився на цілий тиждень, коли у бібліотеках світу презентують сучасні бібліотечні послуги громаді і грають у веселі та навчальні ігри.
В цей день група «Базова англійська» розпочала заняття зі знайомства з колекцією ігор центру.

Повнiше

17 листопада 2016 р.
  Робота і професія
 

В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося шосте навчальне заняття четвертої групи проекту «Базова англійська мова», для людей, які ніколи не вивчали англійську мову або для тих, кому необхідно повернутися до самого початку – до алфавіту, вимови, правилам читання. Кожної зустрічі використовуємо ресурси Інтернет і популяризуємо сайти для додаткових самостійних занять вдома.
Сьогодні наші поважні дорослі учні вивчали нові слова по темі «Робота і професії» та отримали домашнє завдання написати розповідь про себе.

19 листопада 2016 р.
  Толерантність в думках і діях. Вчимося
 

«Толерантність» – пояснюється як терплячий. Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Як писав Олександр Довженко: «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів пояснюється тим, що кожен з нас повинен задуматися над своїм відношенням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок, поглядів.
Цій важливій темі була присвячена зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Модератор зустрічі Тамара Гаврилюк запропонувала обговорити цікаву інфографіку і цитати відомих людей. Членів клубу чекав приємний сюрприз – до зустрічі долучився волонтер американець містер Джейсон.
Захід вийшов не тільки навчальним, але й виховним.

Повнiше

19 листопада 2016 р.
  Крокуємо разом з бібліотеками світу: День ігор у бібліотеці
 

Вже третій рік поспіль інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» долучається до «святкування» Міжнародного дня ігор (International Games Day, #IGD), який тисячі бібліотек світу за ініціативи «Американської бібліотечної асоціації» святкували цього року 19 листопада вже 9-й раз. Цей день перетворився на емоційний тиждень, коли у бібліотеках світу презентують сучасні бібліотечні послуги громаді та грають у веселі та навчальні ігри.
Члени англомовного клубу «Добра розмова» розпочали знайомство з колекцією ігор центру з лінгвістичних настільних ігор з набору «Активуйте/Activate» («Використай слово…», «Що можна знайти в …», «Назви свій любимий …»), по черзі виконували завдання за підказками співробітників центру та наших волонтерів викладачів англійської мови Олександри і містера Джейсона.

Повнiше

21 листопада 2016 р.
  Виставка однієї книги до Дня початку революції гідності
 

 

Книга #EUROMAIDAN – History in the Making присвячена українській революції 2013-2014 років, коли масові протести змусили втекти з країни чинного президента і привели до влади опозиційних політиків. Основні події відбувалися в Києві, на центральній площі столиці, Майдані Незалежності. Вони зробили Майдан назвою-символом. Книга документує і досліджує Майдан: як історичну подію, як вибір спільних цінностей, як приклад самоорганізації і як художнє явище.
В основу книги лягли кращі знімки українських фотографів, виконані на центральній площі Києва під час революції в листопаді 2013 – лютому 2014. Вони доповнені хронологією подій, картою Майдану, списком загиблих під час протестів. Видання відкривається двома статтями: історик Ярослав Грицак описує витоки, причини та головні діючі сили Майдану, а філософ Тарас Лютий досліджує його як сукупність міфів.
Книга придбана за кошти гранту Посольства США в Україні.


23 листопада 2016 р.
  Роботи помічники людини, чи ні?
 

Залучити більше людей до читання, розвинути їх емоційність може й перегляд кінофільмів знятих за літературними творами. Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запропонував подивитися фільм «Я, Робот» (англ. I, Robot (2004).
Фільм знято за мотивами творів геніального фантаста Айзека Азимова з використанням найсучасніших досягнень комп'ютерної- і робототехніки.
Тема олюднених роботів в кінематографі вже не нова, але чудовий американський актор Уілл Сміт зумів зіграти так, що фільм став в один ряд зі світовими шедеврами фантастики. Це справжній блокбастер з великої літери. Автори фільму додали пікантну драматичну нотку, яка оживила суворий фантастичний зміст.
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне обговорення побаченого за круглим столом. Модерував обговорення Сергій Клишкін, багатолітній член англомовного кіноклубу.

Повнiше

24 листопада 2016 р.
  Америка святкує День подяки
 

Рік англійської мови триває, керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко привітала учнів 8-го класу школи №141 зі святом День подяки і розповіла які прекрасні безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови має центр. Разом з викладачем англійської мови Олександрою Миргородською, давнім партнером бібліотеки, з підготовленої слайд-презентації школярі дізналися про основні символи і розваги дуже популярного в США свята, переглянули декілька відео про церемонію «Прощення, звільнення індички» у Білому домі та про парад повітряних куль у Нью-Йорку. Колись родинне, зараз свято День подяки – офіційне державне свято в США.

Повнiше

26 листопада 2016 р.
  День пам’яті жертв голодомору
 

У пам'ять про невинно заморених голодом члени англомовного клубу "Добра розмова" о 16.00 запалили свічку як символ і приклад того, що навіть маленький вогник розганяє велику темряву та вказує вірний шлях.
Злочини проти людяності не мають терміну давності.

29 листопада 2016 р.
  Рік англійської мови добігає кінця
 

Приємний сюрприз очікував членів групи «Активуй англійську!» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» – одразу два носія мови американці пан Джейсон і пан Стівен приєдналися до групи. Разом з волонтерами вивчати англійські мову і цікавіше, і ефективніше. Для одно нашого гостя є актуальним пошук орендованого житла, тож всі спробували допомогли порадою, підказували які існують типи будинків, які райони міста краще обрати, як оглянути житло і побачити недоліки.
У другій частині уроку студенти вивчили нову лексику до теми «Я люблю читати. Мої улюблені книги». Тож чекаємо цікавих розповідей наступного уроку.

Повнiше

30 листопада 2016 р.
   Мрії мають здійснюватися!
 

Члени англомовного кіноклубу в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» переглянули спортивну драму «Непереможний».
Фільм базується на реальній історії Вінса Папейла, який з дитинства мріяв грати в американський футбол, але він не грав у команді навіть у студентські роки. І ось у 30 років розчарований у житті Вінс бере участь в конкурсі на одне із місць гравця професійної команди ... і стає професійним гравцем!
Перегляд відбувався англійською мовою із субтитрами. Після перегляду – традиційне емоційне обговорення побаченого за круглим столом. Модерував обговорення Сергій Клишкін, багатолітній член англомовного кіноклубу.

 

 

 


 
 
   


 
   

 

 
 
   

 

 

 

 
49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека