ПРЕС-РЕЛІЗ                                                 м. Дніпропетровськ, 23 вересня 2012 року


У селищі Петриківка на Дніпропетровщині
дипломати з понад 20-и країн світу взяли участь
у майстер-класі з техніки Петриківського розпису

У рамках ініціативи України щодо набуття Петриківським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства за підтримки губернатора Олександра Вілкула вперше в історії України у селищі Петриківка Дніпропетровської області за участі дипломатичних представників країн світу, діячів культури та мистецтва відбулася презентація Дніпропетровщини як центру унікальної культурної спадщини України та світу. Презентація пройшла за підтримки Міністерства закордонних справ України. Під час презентації закордонні дипломати взяли участь у майстер-класі цього унікального виду декоративного розпису, який для них провели народні майстри.


У заході взяли участь Надзвичайні та Повноважні Посли Алжиру, Афганістану, В’єтнаму, Єгипту, Індонезії, Іраку, Республіки Корея, Малайзії, представники  дипломатичних місій Азербайджану, Киргизстану, Польщі, Росії, Таджикистану, Японії, а також Координатор проектів ОБСЄ в Україні. У селищі Петриківка закордонні гості разом з юними та досвідченими майстрами Петриківського розпису взяли участь у майстер-класі та ознайомилися з презентацією найрізноманітніших форм народних ремесел на ярмарку «Осінній дивоцвіт» за участю народних майстрів з  усіх районів та міст Дніпропетровщини.
Збереження історико-культурної спадщини України, розвиток народного мистецтва, їх популяризація на національному та міжнародному рівнях – один з головних пріоритетів  регіональної культурної політики губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула.
«Дніпропетровщина – центр сучасних знань та високих космічних технологій, один з провідних регіонів України щодо показників соціально-економічного розвитку, який має давню славну історію та самобутню культуру. Найкоштовнішою перлиною регіону є Петриківський розпис – унікальний вид народного декоративного мистецтва, відомий у всьому світі. З ХVІІІ століття цей вид мистецтва живе і розвивається, він є складовою бренду нашого регіону як центру унікальної культурної спадщини України та всієї Східної Європи. І сьогодні ми ділимося своїм духовним скарбом з нашими зарубіжними гостями, які є представниками різних культур, різних країн, і які після нашої зустрічі понесуть у своєму серці частку того яскравого й барвистого відчуття і сприйняття світу і Всесвіту, який дарує нам культура Петриківського розпису. Сьогодні наші закордонні гості зможуть подивитися на світ очима українців, взяти в руки пензель, щоб стати його співтворцями і вкотре переконатися, що світ «Петриківки» прекрасний, що він збагачує, надає енергії і є невід'ємною частиною світової культурної спадщини», - сказав Олександр Вілкул.
З метою збереження Петриківського розпису як унікальної складової національної культурної спадщини, за ініціативи губернатора Олександра Вілкула в садках, школах та вузах Дніпропетровщини реалізуються спеціальні тематичні освітні програми, зокрема, щороку в усіх школах проходить єдиний урок Петриківського розпису, а також проводиться масштабний міжнародний етнофестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт». Мета зусиль обласної влади полягає в тому, щоб володіння Петриківським розписом стало для юного покоління жителів області таким же звичним, як і знання національної літератури і мистецтва.
«Ми робимо все для того, аби закласти міцну основу, щоб знання, унікальний талант та професіоналізм Петриківських майстрів передавалися наступним поколінням, і запрошуємо до цієї великої справи міжнародне співтовариство, представників різних країн і культур, щоб робити це разом. Саме тому губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул та Дніпропетровська обласна рада активно підтримали ініціативу України щодо надання Петриківському орнаментальному  мистецтву статусу нематеріальної культурної спадщини людства. Відповідні номінацій ні досьє, підготовлені Міністерством закордонних справ і Міністерством культури України у співпраці з Дніпропетровськими ОДА та облрадою, у березні ц.р. були передані на розгляд профільного комітету ЮНЕСКО», - сказав голова обласної ради Євген Удод.
У рамках реалізації цієї ініціативи на регіональному рівні, за підтримки губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула, впродовж 2013 року планується організувати низку виставок цього унікального орнаментального мистецтва у різних  країнах світу. Зокрема, на червень 2013 року, в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі заплановано проведення масштабної виставки Петриківського мистецтва.