КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОН

Міста і села краю

меморіальний комплекс в с. ЛозуваткаКриворізький район (районний центр - м. Кривий Ріг) знаходиться на правом березі Дніпра, у південно-західній частині Дніпропетровської області. Виходячи з географічної специфіки міста Кривого Рогу, що простягся в довжину більш ніж на 100 км, таку ж територіальну специфіку має і район. Район межує з П'ятихатським, Софіївським, Апостолівським, Широківським районами, з Миколаївською і Кіровоградською областями. Тут протікають ріки Інгулець і Саксагань. Загальна площа району складає 133,1 тис. га. За станом на 2001 рік у районі 44,5 тис. жителів.
Криворізький район був створений у 1925 році. У 1962-м у зв'язку з реорганізацією сільських районів він був ліквідований. Його територія розділилася і відійшла частинами до складу Софіївського, Широківського, Апостолівського і П'ятихатського районів області. У 1965 році район був відновлений.
Криворізький тепличний комбінатМінеральні ресурси району представлені сировиною для виробництва будівельних матеріалів - глиною і піском. У районі ведеться промисловий видобуток залізної руди (Північний гірничо-збагачувальний комбінат) і каменю будівельного місцевого значення (Коломієвський кар'єр).
У районі нараховується 7 промислових підприємств, найбільші з яких - ВАТ "Христофорівський завод вогнестійких блоків і бетонів" (випускає алюмо-силікатні і діасові блоки для металургійних заводів України), Криворізький завод "Буддеталь" (випускає залізобетонні блоки, збірний залізобетон і бетон товарний ), державне комунальне підприємство "Криворізький консервний завод "Новосілля" (випуск плодоовочевих консервів), ДП "Криворізький комбінат хлібопродуктів №1" державної акціонерної компанії "Хліб України", ДП "Переробник". Зростання обсягів виробництва в цілому по районі обумовлено, в основному, його збільшенням на підприємствах чорної металургії. З найважливіших видів продукції в натуральному вираженні забезпечений приріст виробництва борошна (на 22%), плодоовочевих консервів (36,4%), вогнестійких блоків і бетонів (на 85,2%).
Економічну основу району складає сільськогосподарське виробництво. У районі 155 агро господарств. Загальна площа сільгоспугідь -103,0 тис. га, орної землі - 86,5 тис. га.
Науково-дослідна робота в районі представлена Державним дослідницьким господарством "Червоний шахтар", що займається виведенням нових коштовних порід великої рогатої худоби.
Торгівельний центрВ районі нараховується 24 школи, з яких 17 - середні , а також 2 школи-садки. На території Криворізького району розміщені 28 дошкільних дитячих установ, а також районна заочна школа для сільської молоді з філіями. Система охорони здоров'я на сьогоднішній день представлена районною лікарнею, 3 дільничними лікарнями, 6 амбулаторіями і 40 фельдшерсько-акушерськими пунктами, а також районною санепідемстанцією, обласним протитуберкульозним диспансером, обласною психоневрологічною лікарнею, обласним психоневрологічним інтернатом.
Культурний потенціал району - це 29 сільських будинків культури і клубів, при яких працюють 118 колективів художньої самодіяльності і музичних кружків, 4 з яких мають звання народних. При кожній сільраді працює сільська бібліотека. На території району є 25 футбольних полів, 6 спортивних залів. На базі кожної школи створені спортивні клуби. Ведеться підготовча робота щодо створення районної дитячо-юнацької спортивної школи і відновлення роботи футбольного спортивного суспільства "Колос". На території району уздовж узбережжя Карачунівського водоймища розміщено 60 баз відпочинку, що належать різним підприємствам м. Кривого Рогу.

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека