ПАВЛОГРАДСЬКИЙ РАЙОН

Міста і села краю

Павлоградський район з центром у м. Павлограді знаходиться на сході Дніпропетровської області, у зоні центрального степу з недостатнім зволоженням. Район розташований на території 145,3 тис. га в центрі Західного Донбасу. Чисельність населення - 33,2 тис. чоловік.
Павлоградський район створений у 1923 році (у 1959 і 1991 роках територія району змінювалася). Регіон має цікаву і своєрідну історію. У XVІІІ-XІ ст. на території тодішнього повіту історики нараховують 28 поселень. Основним заняттям їхніх жителів було землеробство, пізніше - тваринництво, а згодом і рослинництво. Друга половина XX сторіччя характерна розробкою багатих покладів кам'яного вугілля.
Останнім часом інтенсивно розвивається сільське господарство і промисловість.
На території району споруджено 7 шахт: ім. Героїв Космосу, "Павлоградська", "Благодатна" і інші, збагачувальна фабрика. Функціонують промислове, 4 будівельні, автотранспортне і 9 обслуговуючих агропромисловий комплекс підприємств.
Ведуча сфера району - агропромисловий комплекс, де працюють 56 сільськогосподарських підприємств. Також тут діють 14 млинів, 19 маслоробок, 4 крупорушки, 6 цехів по виробництву макаронних виробів, цех по виготовленню ковбас, 12 пекарень. По сільськогосподарському призначенню в районі нараховується 113,3 тис, га сільгоспугідь, у тому числі ріллі - 86,8 тис. га, зрошуваних земель - 5,1 тис. га.
Вирішується проблема газифікації. Шляховики щороку після капітального і середнього ремонту додають десятки кілометрів доріг.
У районі функціонують 22 школи і 19 дитячих дошкільних установ, 10 медичних установ, 24 медпункту. У Привовчанській середній школі створений мікро-ботанічний сад "Магнолія".
У районі також є 45 установ культури. З них - 15 будинків культури і клубів, 15 бібліотек, 8 народних самодіяльних колективів, 4 народних музеї. Три тисячі експонатів, що подарували музеєві жителі села В'язівок, розповідають про історію села кінця XVІІІ-XІХ ст. У 1913 році там був побудований храм Святого Миколи, який з 1990 року є пам'ятником архітектури, відкритий для віруючих.
На Усеукраїнських святах, оглядах і конкурсах неодноразово представляли народна творчість Дніпропетровщини вокально-театралізований ансамбль "Запорожці" - дипломант І Всесвітнього фестивалю козацьких мистецтв у місті Києві, фольклорний ансамбль "Первоцвіт" - лауреат V Слов'янського фольклорного фестивалю "Коляда". Театральне мистецтво представляє регіональний театр ім. Б. Захави, що працює понад 25 років.

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека